Bitcoin’in en çok oy alan ve eski kripto para birimi olduğu gerçeğini inkar etmek mümkün değil. Bu nedenle kripto para birimlerine yatırım yapmak istiyorsanız; bitcoin her zaman en iyi seçiminiz olmalıdır. Büyük bir likidite sunar çünkü yaygın olarak kabul gören bir para birimidir ve dünyadaki hemen hemen tüm kripto borsalarında mevcuttur..

Yatırım amaçlı kripto para biriminin seçimi oldukça kolay bir karardır. Ancak, borsanın seçimi çok zor çünkü ona para yatıracaksınız. Bu nedenle, iyi bir karar ödüllendirici olabilirken, kötü bir karar size büyük bir kayıp verebilir..

Kripto Borsasını Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dünyanın çeşitli ülkelerinde çok sayıda kripto borsası ticareti var. İyi olanın seçimi, kripto para birimlerine yatırım yapmayı düşünen kişiye bağlıdır. Aşağıdakiler, en iyi bitcoin değişimini seçmenize yardımcı olabilecek faktörlerden bazılarıdır..

1-Likidite

Bir bitcoin borsası seçmeden önce akılda tutulması gereken ilk ve en önemli şey, borsa likiditesidir. Likidite, borsanın fiyatı etkilemeden bitcoin satma yeteneğidir. Bu her zaman madeni paranın fiyatını düşürme eğilimindedir ve daha fazla alıcı bunları satın alır. Bu, likidite ne kadar büyükse alıcı sayısı o kadar fazla olacağı anlamına gelir. Herhangi bir borsanın likiditesini kontrol etmek için ilk birkaç kripto borsasının verilerini araştırmalısınız. Son 30 günde işlem gören bitcoin sayısını kontrol edin. İşlem hacmi ne kadar büyükse, borsanın sahip olduğu daha fazla likidite.

2-Ücretler

Bir bitcoin borsası seçerken akılda tutulması gereken ikinci önemli nokta, coinlerin alım satımı için aldığı ücretlerdir. Neredeyse, dünyadaki tüm kripto borsaları daha fazla veya daha az ücret alıyor. Bu ücret, borsaların işlerini yürütmelerine yardımcı olmak için teşviktir. Burada bahsetmeye değer bir şey şudur: kripto borsaları sabit oranlarda ücret almayın. Bunun yerine ücret yüzde olarak alınır. Bu yüzde modeli, belirli bir süre boyunca bitcoinlerin değerini artırma eğilimindedir. Ücret ayrıca işlem hacmiyle ters bir ilişkiye sahiptir. Kripto para biriminin işlem hacmi azaldıkça artar ve satılan kripto para biriminin artan hacimleri ile azalır..

3-Yakınlık

Yakınlığı bitcoin değişimi Giderek daha fazla ülke bunları düzenlemeye çalıştığı için günümüzde büyük önem kazanmıştır. Kripto para borsasının coğrafi konumu, borsanın konumu nedeniyle uyması gereken kuralları anlamanızı sağlayacaktır. Günümüzde Japonya kripto dostu ülkelerde ilk sıralarda yer alıyor ve buradaki borsalar büyük önem taşıyor. Burada, bitcoin’in çok sayıda tanıdık para birimi olduğunu ve hükümetlerin çoğunun onu benimsemeyi ve düzenlemeyi düşündüğünü belirtmek de önemlidir..

4-Şeffaflık

Herhangi bir kripto borsasına yatırım yapmadan önce her zaman şeffaflığını kontrol edin. Bunun nedeni, dünya çapında gizli ücretlere ve ücretlere sahip birçok borsa olmasıdır. Ayrıca, bitcoinlerin satış ve satın alma prosedürü anlaşılabilir değildir. Bu nedenle, yatırım yapmadan önce şeffaflığı ve ayrıca ücretin işlem hacmine oranla alınıp alınmadığını her zaman kontrol edin. Bunun nedeni, ücretlerin işlem hacmiyle orantılı olarak alınmasının yatırımcılar için her zaman faydalı olmasıdır..

Herhangi bir kripto borsasını seçmeden önce aranması gereken daha birçok şey var. Bunlar, borsanın erişilebilirliği ve ayrıca cüzdanlarınızda bitcoin alma hızınızdır. Döviz kurları ve borsanın müşterilerini tanıma prosedürleri ve kara para aklamayı önleme teknikleri de bu açıdan önemlidir. Günümüzde, belirli bir kripto borsasının kabul ettiği para birimlerini ve size izin verip vermediğini de dikkate almak çok önemlidir. kredi / banka kartlarıyla bitcoin satın alın ya da değil. Borsanın sunduğu çeşitli para birimleri için döviz kurları nelerdir?.

PayPal ile bitcoin satın almak istiyorum? işte doğrulama kimliği olmadan paypal ile bitcoin satın almak için adım adım kılavuzumuz


Dünyadaki En İyi Kripto Para Birimi Değişimleri

Kripto para birimlerinin artan değerleri, dünya çapındaki borsa sayısını da artırdı. Dünya genelinde farklı ülkelerde çok sayıda kripto borsası var. Burada, tüm borsaların eşit yaratılmadığını akılda tutmak her zaman önemlidir. Bu nedenle, uygun bir bitcoin borsasının seçimi çok önemli hale geliyor. Kullanıcıların yorumlarını okuyarak herhangi bir bitcoin borsasının değerini kontrol edebilirsiniz. En iyi bitcoin borsalarının seçimi için birçok başka kriter vardır. Ancak, aşağıdaki kullanıcı incelemelerine ve işlem hacimlerine göre En iyi beş bitcoin borsaları Dünya çapında.

Sıra

Sağlayıcı Adı

Değerlendirme

Ücretler

Daha fazla bilgi edin

derecelendirme1

coinbase logosu

Editörün Seçimi

Ortalama

Coinbase’den Bitcoin Satın Alın

10 $ değerinde ücretsiz Bitcoin kazanın

derecelendirme2 coinbase logosu

AB’de Editörün Seçimi

Ortalama

Kriptomat’tan Bitcoin Satın Alın

100 € harcayın, 10 € kazanın

derecelendirme3 coinmama logo masası

Hızlı & Kolay

Yüksek

Coinmama’dan Bitcoin Satın Alın

derecelendirme4 changelly logosu Yüksek Changelly’den Bitcoin Satın Alın
derecelendirme5 logo localbitcoins Ortalama Localbitcoins’den Bitcoin Satın Alın

1- Coinbase

coinbase kripto para birimi

Coinbase Amerika Birleşik Devletleri’nin San Francisco şehrinde bulunan dünyanın en iyi kripto para borsasıdır. Milyonlarca müşteri bu borsayı küresel olarak kullanıyor çünkü onlara satın alma, satma ve güvenli bir şekilde bitcoin ticareti yapın. Değişim, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avustralya, Singapur, Birleşik Krallık ve diğer birçok Avrupa ülkesindeki yatırımcılar arasında çok popüler. Bu değişim aynı zamanda banka / kredi kartlarıyla ödeme kabul eder ve tüm satın alma ve satışlarda sabit bir% 3.99 ücret alır. Burada, bu ücretin ABD ve İngiltere’deki diğer tüm borsalardan daha düşük olduğunu belirtmek önemlidir..

başla kripto

Bazen borsa, 100 $ veya daha fazla değerde bitcoin satın alımında bir bonus da sunar. Bu borsadan bitcoin satın almak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz..

 • Öncelikle borsa ile bir hesap oluşturmanız gerekiyor.
 • Ödeme yöntemi olarak kredi / banka kartınızı profilinize ekleyebilirsiniz.
 • Değişim, hesabınızın gerekli doğrulamasından sonra sizi kaydedecek.
 • Şimdi yapabilirsin kredi / banka kartınızla bitcoin satın alın.

Web sitesinin güzel bir kullanıcı arayüzü var. 75.000’i satıcı ve 15.000’i geliştirici uygulaması olmak üzere bu borsanın yaklaşık 30.000.000 kullanıcısı var. Aşağıdakiler bu bitcoin borsasının artıları ve eksileri.

Artıları

 • Güzel kullanıcı arayüzü.
 • Maksimum satın alma limitleri ile yüksek likidite.
 • Makul ücretler.
 • Güvenilir müşterilerden oluşan devasa bir veritabanı.
 • Banka / kredi kartlarıyla “Anında Satın Alma” olanağı sağlar.
 • Yeni başlayanlar için kullanımı oldukça kolay.

EKSİLERİ

 • Banka hesaplarından yapılan satın alımların hesabınıza bitcoin transfer etmesi 3-5 gün sürer.
 • Fon harcamalarını takip eder.

2- Kriptomat 

Kriptomat, 2018 yılında oldukça başarılı bir geçmişe sahip deneyimli bir girişimci ekibi tarafından kuruldu. Aralarında onlarca yıllık deneyim ve 50 çalışanı olan bir dijital pazarlama ajansından sağlam bir CRM yazılım çözümüne kadar her şeyi içeren bir geçmişe sahip olan Kriptomat ekibi, inanılmaz bir ticaret deneyimi sunmak için iyi bir donanıma sahiptir..

Kriptomat, AB tarafından düzenlenen ve emanetçi bir fiat-kripto borsasıdır. Şirket, hem kripto para birimi düzenlemesi hem de destekleyen teknoloji şirketleri açısından dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biri olan Estonya’da kayıtlıdır..

Kripto dünyasına yeni başlayanlar için tasarlanmış güvenli ve kullanımı kolay bir platform sunan Kriptomat, 80’den fazla farklı ülkedeki müşteriler tarafından erişilebilir durumda. Bugüne kadar kaydedilmiş herhangi bir korsanlık veya veri sızıntısı olmadan çalışırken çok sayıda dünyaca ünlü dijital para birimi ve güvenlik lisansını güvence altına almıştır..

Platformun kimlik doğrulama süreci hızlı ve zahmetsizdir, yani çoğu kullanıcı 5 dakika veya daha kısa sürede çalışır duruma gelir. Bunu, her kullanıcının kesinlikle keyif alacağı nispeten düşük işlem ücretleri ile eşleştirin ve Kriptomat kolayca Avrupa pazarındaki en iyi kripto para birimi borsalarından biridir..

başla kripto

Artıları:

 • Arayüz çok kullanıcı dostudur ve yeni başlayanlar için idealdir.
 • Kriptomat, herhangi bir borsadaki en düşük işlem ücretlerinden bazılarını sunar.
 • Değişim, 80’den fazla ülkede 30 farklı dil desteğiyle mevcut olup, değişimi küresel bir hizmet haline getirmektedir..
 • Kriptomat, piyasadaki en popüler kripto para birimlerinin 30’dan fazlasını desteklemektedir. Değişim, topluluklarının talep ettiği şekilde sürekli olarak yeni varlıklar ekliyor.
 • Kriptomat, uluslararası güvenlik standartlarıyla ilgilidir ve çeşitli lisanslara sahiptir ve GDPR gibi katı veri gizliliği yasalarına uygundur..

Eksileri:

 • Para yatırma ve çekme, tüm kripto para birimleri için mevcut değildir. Yasal nedenlerden dolayı, birkaç kripto para birimi satın alınabilir ve satılabilir ancak platforma ve platforma aktarılamaz..
 • Gelişmiş grafik özellikleri yoktur. Değişim basitliği açısından güçlüdür ancak daha deneyimli tüccarlarla sınırlı hissedilebilir.
 • Kriptomat’ın ödül ve sadakat programı geliştirilebilir. Şu anda bir arkadaşa tavsiye etmek için 10 EUR teklif ediyorlar.

Kredi kartı veya SEPA banka havalesi ile Bitcoin’i doğrudan Kriptomat’tan satın alabilirsiniz. Kripto portföyünüzü oluşturmanın veya genişletmenin hızlı, basit ve güvenli bir yolu, satın alma işleminizi gerçekleştirmek için tek yapmanız gereken birkaç basit tıklama.

Adım adım Kriptomat’ta Bitcoin satın almak:

 1. Kriptomat hesabınızı oluşturun: İlk kayıttan sonra, hesap doğrulama bağlantınız için e-postanızı kontrol ettiğinizden emin olun..
 2. Kimliginizi dogrulayin: Kriptomat’tan Bitcoin satın almadan önce kimliğinizi doğrulamanız gerekir. Ulusal kimliğinizin veya pasaportunuzun bir kopyasını gönderin ve bir selfie çekin – işte bu kadar!
 3. Hesabınıza para yatırın: Bir ödeme yöntemi seçin ve paranızı hesabınıza yatırın. Ödemeyi bir Kredi / Bankamatik kartı, banka havalesi, Sofort, Skrill veya Neteller ile yapabilirsiniz..
 4. Bitcoin Satın Alın: Mevcut dijital para birimleri listesinden Bitcoin’i seçin ve satın al’a tıklayın. Hepsi tamam! Kriptomat’ta ilk satın alma işleminizi başarıyla gerçekleştirdiniz. BTC, SATIN AL’a tıkladığınız anda otomatik olarak hesabınıza aktarılır.!

başla kripto

3- Coinmama:

coinmama dalgalanma xrp

Bu, kullanıcıların şunları yapmasını sağlayan bir başka birinci sınıf borsadır. kredi / banka kartlarıyla bitcoin ve ether satın alın. Bu değişimin en çekici özelliklerinden biri, onu dünyanın herhangi bir yerinden kullanabilmenizdir. Dahası, bu borsa birçok tüccar tarafından da tercih ediliyor çünkü yerel para birimlerini değiştirerek bitcoin satın almalarına izin veriyor. Bu değişimin hizmetleri dünya çapında mevcut olsa da, yine de bazı ülkeler tüm işlevlerini kullanamıyor.

başlamak paralar

Değişim, kredi / banka kartlarıyla yapılan alışverişlerde% 6 ücret alır. Bu tür ödemelerin içerdiği riskler nedeniyle daha yüksek ücretler almaktadır. Bu değişim, bitcoin satın almak için daha büyük limitler sunar. Her gün 5000 $ değerinde bitcoin satın alabilirsiniz, ancak bir ayda maksimum 20.000 $ değerinde bitcoin sınırıyla. Bu borsa aracılığıyla bitcoin satın almak için web sitesine kendinizi kaydettirmeniz gerekecek. Hesabınızın gerekli doğrulamasını yaptıktan sonra kredi / banka kartınızı ödeme yöntemi olarak ekleyebilir ve bitcoin satın alabilirsiniz..

Ayrıca Oku: Coinmama’dan Bitcoin Satın Almak İçin Adım Adım

Burada, bu borsanın tek yönlü ticaret sunduğunu da belirtmekte fayda var. Bu, bu borsa yoluyla yalnızca bitcoin satın alabileceğiniz, ancak bu bitcoinleri borsaya geri satamayacağınız anlamına gelir. Aşağıdakiler, bu değişim yoluyla bitcoin satın almanın artıları ve eksileri.

Artıları

 • Güzel ve kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir.
 • Dünyadaki tüm ülkelerde çalışır.
 • Kredi / banka kartlarıyla yapılan ödemeleri kabul eder.
 • Herhangi bir yerel para birimini değiştirerek bitcoin satın almaya izin verir.
 • Satın alma için en yüksek günlük ve aylık limitleri sunar.
 • İşlem süreleri çok hızlıdır.

EKSİLERİ

 • Diğer birçok borsadan daha yüksek ücret alır.
 • Bitcoin satış olanağı sunmaz.

başlamak paralar

4- Değişken

değişim kripto para birimini gözden geçirin

Çek merkezli bu kripto borsası, son birkaç yılda önemli bir borsa olarak ortaya çıktı. Dünya çapında en iyi kripto kripto borsası olarak popülerdir. Bu borsaya kayıtlı 700.000’den fazla müşteri var. Bu web sitesi, ABD Doları ve Euro dahil 35’ten fazla para biriminde ödeme kabul etmektedir. Bir kripto para birimini diğeriyle değiştirmek istiyorsanız, Changelly’den daha iyi bir değişim yok.

coimama ile bitcoin satın al

Bu değişim, dünyanın en iyi kripto borsalarıyla bağlantılı bir robota dayanıyor. Bu robot, saniyeler içinde mümkün olan en iyi oranları verir. Bu web sitesi düzeltme ücreti almaz. Bunun yerine, ağ ücretleri ile birlikte% 0,25 alır. Bitcoin’leri içinde transfer etmek 5-30 dakika sürer cüzdanlarınız. Burada, bitcoinlerin cüzdanlarınıza aktarılma süresinin blockchain ağının hızına bağlı olarak değişebileceğini belirtmek önemlidir..

Changelly yüksek limitler sağlamasıyla ünlüdür. Bu yapabileceğin anlamına gelir bitcoin satın al herhangi bir değer. Değişim, sınırsız değerde bitcoin satın almanıza izin verir. Kimlik doğrulamanın iki faktörü, Changelly güvenli web sitelerinden biri. Bu web sitesindeki hesap açma yöntemi de diğerlerine benzer ve çok daha kolaydır. Aşağıdakiler bu bitcoin borsasının artıları ve eksileri.

Artıları

 • Sunulan çok sayıda kripto para birimi
 • Güzel kullanıcı arayüzü ve yeni başlayanlar için de kolay.
 • Kripto değişiminden kripto değişimine minimum ücret alır.
 • İki faktörlü kimlik doğrulama nedeniyle çok güvenli.
 • Dünyanın her yerinden kullanıcılar tarafından güveniliyor.

EKSİLERİ

 • Doğrudan kripto para satın alımında daha yüksek ücretler alıyor.

coimama ile bitcoin satın al

 

Nihai Karar

Tüm makaleyi okuduktan sonra, bunu kolayca özetleyebiliriz Coinbase farklı yöntemlerle ödeme kabul ederek bitcoin satın almanıza izin verdiği için en iyi kripto borsalarından biridir. Likiditesi yüksek olduğunu kanıtlayan geniş bir müşteri veri tabanına sahiptir. Platform, yeni başlayanlar için bile oldukça kullanıcı dostudur. Çevrimiçi sigortalı cüzdanların kolaylığını sağlar. Üstelik işlemler için minimum ücret alıyor.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector