2021, 2022 ve 2025 için Monero Fiyat Tahmini (XMR)

Monero’nun destekçilerinden biri misiniz yoksa daha fazlasını mı öğrenmek istiyorsunuz? Monero coin’e yatırım yapmayı mı düşünüyorsunuz? Ardından, Monero fiyat tahmini hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu makaleyi okumaya devam edin.!

Monero’nun nesi var? Her şeyden önce özeldir. Monero, güvenli, özel ve izlenemez bir dijital para birimidir. Açık kaynak kodlu, merkezi olmayan ve herkes tarafından ücretsiz olarak erişilebilir. Bu jeton, CoinMarketCap’te ilk 20’de yer alıyor ve onu piyasadaki en popüler kripto paralardan biri yapıyor..

monero fiyat tahmini

Monero Tarihsel Fiyat Analizi 

Monero 2014 yılında Bytecoin fork’u olarak piyasaya sürüldü. Monero’nun ilk fiyatı, bir borsada işlem görmeye başladığında yaklaşık 2.47 dolardı. XMR, yaklaşık 3 yıl önce, Ocak 2018’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 495,84 $ ‘a ulaştı. Monero fiyatı, Ocak 2015’te 0,2130 $ ile en düşük seviyesine ulaştı..

Güncel Fiyat, Piyasa Değeri, & Tedarik Ayrıntıları

Yazım sırasında, XMR fiyatı 148 dolar. Monero’nun işlem hacmi 1.263.533.987,95 $ ‘dır. Şu anda Piyasa kapitalizasyonu XMR’nin $ 2.632.886.108 olduğu kripto parayı kripto para birimleri sıralamasında 16. sırada yapıyor. Yatırım kararı vermede yararlı olan bir diğer önemli gösterge Yatırımın Geri Dönüşüdür (ROI).

Monero’nun YG’si yaklaşık% 5887’dir. Bu, XMR’yi bugün başlangıç ​​fiyatından satın almış olsaydınız, ABD doları cinsinden% 5887 daha fazla kazanmış olurdunuz. Şu anda piyasada 17.806.932 XMR var. 

Öte yandan Monero, her zaman o kadar da harika olmayan tamamen özel bir blok zinciridir. Birkaç gün önce, ünlü bir borsa olan Bittrex, kararını açıkladı. listeden listeden kaldır Monero, Zcash ve Dash gibi diğer bazı özel para birimleri ile birlikte. Böyle bir kararın nedeni açıklanmadı, ancak bunun nedeni kripto alanındaki düzenlemeler ve FATF’nin baskısı olabilir..

Bu duyurunun ardından XMR fiyatı 169 dolardan 95 dolara düştü. Şu an görebildiğimiz kadarıyla, XMR fiyatı zaten güçleniyor. 

MoneroMonero (XMR)

Derece: 22$ 205,87Fiyat (BTC) 0,00407900$ 3.67 BV Hacim$ 635,01 M24h Değişim1,33% Toplam Arz 0,00 XMR

Monero (XMR) Gelecek Fiyat Tahmini Tahminleri

Bir hafta içinde XMR fiyatına ne olacak? Bir ay içinde? 10 yıl içinde? Pekala, sihirbaz değiliz (henüz), ancak mevcut piyasa durumunu, Monero fiyat trendlerini, yaklaşan geliştirme güncellemelerini ve diğerlerini dikkate alarak yapabileceğimiz bazı tahminler var..

Kısa Vadeli Tahmin

AfterPriceChange
1 gün 151,513 ABD doları % 2,50
1 hafta 151,090 ABD doları % 2.22
1 ay 120,768 ABD doları -% 18.30
6 ay 130,147 ABD doları -% 11.90
1 yıl 141,050 ABD doları -% 4.60

Uzun Vadeli Tahmin

AfterPriceChange
2022 141,05 ABD doları -% 4.60
2023 173,8 ABD doları % 17.60
2024 208,6 ABD doları % 41.10
2025 400 $ % 170,60

* Bu fiyat tahmini, çeşitli kaynaklardan toplanan ve kesinlikle yalnızca eğitim amaçlı olan ve yatırım tavsiyesi olarak alınmayan verilere dayanmaktadır. Kullanıcılar yatırım yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Monero Fiyat Tahmin 2021

Bazı matematiksel formüller ve teknik analizler sayesinde Monero fiyat tahmini yapmak mümkündür. Kısa vadeli tahminler süper yükseliş değil – tam tersi. Gov Capital tahminlerine göre, XMR fiyatı bu yılın sonunda% 4,6 düşecek ve yaklaşık 141 $ olacak..

Monero Fiyat Tahmin 2022

Bundan bir yıl sonra fiyat% 17’ye çıkacak ve 174 dolara yakın olacak.

Monero Fiyat Tahmin 2025

XMR madeni paranın şu andan itibaren dört yıl içinde neredeyse 400 dolara ulaşacağı tahmin ediliyor. Bu, fiyatın% 170’den fazla artacağı anlamına gelir.

Uzun vadeli tahminlerin çok daha olumlu olduğunu görebilirsiniz. Bu aynı zamanda kısa piyasa dalgalanmalarının olmamasından da kaynaklanıyor olabilir. Bu tahminler sadece teknik analize dayalı olarak yapılsa da, Monero ağında gerçekleşecek teknik yenilikler ve geliştirme güncellemelerini de dikkate almaya değer..

Piyasa hakimiyet oranına yaklaşık% 25 sahip olan XMR fiyatı, kripto piyasası hareketleriyle ilişkili / bağımlıdır. Yine de XMR coin fiyatının piyasanın hareketlerini önemli ölçüde belirlediğini söyleyebiliriz..

Monero’nun kullandığı CryptoNote protokolü sayesinde madalyonun fiyatının madenciliğe aşırı duyarlı olması gerekmiyor. Tıpkı Bitcoin’de olduğu gibi, madenciler blok zincirine yeni işlem blokları eklediklerinde ödüllendirilirler. Ancak CryptoNote’un Bitcoin için tipik olan kademeli emisyon eğrisi, pürüzsüz bir eğri ile değiştirildi: ödül her blokta azalır. Bu, madeni para ihraç oranındaki ani bir değişikliğin madeni paraların piyasa değeri üzerinde şok edici bir etkiye sahip olmaması için yapılır..

Bunun bir başka ilginç yanı ise XMR geliştiricilerinin Monero’nun fiyatının o kadar önemli olmadığını vurgulaması. Dikkatin çoğu teknolojinin kendisine verilmelidir, ancak fiyat dalgalanmalarına değil. Reddit’te XMR fiyatı ile ilgili tartışmalara izin verilmez.

Monero İyi Bir Yatırım mı?

Kriptolarınızdan garantili bir kar elde etmek istiyorsanız, size% 100 garantili kar getirecek olan kripto stake etme veya DeFi hizmetlerini düşünmelisiniz. Tek şey, kârın, büyük fiyat dalgalanmaları olan kripto para birimlerine yatırım yaparak elde edebileceğiniz kardan potansiyel olarak çok daha düşük olacağıdır.. 

Her neyse, yatırımların her zaman riskli olduğunu her zaman aklınızda bulundurmalısınız. Tek şey, risk derecesinin farklı varlıklar için farklı olmasıdır..

Bu yazıda bahsedilen fiyatların varsayımlarına göre Monero gerçekten uzun vadeli iyi bir yatırım olabilir. Örneğin, bugün XMR’ye 1000 $ yatırım yaparsanız, bundan 5 yıl sonra yaklaşık 3618 $ alacaksınız. İyi görünüyor, değil mi? Ancak yatırım kararları verirken daima enflasyonu göz önünde bulundurmalısınız. Enflasyona göre ayarlanmış, kazançlar daha düşük olacak.

Monero Nasıl Satın Alınır?

XMR, piyasadaki en popüler kripto paralardan biridir ve satın almayı oldukça kolaylaştırır. Borsalarda zaten bir hesabınız varsa, OKEx, Binance, Kraken, Bitfinex, Changelly ve diğerleri gibi en popüler borsalardan birinde XMR’yi kolayca satın alabilirsiniz..

Monero’nun nasıl satın alınacağına dair öğreticiyi de buradan görebilirsiniz.

Monero Hakkında Daha Fazla Bilgi

Monero nedir?

Monero veya XMR, bir uygulama katmanı protokolü olan CryptoNote protokolü üzerine kurulmuş bir kripto para birimidir. Bu protokol, anonimlik sağlamak için tek seferlik halka imzaları dağıtır. Çoğunlukla, bu protokol işlem gizliliğini artırmayı amaçlamaktadır..

XMR hakkında bu kadar özel olan nedir? Monero, gizlilik ve sansüre dirençli işlemlere odaklanan bir blok zinciridir. Çoğunlukla kripto para birimleri şeffaf blok zincirleri kullanıyor, bu nedenle işlemlerle ilgili tüm bilgiler internetteki herkes için açık ve erişilebilir. Monero blok zinciri farklı çalışır.

Monero için işlem tutarları ve tüm adresler gizlidir. Tüm işlemler her zaman özeldir, bu da başkalarının Monero’yu nereden aldığınızı, nereden gönderdiğinizi veya ilgili miktarı bilemeyeceği anlamına gelir..

Bu aynı zamanda harika çünkü elinize geçmeden önce Monero’nuzun nerede kullanıldığını düşünmek zorunda değilsiniz; bazı yasadışı kaynaklarla ilişkilendirilip ilişkilendirilmediğini düşünmek zorunda değilsiniz. Monero’nun çıktıları, yalnızca hedeflenen alıcının bunları tanıyacağı şekilde oluşturulur.. 

XMR blok gezginine giderseniz, görebileceğiniz tek şeyin işlem karması veya işlem olduğunu fark edebilirsiniz. Herhangi bir adres veya işlem tutarını göremeyeceksiniz. Aşağıda bir blok gezgini aracılığıyla sunulan verilerin örneğini görebilirsiniz:

Monero’nun Tarihi

Bitmonero, 18 Nisan 2014 tarihinde bir Bytecoin çatalı olarak ortaya çıktı. Bitcointalk thankful_for_today adlı biri tarafından. Coin’in Bytecoin (BCN) / CryptoNote kod tabanını kullandığı ve genesis bloğundan başlatıldığı açıklandı. Bir süre sonra, 7 kişi bir çatal Bitmonero – Monero geliştirdi.

Bir süre Bitmonero ve Monero aynı zincirin uygulamaları olarak paralel çalıştılar. Ancak bir süre sonra, thankful_for_today ortadan kayboldu ve kodu güncellemeyi bıraktı, bundan sonra Monero aslında ana uygulama haline geldi. Şu anda, XMR’nin büyük bir topluluğu ve dünyanın her yerinden çok sayıda destekçisi var..

Planlar

Bazı insanlar Monero işlemlerinin boyutuyla ilgili endişelerini gösteriyor – halka imzaları nedeniyle çoğu blok zincirindeki işlemlerden çok daha büyük. Ekibe göre, bu üzerinde çalışılması gereken bir şey. Ekip, onu optimize etmenin bir yolunu nasıl bulacağını düşünüyor.

Bu muhtemelen 2. Katman çözümlerinin girişinde ele alınacaktır, ancak buna karar verilecektir. Bununla birlikte, Monero’nun dinamik blok boyutu vardır, bu nedenle şu anda blokların çoğu minimum blok boyutuna bile ulaşmamaktadır..

Takım

Monero, bazı merkezi kuruluşlar tarafından yürütülmeyen açık kaynaklı bir projedir. Yardım etmeye istekli herhangi bir geliştirici bunu kolayca yapabilir. Yaklaşık 30 olan çekirdek geliştiriciler de dahil olmak üzere 500’den fazla geliştirici Monero’ya katkıda bulundu. Monero’yu yaratan 7 geliştiriciden sadece 2 geliştirici biliyoruz – David Latapie ve Riccardo Spagni.

Sonuç 

XMR, teknoloji, misyon ve yaratıcıların inançları açısından büyüleyici bir madeni paradır. Ekip sürekli olarak geliştirme üzerinde çalışıyor. Geliştirme ile ilgili harika bir şey, herkesin yeni zincir faaliyetler veya değişiklikler önererek katılıp yardımcı olabilmesidir..

Bununla birlikte, madeni para, evlat edinmede zorluklarla karşılaşabilir. Örneğin, cüzdan desteği söz konusu olduğunda XMR entegrasyonunun karmaşıklığından kaynaklanıyor olabilir, bu da benimsemeyi biraz zorlaştırır. Ayrıca, bu yönetmelikle de olabilir. Ancak Monero’nun hala destekçilerine sahip olacağından eminim çünkü teknoloji ve görev için XMR’yi seviyorlar..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map