İnsanların kendilerini kapalı mekanda hapsedilmiş halde eğlendirmeye çabalarken son olayların yardımı olmuş olsa da, video oyun endüstrisinin son on yılda büyük bir büyüme patlaması gördüğü inkar edilemez. Bu sanal dünyalardaki malların yıllık satışları oyun endüstrisinde 100 milyar dolarlık bir hızla zirveye çıkarken, bizi şu soruya götürüyor – sırada ne var? WAX incelememiz, sözde daha derinlemesine bakmak için geliyor. “NFT’lerin Kralı.”

WAX, dijitalleştirilmiş ürünler hakkındaki kitapları yeniden yazmayı hedefliyor, ne olduklarını, nerede ticaretini yapabileceğimizi ve aksi halde gösterişli giysilerle giyinmiş 1’ler ve 0’lar koleksiyonunun değerini nasıl dışarı ve gerçek dünyaya getirebiliriz? Bu tokenize edilmiş malların değeri hakkında lirik (kelime anlamı) balmumu yapmaya devam edenler var ve WAX ​​incelememizle birlikte okursanız, henüz keşfetmediğimiz yepyeni bir dünya olduğunu keşfedebilirsiniz..

NFT’ler, veya fungible olmayan tokenler, hızla internette ürün ticareti yapmanın yeni bir yolu haline geliyor ve bunları sağlam ve güvenli kripto para birimleriyle desteklenen özel bir blockchain ağında tokenize ediyor. Özgünlük ve değere sahip olmalarının bir yolu olarak, çevrimiçi herhangi bir şey yaratmamız, satın almamız, satmamız ve ticaret yapmamız için ileriye dönük bir yol olarak tanıtıldı. İle WAX’ın geniş ve merkezi olmayan ekosistemi, video oyunları, filmler, müzik, kitaplar, sanat eserleri ve aradaki daha küçük şeylerden her şeyi belirtebilirsiniz. Geleceğin neler getireceğini keşfetmek için okumaya devam edelim.

WAX İncelemesi

WAX Nedir?

WAX, Worldwide Asset eXchange’in kısaltmasıdır. Açık, şeffaf, adil, değişmez, güvenilir ve güvenilir olarak tasarlanmış merkezi olmayan bir blok zinciri platformudur. yaygın olarak erişilebilen pazar yeri NFT olarak belirtilmiş sanal mal alışverişi için. Bu öğeler, bir video oyununda kullanılan öğeler, koleksiyon hatıraları veya nadir takas kartlarına kadar her şeyi kapsar. Geleneksel pazar yerleri genellikle kapalı bir ekosistem içinde merkezileştirilir. Örneğin, bir video oyunundaki bir vitrini yalnızca o oyun içinden, üçüncü bir tarafın kontrolünde erişilebilir..

Takas edebileceğiniz şeylere girip sınırlandırmanızı zorlaştırırken, aynı zamanda sahteciliğe ve dolandırıcılıklara veya manipülatif ve şişirilmiş fiyatlar ödemeye meyillidir. Üstelik geleneksel anlamda yaratılan dijital malların gerçek dünya değeri yoktur. WAX tarafından desteklenen pazar yerleri ile birlikte NFT’lerin gücü burada devreye giriyor. WAX’ın geniş merkezi olmayan ağında, dijital ürünler kendi blok zinciri kullanılarak onaylanır ve doğrulanır ve çok çeşitli ürünler sorunsuz bir şekilde işlem görebilir..

En popüler NFT borsalarından biri olan WAX, sistemine benzersiz NFT’ler getirmek için işbirliği yapmak üzere yeni pazarlara ve müşterilere yaklaşma konusunda sürekli olarak proaktif olmuştur. Tüm koleksiyonların birkaç dakika içinde WAX’ta satıldığını gördük, kendi yerel WAXP kripto para birimi ile simgeleştirilmiş yüz binlerce benzersiz ürün dağıtıyoruz. İkincil pazarlarında bile – başka bir deyişle, ikinci el ürün pazarlarında – koleksiyonerlerin ve meraklı meraklıların, her biri binlerce dolar değerinde NFT ürünlerini nasıl alıp sattığını gördük..

WAX ile Neler Yapabilirsiniz??

WAX’ın blok zinciri ile güçlendirilmiş, kolayca kendi dijital varlıklarınızı veya NFT’lerinizi oluşturabilir, satın alabilir, satabilir ve ticaret yapabilirsiniz. WAX başlangıçta, silahlar, zırhlar, araçlar, özellikler, karakter görünümleri, giysiler, güçlendirmeler, avantajlar, başarılar ve kullanılabilecek veya değer verilebilecek her şey gibi video oyunlarında çok aranan veya tahsil edilebilir öğeleri takas etmek için tasarlandı. Bununla birlikte, ticaret ve oyun kartları, özel ürünler, koleksiyon sanat eserleri ve posterler ve daha fazlasıyla gelişen oyun endüstrisinin ötesine geçtiler..


WAX son zamanlarda inanılmaz bir büyüme yaşadı, çünkü blok zinciri platformu büyük markaları ve kişilikleri pazarlarına çekmeye devam ediyor ve başka bir ortamın izleyicileriyle etkileşime girmesine izin veriyor. İşte en son ortaklıklarından bazıları:

 • William Shatner – 60 yıllık yıldızlığa yayılan sevilen ve efsanevi bir Hollywood kişiliği, en çok hatırlanacak bir şekilde Star Trek’in Kaptan Kirk’ü. Kişisel hatıraları, hayatındaki önemli ve unutulmaz anları işaretleyen 125.000 fotoğrafla dolu 10.000 paket satmayı başaran ve sadece 9 dakikada tükenen büyük bir NFT ticaret kartı koleksiyonu olarak belirtildi.!
 • Topps – Dünyadaki en tanınmış ticaret kartı üreticilerinden biridir ve NFT’lerdeki başarıları da aynı derecede saygın. WAX’ın Garbage Pail Kids (GPK) franchise’ından blok zincirindeki ilk NFT satışı sadece 28 saatte tükendi. Ve daha da dikkat çekici olanı, GPK Goes Exotic serisinin en son satışı, sadece 67 dakikada 240.000 kişiselleştirilmiş kart içeren 20.000 paket sattı – 204.800 $ değerinde.
 • Deadmau5 – WAX ile yeni bir işbirliği, ünlü deadmau5’in yeni RAREZ markasını piyasaya sürdüğünü görecek. WAX’ta 6.000’den fazla benzersiz NFT paketi için tahmini 100.000 $ değerinde bir dizi koleksiyon ürünü listeleniyor, bu da müzik endüstrisinin blok zincirinin benimsenmesine bir başka adım atıyor..
 • Atari – Geçmişten bugüne kadar ikonik ve efsanevi bir video oyunu üreticisi olan Atari, 40 yıl önceki klasik video oyunlarının altın çağını kapsayan ikonik kutu sanatından esinlenerek WAX’ta dijital pop kültürü sanat eserleri satmak için bir işbirliği başlatıyor. Çarpıcı ve sanatsal bir formda 3D grafikler ve animasyonlu renderlarla hayata geçirilen kapak resmi ile bu anıyı yeniden yaşayabilirsiniz..
 • sokak dövüşçüsü – WAX’ın Capcom ile yeni bir ortaklığa imza atmasının ardından yaklaşan bir işbirliği olan WAX, ikonik Street Fighter evrenini ve unutulmaz karakterlerinin blok zincirine doğru yol aldığını görecek. Koleksiyon kartları şeklinde nadir koleksiyonlar ve benzer kartları birleştirmenize ve ardından daha güçlü ve benzersiz bir kart oluşturmanıza olanak tanıyan benzersiz bir yeni işçilik teknisyeni sunarlar..

WAX tarafından NFT pazarlarını daha yaygın kitlelere genişletmek ve ikna etmek için başlatılan birçok ortaklık ve işbirliği olmasına rağmen, WAX’a bağımsız olarak katılan, kullanım kolaylığını ve geniş kullanıcı tabanını çok büyük bir alan olarak gören bir dizi yeni proje de olmuştur. cazibe. WAX incelememiz için bulduğumuz başka bir liste:

 • Bitcoin Kökenleri – Bitcoin’in tarihini ve WAX’ta listelenen birçok başarısını kutlamak için dünya çapındaki sanatçıların geniş bir işbirliği ile nadir ve tahsil edilebilir sanat eserlerinin devam eden bir koleksiyonu oluşturuldu. 1 Bitcoin için bir hazine avına girmek için ipuçları da dahil olmak üzere özel kartlar aracılığıyla Bitcoin’in devam eden yükselişini ve refahını işaretlemek için bir tarih parçasına sahip olabilirsiniz..
 • Arttırma Sanatı – İnsani temelli bir girişim olan Uplift Art, WAX’ta benzersiz sanat eserleri ve müzikler sergileyen yeni bir eğlence kartları koleksiyonu yayınladı. Nihai hedefleri, hayırsever etkinlikler için para toplamaya yardımcı olmak ve son zamanlarda Haiti’de bir okul inşa etmek için 486.664 jetonla 20.000 $ ‘dan fazla para topladılar..
 • Kogs – Oynanabilir bir öğe olarak WAX basılmış jetonları kullanan 90’lar tarzı POG tipi bir oyundur. KOG jetonlarını satın alabilir, satabilir, takas edebilir ve toplayabilir veya çevrimiçi turnuvalarda KOGs destekli oyunlarda diğer oyuncularla savaşmak için kullanabilirsiniz. NFT’lerini sanal ekosistemindeki diğer RFOX destekli oyunlarda özel özelliklerin ve işlevlerin kilidini açmak için de kullanabilirsiniz..
 • Blockchain Kahramanları – Blok zinciri endüstrisindeki önemli figürlerden esinlenen 40 orijinal karakterden oluşan, 9 benzersiz nadirlik içeren bir koleksiyon kartı paketi. Bunlar, tamamen animasyonlu karakterler, 3B grafikler, toplanabilir eserler ve yalnızca WAX’ta kullanıma sunulan blok zincirini kutlamak için daha fazlasını içerir..

WAX’ın Ardındaki Tarih.

WAX, 2017 yılında William E. Quigley, Jonathan Yantis ve John Brechisci Jr. tarafından kuruldu. Ayrıca, oyun içi mal alışverişi için dünyanın en büyük çevrimiçi pazarı olan kötü şöhretli OPSkins’in yaratıcıları olarak da tanınıyorlar. Bir zamanlar Counter-Strike Global Offensive (CSGO), Player Unknown Battlegrounds (PUBG), King of the Kill (KotK) gibi büyük başlıkları destekledi. Bununla birlikte, WAX’ın geçmişi, e-ticaretin ve diğer çevrimiçi pazarların öncülüğünde kurucularından dolaylı olarak 20 yıllık deneyime sahip olarak bundan çok daha eskilere dayanmaktadır..

WAX, yerel WAXP kripto para birimi için iki jeton satışı gerçekleştirdi. Ekim 2017’de, ilki, hem kurumsal yatırımcılara hem de seçkin halka açık katılımcılara iki aşamada toplam 520 milyon WAXP token satarak 45,5 milyon dolar toplanmasına yardımcı oldu. Kasım 2017’nin sonlarında, halka 136,9 milyon WAXP token satan halka açık bir ICO düzenlendi ve WAX ​​blok zincirinin devam eden gelişimi için 9,6 milyon dolar daha yükseltti..

WAX’da Değişiklik veya Güncelleme Var mı?

Başlangıçta WAX, Ethereum blok zincirinde oluşturuldu, ancak daha sonra EOS üzerinde değiştirilmiş bir sürüme taşındı. Bu nedenle, orijinal ERC-20 WAXP tokenleri, ana ağının piyasaya sürülmesinin ardından yeni bir standartla değiştirildi. Ancak, WAX sürekli olarak Zincirler arası uyumluluğu ve birlikte çalışabilirliği daha iyi desteklemek için daha fazla “köprü” oluşturmak Ethereum blockchain ile, geliştiricilerin WAX’a kolayca geçebilmelerini sağlarken, aynı zamanda her iki zincirin ekosistemi arasında ERC-721 ve ERC-1155 NFT’lerle çalışabilme gibi kesintisiz erişim sağlar..

Bu WAX incelemesini yazarken, bu, WAX blok zincirinden gelen en büyük ağ güncellemesidir; WAX’ın NFT tokenasyon işlevini ve çok yönlü pazar yerlerini birbirine bağlayan ve Ethereum’un üstün parasal yetenekleri ve ölçeğiyle birleştirilen hibrit bir bloklar arası zincir oluşturmak için DeFi’den ilham alan yeni bir ‘tokenomik’ model. Amaç, WAX’taki ağ katılımcılarının hem WAX hem de Ethereum için temel faaliyetlerini daha iyi kullanmaktan ve optimize etmekten faydalanmasıdır..

Başka bir deyişle, tüketici düzeyinde pazar WAX tarafından desteklenecek ve Ethereum, WAX blok zincirini çalıştırmanın daha karmaşık ekonomik yönlerini ele almak için onun yanında oturacak. Bu, her iki zincirdeki kullanıcılar için faydaları artırdı. Bu ‘köprü’, kullanıcıların Ethereum tabanlı NFT’leri – ERC-721 ve ERC-1155 yardımcı kripto para birimleri ile belirtilmiş olanlar gibi – toplamasına ve bunları gaz ücreti ödemeden WAX’ta takas etmesine olanak tanıyacak. Bu arada, ağ ücretleri WAX topluluğuna yeniden dağıtılır.

Bu çaba, WAX’ı, bir token değerinin, her biri optimum performansı ve kullanılabilirliği için seçilen birden fazla birbirine bağlı blok zincirindeki ekonomik faaliyetle doğrudan bağlantılı olduğu 4. nesil ekonomik modele iten ilk halka açık blok zincirleri arasında yapmayı umuyor. WAX incelememiz için bu yeni blok zincirler arası tokenomik modelin bazı yeni bileşenlerine kapsamlı bir bakış:

 • WAXP’den Ethereum Köprüsü’ne – Bu yeni ‘köprü’, WAXP sahiplerinin WAXP jetonlarını yakarak varlıklarını WAXE’ye dönüştürmelerine olanak tanıyacak.
 • WAXE – Sahiplerin yeni WAX tokenomiklerine katılmaları ve ardından hem WAXE hem de ETH’yi WAXE-ETH likidite havuzuna yatırmaları için yeni bir ERC-20 hizmet jetonu.
 • WAXE-ETH Likidite Havuzu – Para yatıranların WAXE-ETH Likidite Havuzu jetonları kazanabileceği, fiyatlandırma algoritmaları kullanılarak değerlenen WAXE-ETH ticaret çifti için bir likidite havuzu.
 • WAXE-ETH Likidite Havuzu Jetonu – Bir ERC-20 jetonu, WAXG ve ETH kazanmak için WAX Ekonomik Faaliyet Havuzuna yatırmak için kullanılabilir..
 • WAXG – Piggybank Havuzundan daha fazla ETH almak için WAXG’yi yakabileceğiniz veya ağ yönetişimine oy vermek için WAXG’yi kullanabileceğiniz yeni bir ER-20 yönetişim jetonu.

WAX Ekonomik Etkinlik Havuzu, Ethereum’da iki ayrı havuzu yönetecek akıllı bir sözleşmedir:

 • Dağıtım Havuzu – WAX blok zincirinden elde edilen değeri biriktirmek için tasarlanmıştır. WAX blok zincirinde elde edilen ücretler ETH’ye dönüştürülecek ve WAXE-ETH sahiplerine dağıtılacak ve bu ücretler daha sonra bunları WAX Ekonomik Faaliyet Havuzuna aktarabilecek..
 • Piggybank Havuzu – WAX blok zincirinden elde edilen değeri sürekli olarak biriktirmek için tasarlanmıştır. WAX Ekonomik Faaliyet Havuzunda jetonlarını yakmaya karar veren WAXG jeton sahipleri, Piggybank Havuzunda depolanan ETH cinsinden değerin tahsis edilmiş yüzdesini alacaklar..

WAX Kimler İçin?

WAX, sanal ürünleri tüketmek ve toplamak isteyen veya somut değeri olabilecek bir şey yaratmak isteyen yaratıcılar için tasarlanmıştır. WAX, bu varlıkları kolaylıkla takas etmek için pazar yerlerine sahip geniş bir platform değil, aynı zamanda kendi NFT’lerinizi oluşturmanız için yeterince güçlü olan merkezi olmayan uygulamaları (dAPP’ler) sunar..

WAX’ın blok zinciri, bunları yaygın olarak erişilebilen, şeffaf bir şekilde yapılmış, sertifikalı orijinalliği koruyan ve dünyaya yayılmış merkezi olmayan bir ağda değiştirebilmenizi sağlar – yalnızca bir ortamdaki veya başka bir ortamdaki mağazaları sınırlandırmanın olağan sınırları değil..

Bu WAX inceleme makalesinin yazıldığı tarih itibariyle, 300.000’den fazla ortalama günlük işlem, dünya çapında 320.000’den fazla aktif kullanıcı tarafından kullanılmaktadır. Bunlar arasında, 100 milyondan fazla benzersiz NFT öğesinin ticaretini yaptılar ve bunların 50 milyondan fazlası WAX’ın kendisinde yepyeni yaratıldı – toplamda 50 milyon dolardan fazla işlem yapılan toplam bir değerle. O halde bu, WAX’ın büyüme potansiyelini ve NFT’ler için sürekli gelişen pazarı ve geniş kullanılabilirlik yelpazesini göstermektedir..

Oyuncular, nişancılarda kullanılan nadir ve güçlü silahlardan, ortaçağ rol yapma oyunundaki özel zırhlardan veya yarış arabanız için daha büyük turbolardan oyun içi deneyimlerini daha da artırarak birbirleriyle eşya alışverişinde bulunabilirler. Arkadaşlarınızla savaşmak veya övünme hakları için koleksiyon kartlarını alıp satabilirsiniz..

Hayranlar, olayı kutlamak için en sevdikleri gruplardan çıkartmalar ve posterler gibi unutulmaz ürünler toplayabilirler. Tıpkı Picasso veya Da Vinci’den bir resim gibi, ancak animasyon veya 3D sanat gibi dijitalleştirmenin ek avantajlarıyla, uzmanların toplaması için kendi nadir şaheserlerinizi yaratabilirsiniz..

WAX’ın Özelliklerine Genel Bakış.

Bir kullanıcının bakış açısından, WAX’ı kullanmak için ana arayüz, WAX Bulut Cüzdanı veya WCW. Burada envanterinizde bulunan tüm NFT’leri görüntüleyebilirsiniz. WCW, kullanıcıların NFT yaratıcılarından ödül veya özel indirimler kazanmasına olanak tanıyan bir işleve sahiptir. WCW uygulaması aracılığıyla, ister birincil ister ikincil mal pazarları aracılığıyla olsun, büyük pazar ağına güç veren WAX üzerine inşa edilmiş birçok ademi merkeziyetçi uygulamaya (dAPP’ler) göz atabilirsiniz..

WAX’ın en iyi özelliklerinden biri, WCW ile kolay işe alım sürecidir. Yeni bir hesap için ‘iki tıklama’ kayıt işlemi seçeneğine sahipsiniz veya Facebook, Google, Steam, Twitter, Discord, Reddit hesaplarınız gibi oturum açmak için mevcut olan birçok oturum açma seçeneğinden birini kullanın. , Twitch, Line ve diğerleri. Bu ilk katılım özelliği, hesap kurtarma gerçekleştirmenin kolay yolları da dahil olmak üzere WAX’a erişimin karşılaştırılabilir merkezi olmayan blok zinciri platformlarından çok daha kolay hale getirildiği anlamına gelir.

Bu, uzun süredir blok zinciri hizmetlerinin ana akım olarak benimsenmesinin önündeki ana engel olmuştur, çünkü normalde genellikle üçüncü taraf cüzdanlara bağlanmak zorunda kalmak, uzun tohum cümleleri ile hokkabazlık yapmak ve anahtarlarınızı saklamayı sağlamak gibi karmaşık ve riskli kurulum prosedürlerini içerir. kasa. Bu anahtarları veya temel cümleleri kaybetmek, çoğu durumda artık hesabınıza erişemeyeceğiniz anlamına gelir. WAX bu rahatsızlıkları ortadan kaldırır, ancak daha deneyimli kullanıcılar bir seçenek olarak WCW cüzdanını kullanarak hesaplarını kilitlemek için daha güvenli yollar seçebilirler..

WAX ayrıca özel bir geliştirici portalı ve hizmetlerini sürekli olarak genişletmek için destek ve girişimler sağlar. Bu kapsayıcı yaklaşım, geliştiricilerin WAX tarafından desteklenen kendi platformlarını oluşturuyor, ile WCW cüzdanına sorunsuz entegrasyon, geniş bir veri akışından yararlanmak için güçlü API’lere ve güvenli, hızlı, verimli, uygun maliyetli ve sağlam bir blok zinciri ile bağlantılı. WAX’ın blok zinciri, sanal ekonomisini desteklemek için 500 milisaniyelik hızlı blok zamanında ve 5.000 TPS’lik yüksek işlem hızıyla 54 milyondan fazla blok üretti..

WAX ayrıca EOS ile geriye dönük uyumludur. Bu, EOS üzerinde dAPP oluşturan geliştiricilerin bu uygulamaları WAX üzerinde çalıştırmak için kolayca taşıyabileceği veya kopyalayabileceği anlamına gelir. WAX ayrıca kendi merkezi olmayan rasgele sayı üretecini (dRNG) oluşturdu geliştiricilerin uygulamalarına entegre etmeleri ve kanıtlanabilir şekilde adil, kurcalamaya dayanıklı ve şeffaf bir mekanizma oluşturmaları için. Video oyunlarına kolayca yerleştirilebilir, ancak piyangolar veya hediyeler gibi diğer uygulamalara da genişletilebilir..

Ağda Alternatifleri.

WAX, bir NFT pazarı sunan tek platform değil, çünkü bu özel sektör hızla büyüyor. İşte WAX’ın diğer bazı alternatifleri ve rakipleri:

 • Açık deniz – Bu, en büyük NFT pazarıdır ve aynı zamanda çeşitli farklı hizmetler ve platformlardan tek bir yerde birbirine bağlanan pazarlara sahip olduğu için WAX’ın ana rakibi olarak kabul edilir. Burada sanat eserleri, ticaret kartları, koleksiyon hatıraları, spor kartları, faydalı jetonlar ve ödüller veya takas edilecek alan adlarının tamamı bulunabilir..
 • Enjin – Enjin’in blok zinciri tarafından desteklenen, tüm Enjin tarafından üretilen merkezi olmayan oyunlar için bağlantılı bir pazar yeri. Burada kullanıcılar, farklı oyunlar arasında bile silahlar, zırhlar, avantajlar, güçlendiriciler, giysiler ve benzeri çeşitli malları takas edebilirler. Enjin, başlangıcından bu yana çoktan büyük bir büyüme kaydetti ve yakın zamanda Japonya’da onaylanan ilk oyun merkezli kripto para birimi.
 • Merkezi olmayan – Başka bir oyun tabanlı platform olan Decentraland, The Sims’in blockchain versiyonu olan büyük bir çevrimiçi sanal oyundur. Büyüyen NFT pazarında, kullanıcılar giysi ve diğer giyilebilir ürünler, çevrimiçi avatarınız için özel isimler veya Decentraland’daki gayrimenkuller ve tüm dünyaların ticaretini yapabilirler..
 • Nadir – Rarible, bireysel içerik oluşturucular için en popüler NFT pazarlarından biridir. WAX’ın A-katmanlı işbirlikleri yoluyla kurumsal veya endüstriyel erişime sahip değil, ancak sanat eserleri ve diğer eğlence ile ilgili mallar yaratabileceği ve değiş tokuş edebileceği sağlıklı bir ekonomiye sahip..

WAX İncelemesi, Sonuç

WAX incelememizin kapanışında, kendimizi NFT sektörünün potansiyel olarak ne kadar büyüyebileceğini merak ederken buluyoruz. Girişimizde vurguladığımız gibi, sanal bir ekosistem içinde kendisine değer katmak ve onu fiziksel dünyaya geri getirmek için bir NFT’ye dönüştürülebilecek birçok tür öğe vardır. Hem tüketicilerin hem de içerik oluşturucuların yepyeni bir dünyayı keşfetmesine ve çok çeşitli yeni kitlelere ulaşmasına olanak tanır. Florida’da 70 yaşındaki yaşlı bir kadının William Shatner’ın koleksiyon kartlarını topladığını duyduğumuz gibi, gemiye katılanlar sadece genç, teknoloji meraklısı ve hevesliler değil..

WAX, yeni kullanıcıları ve geliştiricileri çekmeye yönelik proaktif yaklaşımının yanı sıra büyük endüstri oyuncularıyla yakın bağlantıları göz önüne alındığında, kesinlikle büyümesinin sonunu henüz görmedi. WAX Danışma Konseyi. Üyeleri arasında, blockchain endüstrisinin gücünü ana akım benimsemeye itmeye ve getirmeye yardımcı olmak için Google, Microsoft, Marvel, Atari, Magic Leap, Exploding Kittens, Unity, Topps ve daha fazlasından yöneticiler ve figürler yer alıyor. Hiç şüphe yok ki, aşırı çevrimiçi harcamalar ve yaş kısıtlamaları ile ilgili yasal endişeler gibi ileride bekleyen zorluklar var, ancak sonuçta WAX’tan bekleyecek çok şey var..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector