1. Ledger Nano S 2. Trezor 3. Çıkış
defter nano Trezor çıkış cüzdan
BAŞLAMAK! BAŞLAMAK! BAŞLAMAK!

Şu anda Ethereum, 70 milyar doların üzerinde piyasa değeri ile en büyük ikinci kripto para birimidir. Bitcoin,% 43 pazar payıyla en büyüğü olsa da, CoinMarketCap.com, Ethereum’un ilgisi 2018’de şaşırtıcı bir şekilde% 5,700 fiyat artışı ile fırladı. Bu eğitimde, yakında satın alınacak ETH’nizi saklamanın güvenli bir yolunu kolayca bulabilmeniz için en iyi Ethereum cüzdanlarını inceleyeceğiz..

Mükemmel bir Ethereum cüzdanının sahip olması gerekenler:

  • Hata durumunda cüzdanınızı yedeklemenizi sağlayan bir yedekleme sistemi.
  • Kendinizi kontrol ettiğiniz özel anahtarlar. Kötü amaçlı yazılımlar çevrimiçi depolanan yazılımları ve cüzdanları ihlal edebileceği için bir donanım cüzdanı bulundurmanızı öneririz.
  • Kullanım kolaylığı: Günümüzde, cüzdanınızı kolayca yapılandırabilmeniz ve bunlara erişebilmeniz için Ethereum cüzdanınıza bir ekran eklemek standarttır..
  • Macintosh OS X, Windows, Linux, Ubuntu, Android gibi farklı işletim sistemleriyle ve sahip olabileceğiniz diğer işletim sistemleriyle uyumluluk.
  • Cüzdanın arkasındaki ekip tarafından sağlanan güncellemeler ve aktif destek.

Şu anda baktığınız ETH cüzdanı veya zaten varsa, bu gereksinimlerin bazılarını karşılamıyorsa, kararınızı yeniden gözden geçirmenizi şiddetle tavsiye ederiz. Bu kılavuzdaki cüzdanlardan herhangi birinin bütçenize uyup uymadığını görün.

LÜTFEN AKLINIZDA BULUNDURUN : Ethereum cüzdanlarının çoğu 100 dolardan fazlaya mal olmaz ve sizi potansiyel olarak binlerce dolar kaybetmekten kurtarabilir. Ethereum’da sermayenizi güvence altına almak için 100 doların altında bir Ethereum cüzdanı satın almak çok ucuz.

Donanım Ethereum cüzdanı ve masaüstü / mobil / web cüzdanı karşılaştırması

Masaüstü veya mobil cüzdan (çevrimiçi Ethereum cüzdanları) ile donanımın artıları ve eksileri hakkında konuşurken bazı tartışmalar var. Bir kısım, donanım cüzdanının çevrimdışı depolanan bir cüzdan olduğu için en güvenli olduğunu iddia ediyor; bu nedenle, hiçbir kötü amaçlı yazılım veya hacker onu ihlal edemez. Öte yandan, çoğu kişi onu evinizde saklamasının erişmenin (cüzdanı çalarak) kadar kolay olduğunu söylüyor..

TheEasyBitcoin.com’da okuyucularımıza her zaman bir donanım cüzdanı satın almalarını tavsiye ederiz, ancak yine de mobil, web veya masaüstü cüzdanlar gibi çevrimiçi olarak çalışan hizmetleri incelemeye ve derecelendirmeye açığız. Bu nedenle, en iyi Ethereum cüzdanını bulmanıza yardımcı olduğumuz bu eğiticide, hem soğuk depolama hem de çevrimiçi hizmetler için hizmetlerin / ürünlerin bir karışımını göreceksiniz. İhtiyaçlarınıza en uygun cüzdan türünün hangisi olduğunu bilen tek kişinin siz olduğunuzu düşünüyoruz..

Her neyse, bir Ethereum cüzdanı satın alırken hangi faktörleri göz önünde bulundurmanız gerektiğini bildiğinize göre, hemen 2020’nin en iyi Ethereum cüzdanları listesine girelim..

2021’in En İyi 12 Ethereum Cüzdanları

1. Ledger Nano S (Donanım cüzdanı)

Ledger Nano S, piyasadaki en ucuz cüzdanlardan biri (69,60 €) olarak kalırken işini mükemmel bir şekilde yaptığı için en popüler Ethereum donanım cüzdanlarından biridir. Cüzdan, yapılandırmayı ve kullanmayı kolaylaştıran bir OLED ekrana sahip. En iyi yanı, Bitcoin, Ethereum ve Litecoin gibi çok çeşitli kripto para birimlerini saklayabilmenizdir – bunlardan birkaçı. Aynı cüzdanda farklı altcoinler bile saklayabilirsiniz. Böylece, saklamak istediğiniz her kripto para birimi için yeni bir cüzdana ihtiyacınız olmayacak – farklı dijital varlıklara bölerek yatırım riskini en aza indirmek isteyenler için mükemmeldir..

Ledger Nano S’nin nasıl kurulacağına ve kullanılacağına ilişkin bir eğitim videosu:

Ledger Nano S’yi saldırıya uğramış bir bilgisayarda bile kripto para birimlerinizi riske atmadan kullanabilirsiniz – güvenlikleri o kadar sağlamdır ki sizden başka hiç kimse onu kullanamaz. Kesinlikle tüm zamanların Ethereum için en iyi cüzdanlarından biri.

LEDGER CÜZDAN İLE BAŞLAYIN

2. Trezor (Donanım cüzdanı)


Trezor şimdiye kadarki ilk Bitcoin cüzdan, ve şimdi MyEtherWallet web arayüzü aracılığıyla Ethereum için kullanılabiliyor. Cüzdanı çevrimdışı saklayın ve Bitcoin’lerinizi kullanmak istediğinizde, sadece cüzdanı bilgisayarınıza bağlayın, şifreyi girin ve işte cüzdanınıza erişebilirsiniz..

Trezor’un nasıl kurulacağına ve kullanılacağına ilişkin bir video:

Bu cüzdan, Ledger Nano S gibi, cüzdana gerçekten erişmeye çalıştığınızı doğrulamak için 2 adımlı kimlik doğrulama kullanır. Trezor Parola Yöneticileri ile Trezor’unuzu tüm çevrimiçi hesaplarınız için bir ana anahtar olarak da kullanabilirsiniz. Bu, mükemmel bir cüzdana sahip olmak için gerekli bir şey olmasa da, bu sadece ekibin TREZOR’u kullanma yolları konusunda ne kadar yaratıcı ve tutkulu olduğunu gösteriyor..

TREZOR İLE BAŞLAYIN

3. Exodus (Masaüstü cüzdanı)

Exodus, kullanımı kolay, çoklu kripto para birimine sahip bir masaüstü cüzdanıdır. Exodus ile, kripto para portföyünüze bir pasta grafik ve cüzdana giriş yaptığınızda doğrudan birleşik değeri ile genel bir bakış elde edersiniz. Bitcoin, Augur, Dash, Dogecoin, Ethereum, Factom, Golem ve Litecoin’i destekler, bu da onu geniş bir coin portföyüne sahip olanlar için mükemmel bir cüzdan haline getirir..

Cüzdanınıza erişmek için internete erişmeniz gerekecek, ancak özel anahtarlara yalnızca masaüstünüzden erişilebildiği için, Ethereum’u depolamanın en güvenli yöntemlerinden biri hala. Aynı zamanda, doğrudan masaüstü cüzdanında takas etmenize olanak tanıyan ShapeShift’i içeren ilk cüzdandır – bu, ETH’nizi ticarete devam ederken tek bir yerde tutmak istiyorsanız çok kullanışlıdır..

Tek tıklamayla e-posta kurtarma ve yedek tohum anahtarları, anahtarların yanlış kişinin eline geçmediğinden emin olurken kaybolan özel anahtarları yedeklemeyi ve geri yüklemeyi kolaylaştırır. Mac, Linux ve Windows, uygulamayı destekleyen tek işletim sistemleridir, bu nedenle başka bir işletim sisteminiz varsa, başka bir yere bakmanız gerekecektir..

Bu Ethereum cüzdanının sorabileceğiniz en iyi kısmı nedir? Peki, ÜCRETSİZ! Zor kazandığınız paraların hiçbirini bir donanım cüzdanına yatırmanıza gerek yoktur (kesinlikle tavsiye etsek de). Exodus, sunduğu her şey göz önüne alındığında ve bunu ücretsiz yaptığı için kesinlikle en iyi Ethereum cüzdan yazılımı / uygulamasıdır..

EXODUS’A BAŞLAYIN

4. Jaxx (Mobil cüzdan)

jaxx mobil uygulamasıJaxx, Kanadalı Decentral şirketi tarafından oluşturulan çok varlıklı bir mobil cüzdandır. Şimdiye kadar 16 kripto para biriminin depolanmasını destekliyor ve Jaxx’in arkasındaki ekip her zaman cüzdanlarını daha da zorluyor. Yeni başlayanlar için güvende kalırken gezinmeyi kolaylaştıran net bir arayüzle, 400.000’den fazla kullanıcısı ile en popüler mobil cüzdanlardan biri haline geldi..

Özel anahtarlarınız asla cihazınızdan çıkmaz. Gerekirse paranızı geri kazanmanıza yardımcı olabilecek tohum anahtarlarınız var. Mobil cüzdan Android, iOS, Mac OS, Windows, Linux, Chrome’da desteklenmektedir. & Firefox Extension ve donanım cüzdanlarını tercih edenler için Jaxx ekibi önümüzdeki aylarda bir tane başlatacak.

Ekipleri şaşırtıcı ve geliştirme sağlıyor ve cüzdanlarını en iyisi olmaya zorluyor. Exodus’tan farklı olarak Jaxx, Akıllı Sözleşmeleri destekler (Akıllı Sözleşmeler hakkında daha fazla bilgiyi buradan okuyun). Jaxx ücretsizdir ve bu nedenle Ethereum cüzdanına para harcamayı tercih edenler için mükemmel bir seçimdir..

Jaxx’i şiddetle tavsiye ediyoruz!

JAXX İLE BAŞLAYIN

5. Mist (Masaüstü cüzdanı)

Mist, resmi Ethereum cüzdan uygulamasıdır. Cüzdanı indirirsiniz ve tüm Ethereum düğümleriyle senkronize olmaya başlar. Bundan sonra, cüzdanınız için bir şifre belirlemenizi istiyorlar. Bunu bir kağıda yazın ve güvenli bir şekilde evinizde saklayın, çünkü parolayı kaybederseniz cüzdanınızı kurtarmanın bir yolu yoktur..

Cüzdanı doğru bir şekilde kurduktan sonra, onu kullanmak oldukça basit bir işlemdir. Cüzdanınızda Ethereum gönderip alabilmek için bir dizi genel anahtar ve bir dizi özel anahtar alırsınız..

Özel anahtarlar cihazın kendisinde saklanır ve bir sunucuda barındırılmaz, bu da cihazı güvenli kılar. Bulabildiğimiz tek şey, kullanıcı arayüzünün yeni başlayanlar için uygun olmamasıdır. İncelediğimiz diğerlerinden bazıları anlaşılması kolay pasta grafikler gösteriyor ve daha “modern” görünüyor.

ShapeShift, madeni paralarınızı diğer para birimleri ile takas etmeyi kolaylaştıran Mist cüzdanında mevcuttur. Mist; Mac, Linux ve Windows tarafından desteklenir ve Jaxx olarak Akıllı Sözleşmeleri destekler.

MIST CÜZDAN İLE BAŞLAYIN

6. Atomik Cüzdan 

Atomic Wallet, Ethereum’u ve 500’den fazla jetonu ve jetonu destekleyen, çok varlıklı bir kripto para biriminin gözetim dışı cüzdanıdır. Atomic, kripto topluluğunda giderek daha fazla ilgi görüyor. 

Atomic, Ethereum ve ilk 30 jeton dışında, her ERC20 jetonunu destekler: Özel jeton özelliği, saniyeler içinde herhangi bir Ethereum jetonu eklemenizi sağlar.

Atomic’te, uygulamada çok çeşitli kriptoları takas edebilirsiniz. Banka kartıyla Ripple, Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin ve Ethereum satın alma seçenekleri de dahildir.

Önemli Not: Atomic’te, KYC’yi veya kimliğinizin diğer herhangi bir doğrulamasını geçmeniz gerekmez. Sadece uygulamayı yükleyin ve istediğiniz gibi kullanın. Atomik sürümler MacOS, Windows, Ubuntu, Fedora, Debian, iOS ve Android için mevcuttur.

Kripto paranızı güvende tutmak için, uygulamayı yükledikten sonra anımsatıcı bir çekirdek cümle yazmak oldukça önemlidir. Anımsatıcınız yalnızca sizin tarafınızdan bilineceği sürece – paranız güvende.

Diğer bir özellik, paranızı başka herhangi bir kripto cüzdanından kolayca aktarmanızı sağlayan özel anahtarların içe aktarımının desteklenmesidir.

ATOMİK CÜZDAN İLE BAŞLAYIN

7. MetaMask (Masaüstü cüzdanı)

metamask logosuMetaMask, türünün tek örneği bir Ethereum cüzdanıdır çünkü yalnızca ETH göndermenize ve depolamanıza değil, aynı zamanda merkezi olmayan Ethereum uygulamalarına erişmenize de olanak tanır. Özel anahtarlar bilgisayarınızda şifrelenir ve özel anahtarlarınıza erişmek için istediğiniz zaman ayıklayabilirsiniz..

İşte platforma bir giriş:

Diğer herhangi bir Ethereum masaüstü cüzdanı gibi, bu da ücretsizdir. Cüzdanları, cüzdana erişebilmek için bir Chrome ve Firefox uzantısı kullanarak çalışır, böylece bilgisayarınız Chrome veya Firefox’u çalıştırabildiği sürece onu kullanabilirsiniz. Ancak Akıllı Sözleşmeleri desteklemezler. Ve ShapeShift platformda mevcut değil. Yine de güvenli bir cüzdan, bu yüzden en iyi Ethereum cüzdanları kılavuzunda bahsedilmeyi hak ediyor.

META MASK CÜZDANINI KULLANMAYA BAŞLAYIN

8. MyEtherWallet (Web cüzdanı)

myetherwallet logosuÖzel anahtarları barındırmak için herhangi bir sunucu kullanmadığı için bu alışılmadık bir web cüzdanı türüdür. Bunun yerine, özel anahtarları bilgisayarınızda depolar ve bu da cüzdanı güvenli hale getirir. Akıllı sözleşmeler yazıp bunlara erişebilmeniz için açık kaynaklı bir cüzdandır. Ayrıca, BTC / ETH ticareti yapanlar için mükemmel olan ve Ethereum’larının bir borsada dolaşmasını istemeyenler için mükemmel olan ETH ile BTC arasında değiş tokuşa izin verir.

Bir bilgisayardan erişmek için MyEtherWallet ile Ledger Nano S veya Trezor gibi bir donanım cüzdanı da kullanabilirsiniz. Bu bir web cüzdanıdır, bu nedenle cüzdanınıza web üzerinden (herhangi bir platformda, hatta PS4’te) erişirsiniz ve isterseniz bir Chrome uzantısına sahiptir..

Bazıları, hemfikir olduğumuz yeni başlayanlar için kullanmanın biraz zor olabileceğini iddia ediyor. Ancak, cüzdana alıştıktan sonra çocuk oyuncağı olur. MEW’nin sağladığı mükemmel destek, gizlilik ve kripto para biriminin güvenli depolanması nedeniyle şiddetle tavsiye ediyoruz..

ETHER CÜZDANIMI KULLANMAYA BAŞLA

9. Coinbase (Web cüzdanı)

Coinbase incelemesiCoinbase, en çok kullanılan cüzdandır. Coinbase, Bitcoin haberlerde yer aldığında, GÜN başına 100.000’den fazla kullanıcı kaydoluyor. İlk başta sadece Bitcoin’in satın alınmasına ve saklanmasına izin verdiler, ancak günümüzde Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin depolamanıza izin veriyor..

Ülkenize hizmet ettikleri için Ethereum ve diğer kripto para birimlerini depolamanın ucuz ve hızlı bir yoludur (işte hizmet verdikleri tüm ülkelerin listesi.)

Ülkenize hizmet veriyorlarsa, şu adımları izleyin:

  • Coinbase’e kaydolun
  • Genel adresinizi alın
  • ETH’nizi Coinbase genel anahtarına aktarın
  • Coinbase’de ETH depolayın

Ethereum’unuzun Coinbase’de saklanmasının en büyük dezavantajı, sunucularında depolandıkları için genel anahtarlarınızdan sorumlu olanların onlar olmasıdır. Onlar üzerinde kontrol sahibi değilsiniz ve Coinbase milyonlarca kişi tarafından kullanıldığından, bilgisayar korsanları platformlarını hedeflemeyi severler. Coinbase’de hacklenen pek çok başarılı kullanıcı vakası olmasa da, Ethereum’u uzun süreli tutuyorsanız bir donanım cüzdanı almanızı tavsiye ederiz..

COIN BASE KULLANMAYA BAŞLAYIN

10. ETHAddress (Kağıt Cüzdan)

ethaddress'e genel bakışETHAddress, Ethereum için soğuk depolama isteyenler için en ucuz seçenektir. Bu kağıt cüzdan, Ethereum’u hızlı bir şekilde gönderebilmeniz ve depolayabilmeniz için özel ve genel anahtarlar içeren, kendinizi evde yazdırdığınız açık kaynaklı bir projedir..

Anahtarların güvenliğini daha da artırmak istiyorsanız, ek olarak şifrelenmiş anahtarları tercih edebilirsiniz. Akıllı Sözleşmeler desteklenmiyor, ancak bu cüzdan bir kağıt parçası üzerinde olduğu için bu beklenecek bir şey değil. Kişisel bilgi gerekmez, bu nedenle adresi size kadar takip etmenin bir yolu yoktur.

ETHADRESS’E BAŞLAYIN

11. KeepKey (donanım cüzdanı)

KeepKey-Bitcoin-Cüzdan İncelemesiKeepKey, fiyatı 120 dolar olan en pahalı donanım Ethereum cüzdanıdır. Tıpkı Trezor veya Ledger Nano S gibi, Ethereum’unuzu çevrimdışı olarak donanımda depolamanızı sağlar. KeepKey ile Ledger Nano S ile Trezor arasındaki fiyat hariç temel fark ekran boyutudur. Biraz daha tıknaz ve taşınması daha zor.

Cüzdanın plastik gövdesi, düşürmeniz veya düzgün bir şekilde bakmamanız durumunda hasarlara karşı biraz savunmasızdır. KeepKey’i satın almadan önce Ledger Nano S veya Trezor’u düşünmenizi tavsiye ederiz. Ancak cüzdan arayüzünü beğendiyseniz ve bir cüzdana biraz fazladan para harcamak istiyorsanız (ne kadar balerin olduğunuzu göstermek için), bu sizin için cüzdan.

KEEPKEY KULLANMAYA BAŞLAYIN

12. Parite

eşlik logosuParity, aynı zamanda Ethereum ağı ve bilgisayarınız ile arayüz oluşturmanıza izin veren bir cüzdandır. MyEtherWallet gibi, Parity de bir cüzdandan çok bir tarayıcıdır. Tüm merkezi olmayan Ethereum uygulamalarına erişirsiniz ve kar için “yalnızca” Ethereum alıp satmak yerine aslında platformu parçalayabilirsiniz..

Parity yeni bir cüzdandır ve Ethereum blockchain ile güvenli bir şekilde etkileşime girebilmeniz için sağlam güvenlik önlemlerine sahiptir. Şu anda Parity, Linux, Windows ve Mac’te desteklenmektedir. Parity, en son Kasım 2018’de 150 milyon doların üzerinde Ethereum içerdiği tahmin edilen tüm ağlarını dondurmak zorunda kaldığı bazı hackler ve hatalar yaşadı..

Şu anda Parity’yi denemenizi önermiyoruz, ancak herhangi bir platform ve cüzdan ile hatalar meydana geliyor. 2020’de itibarlarını tamir edip edemeyeceklerini ve en iyi ETH cüzdanları listesindeki merdivenleri tırmanıp tırmanamayacaklarını göreceğiz..

PARITY İLE BAŞLAYIN

Sonuç

Bir donanım cüzdanı satın almanızı tavsiye etmemize rağmen, en iyi cüzdanların çoğu aslında web / masaüstü / mobil tabanlıdır. Listeye yazılım / web cüzdanları hakimken, bu donanım cüzdanlarının en iyisi olduğunu nasıl söyleyebiliriz? Çevrimiçi / masaüstü tabanlı olanlar kadar donanım cüzdanı yoktur.

Ethereum cüzdanı satın alırken bilinçli bir karar verebilmeniz için her cüzdan hakkında yeterli bilgi sağladığımızı umuyoruz. İyi şanslar!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector