Verge vs Monero tartışması, günümüzde, kullanılacak en iyi mahremiyet paraları olarak kabul edilmesi gereken bir konu haline geldi. Ama önce, mahremiyet paraları ile ne demek istiyoruz? Nasıl çalışırlar? Gizlilik paraları, kullanıcının kendi kimliğini gizlemesine izin veren benzersiz kripto para birimleridir. Dijital dünyada hayati bir rol oynuyorlar.

Bu gizlilik madeni paraları kullanıcıları, işlemlerinde kaldıraç gücüne sahip olacak ve bu izlenemez durumda kalacaktır. Bu, ticari işlemlerin anonim kalmasını sağlayarak gizliliği tamamen korumalı ve güvenli hale getirir. İzlenemez ve korunan hale gelen kullanıcıların mahremiyeti, mahremiyetin temel amacı haline gelir.

En rekabetçi gizlilik madeni paralarından ikisi Verge XVG ve Monero XMR’dir. Piyasada bulunan diğer gizlilik paralarından daha iyi olduklarını iddia ediyorlar. Ama bu para birimleri arasında en iyisinin ne olduğunu düşünüyorsunuz?

Şimdi, hem Verge XVG hem de Monero XMR’ye daha yakından bakalım, bununla, bu iki gizlilik madeni parasının hangisinin daha iyi çalıştığını eşitleyebiliriz.

Verge VS Monero Karşılaştırma Tablosu

Verge XVGMonero XMR
Madencilik Algoritması: Scrypt, X17, Lyra2rev2, Myriad-Groestl ve Blake2S Madencilik Algoritması: RandomX
Coinbase Menşei: Dogecoin KÖPEK Coinbase Menşei: Bytecoin BCN
Maden Donanımı: CPU, GPU ve ASIC Maden Donanımı: CPU ve GPU
Proje takımı: Bilinen ve Görünür Proje takımı: Anonim
Geliştirme ve Pazarlama: Takım odaklı Geliştirme ve Pazarlama: Topluluk odaklı
Gizlilik Özellikleri: TOR ve I2P Gizlilik Özellikleri: Halka İmzalar ve Gizli Adresler
Değiştirilebilir: Hayır Değiştirilebilir: Evet
Merkezi olmayan: Evet Merkezi olmayan: Evet
Dolaşımdaki Arz: 16.370.089.543 Dolaşımdaki Arz: 17.723.193
Exchange’i ziyaret edin Exchange’i ziyaret edin

Asıl fark

Verge XVG ile Monero XMR para birimi arasındaki temel fark, sahip oldukları teknik gizlilik özellikleridir.. İlki, aşağıdaki gibi iki gizlilik teknolojisini kullandı: I2P (Görünmez İnternet Projesi) ve TOR (Soğan Yönlendirici), kullanıcının bilgilerinin her zaman gizli ve belirsiz kalmasını sağlar.

Öte yandan, ikincisi, işlemleri hem gönderenin hem de alıcının bireyselliklerinden gizlemeye yardımcı olan halka imzalar ve gizli adresler olarak da bilinir..

 Verge XVG nedir?

eşiğe karşı monero

 Eşik Kökeni ve Tarih

Verge para birimini doğurmadan önce birkaç kripto para birimi formüle edildi ve çatallandı. Litecoin LTC ağını oluşturmak için Satoshi Nakamoto’nun Bitcoin BTC programlama dilini kopyalayan Charlie Lee ile başladı..

Mevcut kodun çoğaltılması ve düzenlenmesi, o zamanlar çok belirgindir ve bu, bir kod tabanı çatalı olarak da bilinir. Daha sonra Luckycoin LKY kurucuları Litecoin’in kod tabanı çatalı yaptı ve Dogecoin programcıları Luckycoin kodunu kopyaladı.

Dahası, Dogecoin Eylül 2014’te gerçek ademi merkeziyetçilikle tam bir anonimlik parası yaratmayı amaçlayan Dogecoin Dark’a çatallandı. Dogecoin Dark geliştiricileri tarafından tamamlanan ilerici topluluk ve yol haritası nedeniyle, “Verge” coin olarak yeniden markalandı.

2017 yılında, markalaşmanın artık kötü muameleye tabi tutulamayacağı bir dizi ortaklıkla büyük bir piyasa oyuncusu haline geldi. Verge (XVG) geçtiğimiz yıl haber ve medya endüstrisinde yer aldı. Bunun nedeni, Verge gizlilik parasının belirli durumlarda başarıyla% 51 saldırıya uğramasıdır..


Verge (XVG) internetin her yerinde dolaşıyor ve bazı kripto medya kurumlarında manşet yaptı. Bu aynı zamanda bağlantısı ve yetişkin içerikli bazı büyük sitelerde de bilinir..

Verge Madencilik ve Karlılık

Verge madeni parası için madencilik algoritmaları bir dizi seçenek sunar.

Scrypt, X17, Lyra2rev2, Myriad-Groestl ve Blake2S gibi madeni para madenciliği uygulamasının kolaylığını seçmede 5 seçeneğiniz var.

Madencilik ortamı olarak CPU’ları, GPU’ları ve ASIC’leri de kullanabilirsiniz..

Ne yazık ki, tüm bu madencilik algoritmaları ve madencilik ekipmanı, diğer madencilere göre rekabet avantajı olmadığı sürece şu anda kayıpla çalışıyor..

Verge Project Ekipleri, Pazarlama ve Finansman

Verge ekibi, marka ve pazarlama stratejisi söz konusu olduğunda en ileri teknolojiye sahiptir. Çok yönlü geliştiriciler, işletme yöneticileri, pazarlamacılar ve danışmanlardan oluşan ekip sayesinde topluluğun dikkatini kolayca çekebilir ve onlarla güven inşa edebilirler..

Ayrıca, kripto kullanıcılarının belirli bir projeden sorumlu ve sorumlu olan insan grubunu görebileceği “kitlesel benimseme” etkisine sahiptirler. Sonuç olarak, Verge’nin Monero ile karşılaştırıldığında en iyi teknik ürün olmayabileceğini düşünüyoruz, ancak sosyal işletme ve pazarlamanın doğru karışımını çok iyi anlıyorlar..

Proje hedefleri söz konusu olduğunda yol haritaları çok nettir. Elbette, marka farkındalığını ve kripto para birimlerinin benimsenmesini artırmayı amaçlayan sponsorlu Motorsports sporcularının bir listesi var..

Ayrıca Verge, tüketicilerin ürünlerini satın almak için XVG’yi kullanmalarına olanak tanıyan etkileyici bir satıcı listesi ve borsa piyasasına sahiptir. Ekip, topluluk tarafından getirilen bağışlarla para toplamaya başladı.

Verge Gizlilik Özellikleri

Verge, kara para aklama veya finansal hackleme gibi bazı yasa dışı faaliyetler yapmak için en iyi seçiminiz olmayabilir. Birisi izini sürebilir ve bunları yapanın siz olduğunuzu kanıtlayabilir. Bunun nedeni, algoritma mimarisindeki bazı gizlilik kusurlarıdır..

Verge gizlilik özelliği, TOR (The Onion Router) ve I2P (Invisible Internet Project) gibi her zaman gizli ve belirsiz kullanıcı verileri bilgileri oluşturan iki farklı teknoloji kullanır..

I2P, paket başına şifreleme katmanları ile Verge blok zincirine gönderilen imzasız bir veri oluşturan son derece anonim ve gizlenmiş tünelleme hizmetleri kullanır. TOR (Soğan Yönlendirici), ağ içinde gizli iletişime izin veren bir IP hizmetidir. TOR ayrıca trafik verilerini ve diğer gözetim araçlarını analiz etmek isteyen herkesi zorlaştırır..

Ağda yapılan her işlem çok görünür ve herhangi bir varlık tarafından görülebilir, ancak IP adreslerini göstermemek için hem TOR hem de I2P’yi entegre ederek kullanıcı karakterlerini ve konumlarını korur. Bir kullanıcı para gönderir veya alırsa, cüzdan adresi bir şekilde halka açık bir deftere benzeyen karşı tarafın kullanımına açıktır..

Karşı taraf, adresi inceleme ve araştırma yetkisine sahiptir. Ayrıca mevcut fonların sayısını da belirleyebilir; Tüm fonların daha önce nereden elde edildiğini ve diğer fonların daha önce nerede harcandığını inceleyin.

Kısacası, herkes Verge blok zincirindeki finansal hareketlerinizi kontrol edebilir ve gözetim altında tutabilir. Bu, bir nedenden dolayı bir kabus olacak olan tüm geçmiş ve gelecekteki kredi kartı ekstrelerinize erişim anahtarı vermekle ilgili olacaktır. Neyse ki, şüpheli olmayı en aza indirmek ve bundan kaçınmak için Verge blockchain ile bazı dönüşlerimiz ve ince ayarlarımız var..

Madeni paralarınızı farklı bloklara dağıtmak, Aşamalı Ricochet protokolüne sahip Samurai cüzdanını kullanarak cevap olabilir. Tüm bunları yapacaksınız ama bu sizi biraz zaman alacak ve bu ekstra adımlarla ilişkili işlem ücretlerine mal olacak..

Balinanın cüzdanı veya zengin listesi de görülebilir ve işlemlerini Verge blok zinciri içinde takip edilebilir. Çevrimiçi birçok izleyicinin ve balina bot takipçilerinin dikkatini tamamen dolu cüzdanlarına odakladıkları işlemlere dikkat edebilirler..

Verge Artıları & Eksileri

Verge Artıları

 • Güçlü pazarlama ve marka tanıtımı
 • Aktif topluluk üyeleri
 • Yüksek Verimlilik
 • Birçok saygın borsada listelenmiştir
 • Çeşitli cüzdan veya saklama çözümleriyle desteklenir

Verge Eksileri

 • Dark Web uygulamasıyla ilişkili
 • Yetişkinlere yönelik sitelere yönelmek
 • Diğer gizlilik paralarına kıyasla daha az gizlilik özellikleri

Siteyi ziyaret et

Verge Avantajları

Pazarlama ve marka promosyonları, Verge para biriminin daha fazla topluluğa ve ağdaki aşamalı güncellemelere ulaşması için cesaret getirdi..

Verge’in gizlilik özelliği, kullanıcı bilgi verilerini (kimlik ve konum) blok zincirinde gizler ve gizler..

Ek olarak, diğer kripto para birimleriyle karşılaştırmak için saniyede oldukça ölçeklenebilir ve çok daha hızlı bir işleme sahiptir ve XVG’yi destekleyen çok sayıda kripto pazarı ve cüzdan çözümüne sahiptir..

Verge Dezavantajları

Verge para birimi, yetişkin içerikli siteler ve diğer karanlık web uygulamalarıyla ilişkilidir ve bu da onu bu yön için çok uygun hale getirir..

Monero, Zcash ve diğerleri gibi diğer birkaç kripto para birimi gibi tam bir gizlilik özelliği değildir..

Monero XMR nedir?

Monero Kökeni ve Tarihi

Cryptonote, Bitcoin algoritmasındaki belirli aksaklıkları çözmek için oluşturuldu. Bir dizi kripto para birimi, Cryptonote katman protokolünü kullanır, ancak Bytecoin BCN ilk ve orijinal anonim paraydı. Avantajlı ve otantiktir çünkü satırdan kod satırına yaratılmıştır ve diğer kripto algoritmalarından çatallanmamıştır..

Geçmişte, önceden mayınlı para birimlerinin uygulanmasının olumsuz etkileri vardır. Bunun nedeni, kripto pazarlamanın topluluk odaklı bir eylem olması, başarı, para birimini kullanan kripto meraklılarının elinde yatıyor. Bytecoin, madeni para arzının% 80’i ön madencilik olduğu için topluluktan tepki aldı.

Bireysel gruplar çatallanmak ve Esperanto’da “madeni para” anlamına gelen “Bit” Bitcoin ve Monero’nun birleşimi olan yeni bir para birimi olan “BitMonero” oluşturmak için bir araya geliyor. Algoritmadan kaynaklanan bazı zayıf gelişmeler ve sorunlar nedeniyle, Johnny Mnemonic liderliğindeki topluluk tarafından düzeltildi..

Daha sonra isim “Monero” olarak değiştirildi. Nisan 2014’te, toplam arzdan ön madeni paralar olmadan piyasaya sürüldü ve blok ödülünün hiçbir kısmı geliştirmeye gitmedi. Monero, piyasaya sürüldüğünden beri çok sayıda iyileştirme gördü. Çoğunlukla, tüm iyileştirmeleri gelişmiş güvenlik, gizlilik ve platform kullanım durumu sağlar.

Ekip, ilk başta gizlilik ve güvenlik hedefleriyle, ikincisinde kullanım rahatlığı ve verimlilikle gelişmeye devam ediyor..

Monero Madencilik ve Karlılık

Öte yandan Monero geliştiricileri, Uygulamaya Özel Entegre Devre (ASIC) üreticilerinden kaçınmak için tek ve tek madencilik algoritmasını (şimdi RandomX) güncellemeye devam ediyor..

Ayrıca, ihtiyaç duyulduğunda Monero blok zincirini çatallamaya hazırlar. Bu, bir ASIC madencisinin Monero için uygun olmadığı anlamına gelmez, ancak büyük olasılıkla bunu gizlice yapacaklardır. Monero madeni paralar, daha fazla ademi merkeziyet sağlamak için yalnızca CPU ve GPU kullanılarak çıkarılabilir.

Makale oluşturma sırasında, ucuzdan bedava elektriğe ve minimum bakım maliyetine sahipseniz, RandomX algoritmasında madencilik karlı olabilir. Bu, kripto para borsalarında Monero’nun düşük fiyatından kaynaklanıyor.

Monero Project Ekipleri, Pazarlama ve Finansman

Monero para birimi ekibi, iş ve marka stratejileri söz konusu olduğunda yukarıda bahsedilenlerden oldukça farklıdır. İş organizasyon yapıları için daha az bilgiye sahipler veya hiç bilgileri yok, bu da sorumlu bireyler grubu bilinmeyen ve anonimdir..

Görünürde işletme yöneticileri, pazarlamacıları ve danışmanları olmasa da, hepsinin tüm bu rolleri yerine getiren topluluk odaklı aktif desteği vardır. Ancak Monero, çoğu zaman kodunun teknik yönünü ve karmaşıklığını tam olarak anlayan son derece yetkin bir geliştirme ekibine sahiptir..

Planlanan yol haritasına geri döndüğünüzde, bu gerçekten etkileyicidir ve proje kullanım durumunu ve amacını açıkça tanımlar. Geleneksel marka pazarlamacılarının yokluğu, çevrimiçi etkinlikleri olmadığı anlamına gelmez.

Ne yazık ki sponsorluk yapıyorlar ve ayrıca topluluktan bağış kabul ediyorlar..

Monero Gizlilik Özellikleri

Monero gizlilik algoritmasının Verge para biriminden daha iyi olduğunu düşünen var mı? Evet, güvenlik söz konusu olduğunda çok daha fazlasına sahiptir ve blok zinciri ağında anonim kalır..

Monero’da, madeni paralarınızı farklı cüzdanlara yaymak için fazladan bazı adımlar atmanız gerekmez. Ayrıca bunu yapmak için size herhangi bir zaman ve işlem ücreti de yüklenmez. Balina cüzdanları için de bir rahatlık bölgesidir ve endişelenecek bir şey yoktur çünkü kimse işlemlerinizi izleyemez..

Monero, gönderenin ve alıcının işlem verilerini kapsamaya yardımcı olan halka imzalar ve gizli adres gibi daha benzersiz gizlilik özelliklerine sahiptir. Blok zincirinde halka imzası, genel anahtarlar ile kullanıcının hesap anahtarının bir karışımını oluşturur..

Bu nedenle, üçüncü şahıslar anahtarları genelden veya kullanıcı anahtarından atayamazlar ve ayrıca kullanıcı ile imzayı tamamen bağlayamazlar. Tüm bunlar, Monero ağı içerisinde yapılabilecek yasadışı faaliyetler için çok avantajlıdır..

Hackerlar bu nedenle Verge dışında Monero’yu tercih ederlerdi. Zaman önce, bilgisayar korsanları bunu kripto hırsızlığı ve tarayıcı madenciliği için kullandığı için Monero ile ilgili sorunlar ortaya çıktı. Öne çıkan fidye yazılımı saldırıları, şifre çözme anahtarlarınız karşılığında Monero’yu fidye parası olarak kullanır ve dosyalarınıza erişimi geri getirir.

Dosyalarınıza tekrar erişim sağlamanızı sağlasa da, her zaman onları tekrar tekrar kullanacakları için ödenmemesi gerektiğini unutmayın. Bu tür yasadışı faaliyetler için her zaman para kazanabileceklerini düşünebilirler. Ayrıca, web sitesi kötü amaçlı yazılımı, bilgisayar gücünüzü çalar ve tarayıcınızda web siteleri için bir sekme açıkken bir miktar Monero madenciliği yapar..

Teknik olarak, bir bilgisayar korsanı ödün verir ve bir web sitesinin kontrolünü ele geçirirse, web sitesine kod enjekte edebilir, tarayıcınız o sayfadayken, bilgisayarınız Monero blok zincirindeki bir sonraki bloğu çözmeye çalışacak ve bu ödül ödenecektir. hackerlara.

Tersine, güçlü güvenlik önlemleri olmadan herhangi bir web sitesine yapılabilir. Siber güvenlik bireylerinin, şirketlerin ve diğer başlangıçların ilerlemesi nedeniyle, fidye yazılımı, kötü amaçlı yazılım ve diğer bilgisayar korsanlığı faaliyetleri, sistem yükseltmeleri ve güncellemeleri yapılarak en aza indirilmiştir..

Monero Artıları & Eksileri

Monero Artıları

 • En özel kriptolardan biri olarak kabul edildi
 • İşlemi izlemek imkansız
 • Dinamik Ölçeklenebilirlik
 • Aktif geliştirici topluluğu

Monero Eksileri

 • Düzenleyici endişeler nedeniyle Monero’yu destekleme konusunda isteksiz olan büyük borsalar
 • Sınırlı donanım ve cüzdan desteği
 • Merkezi madencilik

Siteyi ziyaret et

Monero Avantajları

 Monero, en özel kripto para birimlerinden biri olarak kabul edilir. İşlemi izlemek veya tanımlamak ve bir kişinin kimliğiyle ilişkilendirmek imkansızdır.

Monero blok zinciri dinamik ölçeklenebilirliğe sahiptir; bu, en yüksek oranlarda kullanılsa bile işlem ücretlerinin aynı kaldığı anlamına gelir..

Topluluk geliştiricileri, diğer para birimlerine kıyasla Monero’nun büyük avantajına katkıda bulunan bazı ağ iyileştirmeleri yapmakta da harikalar..

Monero Dezavantajları

 Bazı büyük kripto para birimi borsaları, gizlilik özellikleri ve AML ve KYC prosedürlerine uyumu nedeniyle Monero’yu desteklemiyor.

Monero’yu destekleyen sınırlı sayıda donanım ve çoklu kripto çözümü nedeniyle kripto para birimleri dışındaki depolama ile uğraşmak zordur..

ASIC dirençli olmasına rağmen, hash oranının kabaca% 43’ünün yalnızca üç maden havuzundan geldiği tahmin edilen büyük bir merkezi madencilik var..

Ayrıca Bakınız: Monero Nasıl Satın Alınır

Verge VS Monero: Sonuç

Monero, Verge’e karşı bazı nedenlerden dolayı tüm ölçümlerde bir avantaja sahiptir. Madeni para başına piyasa fiyatı bir kriterdir ve aynı zamanda proje geliştirmenin nasıl devam ettiğinin kanıtıdır. Aynı zamanda, tümü Monero’ya daha güçlü protokol veren piyasa değeri, ticaret hacmi ve ağ hash gücü ile birlikte yansıtılır..

Mevcut fiyatla karşılaştırıldığında tüm zamanların en yüksek seviyesi, Monero’nun bu ayı piyasasında Verge’ye karşı daha iyi olduğunu gösteriyor. Ayrıca Monero, değerinin% 92’sini, Verge ise% 99’unu kaybetti ve sayı her şeyi söylüyor. Hem Monero hem de Verge kripto para biriminin çok benzersiz özellikleri vardır ve farklı kullanım senaryoları vardır..

Hepsi, topluluk odaklı, güvenli ve özel madeni paralar olan daha dinamik ve merkezi olmayan finansal sistemler sağlamayı amaçlayan aynı amaca sahiptir. Ancak hükümete itaatsizlik edip görünmez olamayız çünkü bu bir sivil haksızlık olarak görülüyor ve bu küresel olarak oluyor.

Dünya çapındaki tüm hükümetler bunu Kara Para Aklamayı Önleme (AML) ve Müşterini Tanı (KYC) prosedürlerinde bir ihlal olarak görmektedir; buna karşılık yaşadığınız ülkeye bağlı olarak hapis veya ölümle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bunlar, Monero veya Verge para birimini kullanarak yaptığınız yasa dışı faaliyetlerden suçlu bulunduğunuzu varsayar..

Yaşamak için saklanmak zorunda olan profesyonel suçlular ve politik aktivistler için, hayatlarını riske atacak kadar yeterli bilgiye sahipler ve teknik olarak onlar için neyin daha iyi olduğunu biliyorlar.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector