Cosmos, başka bir kripto para biriminden ziyade bir kripto para birimi ağıdır. Kendisine “blok zincirlerinin interneti” adını veren Cosmos, çeşitli blok zinciri uygulamaları arasında işlem, iletişim ve fikir birliği sağlar. Bu Cosmos fiyat tahmin makalesinde, bu kripto para biriminin geliştirilmesini gerektiren gerçek teknolojik kısıtlamalara bakacağız..

Bitcoin dünyayı kasıp kavururken ve ardından binlerce taklitçi çiçek açarken, kripto para birimleri, ana akım toplumda yaygın kullanımlarını engelleyen bir dizi problemle kuşatılmış durumda. Cosmos’un kurucularının belirttiği gibi, sorunlar ölçeklenebilirlik, birlikte çalışabilirlik ve kullanılabilirliktir..

Başka bir deyişle, kripto para birimleri, kredi kartları gibi bir işlemin diğer araçlarına kıyasla verimsizdir; her bir kripto kendi sanal bölgesinde silindiği için birbirleriyle iletişim kuramazlar veya çalışamazlar; ve farklı ihtiyaçlara hizmet edecek şekilde uyarlanamazlar çünkü blok zinciri kod tabanı genel olarak monolitiktir ve kurucu modüllerine ayrıştırılması zordur..

kozmos fiyat tahmini

Bu sorunları çözmek için bir teklifte, Evren ilk olarak orijinal kod tabanını üç ayrı modüle ayırdı: işlemleri işleyen uygulama; sistemin tüm kullanıcılarına (veya “düğümlerine”) bilgi ileten ağ; ve kullanıcıların tüm bilgilerin durumu ve niteliği konusunda hemfikir olmalarını sağlayan fikir birliği mekanizması.

Cosmos, her biri her Bölge için temel ağ sistemini ve fikir birliği mekanizmasını denetleyen arabulucu hub’a bağlı bir grup paralel uygulama (“Bölge”) olarak görselleştirilebilir. Cosmos Hub, çeşitli bölgeler arasında iletişimi ve işlemi kolaylaştıran kendi kanıtı kripto para birimi ATOM’a sahiptir..

Cosmos sayesinde, geliştiriciler artık her şeyi sıfırdan oluşturmadan yepyeni kripto para birimlerini çıkarabilir ve geliştirme süresini yıllardan sadece haftalara indirebilir (böylece “kullanılabilirlik” problemini çözebilir). Para birimleri, platformlar arasında veri aktarabilir ve iş işlemlerini gerçekleştirebilir, bu da onları birlikte çalışabilir hale getirir. Daha da önemlisi, kripto para birimleri artık her zamankinden daha fazla işlemi işlemek için ölçeklenebilir..

Geleneksel kredi / banka kartları şu anda kripto para birimlerine göre muazzam bir avantaja sahiptir: Visa ve Mastercard, her saniye binlerce işlemi işleyebilir, verileri yüzlerce banka ile sorunsuz bir şekilde iletebilirken, Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimleri saniyede yirmi’den daha az işlem yapabilir..

Bunun nedeni, hem Bitcoin hem de Ethereum’un, her işlemin savurgan ve zahmetli madencilik süreciyle doğrulandığı bir “iş kanıtı” fikir birliği mekanizmasına dayanmasıdır. Bunun yerine, Cosmos, doğrulayıcıların sistemin bütünlüğüne kendi para birimlerini koydukları daha verimli “teminat kanıtı” mekanizmasına güvenir..

Böylece Cosmos, kripto sahnesindeki gerçek ihtiyaçlara cevap veriyor: kripto para birimlerini daha az silolar halinde, daha az monolitik ve geliştiriciler için daha özelleştirilebilir hale getirmek. Bitcoin, blockchain çağının başlangıcını müjdelerse ve ikinci nesil kripto Ethereum, teknolojiyi geniş bir uygulama yelpazesi için kullanılabilir hale getirdiyse, Cosmos, evrimin üçüncü neslini temsil eder: hem Bitcoin hem de Ethereum’un sınırlamalarını aşar ve dolayısıyla Ölçeklenebilir ve birlikte çalışabilir kripto para birimleri çağını başlatıyor.

Evren Tarihsel Fiyat Analizi

Yazım sırasında, ATOM% 10.02 arttı ve 6.60 $ ‘dan işlem görüyor. Madeni paranın piyasa değeri 1.59 milyar dolar.

Güncel Fiyat, Piyasa Değeri, & Tedarik Ayrıntıları

Bu özel madeni paranın tarihsel fiyatı, en düşük seviyede 1,68 dolar ile zirvede 8 doların üzerinde dalgalandı. Tarihi boyunca, ortalama fiyatı 2 ila 6 dolar arasında değişti..

EvrenCosmos (ATOM)


Sıra: 19$ 18,92Fiyat (BTC) Ƀ0,00037500Pazar Değeri$ 4.51 BV Hacmi$ 728,82 M24h Değişim 0,4% Toplam Arz 0,00 ATOM

Evren Gelecek Fiyat Tahmini Tahminleri

Fiyat tahmini, tarihsel eğilimlerin dikkatli bir şekilde incelenmesine ve doğası gereği belirsiz bir gelecekte bu eğilimlerin öngörülmesine dayanır. Bununla birlikte, mevcut verilerin sağlam bir şekilde kavranması ve sürekli değişen koşullar göz önünde bulundurularak ihtiyatlı bir analiz ile, kişi bir derece doğrulukla tahmin edilebilir..

Kısa Vadeli Tahmin

AfterPriceChange
1 gün 6,08 ABD doları -% 0.65
1 hafta 6,30 ABD doları % 2.94
1 ay 15,35 ABD doları % 150.81
1 yıl 12,85 ABD doları % 109.9

Uzun Vadeli Tahmin

AfterPriceChange
1 yıl 12,85 ABD doları % 109
2 yıl 17,9 ABD doları % 192
3 yıl 25,1 ABD doları % 310
5 yıl 29,1 ABD doları % 375

* Bu fiyat tahmini, çeşitli kaynaklardan toplanan ve kesinlikle yalnızca eğitim amaçlı olan ve yatırım tavsiyesi olarak alınmayan verilere dayanmaktadır. Kullanıcılar yatırım yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Cosmos Fiyat Tahmin 2021

Cosmos, daha fazla kullanıcıya ulaşsa ve uygulamalarını genişletse bile istikrarını koruyor. Tahmin ve algoritmik analize göre, Cosmos (ATOM) 2021’de potansiyel olarak 6,15 dolar civarında olacak şekilde ayarlandı..

Cosmos Fiyat Tahmin 2022

Blockchain teknolojisi, toplumun günlük yapısına daha derinlemesine nüfuz ettikçe ve hizmetlerinin çeşitli müşteri tabanına ihtiyaç duyması nedeniyle Cosmos yeni zirvelere çıkmaya hazırlanıyor. Tahmin ve algoritmik analiz başına, ATOM 2022’de potansiyel olarak yaklaşık 12,8 ABD doları olabilir..

Cosmos Fiyat Tahmin 2025

Cosmos, hizmetleri kripto alanı boyunca çeşitlenecek ve dallanacak olsa bile büyümeye devam edecek. Tahmin ve algoritmik analize göre, ATOM’un fiyatı 2025’te 29,9 dolar civarında olabilir..

Cosmos (ATOM) İyi Bir Yatırım mı?

Bu soruyu cevaplamak için, blockchain’in “ekosistemi” olan Cosmos ile bu ekosistemin belirli bir alanına güç veren bir para birimi olan ATOM arasında ayrım yapılmalıdır. Cosmos “ekosistem” in kendisi gelecek vaat eden bir girişim olsa da, bu, kişinin uzun vadede portföyünde ATOM’u “saklamaktan” kâr edeceği anlamına gelmez..

ATOM, stake token olarak bilinen şeydir. Satın alıp satabilir veya başka para birimleri ile takas edebilirsiniz, ancak bunun için tasarlandığı şey bu değildir. Cosmos, hatırlanacağı gibi, “kanıt kanıtı” fikir birliği algoritmasına bağlıdır. Bu mekanizma, doğrulayıcıların işlemleri doğrulamadan ve bunun için ücretlerini tahsil etmeden önce sistemdeki para birimlerini “yatırmalarını” gerektirir..

Doğrulayıcıları kendi para birimlerini riske atmaya teşvik etmek için, Cosmos’un kurucuları ATOM’u ne olursa olsun sabit bir oranda şişirmek (yani değer kaybetmek) için tasarladılar. Bu, fiyatının artmayacağı anlamına gelmez, ancak para birimini tutmak, beklediğiniz kadar değer kazanamayabileceğiniz anlamına gelebilir..

Cosmos Nasıl Satın Alınır?

Cosmos, Kucoin, Binance, Kraken, Bitmax, Coinbase ve diğerleri gibi borsalarda satın alınabilir. Bu değişimler genellikle kullanıcılarının bir hesap oluşturmasını ve iki faktörlü kimlik doğrulama ayarlamasını gerektirir. Bazı siteler (Coinbase gibi) itibari para biriminde kripto para satın almanıza izin verirken, diğerleri herhangi bir ticaret yapmak için zaten bitcoin veya ethereum sahibi olmanızı gerektirir..

Cosmos Hakkında Daha Fazla Bilgi

Evren sadece başka bir kripto para birimi değil, blockchain evriminde yeni bir çıkış. Gelecekte blockchain, oyun oynama gibi birçok alanda kullanım alanı bulacak. Geliştiricilerin bir dizi uygulama oluşturmasına olanak tanıyan platformu ile Cosmos, gelecekte bu müşterilere hizmet vermek için iyi bir konuma sahiptir..

Cosmos, pazarda çok ihtiyaç duyulan bir boşluğu dolduruyor ve geleceği, istikrarlı büyüme ve hızlı benimsemeden biri. Cosmos, bir gün geliştiriciler için tercih edilen bir platform olarak Ethereum’a rakip olabilir. Geliştiriciler, modüler tasarımı ve çevik kanıtı kanıtı fikir birliği algoritması ile Cosmos mimarisini, hacimli, monolitik kod tabanlarıyla Bitcoin ve Ethereum’a göre tercih edebilirler..

Takım

Cosmos, iş kanıtı fikir birliği mekanizmasının yerini kanıtlama mekanizması ile değiştiren bir blok zinciri yığını olan Tendermint olarak başladı. Tendermint, iPhone’lar için Yelp uygulamasını geliştiren ekibe liderlik eden bir programcı olan Jae Kwon’un beyin çocuğu. Artık Cosmos ekosistemi, birkaç geliştirici tarafından oluşturulan bir dizi uygulamayı barındırıyor.

Sonuç 

Özetle Cosmos, blok zincirlerinin bir ekosistemi veya “internetidir”. İki bölümden oluşur: Çekirdekte, bir proof-of-stake konsensüs motoru olan Tendermint vardır; ve yüzeyde, motora bağlı olarak, merkezi merkezden olduğu gibi ortaya çıkan bazı blok zinciri uygulamaları vardır..

Bu ikili, modüler yapı, geliştiricilerin fikir birliği motorunu sıfırdan oluşturmalarına gerek kalmadan blok zinciri uygulamaları oluşturmalarına olanak tanır ve bu da geliştirme süresini aylar ve yıllardan yalnızca haftalara kadar önemli ölçüde kısaltır. Bu aynı zamanda çeşitli uygulamaların birbirleriyle iletişim kurmasına ve hatta birbirleriyle ticari işlem yapmasına olanak tanır..

Bu şekilde Cosmos, şimdiye kadar kripto para birimlerini rahatsız eden üç sorunu, kullanım, ölçek ve iletişim sorunlarını çözmeyi hedefliyor. Kripto para birimlerinin geliştirilmesi ve belirli kullanımlara adapte edilmesi daha zor olmuştur; Cosmos, kodu küçük boyutlu, özelleştirilebilir parçalara dönüştürdüğünü iddia ediyor.

Kripto para birimleri verimsiz madencilikte çok fazla enerji tükettiğinden, onları daha geleneksel işlem araçlarıyla (nakit veya kredi kartları gibi) rekabet edecek şekilde ölçeklendirmek zor olmuştur; Cosmos, iş kanıtı algoritmalarını (madencilik gerektiren) değiştirmeyen hisse kanıtı algoritmalarıyla değiştirerek onları daha verimli hale getirdiğini iddia ediyor..

Son olarak, kripto para birimleri birbirlerinden silindi, her biri kendi toprağına hapsoldu; Sonuç olarak, örneğin bir bitcoin jetonuna kaydedilen işlemler başka herhangi bir kripto para biriminde kaydedilemez. Cosmos, bir hub aracılığıyla çeşitli para birimlerini (veya bölgeleri) birbirine bağlayarak bu sorunu çözmeyi amaçlamaktadır. Bu işlemler, Cosmos mimarisinden çok daha fazla ilgilendiğimiz konu olan kendi yerel kripto para birimi ATOM tarafından desteklenmektedir..

Bununla birlikte, Cosmos kurucularının iddia ettiği kadar yenilikçi ve gelecek vadeden bir teknoloji olsa bile, ATOM’un karlı bir yatırım olduğunu kanıtlıyor mu? Burada işler karmaşıklaşıyor. ATOM stake eden bir madeni paradır – Cosmos kullanıcılarının sistemin yönetimine katılmalarına izin veren bir şeydir. Kurucular, kullanıcıları sistem içinde ATOM harcamaya teşvik etmek için (yatırımcıların yaptığı gibi istiflemek yerine), kasıtlı olarak madeni parayı enflasyonist olacak şekilde tasarladılar..

Bir değişim aracı veya bir değer deposu olarak tasarlanmamıştır, ancak istersek bu görevleri de gerçekleştirebiliriz. Cosmos sistemine bir doğrulayıcı olarak katılmak istiyorsanız, bu para birimine yatırım yapmak size fayda sağlayabilir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector