Gemini VS Coinbase Pro 2021: Kripto Değişimi Karşılaştırma Kılavuzu

Kripto alanı borsalarla dolu. Bazıları büyük, bazıları küçük, bazıları iyi bilinirken bazıları sadece birkaç düzine kişi tarafından kullanılıyor. Bazıları yasal, bazıları dolandırıcı.

En iyi borsalardan bazılarını zaten inceledik ve hangilerine güvenebileceğinizi size bildirdik. Ancak bu kadar çok güvenilir borsayla, şimdi bunları birbirimizle karşılaştırmaya başlamalıyız..

Bu yazıda Gemini ile Coinbase Pro arasında tam bir karşılaştırma yapacağız. Hangisinin sizin için daha iyi olduğuna karar vermenize yardımcı olacak tüm bilgileri almak için okumaya devam edin.

Gemini ve Coinbase Pro Karşılaştırma Tablosu

KrakenCoinbase
ikizler burcu Coinbase Pro
Bulunduğu Yer: New York Bulunduğu Yer: San Francisco
Listelenen Kriptolar: BTC, ETH Listelenen Kriptolar: ATOM, ALGO, BTC, BCH, COMP, DAI, DASH, EOS, ETH, ETC, KNC, LTC, LINK, MKR, OMG, OXT, REP, XLM, XRP, XTZ, ZRX
Başlangıç ​​Dostu: Evet Başlangıç ​​Dostu: Evet
Gelişmiş Tüccarlar İçin Seçenekler: Evet Gelişmiş Tüccarlar İçin Seçenekler: Evet
Mobil uygulama: Evet Mobil uygulama: Evet
Saklama Sigortası: Evet Saklama Sigortası: Evet
Ücretler: Yüksek; % 1,99’a kadar çıkabilir Ücretler: İşlem hacmine bağlı olarak% 0,04 -% 0,05
Exchange’i ziyaret edin Exchange’i ziyaret edin

Asıl fark:

Gemini ile Coinbase Pro’yu karşılaştırırken, Gemini ile Coinbase Pro arasındaki temel farkın takas ettikleri kripto para birimleri olduğunu görebiliriz. Her ikisinin de sınırlı sayıda jetonu varken, Gemini yalnızca Bitcoin ve Ethereum ile işlem yaparken, Coinbase Pro’da 21 jeton mevcuttur..

İkizler nedir?

gemini ile coinbase pro

ikizler burcu 2015 yılında piyasaya sürülen New York merkezli bir kripto para borsasıdır. New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı (NYSDFS) tarafından düzenlenen ve şu anda ABD, Kanada, İngiltere, Güney Kore, Hong Kong ve Singapur.

Gemini, kripto para satın almayı hem güvenli hem de basit hale getirmeyi ve hem acemiler hem de daha deneyimli tüccarlar için araçlar ve özellikler sunmayı hedefliyor..

Gemini Özellikleri:

 • Acemi ve Gelişmiş İşlem Platformları: Kullanıcılar, acemi kripto tüccarlarına yönelik Gemini ™ borsası ve daha deneyimli kullanıcılar için Gemini Active Trader ™ arasında seçim yapabilirler..
 • Mobil Uygulama: Hem Android hem de iOS cihazlarda kullanılabilir. Kullanıcıların kripto para birimlerini depolamalarına ve hareket halindeyken jeton alıp satmalarına olanak tanır. ABD ve Kanada’daki Samsung akıllı telefon kullanıcıları Gemini’yi Samsung Blockchain Cüzdan’a bağlayabilir.
 • Dijital koleksiyonlar: Gemini, kullanıcıların dijital koleksiyon ürünleri satın alabileceği ve satabileceği bir ağ geçidine güç sağlar (“Nifties” olarak adlandırılır).
 • Saklama hizmeti: Gemini, yaklaşık 30 kripto para birimi için sigortalı bir saklama hizmeti sunar. Diğer kripto saklama hizmetlerinden daha fazla olan 200 milyon USD’lik sigorta kapsamına sahipler..
 • Yönlendirme programı: Kullanıcılar Gemini’ye katılan yönlendirmeler için 10 USD değerinde Bitcoin alabilirler..
 • Donanım Güvenlik Anahtarları: Kullanıcılar, WebAuthn aracılığıyla bir donanım anahtarıyla hesaplarını koruyabilir
 • İkizler Doları (GUSD): Gemini’nin stabilcoin’i, ABD Doları’na sabitlendi..
 • Gemini Pay: Kullanıcılar, mobil uygulamayı kullanarak ABD’deki binlerce perakendeciden kripto para birimleriyle alışveriş yapabilirler..

Gemini Ücretleri

Gemini’nin alım satım ücretleri diğer borsalardan biraz daha karmaşık. Birincisi, web ve mobil ticaret için farklı ücret programlarına sahipler. Ayrıca, kullanıcılar bir işlem yaptıklarında iki ücret öderler: birincisi,% 0,5 “Kolaylık Ücreti” vardır..

Bu ücret, diğer borsalardaki “işlem ücreti” ne benzer şekilde çalışır. Çoğu kripto borsasında ortalama işlem ücretinin% 0,2 civarında olduğu göz önüne alındığında, Gemini pahalı tarafta. Kullanıcılar sadece Kolaylık Ücreti değil, aynı zamanda İşlem Ücreti de öderler.

200 USD’ye kadar işlem ücreti 0,99 ile 2,99 USD arasında olacaktır. 200 USD üzerindeki işlemler için işlem ücreti% 1,49 olacaktır..

Diğer bir deyişle, 200 USD değerinin üzerinde Bitcoin (veya Gemini’de listelenen herhangi bir jeton) satın almak istiyorsanız, toplam% 1,99 (0,5 Kolaylık + 1,49 İşlem) ücret ödersiniz. Bu son derece yüksek.

Gemini Güvenliği


Gemini, kripto para satın almayı hem rahat hem de güvenli hale getirmeyi amaçlayan güvenlik göz önünde bulundurularak oluşturuldu. SOC1 Type 1 ve SOC2 Type 1 ve Type 2 ile uyumludurlar.

Kullanıcılar ayrıca hesaplarını WebAuthn aracılığıyla bir donanım güvenlik anahtarıyla korumayı seçebilirler. Güvenlik açısından Gemini, en iyi kripto borsalarıyla aynı seviyede.

Gemini Doğrulaması:

Gemini, tam ticaret erişimine sahip olmak için tam kimlik doğrulaması gerektirir. ABD’deki kullanıcıların geçerli bir kimlik, ehliyet veya pasaport aracılığıyla kimlik kanıtı sağlamaları gerekecektir. Uluslararası kullanıcılar tipik olarak hem kimlik kanıtı hem de ikamet kanıtı (kullanıcının ev adresine bir banka ekstresi veya hizmet veya hizmet faturasının taranması).

Doğrulama işleminin çok uzun sürmesiyle ilgili birkaç kullanıcı şikayeti oldu; bazı durumlarda bir aydan fazla.

İkizler Yasal mı?

Gemini, NYSDFS tarafından bir güven şirketi olarak düzenlenmiştir, bu nedenle alabileceğiniz kadar yasaldırlar.

Gemini İncelemesi

New York merkezli kripto para borsası Gemini, kripto para birimi alımlarını hem kolay hem de güvenli hale getirme fikriyle inşa edildi. Ve kesinlikle bunu yerine getirdiler.

Acemiler ilk jetonlarını Gemini ™ borsasında kolayca satın alabilirken, Gemini Active Trader ™ platformu daha gelişmiş özellikler isteyenler için kullanılabilir. Ayrıca mükemmel bir mobil uygulamaya sahipler ve 30 kripto para birimi için sigortalı gözetim sunuyorlar..

Olumsuz tarafı, satın alma ve ticaret için mevcut tokenlar Bitcoin ile sınırlıdır ve Ether ve ücretler çok yüksek olabilir..

İkizler Artıları

 • Yeni başlayanlar için kullanımı kolay arayüz
 • Uzmanlar için mevcut gelişmiş platformlar
 • Hızlı ve güvenli
 • İyi mobil uygulama
 • Gemini Pay, gerçek dünyada kripto kullanmayı çok daha kolay hale getiriyor
 • Sigortalı kripto saklama hizmeti
 • Yönlendirme programı

İkizler Eksileri

 • Yalnızca birkaç ülkede mevcuttur
 • Sınırlı belirteç seçimi
 • Kredi kartlarıyla fon yok; yalnızca banka havaleleri ve kripto para yatırma işlemleri
 • Ücretler çok yüksek olabilir
 • Yavaş doğrulama süreci
 • Yavaş müşteri desteği

Exchange’i ziyaret edin

Coinbase Pro nedir?

gemini ile coinbase pro

Kripto dünyasında son derece yeni değilseniz, muhtemelen Coinbase’i duymuşsunuzdur..

Coinbase’in iki farklı platforma sahip olduğunu bilmiyor olabilirsiniz: Coinbase’in kendisi (acemi kullanıcılara yöneliktir ve kripto para satın almaya başlamanın kolay bir yolunu sunar) ve uzman tüccarlar için tasarlanmış, onlara daha düşük ücretlerle gelişmiş özellikler sunan Coinbase Pro.

Yani Coinbase, kripto para birimi satın almanıza izin veren kullanımı kolay bir platformdur. Ancak Coinbase’de kripto ticareti çok az veya hiç yok.

Coinbase, kripto para birimlerinde çok fazla kullanılmayan potansiyel olduğunu fark ederek, uzman tüccarlara daha gelişmiş seçenekler sunmak için 2015 yılında GDAX’ı (Global Digital Asset Exchange) başlattı.

Daha sonra, Mayıs 2018’de Coinbase, bazı yeni özellikler ekleyeceğini ve GDAX’ı Coinbase Pro olarak yeniden markalaştıracağını duyurdu..

Coinbase Pro Özellikleri:

 • Coinbase API: API, hem piyasa verilerine gerçek zamanlı erişim sağlayabilen bir web soketi içerir hem de işlemleri otomatikleştirmek için ticaret botlarının programlanmasına izin verir..
 • Mobil Uygulama: Hareket halindeyken rahat ticaret için. Hem Android hem de iOS cihazlar için mevcuttur.
 • Sigortalı Saklama: Müşteri başına 250.000 USD’ye kadar tüm bakiyeler FDIC sigortası kapsamındadır.
 • Gelişmiş İşlem Seçenekleri: Coinbase Pro, hem durdurma hem de sınırlama emirlerine izin verir. Tüm kullanıcılar için olmasa da marj ticareti de mevcuttur.

Coinbase Pro Ücretleri:

Coinbase Pro, tek ve sabit bir işlem ücreti ile çalışmaz. Kullanıcılar, son 30 gün içindeki işlem hacimlerine göre “Fiyatlandırma katmanlarına” yerleştirilir.

İlk kademe, 30 günlük işlem hacmi 10.000 USD’ye kadar olan kullanıcılar içindir ve bu kademe için üretici ücreti% 0.5’tir (ortalamanın üzerinde). Bir sonraki kademe için (10.000-50.000 USD), yapımcı ücreti% 0.35’tir.

Ücretler% 0,04 kadar düşük olabilir, ancak bunu elde etmek için 1 milyar USD’nin üzerinde bir işlem hacmine sahip olmanız gerekir.

Coinbase Pro Güvenliği:

Kullanıcılar, hesaplarını korumak için üç yöntemden birini seçebilirler. İlk seçenek, tek kullanımlık anahtarları SMS yoluyla almaktır. İkincisi, Authy veya Google Authenticator gibi 2FA (İki Faktörlü Kimlik Doğrulama) yazılımı tarafından oluşturulan tek kullanımlık anahtarları içerir..

Son olarak, kullanıcılar U2F / WebAuthN standardını desteklediği sürece bir donanım güvenlik anahtarı seçebilirler. Coinbase Pro güvenliği, tüm en iyi kripto borsalarıyla aynı seviyede.

Coinbase Pro Doğrulaması:

Coinbase Pro hesapları için doğrulama, kullanıcının ülkesine göre değişmekle birlikte, genellikle iki aşamalı bir işlemden oluşur. Bunlardan biri pasaport, ehliyet veya kimlik kartı gibi devlet tarafından verilmiş bir kimlik sağlayacak.

İkincisi, ikinci bir kimlik veya bir dizi kimlik doğrulama sorusunu tamamlama olabilir. İşlem genellikle hızlıdır ve Coinbase’in mobil uygulamasından gerçekleştirilebilir..

Coinbase Pro Yasal mı?

Coinbase Pro’nun ana şirketi Coinbase, 2012’den beri piyasada olan en güvenilir kripto para borsalarından biridir..

Kullanıcı hesapları, FDIC sigortası ile 250.000 USD’ye kadar sigortalıdır ve FinCEN’e (ABD Hazine Bakanlığı Mali Suçları Uygulama Ağı) kayıtlıdır. Yani evet. Onlar yasal.

Coinbase Pro İncelemesi

Kripto para dünyasında yeniyseniz ve sadece paranızın değerini korumak için Bitcoin veya Ether satın almak istiyorsanız veya fiyatın fırlayacağını umuyorsanız, Coinbase Pro muhtemelen sizin için en iyi seçenek değildir..

Sonuçta Coinbase Pro’nun hedef kitlesi uzman, yüksek hacimli kripto tüccarları. Bu tür bir kullanıcı gelişmiş seçeneklerden yararlanır, ancak çoğu madeni para seçimini çok sınırlı bulabilir..

Coinbase Pro’nun 21 kripto para birimi Gemini’nin ikisinden çok daha fazla olsa da, yüzlerce kripto para birimini listeleyen borsalar var..

Ayrıca, düşük hacimli bir tüccarsanız, diğer borsalar Coinbase Artılarından daha düşük ücretler sunar. Ancak, hedeflenen kullanıcıları arasındaysanız, Coinbase Pro kontrol etmeye değer.

Coinbase Pro’nun Artıları

 • Hızlı ve güvenli
 • Uzman tüccarlar için gelişmiş seçenekler
 • Sağlam API
 • İyi mobil uygulama
 • Sigortalı kripto para birimi saklama

Coinbasse Pro’nun Eksileri

 • Sınırlı sayıda jeton mevcut
 • Kredi kartıyla para yatırma yok; sadece banka havalesi
 • Uzun hacimli tüccarlar için ücretler ortalamanın üzerinde

Exchange’i ziyaret edin

Gemini mi Coinbase Pro mu… Özetle

İki mükemmel kripto para birimi değişimine bir göz attık: Gemini ve Coinbase Pro. Bununla birlikte, her şirket iki ayrı platform sunar: biri acemi tüccarlar için (Gemini ™ ve Coinbase) ve diğeri deneyimli tüccarlar için gelişmiş özelliklere sahiptir (Gemini Active Trader ™ ve Coinbase Pro).

Kriptoda ilk adımlarınızı atan acemi bir kullanıcıysanız, muhtemelen Gemini’nin sunduğu birçok özelliği takdir edeceksiniz ve Gemini Pay programı, kripto para birimlerini gerçek dünyada kullanılabilir hale getiren bir şirketin mükemmel bir örneğidir..

Coinbase, ilk jetonlarınızı satın almak için daha basit olabilir, ancak Gemini onlarla daha fazlasını yapmanıza izin verir. Coinbase ayrıca yüksek para yatırma ve çekme ücretlerine sahiptir, bu da uzun vadede çok para anlamına gelebilir..

Bu nedenle, acemiler için Gemini öne çıkıyor. Aktif, deneyimli tüccarlar için işler farklıdır. Bu kullanıcılar, kripto jetonlarının günlük, gerçek dünyadaki kullanılabilirliği ile biraz daha az ilgileniyor ve para kazanmak için bu jetonlarla ticaret yapmakla daha çok ilgileniyor..

Onlar için Coinbase Pro, iki ana nedenden dolayı Gemini Active Trader ™ ‘den daha iyi bir seçenek olabilir: Coinbase Pro, özellikle yüksek hacimli tüccarlarsa, daha geniş bir token yelpazesine ve genellikle daha düşük ücretlere sahiptir..

Ya sen? Şu anda ne tür bir kripto tüccarısınız veya gelecekte olma olasılığınız var mı? Artık Gemini ile Coinbase Pro karşılaştırmasını okuduğunuza göre, size en uygun değişim platformunu seçmek için ihtiyacınız olan bilgilere sahipsiniz..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map