Kripto para birimi haberlerini takip ediyorsanız, şüphesiz Ripple’ı duymuşsunuzdur. Son aylarda çok fazla konuşma yapıyorlar, hepsi iyi değil. Kötü tarafta, Ripple Labs (Ripple ödeme protokolünü geliştiren şirket) ve üst düzey yöneticilerinden ikisi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından Aralık 2020’de XRP jetonlarını sattığı için dava edildi ve bu da birçok borsanın XRP’yi kaldırmasına neden oldu. İyi tarafta, davaya rağmen XRP’ye olan ilgi artmaya devam ediyor gibi görünüyor ve XRP fiyatları genel olarak yükseliyor..

XRP şu anda piyasa değeri açısından dünyanın 4 numaralı kripto para birimi ve hatta geçen ay kısaca ikinci sırada yer aldı. İlgileniyorsanız ancak bazı jetonları nasıl elde edeceğinizi bilmiyorsanız, doğru yere geldiniz. XRP’nin nasıl satın alınacağına dair adım adım kılavuz için okumaya devam edin.

HIZLI KILAVUZ: XRP Nasıl Satın Alınır

1. Binance hesabınızı oluşturun veya hesabınızda oturum açın

2. Hesabınızı doğrulayın

3. “Cüzdan” ı, ardından “Fiat ve Spot” u ve ardından “Para Yatırma” yı tıklayın

4. Para yatırma yönteminizi seçin (kripto veya fiat)

5. Kripto veya itibari paranızı Binance Cüzdanınıza aktarın

6. Binance’in üst şeridindeki “Pazarlar” a tıklayın

7. “TÜM pazarlar” sekmesini tıklayın ve arama kutusuna “XRP” yazın

8. Kullanmak istediğiniz ticaret çiftine tıklayın.

9. Harcamak istediğiniz tutarı “Toplam” kutusuna yazın ve ne kadar XRP alacağınızı kontrol edin.

10. “XRP satın al” düğmesine tıklayın

Binance’e git

XRP Ripple Nereden Alınır – En İyi 5 Borsası

Adı Para Yatırma Yöntemi Satın Al
Binance


binance borsası

 • Banka havalesi (ACH)
 • banka transferi
 • Kripto para
 • Banka kartı
 • Elektronik transfer
Değerlendirme: 5

Satın Al’a Git

Kraken

 • Elektronik Fon Transferi
 • Banka havalesi (SEPA)
 • Elektronik transfer
 • Ethana velayeti
Değerlendirme: 5

Satın Al’a Git

Bithumb

 • KRW (emanet hizmeti aracılığıyla)
 • Kripto
Değerlendirme: 5

Satın Al’a Git

VCC Değişimi

 • Kripto
 • Elektronik transfer
Değerlendirme: 5

Satın Al’a Git

BtcTurk Pro

 • Banka Havalesi (Yalnızca Türk Lirası)
 • Kripto
Değerlendirme: 5

Satın Al’a Git

XRP Satın Almak İçin Adım Adım Kılavuz

Tamam. Artık “nerede” olduğunu bildiğinize göre, XRP’yi nasıl satın alacağınızı öğrenmenin zamanı geldi. Çoğunuz zaten sahip olduğunuz (ve her zaman gerektiği gibi kişisel cüzdanlarınızda sakladığınız) kripto jetonlarla satın alacağınız için, size göstereceğimiz adım adım kılavuz budur. İtibari para birimi kullanıyorsanız endişelenmeyin. Adımlar çok benzer ve bu kılavuz sizin için de çalışmalıdır. Bu örnekte, 0.1 ETH değerinde XRP satın almak istediğinizi varsayacağız. Başlayalım.

Adım 1: Binance’te Hesap Oluşturun

Zaten bir Binance hesabınız varsa bu adımı atlamaktan çekinmeyin.

Binance hesabı olmayanlarınız şimdi www.binance.com adresine gitmeli ve üst başlıktaki sarı “Kaydol” düğmesine tıklamalıdır..

E-posta adresinizi girin, bir güvenli şifre (“0000”, “1234” veya “şifre” nin değil güvenli!), ardından “Hesap oluştur” u tıklayın ve hesabınızı doğrulamak ve etkinleştirmek için tüm adımları izleyin. Ekstra güvenlik için İki faktörlü kimlik doğrulama (2FA) da ayarlamalısınız. E-postanız yerine cep telefonu numaranızla hesabınızı oluşturma seçeneği de vardır.

Adım 2: Paranızı Yatırın

Binance hesabınızı oluşturup güvence altına aldıktan sonraki adım, XRP satın almak için kullanacağınız Ether’i yatırmaktır. Bu, kişisel cüzdan adresinizden ETH’nin Binance ETH cüzdanınıza aktarılması anlamına gelir. Yani bu adresi bulmanız gerekecek.

Önce Binance hesabınıza giriş yapın ve üst şeritten “Cüzdan” a ve ardından “Fiat ve Spot” a tıklayın.

Bu sayfa size genel bakiyenizi gösterir. Diğer bir deyişle, tüm cüzdanlarınızdaki jetonların birleşik değeri. Üst kısımdaki “Para Yatırma” düğmesine tıklayın.

Kripto jetonları yatırdığımız için “Kripto” sekmesini tıklayın.

Bu sayfada, açılır menüden yatırmak istediğiniz jetonu seçin. Bu durumda, Ether yatıracağız. Binance ETH cüzdan adresiniz sağda görünecektir. Burada adresi panoya kopyalayabilir veya QR kodunu tarayabilirsiniz.

Şimdi Ether’inizin kişisel cüzdanına gidin ve istediğiniz miktarı yukarıda aldığınız cüzdan adresine aktarın. Birkaç dakika içinde, tüm ağ onayları tamamlandıktan sonra, ETH’niz Binance’te olacak ve XRP’nizi satın almanız için hazır olacak..

3. Adım: XRP Satın Alma

Ether’iniz şimdi Binance’te iken, XRP’nizi satın alma zamanı. Bunun için Binance’in kripto para piyasasına gitmeniz gerekecek. Üst şeritte “Pazarlar” ı tıklayın.

ETH ile satın aldığımız için, “ALTS Markets” sekmesine tıklayın ve ardından sağdaki arama kutusuna XRP yazın. Şimdi XRP / ETH ticaret çiftine tıklayın. Gelişmiş veya klasik ticaret arayüzleri arasında seçim yapmanızı sağlayan bir açılır pencere görünecektir. Klasik şu anda sizin için mükemmel olacak.

Şimdi gördüğünüz şey XRP / ETH ticaret çiftinin piyasa sayfası. İlk kez görüyorsanız bu sayfaların bunaltıcı görünebileceğini biliyorum, ama endişelenmeyin. Üst kısım, bazı fiyatlandırma bilgilerini ve fiyat çizelgesini gösterecektir. Satın almak için ihtiyacınız olan kısım alt kısımdadır. Eylemin gerçekleştiği yer burasıdır, bu yüzden aşağı kaydırın.

Sağ taraftaki sütun ETH için XRP satmak içindir, bu nedenle sol taraftaki sütuna bakmamız gerekir. “Toplam” kutusuna, ne kadar ETH harcamak istediğinizi girin.

Bu örnekte, 0.1 ETH değerinde XRP satın alıyoruz. “Toplam” kutusuna 0.5 yazdıktan sonra, 381 XRP alacağımızı görebiliriz. Her şey doldurulduktan sonra, işlemi tamamlamak için yeşil “XRP Satın Al” düğmesine tıklayın. Birkaç dakika içinde XRP tokenleriniz Binance cüzdanınızda olacak.

Gördüğünüz gibi çok zor değil. Bu basit adımları izledikten sonra, artık 381 XRP tokeninin sahibisiniz..

XRP Ripple Tutacak En İyi Cüzdanlar

Artık XRP’yi nasıl satın alacağınızı ve ilk 381 jetonunuza sahip olduğunuzu bildiğinize göre, soru onları nerede saklayacağınızdır. Jetonlarınızı çok uzun süre takas cüzdanlarında bırakmanın iyi bir fikir olmadığını her zaman unutmayın. Kişisel cüzdanlar, uzun süreli depolama için çok daha güvenlidir.

Hare, piyasadaki en iyi XRP cüzdanlarından bazıları:

NameTypeBuy
TREZOR Bir

Trezor bir

Donanım Değerlendirme: 5

Cüzdan Alın

Ledger Nano X

Donanım Değerlendirme: 5

Cüzdan Alın

Atomik Cüzdan

Masaüstü İstemcisi Değerlendirme: 4

Cüzdan Alın

Birçok kullanıcı Gatehub’ın çok hatalı olabileceğini bildirmesine rağmen, tüm bu cüzdanlar XRP’yi depolamak için iyi seçeneklerdir. Hem Edge hem de Atomic cüzdanları hem iyi güvenlik hem de işlevselliğe sahiptir ve kripto ile başlıyorsanız harikadır. Bununla birlikte, kripto para birimlerine yoğun bir şekilde yatırım yapmayı veya uzun vadeli elde tutmayı planlıyorsanız, hiçbir şey bir donanım cüzdanı yerine geçemez.

XRP nedir?

2012 yılında ABD merkezli Ripple Labs şirketi RippleNet hizmetini oluşturdu. RippleNet’in amacı küresel, merkezi olmayan bir ödeme platformu olmaktır. Diğer bir deyişle, ödemeleri dünyanın her yerine mevcut platformlardan daha düşük bir maliyetle göndermenin hızlı ve güvenli bir yolu.

RippleNet’teki ödemeler XRP belirteci kullanılarak yapılır ve XRP defteri adı verilen bir blok zincirine kaydedilir. Yani, kesin olarak söylemek gerekirse, Ripple şirketin adı ve ödeme platformudur, blok zincirine XRP Ledger denir ve kripto para birimi sadece XRP’dir. Ancak birçok kullanıcı, bunlardan herhangi biri için yalnızca “Ripple” adını kullanır..

XRP ile Bitcoin Gibi Diğer Kripto Para Birimleri Arasındaki Temel Farklar Nelerdir??

Belki de XRP ile diğer büyük kripto para birimleri arasındaki en büyük fark, XRP’nin tokenları yöneten ve satan kar amacı gütmeyen bir şirket tarafından yaratılmış olmasıdır..

Bitcoin’in aksine XRP jetonları çıkarılamaz. Piyasaya sürüldüğü anda, 100 milyar XRP’nin tamamı, daha sonra zaman zaman bazı token satan Ripple Labs’a aitti. Yazım sırasında, tüm XRP belirteçlerinin yaklaşık% 45’i dolaşımda..

Ayrıca, Bitcoin ve Ether gibi diğer çoğu kripto para birimi ekonomiyi merkezden uzaklaştırmaya, kontrolü hükümetlerden ve bankalardan alıp kullanıcılara devretmeye çalışıyor. Ripple, esas olarak bankalar arasındaki işlemlerde kullanılmak istiyor.

XRP İyi Bir Yatırım mı?

Şu anda, SWIFT küresel ödemeler için ana platformdur. Ancak SWIFT neredeyse 50 yıldır ortalıkta ve yaşını gösteriyor, artık eskisi kadar verimli değil. Bazı uzmanlar, Ripple’ın sonunda bir sonraki SWIFT olabileceğini söylüyor. Hızlı olmayacak, ancak gerçekleşirse XRP uzun vadede çok değerli hale gelebilir..

Kısa ve orta vadede, XRP’nin bir yatırım olarak değeri, XRP’nin merkezileştirmeyi ve düzenlemeyi temsil ettiği ve diğer kriptoların özgürlüğü ve ademi merkeziyetçiliği temsil ettiği bir dünyada XRP’nin kullanıcılar arasında ne kadar ilgi yaratabileceğine büyük ölçüde bağlı olacaktır. İç Savaşta Team Iron Man ve Team Captain America gibi).

Genel olarak kripto para birimleri ve özellikle XRP için fiyatların son davranışını düşünürsek, ilgi orada görünüyor ve XRP de kısa vadeli iyi bir yatırım olabilir..

Sonuç

Umarız bu makale size XRP’nin ne olduğu ve diğer kripto para birimlerinden ne kadar farklı olduğu hakkında daha iyi bir fikir vermiştir. SEC davası ve birçok önemli borsadan çıkarılması nedeniyle Ripple hakkında tartışmalar olduğu doğru. Ancak XRP fiyatlarının yükseliş eğiliminde olduğuna bakılırsa, ilgi hala orada..

Artık XRP’yi nasıl satın alacağınızı bildiğinize göre, bir yatırım seçeneği olarak beğenirseniz, Binance’e veya başka bir borsaya atlayabilir ve ellerinizi birkaç token alabilirsiniz. Ama ne düşünüyorsun? Finansta ademi merkeziyetle ilgili Steve Ekibi mi yoksa Tony Ekibi misiniz? Yorumlarda bize bildirin.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector