Bitcoin Cash VS Litecoin: 2021’de Hangi Kripto Para Birimi Daha İyi?

Bitcoin Cash ile Litecoin arasındaki bu karşılaştırmada, bir kripto projesini değerli bir yatırım yapan çeşitli unsurlara derinlemesine dalacağız. Aşağıdaki gibi maddeleri inceleyeceğiz; teknoloji, ekip, fayda, çekiş gücü ve tehditler.

Bununla birlikte, hemen içine atlayalım …

Giriş

On yıldan fazla bir süre önce Satoshi Nakamoto, değer değişiminde devrim yaratacak yeni bir dijital varlık türü tasavvur etti. Buna, tek bir varlık tarafından kontrol edilmeyen veya etkilenmeyen dijital bir para birimi olan Bitcoin adını verdi. Blockchain teknolojisi, Satoshi’nin vizyonlarını gerçeğe dönüştürdü. Bitcoin ağını güçlendiren merkezi olmayan, güvenli ve şeffaf bir güven ağıydı. Bununla birlikte, ağ katlanarak büyüdükçe ölçeklenebilirlik büyük bir endişe haline geldi.

Bir ölçeklenebilirlik çözümü bulmak, merkezi olmayan bir ortamda zorlu bir çabadır. Bu, ademi merkeziyetçilik, güvenlik ve ölçeklenebilirlik için bir meydan okuma olan Blockchain Üçlemesi dediğimiz şeye dönüştü. Bu özelliklerden birine, diğerini olumsuz etkilemeden etkili bir çözüm getirmenin zorluğudur. Daha da zor olan, sorunu çözmek için tek bir çözüm üzerinde fikir birliğine varmaktır..

Bazı Bitcoin topluluğu üyeleri, erkenden harekete geçme öngörüsüne sahipti. Bu, toplu olarak Altcoins olarak bilinen alternatif kripto para birimlerinin oluşturulmasına yol açtı. 2011 yılında, Google ve Coinbase’den Charlie Lee adlı bir bilgisayar bilimcisi Litecoin’i yarattı. Bitcoin’in kodunu temel alan ve çeşitli değişiklikler içeren bir Altcoin. Bu değişiklikler, bitcoin’in sunduğu aynı güvenlik düzeyini sunarken daha ucuz işlem ücretleri ve daha hızlı işlem süreleri elde etmesini sağladı..

Altı yıl sonra 2017’de, tartışmalı bir hard fork Bitcoin Cash’i (BCH) yarattı. Bitcoin’in ölçeklenebilirlik sorunlarını ele almak için Bitcoin topluluğundaki bir anlaşmazlığın sonucuydu. Söz konusu çatalın destekçileri, topluluktan çoğunluk desteğini alamayan Bitcoin cash adına küme düştü. Esasen Bitcoin Cash, daha büyük blok boyutlarına ve diğer protokol iyileştirmelerine sahip Bitcoin’dir. Bu değişiklikler, daha yüksek işlem bant genişliği ve daha düşük işlem ücretleri elde etmesini sağlar.

Bitcoin Cash vs Litecoin: Hangisi daha iyi?

Kripto para birimlerinin kitlesel olarak benimsenmesini sağlamak için, kripto geliştiricileri dijital para birimlerinin faydasını sıradan insanların günlük faaliyetlerine bağlayabilmelidir. İnsanların kriptoyu nakit kullandıkları gibi kullanmalarını sağlamak için Bitcoin (BTC) bunu başarmaya çalışıyor. Bununla birlikte, Bitcoin’in başarısı, ağının kullanımıyla baş edemediği için Aşil topuğu olduğunu kanıtladı. 2017 sonu ve 2018 başındaki BTC boğa koşusu, bu zayıflığın göze çarpan bir örneğidir. Ağ trafiği nedeniyle, işlemleri işleme süresi ve işlem ücretleri katlanarak arttı ve birçok Bitcoin kullanıcısı bıraktı..

Aynı zamanda bu, Bitcoin’den daha iyi ölçeklenen alternatif kripto paralar için çığır açan bir andı. Bu ağ tıkanıklıklarının artan oluşumu, BTC’ye bir alternatif bulma ihtiyacını yoğunlaştırdı. Bitcoin Cash ve Litecoin, kripto elektronik nakit olarak en iyi alternatifler olarak ortaya çıktı. Bu BTC alternatiflerine daha yakından bakalım ve hangisinin daha iyi olduğunu kendimiz belirleyelim..

Metodoloji

Bitcoin Cash ile Litecoin arasındaki tartışmayı göz önünde bulundurarak, hangisinin Bitcoin’e daha iyi bir alternatif olduğunu belirlemek için her projenin farklı yönlerini karşılaştıracağız. Özellikle ekibi, teknolojisi & yükseltmeler, telemetri & fayda, çekiş & taktikler ve tehditler & tetikler. Bu karşılaştırmaların her birinin ardından, hangisinin bölümü kazanacağını seçmek için bir değerlendirme olacaktır. Daha sonra, her bölümün sonuçlarını hesaplayacağız ve hangisinin gerçekten daha iyi olduğunu belirleyeceğiz..

I. Takım

Herhangi bir projenin başarısının büyük ölçüde arkasındaki ekibe bağlı olduğuna inanıyoruz. Böylelikle blockchain projelerini kendi ekibi ile karşılaştırmamıza her zaman başlıyoruz. Bu bölümde, her bir projenin arkasındaki insanları ve onları destekleyen ana organizasyonu karşılaştıracağız. Ek olarak, hedeflerine ulaşmak için net ve sağlam bir planları olup olmadığını kontrol edeceğiz..


Takım Bitcoin Cash (BCH)

İlk önce Bitcoin Cash’in ekibine bakıyoruz. Görevdeki Bitcoin Cash (BCH), aslında BCH’nin orijinal versiyonundan çatallanan Bitcoin Cash ABC’dir (BCH ABC). Bölünmenin BCH topluluğu için iyi olduğuna inanıyoruz. Sağlam bir kanıtı olmadan Satoshi Nakamoto olduğunu iddia ederek ünlenen Craig Wright’tan uzaklaşma fırsatı sundu. Daha da önemlisi, yükseltme, BCH’nin akıllı sözleşmeler ve oracle tahmin hizmetleri gibi nakit dışı işlemleri işlemesini sağladı..

Bölünmenin BCH ekibinin gelişim kapasitesini azaltmadığına inanıyoruz. Aslında bu, BCH için yepyeni bir olasılıklar dünyasının kapılarını açtı. Roger Ver ve Jihan Wu’nun desteğine sahip olmak neredeyse daha fazla başarıyı garanti ediyor. BCH geliştiricilerinin ve katkıda bulunanların çoğu Bitcoin’den geldi. Bu, BCH ekibinin teslim etme kapasitesinin iyi bir göstergesi olmalıdır. Bakıyor yol haritası BCH’nin planlarını uygulamak için açık ve tanımlanmış bir yola sahip oldukları açıktır..

Takım Litecoin (LTC)

Öte yandan, Litecoin Takımının kendi tarafında çok daha az dram var. 8 yıllık varlığından bu yana hiçbir zaman tartışmalı bir çatalla uğraşmak zorunda kalmadı. Kendi topluluğu içinde de çok fazla çatışma görmedi. Bu, Litecoin Ekibinin birbirine sıkı sıkıya bağlı bir topluluk olduğuna inanmamıza neden oldu. Ayrıca, Litecoin geliştirme girişimlerinin çoğunun kuyruğunu Charlie Lee’den aldığını gözlemledik. Bu, Litecoin’in Bitcoin teknolojisinin gelecekteki uygulaması için bir test zinciri olarak işlev gördüğü fikrinin en üstünde. Bu itibarı, Bitcoin’i iyileştirmeyi amaçlayan teknolojileri daha hızlı benimsemesi nedeniyle kazandı..

Maalesef Litecoin için net ve tanımlanmış bir yol haritası bulamadık. Bunun için en yakın ikame bir Blog yazısı Andrew Yang, geçen yıl Litecoin Vakfı’nın web sitesinde paylaştı. Litecoin için 2019’da dört gözle beklenmesi gereken dört şey belirtildi. Bunu bir takip etti tweetstorm Charlie Lee’den, gizli işlemlerin özelliğini de dahil ederek Litecoin’in takas edilebilirliğini artırmaya yönelik mevcut çabayı detaylandırıyor.

Takım Kazananı: Bitcoin Cash

Bitcoin Cash’i seçtik çünkü ikisinin arasında daha aktif ve dirençli bir ekip olduğunu düşünüyoruz. Anlaşmazlıklar ve ara sıra yaşanan dramalar tutkulu katılımın kanıtıdır. Ayrıca Ekibin ve topluluğun yoğun katılımını gösterir. Bu, Litecoin ekibinin bağlılık ve adanmışlıktan yoksun olduğu anlamına gelmez. Sadece Bitcoin Cash’in yoğunluk açısından onları geride bıraktığını söylüyoruz.

Her iki ekip de başarılı çabalar geçmişine sahip son derece yetkin profesyonellerdir. Bitcoin’in Bitcoin Cash geliştiricileri için başarısı ve Litecoin’in popülaritesi bunun açık bir kanıtıdır. Ayrıca, kripto para birimi manzarasının şekillenmesine yardımcı olan çok etkili insanlar tarafından da destekleniyorlar. Bitcoin Cash için Roger Ver ve Litecoin için Charlie Lee. Dahası, projelerin her birinin gelişimsel gözetimi olan vakıfların desteğine sahipler..

Bitcoin Cash ve Litecoin’in arkasındaki takımlar göz önüne alındığında, bu tur Bitcoin Cash’e gidiyor.

II. Teknoloji & yükseltmeler

Bitcoin Cash v Litecoin Genel Özellikleri

Herhangi bir projenin bir sonraki önemli yönü teknolojisidir. Her iki projenin altında yatan teknoloji Bitcoin’e (BTC) çok benzer. Bununla birlikte, geliştiricileri, onları daha ölçeklenebilir ve işlevsel hale getirmek için BTC’nin kod tabanında değişiklikler yaptı. Bu iki BTC alternatifinin varlığı ve alaka düzeyi, sonuçta Bitcoin’in ölçeklenememesinden kaynaklanıyor..

Bitcoin Cash Teknolojisi

Bitcoin Cash’in (BCH) teknolojisi temelde Bitcoin ile aynıdır. Doğrusu, kripto alanındaki bazı insanlar bunun Satoshi Nakamoto tarafından öngörülen BTC’nin daha iyi bir versiyonu olduğuna inanıyor. Bitcoin Cash, maksimum blok boyutunu 8 MB’a çıkarmayı seçti ve daha sonra bunu 32 MB’a çıkardı. Her biri 1 MB olan Bitcoin’in ve Litecoin’inkinden 32 kat daha büyük. Öte yandan, Bitcoin geliştiricileri bir ölçeklenebilirlik çözümü olarak SegWit2x’i desteklemeyi seçtiler ve umutlarını Lightning Network gibi 2. katman ölçekleme çözümlerine bağlamış görünüyorlar..

Sonuç olarak Bitcoin Cash, aynı süre verildiğinde Bitcoin’den daha fazla işlemi gerçekleştirebilir. Tüm işlem parametreleri aynıysa, BCH 32 kat daha fazla işlem yapabilmelidir. Bekleyen işlemlerin daha küçük olması nedeniyle, BCH kullanıcılarının işlemlerinin onaylanması için çok fazla ödeme yapması gerekmez. Bunun dışında, BCH artık son çatalından bu yana akıllı sözleşmeler ve oracle hizmetleri yapabilecek..

Litecoin Cash Teknolojisi

Litecoin’in (LTC) aynı kod tabanını paylaştığı için aynı zamanda bir Bitcoin (BTC) çatalı olduğu iddia edilebilir. Ancak bu kripto para birimi, geliştiriciler arasındaki bir anlaşmazlığın sonucu değildi. Litecoin, Bitcoin’in daha hafif ve daha hızlı bir versiyonu olmayı hedefliyor. BTC ve LTC arasında üç temel fark vardır. İlk olarak, maksimum LTC arzı 84M’ye karşılık 21M BTC’dir. İkinci olarak, LTC, karma algoritması olarak Scrypt’i kullanırken BTC, SHA-256’yı kullanır. son olarak, LTC’nin blok süresi 2,5 dakikadır, BTC’nin ise 10 dakikası vardır. BTC ve BCH’nin özellikleri, Blok Boyutu dışında tamamen aynıdır..

Litecoin her zaman BTC için bir test zinciri rolü oynamıştır. Aslında, LTC, BTC’den önce segwit’i etkinleştirdi. Ek olarak, Lightning Network’ü (LN) ikinci katman ölçeklenebilirlik çözümü olarak kullanır. Dahası, LN’deki gelişmeler, BTC ve LTC ağı arasında atomik değiş tokuşlara izin verir. LTC geliştiricileri ayrıca Confidential Transaction teknolojisini dahil ederek değiştirilebilirliği artırmayı planladılar. Son olarak, Bitcoin Cash tarafından aşılmamak için Rootstock, Litecoin’e Ethereum benzeri akıllı sözleşme işlevselliği eklemek için Litecoin desteğini içerecek..

Teknoloji Birincisi: Beraberlik

Bitcoin Cash ve Litecoin farklı ölçeklendirme çözümlerine sahiptir. Bu farklı yaklaşımlara rağmen, her ikisi de Bitcoin’e kıyasla daha fazla ölçeklendirme kapasitesini gösterdi. Mevcut ve planlanan teknoloji açısından hangisinin daha iyi olduğunu seçmek tartışmalıdır. Gelecekteki gelişmeler açısından, her biri diğerinin teklifiyle eşleşebilir. Her iki projenin ölçeklendirme çözümlerinin uygulanabilir olduğuna inanıyoruz.

Hem Bitcoin Cash hem de Litecoin tarafından uygulanan teknolojiler, Bitcoin kullanarak maliyetin bir kısmına daha hızlı işlem süreleri sağlar. Hızla bir değer deposu haline gelen Bitcoin’e kıyasla daha fazla para birimi işlevi görmelerini sağlamak. Her ikisi de günlük işlemler için daha uygundur ve dolayısıyla bağ sonucu.

III. Bitcoin Cash vs Litecoin: Telemetri & Yarar

Bitcoin Cash vs Litecoin Son üç ay performans telemetrisi

Bitcoin Cash ve Litecoin, bir değişim aracı olarak ne kadar etkili hizmet ettiklerine dair değerlerini alırlar. Basitçe ifade etmek gerekirse, günlük işlemler için etkili bir ödeme yöntemi olmaları gerekir. Alaka düzeyi, Bitcoin’in bu şekilde çalışamayacağı gerçeğine dayanır. Bunun nedeni, ortalama tüketicinizin tolerans eşiğini aşan işlem gecikmesi ve maliyetidir. Bir işlemi tamamlamak için kim 10 dakika beklemek ister ki? 1 ABD doları tutarında işlem hakkı için hiç kimse 3-10 ABD doları tutarında işlem ücreti ödemek istemez?

Bitcoin Cash Telemetri & Yarar

Bir ödeme aracı olarak Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin’den (BTC) daha iyi bir seçenektir. İşlemler çok daha az ücretle daha hızlı işlenir. Bu, blok başına daha fazla veriyi işleyebilmenin hemen sonucudur. Dahası, BCH, aynı fikir birliği mekanizmasını ve karma algoritmayı paylaştığı için aynı düzeyde BTC güvenliği sunar. 600 saniye veya 10 dakikalık blok süreleri bile aynı. BCH’yi, biraz farklı bir yatkınlıkla aynı BTC ikizi olarak benzetebilirsiniz..

Litecoin Telemetri & Yarar

Bitcoin Cash, Bitcoin’in özdeş ikiziyse, Litecoin’i (LTC) onların yakın kuzeni olarak benzetebilirsiniz. Hepsi aynı DNA’yı paylaşıyor ancak Litecoin, BTC’ye o kadar benzemiyor. Birincisi, ondalık sayılarla uğraşmak zorunda kalan kullanıcıların yükünü azaltmak için toplam arzını artırdı. İkincisi, özel madencilik ekipmanlarına daha dirençli olması için hash algoritmasını Scrypt olarak değiştirdi. Bu, madencilik faaliyetlerinin merkezileştirilmesi için caydırıcı bir rol oynar. Son olarak, BCH ve LTC’ye kıyasla 150 saniye veya 2,5 dakika gibi daha hızlı bir blok süresine sahiptir..

Telemetri & Yardımcı Program Kazananı: Bitcoin Cash

Bu turun galibi, Litecoin’den daha iyi dijital para olarak performans sergilediği için Bitcoin Cash oldu. Aşağıdaki tabloya baktığımızda, Bitcoin Cash’in çok daha düşük bir maliyetle daha fazla işlemi gerçekleştirebildiğini görebiliriz. Ağustos’tan Ekim’e kadar, Bitcoin cash ortalama 0.432 TPS, LTC ise 0.204 TPS’nin yarısını işliyordu. LTC’den iki kat daha fazla işlem gerçekleştirmesine rağmen, BCH’nin ortalama işlem maliyeti aynı dönemde yaklaşık 0,0029 ABD dolarıdır. Öte yandan, LTC, BCH’den yaklaşık 8 kat daha pahalı olan ortalama 0,0237 ABD dolarıydı. Son olarak, BCH hareketlerinin ortalama değeri LTC’den daha büyük, 8.529 ABD Doları ve 7.673 ABD Doları.

BCH’nin bu turdaki tek zayıflığı, LTC’den çok daha büyük bir blockchain boyutuna sahip olmasıdır. Bu, BCH için daha yüksek bir hesaplama yükü olarak yorumlanabilir. Bununla birlikte, LTC’nin azalan madencilik zorluğuna kıyasla BCH için artan bir zorluk görüyoruz. Bu, daha fazla madencinin LTC’den ziyade BCH madenciliği ile ilgilendiği anlamına geliyor. Bu bizi neden Bitcoin Cash’i seçtiğimizin son noktasına getiriyor – şu anda daha güvenli bir ağ. Bu turda bizi Bitcoin Cash’e satan daha hızlı, daha ucuz ve daha güvenli.

IV. Bitcoin Cash vs Litecoin: Çekiş & Taktikler

Bitcoin Cash vs Litecoin Toplam İşlem Sayısı

Cryptocurrency projeleri dünyadaki tüm yetenek ve teknolojiye sahip olabilir, ancak kimse kullanmazsa hepsi boşa gidecektir. Bu nedenle Bitcoin Cash ve Litecoin benimsemesini kontrol etmek önemlidir. Kitle benimseme, belki de başarısı için herhangi bir kripto para birimi projesinin en önemli hedefidir. Bu, Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin (LTC) için de geçerlidir. Bu nedenle, bu iki projenin çekiciliğine bakılması gerekiyor. Dahası, hangi taktikleri kullandıklarını tanımlamamız gerekiyor..

Bitcoin Cash Çekiş& Taktikler

BTC’nin özdeş ikizi olmanın avantajları vardır. BCH, Bitcoin’e o kadar benzer ki, daha ölçeklenebilir BTC versiyonu olarak görülebilir. Aslında, BTC’yi destekleyen kripto ile ilgili birçok site ve hizmet neredeyse her zaman BCH’yi desteklemektedir. Ek olarak, önemli ölçüde daha az işlem ücreti ve daha hızlı işlem süresi tüketicilerin kullanması için daha caziptir. BCH’nin daha fazla benimsenmesi için tek büyük zorluk, belki de kendilerini görevdeki zincirle aynı hizaya getiren kripto topluluğu üyelerinin isteksizliğidir..

Litecoin Çekiş & Taktikler

BCH’nin aksine, Litecoin genellikle daha geniş bitcoin topluluğu ile iyi anlaşmıştır. Bitcoin ağı için alternatif bir zincir veya bir test zinciri olma konusunda daha pragmatik bir yaklaşım benimsedi. Bu, BTC ile LTC arasında dostane bir birlikte yaşama ortamı yaratılmasına yardımcı oldu. Bununla birlikte, bu rekabet gücü eksikliği, LTC’nin kendi markasını inovasyon ve inşa etme yeteneğini olumsuz yönde etkilemiş olabilir..

Çekiş ve Taktikler Birincisi: Bitcoin Cash

Bitcoin Cash, aşağıdaki nedenlerden dolayı bu turu alır. Birincisi, Bitcoin markası ile yakından ilişkilidir. Bitcoin dünyadaki en tanınmış marka olduğu için tek başına isim büyük bir fark yaratıyor. Bu, kripto alanının ötesinde bile geçerlidir. Ek olarak, kendisini görevdeki BTC’ye üstün dijital nakit olarak aktif bir şekilde pazarlamaktadır. Bu, gerçek performansla desteklenir. Sonuç olarak, artan sayıda insan BCH’yi BTC’ye göre dijital nakit olarak kullanıyor. LTC’den daha fazla.

LTC ile doğrudan karşılaştırıldığında, BCH’nin daha fazla çekiş kazandığını görebiliriz. BCH’nin sürekli olarak LTC’den daha fazla işlemi daha hızlı ve daha ucuza işlediğini görebiliriz. Bu, BCH’nin LTC’den daha hızlı bir oranda artan toplam işlem sayısının en üstünde. Bu, yalnızca daha fazla insanın LTC’ye kıyasla BCH kullandığı anlamına gelir. Ayrıca LTC’nin sahip olduğu blok ödüllendirildiğinden, daha az madencilerin LTC madenciliği yapmaya istekli olduğunu gözlemledik. Eğilim devam ederse, LTC ağının güvenliğini ciddi şekilde etkileyecektir. Bu, giderek artan BCH’lere aykırıdır..

V. Tehditler & Tetikleyiciler

Bakacağımız son hususlar, bu iki kripto projesinin tehditleri ve tetikleyicileridir. Bunlar, belirli bir projenin fiyat hareketini veya gelişimini etkileyebilecek önemli olaylar, güncellemeler ve yükseltmeler, iş ortaklıkları veya değişen düzenleyici ortamlardır. Büyük bir boğa koşusu için katalizör görevi görürler veya projenin üstesinden gelmesi gereken bir bariyer görevi görürler. Tek bir olayın kripto projelerinin gidişatını değiştirebileceği kripto piyasalarının kararsız doğası nedeniyle tehditler ve tetikleyiciler önemli faktörlerdir..

Bitcoin Cash Tehditleri & Tetikleyiciler

Önceki bölümler, Bitcoin Cash’in kendileri için pek çok iyi şey olduğunu gösteriyor. LTC’ye karşı ölçüldüğünde, BCH daha iyi performans gösterdi. Dahası, madencilikte artan zorluk, madencilerin BCH’ye olan güveninin sürdüğünü gösteriyor. Yine de, önümüzdeki yıl BTC ve BHC’nin yarılanma olayıyla ilgili artan coşku burada rol oynuyor olabilir. Kısa vadede, BCH sahipleri, Binance Chain kendi platformunda desteklemek için BCH’ye sabitlenmiş bir Binance token yayınladığında bir “Binance etkisi” yaşayabilir..

Öte yandan Roger Ver, Japon firması O3’ü satın aldı ve bu, Bitcoin.com web sitesi aracılığıyla daha fazla BCH tabanlı uygulamanın geliştirilmesinde bazı ilginç dinamikler getirecek. Son olarak, BCH’nin tokenleştirme protokolünün BCH ekosisteminin büyümesinde hayati bir rol oynayacağına inanıyoruz. Basit Defter Protokolünün (SLP) ve BCH protokolünün kendisinin sürekli iyileştirilmesi, daha değerli ve kullanışlı BCH tabanlı belirteçlerin oluşturulmasına neden olacaktır..

Litecoin Tehditleri & Tetikleyiciler

LTC halving olayına giden haftalar, son hafızalarda LTC için en heyecan verici zamanlardan biriydi. Ancak halving olayının ardından kripto yatırımcılarının LTC’ye olan coşkusu azalmış görünüyor. Kanıt olarak, madenciler son üç aydır LTC madenciliğine azalan bir ilgi gösteriyorlar. Dahası, Litecoin fiyatları devam etti Sanki bu yeterince kötü değilmiş gibi, Litecoin Vakfı finansal sorunlar yaşıyor ve ayakta kalmak için Charlie Lee tarafından desteklenmesi gerekiyordu..

Gelen Litecoin Zirvesi Litecoin alanında bazı ilginç gelişmeler sağlayabilir. Bu, endüstri liderlerinin, Litecoin geliştiricilerinin ve destekçilerinin Litecoin’in geleceğini tartışmak için bir araya geldiği yıllık bir etkinliktir. Servetini tersine çevirmesi gereken olay bu olabilir. Bunun dışında geçen yılın sonlarında Litecoin Vakfı tarafından paylaşılan plan ileriye doğru ilerliyor gibi görünüyor. Gizli İşlemler, Litecoin MimbleWimble Uzantı Blok Önerisi ile Litecoin protokolüne entegre ediliyor.

Tehditler & Tetikleyen Kazanan: Bitcoin Cash

Litecoin’e kıyasla Bitcoin Cash için çok daha olumlu şeyler olduğunu görmek zor olmadı. Hepsinden önemlisi, gözlemlerimizin Bitcoin Cash’in ölçülebilir performansıyla desteklendiği gerçeğidir. Moreso, mevcut geliştirme planı ilerlemesiyle. Şu anda Bitcoin Cash için gerçekten heyecan verici zamanlar. Ancak, LTC’yi topluca reddedemeyiz. Ufukta birkaç protokol iyileştirmesi var. Bu çabaların meyvesini verip vermeyeceğini sadece zaman gösterecek, ayrıca unutmayın, önemli bir olay, gelişme veya değişiklik herhangi bir kripto projesini tersine çevirebilir..

Son düşünceler

Bitcoin Cash vs Litecoin özet sonucu

Bitcoin Cash vs Litecoin ilginç bir karşılaştırmaydı, ancak Bitcoin Cash her kategoride Litecoin’i gerçekten yeniyor gibi görünüyor. Onları objektif olarak değerlendirdiğimizden emin olabilirsiniz. Herhangi bir teselli varsa, Litecoin topluluğunun bu mevcut çöküşten iyileşip geri dönebileceğine inanıyoruz, aslında, ileride büyük planları var. Zamanın testini geçmiş çok dirençli bir topluluktur. Sonuçta, piyasa değerine göre dünyanın en büyük 6. kripto para birimi.

Bununla birlikte, Bitcoin Cash şu anda her açıdan LTC’den daha iyi performans gösteriyor. Momentum şu anda şu anda Bitcoin Cash ile ve piyasa olumlu tepki veriyor. Ayrıca, ortaklıklar, ticari yatırımlar ve protokol yükseltmeleri açısından olumlu gelişmeler, bu ivmenin önümüzdeki yıla kadar devam edeceğine ve Bitcoin ve Bitcoin Cash halving olayında kaynama noktasına ulaşacağına işaret ediyor gibi görünüyor..

Bitcoin Cash ile Litecoin arasındaki bu karşılaştırmayı beğeneceğinizi ve faydalı bulduğunuzu umuyoruz.!

Ayrıca Oku: En İyi Bitcoin Nakit Cüzdanı

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map