Yaygın düşüş piyasası ortamı, kripto para birimlerine yatırım yapmak için eşsiz bir fırsat sunuyor. Bununla birlikte, riskimizi en aza indirmek ve getirilerimizi en üst düzeye çıkarmak için, en az değer biçilmiş kripto para birimlerini aramamız gerekir. Ne yazık ki bu kolay bir iş değil. Endişelenmeye gerek yok. Bu makalede en az değer verilen kripto para birimlerini derledik ve neden böyle olduklarını ayrıntılı olarak açıkladık..

Daha fazla uzatmadan gidelim!

En düşük değerli kripto para birimlerini arıyor

Contents

Giriş

Kripto para birimlerinin altında yatan teknolojinin anlaşılması çoğu zaman zordur. Aslında finans, işletme ve ekonomideki en büyük beyinler bile bu alışılmadık ve alışılmadık varlık türünün etrafına sarılmakta zorlanıyorlar. Buna ek olarak, kriptoların değerinin nereden geldiğini anlamıyorlar. Y kuşağının parasal deneylerini, baloncukları, Ponzis planlarını ve hatta düpedüz dolandırıcılıkları en kısa sürede başarısız olur olmaz onları hemen reddederler.

Ne yazık ki, birçok kripto para birimi projesi için bu değerlendirme acı bir şekilde doğru çıktı. Düşük performanslı, düşük kaliteli ve düşük potansiyelli kripto para birimi girişimlerinin yaygınlığının yanı sıra ağırlıklı olarak düşüş gösteren piyasa koşulları nedeniyle. 

Sorunları daha da kötüleştirmek için bugüne kadar dolaşımda olan ve gün geçtikçe büyüyen yaklaşık 3.000 farklı dijital varlık var. Bu, olası yatırımcılar için seçim sürecini giderek daha zor hale getirir. Dahası, geleneksel finans piyasalarında bulunan mevcut ölçüm ve analiz araçlarının çoğu geçerli değildir. Sonuç olarak, geleneksel finans ve ekonomiden gelen uzmanlar, onun altında yatan değeri tespit etmekte güçlük çekiyorlar..

Bu, tomurcuklanan bu sektörde kasvetli bir görünüm sunsa da, bunu bir fırsat olarak görebiliriz. Yatırımcıların bu yükselen varlık sınıfının temel değerini belirlemesini sağlayacak yeni araçlar ve ölçümler icat ederek ve keşfederek daha fazla yenilik yapma fırsatı.

Kuşkusuz, mevcut düşüş piyasası durumu, bu varlıkların 2019’da 2020’ye girerken patlaması umuduyla, pek çok değeri düşük kripto para biriminden yararlanmak için bizi benzersiz bir konuma getiriyor. Ancak, buradaki asıl zorluk, bu kripto paralar arasında hangisinin şimdi yatırım yapmak için en iyi kripto para birimi. Endişelenmeyin, ağır işlerin çoğunu yaptık ve 2019’da en az değer biçilen kripto para birimlerinin bir listesini hazırladık..

Metodoloji

En düşük değerli kripto para birimlerinin ayrıntılar listesine girmeden önce, düşük değerli kripto para birimleri listemizin keyfi olarak oluşturulmadığını veya bir kaynaktan kopyalanmadığını göstermek için listenin nasıl oluşturulduğunu açıklamak önemlidir. Ek olarak, bu aynı zamanda okuyuculara, bu makalede kullanılan ölçümleri ve prosedürleri kullanarak kripto para birimlerinin altında yatan değeri nasıl keşfedeceklerini öğrenme fırsatı verecektir. Bu yöntem prosedürlerinin yatırım tavsiyesi veya profesyonel danışmanlık yerine geçme amacını taşımadığını unutmayın. Yalnızca eğitim materyali veya yatırım görüşü olarak alınmalıdır. Unutmayın, kripto para birimlerinin doğası gereği yüksek riskli yatırımlar olarak kabul edilirler ve tüm sermayenin kaybına neden olabilirler..

Piyasa Değerine göre En İyi 200 Kripto Para Biriminden ilk liste

Düşük değerli kripto para birimleri coinmarketcap

En az değer verilen kripto para birimleri listesi, kripto piyasası kapitalizasyonuna göre en iyi 200 kripto para birimi, Geçmişte göreceli başarı ve çekiş gücü gösteren daha tanıdık kripto para birimi projelerine dikkat edin. Piyasa genel olarak tüm zamanların en yüksek seviyesinden düştüğü için, bu dijital varlıkların çoğunun değerinin düşük olduğu ve er ya da geç bu iki önemli gerçek nedeniyle geri kazanılacağı iddia edilebilir – ilki, hizmet veren kripto yatırımcılarının çoğu 2017’nin sonları ve 2018’in başlarında kripto boğa koşusu için katalizör olarak hala kayıplardan sersemlemekte ve piyasaya yeniden girme konusunda hala tereddütlü.

İkincisi, kripto kitlesel olarak benimsenmesi henüz burada değil, mesele artık bunun olup olmayacağı değil, ne zaman olacağı. Pazarlamanın bir sonraki boğa koşusu aşamasına, daha kurumsal yatırım sınıfı ürün ve hizmetlerin girişine yaklaştığına dair artan işaretler var. Ayrıca, BTC blok ödül yarılanma olayı daha olumlu bir fiyat hareketi için katalizör görevi görecek ve böylece 2017-2018 yatırımcılarını geri dönmeye teşvik edebilir. Bu, beklenen yeni yatırımcıların üstünde (hem perakende hem de kurumsal). 

En çok değer verilen kripto para birimlerinin seçilmesi

Piyasa değeri sıralamasına göre daha ilginç projelerden bazılarının notlarının alınmasının ardından, “en az değerli kripto para birimleri”, “altcoin ne patlayacak”, “En iyi 10 kripto para 2019 gibi konularla birlikte son zamanlarda küratörlüğünü yapılan 20’den fazla trend makaleden bir liste oluşturuldu “Ve” şimdi yatırım yapmak için en iyi kripto. Bu, halkın değerinin az olduğunu düşündüğü kripto para birimlerinin bir listesini almak için yapıldı. Dahası, bu çevrimiçi kaynakların dürüst fikirler olmasına ve yazılmamasına özen gösterildi. Son olarak, kendi durum tespiti ve projenin ekibi, topluluğu ve teknolojisi ile etkileşim deneyimimize dayalı olarak kendi küratörlüğümüzü ekledik. Sonuç, teste koyacağımız 73’ten fazla dijital varlığın bir listesiydi..

10T’nin seçim süreci

Bu listeyi daha da azaltmak için, 2019’da 2020’ye girecek olan en düşük değerli kripto para birimlerini belirlememize yardımcı olan bir inceleme süreci oluşturduk. Bu inceleme sürecini, 10T (On T) Takım, Teknoloji, Tokenomik, Üçlü, Tehditler, Taktikler, Tetikleyiciler, Çekiş, Teknikler ve Düşünceler anlamına gelir. 

Takım & Teknoloji

İlk baktığımız şey, Takım projenin arkasında. Takımın geçmişte kanıtlanmış bir başarı geçmişi varsa, gelecekte başarılı olma ihtimalinin yüksek olduğuna inanıyoruz. Sonra inceliyoruz Teknoloji onu benzersiz, kullanışlı ve yenilikçi kılan şeyleri sunar ve tanımlarlar. 

Tokenomik

Sonra ona bakarız Tokenomik rolünü, özelliklerini ve amacını değerlendirmek için. Ekibin, bir sermaye finansmanı aracı ve temel değeri olmayan spekülatif varlık dışında, jetonun faydasını iş modeline bağlayamadığı için projenin büyük bir kısmının başarısız olduğunu akılda tutarak. 

Üçlü

Üçlü dağıtılmış defter teknolojisinin (DLT) gücünden (güvenlik, ademi merkeziyetçilik ve ölçeklenebilirlik) yararlanmak isteyen geliştiricilerin karşılaştığı zorluğu tanımlayan “blok zinciri üçlemesi” anlamına gelir. Bu, ilk etapta DLT’nin ana değer önermesidir ve projenin üç hedefe nasıl ulaşacağını görmek önemlidir.. 

Tehditler & Taktikler

Daha sonra, aynı zamanda Tehditler projeler, yasal belirsizlikler, uyum zorlukları, rekabet, teknik zorluklar ve diğer riskler gibi karşılaşabilir. Ekibin yapmak için yola çıktıkları şeyi başardığından emin olmak için, Taktikler ve projelerinde kilit dönüm noktalarına ulaşmak için uyguladıkları stratejiler. Hedeflerin ve çıktıların etkili ve zamanında gerçekleştirilip gerçekleştirilmediğini not etmek.  

Tetikleyiciler

Tetikleyiciler veya katalizörler, daha büyük kripto para birimi ortamında önemli gelişmeler veya olaylardır. Bu, projenin halihazırda faaliyet gösterdiği ani bir düzenleme değişikliği veya projenin dijital varlığına olan talebi etkileyebilecek bir makro sosyo-ekonomik olay olabilir. Ayrıca, kripto pazarında önemli bir fiyat hareketi, ekipten büyük bir yükseltme veya ürün yayınlaması veya oldukça etkili bir endüstri lideriyle büyük bir ortaklık olabilir..

Çekiş & Teknikler

Tetikleyicilere ek olarak, Çekiş ekip proje için oluşturdu. Sosyal medyadaki varlığını, topluluk boyutunu, iş ortaklıklarını, kullanıcı sayısını ve ürün ve hizmetlerine olan talebi kontrol ediyoruz. Projenin kripto para biriminin fiyat hareketinin daha iyi bir resmini elde etmek için ayrıca Teknik Ortaya çıkan sinyalleri ve kalıpları aramak ve söz konusu varlıkta pozisyon almak için uygun zaman olup olmadığını belirlemek için analiz.

Düşünceler

Son olarak, topluluk üyelerinden isteyerek kripto topluluğunun projeye yönelik genel duyarlılığını araştırıyoruz. Düşünceler proje hakkında ve bloglar, makaleler ve projenin sosyal medya hesaplarıyla ilgili kamuya açık yorumlara göz atmak.

10T metriklerimizi kullanarak, sayıyı sistematik olarak 10’a indirmeyi başardık ve bunun en az değer verilen kripto para birimleri olduğuna inandık ve okuyucularımızın kendi tercihlerine ve hedeflerine bağlı olarak şimdi yatırım yapabilecekleri en iyi kripto para birimini kendileri belirlemelerine olanak tanıyacağız. Şimdi daha fazla uzatmadan listeye geçelim, hangi altcoinlerin patlayacağını ve 2020 için en iyi kriptoları açıklayalım mı? Madeni paralar belirli bir sıraya göre düzenlenmemiş ve sıralama listesi olarak alınmamalıdır.. 

En Düşük Değerli Kripto Para Birimleri 2019-2020

1. Füzyon (FSN)

Bize göre Fusion (FSN), en az değer verilen kripto para birimlerinden biridir. Sadece tüm zamanların en yüksek seviyesine kıyasla jetonun mevcut fiyatına bakıldığında bile, bu projenin değerinin 20 kat veya daha fazla artma potansiyelini görebilirsiniz..

Bununla birlikte, fiyatlarında büyük değişikliklere sahip çok sayıda token var, bu yüzden bizi Fusion konusunda bu kadar iyimser yapan şey?

Başlangıç ​​olarak, aslında yol haritalarında yürütülen birkaç projeden biri. Sadece ana ağlarını başarılı bir şekilde başlatmakla kalmadılar, aynı zamanda Amazon Web Sunucuları veya Google Compute Engine aracılığıyla kullanıcıların bilet satış kanıtı ekosistemine katılmalarını inanılmaz derecede kolaylaştırdılar. Bir kullanıcı bir sunucu kurabilir, 5.000 FSN yatırabilir ve ardından hemen stake ödülleri kazanmaya başlayabilir.

Ancak Fusion’ı daha da ilginç kılan şey, misyonlarıdır. Finansal işlemleri desteklemek için bir çapraz zincir ekosistemi oluşturmaya çalışıyorlar.

Genel bilgi

İsim (Ticker): Füzyon (FSN)

Toplam Arz: 62.742.525 FSN

Fiyat: 0,559721 ABD doları

Dolaşımdaki Arz: 45,172,769 FSN

Tüm Zamanların En Yüksek: 9,39 ABD doları

Piyasa değeri: 25.284.145 ABD Doları

Tüm Zamanların En Düşük Seviyesi: 0,090 ABD doları

Konsensüs Protokolü: Biletli Teminat Kanıtı (TPoS)

2. Bitcoin (BTC)

Bitcoin, en az değer verilen kripto para birimlerinden biri

Kripto para birimlerine yatırım yapacaksanız, o zaman neden her zaman zaman testini geçmiş en iyi bilinen, en iyi kurulmuş, en likit dijital varlığa yatırım yapmıyorsunuz? Bu kripto para biriminin daha fazla tanıtıma ihtiyacı yok, 2008’de neredeyse tamamen çöküşünü gören mevcut kırılgan ve sürdürülemez finansal bankacılık sistemine uygulanabilir bir alternatif arayan insanların kalplerini ve zihinlerini ele geçiren ilk kripto para birimidir.. 

Bu teknolojik harikanın orijinal mimarının kimliği hiçbir zaman ortaya çıkmadı, ancak mirası, sürekli destek veren bitcoin topluluğu tarafından desteklenen ve alandaki en yetenekli ve en deneyimli blok zinciri geliştiricilerinden bazıları tarafından sürekli olarak geliştirilerek ilerlemeye devam ediyor.. 

Değer deposu olması açısından kripto para birimleri için altın standart olarak kabul edilir. Ölçeklenebilirlik, bu projenin kitlesel olarak benimsenmesi için büyük bir engel haline gelmesi için bir zorluk olmaya devam ediyor, ancak bu zayıflığa rağmen, dünyadaki en yaygın kabul gören kripto para birimi olmaya devam ediyor ve dünyanın şimdiye kadar gördüğü en güvenli dağıtılmış defter ağı olarak kabul ediliyor.. 

Fikir birliği mekanizması olan Proof-of-Work hala en güvenli mutabakat protokolü olarak kabul edilmekte ancak bazı küçük ülkelerin tüketimini zaten aşan bir enerji israfı etkinliği olarak kabul edilmektedir. Bununla birlikte, kripto madencilik ekipmanının sürekli teknolojik iyileştirmeleri ve madencilik operasyonları için fazla sürdürülebilir enerji kaynağının artan kullanımı, Proof-of-Work (PoW) enerji bolluğu riskini azaltmıştır..

Genel bilgi

İsim (Ticker): Bitcoin (BTC), (XBT)

Toplam Arz: 21.000.000 BTC

Fiyat: 8.382,03 ABD doları

Dolaşımdaki Arz: 17.987.900 BTC

Tüm Zamanların En Yüksek: 19.870,62 ABD doları

Piyasa değeri: 150.775.185.969 ABD Doları

Tüm Zamanların En Düşük Seviyesi:       0,010 ABD doları

Konsensüs Protokolü: İş Kanıtı (PoW)

Artıları

 • En likit kripto olması ve en büyük piyasa değerine sahip olması için kripto para birimi alanında rezerv para birimi olarak işlev görür..
 • Gold 2.0 olma potansiyeli
 • İyi kurulmuş ve en tanınmış dijital para birimi.
 • Sadece 21 milyon ile sınırlı toplam arz var olacak.
 • Asla ödün verilmeyen üstün ağ güvenliği 
 • Sürekli geliştiriliyor 
 • İlk hareket ettiren avantajı

Eksileri

 • Ölçeklenebilirlik, kitlesel olarak benimsenmenin önünde bir sorun ve önemli bir engel olmaya devam ediyor
 • Çevre ve yenilenebilir enerji kaynakları için bir tehdit olarak görülen fikir birliği mekanizmasının güç tüketimi.
 • İşlem ücretleri genellikle pahalıdır.
 • İşlem gecikmeleri, kullanıcıları gereksiz risklere maruz bırakabilir.
 • Haksız bir şekilde yasa dışı faaliyetler için bir etkinleştirici olarak etiketlenme.
 • Çok değişken fiyat hareketi

Neden bu en az değer verilen kripto para birimlerinden biridir:

 • Bir sonraki boğa koşusu için olgunlaşmış görünen birçok boğa ve ayı döngüsü gören dünyadaki bir numaralı kripto para birimidir..
 • Hem perakende hem de kurumsal yatırımcılar için kitlesel benimsemeyi desteklemek için altyapının artırılması; saklama çözümleri, geleneksel benzeri yatırım araçları
 • Pek çok ülkede mevzuata ilişkin netliğe yavaş yavaş ulaşılmaktadır 
 • Dünyanın en çok alım satım çiftine sahip en likit kripto para birimidir.
 • Giderek bir “Güvenli Liman Varlığı” haline gelmek, makroekonomik belirsizlikler riskine karşı önlem almak için Altını gasp etme potansiyeline sahiptir..
 • Çoğu kurumun, yüksek net değerli bireylerin ve aile ofislerinin aşina olduğu ve ilgilendiği kripto para birimidir.. 
 • İkinci katman ölçeklenebilirlik çözümü Lightning Network çekiş kazanıyor
 • 7 aydan kısa bir süre içinde gerçekleşecek olan blok ödül yarılanma etkinliği, tarihsel verilere dayalı olarak katalizör görevi görür

3. Ethereum (ETH) 

Ethereum en az değer verilen kripto para birimlerinden biri

Bitcoin, blockchain uygulamasını yaygınlaştıran ilk merkezi olmayan uygulama ise, Ethereum, geliştiricilerin ağının üzerine inşa etmelerini sağlayan Akıllı Sözleşme işlevine sahip ilk merkezi olmayan platformdur. Bitcoin ilk “programlanabilir para” ise, Ethereum ilk “programlanabilir blok zinciri” dir. Ethereum, merkezi olmayan uygulamaları (dApps) etkinleştirmek için önerilen betik dilinin daha geniş Bitcoin topluluğundan destek alamadığı 2013 yılında Vitalik Buterin tarafından piyasaya sürüldü.. 

Evrensel dünya bilgisayarı olarak adlandırılan bu bilgisayar, İlk Para Teklifi (ICO) olarak adlandırılan yeni kitle fonlaması mekanizmasının yaygınlığının yanı sıra merkezi olmayan uygulamaların (dApps) geliştirilmesinin hızlanmasının ana nedeni olarak kabul edilir. . Blockchain teknolojisinin faydasını finans sektörünün ötesine büyük ölçüde genişleten Blockchain teknolojisinin veya Blockchain 2.0’ın bir sonraki evrimi olarak lanse edildi.. 

Genel bilgi

İsim (Ticker): Eter (ETH)

Toplam Arz: ∞

Fiyat: 184,53 ABD doları

Dolaşımdaki Arz: 108,114,062 ETH

Tüm Zamanların En Yüksek: 1.448,18 ABD doları

Piyasa değeri: 19.949.805.779 ABD Doları

Tüm Zamanların En Düşük Seviyesi:     0,15 ABD doları

Konsensüs Protokolü: İş Kanıtı (PoW)

Artıları

 • 2. en yüksek piyasa değeri 
 • Akıllı Sözleşmeler düzenleyen platformlar için ilk hareket eden kişi
 • EIP’ler aracılığıyla merkezi olmayan geliştirme ve Organizasyon
 • PoW konsensüs protokolü kullanması nedeniyle daha güvenli ve merkezi olmayan Blockchainlerden biri.

Eksileri

 • Ölçeklenebilirlik ana sorunu olmaya devam ediyor
 • Solidly Programming dilinin kullanımı zor ve popüler değil.
 • Ağ tıkanıklığı sırasında işlem ücretleri katlanarak artar
 • Herkese açık bir akıllı sözleşme, akıllı sözleşme düzenleyicileri için bir risk oluşturabilir.

Neden bu en az değer verilen kripto para birimlerinden biridir:

 • Akıllı sözleşme platformunda ilk hareket eden kişi
 • ETH’yi desteklemek için artan sayıda finansal araç
 • Birçok yararlı blok zinciri girişimi için Akıllı Sözleşme platformu
 • Ölçeklenebilirlik zayıflığına rağmen, dApp’ler ve kitle fonlaması girişimleri için akıllı sözleşmeler düzenlemek için tercih edilen baskın platform olmaya devam etti..
 • Dünya çapında saygın endüstri lideri şirketlerle dApp dağıtımı için en fazla sayıda sektörler arası ortaklığa sahiptir..
 • Kripto Derecelendirme Konseyi tarafından onaylanan ABD SEC temsilcisi tarafından kamuya açık bir şekilde bir menkul kıymet olmadığı şeklinde sınıflandırılmıştır.. 
 • Ethereum geliştiricileri, kanıt mekanizması ve yan zincir çözümlerine geçiş gibi ölçeklenebilirlik çözümlerini aktif olarak buluyorlar..
 • Yakında piyasaya sürülecek olan Ethereum 2.0, daha fazla fiyat potansiyeli için ana katalizör.

4. Cardano (ADA)  

değeri düşük kripto para birimleri - Cardano

Ethereum gibi, Cardano’nun arkasındaki ekip de projesini bir Akıllı Sözleşme platformu olarak konumlandırıyor ve daha gelişmiş özellikler sunarak kendisini farklılaştırıyor. Çoğunlukla yerleşik mühendisler, araştırmacılar, iş adamları ve profesyonellerden oluşan geliştirme ekibi, yaklaşılan bilimsel ve araştırma odaklı geliştirmeyi kullanan ilk dağıtılmış defter teknolojisinden biri olduğunu iddia ediyor. Önceki nesil blok zincirlerinin en iyi özelliklerini içerdiği ve onu daha güvenli, merkezi olmayan, ölçeklenebilir, sürdürülebilir ve kullanışlı hale getirmek için yeni yenilikler eklediği için üçüncü nesil bir blok zinciri (blok zinciri 3.0) olarak kabul edilir..

Ekip, en etkili ve saygın blockchain profesyonellerinden biri ve Ethereum blockchain’in kurucularından biri olan Charles Hoskinson tarafından yönetiliyor. Cardano’nun platformu ve kripto para birimi, ek bir güvenlik katmanı ekleyen en güvenli yazılım dillerinden biri olan Haskell kullanılarak geliştirildi. Ethereum’dan farklı olarak Cardano, ekibin güvenli oylama, ölçeklenebilirlik sunmasını ve ekibin esnek teşvik programları sunmasını sağlayan Proof-of-Stake fikir birliği mekanizmasını zaten kullanıyor.. 

Genel bilgi

İsim (Ticker): Cardano (ADA)

Toplam Arz: 45.000.000.000 ADA

Fiyat: 0,0403 ABD doları

Dolaşımdaki Arz: 25.927.070.538 ADA

Tüm Zamanların En Yüksek: 1,18 ABD doları

Piyasa değeri: 1.056.868.964 ABD Doları

Tüm Zamanların En Düşük Seviyesi:       0,00 USD

Konsensüs Protokolü: Proof-of-Stake (PoS)

Artıları

 • Son derece yetkin ve saygın geliştirme ekibi
 • Projenin sürekli ve tutarlı iyileştirilmesi
 • Güç açısından daha verimli PoS konsensüs protokolü
 • Düzenleyici otoritelerle kurulan ilişkiler
 • Ölçeklenebilirlik, birlikte çalışabilirlik ve sürdürülebilirlik bir önceliktir

Eksileri

 • Projenin derinliği ve kapsamı o kadar büyük ki ekip bunları tam olarak teslim edemeyebilir..
 • Sürekli iyileştirme ve test etme nedeniyle kasıtlı geliştirme hızı, proje ilerlemesini yavaşlatır.
 • Platformun üzerine inşa edilen gerçek dünya uygulamalarının nispeten yavaş piyasaya sürülmesi.

Neden bu en az değer verilen kripto para birimlerinden biridir:

 • Cardano sahiplerinin çoğu, sonlu olan ADA talebini artıracak kripto para birimini kitlesel olarak benimseme olasılığı en yüksek olan ülke olan Japonya’dan geliyor..
 • Akıllı Sözleşmelerin daha iyi uygulanması ve daha ölçeklenebilir bir fikir birliği protokolü gibi diğer katma değerli özelliklerle aynı Ethereum değer teklifine sahiptir..   
 • Birlikte çalışabilirlik, blockchain’de en çok aranan özelliklerden biri haline geliyor, Cardano bu özelliği geliştiren ilklerden biri.. 
 • Ekip, platformuna sürekli olarak en iyi özellikleri ve çerçeveyi ekliyor.
 • 5 uzun yıl süren test ve iyileştirmelerden sonra, bazı yüksek profilli ortaklıklar nihayet son geliştirme aşamalarındaki çoğu özellikle gerçeğe dönüşüyor..

5. EOS (EOS)

değeri düşük kripto para birimleri - EOS

Proje, son derece ölçeklenebilir ve uygun maliyetli bir akıllı sözleşme platformu olarak konumlandırılmıştır. Geliştirilmesi, EOS’un konsensüs protokolü olan Delegated Proof-of-Stake (DPoS) oluşturmada kredilendirilen Dan Larimer tarafından yönetildi. Kurumsal düzeyde ve endüstriyel düzeyde merkezi olmayan uygulamaları çalıştırabilen merkezi olmayan bir işletim sistemi olarak tanımlanmıştır. EOS yönetişim yapısı, merkezi olmayan bir özerk şirket modelini izler. 

Dikey ve yatay olarak ölçeklenmesine izin veren blok zinciri yapısal tasarımı sayesinde yüksek ölçeklenebilirlik elde edilir, bu da platformun saniyede milyonlarca işleme (teorik olarak) ulaşmasını ve işlem ücretlerini ortadan kaldırmasını sağlar. EOS, bilgi işlem kaynaklarını satın almanın yanı sıra DEX ve dApp’leri için ana para birimi olarak hizmet etmek için EOS platformunun ana yardımcı jetonu olarak kullanılır..

Genel bilgi

İsim (Ticker): EOS (EOS)

Toplam Arz: 1.032.253.895 EOS

Fiyat: 3,09 ABD doları

Dolaşımdaki Arz: 935.553.883 EOS

Tüm Zamanların En Yüksek: 19,35 ABD doları

Piyasa değeri: 2.986.208.298 ABD Doları

Tüm Zamanların En Düşük Seviyesi:   1,55 ABD doları

Konsensüs Protokolü: BFT-DPoS

Artıları

 • Lider akıllı sözleşme platformu olarak Ethereum’u gasp etme potansiyeline sahiptir..
 • Ölçeklenebilir, esnek ve güçlü akıllı sözleşme platformu
 • Feeless işlemleri
 • Sağlıklı günlük işlem hacmine sahip nispeten likit piyasa.
 • Çok yetenekli bir geliştirme ekibi
 • Birçok yüksek profilli ortaklık
 • İnsan tarafından okunabilir adres

Eksileri

 • Ücretli kaynak gereksinimleri, bedelsiz işlem iddialarıyla çelişir. Ör. RAM.
 • Organizasyon içinde yönetişim ve blok oluşturma açısından ademi merkeziyetçilik zorlukları mevcuttur.
 • Hesap / cüzdan oluşturma ödeme gereksinimi.
 • ICO, Crypto Rating Council tarafından bir güvenlik olarak derecelendirildi

Neden bu en az değer verilen kripto para birimlerinden biridir:

 • Yıl boyu süren EOS ICO 4,1 milyar ABD dolarından fazla para toplayarak geliştirici ekibin gerçekten etkileyici bir blok zinciri ve bunun üzerine inşa edilmiş yüksek kaliteli dApp’ler oluşturmasını sağlar..
 • Everpedia, blockchain tabanlı Wikipedia ve EOS.IO’dan yakında piyasaya sürülecek olan Voice sosyal medya ağı da dahil olmak üzere platformun üzerine inşa edilmiş sağlıklı sayıda çeşitli dApp’ler var ve bu da EOS’un kullanımını önemli ölçüde artıracak..
 • EOS.IO, 24 milyon dolarlık medeni para cezalarını ödedikten sonra kayıtsız bir ICO’nun ardından kısa süre önce ABD SEC ile anlaştı..
 • Operasyonel verimliliği ve maliyet etkinliğini artırmak için yönetişim ve kaynak yönetimi üzerinde çeşitli iyileştirmeler.
 • En büyük stabilcoin olan USDT ile entegrasyon, muhtemelen EOS talebini artırıyor

6. TRON (TRX)

değeri düşük kripto para birimleri - Tron

Öncelikle blockchain teknolojisinin gücünden yararlanarak interneti ademi merkezileştirmeye odaklanan başka bir Akıllı Sözleşme platformudur. Ethereum’un Sanal Makinesi ile% 100 uyumlu olduğu bildirilen kendi Tron Sanal Makinesini sunarak Ethereum dApp’lerin minimum revizyonla TVM üzerinde çalışmasını mümkün kılıyor. Ethereum uyumlu bir sanal makineye sahip olmanın yanı sıra, saniyede 2.000’den fazla İşlem’e (TPS) ulaşan işlem hızlarıyla yüksek bant genişliğine erişmesine izin veren Temsilci Teminat Kanıtı konsensüs protokolünü kullanır. Bu tür özelliklere sahip olarak, mevcut birçok Ethereum geliştiricisini ve projesini kendi katına çekmeyi başardı.. 

Geliştiricilerine entegre bir geliştirme araçları paketi, çok kazançlı bir teşvik planı ve yorulmak bilmeyen pazarlama girişimleri sunan Tron, dApps sektöründeki en büyük ve en aktif blockchain platformlarından biri haline geldi. Ortaklıklar, işbirlikleri ve stratejik satın almalar için amansız çabaları, onları lider akıllı sözleşme düzenleme platformu haline getirmek için benzersiz bir konuma getirdi. 

Genel bilgi

İsim (Ticker): TRON (TRX) Toplam Arz: 99.281.283.754 TRX

Fiyat: 0,0159 ABD doları Dolaşımdaki Arz: 66.682.072.191 TRX

Tüm Zamanların En Yüksek: 0,39 ABD doları Piyasa değeri: 1.060.581.544 ABD Doları   

Tüm Zamanların En Düşük Seviyesi: 0,0016 ABD doları Konsensüs Protokolü: DPoS

Artıları

 • Ölçeklenebilir ve uygun maliyetli akıllı sözleşme platformu.
 • Ethereum tabanlı akıllı sözleşmelerin kolay içe aktarımı.
 • Hızlı ve kolay dApp geliştirme için eksiksiz programlama araçları seti.
 • Çok güçlü pazarlama girişimleri
 • En hızlı büyüyen dApps platformu
 • Birçok Ortaklık ve işbirliği

Eksileri

 • Diğer blockchain projelerinden kopyalandığı iddia edilen Tron Whitepaper’ın bazı bölümleri.
 • DApps çeşitliliği eksikliği
 • Teknolojik özelliklerin çoğu, özellikle Ethereum ve EOS gibi diğer teknolojileri taklit ediyor gibi görünüyor..

Neden bu en az değer verilen kripto para birimlerinden biridir:

 • TRX, 2. katman ölçekleme çözümü Sun Network, BTFS sürümü ve BLive (BitTorrent tabanlı teknolojiler) gibi temelleri iyileştirmesine rağmen tüm zamanların en yüksek seviyesinden% 93,2 düştü.
 • Çok güçlü pazarlama ekibi ve sosyal medya varlığı 
 • Güçlü, tutkulu ve destekleyici Tron topluluğu.
 • BitTorrent tabanlı (Tron edinimi) TRX aşılanmış ürün ve hizmetler yakında piyasaya sürülecek.
 • Daha hızlı ve taşınması daha ucuz olan TRC20 tabanlı Tethers (USDT).
 • Holdings TRX, kullanıcıların aylık BTT airdropları aracılığıyla pasif gelir elde etmesini sağlar.
 • Sınırlı bir süre için TRC20 USDT’ye sahip olmak, sahiplerine% 16 APR kazandırır

7. 0x (ZRX)

0x protokolü

Bu proje, kullanıcılara Ethereum tabanlı tokenlerin neredeyse sürtünmesiz eşler arası değişimini kolaylaştırmak için ortak bir altyapı sağlayan açık standart ve izinsiz bir ağ protokolü sağlamayı amaçlamaktadır. Açık kaynaklı ve değişim işlevine sahip herhangi bir dApp’a bağlanabilen zincir dışı işlem aktarıcılarını ve Ethereum akıllı sözleşmelerini kullanarak merkezi olmayan borsalar arasında birlikte çalışabilirlik için ortak bir yapı taşı görevi görür. 0x protokolünü kullanan DApp’ler, halka açık likidite havuzlarına erişebilir veya gerekirse kendi likidite havuzlarını oluşturabilir ve işlem ücretlerini tahsil edebilir. 0x ayrıca, herhangi bir hizmet kesintisi olmadan ve son kullanıcılar bunu bilmeden güncellemeleri güvenli ve sürekli olarak entegre etmesini sağlayan merkezi olmayan yönetişim özelliğine sahiptir.. 

ZRX belirteci, sistemin hizmetleri kesintiye uğratmadan ve paydaşları korumadan güncellemeleri protokole entegre etmesini sağlayacak merkezi olmayan bir güncelleme mekanizmasına güç verebilecek yönetişim belirteçleri olarak işlev görür. Aynı zamanda, operasyonel ek yükleri üstlenmesi ve uygulanan protokolün geleceğe hazır hale getirilmesi gerekebilecek aktarıcılara kullanıcı ödemeleri olarak hizmet eder..

Genel bilgi

İsim (Ticker): 0x (ZRX)

Toplam Arz: 1.000.000.000 ZRX

Fiyat: 0,259 ABD doları

Dolaşımdaki Arz: 601.198.566 ZRX

Tüm Zamanların En Yüksek: 2,57 ABD doları

Piyasa değeri: 155.856.624 ABD Doları   

Tüm Zamanların En Düşük Seviyesi: 0,067 ABD doları

Konsensüs Protokolü: PoW

Artıları

 • Herhangi bir dApp’ın kullanabileceği, kolayca erişilebilen açık akıllı sözleşmeler.
 • Piyasa yapıcılar için hızlı ödemeler ve düşük işlem ücretleri.
 • Aktarıcıların kendi likidite havuzlarını oluşturmasına ve kullanıcılardan ücretler için ücret almasına olanak tanır.
 • Paylaşılan bir protokol katmanı kullanılarak birlikte çalışabilirlik sağlar
 • Likidite etrafında ağ etkisi yaratma
 • Yeni özellikleri takılabilir kılan modüler tasarım

Eksileri

 • Taraf, geçiş yapanların noktadan noktaya siparişleri kötüye kullanarak ücret almadığı güvenlik açığı.
 • Maker’ın keder güvenlik açığı, fonların vaktinden önce taşınması durumunda ortaya çıkar, bu işlem tamamlanmadan önce söz konusu olan alıcıların gazını boşa harcar.
 • Ethereum ölçeklendirme sınırlaması 0x’e taşınır

Neden bu en az değer verilen kripto para birimlerinden biridir:

 • Merkezi olmayan borsalar, gerçekten merkezi olmayan bir pazarın geleceği olarak görülüyor.
 • 0x, ERC20 merkezi olmayan borsalar arasında birlikte çalışabilirliği sağlamak için benzersiz bir konumdadır..
 • Ethereum akıllı sözleşme platformunun üzerine inşa edildiğinde, yakın gelecekte uygulanacak Ethereum ölçeklendirme çözümlerinden de yararlanacaktır..
 • Pay Bazlı Likidite Teşvik Teklifinin onaylanma şansı

8. ChainLink (BAĞLANTI)

Zincir bağlantı

Blok zinciri gibi merkezi olmayan ağlar ile dış (zincir dışı) kaynaklar arasında veri köprüleri gibi davranır. Akıllı Sözleşmelerin çeşitli harici kaynaklarla özerk bir şekilde iletişim kurması için bir ortam görevi görür.ChainLink, genellikle önceden tanımlanmış koşullar karşılandığında akıllı bir sözleşme örneğini yürütmek için gereken harici verileri sağlayan merkezi olmayan bir oracle hizmeti olarak tanımlanır. Bu basit ama çok önemli işlevsellik, blockchain tabanlı uygulamaların ChainLink ağına bir sözleşme talep ederek zincir dışı verilere erişmesine olanak tanır.. 

Bunun nasıl yapılacağı basittir, blockchain tabanlı bir uygulamanın kullanıcısı kendi sessiz ağından bir dış kaynaktan veri talep ettiğinde, ChainLink talebi en uygun oracle’larla merkezi olmayan bir şekilde eşleştirecektir. Geleneksel Kahinler merkezileşme eğilimindedir ve kritik bilgiler sağlamak için üçüncü bir taraftan belirli bir derecede güven gerektirir. ChainLink, katılımcıları, kritik bilgileri doğrulamak ve iletmek için Link Blockchain üzerindeki merkezi olmayan oracle ağı aracılığıyla harici veri akışlarına erişim sağlayan akıllı sözleşmeler sağlamaya teşvik ederek merkezi olmayan bir alternatif yol sağlamayı amaçlamaktadır..

Genel bilgi

İsim (Ticker): ChainLink (BAĞLANTI)

Toplam Arz: 1.000.000.000 BAĞLANTI

Fiyat: 2,57 ABD doları

Dolaşımdaki Arz: 350.000.000 BAĞLANTI

Tüm Zamanların En Yüksek: 4,75 ABD doları

Piyasa değeri: 900.261.381 ABD Doları   

Tüm Zamanların En Düşük Seviyesi: 0 ABD doları

Konsensüs Protokolü: PoW

Artıları

 • ChainLink, dApp’ler alanı için basit ama kritik bir hizmet sunar.
 • Dünya çapında birçok saygın ve endüstri lideriyle ortaklık kurdu.
 • Blok zinciri geliştiricilerine zincir dışı verileri elde etmenin güvenilir ve merkezi olmayan bir yolunu sağlar.
 • ChainLink ana şirketi, güvenli ve ölçeklenebilir kurumsal yazılım geliştirme ve sunma konusunda güçlü bir geçmişe sahiptir..
 • Genel veri birlikte çalışabilirliği sunar 

Eksileri

 • Birincil pazarlarını – kurumları ve endüstri liderlerini – çekmek için daha fazla pazarlamaya ihtiyaç var.
 • Yüksek profilli ortaklık, ChainLink tokenlerine muazzam bir yukarı yan potansiyel verir, başarısız olduğunda da olumsuz potansiyel aynıdır.
 • ERC20 ölçeklendirme sorunları, projenin performansını doğrudan etkileyebilir.

Neden bu en az değer verilen kripto para birimlerinden biridir:

 • ChainLink, ilk hamle avantajına sahiptir ve blockchain endüstrisi içindeki ve dışındaki ilgili ortaklıkların büyük çoğunluğunu ele geçirmiştir..
 • Daha saygın ve endüstri liderleri gemide olduğu için “sürü zihniyeti” tam anlamıyla etkindir.
 • Henüz yaygın olmayan ademi merkeziyetçi oracle’ların önemi
 • Blockchain teknolojisinin büyümesinde olumlu bir ivme var, ChainLink gibi hizmetler çok önemli.

9. Temel Dikkat Simgesi (BAT)

BAT

Bu, öncelikle reklamcılara değil, yayıncılara ve kullanıcılara da zarar veren değer katmayan aracılar ve dolandırıcılıkla boğuşan dijital reklamcılıktaki sorunları ele almak için geliştirilmiştir. Blockchain teknolojisinin gücünden yararlanan açık kaynaklı, merkezi olmayan ve verimli bir dijital reklam platformu için yardımcı program belirteci olarak kullanılması amaçlanmıştır. BAT’ın geliştirilmesine JavaScript’in yaratıcısı ve Mozilla’nın kurucularından olan Brendan Eich öncülük etti. & Firefox.

BAT’ın ilk kullanım durumu, yerleşik reklam engelleme özelliğinin yanı sıra isteğe bağlı bir reklam gizliliği özelliği ve gelir paylaşım programı olan Brave adlı yeni bir gizlilik merkezli web tarayıcısı ile entegrasyonudur. Brave ayrıca içerik oluşturucuların, doğrudan kendi web sitelerinden ve desteklenen sosyal medya platformlarından BAT almalarını sağlayan Brave onaylı yayıncılar haline gelerek içeriklerinden para kazanmanın yenilikçi bir yolunu sunar. Brave, Brave Software Inc’in CEO’su Brendan Eich tarafından da kurulan Amerikan yazılım şirketi Brave software Inc tarafından geliştirilmiştir..

Genel bilgi

İsim (Ticker): Temel Dikkat Simgesi (BAT)

Toplam Arz: 1.500.000.000 BAT

Fiyat: 0,2012 ABD doları

Dolaşımdaki Arz: 1.350.250.672 BAT

Tüm Zamanların En Yüksek: 0,97 ABD doları

Piyasa değeri: 271.760.779 ABD doları   

Tüm Zamanların En Düşük Seviyesi: 0,069 ABD doları

Konsensüs Protokolü: PoW

Artıları

 • Mükemmel geliştirme ekibi
 • Mükemmel ortaklıklar 
 • İçerik oluşturucuların içeriklerinden para kazanmanın yeni bir yolunu etkinleştirir.
 • Reklam maliyetini artıran aracıları ortadan kaldırır.
 • Kullanıcılar, ilgilerinin karşılığını alarak pastadan paylarını alırlar.
 • Brave, blok zinciri geliştirme özelliklerinin yanı sıra üstün ve ilgili işlevler sunar.

Eksileri

 • Çeşitli köklü oyuncuların zorlu rekabetiyle karşı karşıya olan Brave tarayıcısının başarısına güven.
 • Etkili olması için tüketicilerin aynı davranış değişikliklerini gerektirir
 • Ethereum’un ölçeklenebilirlik sorunu projenin kitlesel benimseme girişimini etkileyebilir.

Neden bu en az değer verilen kripto para birimlerinden biridir:

 • Brave, BAT ekosisteminin hala geliştirilmekte olan yalnızca bir parçası olduğu düşünüldüğünde etkileyici olan büyük bir çekiş gücü kazanıyor.
 • BAT, yardımcı programı ve jetonlarına olan talebi artıracak diğer tarayıcılar da dahil olmak üzere diğer dApp’ler ile entegre olmaya çalışıyor.
 • Bir ERC20 belirteci olduğu için, Ethereum ağında yakında çıkacak birçok protokol iyileştirmesi, BAT’ın potansiyel potansiyelini daha da artırabilir..
 • Geliştirme ekibi, BAT’ın ekosistemine merkezi olmayan VPN, IPFS desteği ve akıllı telefonlarda bot tespiti için yeni bir gizlilik koruma mekanizması olan skSense gibi katma değerli özellikler sunmak için sıkı çalışıyor..

10. Enjin Coin (ENJ)

ENJIN

Bu, 20 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısı ve 250,00 oyun topluluğu ile dünyanın en büyük oyun topluluğu platformlarından biri olan Enjin’in kripto parasıdır. Hem oyunculara hem de oyun geliştiricilere hitap eden bir ürün ve hizmet paketi sunarak kendisini önde gelen blockchain oyunları ekosistem geliştiricilerinden biri olarak kurmuştur. Enjin’in blockchain platformu, oyun geliştiricilerin blockchain teknolojisinden yararlanmasına ve blockchain altyapısı oluşturmaya veya sürdürmeye gerek kalmadan blockchain ile geliştirilmiş varlıkları entegre etmesine ve blockchain ile ilgili kod yazma ihtiyacını en aza indirmesine olanak tanıyan bir blockchain PaaS (Hizmet Olarak Platform) olarak tanımlanmıştır. Bu; Trusted Cloud, Platform API, Wallet Daemon ve Blockchain SDK’larından oluşur.

Enjin ayrıca, bu varlıkları yönetmelerine, göndermelerine, almalarına, takas etmelerine, depolamalarına ve keşfetmelerine yardımcı olan müşteriye yönelik araçlarla oyunculara dijital varlıkların gerçek sahipliğini sağlıyor. Bu araçlar arasında Enjin Network, blockchain gezgini EnjinX, Enjin Wallet ve yüksek oranda ölçeklenebilir oyun işlemleri gerçekleştirmek için bir oyun kanalı ağı olan Efinity bulunur..

Genel bilgi

İsim (Ticker): Enjin Coin (ENJ)

Toplam Arz: 1.000.000.000 ENJ

Fiyat: 0,0644 ABD doları

Dolaşımdaki Arz: 776.656.142 ENJ

Tüm Zamanların En Yüksek: 0,53 ABD doları

Piyasa değeri: 50.018.553 ABD Doları   

Tüm Zamanların En Düşük Seviyesi: 0,0080 ABD doları

Konsensüs Protokolü: PoW

Artıları

 • Oyun içi dijital varlıkların gerçek sahipliğini etkinleştirin 
 • Sanal oyun ürünleri için ortak ticaret ve takas altyapısı.
 • Geliştiricilere blockchain teknolojisinden yararlanmanın kolay ve uygun maliyetli bir yolunu sunar
 • Enjin Coin SDK, merkezi olmayan bir ödeme ağ geçidi içerir

Eksileri

 • Ethereum’un ölçeklenebilirlik zayıflığı, ENJ’nin kitlesel olarak benimsenme kapasitesini engelleyebilir.
 • Serbest piyasa modellerini oyun içi ekonomiye entegre etmede geliştiriciler için ek karmaşıklık.
 • Oyuncular, blok zinciri ile geliştirilmiş özelliklerin kullanımıyla ilişkili ek sorumluluklara hazır olmayabilir.

Neden bu en az değer verilen kripto para birimlerinden biridir:

 • Projeler, büyümeye ve gelir getiren müttefik endüstriler yaratmaya devam eden 152 milyar dolarlık oyun endüstrisini bozmaya çalışıyor.. 
 • Giderek artan oyun topluluğuna, biriktirmek için para ve zaman harcadıkları sanal öğelerin ve karakterlerin gerçek sahipliğini sağlamanın bir yolunu sağlar..
 • Oyuncuların oyun varlıklarından kazanmalarına ve kâr etmelerine veya diğer oyunlarda yeniden kullanmalarına olanak tanır
 • Enjin platformu, oyun ve oyun geliştirme alanına, oyunda ilginç, benzersiz ve katma değerli dinamikler ekleyen bir “güven” katmanı sunar.. 
 • Blockchain ile geliştirilmiş oyunlar çekiş kazanıyor ve devrilme noktasında olabilir.

11. Steem (STEEM)

Steem

Değişmez içeriği depolamak ve bunlara erişmek için kullanılan açık kaynaklı ve ölçeklenebilir bir blok zinciri protokolüdür. Hızlı ve bedelsiz bir dijital belirteç olan STEEM, Steem tabanlı uygulamaların kullanıcılarını Proof-of-Brain (PoB) adı verilen bir etkinliğe katıldıkları için ödüllendirmek için kullanılır. Değerli içeriğe katkıda bulunarak ve başkalarının katkılarının değerini belirleyerek ödül havuzuna katılma sürecidir. Steem blok zinciri, her 3 saniyede bir yeni bloklar oluşturabilen ve saniyede 10.000 veya daha fazla işlemi (TPS) destekleyecek şekilde ölçeklenebilen, var olan en hızlı ve en verimli blok zincirlerinden biridir. Bu, Steem’in orijinal Baş Teknoloji Sorumlusu ve kurucu ortağı Daniel Larimer tarafından icat edilen Temsilci Teminat Kanıtı kullanılarak mümkün oldu..

Steem, kullanıcı içeriğini, sosyal bilgileri, hesap bilgilerini, JSON meta verilerini ve daha fazlasını depolayabilen birden çok kullanıcıya yönelik uygulama için çok güçlü bir platforma dönüşmüştür. Smart Media Tokens protokolünün (SMT) yakında piyasaya sürülmesi, kullanıcıların STEEM blok zincirinin üzerinde kendi STEEM benzeri tokenlerini oluşturmalarına olanak tanıyacak ve onu Akıllı Sözleşme Platformu haline getirecek ve STEEM’in kullanımını daha da artıracak..

Genel bilgi

İsim (Ticker): Steem (STEEM)

Toplam Arz: 364,746,655 STEEM

Fiyat: 0,1392 ABD doları

Dolaşımdaki Arz: 347,772,561 STEEM

Tüm Zamanların En Yüksek: 8,57 ABD doları

Piyasa değeri: 48.441.570 ABD doları   

Tüm Zamanların En Düşük Seviyesi: 0,0691 ABD doları

Konsensüs Protokolü: DPoS

Artıları

 • 10.000 TPS’ye ulaşabilen yüksek verimli blok zinciri.
 • Feeless işlemleri
 • İnsan tarafından okunabilen adresler
 • Blockchain destekli sosyal medya nişinde ilk hareket edenin avantajı.
 • Dünyanın en aktif olarak kullanılan blok zincirlerinden biri
 • Son derece aktif topluluk üyeleri

Eksileri

 • DPoS kullanımı için algılanan merkezileştirme sorunları devam ediyor
 • Temel özelliklerin gecikmeli teslimi
 • Steem’in ana dApp geliştiricisi Steemit Inc., hakim piyasa koşulları nedeniyle ayakta kalmakta zorlanıyor.
 • Mevcut fiyat, projenin faydasını ve potansiyelini yansıtmamaktadır..

Neden bu en az değer verilen kripto para birimlerinden biridir:

 • Protokol iyileştirmeleri, kripto yatırım topluluğunun ilgisini yeniden canlandırabilir
 • Finansman, para kazanma ve kullanıcı büyümesi arayan içerik web siteleri, uygulamalar, çevrimiçi topluluklar ve loncalar için bir simge protokolü olan Smart Media Tokens yakında piyasaya sürülecek..
 • Steem tabanlı dApp kullanıcılarını artırmak için iyileştirilmiş ilk katılım girişimleri
 • STEEM, bugün piyasadaki en az değer verilen kriptolardan biridir ve yakın gelecekte yükselen fiyat hareketi için büyük bir potansiyele sahiptir.. 

Nihai düşünceler ve sonuç

Giderek artan kripto para sayısı ve bu gelişmekte olan endüstri değişikliklerinin sağladığı hız, bu çabayı daha da zorlaştırdı. Bu nedenle, 2019’un geri kalanı için 2020’ye girerken en karlı olacağına inandığımız kripto projelerine odaklanmak için seçim sürecimizi yeniden ayarladık.. 

Başkalarının farklı düşük değerli kripto listelerine bakmak ve çeşitli kripto derecelendirme kuruluşlarından gelen projelerin farklı derecelendirmelerini incelemek, sıralamaları ve derecelendirmeleri arasındaki büyük eşitsizliği fark etmemizi sağladı. Bu gerçeğe rağmen, listelerinde veya sıralamalarında sürekli olarak üst sıralarda yer alan yaygın kripto para birimlerini fark ettik. Dahası, bu kriptoların çoğu, daha önce tarif ettiğimiz kendi 10T ölçümlerimizi uygulayarak listemizde de göründü. Bunlar yukarıda paylaştığımız ilk 5 kripto para birimiydi. Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Cardano (ADA), EOS (EOS) ve TRON (TRX).

Küratörlü listemize dahil edilen ilk 5 kriptodan 4’ü akıllı sözleşme platformlarıdır. Genel olarak, akıllı sözleşme işlevselliği sunan blockchain projelerinin daha iyi değer verdiğine dair ilk şüphemizi onaylıyoruz. Bunun arkasındaki mantığın, bu platformların bir sonraki katil uygulamanın barındırılacağı temel zincir olma potansiyeli olduğuna inanıyoruz. Bu noktayı kanıtlamak için, listemizdeki sonraki 5 kriptoya bir göz atın— 0x (ZRX), ChainLink (BAĞLANTI), Temel Dikkat Simgesi (BAT), Enjin Coin (ENJ) ve Steem (STEEM)

Açıkçası, STEEM hariç hepsi Ethereum Ağı altındaki ERC20 tokenlarıdır. İlginç bir şekilde STEEM yakında, STEEM’in amacımızı daha da güçlendiren akıllı sözleşmeler işlevselliği sunmasını sağlayan Smart Media Tokens Protokolü sunmasına izin verecek bir protokol güncellemesinden geçecek..

Milyon Dolarlık Soru…

Son olarak, birini seçmek zorunda olsaydık ne olurdu?

Şaşırtıcı bir şekilde bu soruyu cevaplamak o kadar da zor değil.

Bitcoin (BTC) her zaman çoğu kripto para birimi yatırımcısının en iyi tercihi olacak.

Piyasadaki en likit, en çok tanınan, en çok desteklenen ve en önemli dijital para birimidir. Alandaki düşünce liderlerinin, tüm kripto para birimi alanının hayatta kalmasının ve başarısının Bitcoin’in hayatta kalmasına ve başarısına bağlı olduğu fikrini kabul etmesi o kadar önemlidir.. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me