רווחיות כריית ASIC לעומת GPU: מהי החומרה הטובה ביותר?

עידן המטבעות הקריפטוגרפיים החל עם שחרורו של הנייר הלבן הביטקוין בשנת 2009. עם הקריפטו הגיעו כריית מטבעות קריפטוגרפים וכורים שתפקידם היחיד להוסיף חסימות עסקאות מדויקות לבלוקצ’יין. כדי לכרות מטבע קריפטוגרפי, יש להשתמש במחשבים חזקים.

בתחילה נעשה שימוש ביחידות עיבוד מרכזיות (CPU). עם זאת, היה עליהם להחליף אותם עם יחידות עיבוד גרפי (GPU) ומעגלים משולבים ספציפיים ליישומים (ASIC). רוב הכורים נקרעים בין חומרת הכרייה לשימוש. יש קרב עליונות, כריית ASIC לעומת GPU. סקירה זו תחשוף את היתרונות, החסרונות והרווחיות שלהם ב- ASIC וב- GPU.

 מבוא קצר לתהליך הכרייה

כאשר אנו מדברים על כרייה, כרייה מסורתית כמו כריית פחם, יהלומים וזהב עולה בראשנו. עם זאת, כשמדובר במטבעות קריפטוגרפיים, כרייה היא משחק כדור אחר. כרייה מתייחסת לתהליך של רישום ואחסון ללא שינוי של עסקאות ב- Blockchain. מחשבים משמשים לביצוע תהליך הכרייה. ראשית, הם היו אוספים עסקאות ביטקוין לבלוק ואז כשהוא מגיע ליכולתו המרבית; הם יוסיפו את הבלוק לבלוקצ’יין. 

כדי ליצור חסימות עסקאות אלה, כורה יצטרך להשתמש במעבד, GPU או ASIC כדי לפתור אלגוריתם הצפנה. כל כורה הפותר את הבעיה תחילה מתוגמל בכמות מסוימת של BTC (12BTC). בנוסף לתגמול, הכורה מרוויח עמלה עבור עיבוד העסקאות המאוחסנות בבלוק.  

מדוע כריית GPU?

ASIC לעומת GPU; קרב עליונות הכרייה

לפני שהכרייה התחכמה, כורים נאלצו להשתמש במעבדים כדי לאמת את הבלוקצ’יין. כעבור זמן מה גילו הכורים כי GPUs ו- ASIC יכולים לעבד את אלגוריתם ההוכחה של הביטקוין, הידוע גם בשם SHA256. לאחר מכן, רווחיות הכרייה של GPU הפכה את זה לנחשק יותר על פני המעבד.

בעת כרייה באמצעות חומרת כריית GPU, מאומתות עסקאות, ומטבעות קריפטו חדשים נוצרים באמצעות כרטיסי גרפיקה. GPUs מציעים יתרונות רבים על פני חומרת המעבד. GPU סטנדרטי יכול לעבד מהירויות של עד 3200 הוראות 32 סיביות לשעון, נתון שגובהו פי 800 מהמהירות של המעבד ששעון רק 4 הוראות 32 סיביות לשעון..

כמו כן, GPUs נועדו לבצע משימות דומות למעבד ואף טוב יותר. GPUs יכולים לבצע יותר חישובים מאשר ה- CPU. הסיבה לכך היא שהוא בנוי עם מספר רב של יחידות לוגיות אריתמטיות (ALU), המאפשרות חישובים מתמטיים של GPU. מחשבי GPU יכולים לבצע יותר במהלך כריית הקריפטו בגלל ה- ALU.

עם זאת, לבדיקה זו אין שום קשר למעבדים; זה מקרה של כריית ASIC לעומת GPU. בהשוואה ל- ASIC, ל- GPU יש ערך הניתן לשינוי. תסתכל על זה ככה; GPUs נוצרו בתחילה עבור תעשיית המשחקים. הכרטיסים נוצרים כדי ליצור ולהגדיל את עיבוד התמונה במכשירי המחשב. כעת, אם תחליט להפסיק את הכרייה, ל- GPU שלך עדיין יש שווי שוק, בניגוד ל- ASIC. 

אתה יכול להשתמש בחומרת הכרייה של GPU בכריית המטבעות הבאים; Ethereum, Ethereum Classic, BitTube, Bitcoin Gold, Monero. כמו כן, כשאתה מחפש מכשיר שיסייע בכריית GPU שלך, כדאי לך לשקול, NVIDIA ו AMD.

הכרייה הכללית של ASIC

ASIC לעומת GPU; קרב עליונות הכרייה

למרות שכורים השתמשו בכריית GPU במשך שנים, הוא מתמודד עם תחרות קשה מצד כריית ASIC. המעגלים המשולבים הספציפיים ליישומים מבצעים ביצועים טובים יותר ממעבדים ומעבדי GPU בעת ביצוע חישובי חשיש. רווחיות כריית GPU ספגה נסיגה עם השקת כורי ASIC מכיוון שבבי ASIC היו טובים יותר בפתרון האלגוריתם SHA256.


בניגוד למעבדים ו- GPU, כריית ASIC נעשית עם מחשבי כרייה מקצועיים שתוכננו במיוחד לצורך מחשוב אלגוריתם ספציפי אחד בלבד. כלומר, ASICs נועדו להיות חסכוניים בחלל וחזקים יותר. יתרון אחד שהם מחזיקים ב- GPU הוא העובדה שהם צורכים פחות חשמל. למרות ש- ASIC הם יקרים יותר, יש להם רווחים גבוהים יותר בהשוואה ל- GPU. 

ביצועי האיכות של ASIC הם יתרון אחד שהחומרה מחזיקה מעל ה- GPU. לדוגמה, ASIC מכרה מטבעות בודדים בלבד, כך שאם אתה כורה ביטקוין או Litecoin עם חומרת ASIC, הוא יעלה על כל החומרה האחרת.. קריפטו של ASIC חומרת כרייה בנויה במפורש לביצוע החישובים הנדרשים על ידי אלגוריתם חשיש קריפטוגרפי ספציפי. הם מותאמים לקומץ מטבעות קריפטוגרפיים ויעילים בהצעת “hashrate” גבוהה. חלק מהמטבעות אתה יכול לכרות במכשיר ASIC כגון Dragonmint 16t כוללים ביטקוין, ליטקוין, דאש וזקאש.

כריית ASIC לעומת GPU: יתרונות וחסרונות

נשווה את היתרונות והחסרונות של ASIC ו- GPU

חומרת כריית ASIC

יתרונות:

 • ASIC מציעים ביצועים גבוהים ושיעורי חשיש גבוהים בעת כריית מטבע ספציפי. 
 • ASIC לא צורכת חשמל כמו GPUs. יש לו גם יעילות H / W מרשימה 
 • בהשוואה ל- GPU, ה- ASIC קטן יותר בגודל הפיזי. זה אומר שהם צורכים פחות מקום.
 • ASIC גם מספקים השתכרות גבוהה יותר מעמיתיהם. 

חסרונות:

 • אחת ההשבתות הגדולות ביותר בנושא חומרת ASIC היא העלות הגבוהה שלה. עלות הרכישה של אחד יכולה להיות יקרה באמת.
 • שלא כמו GPUs, ASIC מכרה מטבעות ספציפיים. לדוגמה, אינך יכול לכרות מטבעות אחרים עם ASIC לכריית ליטקוין. זה הופך את המכשיר לחסר תועלת לחלוטין עם כריית קריפטוסים אחרים. 
 • אמנם אתה יכול למכור מחדש את ה- GPU שלך, אבל זה סיפור אחר עבור ASIC. ל- ASICS אין ערך רב לשינוי. באותה מידה, למרות שדרוגם באופן קבוע, ASICs אינם מה לכתוב עליו. כפי שהוא, הם שדרגו לגרסה ה -9. 

חומרת כריית GPU

יתרונות:

 • GPUs מתוכננים בצורה כזו שניתן להשתמש בהם למטרות מחשוב כלליות. יש לו גם ערך רב לשינוי וכאשר הוא כבר לא משמש לכרייה הוא יכול לשמש לפעילויות אחרות כמו משחקים או AI..
 • כמו כן, GPUs יעילים מאוד בחישובים מורכבים. 
 • ניתן לשדרג GPUs. מכיוון שמדובר בחומרה רגילה, ניתן לשדרג אותה בקלות ולמכור אותה מחדש תמורת ערך גבוה יותר מכפי ש- ASIC יימכר מחדש.

חסרונות:

 • אחד החסרונות העיקריים של ה- GPU הוא צריכת החשמל הגבוהה שלו. בניגוד ל- ASIC, ה- GPU צורך יותר כוח וכרוך בעלויות רבות יותר עבור הכורה.
 • בעוד שה- GPU הוא חומרה נהדרת, הוא לא חזק כמו ה- ASIC ואינו מציע יעילות רבה כל כך. 
 • כמו כן, חומרת הכרייה של GPU יכולה להיות מגושמת, גדולה ומסורבלת. מצד שני, חומרת ASIC קטנה יותר בגודלה ויכולה לבצע כפל פונקציה. 
 • כורים ימצאו כי החומרה של ASIC מציעה יותר מבחינת רווחיות כשמדובר בכריית מטבעות מסוימים כמו ביטקוין וליטקוין.. 

מה הרווחיות בין ASIC VS GPU Mining 

שוק הדובים הארוכים של 2018 השפיע כל כך על הכרייה עד שביטמיין אחת מחברות הכרייה הגדולות בעולם פיטרה כ -50% מכוח העבודה שלה. המסחר בביטקוין הפך לרווחי יותר מכרייה, ורוב הכורים נדדו. עם זאת, השאלה כעת היא כמה משתלם לכרות מטבעות קריפטוגרפיים באמצעות ASIC או GPU?

כמשקיע קמעונאי, הכרייה יקרה יותר מכיוון שיש לך משאבים מוגבלים. עם זאת, ישנם גורמים אחרים שהופכים את הכרייה לא נעימה, והיא העובדה שקושי הכרייה גדל. הקושי מתפשט על סמך מספר כוח המחשוב ברשת. זה גורם לעלייה בקושי הכרייה ככל שמחשבים רבים יותר נכנסים לרשת. 

מצד שני, אנו יכולים להשתמש במחשבון כרייה NiceHash לחישוב הרווחיות של כריית מטבעות קריפטוגרפיים באמצעות ASIC או GPU. על פי התוצאות ב- NiceHash, אנו יכולים לראות כיצד כל חומרת כרייה מדורגת מבחינת הרווחים ליום. נכון למועד כתיבת שורות אלה ההכנסות על ASIC לעומת GPU Mining.

GPU הכנסות / יום ASIC הכנסות / יום
AMD Radeon VII 0.00015600 BTC

(1.26 USD)

MicroBT Whatsminer M1OS 0.00107900 BTC

(8.70 USD)

NVIDIA TITAN V. 0.00014400 BTC

(1.16 דולר)

BITMAIN Antminer S16 (56Th) 0.00107600 BTC

(8.67 USD)

NVIDIA RTX 2080 Ti 0.00013800 BTC

(1.11 דולר)

BITMAIN Antminer S17 (53Th) 0.00107900 BTC

(8.20 USD)

NVIDIA RTX 2070 סופר 0.00010400 BTC

(0.84 דולר)

BITMAIN Antminer S17 Pro (53Th) 0.00101800 BTC

(8.20 USD)

NVIDIA RTX 2080 0.00010400 BTC

(0.84 דולר)

BITFURY B8 0.0098100 BTC

(7.91 USD)

סיכום

לבסוף, כל כורה עתיד להיות חייב לזכור שבחירת חומרה תלויה במטבעות שתרצו לכרות. עבור הרבה כורים המתמקדים ב- altcoins, GPUs הם חומרה מבורכת מכיוון שהם יכולים לאפשר לך לכרות מספר מטבעות בכל פעם. עם זאת, כורים מזהירים לקחת בחשבון הרבה גורמים בעת כריית אלטקוינים. בעוד ש- GPU הוא כלי זול בהרבה לכריית אלטקוינים, עליכם לברר אם המטבע נרשם בבורסות, צריכת חשמל, מחיר שוק, נפח מסחר, אלגוריתם כרייה ותרשימי Hashrate. כל הגורמים הללו יסייעו בהפקת רווחים בכרטיסי GPU.

מצד שני, כריית ASIC מתאימה יותר לכורים שמעוניינים לכרות רק מטבע קריפטו מסוים. הוא מציע גם צריכת חשמל נמוכה המהווה מוקד משיכה לכרייה במדינות עם שיעורי חשמל גבוהים. בסופו של דבר, קרב העליונות, כריית ASIC לעומת GPU תלוי בבחירת הכורה. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map