1. Radeon R9 295X2 2. Radeon R9 HD 7990 3. AMD Radeon RX 480
Radeon-R9 Radeon-R9-HD-7990 Radeon-RX-480
FİYATI KONTROL ET! FİYATI KONTROL ET! FİYATI KONTROL ET!

ethereum madencilik donanımıMadencilik, kripto para birimleri için altın analojisinde kullanıldığında anlaşılabilir. Altın ve diğer değerli metallerin kıt olduğunun ve dijital jetonların da kıt olduğunun farkındayız, bu nedenle miktarlarını artırmanın tek yolu onları madencilik yapmaktır. Madencilik ayrıca blok zincirinde bloklar oluşturarak, doğrulayarak ve yayarak kripto para birimi ağını güvence altına alma yöntemidir. Bu yazıda, en iyi Ethereum madencilik donanımını inceleyeceğiz, ancak önce temellere atlayalım..

ETH madenciliğinin amacı

Çoğu banka müşterisi, dolandırıcılık faaliyetlerini önlemek için tüm işlemlerin doğru bir kaydını tuttukları için hizmetlerine güvenirler. Bununla birlikte, blok zincirleri biraz farklı şekillerde çalışır. Tüm ağ, kontrolün tek bir aracının elinde olması yerine işlemleri onaylar ve halka açık defterine ekler. Bir aracının yokluğunun tüm amacı güveni en aza indirmek olsa da, hiç kimsenin hile yapmadığından emin olmak için tüm mali kayıtları koruyan fiziksel bir varlık olması gerekir..

Madencilik, merkezi olmayan kayıt tutmayı meşru bir seçenek haline getiren böyle bir yeniliktir. Madencilik, dolandırıcılığı önlerken işlem geçmişini de takip eder.

Madencilik nasıl çalışır?

Fikir birliğine, en yüksek zorluk seviyesindeki bir blok seçilerek ulaşılır. Madenciler, diğerlerinin geçerliliğini kontrol ettiği bloklar üretir. Bir blok, yalnızca Çalışma Kanıtı (PoW) içeriyorsa geçerli kabul edilir. Ancak Ethereum 1.1 muhtemelen Proof of Stake modeliyle değiştirilecek.

Madenciler, biri kazanana kadar bulmacanın doğru cevabını değerlendirmeye ve tahmin etmeye çalışarak bir sınava girerler. Öncelikle, madenciler, bir hash işlevi aracılığıyla zaman damgası ve yazılım sürümü gibi ayrıntıları içeren işlem bloğunun benzersiz başlık verilerini çalıştırır. Bir hash işlevi, büyük bir bilgi veritabanındaki öğeleri indekslemek ve tanımlamak için kullanılır, çünkü kısa bir hash değeri bulmak uzun bir dize veya metne göre daha kolaydır. Madencilik sırasında, bir hash bir dizi rastgele harf ve sabit uzunlukta sayılar döndürür. Madenci, hedefle eşleşen bir hash bulur ve böylece ether verilir ve blok, her bir düğüm için kendi defterin kendi kopyasına eklemek için ağ üzerinden yayınlanır..

Ağa katılan herhangi bir madenci bir düğüm olarak adlandırılır ve her düğümün madencilikten beklenen değeri muhtemelen madencilik gücü veya hash oranıyla orantılıdır..

Bir madenci hash’i bulduğunda, ikinci madenci o blok üzerinde çalışmayı bırakacak ve bir sonrakine geçecektir. Bulmaca çözme yöntemine ‘çalışmanın kanıtı’ denir çünkü hile yapma ve doğru cevabı tahmin etme şansı yoktur. Her 12-15 saniyede bir madenci bir blok bulur ve algoritma, 12 saniyelik çözüm süresini sağlamak için madencinin hızına göre zorluk seviyesini değiştirir. Madenciler, öncelikle şansa ve ona harcanan hesaplama gücü miktarına bağlı olan bu eteri kazanırlar. Ethereum’un kullandığı iş kanıtı algoritmasına, pahalı ASIC’leri kullanarak madencilik yapmayı zorlaştırmak için daha fazla bellek gerektirecek şekilde tasarlanan ethash denir. ASIC’ler Bitcoin madenciliğinin tek karlı yolu olan madencilik çipleridir.

Ethereum madenciliğinin gereksinimleri

ETH Madencilik için Yazılım Gereksinimleri

 • Seçilen GPU’ya bağlı olarak, en son sürücülere ihtiyacınız olacak.
 • Sürücünüz hız aşırtma ve sıcaklık artışını izlemek için özellikler içermiyorsa, ihtiyaçları karşılamak için ayrı bir yardımcı program bulmanız gerekecektir..
 • Doğru Ethereum madencilik yazılımına sahip olduğunuzdan emin olun.

Ether madenciliği donanımı için Donanım Gereksinimleri

 • Güvenilir ve uygun maliyetli bir güç kaynağı.
 • En az 4 GB sistem RAM’i.
 • Birden fazla GPU kullanmak istiyorsanız, iyi havalandırılmış durumlara sahip olduğunuzdan emin olun..
 • Makul derecede hızlı internet arzı.

ETH Madencilik ödülleri

 • Kazanan bloğun başarılı bir PoW madencisine aşağıdakiler verilecektir:
 • Tam olarak 3.0 eterden oluşan kazanan blok için bir ödül.
 • Kazanan blok tarafından yapılan işlemlerin yürütülmesi sırasında tüketilen tüm gaz telafi edilecektir. Tahakkuk eden gaz maliyeti madencinin hesabına aktarılır.
 • “Uncles”, dahil blokların ana blokları veya ataları olan eski bloklardır. Uncle’ları blokta kullanmak için kullanılan Uncle sayısının 1 / 32’si şeklinde ek bir ödül verilir. Kullanıcı statik blok ödülünün 7 / 8’ini alır.

Eth Mining Hardware: Nelere Dikkat Edilmeli?

Madenciler, elektrik faturalarını düşürmek ve maliyetleri düşürmek için verimli Ethereum madenci donanımı arıyor.

Donanım almadan önce unutmayın, ethereum madencilik yazılımına, bir eter madenciliği havuzuna ve eterin depolanması için bir ethereum donanım cüzdanına sahip olduğunuzdan emin olun. Ethereum madenciliği yapmak için Grafik İşleme Birimi (GPU) adlı bir donanım gereklidir. Başlangıçta bilgisayar CPU’larını kullanması amaçlanan madenciler, daha sonra GPU’ların kendilerine daha fazla hash gücü verdiğini keşfetti..

Eth Mining donanımınız için en iyi GPU’yu seçmek için, teçhizatınızın ne kadar güçlü olmasını istediğinize ve elektriğe ve GPU’nun kendisine ne kadar harcayacağınıza karar vermelisiniz..

Bazı GPU’lar daha fazla hash oranına sahipken, aynı zamanda büyük miktarda elektrik tüketirler. Madenciler genellikle en iyi ethereum madenci donanımını Amazon veya eBay’den satın alırlar ve perakendecilerinizin ülkenize gönderip gönderemeyeceğine bağlı olarak, GPU satın almak daha kolay bir iş olacaktır. Elektrik maliyeti farklı ülkelere göre değişir ve Çin ve İzlanda gibi ülkelerdeki madenciler, ucuz elektrik maliyetleri nedeniyle genellikle emsallerine göre bir avantaja sahiptir..

Bir madencilik kartı satın almadan önce, genel gelirin ve Yatırım Getirisinin de bilinen ROI’nin farkında olmanız gerekir. Ethereum madencilik hesaplayıcısı ile bu değerler enerji hesapları ve olası ücretler dikkate alınarak hesaplanabilir. Bir madencilik hesaplayıcısı, farklı grafik kartlarının daha iyi bir değerlendirmesini sağlayabilir. Daha popüler olarak kullanılan hesap makineleri, Ethereum Madencilik hesap makinesi ve Coinwarz’ın kar hesaplayıcısıdır..


Madencilik için AMD (Radeon) veya Nvidia (Geforce) ekran kartları tercih edilmektedir. Önceki günlerde AMD kartları daha iyi performansa sahipti ancak son Nvidia kartları performans açısından onları geride bıraktı. AMD kartları daha ucuz ve modifikasyon için daha fazla potansiyel sunarken, Nvidia’nın Windows içinde daha iyi hız aşırtma desteği var. Kripto para birimleri için GPU tabanlı madenciliğin popülaritesi nedeniyle, madencilik maliyetleri çatıdan fırladı ve bu da verimli kalitede kart sıkıntısına yol açtı ve üreticiler, madencilerin taleplerini karşılamak için kartlar oluşturmayı zor buluyor..

Madencilik kartınız için ödenen ilk fiyat, madencilik karınıza bağlı olarak kartın kendisi için ödeyeceği tutardır. Bir kartın karma hızı, kartın Claymore 9.6 ile ideal madencilik koşullarında ancak herhangi bir hız aşırtma olmadan elde ettiği orandır. Bir kart, madencilik sırasında uygun miktarda enerji çeker ve güç çekişi ile gösterilir ve çıkışta ölçülür..

Verimlilik, hash oranını güç tüketimine bölerek belirlenebilir ve tüm bariz nedenlerden dolayı, daha yeni kartlar daha verimlidir. Verimlilik oranı önemli bir faktördür, çünkü verimlilik arttıkça, ROI hesaplandıktan sonra daha fazla kar elde edilir. Listeden seçim yapabilmeniz için Ethereum madenciliği için en iyi kartları listeledik.

Mine Ethereum için kendi madencilik teçhizatınız için ipuçları

Ethereum blok zincirinin madencileri için ödül, Ether madeni para cinsinden ve Ether için madencilik oldukça popüler hale geldi. İnsanlar, bazı dijital varlıkları kazanmak için evlerinde ve ofislerinde madencilik kuleleri kuruyorlar. Madenciler, hash olarak bilinen karakter dizisini tahmin etmelidir ve daha sonra, hash önceki blokla kontrol edilir ve bir sonraki blok oluşturulur. Süreç “iş kanıtı” olarak bilinir ve ödüller madencinin cüzdanına aktarılır.

Ne yaptığınızı bildikten sonra Ethereum madenciliği oldukça kolaydır. İhtiyacınız olan tek şey oldukça kaygan bir donanım ve gerisi kolay. Eğer bir oyuncuysanız ve bu konuda oldukça ciddiyseniz, sisteminiz muhtemelen madenciliğe devam etmek için iyi olacaktır..

Bir madencilik teçhizatı kurmak biraz pahalı, ancak genel olarak ödüller yıllar boyunca masrafları karşılamak için yeterli. Herhangi bir madencilik teçhizatını oluşturan en önemli iki bileşen, güç kaynağı ve Grafik İşleme Birimleridir..

Ethereum’un en iyi madencilik deneyimi için, kulelere bağlı iki GPU’nun olması daha iyidir. Daha fazla GPU elde etmek, güç kaynağını genişletmeniz ve sistem bütçenizi artırmanız gerektiği anlamına gelir..

Bir madencilik teçhizatı kurmak için gerekli olan donanımın geri kalanı oyun sistemleriyle aynıdır, yani GPU’ların en iyi şirketlerden olması önerilir. Genellikle oyuncular ve madenciler AMD veya NVIDIA tarafından üretilenleri tercih eder..

Bir sonraki almanız gereken şey madencilik yazılımıdır. Madencilik yazılımı, Ethereum ağının uçlarını ve kurduğunuz donanımı birbirine bağlayacak bir programdır..

Özel madencilik teçhizatları için EthOS, Claymore ve Geth gibi yazılımların madencilik sonucunda ödüllerin kazanılmasında oldukça faydalı olduğu kanıtlanmıştır..

Madencilik için ihtiyaç duyacağınız diğer ekipmanlar, anakart, RAM, CPU, Güç Kaynağı, Monitör ve internet bağlantısı gibi tipik bilgisayar bileşenleridir..

Gereksiniminize göre ek GPU’lar ekleyebilirsiniz, ancak daha fazla GPU ekliyorsanız, anakartınızı ve RAM’inizi de yükseltmeniz gerekecektir..

Çalıştırma sırasında programı kurduğunuzda, sorunsuz çalıştığından emin olmak için zaman zaman kontrol etmeniz gerekecektir..

Bununla birlikte, sistemin soğutmasını da kontrol etmeniz gerekecektir. Aşırı ısınırsa, sistem kapanıp madencilikte duraklayabilir ve tüm süreci yeniden başlatmanız gerekecektir..

Ether madenciliğini ne kadar süre yapabilirsin?

Ethereum’un son seviyesi, Proof of Work (PoW) ve Proof of Stake (PoS) arasındaki geçişi gösterir. Bu seviyeye ulaşıldığında artık eter çıkarılamaz.

En İyi 10 En İyi Ethereum Madencilik Donanımı 2021

1. Radeon R9 295X2

Radeon R9 295X2Piyasadaki Ethereum GPU’ların 46 MH / s’lik yüksek hash oranına ve 500W güç tüketimine sahip. 600 $ olarak fiyatlandırıldı, biraz pahalı ancak tercih ediliyor çünkü bu GPU, mevcut çağın en güçlü GPU’larından ikisinin etkili bir kombinasyonu..

Günlük güç maliyeti 1,44 ABD doları ve günlük dönüşü 2,23 ABD dolarıdır ve MH / sn başına maliyet 13,04 ABD dolarıdır ve yıllık getiri yaklaşık 586,43 ABD doları olarak tahmin edilmektedir..

Herhangi bir eter madenciliği donanımı için en iyi grafik kartlarından biri olarak kabul edilir. Son derece gelişmiş çok çekirdekli bir grafik işlemcisidir. İki fan eşliğinde sıvı dolu soğutma sistemine sahiptir ve AMD’nin piyasaya sunduğu en hızlı GPU’lardan biridir. Geleneksel radyatör bloğu ve fanın aksine, bu GPU, Asetek’in sıvı soğutma sisteminden oluşur ve her GPU’nun kendi soğutma bloğu vardır. Havayı her iki çekirdeğin üzerine iten merkezi bir fan olmasına rağmen, soğutmanın çoğu radyatör bloğuna itilen soğutucudan gelir. Bu çok daha iyi bir soğutma sistemine yol açar. Bu kart, mevcut diğer madencilik kartları arasında en pahalıya mal olur, ancak günlük 2,23 ABD doları getiri sağlar. Ayrıca bir yıldan daha kısa bir sürede, yaklaşık 269 gün içinde kendini amorti edebilecek kadar Ethereum madenciliği yapabilir..

Artıları

 • Günde mevcut diğer grafik kartlarından daha fazla tırmıklayacaktır. Ağır fiyatına rağmen iyi bir seçim gibi görünmesini sağlayan parlak bir kar oranına sahiptir..
 • Harika bir soğutma sistemine sahip hızlı ve güçlü bir GPU.

Eksileri

Madencilik teçhizatınızda kullanmak pahalı bir GPU’dur. Yalnızca ilk kurulum maliyetleri çok daha yüksek olmakla kalmaz, aynı zamanda güç maliyetleri de oldukça yüksektir. Erken başlayanlar için uygun olmayabilir. Radeon R9 295X2, yeni bir madencilik operasyonu için ideal olmayabilir, ancak kar için çok iyi bir potansiyele sahiptir..

AMAZON’DA FİYATI KONTROL EDİN

2. Radeon R9 HD 7990

Radeon R9 HD 7990R9 295 × 2 hashrate, 36 MH / s’dir ve bu, ethereum madenciliği için en iyi kartlar arasında ikinci en yüksek oran olup, yalnızca Radeon R9 295X2’den sonra ikinci sıradadır. En iyi eter madenciliği donanımını inşa etmek istiyorsanız, bu karta sahip olmalısınız..

Duvarda 375W’lık güç tüketimi ve her bir GPU’nun yıllık getirisi 470 doların üzerinde ve günlük kar oranı% 56. Amazon gibi çevrimiçi perakendecilerde mevcut olan bu, Ethereum madencileri için en uygun maliyetli alternatiflerden biridir. Radeon HD 7990, saniyede 36 MH’lik bir hash oranına sahiptir. Bir yılı biraz aşan bir geri ödeme süresi vardır. Günlük maliyeti 1,08 ABD doları ve getirisi 1,29 ABD dolarıdır..

Artıları

 • İkinci en yüksek hash oranı
 • Bütçe dostudur
 • Orta düzeyde güç tüketimi
 • Her yıl beklenen yatırım getirisi 470 $ ‘dır

AMAZON’DA FİYATI KONTROL EDİN

3. AMD Radeon RX 480

Radeon RX 48025 MH / s hash oranına sahip en uygun maliyetli ve ekonomik donanımlardan biri.

Günlük güç maliyeti, daha önce bahsedilen donanımdan 0,4320 ABD Dolarından önemli ölçüde düşüktür.

Günlük 1,21 ABD doları getiri ve dolayısıyla yılda 440,91 ABD doları getiri sağlar..

MH başına maliyeti, kripto para piyasasında çok aranan sadece 7.96 $ ‘dır. Bununla birlikte, Radeon RX 480’in 7 GHz’de çalışan 4GB’lık bir sürüme ve 8 GHz’de çalışan daha pahalı bir 8GB modeline sahip olduğu unutulmamalıdır. 8GB model ile karşılaştırıldığında, 4GB model yaklaşık 2-3 MHz daha yavaş çalışır. Bu nedenle, tüm madencilik amaçları için 8GB sürümü önerilir. Radeon RX 400’ün gücü asla zayıflatılamaz ve RX 480, iyi güç sonuçları veren bir istisna değildir.

Artıları

 • Madenciler için en uygun fiyatlı seçim
 • İyi hash oranı ve günlük daha iyi getiri

Eksileri

 • Soğutma tesislerinin eksikliği.
 • GPU frekansları için hız aşırtma eksikliği

AMAZON’DA FİYATI KONTROL EDİN

4. Radeon RX 470

Radeon RX 47024 MH / sn’lik orta düzeyde bir hash oranına sahiptir 0.4320 $ ‘da Radeon RX 480 ile aynı güç maliyeti

MH / s başına maliyeti 9.13 $ olup, günlük 1.15 $ getiri ve yıllık 418.16 $ sonuç verir..

RX 470’de Ethereum madenciliği sırasında, saat hızı 1300 rpm’ye ayarlıyken, GPU sıcaklığı 70 santigrat dereceydi. Bu nedenle, sıcaklığı manuel olarak artırmak daha iyi bir seçenek gibi görünüyor, özellikle algoritmaları grafik işlemci kaynaklarını daha yoğun kullanan madeni paralar çıkarıyorsanız. Güç tüketimi RX 480’den daha yüksek gibi görünüyor. Çoğu kullanıcı Radeon RX 470’i herhangi bir yazılım sorunu yaşamadan çalıştırır..

Artıları

 • Sekiz pinli bir PCI-E konektörü ile donatılmıştır
 • İyi soğutma sistemi
 • 1260 MHz grafik işlemcisi saat hızı

Eksileri

 • RX 470 yavaş bellek ile donatılmıştır. Bu nedenle madencilik daha yavaş olacak.

AMAZON’DA FİYATI KONTROL EDİN

5. NVIDIA GTX 1070

NVIDIA GTX 1070Sadece 100W güç tüketirken 30 MH / s’lik bir hash hızında madencilik yapabilir.

8GB GDDR5 VRAM ve 25W güç çekişine sahiptir. Hisse senedi saat kartı Ethereum’u 31MH / s’lik bir hash oranında çıkarırken, ilk madencilik performansı oldukça dikkat çekiciydi. Önemli bir özellik, daha düşük bir fiyatın 1080 modelinin performans özelliklerini ortaya çıkarmasıdır. Pascal’da bir GPU mimarisine ve 8 Gbps bellek hızına sahiptir.

GTX 1070 – Hangisi alınır?

Kullanıcılar, soğutma sistemi için 3 fana sahip olmasına rağmen, GTX 1070’lerin benzerlerine kıyasla en zayıf fanlara sahip olduğundan şikayet ediyorlar..

Founders Edition GPU’ları büyük bir kararlılığa ve ortalamanın üzerinde hash oranına sahipken, hayranları gürültülü olanlar arasında olma eğilimindedir..

ASUS Strix büyük ölçüde aranıyor. Yüksek maliyetine rağmen, kullanıcılar iyi bir hash oranı ve sessiz ve dayanıklı fanlar elde ederler. Zotac 1070 AMP çok iyi bir hashrate sahiptir ve iki soğutucu ile bağlanmıştır.

Yüksek talep olduğunda, GTX 1070 oldukça fazla fiyatlandırılabilir, ancak uygun bir fiyata bulursanız, iyi bir performans sergilediği kanıtlanmıştır. Bir hız aşırtma özelliği kullanarak, hashrate değeriniz% 10 artarak 31MH / s’ye çıkabilir. Bol VRAM ve makul güç tüketimi ile madenciler tarafından çok aranıyor.

AMAZON’DA FİYATI KONTROL EDİN

6. Geforce GTX 1080 Ti

Geforce GTX 1080 TiGTX 1070 Ti, tonlarca ilginç özellik içeren yeni nesil bir GPU olarak adlandırılıyor..

GTX 1070, GTX 1070 Ti kullanılarak elde edilebilen 32 MH / s hashrate değerine kadar yapılandırılabilir. 8GB GDDR5 256 bit bellek ile birlikte 120W güç çekişine sahiptir.

Anahtar özelliklerden biri soğutma sistemidir. Kartta üç fan bulunur ve her bir fan varsayılan olarak kapalıdır ve yalnızca kart 64 dereceye ulaştığında dönmeye başlar..

Windforce fanları ve kompozit ısı boruları, onu GTX 1070 FE’den% 50 daha verimli hale getiriyor. Yüksek miktarda RAM ve yüksek hash oranıyla bu kart, Ethereum’u yıllarca birlikte çıkarabilir. Bununla birlikte, kartlar yüksek ön maliyetler ve güç çekişi, karlılığın yavaş bir süreç olacağı anlamına gelir. 800 dolardan satılıyor, ancak madencilik talebi fiyatı 1000 doların üzerine çıkarabilir..

Ayrıca, GTX 1070 Ti’nin 432 CUDA çekirdeği içerdiğini ve bu da saniyede 8 gigabaytlık 8GB GDDR5 belleği nedeniyle Ethereum madenciliği için daha hızlı olmasını sağladığını unutmayın. 1070 Ti’nin saati de 100 MHz daha yüksek ve her iki sürümün de çekirdek gücü farkı ne olursa olsun aynı oranda hash yaptığı görülüyor. Bellek alt sistemi performansı, madencilik sırasında bazı GTX 1070/1070 Ti kartların 2000 MHz’de kalırken diğerlerinin 1900 MHz aralığına düştüğünü gösterdi. Bu, karttan en iyi sonuçları almak için belleği manuel olarak maksimum hız aşırtarak çözülebilir. NVIDIA Geforce GTX 1070 Ti Founders Edition, 449 $ ‘dan satın alınabilir, bu da GTX 1070 FE’nin 399 $’ dan satın alınabileceği düşünüldüğünde çok pahalı değildir..

Artıları

 • Harika soğutma sistemi
 • Sessiz ve iyi hayranlar
 • Şık ve gösterişli tasarım ve arayüz
 • Mükemmel yapı kalitesi, üst düzey MOSFET’lerin ve kapasitörlerin kullanımı, ömrünü ve kararlılığını artırır.

Eksileri

 • Fabrika ayarlarında kullanılırsa düşük hash oranı.
 • Daha yüksek güç tüketimi.
 • Alternatiflerine göre fiyat oldukça yüksek.

AMAZON’DA FİYATI KONTROL EDİN

7. GeForce Titan XP

NVIDIA Titan XPBu model 1400 $ olarak fiyatlandırılmış ve benzerlerinden nispeten çok daha pahalı olmasına rağmen, 35 MH / s gibi etkileyici bir hash oranına sahiptir ve 42 MH / s’ye kadar saat hızına sahip olabilir..

200W’lık ortalama güç tüketimi. 12 GB GDDR5X bellek ile paketlenmiştir, 11 Gb / sn etkin veri hızına sahiptir.

AMAZON’DA FİYATI KONTROL EDİN

8. Titan V

NVIDIA Titan VTitan V serisinin ortalama hash oranı 70MH / s’dir ve fiyatı 3000 $ ‘dır. Diğer kartlarla karşılaştırıldığında küçük bir dezavantaj olan 250W’lık beklenen güç çekişi. Altı grafik işleme kümesine ve 5120 CUDA çekirdeğine sahiptir ve 12 GB HBM2 RAM içeren çift yuvalı bir kartla paketlenmiştir ve toplam bellek bant genişliği 652,8 GB / sn’ye kadar ulaşır.

TITAN V’ye güç veren devasa bir 21.1B transistör eşliğinde, 1200 MHz’lik bir temel saate ve 1455 MHz’lik bir artırma saatine sahiptir.

Dış alüminyum gövdesi, daha fazla çeviklik ve güç için makine ile bitirilmiş ve ısıl işlem görmüştür.

Birkaç test çalıştırma sonucuna göre Titan V, Ethereum madenciliği için 70 MH / s elde etti ve hız aşırtma yapıldığında 77 MH / s’ye çıktı. Kart, yine Tesla hızlandırıcılarda bulunan Volta tabanlı bir GV100 GPU tarafından desteklenmektedir. Kart, diğer kripto para birimleriyle eşit derecede iyi performans gösterdi ve madenciler için de uygun bir seçenek haline geldi. NVIDIA Titan V, yeni Volta tabanlı GPU’ların madencilikte mükemmel olacağına ve madencilik için aranan en iyi oyuncak olacağına tanıklık etti. Muhteşem hashrate sayesinde, oldukça yüksek fiyatlıdır..

Bununla birlikte, bu kartın daha ucuz bir versiyonunun piyasalarda çok yakında Ethereum madenciliği için nihai araç olduğunu kanıtlaması beklenebilir..

AMAZON’DA FİYATI KONTROL EDİN

9. AMD Radeon RX Vega 64

AMD Radeon RX Vega 6430 MH / s’lik bir hash oranı ve 210W’lık bir güç çekişi ile bu kart, aşırı saat potansiyeli ile mükemmel madencilik performansı yüklemesine sahiptir. RX Vega üç farklı versiyonda gelir – bir referans hava soğutmalı kart, sınırlı sayıda model ve bir sıvı soğutmalı varyant. Her üç kart da hafızayı aynı 945 MHz temel saat hızında çalıştırır. Bununla birlikte, sıvı soğutmalı model, temel saat hızını yüzde 12,8 artırır ve aynı zamanda artırma saatini yüzde 8,5’e çıkarır..

Vega, AMD GPU mimarisinin bir parçasıdır, bu nedenle bol değildir ve bulunması zor.

RX Vega, çipte bulunan tüm 4096 akış işlemcisine sahiptir ve Titan XP’nin hız aşırtma potansiyelini 1300 $ ‘ın neredeyse yarısı fiyatına karşılayabilir..

Hava soğutmalı çok fazla çalışma ısısı üretirken, özel sürüm sadece 300W’da 42 MH / s çekecek kadar soğuk kalabilir. RX Vega 64 hava soğutmalı ve RX Vega 56 kartlarının iki versiyonunda gelir ve neredeyse aynı görünür.

AMAZON’DA FİYATI KONTROL EDİN

10. AMD R9 390

R9-390XAMD tarafından üretilen bir başka yeni üst düzey kart, 540 $ fiyatla, 30 MH / s’lik bir hash oranına sahip ve bu da ona uygun bir fiyata etkileyici bir performans sağlıyor. Bu nedenle, mevcut olmayabilir.

Bu kart 235W’lık bir güç çekişine sahiptir ve daha eski ancak yükseltilmiş donanım kullanılarak üretilmiştir, NVIDIA Geforce GTX 980 serisine kıyasla kendi zemini olduğunu kanıtlayabilir ve ayrıca daha ucuzdur. Bu, madenciler için uygun ve geçerli bir seçenek haline getirir. 390X’in önemli bir özelliği, AMD tarafından 2011’den beri kullanılan Graphics Core Next mimarisini kullanmasıdır. R9 290X serisinin temelini oluşturan Hawaii çekirdeği, R9 390X serisini oluşturmak için Grenada olarak yeniden adlandırıldı. İçinde 64 ayrı işlemci bulunan birimlere bölünmüş şaşırtıcı 2816 akış işlemcisine sahiptir. 6 ve sekiz pinli güç konektörleri gerektirebilecek büyük bir GPU’dur..

Kart, önemli miktarda gürültü üreten üç fan ile sabitlenmiştir. Ancak, kısa süre önce uygulanan bir özellik olan düşük yükte otomatik olarak kapanır..

Bu kartlar, NVIDIA’nın Maxwell tasarımlarının gerisinde kalmasını sağlayan bir Graphics Core Next mimarisi kullanır. Farklı bir şey yapmak istiyorsanız ince ayar yapma seçeneğine sahip oldukça geleneksel bir karttır. R9 390X fiyat, hız ve bellek açısından rekabetçidir ancak güç tüketimi, üretilen gürültü, ısı ve hız aşırtma gibi alanlarda NVIDIA’nın gerisinde kalır..

Artıları

 • Performans açısından GTX 980’in önünde.
 • NVIDIA sürümlerinden daha ucuz.
 • Yönetim kurulu ortağı versiyonları da mevcuttur.

Eksileri

 • Daha fazla güç tüketimi
 • Daha az çok yönlü mimari
 • Birçok R9 390X modeli hantal ve ağırdır, hem 6 hem de sekiz pimli güç konektörleri gerektirir.

AMAZON’DA FİYATI KONTROL EDİN

11. AMD Radeon RX 580

AMD Radeon RX 58018,5 MH / s’lik bir hash oranına ve 185W’lık bir güç çekişine sahiptir ve üretilen son nesil RX 480 kartlarının küçük bir güncellemesidir. RX 580, 8 GB GDDR5 bellekle eşleştirilmiş 1340 MHz hızlandırılmış saat hızına sahiptir. Özellikleri, hangi üçüncü taraf üreticinin kullanıldığına ve ayrıca RAM miktarına bağlıdır..

Hızdaki küçük yükseltme, onu NVIDIA Geforce GTX 1060 ile yakın karşılaştırmaya getiriyor ve en ucuz model 200 pound. İyi soğutma sistemlerine sahiptir ve Ethereum madenciliği için popüler bir seçim olmayan bir Polaris mimarisi kullanır. Uzun zamandır ETH madenciliği için tek seçenek olarak kabul edilen RX 400 ve 500 serisi yavaş yavaş kullanımdan kaldırılıyor.

Artıları

 • Mükemmel tam HD performansı
 • İyi 1440p performans
 • Daha düşük fiyatlı kartların değeri büyüktür

Eksileri

 • Kart uyumsuzluğu

AMAZON’DA FİYATI KONTROL EDİN

AMD Madencilik ve Nvidia Madencilik

GPU Madenciliği, bu alandaki en büyük iki isim olan AMD ve Nvidia’nın sağladığı donanım kullanılarak yapılabilmektedir. Başlangıçta oyun, video düzenleme ve sunucu uygulamaları için kullanılan bu grafik kartları artık kripto para madenciliği için güçlü işlem motorları olarak hizmet verebilir. Çoğu kişiye göre, AMD, bütçe ve orta sınıf kartlar söz konusu olduğunda daha iyidir, oysa Nvidia, üst düzey ekran kartları için gitmenin yoludur..

Dikkate alınması gereken noktalar 

Önemli olan ve dikkate alınması gereken birkaç faktör vardır. AMD ve Nvidia arasında seçim yapmadan önce bilmeniz gereken bazı ayrıntılar aşağıda verilmiştir..

YG’yi hesaplayın

Madenciliğin sizin için uygun olup olmadığını görmek için kar hesaplayıcıları ve yapım maliyetindeki diğer faktörleri kontrol etmek önemlidir. Bu faktörler, gelecekte daha bilinçli kararlar vermenize yardımcı olacak, yatırım getirinizin dönemine ilişkin kaba bir tahmin verecektir. Hiç kimse kripto para birimlerinin geleceğini tahmin edemeyeceği için hesaplamalar% 100 doğru olmayacak..

Madeni Para Çok Yönlülüğü

Karlı kalmak ve yatırım getirinizi mümkün olan en kısa sürede geri almak için diğer para birimlerini kontrol edin. Madencilik yapmaya karar verdiğiniz hiçbir madeni para sonsuza kadar karlı olmayacak ve bu yatırım getirinizi etkilemeye devam edecek.

Fiyat

Yatırım getirinizi doğrudan etkilediği için satın aldığınız fiyat çok önemlidir. Nvidia ve AMD GPU’lar üzerindeki son çalışma, perakende fiyatlarının yoğun talep pazar dinamiklerine karşı temel arz açısından tavan yapmasına neden oldu. Şişirilmiş fiyatlarla ekipman satın almanın daha uzun bir yatırım getirisi dönemiyle sonuçlanabileceğini ve aynı zamanda kısa vadeli kârların çoğunu durduracağını da unutmamak gerekir..

Güç tüketimi

Ortalama güç kullanımı, çıkarılan madeni para veya algoritma türüne bağlıdır. Bu, farklı algoritmalara ve GPU’lara göre değişir. Bununla birlikte, madenciliğe başlayana kadar kesin tahmini tahmin edemezsiniz, ancak yine de kaba bir tahminde bulunmalısınız çünkü bu, maliyeti ve yatırım getirisini doğrudan etkileyecektir..

AMD Madenciliğin Avantajları

Daha Az Riskli Madencilik: Bugün Ethash ve Cryptonight coinlerinin madencilik sonuçlarına bakarsanız, Nvidia yakın durmuyor bile. AMD’nin son derece iyi yaptığı için çok sayıda kişi tarafından yenildi. Bu projelerin Nvidia’daki madeni paralardan daha umut verici bir geleceği var. 2013 Mt. Gox ortaya çıkıyor, kesin olan bir şey var ki, Ethereum ve Monero gibi AMD’nin uygun coinleri hayatta kalacak..

Daha Ucuz Kartlar: Büyük olasılıkla AMD kartlarının Nvidia muadillerinden daha ucuz olması muhtemeldir. Bu, daha kısa yatırım getirisi dönemleri ve daha hızlı karlarla sonuçlanır.

Tweaker Dostu: AMD GPU’lar, temel olarak madenci dostu oldukları için bilinir. İstenildiği gibi ince ayar da yapılabilir.

Mükemmel Ethhash ve Cryptonight: Eter madenciliğinde ve kriptonit bazlı madeni paralarda kullanılan AMD GPU’nun mükemmelliği olağanüstüdür. Bu, en umut verici Altcoinlerden biri olan Ethereum ve Monero’nun benimki olduğu anlamına geliyor. Elbette geleceğin ne getireceğini kimse kesin olarak bilmiyor, ama görünüşünden; Bu iki Altcoin, güçlü ve gelecek vaat eden projeleri nedeniyle burada kalacak.

AMD Madenciliğin Dezavantajları

Gürültülü: AMD GPU’lar, Nvidia’daki benzerlerinden çok daha yüksek seslidir. Bu, üfleyici tasarımından ve ham gücünden kaynaklanmaktadır. İzleyicilerin çoğunluğu için özellikle büyük bir dezavantaj değil, ancak geri kalanı için.

Güç Verimli Değil: AMD GPU’lar yüksek ham güce sahiptir ancak birçok algoritmada güç açısından verimli değildir. Bu güç ihtiyacı, daha yüksek bir elektrik faturasıyla sonuçlanır.

Daha Fazla Isı Üretir: AMD GPU’nun daha fazla güç ihtiyacı, çok fazla ısı üretiminde sonuç verir. Kazaları önlemek için uygun havalandırmanın olduğundan emin olmanız gerekecektir..

Daha Düşük Yeniden Satış Değeri: Oyunculardan gelen kilit referansı nedeniyle, AMD daha düşük bir yeniden satış değerine sahiptir. Madencilik endüstrisinin modası geçmiş olması durumunda, fazladan kartlarınızı satmanız gerekecektir. Çoğu oyuncu AMD yerine oyun oynamak için Nvidia’yı tercih ettiği için Nvidia kartları kolayca satılıyor.

Nvidia Madenciliğinin Avantajları

Güç verimliliği: Hangi kartı kullanırsanız kullanın, Nvidia güç tüketimi savaşını elden ele kazanır. AMD kartları çok daha fazla ham güce sahip olsalar da, güce açlar ve daha yüksek güç kullanıyorlar. Aslında Nvidia, güç açısından çok verimli. Bu, yatırım getirisini bir dereceye kadar olumlu etkiler.

Nispeten Sessiz: Nispeten daha az güç tüketimine sahip oldukları için AMD Makinelerinden nispeten daha az gürültülüdürler. AMD GPU’larla karşılaştırıldığında, fanlar yüksek hızda çalışsalar bile sessizler.

Daha Az Isı Üretir: Nvidia GPU’lar, güç verimliliği ve mükemmel termal yönetimi nedeniyle AMD muadillerine göre daha soğuk çalışıyor.

İyi Destek: Nvidia hizmetleri sıklıkla ihtiyaç duyulan sürücü güncellemelerini verir. Nvidia’nın bakımı ve kurulumu sorunsuz bir işlemdir ve aynı nedenle büyük bir popülerlik kazanmıştır..

İyi Satış Değeri: GPU’lar oyunculara satılabilirken diğer yandan, Oyuncular AMD yerine Nvidia kartlarını tercih ettikleri için AMD kartlarının satışı zor..

Nvidia Madenciliğinin Dezavantajları

Maliyetli: Nvidia kartlarından herhangi biri olabilir; AMD rakiplerine kıyasla son derece pahalıdırlar. Bu, yatırım getirisi süresinin daha uzun olmasına neden olabilir.

Düşük Ethash ve Cryptonight: Cryptonight ve Ethhash algoritmaları, Monero ve Ethereum gibi piyasadaki en büyük ve gelecek vaat eden kripto paralardan bazılarına ev sahipliği yapıyor. Bunun gibi madeni paralar büyük olasılıkla kalacak çünkü projeleri gerçekten güçlü ve uygulamalarının kapsamı da harika..

Nvidia, AMD’ye kıyasla bu madeni paraların madenciliğinde daha düşük. Bunun yerine, Equihash’e vb. Dayalı olarak nispeten daha yeni ve küçük madeni paralarla yetinmeniz gerekecektir..

Farklı kartların farklı algoritmalarda mükemmel olma eğiliminde olduğunun farkına varılması çok önemlidir. Gereksinimlerinizin ne olduğunu ve varsa kısıtlamaları dikkate almalı ve ancak o zaman bir karar vermelisiniz..

Sonuç

Çoğu NVIDIA kartı güç tüketimi açısından verimlidir, oysa AMD kartları daha ekonomik ve cep dostudur. Genel olarak madencilik, maksimum kar elde etmek için donanım kartları satın alma açısından değerlendirilmiş ve analiz edilmiş kararlar almayı içeren bir yöntemdir. Kartlarınızı doğru oynarsanız, kripto para birimleriyle uğraşmanın ve para kazanmanın daha iyi bir yolu yoktur..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector