Bunu söylemek abartı olmaz:

Bitcoin, kripto para birimini benimseme dalgasına liderlik edecek !!

Bitcoin, 2009’daki mütevazı başlangıcından bu yana, kullanıcıların, madencilerin, geliştiricilerin ve iş yapıcıların bir arada var olduğu tam teşekküllü bir ekosistem haline geldi..

Ancak şimdiye kadar Bitcoin’in yalnızca bu kullanım alanına, yani ‘değer deposu’na uyacağı lanse edildi, ancak Bitcoin’in şu anda kullanılabileceği birçok başka kullanım alanı var. !!

Bunlardan biri Bitcoin kredisi veya Bitcoin (BTC) kredileridir.

Bitcoin Kredileri Nedir?

Bitcoin (BTC) kredileri, borçluların BTC varlıklarına karşı alabilecekleri kredilerdir. BTC’de kredi alanların, ihtiyaç duydukları ekstra parayı USD veya başka bir stabilcoin olarak almaları için BTC varlıklarını teminat olarak tutmaları gerekir..

Temel olarak, Bitcoin üzerinden teminat olarak çekilen kredilere BTC kredileri denir ve borç alanların BTC için nakit ödünç alabileceği ve borç verenlerin BTC’lerini ödünç vererek ekstra para kazanabileceği birçok Bitcoin borç verme programı vardır..

Bir borç veren (kendisi) ayrıca Bitcoin ödünç alabilir ve aşağıda belirtilen Bitcoin borç verme platformları aracılığıyla Bitcoin ödünç verebilir:

En İyi Bitcoin (BTC) Borç Verme Platformu & Siteler 2020

Bitcoin Borç Verme Programı
YouHodler [Önerilen] Şimdi Kredi Alın
BlockFi [ABD Müşterileri İçin] Şimdi Kredi Alın
Santigrat Şimdi Kredi Alın
Tuz Ödünç Verme Şimdi Kredi Alın

# 1. YouHodler [Önerilir]

YouHodler, son kullanıcılara itibari para birimleri (USD ve EUR) ve stablecoin vb. İle kripto destekli krediler sağlamaya odaklanan bir FinTech platformudur..

En popüler olanlar BTC ve stablecoin kredileridir. Şu an itibariyle YouHodler, BTC, BCH, ETH, LTC, XLM, XRP, DASH, REP ve diğer popüler kripto para birimleri ve tokenleri destekliyor.

YouHodler’da, 120 güne kadar kullanım süresi için şimdi nakit akışında 30.000 USD’ye kadar kredi alabilirsiniz. Faiz oranları farklı para birimleri için değişir, ancak yine de sektördeki en iyisidir.

Ayrıca, Kredi Değeri (LTV) sektördeki en yüksek değerdir ve YouHodler’ı kullanarak% 90 LTV’ye kadar kredi alabilirsiniz..

YouHodler ile şu kadar düşük tutarda kredi alabilirsiniz: 100 $ ve bu promosyon bağlantısını kullanarak daha yüksek. Not: ABD & Çin kullanıcılarına henüz izin verilmiyor !! ABD Müşterileri için bunun yerine BlockFi kullanın.

YouHodler Bitcoin-Kredilerine Göz Atın

# 2. Santigrat Ağı

Kripto paralarınız için size dolar ödünç veren bir başka şirket de Celsius Ağı. Celsius, yalnızca eşler arası bir kripto borç verme şirketi değil, aynı zamanda bankacılığa henüz bağlı olmayan 100 milyon dolarlık bir sonraki insanı getirme çabasıdır..

Bu şekilde, fazladan kripto parası olan ve onları elde tutma avantajını kaybetmeden para kazanmak isteyen yatırımcılar, nakit veya madeni paralarla faiz geri kazanmak için Santigrat ağından tekrar yararlanabilirler..

Santigrat’ta, teminatınıza bağlı olarak yıllık% 5 ila% 12 oranlarını bekleyebilir ve% 50’ye kadar LTV’de 1 yıllık kullanım süresine kadar kredi alabilirsiniz..

Celsus Ağını Şimdi Deneyin

# 3. BlockFi

BlockFi Bitcoin destekli kredi başlangıçları için kurumsal finansman sağlayan öncü şirketlerden biridir. BlockFi’de% 50’ye kadar LTV’de 2000 ila 100 milyon $ arasında borç alabilirsiniz. Yıllık faiz oranı, borçlanma süresine göre farklılık gösterir, ancak en düşük başlangıç ​​faiz oranı% 4,5 APR’dir..

BlockFi’yi kullanabilmek için kriptoda en az 4000 $ veya daha fazlasına sahip olmanız gerekir ve şu anda BlockFi (NV, SD, VT veya HI) hariç ABD genelinde mevcuttur..

Yanınızda fazladan BTC’leriniz varsa, onları ödünç verebilir ve BlockFi kullanarak bunlardan faiz kazanabilirsiniz..

BlockFi’yi Şimdi Deneyin

# 5. Tuz Ödünç Verme

Salt Lending, kripto sahiplerine kendi kriptolarını HODL etmelerini ve paralarını harcıyor. Ana odak noktası, diğer popüler kripto varlıkları (dijital varlıklar) ile birlikte kripto kredisidir..

Salt Lending aracılığıyla, ne kadar teminat koyabileceğinize bağlı olarak 5000 ila 100 milyon $ arasında kredi alabilirsiniz. Kredi APR’leri burada% 5,99’dan başlar ve kripto para kredilerinde% 30 ila% 50 LTV elde edebilirsiniz..

Bitcoin Kredisi nasıl çalışır??

BTC kredileri diğer tüm kripto kredilerine benzer şekilde çalışır.

BTC kredilerini HELOC kredileriyle bile karşılaştırabilirsiniz. Heloc kredileri, kredi limitini almak için kişinin evini teminat olarak tutması gereken ev özkaynak kredisidir..

Ancak BTC kredileri söz konusu olduğunda, öncelikle bitcoinleri teminat olarak tutmalı.

Bu yapıldıktan sonra, LTV oranına ve teminattaki değer tutarına bağlı olarak, borçlu, USD cinsinden bir kredi limiti veya diğer yatırımlar veya diğer masrafların geri ödemesi için kullanabileceği sabit bir madeni para çıkarmıştır..

Bu, borçluya bitcoinlerini HODLing avantajından vazgeçmek zorunda kalmadan ekstra paraya erişim sağlar..

Nasıl & BTC Kredilerini Nereden Alabilirim??

Yıl 2019 ve BTC kredisi almak çok kolay.

BTC kredileri almak için, bir borçlunun genellikle geleneksel kredilendirmede geçtiği ağır belgelerden, KYC kontrollerinden veya kredi geçmişi kontrollerinden geçmeniz gerekmez. & itibari parayla borçlanma.

Bunun yerine, BTC kredileri için kimlik kontrolünüz için minimum belgeler sunmanız ve teminatlandırmak istediğiniz bitcoinlere sahip olmanız gerekir..

Genellikle bu işlem sadece birkaç dakika sürer ve BTC kredisi başvurunuz yapılır. Bundan sonra en fazla bir veya iki gün içinde başvurunuz incelenir.

İnceleme ve yüklenim üzerine, krediniz 45-90 dakika içinde oluşturulur..

Yani, sürecin ne kadar basit olduğunu görüyorsunuz.

Ama bunların hepsi nerede oluyor?

Eh, tüm bu BTC kredisi alma süreci, önceki bölümde bahsettiğimiz tüm siteler için geçerlidir..

Bu platformlar aracılığıyla, tüm BTC kredi siteleri için aşağı yukarı benzer olan bu basit süreci izleyerek hızlı bir şekilde BTC kredileri alabilirsiniz..

Ancak her şeyden önce, kredi miktarı veya kredinin değeri, herhangi birinin teminat olarak tuttuğu kripto varlıklarının (dijital varlıklar) cari değerine bağlı olacaktır..

Neden Bitcoin Kredisi Almalı?

Birçok Bitcoin yatırımcısı uzun vadede burada ve yavaş yavaş mümkün olduğunca çok bitcoin biriktirmeye inanıyorlar..

Ancak bu yatırımcılar, uzun vadeli vizyonlarına rağmen, tatil, kredi geri ödemesi veya araba satın alma gibi çeşitli diğer ihtiyaçlar için de likiditeye ihtiyaç duyuyor..

Bu gibi durumlarda, bitcoinlerini satarlarsa, uzun vadede BTC tutma konusundaki rekabet avantajlarını kaybedeceklerdir. !!

Girin, bunu çözmek için Bitcoin kredileri…

Bitcoin kredileri, BTC pozisyonlarını satmadan likidite isteyen BTC sahiplerinin bu ikilemi çözüyor. Bu nedenle, BTC yatırımcılarının BTC hisseleri için doğrudan satmak yerine fazladan nakit borç almaları daha mantıklıdır..

Dahası, diğer dijital para birimlerinin Bitcoin ve kripto para ödünç vermesi önümüzdeki günlerde daha da belirgin hale gelecektir çünkü borç verme, borçlanma, sigorta, normal banka hesabı gibi tasarruf hesapları vb..

Son olarak, kontrol ettiğiniz Bitcoin cüzdanınızda BTC kredileri alırsınız, oysa geleneksel kredilendirmede kredi tutarınızı bankanın kontrol ettiği banka hesabınızdan alırsınız..

Bitcoin kredisi nasıl çalışır??

Dünyadaki her şeyin bir fırsat maliyeti var.

HODL Bitcoin satın aldığınızda ve karar verdiğinizde, ilgili bir fırsat maliyeti vardır.

Diyelim ki 3000 $ ‘a 1 BTC satın aldınız ve şimdi onu HODL ettiğinizde 1 BTC tutuyorsunuz, aksi takdirde 1,1 BTC yapmak için faiz kazanmak için daha fazla bir yere yatırım yapılabilirdi..

Ancak bazıları, yatırımınızı 1 BTC’den 1,1 BTC’ye veya daha fazlasına büyütmek için kripto ticareti gibi şeyler olduğunu iddia edebilir …

Evet, elbette var, ancak hepsi rahat değil ve kripto ticaretine alışkın değil.

Bitcoin kredisi girin !!

Herkes borç vermeyi bilir ve Bitcoin’e uygulandığında aynı borç verme kavramı onu Bitcoin kredisi olarak yapar. Dahası, bu tür borç vermede, temel Bitcoin teminatınız var..

Daha basit bir ifadeyle, birisi bir borçluya USD veya EUR ya da stablecoin’lerini Bitcoin teminatlarına karşı üzerinde anlaşmaya varılan bir süre için üzerinde anlaşmaya varılan bir faiz oranı üzerinden borç verdiğinde, bu Bitcoin kredisidir.

Benzer şekilde, birisi kendi kripto para varlıklarına karşı fazladan kripto para veya USD veya stablecoin ödünç aldığında buna Bitcoin ödünç alma denir..

Artık Bitcoin ödünç almanın ve borç vermenin giriş bölümünü bildiğinize göre, Bitcoin borç vermenin nasıl çalıştığını inceleyelim. !!

Bitcoin Borç Verme Girin

Bitcoin kredilerinin çalışması oldukça basittir.

Borçlunun kripto para birimlerini (Bitcoin) teminat olarak teminat altına alması gerekir ve kararlaştırılan oran, süre ve LTV’ye göre kendisine kripto kredisi verilir..

Borç verenler için, anlaşılan oranlara göre kararlaştırılan borç verme süresi boyunca fonlarını kilitlemeye karar vermeleri gerektiğinden, bu oldukça kolaydır. Bu, daha önce ellerinde tuttukları sermayelerinden ekstra faiz kazanmalarını sağlar..

Dahası, Bitcoin kredilendirme işlemine devam etmeden önce yapılan sıkı KYC kontrolleri veya kredi geçmişi sorgulamaları yoktur. Bunun nedeni, Bitcoin kredilerinin halihazırda aşırı teminatlandırılmış olması ve borçluların güvenilir bir kredi geçmişi kaynağı olarak hareket edebilecek tek bir doğruluk kaynağına sahip olmamasıdır..

Ve Bitcoin ödünç verme söz konusu olduğunda, süreç başka herhangi bir kripto para birimini ödünç vermeye / ödünç almaya benzer. Ancak Bitcoin öncü kripto para birimi olduğundan, kripto ödünç verme piyasasının çoğu onun etrafında var.

Ayrıca, Bitcoin kullanırken daha iyi borç verme / borçlanma oranları ve daha iyi LTV’ler mevcuttur. Dahası, saklama depolama altyapısı çok sağlamdır ve diğer kripto para birimlerine kıyasla Bitcoin için kolayca kullanılabilir..

Şimdi, Bitcoin ödünç verme döngüsünün nasıl çalıştığını bildiğinize göre, bu borç vermeyi kolaylaştıran Bitcoin borç verme platformlarının işleyişini anlamak gerçekten zorunludur..

Öyleyse konuya girelim:

Bitcoin Borç Verme Platformları Nasıl Çalışır??

Neredeyse, tüm Bitcoin borç verme hizmetleri, şirket içinde takip edebilecekleri birkaç işlem dışında benzer şekilde çalışır. Ancak genelleme yaparsak, işte onların işleyişine dair kısa bir içgörü:

# 1. Elbette, önce e-postanızı kullanarak Bitcoin borç verme platformuna kaydolmanız gerekir..

# 2. Ardından, ilgili fotoğraflı kimlik kanıtlarını göndererek KYC sürecini tamamlamanız gerekir..

# 3. KYC’niz tamamlandığında, onlara kredi gereksinimlerinizden bahsedin ve bir başvuru gönderin.

# 4. Uygun olduğunuz LTV ve ödemeniz gereken faiz oranı dahil olmak üzere 24 saat içinde bir kredi kararı alın.

# 5. Artık Bitcoin’inizi güvenli saklama çözümüne gönderebilirsiniz.

# 6. Bitcoin’ler blok zincirine yerleştirildikten sonra, vaat edilen kredi tutarını 90 dakika içinde banka hesabınızda veya stablecoins’te alacaksınız..

# 7. Yalnızca faiz ödemelerini aylık olarak ödemeye devam edin ve sonunda anaparayı tamamen ödeyin. Nexo gibi bazı şirketler, başlangıçta faizi ödemenizi gerektirmez ve sonunda tüm tutarı geri ödeme seçeneğine de sahip olursunuz.

Bu, genellikle bir Bitcoin borç verme platformunda borç verme sürecinin işleyiş şeklidir. Daha fazla örnek için, Bitcoin ödünç verme sürecini üç basit adımda açıkladığı Nexo kredisinin bu kısa videosuna bakın:

Üstelik bu borç verme platformları, bu platformlar ile yaptığınız mevduatlara da% 6-7 faiz veriyor. Örneğin, Nexo, yatırımcıların kendileriyle yatırdığı stabilcoinlere% 6,5 faiz teklif ediyor. Uygun depozito sabit paraları DAI, PAX, USDC, USDT’dir. & TUSD.

Öte yandan, BlockFi, Bitcoin borç verenler için faiz getiren bir tasarruf hesabı olan BlockFi Faiz Hesabı’nı (BIA) sunuyor. Aylık olarak alacağınız depozitonuzda yıllık faiz oranını% 6,2 oranında artırmak için BTC veya ETH’nizi BlockFi ile saklamanız yeterlidir..

Bitcoin Borç Verme Düzenlemeleri

Bitcoin ile ilgili düzenleyici görüşmelere gelince, durum biraz zorlaşıyor.

Şu an itibariyle Bitcoin etrafındaki düzenleme dünya genelinde oldukça parçalanmış ve parçalanmış durumda ve Bitcoin kredi hizmetleri için de durum farklı değil..

Bitcoin ödünç verme hizmetlerinin çoğu, yalnızca yasal düzenlemelere ilişkin netliğin olduğu bir veya iki yargı alanında faaliyet göstermektedir..

Örneğin, BlockFi ABD’de 45 eyalette faaliyet göstermektedir ve hem federal hem de eyalet düzeyindeki yönergelerle uyumludur. Bitcoin ödünç verme alanındaki bir başka büyük oyuncu, yani Nexo, yerel güvenlik jetonlarına sahip oldukları için SEC tarafından düzenlendiğini iddia ediyor. Ayrıca, dünya genelinde 200’den fazla yargı alanına hizmet verdiği için farklı ülkelerde farklı tüzel kişilikleri vardır..

Geri kalan şirketler için de düzenleyici çerçeve küresel ölçekte belirlenene kadar kendi küçük arenalarında faaliyet gösteriyorlar..

Ülke Bazında Bitcoin Borç Verme Senaryosu

  • Amerika Birleşik Devletleri’nde Bitcoin Kredisi (ABD)

ABD’de kredi, banka dışı ve fintech şirketleri için eyalet düzeyinde düzenlenir. Bu düzenleme, Bitcoin borsaları tarafından kullanılan MSB eyalet bazında yaklaşıma benzer. Dolayısıyla, Bitcoin kredisi vermeyi hedefleyen herhangi bir kripto ödünç veren şirket buna uymalıdır..

  • İngiltere’de Bitcoin Kredisi

Bitcoin kredi şirketleri Birleşik Krallık’ta da mantar gibi çoğalıyor ve tıpkı kripto borsalarının FCA’ya uyması ve lisans alması gerektiği gibi, Bitcoin kredi şirketlerinin FCA’ya uyması gerekiyor

  • Güney Afrika’da Bitcoin Kredisi

Güney Afrika’da Bitcoin kredisi düzenlenmemiştir, ancak Bitcoin’in kendisine izin verilmektedir. Tabii ki, Güney Afrika’da Bitcoin üzerinden sermaye kazancı vergileri gibi başka vergiler de var..

  • Hindistan’da Bitcoin Kredisi

Hindistan, kripto para birimi düzenlemeleri açısından nispeten geri kalmış durumda. 2018’de RBI, Hindistan’ın kripto dünyasında kaosa yol açan bankalar ve kripto işletmeleri arasındaki ilişkiyi kesti. Bitcoin gibi kripto para birimlerinin ödünç verilmesine gelince, Hindistan ekosisteminde netlik yok. Ancak, marj ödünç verme ve ticaretle uğraşan bazı Hint borsaları bulacaksınız..

  • Avustralya’da Bitcoin Kredisi

Avustralya’da Bitcoin kredileri düzenlenmiştir. Örneğin, Helio Lending, Avustralya merkezli, lisanslı ve düzenlenmiş bir kripto para birimi ödünç veren kuruluşudur. Bu borç verme hizmeti, Bitcoin sahiplerine, Bitcoin’lerini satmadan fiat fonlarına erişmenin güvenli ve güvenli bir yolunu sağlar. Helio Lending, Avustralya Kredi Lisansı (ACL # 391330) kapsamında kredi veriyor.

  • Kanada’da Bitcoin Kredisi

Kanada, Bitcoin benzeri kripto para birimlerine karşı özellikle cömert davrandı ve bu nedenle Kanada’dan Ledn gibi Bitcoin borç verme hizmetleri bulacaksınız..

Bitcoin Borç Verme Riskleri

Bitcoin borç vermenin başlangıç ​​için birçok riski vardır, ancak avantajları gölgede bırakır ve bu alanda birçok şirket kurmanızın nedeni budur..

Ancak Bitcoin borç vermenin ana riski velayetle ilgilidir.

Bitcoin’in güvenli bir şekilde depolanması için pek çok güvenilir saklama çözümü yoktur ve dahası, birisine Bitcoin’inizin velayetini vermek pek çok kişi için oldukça mantıksızdır çünkü bu, ‘anahtarlarınız, madeni paralarınız’ inancına aykırıdır.

Ama her neyse, bunun Bitcoin ödünç verme alanında şu an itibariyle en büyük risk olduğunu görüyorum..

Bitcoin Borç Verme Zorlukları

Gözetim dışında, Bitcoin kredi endüstrisinin ana akım benimsemeye gitmeyi düşünmeden önce ele alması gereken birçok başka zorluk var. Bu zorluklardan bazıları şunlardır:

  • Yasal Belirsizlik: Bitcoin gibi kripto para birimlerini tedavi etmek için tek bir uluslararası organ veya düzenleyici çerçeve yoktur. Birçok kredi hizmetinin kendi yetki alanlarında parçalı şekilde hareket etmesinin nedeni budur..
  • Blockchain Olgunlaşmamış: Blockchain altyapısı, borç verme ve borçlanma gibi karmaşık bir işi telkin etmek için hala olgunlaşmamış. Bu akıllı sözleşmeleri kimin yazdığını ve bunların gerçekliği ve güvenilirliğinin ne olduğunu bilmiyoruz.
  • Oynaklık: Kripto para birimleri son derece değişken ve adresi değiştirmek için Bitcoin teminatının aldığı süre piyasaları% 10-20 hareket ettirmek için yeterli. Bu, kripto para birimlerini teminat olarak tutarak borç alan borçlulara marj çağrılarına neden olabilir. Ve şiddetli dalgalanmada, borçlunun krediyi yeniden dengelemek için teminatı artırması veya teminatının bir kısmını tasfiye etmesi beklenecektir. Bu, bitcoinlerini asla bir kredi için satmak istemeyen borç alan için tatsız bir deneyime neden olabilir..

Dolayısıyla bunlar, Bitcoin kredi verme alanının önümüzdeki günlerde karşılaşabileceğini düşündüğüm zorluklardan ve risklerden bazıları. Bunu söyledikten sonra, Bitcoin kredisi bir gün baskın kredi verme şekli haline gelecektir, çünkü bu doğal olarak eşler arasıdır..

Dahası, Bitcoin kredisi, yeterli kredi notu veya kredi büroları geçmişi olmayan milyarlarca kişiye kredi erişimi sağlar..

Bitcoin destekli kredi sitelerinin bu giriş özetinde ve Bitcoin kredilerini nasıl alabilirsiniz? Ayrıca, Bitcoin’den başka herhangi bir dijital para birimine karşı borç almak / borç vermek istiyorsanız, tavsiye edilen en iyi kripto para birimi borç verme platformlarımıza göz atın..

Bu makaleyi Bitcoin kredileriyle ilgilenen arkadaşlarınızla paylaşın !!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me