Paranın nasıl kullanılacağının ve dağıtılacağının geleceği, daha popüler olarak bilinen ademi merkeziyetçi finansın veya DeFi’nin sürekli büyümesini ve benimsemesini görmeye başladıkça daha da netleşiyor. Bununla birlikte, zayıf ölçeklenebilirlik, uzun onay süreleri ve yüksek işlem ücretleri gibi sorunlar aracılığıyla DeFi hizmetleri sunan birçok uygulama ve platforma güç veren Ethereum gibi büyük blok zincirleri etrafındaki sınırlamaları da çözmeye başlıyoruz..

Bu, o zaman, nerede Solana sadece bu engelleri çözmekle kalmaz, aynı zamanda ademi merkeziyetçilikten daha büyük potansiyel elde etme yeteneği ile karşılığında daha fazlasını sunar. Solana, ağ güvenliğinden veya ademi merkeziyetçilik ilkelerinden ödün vermeden büyük ölçüde ölçeklenebilir blok zinciri altyapıları oluşturmaya odaklanan çığır açan yeniliklere sahip, yüksek verimli, tek katmanlı bir blok zinciridir..

Buna karşılık, bu, normalde diğer blok zincirlerini felce uğratan ve aynı zamanda hem güvensiz hem de izinsiz dağıtılmış bir protokolü koruyan daha büyüme merkezli ve yüksek frekanslı uygulamaları desteklemeye yardımcı olur..

Bu güçlü ağı besleyen jeton SOL’dur ve okumaya devam ederseniz, Solana fiyat tahminimizin devam eden sağlam bir benimseme ile desteklenen çok parlak bir gelecek öngördüğünü ve böylece portföyünüze eklemek için değerli bir rakip haline geldiğini göreceksiniz..

Solana Fiyat Tahmini

Solana Tarihsel Fiyat Analizi

Başlangıcından bu yana Solana, SOL tokenleri için dört özel satışla beş farklı finansman turu yürüttü. İlk tohum fonu turu 5 Nisan 2018’de yapıldı ve 3,17 milyon dolar topladı. Bu daha sonra 9 Temmuz 2018’de duyurulan ve büyük yatırım fonlarından ve risk sermayesi şirketlerinden yaklaşık 20 milyon dolar toplayan iki ayrı A Serisi finansman turuyla sonuçlandı. Şubat ve Mart 2020’de toplamda 4 milyon dolar daha toplayan iki satış daha yapıldı.

CoinMarketCap’e göre Solana’nın SOL tokenleri, 10 Nisan 2020’deki en eski ticaret verileriyle son zamanlarda başlatılan en yeni kripto para birimi projeleri arasında yer alıyor. Bu nedenle, yeni açılan bir pazara girerken her zaman çok dikkatli olmalısınız. Halka açık olarak işlem görmeye başladıktan kısa bir süre sonra SOL, 11 Mayıs 2020’de tüm zamanların en düşük seviyesi olan 0,5052 $ ‘a düştü..

Bununla birlikte, 2020’nin ortalarında parabolik olarak yükselmeye başlamak SOL uzun sürmedi, ardından 1 Eylül 2020’de tüm zamanların en yüksek seviyesi 4,9400 $ ‘ı aştı..

Güncel Fiyat, Piyasa Değeri, & Tedarik Ayrıntıları.

SOL, tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştığından beri aşağı doğru düzeltti ve Aralık 2020’nin sonlarında bir kez daha hızlı bir şekilde yükseldi. Yazının yazıldığı sırada (15 Ocak 2021), SOL fiyatı 3.3600 $ ‘dır ve 24 saatte% 0,86 düşüş.

Messari’nin verilerine göre, 2020’deki halka açık satış sırasında SOL’u jeton başına 0,2200 $ ‘a satın almış olsaydınız – 2018’deki ilk tohum turunda SOL sadece 0,0400 $ fiyatla fiyatlandırılmış olsa da -% 1,427,27’lik şaşırtıcı bir yatırım getirisi elde etmiş olurdunuz..

Alım satım değeriyle karşılaştırıldığında, SOL’un bugünkü fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesinden% 32.08 ve tüm zamanların en düşük seviyesinden% 564.81 oranında etkileyici bir kazanç olacaktır. SOL, deflasyonist bir varlık olarak tasarlandı ve toplam 500.000.000 SOL arzı ile sınırlandırıldı. Bununla birlikte, Solana ayrıca toplam arzını azaltmak için bir yanma algoritması programladı, böylece toplam dolaşımını yazarken 488.630.611 SOL’a düşürdü..

Mevcut dolaşımdaki arz, Solana’nın piyasa değerini 879.539.929 $ olarak değerlendirecek olan 261.900.137 SOL, bu da onu 44. en değerli kripto para birimi yapıyor..

SolanaSolana (SOL)


Sıra: 24$ 13.66Fiyat (BTC) Ƀ0.00027100Marketcap$ 3.61 BV Hacmi$ 189,54 M24saat Değişim% 6,4 Toplam Arz 488,63 M SOL

Solana (SOL) Gelecek Fiyat Tahmini Tahminleri

Çok yeni bir proje olmasına rağmen, 2020, özellikle DeFi sektöründe artan sayıda merkezi olmayan platform için tercih edilen blok zinciri olarak seçilmiş olan Solana için patlayıcı bir yıl oldu. Ethereum için yaklaşan ETH 2.0 yükseltmesi gibi diğer ölçeklenebilir çözümler henüz tam işlevsellik kazanmadığı için Solana’nın 2021 ve sonrasında muhteşem büyümesini takip etmesi bekleniyor. Bu nedenle, Solana fiyat tahminimiz çok yükselişli bir gelecek öngörüyor.

Kısa Vadeli Tahmin

AfterPriceChange
1 gün 3,776 ABD doları % 12.38
1 hafta 4,407 ABD doları % 31.16
1 ay 3,620 ABD doları % 7,92
6 ay 4,726 ABD doları % 40.65
1 yıl 6,156 ABD doları % 83,21

Uzun Vadeli Tahmin

AfterPriceChange
2022 6,156 ABD doları % 83,21
2023 8,970 ABD doları % 166,96
2024 11,806 ABD doları % 251,37
2025 14,351 ABD doları % 333,27

Solana Fiyat Tahmin 2021

Solana’nın SOL tokenleri etrafındaki teknik faktörlere dayanan mevcut algoritmik modellerden çok yükseliş hissini bir araya getirmeyi başardık. Merkezi olmayan finansal platformlara ne kadar dikkat çekildiğini görmek, 22 milyar dolarlık kilitli değer Ocak 2021 itibariyle Solana, yüksek büyüme arayan uygulamalar ve platformlar için Ethereum’a sağlam bir alternatif oluşturuyor. Sonuç olarak, SOL’nin 2021 ortalarında tüm zamanların en yüksek seviyesini geçtiğini görebiliriz..

Solana Fiyat Tahmin 2023

Şimdiye kadar Solana’ya karşı en büyük zorluk, Ethereum veya EOS gibi köklü blok zincirlerinin, yavaş işlem süreleri ve yüksek ücretler dahil olmak üzere sıkıntılı ölçeklenebilirlik sorunlarını çözmek için ağlarında çok ihtiyaç duyulan güncellemeleri uygulayacak olmasıdır. Bununla birlikte, Solana’nın birçok yeniliği, Solana ile SOL tokenleri tarafından desteklenen diğer blok zincirleri arasında daha iyi zincirler arası uyumluluğa izin vermek için çok beklenen yükseltmeler de dahil olmak üzere, onu benzerlerine karşı güçlü bir zemine oturtabilir..

Solana Fiyat Tahmin 2025

Finans dünyasının dört uzun yıl içinde ne kadar değişeceğini tahmin etmek zor, ancak ademi merkeziyetçiliğin değerinin, merkezi olmayan finansmanın (DeFi) ana akım olarak benimsenmesi ve daha fazla dağıtım yoluyla günlük hayatımızın çoğunda daha büyük bir ilerleme sağlayacağına büyük ölçüde bahse gireriz. merkezi olmayan uygulamalar (dAPP’ler). Solana’nın yüksek ölçeklenebilirliği, onu platformlar için geleceğe dönük sağlam bir seçenek haline getiriyor. Bu çok yönlü ve güçlü blok zincirinin yerel para birimi olmak, SOL’u çok cazip bir yatırım fırsatı haline getiriyor.

Solana İyi Bir Yatırım mı?

Solana fiyat tahminimizin gösterdiği gibi, Solana’nın SOL’u, bir fayda belirteci olarak yüksek kullanılabilirliği ve kıtlık yoluyla daha büyük bir değere ulaşmak için uzun vadeli deflasyonist ekonomik modeli nedeniyle çok güçlü bir teknik temele sahiptir. SOL, sepetinize eklemeyi planlıyorsanız çok değerli bir tekliftir, ancak SOL’un genç ve henüz olgunlaşmamış pazarına geçme konusunda da dikkatli olmalısınız. Daha temel bir bakış açısına dönüp baktığımızda bile, Solana’nın projesi, ölçek büyütmenin başlıca zorluklarını çözmek için çığır açan çözümler getirdi..

İlk defa, sağlam güvenlik, hızlı işlem ve düşük maliyetler sağlarken anahtar ve kurumsal düzeyde hizmetler yaparlarsa günümüzün büyük ana platformlarını teorik olarak destekleyebilecek merkezi olmayan bir blok zinciri ağına sahibiz. Solana’nın tek katmanlı blok zinciri, delege edilmiş bir Teminat Kanıtı (dPoS) konsensüs algoritması çalıştırır, ancak Tarih Kanıtı (PoH) adı verilen merkezi olmayan bir “saat” aracılığıyla devrim niteliğinde bir ölçekleme çözümü ile birleştirilir..

Bu, Solana’nın blok zincirinin saniyede 50.000’den fazla işlemi, çok düşük bir 400 ms blok süresiyle ve her işlem için sadece 0,00001 $ gibi eşit derecede düşük bir maliyetle işlemesine olanak tanır..

Solana’nın ağı, dünya çapında 488 düğüm doğrulayıcı tarafından güvence altına alındı ​​ve Mart 2020’den bu yana 5.5 milyardan fazla benzersiz işlem gerçekleştirdi. Solana’nın blok zinciri, popüler kodlama dilleri kullanılarak kolayca oluşturulabilen çok çeşitli farklı hizmetleri destekleyebilme konusunda çok yönlüdür. . Cüzdanları, pazarları, borsaları, ödeme platformlarını, tahmin pazarlarını, borç verme veya ödünç verme hizmetlerini, merkezi olmayan bulut sağlayıcılarını, veri depolamayı ve çok daha fazlasını güçlendirip güvence altına alabilen başlıca kullanım durumu şu anda DeFi sektöründedir..

Solana ayrıca birçok Web3 platformunun temeli olarak kullanılmaya olan ilginin arttığını görüyor. Şu anda Solana’nın blok zincirinde çalışan 68 proje var veya yeni teknolojileri paylaşmak ve birlikte geliştirmek için Solana ile ortaklık var. Çoğu, blockchain alanında öne çıkan isimlerdir. Tether ve Circle’ın USDC’si gibi büyük hacimli stabilcoinler, geniş ağlarını güvence altına alan blok zincirlerinden biri olarak Solana’yı kullanıyor. Chainlink, ikili opsiyon ticaretini güçlendirmek için güvenli bir yüksek hızlı oracle geliştirmek için Solana ile de ortaklık kurdu..

Solana’nın yaklaşmakta olan en büyük ağ güncellemesi olan Wormhole, Solana’nın SOL destekli blok zincirinin kullanılabilirliğini de genişletiyor. Kullanıcıların varlıkları Solana ve Ethereum gibi diğer zincirler arasında kolayca aktarmasına olanak tanıyan merkezi olmayan bir “köprü” dür. Bu, DeFi platformlarının Solana’nın yüksek hızlı, düşük maliyetli ve ölçeklenebilir blok zincirinden yararlanabileceği anlamına gelirken, yine de başka yerlerde yapılacak anlaşmaları yürütebilir. Bu zincirler arası birlikte çalışabilirlik, SOL için daha fazla benimsenme ve daha sonra değerde büyüme sağlayacaktır..

Solana Nasıl Satın Alınır?

Düğüm doğrulayıcıları, Solana’nın blok zincirini güçlendirmeye ve korumaya yardımcı olmak için SOL jetonları kazanır. Yerel para birimi olarak, akıllı sözleşme uygulamaları ve işlem ücretleri SOL olarak ödenir. Solana’nın deflasyonist ekonomik modeli sayesinde, token sahipleri, artan kıtlıktan faydalanmak ve aynı zamanda ağı güvence altına almak için SOL tokenleri hisseye teşvik ediliyor..

Ortaya çıkan SOL jetonlarını yabancılar için bulmak daha zordur ve yalnızca birkaç borsada desteklenir, özellikle Binance, OKEx, FTX, MXC ve Bithumb. Desteklenen pazar yerlerinin kapsamlı listesini aşağıdaki gibi sitelerde bulabilirsiniz: CoinMarketCap, veya CoinGecko.

Solana Hakkında Daha Fazla Bilgi

Intel, Qualcomm, Dropbox ve daha fazlası gibi teknoloji sektöründeki öncü tecrübeli kişiler tarafından kurulan Solana, yüksek verimlilik, ölçeklenebilirlik ve düşük ücretlere sahip bir blok zinciri ağı sunarken, aynı zamanda projeler arasında daha fazla birleşiklik için yalnızca tek bir katman kullanıyor. ekosistemi. Solana’nın blockchain alanındaki en tanınmış ve yıkıcı yeniliği, Proof-of-History’nin (PoH) oluşturulması ve geniş çapta uygulanmasıdır. Merkezi olmayan veya dağıtılmış ağlardaki ana zorluk, işlemlerin gerçekleştiği belirli zaman ve yerde bir anlaşma bulmaktır..

Solana’nın PoH’si, her bir düğümün SHA256 aracılığıyla yerel olarak oluşturulmuş zaman damgaları yayınlamasına izin vermek için Doğrulanabilir Gecikme İşlevlerini (VDF) kullanır, böylece tüm ağ boyunca senkronize ve hoş bir “saat” üretir. Sonuç, verilerin işlenmesinin çok daha verimli olmasını sağlayan tek tip zaman damgalarının dağıtılmasıdır. Bu, Solana’nın diğer rakip blok zincirlerinden çok daha fazla ölçeklenebilirlik vaadiyle sonuçlanırken, ASIC’lerin kendi blok zincirine “saldırmasını” da zorlaştırır..

Solana, geniş ölçekte kullanıldığında geleneksel blok zinciri ağlarını rahatsız eden sorunları ele almak için genel çözümünün bir parçası olarak yedi büyük yeniliği daha listeliyor:

• Kule Bizans Hata Toleransı (BFT) Mutabakat Mekanizması – Solana, bizans hata toleransının (BFT) PoH ile optimize edilmiş bir versiyonunu hayata geçirdi. İletişim için ek yükü ve gecikmeyi ve ağ çapında koordinasyonu azaltmak için fikir birliği oylamasından önce Solana blok zincirindeki senkronize “saati” kullanır. Doğrulayıcılar bir işlem sırası için oylama konusunda anlaştığında, standart hale gelir ve geri alınamaz.

• Türbin – Solana, performansı etkilemeden ağında çalışan çok sayıda düğümü destekleyebilen “Türbin” adlı benzersiz bir blok yayılma protokolü kullanır. Bir düğümün verileri diğer tüm düğümlere tam olarak iletmesi yerine, veriler küçük paketlere bölünür. Bu paketleri her bir doğrulayıcıya iletecek ve bu da daha sonra bir kerede başka bir düğüm grubuna aktaracaktır. Kısmi bir paketle bile veri bloklarının yeniden yapılandırılmasına izin verir.

• Gulf Stream – Solana, Mempool’suz işlem iletme protokolü olarak “Gulf Stream” i kullanır ve düğüm doğrulayıcılarının işlemleri daha hızlı yürütmesine, onay sürelerini kısaltmasına ve doğrulayıcılar için bellek bant genişliğini azaltmasına olanak tanır.

• Sealevel – Solana’nın Sealevel’i benimsemesi, onu dünyanın ilk paralel akıllı sözleşmeler çalışma zamanı haline getiriyor. Solana’nın tek katmanlı mimarisi içindeki işlemlerin paralel yürütülmesini destekler. Sealevel, bir blok içinde çakışmayan tüm işlemleri bulur ve Solana blok zincirindeki performansı daha da optimize etmek için bunları paralel olarak yürütür..

• Pipeline – Pipeline, Solana’nın veri doğrulama için işlem işleme birimidir. CPU tasarımında, verilerin bir dizi adıma göre doğrulanması gereken ve her birini yönetmek için farklı donanımlar içeren bir optimizasyon mekanizmasını benimser. Bu, veri doğrulamanın daha verimli bir şekilde yapılmasına olanak tanır ve mevcut donanımdan daha fazla yararlanılmasını sağlar.

• Cloudbreak – Solana, bellek boyutu eksikliği veya sınırlı erişim hızları nedeniyle ağ performansında bir kayıp olmadan dağıtılmış bir ağdaki hesapları takip etme sorununu çözmek için Cloudbreak kullanır. Cloudbreak, katı hal sürücülerinde (SSD’ler) bir RAID 0 yapılandırmasında eş zamanlı okuma ve yazma kullanır.

• Arşivleyiciler – Solana blok zincirindeki veri depolaması, doğrulayıcılardan “Arşivleyiciler” adı verilen bir düğüm ağına aktarılır. İşlenen herhangi bir veri, düğümler arasında dağıtılır ve dağıtılır, böylece ağ içinde daha fazla güvenlik sağlanır ve bu veriler merkezi olmayan bir defterde tutulur..

Sonuç

DeFi, sadece birkaç yıl önce neredeyse sıfırdan sahneye çıktı. Büyük banka ve kurumların uzun ve sürekli kontrolünden sonra, nihayet finans sektöründe demokratikleşmenin başlangıcını görebildik. DeFi, herkes için erişilebilir, düşük maliyetli, şeffaf ve adil erişim sağlayarak insanlığın finansal hizmetlerle nasıl etkileşimde bulunacağının geleceği olmaya hazır ve hazır. Ancak hayattaki her şeyde olduğu gibi, geleceğe doğru adımlar atmak, kişinin sonunda birkaç engelle karşılaşacağı anlamına gelir..

Blockchain, şu ana kadar kısa varlığında birkaç hıçkırık yaşadı ve gelecekte şüphesiz daha fazlasıyla karşılaşacağız. Ancak burada ve şimdi, büyük ölçekli benimsemeyi ve entegrasyonu engelleyen büyük zorluklar var. Solana’nın yaratıcı blok zinciri, merkezi olmayan blok zinciri yapan temel değerlerden hiçbirini kaybetmeden hız, ölçeklenebilirlik ve maliyet etkinliği sunan bir ağ sağlayarak tüm bunları çözmeyi amaçlamaktadır. Solana fiyat tahminimizde zaten açıkça görüldüğü gibi, bu genç proje için çok umut verici bir gelecek var..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector