Bugün itibariyle en büyük kripto para birimini biliyor musunuz? Bitcoin, 2009 yılında Satoshi Nakamoto adlı gizemli bir varlık tarafından tanıtılan tanınmış ve en büyük kripto para birimlerinden biridir. Bitcoin, fiyatı 2019’da zirveye ulaştığında popülaritesi arttı. Kuşkusuz, dalgalı pazarı nedeniyle Bitcoin fiyatında vahşi dalgalanmalar var. Bitcoin’in değeri çeşitli faktörlerden etkilenir ve esas olan talep ve arzdır. Bitcoin fiyat dalgalanmaları sadece bireyleri ve hükümeti değil, aynı zamanda siber suçluları da cezbetmektedir..

Bitcoin’in icadından sonra, borsalarda yapılan soygun ve saldırılara ilişkin birçok rapor kaydedildi ve bu korsanlıklarda çok sayıda insan parasını kaybetti. Bitcoin fiziksel olarak var olmadığından ve dijital biçiminde mevcut olduğundan, siber suçlular tarafından hacklenme riski daha yüksektir. Dijital cüzdanlar, bitcoinleri ve diğer dijital jetonları saklamak için kullanılır ve bu cüzdanlar, çevrimiçi olarak depolanan özel bir anahtara sahip oldukları için çevrimiçi çalışır. Kullanıcılar yalnızca özel anahtar aracılığıyla dijital belirteçlerini başkalarına gönderebilir ve herhangi bir dolandırıcılık faaliyetinden kaçınmak için özel anahtarınızı korumak önemlidir. Kripto para cüzdanlarınızı güvenli hale getirmeyi öğrenebilirsiniz. CryptoCode.

Basit bir deyişle, özel anahtar, kullanıcıların dijital kimliğidir ve siber suçlular, dolandırıcılık eylemini gerçekleştirmek için her zaman madeni paralarınıza göz kulak olur. Siber suçlular, dijital jetonlarınızı çalmak veya gözünüzün altındaki hesaplarına aktarmak için teknikler kullanır ve bu nedenle özel anahtarlarınızın güvenliğinden asla ödün vermemelisiniz..

Bitcoinlerinizi güvence altına alabileceğiniz bazı yolları inceleyelim, bunlar aşağıdaki gibidir:

Güvenli bir internet bağlantısından yararlanın.

Kripto para birimlerini aktarırken veya takas ederken, kullanıcılar her zaman güvenli bir internet bağlantısı kullanmalı ve halka açık Wi-Fi kullanmaktan kaçınmalıdır. Ayrıca, ev ağlarını kullanırken, kullanıcıların güvenlik eklemek için bir Sanal Özel Ağ kullanması gerekir. Bir VPN kullanmak, konumunuzu ve IP adresinizi değiştirecektir. Sadece bu değil, aynı zamanda göz atmanızı da güvenli hale getirecek ve gezinmenizi saldırılara ve bilgisayar korsanlarına karşı koruyacaktır.

Sıcak cüzdanlar yerine soğuk cüzdanlar kullanın.

Soğuk cüzdanlar, bitcoin’inizi saklamak için en iyi dijital cüzdanlardır çünkü bunların internete bağlanması gerekmez. Soğuk cüzdanlarla ilgili en iyi şey, siber saldırılara karşı savunmasız olmaları ve özel anahtarlarınızın yetkisiz erişime engel olmalarıdır. Saldırıların bitcoin kullanıcılarının cüzdanlarını hacklediği diğer cüzdan türleri için birçok rapor kaydedildi..

Siber saldırganlar, kullanıcıların her zaman zayıf bir parola kullanmalarını ve cüzdanlarına saldırmaları için bir şans sağlamalarını beklemektedir. Soğuk cüzdan kullanmak ve özel anahtarlarınızı internete bağlanması gerekmeyen cihazlarda saklamak her zaman daha iyidir.

Birden çok cüzdandan yararlanın.

Yatırımcılar ve tüccarlar farklı kripto para birimlerine yatırım yapmayı ve ticaret yapmayı severler ve ayrıca farklı cüzdanlar oluşturmak için belirli bir sınırlama yoktur. Kullanıcılar, farklı kripto para birimlerini güvence altına almak için birden fazla cüzdanı kullanmalıdır. Kullanıcılar, çok sayıda kripto para birimini saklamak için bir cüzdanı ve günlük işlemleri gerçekleştirmek için bir cüzdanı kullanabilir. Birden fazla cüzdan kullanmak, portföyünüzü güvence altına alacak ve hesabınızda oluşabilecek herhangi bir kaybı önleyecektir..

Benzersiz bir şifre kullanın.

Kripto para birimlerinizi korumanın en iyi yolu, benzersiz ve güçlü bir şifre kullanmaktır. Bir kullanıcı, farklı hesaplarda ve uygulamalarda aynı şifreyi kullanmaktan kaçınmalıdır. Ayrıca, tahmin edilmesi neredeyse imkansız olan güçlü bir parola kullanmak çok önemlidir. Kullanıcılar ayrıca bilgisayar korsanlarının riskinden kaçınmak için şifrelerini değiştirmeye devam etmelidir. Cüzdanınız için iki faktörlü kimlik doğrulama kullanmak, ek güvenlik sağlamanıza yardımcı olacaktır..

Cihazınızın anti-virüs yazılımını güncelleyin


Web cüzdanı, masaüstü cüzdanı veya mobil cüzdan kullanmanız fark etmez; Cihazınızı en son anti-virüs yazılımını kullanarak güvenli hale getirmeniz önerilir. Anti-virüs yazılımı, cihazınızı kötü amaçlı yazılım saldırılarına ve yetkisiz erişime karşı koruyan bir güvenlik duvarı görevi görür. Anti-virüs yazılımının olmadığı cihazlar, bilgisayar korsanları bu cihazları hedeflemekten yararlanır ve bitcoin cüzdanının özel anahtarını hacklemeye çalışır..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector