1. Ledger Nano S 2. Trezor 3. Anahtar
BAŞLAMAK! BAŞLAMAK! BAŞLAMAK!

Ripple (XRP) değerinin bir yılda 0.01 $ ‘dan 1 $’ a yükselmesi ve ilk on kripto para listesine dahil edilmesi, bu para biriminin güvenli bir şekilde nasıl satın alınacağı ve saklanacağı konusunda birçok tartışmaya neden oldu. XRP’yi en iyi dalgalanma cüzdanında saklayabiliriz ama önce neden sorusuna bakalım?

Neden En İyi XRP Cüzdanına ihtiyacım var??

Tıpkı fiziksel fiat paranızı saklamak için fiziksel cüzdanlara ihtiyacınız olduğu gibi, kripto para birimleri için eşdeğer bir cüzdana ihtiyacınız olacaktır. Madeni paralarınızı tek bir yerde saklamak, aktarmak, almak ve yönetmek için kullanılır..

Kripto para birimlerinin depolanması, madeni paraların orada saklanması anlamına gelmez. Bunun yerine, genel anahtarla (başka bir onaltılık kod) birlikte kullanılan ve sonunda belirli bir para birimine bağlanan özel bir anahtar (onaltılık kod) üretir. Yani, bir XRP cüzdanı kişisel bir işlem defteri olarak kullanılır.

Masaüstü, Çevrimiçi, Mobil ve Donanım gibi farklı platformlarda birkaç tür kripto para cüzdanı vardır. Bu yazıda, ait oldukları kategoriye bağlı olarak en iyi XRP cüzdanlarını ve çeşitli özelliklerini göreceğiz..

Öyleyse başlayalım.

En İyi 13 En İyi Ripple Cüzdan 2021

1. Ledger Nano S

Ledger Nano S’ye Genel Bakış

Ledger Nano S, ekli OLED ekrana sahip bir USB sürücüsününki gibi kompakt bir şekilde gelen bir donanım XRP cüzdanıdır. Küçük boyutu ve bir bilgisayar korsanının para birimini çalma yeteneğini sınırlayan özel anahtarları saklama yeteneği nedeniyle en güvenli Cüzdan olarak kabul edilir..

Diğer xrp cüzdanları depolanacak coin sayısını kısıtlarken, sınırsız XRP coinleri saklamanıza izin verir. Dahası, diğer kripto para birimleri de saklanabilir.

Ripple için bir donanım cüzdanı olan Ledger Nano, para birimi kullanımını kolay, güvenli ve sorunsuz hale getirir. Bilgisayar veya mobil gibi bu cihazla uyumlu bir cihaza ihtiyacınız var ve ardından XRP’leri gönderip almaya başlayabilirsiniz..

Tüm özel anahtarlar çevrimdışı bir ortamda, yani PC’nizde saklanır ve bu nedenle bilgisayar korsanlarının Cüzdanınıza girip çalması oldukça zor hatta imkansız hale gelir. Bu cihazı Windows, Mac, Linux ve Chrome OS çalıştıran bir PC’ye bağlayabilirsiniz. OTG Kablosu kullanarak Android Telefonunuza da bağlayabilirsiniz..

Ledger Nano S Güvenliği

Bu cihaz, önemli detayları taşıyan işlem sonrası oluşturulan tohum anahtarı gibi işlem detaylarını gösteren ayrı bir ekran ile birlikte gelir, böylece yazılımda olası bir tehdit olan davetsiz ekran görüntüleri veya cihaz ekranına girme gibi tehditlere karşı dirençli hale getirir. Cüzdanlar.


Ledger Nano S’yi bilgisayarınıza bağladıktan sonra, XRP bakiyenizi ve tüm işlemleri kontrol etmek için bir uygulama yüklemeniz gerekir. Birine XRP gönderirken, işlemi onaylamak için cihazı fiziksel olarak kullanmanız gerekir, bu da bilgisayar korsanlarının cihaza fiziksel olarak erişemeyeceği için işlemi daha güvenli hale getirir..

Özel anahtarlar, çift yonga mimarisine yüklenen kriptografik onaylı ürün yazılımını desteklediği için cihazda ayrı olarak depolanır. Dahası, PC’ye taktığınızda 4 haneli PIN kodu sorar..

Kullanılacak adımlar

 • XRP Cüzdan oluşturmak ve başlatmak için, Ledger Wallet Ripple uygulamasını resmi sitesindeki bağlantı üzerinden bilgisayarınıza kurun ve Ripple Uygulamasını Ledger Manager aracılığıyla bir cihaza yükleyin..
 • Cihazın kendisini kullanarak ayarları değiştirebilirsiniz, kaydırma işlemi tek tuşla yapılır ve her iki düğme ile bir seçeneğe tıklanır. Aynı şekilde, “Tarayıcı Desteği” ni kapatın.
 • Bilgisayarınızda Ledger Wallet Ripple’ı başlatın. Otomatik olarak senkronize olur ve sonra onu kullanabilirsiniz.

Özellikleri

 • Verileriniz gizlidir ve bir PIN kodu ile güvence altına alınmıştır ve izole edildiği için kimse onu çalamaz.
 • Kullanıcıya hesaplara güvenli ve kolay erişim sağlayan sezgisel bir deneyim sağlayan Yerleşik Ekran ve Sert düğmelere sahiptir..
 • Aynı donanım Cüzdanında aynı anda farklı kripto para birimlerini destekleyebilir.
 • Ledger Nano S, Kötü Amaçlı Yazılım kanıtıdır, yani xrp dalgalanma cüzdanının tüm başlatılması ve geri yüklenmesi bu cihazda ayrı olarak yapılır, bu nedenle dış dünya kriptografik anahtarlarınızı hackleyemez..
 • Bu nedenle, Ledger bile özel anahtarlarınızı ve cihazınıza erişiminizi bilmediği için gizliliğiniz son derece yüksektir..

Ledger Nano S’nin Eksileri

 • Ripple için bir donanım cüzdanı olduğundan, onu güvende tutmak kendi sorumluluğunuzdadır. Karşılaştığı güvenlik açığı, birisinin onu sizden çalmasıdır..
 • Önceden başlatılmış bir Defter Aygıtını asla kullanmayın. Ayrıca, her zaman PIN kodunuzu saklayın ve bir yere yazın.

LEDGER CÜZDAN İLE BAŞLAYIN

2. Trezor 

Trezor’a Genel Bakış

Trezor, kripto para birimlerini depolamak ve aktarmak için orijinal donanım cüzdanı olarak biliniyor. Donanım cüzdanları gittikçe güvenlik açısından oldukça güvenli bir seçenektir. Tüm özel anahtarlar, bilgisayar korsanlığına yatkın bazı bilgisayar sunucularında değil, gerçek dünyadaki fiziksel konumlarda saklanır..

Halihazırda depolanan bir milyondan fazla cihazla, bu, kripto para birimi tüccarları için en sıcak seçimlerden biridir. Bu maalesef cüzdana eşlik eden fiyat etiketinin küçük kripto yatırımlarına değmediği anlamına geliyor.

Güvenlik

Çoğu çevrimdışı cüzdanda olduğu gibi, 12 ila 24 benzersiz kelimeden oluşan özel tohum çevrimdışı olarak saklanır ve paralarınız bu anahtar aracılığıyla çevrimdışı bir yedekten beş dakika içinde alınabilir. Küçük veya büyük her işlem, bir PIN gerektirecektir. Sınırlı bir USB bağlantısı, virüslü bir bilgisayarın bağlanması durumunda cüzdanın virüslerden veya kötü amaçlı yazılımlardan korunmasını sağlar.

Kullanılacak Adımlar

 1. Daha eski modeller için, cihazı bir bilgisayara takın. Daha yeni modeller için, cüzdanınızı doğrudan açın ve Trezor web sitesini ziyaret etmek için ekranınızdaki bağlantıya tıklayın..
 2. Talimatları okuyun. Eski model kullanıcıların cüzdanı cihazlarına yüklemeleri gerekecek.
 3. Parmak izlerini doğrulayın, sistemi kapatın ve cihazınızla bağlantısını kesin. Yeniden bağlayın ve açın.
 4. Artık cüzdanınıza bir ad vermeniz gerekiyor ve ardından, en önemli adım PIN’i ayarlamaktır.
 5. PIN kodunu girmek için cihazdaki boş karelere tıklayın – gerçek numaraların konumu cüzdanın ekranındadır.
 6. Şimdi oluşturulacak yedekleme ifadesini saklayın. Bu kelime öbeğine bir daha erişemeyeceksiniz. PIN kodunuzu unutursanız veya yedeklenmiş paraları geri almak isterseniz, bu numara çok önemlidir.

Öne Çıkanlar

 • 1400’den fazla coin’i destekliyor ve hala genişliyor.
 • Sabit yazılımlarını sürekli güncellerler ve her yeni güncelleme, mevcut olanları geliştirirken yeni özellikler ekler..
 • En son modellerde MicroSD kart desteği vardır, yani her işlem yapmanız gerektiğinde cüzdanı bir cep telefonuna veya PC’ye bağlamanız gerekmez..
 • Maliyet, kullanım kolaylığı, kullanıcı dostu tasarım ve güvenlik, onu ileri düzey kullanıcılar için en iyi cüzdan haline getiriyor.

Eksileri

 • Bu, orada bulunan daha pahalı seçeneklerden biridir.
 • 2017’de yetkisiz erişim bildirildiğinde olumsuz tanıtıma maruz kaldı.

TREZOR İLE BAŞLAYIN

3. Anahtar

KeepKey’e Genel Bakış

KEEPKEY Ripple cüzdan

ShapeShift platformunda sağlanan KeepKey, şirketin web arayüzünü ticaret için sıfır komisyon ücreti ile tamamlar. KeepKey, piyasadaki tüm büyük kripto para birimlerinin yanı sıra 46 ERC tokenini de destekliyor ve sürekli genişliyor. Her bir özel anahtarı oluşturmak için rastgele sayı oluşturucuyu kullanır ve macOS için optimize edilmiştir. KeepKey, basit, kullanıcı dostu tasarımıyla bilinir ve yeni başlayanlar arasında çok popüler bir seçimdir.

Güvenlik

Çoğu donanım cüzdanında olduğu gibi, özel anahtarlar çevrimdışı olarak saklanır ve yedekleme ve geri alma yalnızca benzersiz bir kurtarma tohumu aracılığıyla yapılabilir. Öte yandan, herhangi bir değer ve hacimdeki kripto para birimlerinde alım satım ve alım satım yapmak için bir PIN kodu gerekecektir. Cüzdan, virüslere ve kötü amaçlı yazılımlara karşı iyi korunur ve hedeflenebilecek kendi işletim sistemine sahip olmadığı için güvenli kabul edilir..

KeepKey’i Ayarlama

 1. Satın alma işlemini yaptıktan ve teslimatı aldıktan sonra KeepKey istemci uygulamasını indirdiğinizden emin olun.
 2. Uygulamada KeepKey’i Başlat’a tıklayın ve cihazınızın adını girin
 3. Güçlü bir PIN seçin ve onaylayın, gerekli 9 basamak uzunluğunu karşıladığından emin olun. Onaylamadan önce ekrana dikkatlice bakın çünkü rakamların sırası şimdi değişmiş olacaktır..
 4. Yazmanız gereken 12 kelimelik kurtarma ifadesini göreceksiniz. Bir yere yazmazsanız ve ardından PIN kodunu unutursanız tüm varlıklarınızı ve madeni paralarınızı kaybedersiniz..
 5. Hazırsınız. Artık işlem yapabileceğiniz hesap kontrol panelinize yönlendirileceksiniz.

Özellikleri

 • Piyasadaki en cazip fiyatlardan biri – sadece 49 $ ‘dan başlayan fiyatlarla.
 • Şık, çekici görünüm ve çok sezgisel bir tasarım
 • Güvenlik özelliklerine eklemek için kullanıcıların işlemleri onaylamak için basılı tutmaları gereken ekstra bir düğme.
 • PINS’lerin kolayca tehlikeye atılmamasını sağlamak için zaman zaman otomatik PIN değiştirme.
 • Gelişmiş cüzdan fiyatları piyasa ortalamasının altında

Eksileri

 • Sınırlı sayıda madeni parayı destekler, bu nedenle ana akım madeni paraların desteklenmesi daha az olasıdır.
 • Taşıması hantal olabilir.

KEEPKEY KULLANMAYA BAŞLAYIN

4. Edge Cüzdan

Edge CüzdanEdge Wallet, iOS ve Android’de bulunan açık kaynaklı, gözetim dışı bir kripto para birimi cüzdanıdır. Edge (eski adıyla Airbitz) 2014’ten beri mobil bir cüzdan kullanıyor ve SDK’sını, güvenlik araçlarını ve savaşta test edilmiş cüzdan altyapısını kullanması gereken şirketlere ve projelere lisanslıyor..

Edge Cüzdan tamamen özeldir ve yalnızca son kullanıcı, cüzdanın desteklediği birçok varlık üzerinde kontrole sahiptir. Edge Cüzdan, bir mobil cihazdan fiat’tan kripto değişimine, kriptodan kripto değişimine ve Ripple ağına doğrudan erişim sağlar. Gerekli tüm özelliklere sahip olduğu için bu, XRP için ideal bir cüzdandır..

Güvenlik

Edge, herhangi bir bilgi telefon diskine çarpmadan önce son kullanıcının cihazında yerel olarak hesaplar oluşturmak ve şifrelemek için bir kullanıcı adı ve şifre ayarı kullanır. Edge bir hesabın kullanıcı adını ve şifresini asla görmez ve bilmez. Edge, cihazların hasar görmesi, kaybolması veya çalınması durumunda şifrelenmiş hesabınızı otomatik olarak arıza korumalı olarak yedekler. Edge, kullanıcılarına her zaman kullanıcının hesabında oluşturduğu her cüzdan için ana özel tohumlarına veya ana özel anahtarlarına tek erişim sağlar..

Edge ayrıca kullanıcılara hesaplarının güvenliğini artırma seçenekleri sunar. Öne çıkan iki tanesi Parola Kurtarma ve Tek Dokunuşla 2 faktörlü kimlik doğrulama kurulumudur. Unutulmuş hesap kimlik bilgilerinin önüne geçmek için, bir kullanıcı Parola Kurtarma’yı kurarak kendilerini daha da güvenli hale getirebilir. 2FA kurulumları, yalnızca kullanıcının erişim izni verdiği belirli cihazlardan oturum açmalarına izin vererek saldırganları engeller. Ekstra kimlik doğrulama uygulamasına gerek yoktur ve Edge’in 2FA’sı için hiçbir telefon numarası kullanılmaz, bunların tümü tek bir düğmeye dokunarak yapılır.

Edge, merkezi olmayan bir sunucu altyapısına sahiptir ve kullanıcıları doğrudan kullandıkları kripto ağlarına bağlar. Edge sunucuları çökse bile, bir kullanıcının cüzdanları çalışmaya devam edecek.

Kullanılacak Adımlar

 • Bu dalgalanma cüzdanı çevrimiçi olarak mobil cihazınızdaki ilgili uygulama mağazasından indirin. iOS ve Android desteklenmektedir.
 • Kolay erişim için bir PIN veya parmak iziyle oturum açma özelliğiyle hesabınızı oluşturmak ve şifrelemek için bir Kullanıcı Adı ve Parola ayarlayın.
 • Edge hesabınıza bir XRP Cüzdan ekleyin.

Özellikleri

 • Çoklu Varlık Desteği
 • Uygulama içi fiat’tan kripto para birimine değişim yetenekleri
 • Uygulama içi kripto – kripto değişim yetenekleri
 • Şifre kurtarma
 • XRP’nin çeşitli satıcılara ve borsalara gönderilmesiyle uyumluluk için XRP’nin Hedef Etiketi desteği
 • Kullanıcı her zaman ve yalnızca Ana Özel Anahtarına erişebilir
 • Birden çok kanal ve sosyal medya platformunda aktif müşteri desteği

Eksileri

Yalnızca mobil

 • Şifre Kurtarma ayarlanmamışsa ve bir kullanıcı, kullanıcı adını ve şifresini unutursa, Edge onları hesabına alamayacaktır. Tasarım gereği Edge herhangi bir hesabın kullanıcı adını ve şifresini bilmiyor.

EDGE CÜZDAN İLE BAŞLAYIN

5. Rippex

Rippex’e Genel Bakış

RippexRippex, bir Masaüstü Cüzdanıdır ve çevrimiçi olarak en iyi dalgalanma cüzdanlarından biridir; bu, Cüzdanınız üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmanızı sağlar, çünkü bu, hem PC’nize hem de mobil cihazınıza indirebileceğiniz bir uygulama ve özel anahtarlar PC’nizde veya seyyar.

İşlem ücreti daha azdır ve bu nedenle ticaret için kullanışlıdır.

Bu dalgalanma çevrimiçi cüzdan, çoklu doğrulama sistemi yürüttüğünü ve tüm işlemlerin Ripple ağı tarafından onaylandığını iddia ediyor. Tüm işlem bilgileri, özel bir gizlilik takibi ile şeffaflık sağlanacak şekilde kamuya açık tutulur. Anahtarlarınızı daha güvenli tutmak için İki Adımlı Kimlik Doğrulama (2FA) kullanırlar.

Kullanılacak Adımlar

 • Rippex’te bir Ripple Hesabı oluşturmak için sitelerinde verilen Ripple çevrimiçi cüzdan uygulamasını indirin.
 • Uygulamayı Mac, Linux veya Windows işletim sisteminize göre yükleyin.
 • Bazı XRP’ler alarak hesabınızı etkinleştirin.
 • Ödemeler için, alıcının Ripple Adresini bilmeniz ve ardından göndermek istediğiniz XRP miktarını girmeniz gerekir. “Onayla” yı tıklayın.

Özellikleri

 • Bu dalgalanma çevrimiçi cüzdan, kullanıcıya daha fazla kontrol sağlar.
 • Sıkı iki yönlü doğrulama süreci ve düşük işlem ücreti.
 • İtibari para birimlerinin yanı sıra Euro, Yen, ABD Doları vb..
 • İşlemlerde çeviklik ve şeffaf bir hizmet sağlayıcı olma iddiaları.
 • Rippex Mobil Uygulaması harika bir arayüze sahiptir ve hızlı işlemlere ve alım satım kararlarına ihtiyaç duyulduğunda kullanılır.

Rippex’in Eksileri

 • Çevrimiçi Ripple Cüzdanlarından daha güvenli olmasına rağmen, bilgisayarınızdaki kötü amaçlı yazılımlara karşı tamamen güvenli değildir..
 • PC’nizi virüslerden uzak tutmanız ve düzenli olarak anti-virüs kontrolleri yapmaya devam etmeniz önerilir.
 • Her zaman güvenilir bir bilgisayar kullanın.
 • Ripple hesabınıza paylaşılan bilgisayarlardan veya ağlardan erişmemeye çalışın.

RIPPEX İLE BAŞLAYIN

6. Gatehub

Gatehub’a Genel Bakış

gatehubEn ünlü cüzdanlardan biri Gatehub’tır. XRP para biriminizi istediğiniz zaman saklayabilir ve geri alabilirsiniz, bu da onu daha kullanıcı dostu hale getirir. Bir Exchange sistemi türü hizmet ve tüm varlık oranlarının kapsamlı bir görünümünü sağlar. Tek bir yerde tüm varlıkların yükseliş ve kazançlarının konsolide bir görünümüne sahip olabilirsiniz, bu büyük bir zaman kazandırıcıdır..

Ayrıca Bitcoin, Ethereum, Ethereum Classic ve Augur gibi diğer kripto para birimleri de sunar..

Kullanım Adımları

 • Ripple cüzdanının çalışması için minimum 20 XRP gereklidir, aksi takdirde cüzdan devre dışı bırakılır..
 • Yeni bir cüzdan oluşturmak için önce e-posta kimliğinizi kullanarak onların sitesinde bir hesap oluşturun..
 • Cüzdan sayfasına gidin. Yeni cüzdan eklemek için “” üzerine tıklayın.
 • Bir cüzdan adı girin, bir cüzdan türü seçin ve ardından Oluştur’a tıklayın..
 • Ödeme gönderme işlemi basittir, sadece Cüzdanı seçin ve “Ödemeyi Gönder” i tıklayın.
 • Alıcının e-posta adresi, Ripple adresi, Ripple adı, Gatehub adı, Cüzdan adı ve Kişi adı gibi bilgilerini kullanabilirsiniz..
 • Gönderilecek Miktarınızı girin ve işlemi başlatmak için “Onayla” yı tıklayın.

Özellikleri

 • Alım satım amaçlı kullanılan tüm varlıkların değerleri hakkında bilgi verir.
 • XRP’leri kendiniz saymanın sıkıcı yönteminden tasarruf etmek için cüzdan istatistiklerinizi ve net tutarı gerçek zamanlı olarak sağlar.
 • Doğrulanabilir pinler ve hesap numaraları gibi bankalarda kullanılan yöntemlerin aksine, yalnızca ad veya adres kullanarak anında ödemeler.
 • XRP’nizi alıp tek bir platform altında başka para birimleri satın alabilirsiniz..

Github’un Eksileri

 • Ripple şirketi Gatehub’ı resmi olarak desteklemiyor veya temsil etmiyor, ancak kendi sitelerinde referans olarak veriliyor..
 • Tüm parolalar ve özel anahtarlar endüstri standardı teknikler kullanılarak şifrelenmiş olsa da, siber saldırılara, bozuk paraların çalınmasına ve diğer kötü amaçlı yazılım uygulamalarına karşı hala savunmasızdır..

GATE HUB’I KULLANMAYA BAŞLAYIN

7. Atomik Cüzdan

atomic_ripple_xrp_walletAtomic, cihazınıza yükleyebileceğiniz ve Ripple’ı kolayca depolayabileceğiniz, gönderebileceğiniz, alabileceğiniz, takas edebileceğiniz ve satın alabileceğiniz çok basit, kapsamlı ve hafif bir cüzdandır. Düzgün kullanıcı arayüzü ve içindeki birçok özellik nedeniyle XRP topluluğundaki birçok kullanıcı tarafından onaylanmıştır.. 

Atomic Wallet, teknoloji odaklı olmayan kullanıcılar için bile, XRP hodlers için hepsi bir arada gözetimsiz bir çözüm sunduğu için, bir dizi karmaşık kripto para birimi cüzdanının aksine oldukça güvenilir bir alternatif haline geliyor.. 

Cüzdan, açık ve basit arayüzü nedeniyle kripto kullanıcıları arasında giderek daha fazla popülerlik kazanıyor. Cüzdan, bakiyenizdeki tüm bilgileri blok zincirinden saklar ve işlemlerinizi özel bir anahtarla imzalayarak çalışır..

Özel anahtarlar, anımsatıcı bir tohumdan üretilir. Atomic, fonlarınızı güvende tutan ve size bunlar üzerinde tam kontrol sağlayan, tamamen merkezi olmayan bir çözümdür..

Kullanılacak Adımlar

 • Atomic Wallet’ı indirin ve kurun
 • Uygulamayı açın ve “Cüzdan Oluştur” u tıklayın
 • Bir şifre belirleyin
 • Anımsatıcı bir tohum, 12 kelimelik bir şifre yazın ve güvenli bir yerde saklayın
 • Bu kadar! Atomic’te Ripple kullanmanın tadını çıkarın!

Özellikleri

Olağanüstü güvenlik

Özel anahtarlarınız cihazınızda kodlanır ve asla bırakılmaz. Paranıza yalnızca siz erişebilirsiniz. Atomic, yaygın olarak kullanılan açık kaynak kitaplıklarının üzerine inşa edilmiştir.

Anında değişim

Tek bir tıklamayla çeşitli jetonları ve jetonları başkalarıyla takas edebilirsiniz. Harici hizmetlere gerek yok. Changelly tarafından sağlanmıştır & ShapeShift platformları.

Ademi Merkeziyetçilik ve Anonimlik

Atomic tamamen merkezi olmayan bir cüzdandır. KYC’yi veya başka herhangi bir doğrulamayı geçmeniz gerekmez. Paranız üzerinde hiçbir zaman erişimimiz veya kontrolümüz yok. Kripto paranızı tamamen anonim bir şekilde yönetmenin keyfini çıkarın!

Üyelik Programı

Atomic, yerel Atomic Wallet Token’a dayanan gelişmiş bir üyelik programına sahip ilk kripto para cüzdanıdır. AWC-BEP2 sahipleri, yerleşik bir değişim hizmetini kullandıkları için aylık nakit geri alacaklar.

24/7 Canlı destek

Destek ekibimiz her zaman çevrimiçidir ve herhangi bir sorun olması durumunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyar. Sadece bizimle iletişime geçin [e-posta korumalı] veya canlı telgraf sohbeti @AtomicWalletChat

Pürüzsüz ve kullanışlı UI arayüzü

Olağanüstü kullanıcı deneyimine odaklanıyoruz. Uygulama, cihazınız için tamamen optimize edilmiştir.

Dikkat edilecek noktalar

Anımsatıcı tohum ifadenizi güvenli bir yerde saklamaktan sorumlu olmalısınız..

ATOMİK CÜZDAN İLE BAŞLAYIN

8. Tost

Tosta Genel Bakış

tost cüzdan logosuBu bir tür sıcak cüzdan, yani çevrimiçi bir cüzdan. Tüm şifrelenmiş anahtarlar telefonda Toast kullanılarak üretilir ve asla ayrılmadan, böylece daha güvenli ve siber saldırılara daha az eğilimli hale gelir.

Kaynak kodu ve yazılım ikili dosyaları açıktır ve bu nedenle işlemler ve depolama için güvenli bir Cüzdan olduğunu iddia etmektedir..

StarStone Limited tarafından geliştirildi, iOS, Android, Windows, Mac ve Linux için indirilebilir. Tamamen ücretsiz bir Cüzdan’dır ve kendi tarafında herhangi bir ücret almaz. Telefonunuzdan sunucularına herhangi bir bilgi veya gizli şifreler göndermezler, bu nedenle güvenli olduğunu iddia ederler. Tüm bu özellikler onu dalgalanmayı depolamak için ideal bir cüzdan haline getirir.

Kullanılacak Adımlar

 • Toast Uygulamasını cihazınızın özelliklerine göre indirin.
 • “Yeni Cüzdan Oluştur” u tıklayın.
 • Ardından 6 Haneli PIN’i girin ve bundan sonra bir “Parola” belirlemeniz gerekir. Parolanız cüzdanınızı şifrelemek için kullanılır ve bu nedenle gizli tutulmalıdır..
 • Kurtarma Kelimesi, Parolanızı unutursanız hesabınızı kurtarmak için de paylaşılır. İleride başvurmak için bu 6 kelimeyi bir yere not edin.
 • Şimdi “Hesap Ekle” yi tıklayın ve yeni Ripple adresi oluşturun.
 • Bir adres oluşturduktan sonra, içine minimum 21 XRP koyarak cüzdanı etkinleştirmeniz gerekir..
 • Alıcının Ripple adresini ve gönderilecek tutarı kullanarak ödeme gönderebilirsiniz.

Özellikleri

 • Uygulama mobil cihazınızda çalışırken XRP’lerin kolay ve hızlı gönderilmesi ve alınması.
 • Hesap bakiyelerinizi ve işlemlerinizi bu cüzdanı kullanarak görüntüleyebilirsiniz.
 • Ripple adresinizi oluşturduktan sonra uygulamanın ayarlar menüsünden de bir yedek oluşturabilirsiniz ve bu nedenle cep telefonunuzu kaybetmiş olsanız bile kullanışlıdır..
 • Ağır şekilde şifrelenmiş anahtarlar, yalnızca güvenlik amacıyla cihazınızda depolanır.

Dikkat edilecek noktalar

 • PIN kodunuzu ve Parolanızı unutursanız ve kurtarma aşamasını not etmezseniz, hesabı ve onunla ilişkili tüm para birimini kaybedebilirsiniz.
 • Bir web cüzdanı olduğu için bazı kötü amaçlı yazılım riski hala verileri tehdit ediyor.
 • Uygulamanızı silmeden önce yedekleme yapmanız gerekir, aksi takdirde para birimleriniz ve verileriniz sonsuza kadar kaybolur.

Tost CÜZDANINA BAŞLAYIN

9. Coinpayments

Coinpayments’a Genel Bakış

Coinpayments cüzdan logosuCoinpayments sistemi sadece bir cüzdan değil, aynı zamanda bir değişim platformu ve ana para birimi Ripple olan bir çevrimiçi ürün pazarı olarak da görev yapıyor. Hesap açıp para depolayabileceğiniz bir bankaya oldukça benzer şekilde çalışan bir web sitesidir..

Yaklaşık 105 altcoin kabul eder veya sadece% 0,50’lik düşük bir işlem ücreti ile bir tane saklayabilirsiniz. Güvenliği BitGo kullanılarak uygulanan bir web cüzdanıdır..

Tüm para biriminin, kullanıcıya daha fazla kontrol gücü sağlayan çoklu imza teknolojisini kullanan BitGo tarafından% 100 güvence altına alındığı iddia ediliyor. Çoklu imza teknolojisi, işlemi yetkilendirmek için bir anahtar daha ekleyerek Blockchain’de yüksek güvenlikli ağlar için kullanılır..

Sınırsız sayıda XRP’nizi değiştirebilir ve hatta depolayabilirsiniz. Birkaç tüccar ile işbirliği yaptığı ve para biriminizi düşük işlem ücreti ile ödeme yöntemi olarak kullanabileceğiniz için çevrimiçi olarak da satın almanıza olanak tanır..

Kullanılacak Adımlar

 • E-posta kimliğinizi kullanarak resmi web sitelerine kaydolarak bir hesap oluşturun. Bir hesap oluşturmak ve para çekmek tamamen ücretsizdir.
 • E-posta kimliğinizi onaylayın.
 • Kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapın.
 • 2 Faktörlü Kimlik Doğrulama yöntemi kullanır, bu nedenle daha fazla oturum açmak için E-posta Kimliğinizde size bir kod gönderilecektir..
 • Ardından, Para Yatırma Adresi oluşturun, Hesaplarım’a gidin ve ardından “Bozuk Para Cüzdanları” na gidin.
 • Ripple’ı seçin ve ardından Adresi oluşturmak için “Para Yatır” ı tıklayın.
 • Oluşturulan bu Adresi kullanarak para birimi gönderebilir ve ödeyebilirsiniz.

Özellikleri

 • XRP’yi diğer çeşitli kripto para birimleriyle birlikte saklayabilirsiniz..
 • Multisig teknolojisini kullanmak, işlemi daha hızlı hale getirir ve ayrıca daha az hackleme şansı ile daha fazla kontrol sağlar.
 • Madeni paralarınızı ABD Doları ve Euro gibi fiat para birimlerine de dönüştürebilirsiniz..
 • Sitelerinde gezinmek oldukça kolaydır ve sezgiseldir, bu da onu kullanıcı dostu yapar.
 • Magento 2 Mağazası ile entegre edilmiştir ve madeni paralarınızı saklamak için Magento 2 kripto para Cüzdanlarını kullanır..
 • Ayrıca Android ve IOS kullanıcıları için bir mobil Uygulaması da vardır, böylece onu nereye giderseniz gidin indirebilir ve kullanabilirsiniz..

Coinpayments Eksileri

 • Çevrimiçi Cüzdan olduğu için her zaman Hacker riski taşır.
 • Ayrıca, bilgilerinizden herhangi birine erişmesi durumunda Banka Hesaplarınızla ilgili bilgi sızıntısı riski olan Paypal ile entegre edilmiştir..

PARA ÖDEMELERİ İLE BAŞLAYIN

10. Cryptonator

Cryptonator’a Genel Bakış

Cryptonator Cüzdan LogosuXRP’leri saklamak ve ayrıca işlemleri hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirmek başka bir Çevrimiçi Cüzdan. Yaklaşık 15 kripto para biriminde saklayabilir ve takas edebilirsiniz ve tek bir hesap altında daha sorunsuz bir işlem için doğrudan işlemlere ve para birimleri arasında anında alışverişe izin verebilirsiniz. Çok düşük işlem ücretleri alır ve hesap açmak ücretsizdir.

Hesap korumasını ve güvenliğini artırmak için iki aşamalı doğrulama sürecini, HTTPS üzerinden şifreli SSL bağlantısını ve güvenilir internet protokollerini dahil etmeye özen gösterdiği için güvenlik, bu Cüzdanın güçlü bir bileşenidir. Ayrıca Banka Sınıfı güvenlik sağladığı ve bu nedenle kimliğinizin gizliliği ve anonimliğinin asla söz konusu olmadığı söyleniyor..

Cryptonator’a, Chrome Tarayıcı ile entegre olduklarından, müşterilere daha fazla kimlik doğrulama ve daha kolay erişim sağlayan bir Chrome uzantısı olarak da erişebilirsiniz..

Nasıl kullanılır

 • Cryptonator, Kişisel ve Satıcı Hesabı olmak üzere iki tür hesap vardır..
 • E-posta Kimliği ve Parola girerek bir hesap oluşturun.
 • E-posta Kimliğinizi onaylayın. Mobil Uygulamayı kullanırken, cep telefonunuza gönderilen OTP’yi kullanarak 2 Faktörlü Kimlik Doğrulama koduna sahip olacaksınız..
 • Hesabınızda oturum açın ve Para Yatırma Adreslerinizi oluşturun.
 • Hesap adının yanındaki açılır menüden “Yeni adres oluştur” u tıklayın. Her kripto para birimi 10 adede kadar adresi destekleyebilir.
 • Artık bu adresleri para gönderip almak ve işlem amacıyla kullanabilirsiniz..
 • Daha güvenli hale getirmek için ödeme bilgilerinizi onaylarken tekrar OTP istenecektir..

Özellikleri

 • İki faktörlü kimlik doğrulama ile yüksek dereceli güvenlik ve tüm kullanıcı verileri SHA-256 kriptografik algoritma tarafından karma hale getirilir.
 • Android için Uygulama sürümünü mobil cihazınıza ve ayrıca Chrome uzantısına indirebilirsiniz..
 • 15 farklı kripto para birimini destekleyen tek bir hesapla işlemler hızlı, kolay ve doğrudandır.
 • Ayrıca düşük komisyon ücretleriyle para birimini gerçek zamanlı olarak fiat para birimlerine dönüştürebilirsiniz..

Cryptonator’ın Eksileri

 • Çevrimiçi bir cüzdan olarak, bilgilerinizin ele geçirilmesine ve sızdırılmasına karşı savunmasızdır..
 • Mobil hırsızlık durumunda, onlarla iletişime geçebilir ve hesabınızı hemen ele geçirebilirsiniz..

KRİPTONATÖRÜ KULLANMAYA BAŞLAYIN

11. Bekle

Uphold, yalnızca Ripple’ı depolamak için kullanılmaz. İtibari para biriminizi kripto para birimine dönüştürebileceğiniz çoklu kripto para borsasıdır..

Diğer kripto para birimi borsalarının aksine, Uphold’da banka kartınızı kullanarak anında kripto para satın alabilirsiniz. Ayrıca platformun desteklediği çeşitli kripto para birimlerini gönderebilir, alabilir, takas edebilir ve dönüştürebilirsiniz..

Uphold, kullanıcıların kayıt olur olmaz ve e-posta kimliklerini onaylar onaylamaz kripto para birimi satın almaya başlamasına olanak tanır. Bununla birlikte, 1.000 $ ‘dan fazla değere sahip siparişler vermek için Uphold tarafından belirlenen KYC prosedürünü tamamlamanız gerekir..

Nasıl kullanılır

 • E-posta kimliğinizi kullanarak Uphold’da bir hesap oluşturun.
 • Size gönderilen bağlantıya tıklayarak E-posta Kimliğinizi doğrulayın.
 • Artık küçük alım satım emirleri verebileceksiniz. Daha büyük siparişler verebilmek için, birkaç belge göndererek KYC prosedürünü tamamlamanız gerekir..
 • KYC prosedürü tamamlandığında, hesabınızdan daha büyük siparişler verebileceksiniz..
 • Hesabınızı daha da güvenli hale getirmek için 2FA kimlik doğrulamasını etkinleştirin.

Özellikleri

 • Çok çeşitli kripto para birimlerini ve ülkeleri destekler.
 • Kullanıcılara banka / kredi kartlarını kullanarak anında kripto para satın alma olanağı sağlar.
 • Hizmet, hesabınızın güvenliğini sağlamak için birden fazla güvenlik önlemi kullanır.

Eksileri

 • Uphold, sıcak bir cüzdan. Bu, saldırılara ve hırsızlıklara karşı savunmasız olduğu anlamına gelir.
 • Özel anahtarlarınız her zaman sizden gizlendiğinden, paranız üzerinde tam kontrole sahip değilsiniz.
 • Anında kripto para satın almanıza izin verseler de, her satın alma siparişinde ağır bir ücret alırlar..

12. Exarpy

Exarpy, aynı zamanda sıcak bir cüzdan olarak da düşünülebilecek Ripple kripto para birimi için en iyi cüzdan hizmetini sağlar. Her zaman internete bağlı olan sıcak cüzdanların aksine, Exarpy internete yalnızca içinde depolanan fonları kullanmak istediğinizde bağlanır. Exarpy, cüzdanınıza erişmek için herhangi bir özel yazılım gerektirmez.

M-cüzdan çevrimdışı oluşturulur ve ne özel anahtarlar ne de genel adres herhangi bir sunucuda saklanmaz. Aslında, Exarpy’nin Ripple adreslerini depolamaya adanmış herhangi bir sunucusu yoktur..

Cüzdan, son derece duyarlı, kullanımı çok kolay bir arayüz sağlar. Böylelikle keyifli bir deneyim haline getiriyor.

Başlarken

 • Exarpy web sitesine gittikten sonra, tüm koşulları kabul etmeniz ve “Devam Et” i tıklamanız gerekecek.
 • Daha sonra internet bağlantısını kesmeniz istenecektir. Bağlantınızı kestikten sonra, “Cüzdan oluştur” seçeneğini göreceksiniz..
 • Bir cüzdan oluşturmak için, rastgele oluşturulmuş 16 numara seçmeniz ve “Devam Et” i tıklamanız gerekir..
 • Artık, parola ve özel anahtarla birlikte rastgele seçtiğiniz pin numaralarını görebileceksiniz. Hepsini bir kağıda not edin ve güvenli bir yerde saklayın.
 • Daha sonra pin ve parolayı girmeniz istenecektir. Girdikten sonra “Oturum Aç” ı tıklayın.
 • Daha sonra internete yeniden bağlanmanız istenecektir. Bunu yaptıktan sonra, paranıza erişebileceksiniz.

Özellikleri

 • Donanım dışı bir cüzdan için sunulan olağanüstü güvenlik.
 • Bu cüzdan aynı zamanda daha fazla Ripple satın almanıza izin veren Changelly adlı bir değişim hizmetiyle de entegre edilmiştir..
 • Yaptığınız her transfer için son derece düşük bir 0,025 Ripple ücreti vardır..

Eksileri

 • Hesabınıza giriş yapabilmek için şifre ve şifreye ihtiyacınız var. Böylece cüzdanı daha az taşınabilir hale getirir.
 • Cüzdan, Ripple dışında herhangi bir kripto para birimini desteklemiyor.

13. Guarda

Guarda, blockchain tabanlı dijital varlıklarınızı saklamak için kullanılabilecek en güvenilir mobil cüzdanlardan biridir. Bu sıcak cüzdan servisi ayrıca bilgisayarınızı kullanarak işlem yapmanızı sağlayan bir uygulama da sağlar..

Diğer sıcak cüzdan sağlayıcılarının çoğunun aksine, Guarda size hesabınızın özel anahtarlarına erişim sağlar. Bu, cüzdanınızdaki fonlar üzerinde tam kontrole sahip olacağınız anlamına gelir..

E-posta kimliğinizi ve şifrenizi girerek kolayca yeni bir cüzdan oluşturabilirsiniz. Bu cüzdan hizmeti ayrıca Changelly ile entegre edilmiştir. Bu, bu platformda kripto para birimi de alıp satabileceğiniz anlamına gelir..

Başlarken

Guarda android uygulamasını google oyun mağazasından indirebilirsiniz. Alternatif olarak resmi web sitesine gidebilirsiniz.

 • “Cüzdan oluştur” u tıklayın.
 • Şimdi e-posta kimliğinizi ve şifrenizi girmeniz gerekecek. “Devam et” i tıklayın.
 • Cüzdanınız oluşturulduktan sonra, oturum açmak için şifrenizi girmeniz gerekir…
 • Giriş yaptıktan sonra, sağladıkları çeşitli hizmetleri kullanabileceksiniz..

Özellikleri

 • Birden fazla platformu destekler, bu da cüzdana istediğiniz herhangi bir yerden erişmenin kolay olduğu anlamına gelir.
 • Yerleşik bir değişim ile kripto para biriminizi kolayca satın alabilir ve takas edebilirsiniz.
 • Bu platformdaki özel anahtarlara erişiminiz olduğu için paranız üzerinde tam kontrole sahipsiniz..
 • 30’dan fazla kripto para biriminin desteğiyle, ihtiyacınız olan tek cüzdan bu..

Eksileri

 • Güvenlik, guarda cüzdanında büyük bir endişe kaynağıdır. Belirlediğiniz şifre dışında ek güvenlik önlemleri yoktur..
 • Diğer sıcak cüzdanlar gibi, Guarda bile hırsızlıklara karşı savunmasız.

En İyi Dalgalanma Cüzdanları: Seçiminiz Nedir??

Ripple’ı güvenle saklamak için en iyi cüzdanları tartıştık. Seçilen cüzdanın güvenliği ve diğer özellikleri için araştırma yaptığınızdan emin olun. Ripple’ı güvenli bir şekilde saklamak için makalenin en iyi XRP cüzdanını seçmenize yardımcı olacağını umuyoruz..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector