2021’de Cardano (ADA) Nasıl Satın Alınır [Adım Adım Satın Alma Rehberi]

Kripto para piyasalarında geziniyorsanız ve belki de yeni bir şeye dişlerinizi batırmayı düşünüyorsanız, Cardano adlı bu küçük şeyi duymuş olabilirsiniz. Son zamanlarda ne kadar insanın konuştuğunu düşünürsek, muhtemelen Cardano’yu nasıl satın alacağınızı düşünüyorsunuz..

Şimdiden 6. en büyük kripto para birimi olan Cardano ve yerel ADA tokenleri büyük miktarda ilgi topladı. Büyük vaatleri ve tutkuları göz önüne alındığında bu şaşırtıcı olmayabilir. Cardano, büyük ölçekli süreçleri ve altyapıyı çalıştırabilen halka açık, merkezi olmayan bir blok zinciri sunar.

Dahası, Cardano’nun blok zinciri, güvenlik, ademi merkeziyetçilik, hız ve ölçek isteyen teknoloji uzmanları ve hobiler tarafından kolayca uyarlanabilir. Bu nedenle, Cardano’yu hızlı ve kolay bir şekilde nasıl satın alacağınız hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin..

Cardano Logo Blockchain Cryptocurrency ADA Nasıl Satın Alınır

HIZLI KILAVUZ: Cardano Nasıl Satın Alınır

1. Binance’de bir hesap oluşturun.

2. Hesap kurulumunu, doğrulamayı tamamlayın ve 2 faktörlü kimlik doğrulamayı (2FA) ayarlayın.

3. Binance cüzdanınıza itibari para birimi veya diğer kripto para birimlerini yatırın.

4. Fiat ile para yatırıyorsanız, ‘Kripto Satın Al’ sekmesine tıklayın, tercih ettiğiniz itibari para birimini seçin ve kripto para satın almak için mevcut para yatırma seçeneklerini görün.

5. Kripto para birimleri ile para yatırıyorsanız, “Ticaret” sekmesine gidin ve “Dönüştür” ü seçin.

6. Şimdi, sahip olduğunuz kripto para birimini (fiat ile satın alınanlar dahil) Cardano’ya (ADA) dönüştürün.

7. Veya fiyatları, işlem çiftlerini görebileceğiniz ve kendi pazar ayrıntılarınızı belirleyebileceğiniz daha kapsamlı bir ticaret kurulumu için “Ticaret” i ve ardından “Klasik” i tıklayın..

Binance’e git

Cardano ADA Nereden Alınır – En İyi 5 Borsası

Üst düzey bir kripto para birimi olmasına rağmen, Cardano pazarda nispeten yeni ve bu nedenle, Ethereum gibi bazı akranlarının maruziyetine henüz sahip değil. Sonuç olarak, Coinbase gibi bazı en iyi borsalarda listeleri eksik, ancak Binance, Kraken, Huobi ve başka yerler gibi diğer büyük pazarlarda kolayca bulunabiliyor..


Size yardımcı olmak için ADA’yı listeleyen en iyi 5 kripto para birimi borsasını ve Cardano satın alma kılavuzumuzun listesini burada listeledik. Gibi siteleri her zaman kullanabilirsiniz CoinMarketCap veya CoinGecko Cardano’nun ADA’sını veya diğer herhangi bir kripto para belirtecini destekleyen tüm borsaların daha kapsamlı bir listesini bulmak için.

Adı Para Yatırma Yöntemi Satın Al
Binance

binance borsası

 • Banka havalesi (ACH)
 • banka transferi
 • Kripto para
 • Banka kartı
 • Elektronik transfer
Değerlendirme: 5

Satın Al’a Git

Kraken

 • Kripto
 • Kredi kartı
 • Banka transferi
Değerlendirme: 5

Satın Al’a Git

Huobi

 • Kredi kartı
 • PayPal
 • TransferWise
 • Kripto
Değerlendirme: 5

Satın Al’a Git

KuCoin

 • Kripto
 • Kredi kartı
 • Banka kartı
 • Paypal
Değerlendirme: 5

Satın Al’a Git

OKEX

 • Kripto
 • Kredi kartı
 • Banka transferi
 • Banka kartı
Değerlendirme: 5

Satın Al’a Git

Cardano’yu Nasıl Satın Alacağınıza Dair Adım Adım Kılavuz

Cardano ve ADA kripto para birimlerini nasıl satın alacağınıza dair birçok yol var. Bu adım adım yöntemler, tamamen hangi borsayı seçtiğinize, hangi para yatırma yöntemlerini kullandığınıza vb. Bağlıdır. Şimdilik, örnek olarak Binance’i alacağız ve Cardano’nun ADA’sını oradan nasıl satın alacağınız konusunda size adım adım yol göstereceğiz..

Adım 1: Binance’te bir hesap oluşturun

Elbette bu, Binance veya başka bir yerde herhangi bir kripto para birimi satın almanın ilk adımı olacak. Binance borsasında bir hesap açarak oldukça basit bir şekilde başlar. Meşru siteleri taklit etmeye çalışan birçok kötü amaçlı platform olduğundan, Binance için doğru URL’de oturum açtığınızdan emin olun..

Örneğin, URL’de “binnance.com” gibi bir yazım hatası varsa, bu sitenin gerçek olmadığını anlarsınız. Yukarıda vermiş olduğumuz linkleri kolaylıkla kullanabilirsiniz. Sağ üstteki sarı “Kaydol” düğmesini tıklamanız ve ardından e-postanızı veya cep telefonu numaranızı kullanarak ekrandaki talimatları izlemeniz yeterlidir. Oldukça kolaydır ve güçlü bir şifre kullandığınızdan emin olun.

Buradaki web sitelerinden veya iOS veya Android için mevcut mobil uygulamalarını kullanarak Binance’e kaydolabilir ve bir hesap açabilirsiniz. Önce küçük bir miktar para yatırmanızı gerektiren bir banka hesabı kurmanın aksine, Binance veya diğer kripto para borsaları bir hesap açmakta serbesttir..

Cardano Binance Nasıl Satın Alınır Kayıt Hesabı Kripto Kurulumu

Adım 2: Binance’de hesap kurulumunu tamamlayın

Maksimum güvenliği sağlamak için Binance, e-posta adresinize bir kimlik doğrulama bağlantısı göndererek kimliğinizi doğrulamanızı isteyecektir. Bu, hesabınızın ana kurulumunu tamamlamalıdır. Hesap ayarlarınıza gitmenizi, 2 faktörlü kimlik doğrulamayı açmanızı ve bu kuruluma sahip olmanızı öneririz..

2 faktörlü kimlik doğrulamayı (2FA) hızlı bir şekilde kurmak için Google’ın Authenticator hizmeti gibi mobil uygulamaları kullanabilirsiniz. İsteğe bağlı bir adım olsa da, bu, hesabınızı korumak ve kötü niyetli kişilerin paranıza girip paranızı çalmasını daha zor hale getirmek için kilitlemek açısından çok önemlidir. Binance hesabınıza giriş yapmak, para almak, satmak veya para çekmek gibi işlemler için 2FA kullanmanız gerekecektir..

Bu, bu eylemlerin gerçekleşmesini yalnızca sizin onaylayabilmenizi sağlar. İsteğe bağlı olarak, kişisel kimliğiniz veya ehliyetiniz gibi kişisel bilgilerinizi Binance’e göndererek de hesabınızın doğrulanmasını sağlayabilirsiniz. Bu isteğe bağlı bir adımdır ve yalnızca Binance borsasındaki diğer hizmetlere daha fazla erişim sağlamayı planlıyorsanız veya varsayılan limitinin ötesinde daha fazla hacim ticareti yapmayı planlıyorsanız gereklidir..

3. Adım: Binance hesabınıza para yatırın

Bu, sıradan banka hesabınıza para yatırmaya çalışmak kadar kolaydır. Binance, banka havalelerinden, kredi veya banka kartınızı kullanarak, PayPal, Western Union veya sadece diğer kripto para birimlerini yatırmaya kadar çok çeşitli para yatırma seçenekleri sunar. Aşağıdaki bazı örneklere bir göz atacağız.

Adım 4: İtibari parayı Binance’e yatırmak

Bunu yazarken, Binance, Cardano’nun ADA kripto para birimi belirteçlerini fiat para birimleri kullanarak doğrudan satın almayı desteklemiyor. Öyleyse, bunun anlamı, önce mevcut fiat uyumlu seçenekleri kullanarak başka bir kripto para birimi satın almanız gerekecek. Ardından, yeni satın alınan kripto para birimlerini Cardano’ya takas edebilir veya takas edebilirsiniz..

İlk olarak, Binance hesabınıza zaten giriş yaptıktan sonra imlecinizi sol üstteki ‘Kripto Satın Al’ sekmesinin üzerine getirin. ‘İle öde’ seçeneğinin altında, Binance’de kullanım için desteklenen çeşitli itibari para birimleri arasında geçiş yapabilirsiniz. Seçtiğiniz para birimi türü, para yatırmak için hangi seçeneklerin mevcut olduğunu belirleyeceğinden, bu önemlidir. Bunu Binance’deki ‘Cüzdan’ sayfanızdan da yapabilirsiniz..

Örneğin, ABD Doları (USD) yatırmayı seçerseniz, size SWIFT kullanarak banka havalesi gibi seçenekler sunulur. Veya, VISA veya Mastercard uyumlu kredi veya banka kartınızı kullanabilirsiniz. Sayısız başka seçenek var. Binance ayrıca eşler arası kripto para birimi ticaretini de kolaylaştırır. Bu, Binance ağındaki diğer kişilerle doğrudan ticaret yapacağınız anlamına gelir..

Yukarıda belirtilen bu seçenekler, belirli sayıda kripto para birimi jetonunu doğrudan satın almak için fiat para birimlerini kullanmanıza izin verecektir. Bu, Bitcoin, Ethereum, Binance Coin gibi iyi bilinen tokenları veya Tether gibi stabilcoinleri içerir. Niyetiniz tüm bu jetonları hemen Cardano’nun ADA’sı ile takas etmekse, Tether (USDT) gibi uçucu olmayan bir stabilcoin kullanmak daha güvenlidir..

Binance Hesabı Borsa Mevduatı Fiat Kripto Para Satın Al

Adım 5: Kripto para birimlerini Binance’e yatırmak

Fiat para birimlerini kullanmak yerine, bunun yerine Cardano’nun ADA jetonlarını başka kripto para birimleri kullanarak satın almak isteyebilirsiniz. Binance, fiat ile doğrudan ADA satın alınmasına izin vermediğinden, bu daha az karmaşık bir çözümdür. Binance hesabınıza giriş yaptıktan sonra, sağ üstteki “Cüzdan” sekmesine gidin ve “Genel Bakış” ı tıklayın. Bu size cüzdanınızın genel görünümünü gösterecektir.

Üstte “Para Yatırın” yazan sarı bir sekme fark edebilirsiniz. Bunu tıkladığınızda, cüzdanınıza hangi kripto para birimini yatırmak isteyebileceğinizi seçmenizi isteyecektir. Ayrıca burada fiat uyumlu seçeneklerle de para yatırabilirsiniz. Para yatırırken burada dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var; kripto para birimi türü, adres ve ek etiketler. Diyelim ki Bitcoin’i örnek olarak alalım.

Binance cüzdanınıza Bitcoin yatırmak istiyorsanız, para birimi seçenekleri altında ‘Bitcoin’i seçmeniz gerekecektir. Lütfen bunu iki kez kontrol edin. Binance hesabınıza Bitcoin yatırmak için, Bitcoin’i başka bir cüzdandan başka bir yerden çekmeniz gerekecektir. Örneğin, Ethereum’u çekip bir Bitcoin adresine yatırırsanız, bu Ethereum kaybolabilir ve geri alınamaz..

Ardından, adresi doğru almanız gerekecek. Binance’deki para yatırma adresini başka bir yerdeki para çekme işleminize kolayca kopyalayıp yapıştırabilirsiniz. Kripto para birimi adresleri her zaman uzundur ve harflerin, sayıların ve simgelerin karışımından oluşur. Adresi kopyaladıktan sonra iki kez kontrol edin, çünkü tek bir eksik karakter transferinizi kaybetme riskine girebilir..

Zamandan tasarruf etmek için sadece ilk ve son 5 karakteri kontrol etmeyi tercih edebilirsiniz diyebilirsiniz. Veya işleri kolaylaştırmak için QR kodunu kullanabilirsiniz. Örneğin, telefonunuzdaki bir mobil cüzdan uygulamasını kullanarak Bitcoin yatırmaya çalışıyorsanız, bir QR kodu kullanarak para çekmeyi seçin ve Binance’de gördüğünüz kodu tarayın. Ayrıca hangi ağın gerçekleşmesini istediğinizi de seçebilirsiniz ve bu ağlardaki tıkanıklığa bağlı olarak ne kadar ücret ödemeniz gerektiğine göre değişiklik gösterir..

Doğru anlamanız gereken başka bilgiler de var. Kripto para belirtecine bağlı olarak, “MEMO” veya Ödeme Kimliği gibi ek etiketlere ihtiyacınız olabilir. Söz konusu kripto para birimini başka bir cüzdandan çekmeye çalıştığınızda, para yatırma işlemi boyunca Binance gibi sizi de yönlendirecektir. Aynısı geçerlidir; sadece ilgili bilgileri kopyalayın ve iki kez kontrol edin. Şimdi işlem onaylanana kadar bekleyin.

Binance Exchange Cryptocurrencies Cüzdanına Genel Bakış Binance Borsası Kripto Para Birimleri Cüzdanına Genel Bakış Para Yatırma

Adım 6: Kripto para birimleri kullanarak Cardano satın alma

Doğru, şimdi Binance hesabınızda zaten bazı kripto para birimleri var ve biraz ADA satın almayı planlıyorsunuz. Buradaki işlem yeterince basit ve bunu yapmanız için birden fazla seçenek var. Giriş yaptıktan sonra Binance ana sayfasına geri dönün ve sol üst orta kısımdaki ‘Ticaret’ sekmesinin üzerine gelin. Beş farklı seçenek görebilirsiniz; Dönüştür, Klasik, Gelişmiş, Marj ve P2P.

En kolayı, tezgah üstü (OTC) bir hizmet aracılığıyla bir kripto para biriminden diğerine “Dönüştürmektir”. Bu, yalnızca belirli sayıda kripto para birimi çifti için mevcut olmasına rağmen, Binance’te tokenları dönüştürmenin veya takas etmenin en basit yoludur. Alım satım ücretleri veya sipariş defterleriyle eşleştirme konusunda endişelenmenize gerek yok. Bununla birlikte, tüm süreç otomatik olarak yapıldığı için herhangi bir kontrolünüz de yoktur..

Alternatif olarak, “Klasik” sizi grafikleri, aktif bir sipariş defterini ve seçebileceğiniz ve ayarlayabileceğiniz seçeneklerin bir listesini görebileceğiniz daha geleneksel bir pazara götürecektir. Döviz çiftiniz OTC “Dönüştür” seçeneği ile kullanılamıyorsa veya tercih ettiğiniz satın alma fiyatını piyasaya göre ayarlamak gibi daha fazla kontrol istiyorsanız, “Klasik” ticaret pazarını kullanmak en iyi seçeneğinizdir..

Cardano ADA’yı Tutacak En İyi Cüzdanlar

Doğru, şimdiye kadar, Cardano’yu nasıl satın alacağınızı öğrenmiş olurdunuz. Muhtemelen onları değişim cüzdanınızda tutmak yerine daha güvenli bir şekilde saklamanın yollarını arıyorsunuz. Cardano, sitesinde resmi olarak önerilen iki cüzdanı listeliyor: Daedalus ve Yoroi cüzdanları.

Daedelus, masaüstü için tam düğümlü bir Cardano cüzdanıdır. Cardano blok zincirinin tam bir kopyasını indirmesi, böylece güvenliği daha da artıran her işlemi doğrulaması açısından benzersizdir. Veya daha hafif bilgi işlem ve kolay kurulum için Yoroi cüzdanını kullanabilirsiniz. Daedalus’un aksine, Yoroi bir tarayıcı uzantısı olarak hızlı bir şekilde yüklenebilir veya iOS veya Android’de bir uygulama olarak indirebilirsiniz..

Bir cüzdan uygulaması kullanmak, kripto para birimlerinizi borsanızda çevrimiçi tutmak yerine güvende tutmanın çok daha güvenli bir yolu olarak lanse edildi. Cardano’nun resmi Daedalus ve Yoroi uygulamaları, ADA’nın güvenli depolanmasını destekleyen tek harici cüzdan değildir, ancak Exodus veya Ledger gibi tanınmış cüzdan sağlayıcılarının çözümlerini de kullanabilirsiniz..

NameTypeGet
TREZOR Bir

Trezor bir

 • Donanım
Değerlendirme: 5

Cüzdan Alın

Ledger Nano S

 • Donanım
Değerlendirme: 5

Cüzdan Alın

Exodus Cüzdan

 • Cep Telefonu
Değerlendirme: 5

Cüzdan Alın

Atomik Cüzdan

 • Masaüstü İstemcisi
Değerlendirme: 4

Cüzdan Alın

Daedalus

 • Masaüstü İstemcisi
Değerlendirme: 4

Cüzdan Alın

Cardano Hakkında Daha Fazla Bilgi

ADA nedir?

ADA Cardano blok zincirinin yerel kripto para belirtecidir. ADA bir değer deposu olarak kullanılabilir, ağın güvenliğini sağlamak ve güçlendirmek için ödüller kazanmak veya zincirin topluluk merkezli ‘birleşik’ yönetişiminde yer almak için Cardano’nun geniş stake havuzları ağına dahil edilebilir. ADA, adını aynı zamanda dünyanın ilk bilgisayar programcısı olarak da tanınan 19. yüzyıl matematikçisi Ada Lovelace’den almıştır..

Yazma sırasında (4 Şubat 2021), ADA 0,429130 ABD doları olarak fiyatlandırılmıştır. Cardano’nun artan benimsenmesi sayesinde, 13.351.291.465 $ ‘lık piyasa değeri ile 6. en büyük kripto para birimidir. Bu, Cardano’nun ADA tokenleri için kurumsal yatırımcı iştahını daha da artırdı. Grayscale’in yaklaşmakta olan ADA için yeni bir güven lansmanı, diğer altcoinler arasında.

Cardano’nun ADA’sının toplam arz sınırı 45 milyar ADA (45.000.000.000) olup şu anda yaklaşık 31 milyar ADA dolaşımda ve geri kalan 14 milyar ADA ağ teşvikleri için kullanılıyor. Ouroboros mutabakat protokolü sayesinde, ağ katılımcıları Cardano’nun güçlendirilmesine sağlıklı katkılar için büyük ölçüde teşvik edilmektedir. Ağ kullanımı arttıkça dağıtılan ADA teşviklerinin miktarının daha da artacağı programlanmıştır..

Cardano ADA Logosu Mavi Resmi Ada Lovelace Bilgisayar Programcısı

Cardano nedir?

Cardano, çok varlıklı defter ve doğrulanabilir akıllı sözleşme işlevselliği ile merkezi olmayan uygulamaların (dApps) geliştirilmesine yardımcı olmayı amaçlayan, merkezi olmayan, açık kaynaklı ve halka açık bir blok zinciri ağıdır. 2015 yılında kurulan Cardano, uzman bir “OuroborosBazı Proof-of-Work benzeri (PoW) özellikleri benimseyen Proof-of-Stake (PoS) blok zinciri. Bitcoin tarafından kullanılan ‘EUTXO’ adı verilen UTXO (harcanmamış işlem çıktısı) modelinin değiştirilmiş bir sürümü üzerine inşa edilmiştir.

Cardano’nun dünyanın ilk hakemli blok zinciri olduğu da iddia ediliyor. Bir teknik incelemeye sahip olmak yerine, Cardano’nun teknolojisi, dünyanın dört bir yanındaki üniversitelerden kapsamlı bilimsel ve akademik araştırmalarla desteklenmiştir. Bu nedenle, Cardano’nun blok zinciri, ihtiyaç duyulan ölçeklenebilirlik, birlikte çalışabilirlik, hız, güvenlik ve sürdürülebilirliği sağlamak için oluşturulmuştur. gerçek dünya uygulamalarını kurumsal ve endüstriyel ölçekte güçlendirin.

Cardano, 3. nesil bir blok zinciri, Bitcoin gibi 1. nesil merkezi olmayan blok zincirleri ve Ethereum gibi 2. nesil akıllı sözleşme özellikli blok zincirleri üzerinde bir yükseltme olarak kabul ediliyor. Özünde, Cardano’nun blockchain teknolojisinin hızlı işlem ve işleme hızlarıyla yüksek oranda ölçeklenebilir olduğu ve aynı zamanda daha enerji verimli ve çevresel olarak sürdürülebilir olduğu anlamına gelir..

Cardano ADA Blockchain Ağ İstatistikleri

Cardano İyi Bir Yatırım mı?

Cardano’nun blok zincirinin inanılmaz derecede modüler ve çok yönlü olduğunu, dolayısıyla çok çeşitli farklı uygulamalara uyarlanabildiğini görebiliyoruz. Hızı, ölçeklenebilirliği ve güvenliği, büyük kurumsal çözümlere kolayca güç sağlamasına olanak tanır. Güçlü merkezi olmayan uygulamalar (dApps) oluşturabilir ve aynı zamanda (yakında Mart 2021 için planlanan yaklaşan Goguen güncellemesiyle) bir dizi akıllı sözleşme işlevini geniş ekosistemine entegre edebilir..

Sadece 20 saniyelik bir blok zamanında saniyede 1.000 işlem (TPS) yönetebilir. Ancak gelecekteki güncellemelerle, bu, ademi merkeziyetçilikten veya ağ güvenliğinden ödün vermeden 1.000.000 TPS’yi işleme yeteneğini desteklemek için stratosferik olarak artabilir. Dahası, enerji açısından son derece verimli olduğundan, geniş ölçekte benimsenmesini daha hoş hale getirerek, dünyanın daha sürdürülebilir olmasına yardımcı olurken aynı zamanda işletmelerin karbon ayak izlerini azaltmalarına yardımcı olur..

Hala görece yeni bir proje olsa da Cardano’nun çok iyi bir yatırım teklifi olduğunu söyleyebiliriz. Cardano, hem normal kullanıcılar hem de büyük kuruluşlar için inanılmaz derecede yetenekli bir blockchain ağı oluşturur. Daha fazla kurum blockchain ve ademi merkeziyet fikrini kabul etmeye başladıkça, Cardano’nun bu alanda kilit bir oyuncu olacağını umabiliriz..

Cardano ADA Blockchain Ağ Hedefleri

Sonuç

Cardano rehberini nasıl satın alacağımızı bize sonlandırırken, sadece Cardano’yu nasıl satın alacağınızı değil, aynı zamanda nasıl güvenli bir şekilde saklayacağınızı da öğrendiğinizi ve bir bütün olarak Cardano projesini daha iyi anladığınızı umuyoruz. Hayatta olmak için inanılmaz heyecan verici bir zaman, dünyanın nihayet blok zinciri projelerine kulak verdiğini ve ademi merkeziyetin değerlerini ve herkes için sayısız eşitlikçi faydayı kabul ettiğini gördük..

Cardano, kripto para birimi belirteçleri üzerinde takdir edici etkileri olan bugüne kadarki en etkili blok zincirlerinden biridir. Dünyayı yöneten ve kontrol eden kurumların çoğu ademi merkeziyetçilik fikrini tamamen kabul etmez ve onu kitlelere ulaştırmazsa, dünyayı asla gerçekten merkezileştiremeyiz. Cardano gibi projeler yükselirken, ileriye doğru dev bir adım attık.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map