En İyi Ethereum Borsaları 2021 – Ethereum Satın Almak İçin En İyi Yer

1. Coinbase 2. Coinmama 3. BitPanda
madeni para Coinmama bitpanda
BAŞLAMAK! BAŞLAMAK! BAŞLAMAK!

Her şey, Bitcoins’in dünyaya ilk kez tanıtıldığı 2009 yılının Ocak ayında başladı. Nispeten hareketsiz geçen birkaç yıldan sonra, Bitcoins, dünyanın her yerinden yatırımcıların dikkatini çekmeye başladığı kadar büyük bir tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmak için önceki tüm rekorları tam anlamıyla parçalayarak müthiş bir geri dönüş yaptı. Çok geçmeden, kripto para birimi köklerini her yere yaydı. İnternetin inanılmaz erişimiyle birleşen ana akım medya, Bitcoins’in kısa sürede bir ev ismi haline gelmesini sağladı. Ancak kripto para birimleri için Bitcoin’den daha fazlası var mı? Aslında var.

Blockchain’i Anlamak

Ancak kripto para birimlerinin karmaşık dünyasını daha derinlemesine araştırmak için önce blok zincirinin ne olduğunu anlamalıyız. Basitçe söylemek gerekirse, blockchain teknolojisi, kripto para birimleri içeren dünyadaki tüm işlemleri kaydeden veya takip eden dijital bir veritabanı veya defterdir. Bu şekilde, tüm kripto para birimi işlemlerini aktif olarak izleyebilen ve düzenleyebilen bir merkezi organizasyon ihtiyacı ortadan kalkar. Blockchain, Bitcoins’e ademi merkeziyetçiliğin en ayrılmaz özelliklerinden birini veren şeydir; bu, belirli bir kurum, hükümet veya kuruluşun elinde merkezlenmemiştir. Şimdi, Bitcoin muhtemelen blok zincirinin en önemli uygulamalarından biridir, ancak bu onun tek uygulama olduğu anlamına gelmez.

Ethereum: Giriş

Ethereum, son zamanlarda çokça çekişen blockchain teknolojisinin bir başka fantastik ve yaklaşan uygulamasıdır. Özünde Ethereum, Bitcoin’e benzer şekilde alınıp satılabilen Ether adı verilen jetonlarla tıpkı diğer kripto para birimleri gibi çalışır. Bu Ether jetonlarını para birimi olarak kullanarak gerçekleşen herhangi bir işlem anında blok zincirine yüklenir ve kaydedilir, bu da bu tür işlemleri doğrulayan bir bankacılık organizasyonuna olan ihtiyacı ortadan kaldırır. Yüzey seviyesinde, Bitcoins ve Ethereum göze çarpan benzerlikler paylaşırken, kesinlikle çok vurgulanan bazı farklılıklar da var. Bitcoin neredeyse tamamen dijital bir para birimi olarak işlev görse de, Ethereum öncelikle Ether tokenleri kullanarak uygulamaları çalıştırmak için dijital bir platformdur, bu da sahip olduğunuz token sayısı arttıkça, ondan yararlanabileceğiniz uygulamaların kapsamı daha büyük olacaktır. . Peki bu tokenları nasıl temin edeceksiniz? Özellikle onlarla ilgilenen değişim hizmetleri var mı? Bu makale, tüm bu tür soruları ve daha fazlasını cevaplamayı amaçlamaktadır..

Eter Madenciliği?

Yeni kripto para kazanmaktan bahsederken, birçok insan madenciliğe bakıyor. Deneyimsizler için madencilik, karmaşık hesaplama algoritmalarını ve matematiksel problemleri çözerek yeni madeni paraları dijital olarak kazma sürecidir. Bu, bilgisayarlarınıza bağlanan karmaşık makinelerin yardımıyla yapılır ve çözüme ilk ulaşacak kadar şanslı olanlara birkaç madeni para gibi çok sevilen bir ödül verilir. Şimdi bu yöntem Bitcoinler için harika çalışsa da, Ethereum madenciliğinin aşırı yüksek maliyetler nedeniyle yeterince uygulanabilir olmadığı gerçeğinden ötürü, Ether tokenleri için pek geçerli değildir..

Ancak soru hala devam ediyor; Madencilik yoluyla değilse, Ethereum alımlarını nasıl ve nerede yapabilirsiniz? İşte Ether satın almanın en verimli, en güvenli ve en verimli yöntemlerinin listesi ve bunun için nasıl ödeme yapılacağı da burada..

Kredi Kartları veya Banka Kartları ile Ethereum Satın Alın

Kredi veya banka kartları, günlük işlemlerimizi daha kolay ve çok daha rahat hale getirmede uzun bir yol kat edebilir. Gerçek nakit taşıma ihtiyacını ortadan kaldırarak, nakit paramızı güvende tutmak için taşımamız gereken fazla bagajı azaltır. Ayrıca, kartınızı kaybetmiş olsanız bile, birisinin güvenlik şifrenizi bilmediği veya herhangi bir güvenlik protokolünü ihlal edemediği sürece paranızı çalma olasılığı oldukça düşük olduğundan, taşımak nakit paradan çok daha güvenlidir. . Yaklaşık% 3,5 gibi minimum bir ücretle, bir kredi kartı veya banka kartıyla Ether satın almak, mevcut en uygun ve en güvenli seçeneklerden biridir. Birçok alternatifin dışında, bir kullanıcının kredi kartı ödeme yöntemini seçerek alışveriş yapmasına izin veren en iyi üç Ethereum borsasını listeliyoruz..

1. Coinbase

Coinbase incelemesiCoinbase, bir kullanıcının kripto para birimlerinde işlem yapmasına, yani dijital para alıp satmasına ve hatta bunları güvenli dijital kasalarda saklamasına olanak tanıyan güvenli bir çevrimiçi platformdur. ABD, Kanada, Avrupa, Singapur ve İngiltere gibi ülkelerde aktif olarak işlevsel olan Coinbase, anında Ethereum coin satın almanıza ve% 3,75 nominal ücret talep etmenize olanak tanır. Yine de unutulmaması gereken bir şey Coinbase’in Ethereum Classic ile değil, yalnızca Ether ile uğraşmasıdır. Ethereum Classis’e erişmek için tek yapmanız gereken Coinbase’de Bitcoin satın almak ve ardından Binance’de Ethereum Classic ile takas edilebiliyor..

COINBASE KULLANMAYA BAŞLAYIN

2. CoinMama

CoinmamaCoinMama, Ethereum satın almak ve satmak için önemli bir sorunsuz yöntemdir, çünkü işleminiz 125 $ üst limitin altında olursa doğrulama ihtiyacını ortadan kaldırır. Tek yapmanız gereken bir hesap oluşturmak ve giriş yapmaktır, bu da zamanınızın çoğunu pek almaz. Giriş yaptıktan sonra, yirmi dakikadan daha kısa bir süre içinde Ethereum cüzdanınızda görünecek bir satın alma işlemi yapmanız gerekir. Yine de hizmette yanlış olan bir şey varsa, o da aşırı yüksek bir ücret almalarıdır. Coinbase’in% 3,75’i ile karşılaştırıldığında CoinMama, tüm işlemlerde% 7’lik bir ücret talep ediyor. Tersine, CoinMama tüm ülkelerden banka kartlarını destekler ve dünyanın herhangi bir yerinden ödeme kabul eder. Yine Coinbase’e benzer şekilde, CoinMama da Ethereum Classic ile değil, yalnızca Ether ile işlem yapıyor. Ethereum Classic’i satın alma süreci aslında aynı kalıyor ve CoinMama’dan satın alınan Bitcoin’leri Binance’de Ethereum Classic ile takas ediyor..


COIN MAMA İLE BAŞLAYIN

3. BitPanda

bitpandaBitPanda, yalnızca Bitcoins ve satın alımlarıyla ilgilenen bir hizmet olarak başladı. Ancak iş büyüdükçe, geliştiriciler müşterileri çekmenin yeni yollarını aradılar. Bu yollardan biri, Ether alımlarını başlatmaktı. Dijital para birimleri için bu aracılık hizmeti, Avusturya merkezlidir ve Ether için kredi kartı işlemlerine olanak tanır. Ücret olması gerektiği gibi düşüktür ve işlemler çok fazla gecikme olmaksızın anında gerçekleşir. Coinbase ve CoinMama’ya benzer şekilde, BitPanda, Ethereum Classic satmaz ve BitPanda’da satın alınan Bitcoin karşılığında Binance’den almak gerekir..

BITPANDA’YA BAŞLAYIN

Banka Hesaplarını veya Transferleri Kullanarak Ethereum Satın Alın

Aşina olmanız gereken ikinci yöntem, doğrudan hesap transferleri ve hesap ödemeleridir. Güvenli ve rahat hesap transferleri, yanınızda nakit veya kart taşımamayı seçtiğinizde harikadır. Asgari bir işlem ücretine sahipler ve neredeyse evrensel bir sosyal yardıma sahipler. Dünyadaki hemen hemen her büyük şirket veya çevrimiçi değişim hizmeti, banka havalesi ödemelerini destekleyerek, onları kart ödemelerine harika bir alternatif haline getirir..

1. Coinbase

Coinbase incelemesiCoinbase, Ethereum alımları yapmak için bir kanal olarak kullanılabilir. Sağlıklı bir alışveriş deneyimi ve% 1,49 gibi düşük bir işlem ücreti ile bu, Ethereum rezervlerinizi doldurmanın başka bir harika yoludur. Karşılaşmanız gereken tek sınırlama, şu anda bu özelliğe yalnızca sınırlı sayıda ülkede erişilebiliyor olmasıdır. Yalnızca ABD, Kanada, Birleşik Krallık, Singapur ve Avrupa’da ikamet ediyorsanız, bu değişimin avantajlarından tam olarak yararlanabilirsiniz. Bunun dışında ABD kullanıcıları, ACH bankacılık sisteminin gecikmiş sistem tepkisi nedeniyle biraz daha fazla sorun yaşamak zorunda kalabilir. Bu nedenle, bir işlemin işlenmesi 7 gün kadar uzun sürebilir. Öte yandan Kanadalılar, tamamlanması 1 ila 2 gün arasında herhangi bir yerde süren oldukça hızlı işlemlerin tadını çıkarırlar. Birleşik Krallık’ta ve Avrupa’da ikamet edenler, hesap mevduatları için SEPA’yı kullanmayı seçerlerse aynı avantajlardan yararlanabilirler..

COINBASE KULLANMAYA BAŞLAYIN

2. Kraken

kraken logosuKraken, Avrupa merkezli bir kripto para birimi hizmetidir ve Ethereum ve Ether için önde gelen ticaret pazarlarından biri olarak işlev görür. Avrupa’da ikamet ediyorsanız ve Ether token satın almaya istekliyseniz, harika hizmet ve güven açısından Kraken sizin en iyi seçeneğiniz olacaktır. Ek olarak, diğer birçok portalın aksine, Kraken size doğrudan Ethereum Classic satın alma esnekliği de sağlar..

KRAKEN İLE BAŞLAYIN

3. İkizler

ikizler logosuİkizler, tekil bir bölgeye yerelleştirilmesi açısından Kraken’a benzer. Amerika Birleşik Devletleri’nde, özellikle New York’ta ikamet ediyorsanız, bu kripto değişim hizmetinin avantajlarından yararlanmaya hak kazanırsınız. Satın alımlarınızı gerçekleştirmek için ACH depozitosunu kullanın. Ayrıca Gemini artık Kanada, Japonya, Hong Kong, Kore ve birkaç Avrupa ülkesi gibi bölgelere de hizmet veriyor..

GEMİNİ İLE BAŞLAYIN

4. CEX.IO

cex io incelemesiİngiltere merkezli CEX.io, tamamen dijital para birimleri ve kripto para birimlerine odaklanan bir değişim hizmetidir. Çevrimiçi olarak en deneyimli ve en eski kripto para birimi değişim hizmetlerinden biridir ve müşterilerinin Amerika’daysanız ACH aracılığıyla veya Avrupa’daysanız SEPA aracılığıyla Ether jetonları satın almalarına izin verir..

CEX.IO’YA BAŞLAYIN

Ethereum Cüzdanlarını Kullanma

İdeal olarak, Ethereum veya Ether jetonlarınızı çevrimiçi bir borsada saklamak asla güvenli değildir. Tehlikeli bir şekilde siber saldırılara meyillidirler ve madeni paralarınızın bilgisayar korsanları tarafından çalınma olasılığı her zaman yüksektir. Tam da bu nedenle, e-cüzdanlara bir şans vermenizi öneririz. Ethereum için özel olarak oluşturulan bu dijital cüzdanlar hızlı, güvenli ve güvenlidir. Madeni paralarınızı herhangi bir potansiyel güvenlik ihlalinden koruyabilecek gerekli tüm güvenlik duvarları ve güvenlik protokolleri mevcuttur..

Bitcoin ile Ethereum Satın Alın

Bitcoin’in muazzam popülaritesi ve küresel erişimi hakkında yeterince şey söylendi. Sürekli aşan piyasa değeri ve genel halk arasındaki yaygın çılgınlık nedeniyle, neredeyse tüm kripto para birimi borsaları veya işlem portalları Bitcoin satın almanıza izin verecektir. Bunun arkasındaki en büyük neden, bugün kullanılan dijital para borsalarının çoğunun ETH / BTC çiftini kullanmasıdır; bu, müşterilerin borsadan Bitcoin satın alabileceği ve daha sonra satın alınan Bitcoin’leri Ethereum Classic için daha fazla alıp satabileceği anlamına gelir. Binance ve Changelly gibi portallar, müşterilerin özellikle Bitcoin ile Ethereum veya Ethereum Classic veya hatta diğer kripto para birimleri satın almalarına izin veriyor..

1. Binance

binance logosuDünyanın en popüler ve en büyük Bitcoin borsası olarak lanse edilen Binance, günlük olarak milyonlarca müşteriye hizmet veriyor. Binance için işe yarayan en büyük faktör, Bitcoin yatırma kolaylığı ve ardından bu paraları Ethereum veya Ethereum Classic satın almak için daha fazla kullanmaktır..

BINANCE’E BAŞLAYIN

2. GDAX

gdax platformuGDAX, Amerika Birleşik Devletleri’nde oldukça popülerdir ve çevrimiçi tüm kripto para birimi değişim hizmetlerinden en büyük tüketici tabanlarından birine sahiptir. Bitcoin’lerinizi Ethereum veya Ethereum Classic’e kolayca dönüştürmek için GDAX bir cazibe gibi çalışır. Bitcoin’lerini Coinbase veya GDAX’ın kendisinden satın alan kullanıcılar için süreç daha da basittir, çünkü yeni bir hesap oluşturmaları veya kendilerini kaydetmeleri gerekmeyecektir, bunun yerine sadece Bitcoin’lerini alıp satmaya başlayabilirler..

GDAX’I KULLANMAYA BAŞLAYIN

Paypal ile Ethereum satın alın

Paypal kesinlikle dünyanın her yerindeki kullanıcılara Ethereum veya Ethereum Classic satın almaları için bir yol sağlıyor. Ne yazık ki yöntem çok basit değil. Önce ihtiyacın olacak VirWoX’tan Bitcoin satın alın Paypal aracılığıyla. Bu yapıldıktan sonra, BTC’yi Ethereum veya Ether ile takas etmek için Binance veya Changelly gibi yukarıda belirtilen takas hizmetlerinden herhangi birini kullanabilirsiniz..

Nakit ile Ethereum Satın Alın

Bitcoins için bir dizi uygulama var, bu yüzden bugün tartışmasız dijital pazarda bulunan en popüler kripto para birimi. Sahip olduğu birçok uygulamadan biri, transfer ücretinin veya ekstra masrafların çoğunu ödemeden uluslararası para göndermektir. Ethereum alıcılarının ise genellikle sadece spekülatif amaçlarla alım yaptığı biliniyor. Yukarıda açıklanan yöntemler gibi öncelikle nakit ile Bitcoin satın almanız gerekiyor. Satın alma işlemi tamamlandığında, aşağıdaki gibi bir değişim hizmetinden yararlanın: Binance veya BTC’nizi Ethereum ile değiştirmek için Changelly.

Ethereum Satın Alma SSS’leri

Her şey söylendi ve yapıldı, Ethereum işlemleri artık süper kolay ve sorunsuz hale geldi. Yukarıda açıklandığı gibi bir dizi platformdaki yaygın kullanılabilirliği, çeşitli ancak benzersiz uygulama markaları ile birleştiğinde, onları kripto para arenasında Bitcoin’den sonra dikkat edilmesi gereken bir sonraki büyük şey için potansiyel bir aday haline getiriyor. Bu makale, Ethereum satın alabileceğiniz en etkili ve en iyi yerler ve hangi ödeme yöntemlerinin kullanılacağı konusunda size rehberlik etme girişimiydi. Kapanış notunda, bazı popüler yanılgıları ortadan kaldırmaya, çok aranan yanıtları sağlamaya ve Ethereum ve Ether tokenlerinin genel kullanımı, tedariki ve depolanması hakkında bazı yararlı bilgiler sağlamaya çalışıyoruz..

Satın Almak İçin Doğru Zaman

Diğer pazarlara benzer şekilde, Ethereum pazarı da büyük ölçüde tahmin edilemez. Bir satın alma işlemi yapmak için en uygun zamanı tahmin etmek neredeyse imkansızdır, bu nedenle Ethereum veya Ether tokenleri ile yapılan her işlem kendi başına bir risktir. Bir satın alma işlemini gerçekleştirdikten hemen sonra bir fiyat artışından önemli miktarda para kazanabilirsiniz veya fiyatlar aniden düşerse daha da büyük miktarda para kaybedebilirsiniz. Bununla birlikte, riskinizi en aza indirmek için kullanabileceğiniz bazı stratejiler vardır. Oldukça popüler ve etkili bir teknik, toplam satın alma işleminizi belirli bir süreye bölmeyi ve fiyat bir dereceye kadar dalgalansa bile, uğradığınız kayıpları en aza indirecek şekilde çoklu işlemleri içeren dolar maliyet ortalamadır..

Riskler İlişkili

Ethereum nispeten yeni bir kripto para birimi olduğundan, özellikle Bitcoin ile karşılaştırdığınızda, aynı zamanda çok daha değişken ve öngörülemez. Ethereum satın almakla ilgilenenler için, para birimi üzerinde biraz arka plan kontrolü yapmaları, son trendlere göz atmaları ve para biriminin uygulanabilirliği hakkında mümkün olduğunca çok araştırma yapmaları şiddetle tavsiye edilir. Tüm bu kapsamlı araştırmalardan sonra, hala satın alma eğilimindeyseniz, ancak o zaman devam edin ve kendinize biraz Ether token satın alın..

Aşırı Satın Alma Süreleri

Ethereum borsaları, neredeyse tamamı hala geliştirme aşamasında olduğundan ve henüz tam potansiyellerine ulaşmadıklarından, işlemlerini işlemek için hala geleneksel bankacılık sistemlerine güveniyorlar. Bu bağımlılık genellikle sorunlara yol açar, çünkü bankacılık sistemleri tipik olarak oldukça yavaştır ve basit işlemleri gerçekleştirmek için uzun süreler gerektirir. Doğrudan banka hesaplarından veya kredi kartlarıyla yapılan ödemeler genellikle bir hafta kadar sürer. Bir borsa, tüm ödemeler temizlenmedikçe ve hesaba katılmadıkça Ether ile ayrılamayacağından, Ethereum işlemlerinde genellikle bir bekletme söz konusudur..

Madencilik veya Satın Alma?

Makalenin başında belirtildiği gibi, Ethereum madenciliği oldukça karmaşık ve kaynak tüketen bir süreçtir. Ethereum veya Ether tokenleri elde etmek için, ortalama bir tüketici için çok daha basit ve kullanışlı olduğu için bunları satın almak daha iyidir. Ayrıca, Ether madenciliğinde tüketilen kaynak miktarı, kazanmayı beklediğiniz gerçek çıktıyı çok aşıyor..

En İyi Ödeme Yöntemi

Ethereum satın alırken tek ve evrensel bir en iyi ödeme yöntemi yoktur. Aslında, büyük ölçüde tercihlerinize ve sahip olduğunuz hedeflere bağlıdır. Örneğin, düşük maliyetli işlemler arıyorsanız, banka hesabı ödemelerini seçmek size iyi gelecektir. Benzer şekilde, mahremiyet en önemli endişenizse, satın alma işlemini gerçekleştirmek için belki de Bitcoin kullanmalısınız. Son olarak, biraz acelesi olanlar ve yüksek hızlı işlem arayanlar için kredi kartı ödemeleri gitmenin yolu..

Satın Alma Sonrası İşlemler

Bu yine, madeni paralarıyla ne yapmayı planladığını göz önünde bulundurarak kullanıcının kendisi tarafından verilebilecek en iyi karardır. Onları saklamayı planlıyorsanız, sizin için en iyi seçenek, paralarınızı derhal güvenli bir donanım cüzdanına taşımaktır, böylece onlar güvenli ve kilitli kalırlar, burada çalmak veya herhangi biri için onlara erişmenin nispeten daha zor olduğu bir kasada kilitlenirler. üçüncü şahıslar. Az sayıda madeni para için, çevrimiçi bir cüzdan yeterli güvenlik sağlar ve gayet iyi iş görür..

Ethereum veya Ethereum Classic?

Tüm ayrıntılara girmeden, Ethereum blok zincirinin son zamanlarda bazı değişikliklerden geçtiğini ve iki farklı dala ayrıldığını söylemek yeterli. Ethereum ikisinden daha büyük olsa da, Ethereum Classic, yaklaşık 200 milyon dolarlık üst limiti olan daha küçük olanıdır..

Bitcoin ATM Desteği

Hem yatırımcıların hem de alıcıların kafasında sıklıkla ortaya çıkan yaygın bir soru, Bitcoin ATM’lerinin Ethereum para çekme ve işlemlerini destekleyip desteklemediğidir. Cevap hayır. Bitcoin ATM’leri şu anda Ethereum işlemlerini desteklemiyor. Bunun arkasındaki olası neden, Ether token’larının genellikle Bitcoins kadar yaygın kullanılmaması ve uluslararası ödemelerde Ether için gerçek bir talep olmamasıdır. Ethereum, çevrimiçi alışveriş için bile kullanılamaz veya e-ticaret web sitelerinde harcanamaz, bu nedenle Bitcoin ATM’lerinde Ethereum desteğinin kurulmasına açık bir ihtiyaç yoktur..

Nakit Alımlar ve Faydaları

Ethereum ile nakit işlemlerden elde edeceğiniz birincil fayda gizliliktir. Ether veya Bitcoins gibi bir kripto para birimini nakit olarak ödediğinizde, satın alma işlemi için anonim kalma avantajını elde edersiniz. Aksi takdirde, gizlilik sizin için o kadar büyük bir sorun değilse, kredi kartı ödemelerini veya banka hesabı transferlerini tercih etmeniz gerçekten tavsiye edilir. Bunu yapmak, daha hızlı ödemelere erişmenize, daha büyük miktarlarda satın almanıza ve hatta bir ATM’den satın aldıktan sonra Bitcoins ile takas ettiğinize kıyasla daha az işlem ücreti ödemenize olanak tanır..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map