Belki bu jetonu duymuşsunuzdur ve merak ediyorsunuz, “Bu iyi bir yatırım mı?”, “Tezos’un değeri ne kadar olacak?” veya “Tezos 1000 USD’ye ulaşabilir mi?”. Öyleyse, 2021, 2022 ve 2025 için bir Tezos fiyat tahmini için okumaya devam edin.

Blockchain Teknolojisi olarak da bilinen Dağıtılmış Defter Teknolojisi (DLT), son yıllarda ortaya çıkan en yıkıcı şeylerden biridir. Tıpkı internet ve e-postanın iletişim şeklimizi değiştirmesi gibi, tıpkı World Wide Web’in internette gezinmeyi daha rahat ve herkes için erişilebilir hale getirerek yeniden şekillendirmesi gibi, blok zincirleri de biz konuşurken web’i yeniden şekillendiriyor..

2015 yılında piyasaya sürülen Ethereum blok zinciri, uygulamaların ve akıllı sözleşmelerin blok zincirinde çalışmasına izin veren komut dosyası dillerine sahip ikinci nesil blok zincirlerinden ilkiydi. Başka bir ikinci nesil blok zinciri Tezos, Tezos, aynı zamanda Tezos blok zincirinin yerel kripto para biriminin (“tezzie” olarak da bilinir) adıdır..

tezos fiyat tahmini

Tezos Tarihsel Fiyat Analizi

Tezos blok zinciri 30 Haziran 2018’de piyasaya sürüldü. Tezos için ICO, 1-14 Temmuz 2017 tarihleri ​​arasında gerçekleştirildi ve yılın en büyük ICO’larından biriydi..

ICO sırasında jetonun fiyatı 0,47 USD idi. O zamandan beri, tüm kripto para birimlerinde olduğu gibi fiyatta önemli farklılıklar oldu. Aşağıdaki grafik, XTZ’nin tam geçmişini göstermektedir:

XTZ’nin lansman fiyatı 2.94 USD idi ve birkaç hafta önce, 13 Ağustos 2020’de 4.39 USD değerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Tüm zamanların en düşük seviyesi 7 Aralık 2020’deydi. O gün bir XTZ 0.35 USD değerindeydi..

Güncel Fiyat, Piyasa Değeri & Tedarik Ayrıntıları

TezosTezos (XTZ)

Derece: 30$ 4,09Fiyat (BTC) 0,00008100Marketcap$ 3.11 BV Hacmi$ 399,49 M24saat Değişim% 5,87 Toplam Arz 0,00 XTZ

Bu makaleyi yazarken, bir Tezos tokeni (“tezzie”) 2,60 USD değerindedir ve yaklaşık 1,9 milyar USD piyasa değeri ve 24 saatlik işlem hacmi 122,5 milyon USD üzerindedir. Şu anda 723,980,684 jeton var zaten dolaşımda.

Tezos, Proof-of-Stake fikir birliği kullandığından, Tezos tokenlerinin madenciliği ve belirlenmiş maksimum arz yoktur; tezler sürekli üretiliyor.

Tezos (XTZ) Gelecek Fiyat Tahmini Tahminleri

Kristal toplar çalışmaz, bu yüzden geleceği görmenin özel ve kusursuz bir yolu yoktur. Ancak tüccarlar, kripto para birimlerinin kısa ve uzun vadeli fiyatlarını tahmin etmek için benzersiz matematiksel algoritmalar kullanıyor. Belirli bir jetonun iyi bir yatırım gibi görünüp görünmediğine karar vermemize yardımcı olması için bu algoritmalara başvurabiliriz..


Algoritmalar Tezos hakkında ne diyor bir bakalım:

Kısa vadeli Tahmin

AfterPriceChange
1 gün 2,56 ABD doları -% 1.54
1 hafta 2,18 ABD doları % 16.15
1 ay 2,78 ABD doları % 6,92
6 ay 2,93 ABD doları % 12.69
1 yıl 4,82 ABD doları % 85.39

Uzun vadeli Tahmin

AfterPriceChange
1 yıl 4,82 ABD doları % 85.39
2 yıl 6,10 ABD doları % 134,61
5 yıl 24,06 ABD doları % 825,39
10 yıl 34,77 ABD doları % 1275,77

Tezos Fiyat Tahmin 2021

***Daha sonra tekrar kontrol et***

Tezos Fiyat Tahmin 2022

Tezos için fiyat tahminleri, 2021 ortasından sonlarına kadar tüm zamanların en yüksek seviyesini geçmesi gerektiğini söylüyor. Ve 2022’nin sonlarına doğru XTZ’nin şu anki fiyatında% 134 artışla yaklaşık 6,10 USD değerinde olması bekleniyor..

Tezos Fiyat Tahmin 2025

2025’in sonlarına doğru XTZ’nin kalkması bekleniyor. Fiyatın yaklaşık 24.06 USD olacağı tahmin ediliyor. Bu, mevcut fiyatında% 825’in üzerinde bir artışı temsil ediyor.

Satın Almak veya Takas Etmek İçin En İyi Yer

Adı Para Yatırma Yöntemi Satın Al
Binance

binance borsası

 • Banka havalesi (ACH)
 • banka transferi
 • Kripto para
 • Banka kartı
 • Elektronik transfer
Değerlendirme: 5

Satın Al’a Git

Kraken

 • Elektronik Fon Transferi
 • Banka havalesi (SEPA)
 • Elektronik transfer
 • Ethana velayeti
Değerlendirme: 4

Satın Al’a Git

Şimdi değiştir

 • Kredi kartı
 • Kripto para
Değerlendirme: 5

Satın Al’a Git

Coinswitch

 • Kredi kartı
 • Kripto para
Değerlendirme: 5

Satın Al’a Git

Changelly

 • Kredi kartı
 • Banka kartı
Değerlendirme: 4

Satın Al’a Git

Tezos’u Saklamak İçin En İyi Cüzdanlar

NameTypeBuy
TREZOR Bir

Trezor bir

Donanım Değerlendirme: 5

Cüzdan Alın

Ledger Nano X

Donanım Değerlendirme: 5

Cüzdan Alın

Atomik Cüzdan

Masaüstü İstemcisi Değerlendirme: 4

Cüzdan Alın

Tezos İyi Bir Yatırım mı?

Tüm kripto para birimlerinde olduğu gibi, bir para birimi olarak başarı, güç sağladığı blok zincirinin başarısına bağlıdır. Bu yüzden Tezos blockchain’inin masaya ne getirdiğine bir göz atmalıyız..

Yeni başlayanlar için, akıllı sözleşmeleri ve dApp’leri barındırmasını sağlayan bir komut dosyası diline sahiptir. Bu iyi bir şey, ancak Tezos bu alanda pek de benzersiz değil.

Tezos, blok zincirini “çatallaştırmadan” önemli değişiklikler yapabilen daha istikrarlı bir platform sunduğunu iddia ediyor. Bu artan kararlılık, geliştiriciler için daha çekici hale getirecek mi??

Sadece zaman gösterecek, ancak fiyat tahmin algoritmaları tezlerin değerinin beş yıl içinde% 825 artacağını söylüyor, bu nedenle Tezos en azından uzun vadede iyi bir yatırım gibi görünüyor..

Tezos Nasıl Satın Alınır

Bazı tezzileri elinize almak istiyorsanız, başka bir altcoin satın almaktan farklı olmadığını göreceksiniz..

İlk önce bulmalısın nerede Bunları satın alabilir (hangi borsalarda XTZ listelenir) ve sonra bunlar için ödeme yapmak için ne kullanabileceğinizi görebilirsiniz (hangi ticaret çiftlerinin mevcut olduğunu).

Tezos’un Kraken, Binance, Bitfinex ve Coinbase Pro gibi en iyi kripto para borsalarında listelendiğini görebilirsiniz..

Kraken’de mevcut ticaret çiftleri arasında XTZ / USD, XTZ / EUR, XTZ / XBT ve XTZ / ETH bulunur; bu, ABD Doları, Euro, Bricktox ve Ether ile tezzies satın alabileceğiniz anlamına gelir..

Nereye gideceğinizi öğrendikten sonra, o borsada hesabınıza giriş yapmanız, hesabınıza para yatırmanız ve satın alma işleminizi yapmanız gerekir..

Tezos Hakkında Daha Fazla Bilgi

Tezos nedir?

Tezos hem akıllı sözleşme yapabilen bir blok zincirinin hem de bu platforma güç veren kripto para biriminin adıdır. Kripto para birimi bazen “tez” veya “tezzie” olarak da bilinir.

Tezos blok zinciri, akıllı sözleşme özellikli bir blok zinciridir, yani akıllı sözleşmeleri ve dApp’leri barındırabilir. Bu şüphesiz bir artı olsa da Tezos bu açıdan pek de benzersiz değil..

Akıllı sözleşmeli öncü blockchain Ethereum ve EOS, TRON veya Neo gibi diğer platformlar arasında yoğun bir rekabet var. Tezos’un masaya getirdiği şey, karar vermenin blok zincirinin kendisinde yerleşik olmasıdır..

Tüm token sahipleri, protokol değişiklikleri de dahil olmak üzere blok zinciriyle ilgili kararları oylar. Onaylanan değişiklikler daha sonra blok zinciri kendi kendini değiştirebildiği için otomatik olarak uygulanır..

Bu, blok zincirini çok kararlı hale getirebilir ve yeni blok zincirlerine çatallanmak zorunda kalmadan büyük protokol değişikliklerini yapabilir..

Tezos, Ethereum’dan daha mı iyi?

Bazı teknik yönlerden Tezos’un Ethereum’dan daha iyi olduğunu söyleyebiliriz. Yeni başlayanlar için, Proof-of-Work yerine Proof-of-Stake fikir birliğini kullanmak blok zincirini daha az kaynak yoğun hale getirir, bu da işlem ücretlerinin daha düşük olabileceği anlamına gelir..

Ethereum’daki gaz fiyatları, yüksek ağ aktivitesi dönemlerinde çok yükselebilir. Ayrıca, karar verme blok zincirinin kendisinde yerleşik olduğundan, Tezos çatallanmaya karşı çok daha dirençlidir ve dolayısıyla daha kararlıdır..

Öte yandan, Ethereum, yazı yazarken 2600’den fazla dApp ile hala açık ara en başarılı akıllı sözleşme yapabilen blok zinciridir..

Geliştiriciler, doğal olarak daha başarılı platformlara daha çok ilgi duyarlar. Bu noktada, Windows veya macOS uygulamaları için geliştirici sayısı ile Haiku OS geliştiricisi sayısını karşılaştırmak gibi bir şey..

Takım

Tezos Vakfı Konseyi şunlardan oluşur:

 • Huberthus Thonhauser (Başkan)
 • Alexis Bonte (Üye)
 • Lars Haussmann (denetim komitesi başkanı)
 • Alice Lloyd George (Üye)
 • Daniel Masters (Üye)
 • Marylène Micheloud (Üye)

Tezos Vakfı’nın operasyonel yönetimi, aşağıdakilerden oluşan bir İcra Kurulu tarafından yürütülmektedir:

 • Huberthus Thonhauser (Vakıf Konseyi Başkanı)
 • Ulrich Sauter (Baş Hukuk Müşaviri)
 • Roman Schnider (CFO)

Sonuç

Blok zincirleri, interneti kullanma şeklimizi değiştirme potansiyeline sahiptir ve ayrıca eğitim ve sağlık dahil birçok alanda olumlu değişiklikler yapabilir. Ancak yeni ortaya çıkan herhangi bir teknoloji gibi, blok zincirlerinin de ölçeklenebilirlik ve kararlılık dahil olmak üzere çözmesi gereken bazı sorunları var..

Bazen bir blockchain, bir sorunu çözmek için protokolde büyük bir değişikliğe ihtiyaç duyar, ancak blockchain geliştiricileri ilerlemenin en iyi yolu üzerinde anlaşamazlar. Bu olduğunda, bir blok zinciri bazen her biri farklı bir seçenek uygulayan iki zincire bölünür..

Bu, blok zincirinin “çatallanması” olarak bilinen şeydir. Tezos, karar verme sürecini blok zincirinin içine inşa ederek bu sorunu önlemeye çalışıyor..

Peki Tezos’un geleceği nedir? Bu zincir içi karar verme, geliştiricileri Tezos’ta harika dApp’ler oluşturmaya çekmek için yeterli olacak mı??

Tezos’u bir yatırım olarak ele alırsak, “2020’de hangi kripto para birimi patlayacak?” Sorusuna hızlı bir cevap arıyorsanız o zaman Tezos senin cevabın değil.

Şimdilik, fiyat tahmin algoritmaları uzun vadede değerde bir artışa işaret etme eğilimindedir. Öyleyse, etrafta fazladan birkaç dolarınız varsa ve bunları yaklaşık beş yıl boyunca bir yatırıma yatırmaya hazırsanız, Tezos, araştırmak isteyebileceğiniz bir şeydir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector