Akıllı sözleşme platformu üstünlüğü savaşı, Ethereum ölçeklenebilirlik protokolü iyileştirmeleri sağlama mücadelesi. Sonuç olarak, pek çok hoşnutsuz yüksek potansiyelli proje, daha ölçeklenebilir bir akıllı sözleşme platformu için gemiden atlamaya hazır.. EOSIO ve NEO Ethereum’un pozisyonunu iddia eden en zorlu yarışmacılardan ikisi. Her biri üstün akıllı sözleşme uygulamaları sunduğunu iddia ediyor. Önde gelen iki meydan okuyucuyu tam olarak bu boyuta taşıyalım EOS ve NEO karşılaştırma kılavuzu ve aralarındaki 1 numaralı yarışmacının kim olduğunu belirleyin.

EOS vs NEO

EOS vs NEO: Tale of the Tape

EOS nedir?

Bir köşede EOS. Bir ile başlayan nispeten yeni bir akıllı sözleşme platformu 2017’de 4,1 Milyar $ ICO.   Eşsiz mimari tasarımı, dikey ölçek ve yatay olarak. İddiaya göre başarıyor saniyede milyonlarca işlem.

Ek olarak, özellikleri yoluyla ücretsiz işlemler merkezi olmayan işletim sistemi benzeri bir kaynak ortamı. EOS madeni para sahipleri, EOSIO’nun kaynaklarının bir kısmını orantılı olarak alır. Bu bir-iki kombinasyon, kurumsal merkezi olmayan uygulamaları çalıştırın. 

EOS Paraları nelerdir?

EOS paraları EOSIO blok zincirine güç verin. Bu dijital varlık, dünyadaki en iyi on kripto para biriminden biridir. piyasa değeri açısından. Madeni para piyasa değeri sıralaması # 7. Bundan ayrı, 10 üzerinden 9 çoğu etkili kripto para birimi borsaları dünyada bunu borsalarında listeleyin. Üzerinde mevcut 637 kripto piyasası Dünya çapında.

EOS coinlerini stake etmek, aşağıdaki gibi bilgi işlem kaynakları üretir: İşlemci, AĞ, ve Veri deposu. Bazı EOS jetonlarını stake etmek bize CPU ve Ağı yenileyici kaynaklar sağlar. EOS jetonlarıyla EOS hesapları oluşturmak, rejeneratif olmayan bir RAM kaynağı sağlar. 

Dahası, düşünebiliriz İşlemci ve gibi gücü ve dayanıklılık. O yavaş yavaş azalır daha fazla aktivite (işlem) ile. Ancak zamanla yenilenirler. EOSIO blok zincirinde ücretsiz işlemlere olanak tanırlar.

Öte yandan, RAM’i şu şekilde düşünebilirsiniz: yiyecek veya su. Onlar yenilenme ve kullanıcıların zaman zaman bunları satın alması gerekir.

EOS kriptolarını nereden satın alabilirsiniz??

EOS jetonlarını elde etmenin birkaç yolu vardır. en ucuz ve en hızlı yol onları senden satın almak favori kripto değişimi. Çoğu borsa, EOS’un Bitcoin (BTC) veya (ETH) kullanılarak satın alınmasına izin verir. Buna ek olarak, fiat banka havalelerine ve kredi / banka kartı alımlarına izin verirler..


EOS Merkezi Değişimler

EOS jetonlarını destekleyen en yüksek puanlı borsalar şunları içerir: Binance, Coinbase Pro, Huobi Global, Kraken, OKEx, Kucoin, Bitfinex, Bittrex, ve Poloniex.  Buna ek olarak, en yüksek işlem hacmine sahip borsalar Fcoin, Biki, CBX’dir., Büyük olan, ve Catex. Yukarıda belirtilen borsalar, EOS için en likit olanlardır ve en iyi fiyat keşif fırsatlarını sunabilir..

EOS Anında Değişim

benNstant gibi kripto para borsaları Changelly, Coinswitch, ve ChangeHero, EOS coin satın almanın kolay ve rahat bir yolunu sunar. Ayrıca, anlık kripto para birimi borsalarının sipariş kitapları ve platform tam döviz kurlarını belirler.

EOS Merkezi Olmayan Değişim (DEX)

DEX, “Phalatçı”Kripto cüzdanları. Akıllı sözleşmeler, tüm DEX işlemlerini yönetir ve zincir üzerinde yürütülür. DEX’te işlem gören dijital varlıklar, asla cüzdan sahibinin gözetiminden çıkmaz. Bir emrin yerine getirilinceye kadar.

Newdex, WhaleEX, ve Bancor, EOS tabanlı merkezi olmayan en önemli borsalardan bazıları veya EOS’u destekleyen borsalardır. EOS kullanarak satın almayı planlayanlar Newdex bunu kullanarak yapabilir EOS tabanlı Tether (USDT) varyantı ve borsada EOS ile takas etmek. EOS tabanlı USDT şu ülkelerde mevcuttur: Bitfinex ve yakında diğer büyük borsalarda.

Alternatif olarak, kullanarak EOS satın almak isteyenler Bitcoin (BTC) ya da Eter (ETH), kullanabilirsiniz Whaleex. Çevrimiçi bir BTC cüzdanına ve gözetim altında olmayan bir EOS cüzdanına sahip olmanın kombinasyonu, Whaleex’i karma değişim. Whaleex mobil’i yalnızca site tarafından sağlanan APK’yi kullanarak yükleyebilirsiniz..

Son olarak Bancor, Düşünebiliriz Bancor, merkezi olmayan bir “Anında” değişim Merkezi olmayan likidite havuzu gibi bazı ademi merkeziyet özellikleriyle birleştirilmiş anlık değişim özelliklerine sahip olduğu için.

Hangi EOS cüzdanlarını kullanmalı?

Uygun Cüzdanlar

Bir “uygun“Cüzdan, sahibinin yalnızca”Özel Anahtarlar.”Bunlar, sizden gizli bir kelime grubunu hatırlamanızı isteyen cüzdanlardır. 12 veya daha fazla kelimeden oluşur. Bir anımsatıcı ifade, anımsatıcı tohum veya tohum cümle ortak isimleridir. Genellikle “Özel anahtar.”

Özel bir anahtar Faydasız birisi onları tanıdığında. Merkezi takas EOS cüzdanlarının olmamasının nedeni budur. uygun EOS cüzdanları. İlk, kullanıcıların bu cüzdanların özel anahtarlarına erişimi yok. İkinci, EOS tabanlı jetonları taşıyamazsınız borsa bu tokenlerin çekilmesini desteklemediği sürece bu cüzdanlar kullanılarak alınır.

 Airgrabs EOS ekosisteminde, kullanıcıların ücretsiz EOS tabanlı jeton eşantiyonlarına katılmalarına olanak tanıyan yeni bir toplu dağıtım modelidir. Uygun bir cüzdan olmadan bu tür faaliyetlere katılamazsınız.

Uygun EOS cüzdanları veya hesapları genellikle ÜCRETSİZ DEĞİLDİR. Kullanılabilir bir EOS cüzdanı almak için biraz EOS stake etmek gerekir İşlemci ve kaynaklar. Dahası, EOS Hesabı oluşturma ile yakından bağlantılıdır. Veri deposu maliyet. Yeni bir EOS hesabı 1 EOS jetonuna mal olur.

Pek çok EOS cüzdanı türü vardır, bunları şu şekilde kategorize edebilirsiniz: soğuk cüzdanlar, sıcak cüzdanlar, donanım cüzdanları, mobil cüzdanlar, web cüzdanları, internet tarayıcısı uzatma cüzdanları, masaüstü cüzdanlar, kağıt cüzdanlar, ve alışveriş cüzdanları. Hepsi aynı temel işleve sahiptir mağaza, teslim almak, ve göndermek EOS jetonları ve diğer EOS tabanlı jetonlar. Aşağıdaki paragraflarda şu anda mevcut olan en iyi EOS cüzdanlarından bazılarını derledik..

Soğuk Cüzdan

Soğuk EOS cüzdanları, keşfetmek için internet bağlantısı gerektirmeyen EOS kripto para birimi cüzdanlarıdır., EOS’un blok zinciri ile etkileşime girme ihtiyacı duyulana kadar değil. Özel anahtarlara sahip olduğunuz tüm cüzdanlar, dahil olmak üzere soğuk cüzdanlardır. donanım cüzdanları ve kağıt cüzdanlar

Sıcak Cüzdan

Sıcak cüzdanlar çevrimiçi cüzdanlardır ve cüzdan servis sağlayıcıları genellikle onları yönetir. Coinbase.com sıcak bir cüzdan. Merkezi takas cüzdanları da sıcak cüzdanlardır çünkü bunlara erişebilmek için internete bağlanmanız gerekir. Sıcak cüzdanlar, özel anahtarlarınıza erişime izin vermez. Çoğu Web cüzdanları İnternete bağlanmanızı gerektiren Sıcak cüzdanlar.

EOS Mobil Cüzdan

EOS mobil cüzdanlar, akıllı telefonunuza yüklediğiniz cüzdanlardır. Özel anahtarın bulunduğu yere bağlı olarak sıcak veya soğuk bir cüzdan olabilir. Çevrimiçi olarak kullanılabilen birçok EOS mobil cüzdanı vardır ve daha sonra mevcut en iyi seçeneklerden bazılarını sunacağız.. 

EOS Web Cüzdanı

EOS Web cüzdanları, bir web sitesi kullanarak eriştiğimiz cüzdanlardır. İnternet bağlantısı gereksinimi, web cüzdanlarını çoğunlukla sıcak cüzdanlar haline getirir. Ancak bazıları, EOS’un blok zinciri ile etkileşime girmek ve komutları yürütmek için kullanıcıya dönük arayüzlerdir..

Web tarayıcısı uzantı cüzdanları Her ikisinin de çalışması için bir web tarayıcısına ihtiyaç duydukları için Web cüzdanlarına benzerler. Ancak, extension cüzdanlar tarayıcının arka planında çalıştırın. Tarayıcı tarafından erişilen dApp’ler ile otomatik olarak etkileşirler. Bu cüzdanların çoğu, aşağıdakiler gibi önde gelen web tarayıcılarıyla uyumludur: Krom, Firefox, ve Cesur

EOS Masaüstü Cüzdanı

Masaüstü EOS cüzdanları, bilgisayar sistemlerinde kullanılan bağımsız bir yazılımdır. Genellikle tam düğüm işlemi gibi diğer cüzdan türlerinde bulunmayan daha gelişmiş özellikler sunarlar. Web uzantısı cüzdanları gibi, arka planda çalışabilir ve EOS tabanlı dApp’ler ile etkileşime girebilirler. Token işlemlerinin yanı sıra, işlevlerinden bazıları oturum açma, imzalama, kimlik doğrulama ve etkinlikleri yetkilendirmeyi içerir.. 

EOS Kağıt Cüzdan

EOS kağıt cüzdan en düşük teknolojili cüzdan çözümüdür cüzdan türleri arasında. Ancak, en güvenli. EOS ve EOS tabanlı dijital varlıkları depolamak için çevrimdışı bir mekanizma sağlar. Hesap oluşturma, Çevrimiçi Kağıt cüzdan oluşturucuları gerektirir. Bu cüzdan yalnızca özel anahtarları veya anımsatıcı tohumları yazıp saklayabileceğimiz bir ortama ihtiyaç duyar. Özel anahtarları damgalayabilir ve alüminyum levhalara, akrilik plastiğe veya diğer daha dayanıklı malzemelere tohumlayabiliriz..

Exchange Cüzdan

Son olarak, var Exchange cüzdanlar anında ve ücretsiz EOS cüzdanları almanın en kolay yoludur. EOS listeleyen ve cüzdanınızı orada oluşturan bir borsaya kaydolun. Genellikle oluşur genel bir EOS hesap adı ve bir benzersiz tanımlama numarası deniliyor Depozito MEMO.

Aşağıdaki tablo, EOS cüzdanları listemizi göstermektedir.

Yukarıda listelenen cüzdanlar arasında özellikle beğendik Dağılım ve Lumi. Dağılım EOS dApps alanındaki en yaygın desteklenen EOS cüzdanlarından biridir. ancak, Dağılım mobil desteği yok. Diğer yandan,  Lumi temiz ve basit bir cüzdan tasarımı sağlar. Ne yazık ki, Lumi cüzdanının masaüstü sürümüne sahip değil. Şu anda Lumi bir promosyon yürütüyor ve yeni kayıt sahiplerine ücretsiz EOS hesapları veriyor.

EOS cüzdan hesapları için ödeme yapmak zorunda olmak, yeni kullanıcılar için girişin önünde büyük bir engeldir. Neden sadece denedikleri bir şey için para ödüyorlar? İle karşılaştırabilirsin Birinden bir film fragmanı için ödeme yapmasını istemek. Lumi’nin ilk katılım girişimi, yeni kullanıcıları cüzdan hizmetine ve EOS platformuna çekmenin harika bir yoludur..

Hızlı bir EOS cüzdan hesabı edinmek isteyenler için birçok çevrimiçi EOS cüzdan sağlayıcısına kaydolmanız yeterlidir. Coinbase. Kripto borsaları ayrıca kullanıcıların yapabileceği ücretsiz cüzdanlar da sunuyoruz. teslim almak, mağaza ve Çekil EOS paraları. 

Şimdi kafamızı diğer akıllı sözleşme yarışmacısına çevirelim NEO.

NEO nedir?

EOS vs NEO

Diğer köşeden savaşmak NEO. Şu anda 22. sırada piyasa değeri açısından ve geri 2014 AntShares olarak Da Hongfei ve Erik Zhang tarafından. Daha sonra yeniden markalaşma 2017’de NEO ve Çin’den gelen ilk halka açık blockchain. NEO, bir “akıllı ekonomi“Endüstriyel, ticari ve kurumsal kullanıma hitap edebilen. 

4.5 milyon dolar topladı 2016 ICO, biri olarak kabul edilir yatırım getirisi (ROI) açısından şimdiye kadarki en başarılı ICO. İlk jeton teklif fiyatı 0,032 ABD doları  daha fazla yatırımcı yaptı % 28.000 iade cari fiyatlarla.

Kullanır Delege Edilmiş Bizans Hata Toleransı (DBFT) başarabilir 10.000 – 100.000 TPS optimize edildiğinde. Dijital kimlik teknolojisinin fikir birliği protokolü ile entegrasyonu, fikir birliği katılımcılarını belirlenebilir hale getirir. Bu, kötü davranış için caydırıcı bir rol oynar ve mevzuata uygunluğu kolaylaştırır.. 

Onun NeoVM taşınabilir herhangi bir blockchain veya blockchain olmayan sisteme, zincirler arası birlikte çalışabilirliği sağlama. Aynı zamanda aşağıdakilerle karşılaştırılabilir bir dağıtılmış depolama protokolüne sahiptir: Filecoin ve Storj ve bir Anti-Kuantum Mekanizması. Olarak adlandırılmıştır. Çin Ethereum

NEO ve NeoGas nedir?

NEO ekosistemi çift belirteçli bir sisteme sahiptir, NEO, ve NEOGas (GAZ). İlk belirteç, NEO şu şekilde çalışır: yönetişim belirteçleri style = ”font-weight: 400;”> düğüm katılımcılarını seçmek için kullanılır. Aynı zamanda oy hakları ağda önerilen değişiklikleri onaylamak veya reddetmek için. Jeton ayrıca bir kazık mekanizması olarak hizmet eder hangi sahiplerin kazanmasını sağlar NEOGas veya GAZ.

NeoGasNEO ekosisteminde ikinci belirteç. Olarak hizmet eder yakıt jetonu NEO Ağı için. Ağ ücretleri Gaz Akıllı sözleşme işlemlerini yürütmek için gereken kaynaklar için. Var İşlemlerin büyük çoğunluğunu bedelsiz kılan belirli bir miktardaki işlemi muaf tutma eşiği.

NEO ve Gas Crypto nereden alınır?

Şimdi nereden alabileceğimize bakıyoruz NEO ve NeoGas. EOS’ta olduğu gibi, bu iki jetonu satın almanın birkaç yolu var. 

NEO Merkezi Borsalar

NEO onu destekleyen farklı kripto para borsalarında mevcuttur. NEO işlem hacmi açısından ilk 5 kripto borsası CoinEgg, Coinbene, EXX, Vindax, ve IDCM. En likit piyasalardır. NEO ve harika fiyat keşif fırsatları sunabilir. Bu NEO ayrıca dünyanın en popüler ve saygın 10 borsasından 6’sında listelenmiştir..  Onlar Binance, Huobi Global, OKEx, Kucoin, Sıvı, ve Bittrex.

EOS vs NEO

Diğer yandan, NeoGas aşağıdaki borsalarda mevcuttur P2PB2B, CoinEx, BitMax, Exrates, ve Bkex. Sahipler NeoGas için en yüksek işlem hacimleri. NeoGas da listelenmiştir En yüksek puan alan 10 kripto borsasından 5’i Dünyada- Binance, Huobi Global, OKEx, Kucoin, ve Poloniex

NEO Merkezi Olmayan Değişim (DEX)

Bu belirteçler ayrıca şurada da mevcuttur: Nash ve Switcheo, her iki DEX de işlem yapmak için gözetim dışı bir cüzdan gerektirir. Bu, cüzdanınızın kontrolünün tamamen sizde olduğu ve sizin sorumluluğunuzda olduğu anlamına gelir.. Nash araçlarını kullanarak yeni bir gözetim dışı cüzdan oluşturmamızı gerektiriyor. Bunu şurada da yapabiliriz Switcheo ancak birkaç başka oturum açma seçeneği sunar. 

NEO Anında Değişim

NEO ve GAS, aşağıdaki anlık değişimlerde de mevcuttur: O3Swap, Changelly, Stealthex, Şimdi değiştir, Coinswitch, ve Simpleswap. Çoğu kredi ve banka kartlarının satın alımlara izin veriyor.  

Hangi NEO cüzdanlarını kullanmalı?

Orada farklı cüzdan türleri NEO ve NeoGas. Aşağıdaki tabloda yer alan cüzdanlar en iyileri arasında. 

Başlangıç ​​olarak, özellikle seviyoruz O3 ve Guardia cüzdanlar basit hala fonksiyonel tasarımlar. Her ikisi de farklı arayüz türlerinde harika bir cüzdan oluşturmak için tüm ilgili özelliklere sahiptir..

Teemo ortak olan bir tarayıcı uzantısı cüzdanıdır O3 NEO platformu için dApp ve cüzdan yerleştirme standartları geliştirmek. Diğer yandan, NeoWallet Kullanıcıların aşağıdaki gibi temel işlevlere erişmesine olanak tanıyan gösterişsiz cüzdanımız hesap oluşturma, hesap yenileme, ve hesap aktarımı

Matematik Cüzdan ve Atomik Cüzdan ne dediğimiz evrensel cüzdanlar birçok farklı blok zincirini destekleyen. Matematik cüzdanları olabilir daha fazla özellik -den Atomik cüzdan ama ikincisi var Atomik Takas işlevi. 

En basit yol almanın en kolay yolu Neo ve NeoGas cüzdan sadece bir değişim cüzdanı kullanmaktır. Bunu önermesek de, bir tane almanın en kolay yolu budur. 

Binance kısa süre önce bir stake programı izin veren NEO sahipleri pasif olarak NeoGas (Gaz) kazanmak. Tüm NEO depozitoları Gaz ödüllerini alacak. Hala aynı parayı kullanarak ticaret yapabilirsiniz. Diğer en yüksek puan alan borsalar Huobi Küresel, OKEx, ve Kucoin kontrol etmek isteyebileceğiniz aynı programa sahip olun.

EOS vs NEO: Ana olay

EOS vs NEO

Haydi gürlemek için hazırlanalım! Şimdi, kimin daha üstün olacağını belirlemek için sizi bu iki blockchain devi arasındaki destansı bir savaşın 10 raunduna götüreceğiz. Kazanan olacak Akıllı Sözleşme Platformu için En İyi Yarışmacı. 10 tur, başarıları için gerekli olduğunu belirlediğimiz iki projenin 10 özelliğini temsil ediyor.. 

1. Tur: Takım

Maç, her takımın karşılaştırılmasıyla başlar. Başarılı çabaların geçmişi, mevcut projelerinde başarılı olma ihtimalinin yüksek olduğuna dair iyi bir göstergedir..  

Daniel Larimer ve Brendan Blumer kurucularındandır EOSIO. Dan mucidi Temsilci Teminat Kanıtı (DPoS). O aynı zamanda kurucu ortak nın-nin Bitshares ve Steem. Brendan, Öte yandan, 2001’den beri başarılı yıkıcı teknoloji şirketleri kurmaktadır..

Buna karşılık, Da Hongfei ve Erik Zhang kurucularındandır NEO. Da dır-dir bir seri blok zinciri girişimcisi Çin’de oldukça başarılı bir blockchain teknolojisi şirketi kuran, Onchain. Erik bir sertifikalı bilgi sistemleri denetçisi kim yazdı dBFT (Delege Edilmiş Bizans Hata Toleransı)

Bu turda net bir kazanan yok. Her iki projenin ekibi de yetenek, bilgi birikimi ve başarı geçmişine sahip. Bununla onlara veriyoruz her ikisi de 10’ar puan.

2. Tur: Teknoloji 

Her iki ekip de projelerini Ethereum’dan daha iyi bir akıllı sözleşme platformu uygulaması olarak konumlandırıyor. Aynı değer önerisini sunarlar – Daha hızlı işlem hacmi bunlar duygusuz, Ethereum’un birincil zayıflıkları.

EOSIO’lar dikey ve yatay olarak ölçeklenir ve işlemeye izin verir saniyede milyonlarca işlem (teorik olarak). Ücretsiz bir işlem sunarak işletim sistemi benzeri kaynak 

NEO, Öte yandan, yenilikçi çözümlerini sunarak Saniyede 10.000 işlem. İşlem ücretleri de kaldırılır belirtilen dahilinde olduğu sürece eşik topluluk tarafından belirlenen.

Öyle ya da böyle, TPS Her iki projenin iddiaları tartışmalı ancak her ikisinin de Ethereum’dan çok daha iyi ölçeklendiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Her ikisinin de işlem ücreti yoktur. Ancak, EOSIO’nun uygulamasını sorunlu bulduk. Dolaylı işlem maliyetlerini şu şekilde sunar: tüketilebilir RAM.

Bununla verdik EOS 7 puanı ve verirken NEO 8 puan.  

Her birinden 1 puan düştük proje için merkezileştirme sorunlar. Ctüketilebilir RAM ve yeni EOS Hesapları için ödeme yapmak zorunda EOS için 2 puan daha kesinti ile sonuçlandı. Olmadığı için 1 puanlık bir kesinti daha insan tarafından okunabilir cüzdan adresi.

3. Tur: Hedefler

NEO ve EOS dünyanın iki zıt tarafından geldi. Kültürel farklılıklar ve farklı değerler, kendi projelerinde ilginç bir dinamik getirdi. EOS batı pazarlarına yönelecek süre Doğu pazarlarında NEO. Aynı kültürü ve değerleri paylaşan geliştiricilerden ve topluluklardan destek alma şansları daha yüksektir. İlk çekişin ve ivmenin hakim pazarlarından başlaması şaşırtıcı değil.

Batı merkezli geliştiriciler ve yatırımcılar, ABD’deki gibi, muhtemelen EOS’u destekleyecektir. Blockchain teknolojisi yeteneği ve dünyadaki en likit ekonomi için bir eritme potası olarak kabul edildi. Bununla birlikte, ABD hükümeti kripto alanında henüz yasal netliğe ulaşmadı.. 

Öte yandan NEO, büyük olasılıkla Çin başta olmak üzere doğu pazarlarına yöneliyor, dünyanın en büyük ikinci ekonomisi. Daha merkezileştirilmiş yaklaşımı nedeniyle Çin hükümetinin en büyük desteğine sahiptir. Ancak Çin hükümeti kripto para birimlerinin hayranı değil.

Biz verdik EOS için 10 puan ve bir NEO için 8. 2 puan NEO için aşağıdaki nedenlerden dolayı kesintiler.

İlk olarak, nedeniyle Çin’in kripto para birimlerine karşı düşmanca duruşu, NEO’nun ekosisteminin hayati bir parçası olan. İkinci, EOS vuruş NEO Çin’de bile dApps kullanıcıları ve geliştiricileri açısından.

4. Tur: Tokenomik

Her projenin belirteci, ekosistemi içinde açık ve kesin bir faydaya sahiptir. EOS paraları, bilgi işlem ortamı gibi bir işletim sisteminin kaynaklarının sahipliğini temsil eder. Ayrıca, hesap oluşturmayı ve protokol değişikliklerinin onaylanmasını sağlar.

NEO tokenleri, NEO blok zincirinin sahipliğini temsil eder. NEO’nun ağının bir payını temsil eder ve bloklar oluşturmak ve ağ kaynaklarını yönetmek için kullanılır. Aynı zamanda Gaz dağıtımında bir payı temsil eder.

Verdik EOS 9 puanı ve NEO puanı 10. RAM’in EOS coin fiyatına bağımlılığı 1 puanlık kesinti ile sonuçlandı. EOS fiyatlarındaki ani artışlar RAM’i büyük ölçüde etkiler. NEO’nun Dual-token uygulaması çok daha iyi. 

5. Tur: Tehditler

Kripto alanındaki tüm projelerin, üstesinden gelmeleri için engel teşkil eden kendine özgü zorlukları ve tehditleri vardır.. Tehditler, tasarım kusurlarından, düzenleyici ortamdan veya kuruluşun değişen önceliklerinden kaynaklanabilir

EOS paralarında hesap oluşturma ve RAM alımına olan güven, hem yeni kullanıcılar hem de geliştiriciler için girişin önündeki büyük engel. Devam eden ABD’nin düzenleyici duruşunun belirsizliği. 2017’de 4,1 Milyar Dolarlık ICO gerçekleştiren EOS için de aşırı risk oluşturmaktadır.. 

Merkezileştirme NEO için önemli bir sorundur. NEO vakfı yönetiyor 5 7 düğümden. Çin hükümeti ile NEO arasındaki yakın ilişki de başka bir endişe kaynağıdır.. 

Bununla birlikte her iki proje de 8 puan aldı bu turda. Yukarıda belirtilen nedenlerden dolayı 2 puanlık kesinti.

6. Tur: Tetikleyiciler

Tetikleyiciler, önemli fiyat hareketlerine neden olabilecek olaylardır. Kaynak olabilir yeni düzenlemeler, büyük ortaklıklar, güncellemeler, ürün bültenleri, veya genel piyasa döngüleri

Üç büyük olay, EOS için büyük bir fiyat hareketini tetikleyebilir. İlk, protokol güncellemesinin yayınlanması EOSIO 2.0. İkinci, onun U.S SEC ile 24 mln USD takas kayıtsız menkul kıymetler teklifi için. En sonunda, katil uygulamasının yayınlanması Ses hangisi olabilir ABD SEC anlaşmasından kısa bir süre sonra piyasaya sürüldü.

Buna karşılık, NEO’nun iki büyük olay ufukta. İlk ağının büyük yükseltmesi olarak adlandırıldı NEO 3.0İkinci onun Ontology ile ortaklık verimli ve kapsayıcı bir birlikte çalışabilirlik çapraz zincir protokolünün geliştirilmesi için.

Verdik EOS daha yüksek bir 10 puan daha olumlu tetikleyicileri olduğu için. NEO bir puan aldı 9 bu turda

7. Tur: Çekiş

Çekiş, projenin sosyal medya varlığı, topluluk boyutu, iş ortaklıkları, ve kullanıcı Miktar. Bu ölçütler bize, ikisi arasında hangisinin daha fazla çekişe sahip olduğu konusunda adil bir tahmin sağlamalıdır..

EOS daha fazlasına sahiptir Youtube abone ve Telegram topluluğu üyeleri NEO’dan daha. Öte yandan, NEO’nun her ikisinde de daha fazla takipçisi var. Reddit ve Twitter hesapları.  

Her iki projenin de aynı potansiyele sahip Her ikisi de diğer blok zinciri projeleri, müttefik endüstriler ve ilgili ortaklarla aktif olarak ortaklık kurduğu için ortaklıklar açısından. 

En sonunda, EOS’un daha fazla dApp’i ve daha fazla aktif kullanıcısı var bizi vermeye yönlendiriyor EOS a 10 puan ve NEO a 9 puan. 

8. Tur: Token Fiyat Performansı ve Tahmin

Tüm kripto para birimi alanı düşüşe geçti. Geleneksel finans kuruluşlarının piyasaya girmesine rağmen, Bitcoin (BTC) fiyatı üzerinde olumlu bir etkisi olmadı. EOS ve NEO benzer fiyat hareketleri yaşıyor. 

Duyuru EOSIO 2.0 ve NEO 3.0 yükseltmelerin her bir belirtecin performansı üzerinde çok az etkisi oldu veya hiç etkisi görülmedi. Bu, altcoin fiyatlarının bitcoin’in fiyat performansına bağlı kaldığına dair uzun süredir devam eden inancı doğrular..

Bununla ikisini de verdik EOS ve NEO 9 puan. Her ikisi de, son birkaç hafta boyunca çift haneli bir düşüş yaşayan diğer Altcoinlere kıyasla istikrarlı bir şekilde işlem gördü..

9. Tur: Trilemma

Şüphesiz, “güven katmanı” blockchain’in ana değer önerisidir. Ademi merkeziyetçilik olmadan bir güven katmanı olabilir. Ancak, başarmak ölçeklenebilir, güvenli ve merkezi olmayan blok zinciri zordur. Bu Blockchain Trilemma. Hiçbir blockchain projesi bunu başaramadı. EOS ve NEO aynı.

Aslında, her ikisinin de mevcut Yinelemesi EOS ve NEO, ademi merkeziyetçiliğe değil ölçeklenebilirliğe odaklanma eğiliminde. Bununla birlikte, bu merkezileştirme sorunları, daha geniş kripto para birimi topluluğunun zihninde kaldı. Ethereum’a yetişememelerinin birincil nedeni budur. Bu, özellikle bir sonraki yinelemesinde ademi merkeziyetçiliğe daha az odaklanma niyetini ifade eden NEO için geçerlidir..

Bu gözlemler nedeniyle, EOS’a 8, NEO’ya 7 puan verdik. Görünen daha az merkezi çözümlerin eksikliği ve girişim eksikliği sonuçlandı Her proje için 2 puan indirimNEO’nun merkezileşmesinin ciddiyeti sonuçlandı ek 1 puan kesintisi

10. Tur: Düşünceler ve Duygular

Bu tura yaklaşmanın en iyi yolunun, her iki projeyi de Ethereum ile karşılaştırmak olduğuna inanıyoruz.. Ölçeklenebilir olmayabilir ancak ademi merkeziyetçilik ve güvenlik açısından üstündür. DApp’lerin önünde “d” olmasının bir nedeni vardır. D’nin kaldırılması, blok zinciri tabanlı bir uygulamanın değer önerisini esasen azaltır..

Bununla inanıyoruz ki EOS daha az kötülük“İkisinin arasında 8 puan ve NEO puanı 7.

Ademi merkeziyetçilik çabalarında kayıtsız kalan her iki proje için 1 puan kesinti. Daha alakalı projeleri platformlarına çekmemek için 1 puan daha. NEO’nun daha da merkezi bir forma doğru dönüşü, başka bir puan kesintisiyle sonuçlandı.

EOS ve NEO: Puan kartları çetelesi

EOS vs NEO: Sonuç

Şüphesiz Ethereum, akıllı sözleşme platformunun kralı olmaya devam ediyor. Zayıf yönlerine rağmen halen en yaygın kullanılan akıllı sözleşme platformudur. Ancak bu, sonunda Proof-of-Stake (PoS) fikir birliği mekanizmasına geçtiğinde ve Sharding teknolojisini dahil ettiğinde değişebilir.. 

NEO, yoğun odak noktasıyla hızla daha merkezileşiyor ölçekleme ve uyma. Ademi merkeziyetçilik çabalarının eksikliği, bir blok zinciri projesi olma değerini düşürüyor ve bunun bir “güven katmanı“Değil”ölçeklenebilirlik katmanı.” 

EOS’un Çin’de daha fazla dApps geliştiricisi ve kullanıcısı var. NEO’nun büyük bir takipçi kitlesi olduğu iddia ediliyor. EOS ekosistemindeki en büyük blok üreticilerinin çoğu söz konusu ülkeden geliyor. Çinli yatırımcıların EOS’a olan güveninin bir göstergesi. Üstelik aynı zamanda hayır sırada. 1 Çinli bir blockchain araştırma enstitüsüne göre Çin’deki tüm blockchain projelerinde.  NEO, Çin hükümetinin tüm desteğiyle ilk 5’e bile ulaşamadı.

Her şey düşünüldüğünde, EOS’un Ethereum’a meydan okumak için daha iyi bir rakip olarak bu maçtan çıktığını kolayca söyleyebiliriz. Bu EOS ile NEO karşılaştırmasının yardımcı olacağını umuyoruz. Aşağıya herhangi bir yorum bırakın!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector