חיזוי מחיר ליטecoin (LTC) לשנת 2021, 2022 ו- 2025

Litecoin (LTC) הוא אחד הקריפטוגרפים הגדולים ביותר בשוק כיום. היא תמיד מדורגת בין עשרת המטבעות הקריפטוגרפיים המובילים מבחינת שווי שוק.

עם זאת, בשל תנודות השוק והאירועים המאקרו-כלכליים האחרונים, מחיר ה- LTC ירד באופן דרסטי.

במאמר זה ננסה לחקור את חיזוי מחיר ליטקוין גרפים המוצגים להלן כדי לקבוע אם כדאי לך או לא.

תמיד נקרא LTC האח הקטן של הביטקוין. אין זו הפתעה מכיוון שהוא נוצר מאותו בסיס קוד של ביטקוין (BTC). זה נועד להיות גרסה קלה יותר של BTC עם כמה שיפורי פרוטוקולים.

רבים מהתכונות החדשות של BTC יושמו לראשונה ב- LTC לפני הוספתן. מה שגורם ל- LTC להתבלט מול BTC הוא זמני האישור המהירים הרבה יותר ועמלות העסקה נמוכות משמעותית.

יתרונות אלה הפכו את Litecoin למערכת תשלומים טובה יותר מ- BTC לעסקאות יומיות. הביטקוין היה אמור להיות התשובה לעמלות ותהליכים מופרזים כאשר מתמודדים עם המערכת הפיננסית המסורתית.

עם זאת, בשל הפופולריות, ההיצע המוגבל וההתפתחות האיטית למדי לטיפול בבעיות מדרגיות, היא לא זכתה לאימוץ ההמוני לו היא קיווה. זה המקום שבו LTC נכנס, ונותן אלטרנטיבה קיימא יותר לאפשרויות התשלום המסורתיות.

ניתוח מחירים היסטורי של ליטקוין 

כמו מטבעות קריפטוגרפיים רבים, תנועת המחירים של ליטקוין הייתה מתואמת מבחינה היסטורית לתנועת המחירים של הביטקוין. כפי שניתן לראות מהגרף שלהלן, שיאי כל הזמנים ועליית מחירים פתאומית של ליטקוין כמעט תמיד עוקבים אחר ביטקוין..

סוג זה של תנועות מחירים אינו ייחודי ל- LTC, שכן לכל האלטקוינים יש אותו מתאם טיפוסי לביטקוין (BTC).. 

מלבד מעקב אחר תנועת המחירים של BTC, נראה כי LTC עוקב אחר מחזור שור בן 4 שנים בו מחיר ה- LTC עולה לאחר כריית LTC מתגמל את אירוע החצי. תגמולי כריית LTC הם תמריצים הניתנים למי שמשתתף באבטחת רשת ה- LTC.

בכל פעם שמתרחש אירוע חצוי, תגמולי הכרייה (אינפלציה) נחתכים לחצי. זה ניכר בבירור במהלך אירוע החציון הראשון ב- LTC אך פחות ניכר במהלך השני, אולי בגלל ההאטה הכלכלית הכללית שנגרמה על ידי המגיפה הנוכחית ואירועים מקרו-כלכליים אחרים.. 

Litecoin הגיעה למחיר הגבוה בכל הזמנים במהלך ריצת השור הקריפטו הגדולה האחרונה ב -19 בדצמבר 2017, שם הגיעה לסכום של 375.29 דולר. שפלו בכל הזמנים היה ב -14 בינואר 2015, שם נסחר תמורת 1.11 דולר לכל LTC.

המחיר הנוכחי של LTC בזמן כתיבת שורות אלה הוא בסביבות 40-45 דולר, יותר מ- +10 דולר מקריסת הבזק בשוק הקריפטו במרץ 2020. נכון לעכשיו, מחיר LTC נסחר בדרך כלל לצדדים בעקבות תנועת המחירים הכללית BTC.

מחיר נוכחי, שווי שוק, & פרטי אספקה

ליטקויןליטקוין (LTC)


דרגה: 9$ 186.78 מחיר (BTC) .000.00370100 Marketcap$ 12.45 BVolume$ 5.14 B24h שינוי 2.69% סך ההיצע 84.00 M LTC

מחיר השוק הנוכחי של LTC הוא סביב 42.46 דולר. מחיר ה- LTC ריחף בחודשים האחרונים קצת יותר מ- 40 דולר לאחר מרחץ הדמים בשוק מרץ שראה נכסים דיגיטליים רבים מאבדים מחצית משווי השוק שלהם..

מאז, חלק ניכר ממחיר ה- LTC היה חסר אירועים, שמחקה באופן לא מפתיע את תנועת המחירים של BTC..

ההיצע במחזור של ליטקוין הוא סביב 65,056,542 LTC, עם כמות מקסימלית של 84,000,000 LTC. ההיצע המרבי של ליטקוין גדול פי 4 מביטקוין (21,000,000), מה שנראה כמבהיר כי הראשון אינו מהיר פי 4 מהשני..

זה יכול להיות מאושש על ידי העובדה של- LTC זמן חסימה הוא 2.5 דקות, בניגוד לביטקוין, שזקוק ל -10 דקות. 

יתר על כן, המשמעות היא שרק כ -19 מיליון מטבעות נותרים לכורי LTC. ההערכה היא בקושי כרייה הולך וגדל ובאירוע הכרייה ב- LTC, וכל ליטקוין ייכרה בשנה 2142 או בעוד 122 שנים מהיום.. 

תחזיות מחיר עתידיות של Litecoin (LTC)

מומחים רבים מאמינים כי כל שוק המטבעות קריפטוגרפי מתוכנן להכין שור אפי נוסף. זה מבוסס על נתונים היסטוריים שנאספו יותר מעשור לקיומו של מטבע החוץ.

ריצות שור תקופתיות אלה חופפות בדרך כלל עם ביטקוין, שנראה כי הוא מכתיב את הכיוון של כל שוק המטבעות. יתר על כן, המגיפה המתמשכת הפילה את כלכלות העולם עם רבים המחפשים מקלטים בטוחים כדי להגן על ערך נכסיהן..

המצב הקשה הזה עשוי להיות נקודת הכניסה לאימוץ המונים של מטבעות קריפטוגרפיים, אשר יניע רבים מהמטבעות הקריפטוגרפיים המובילים לשיאים חדשים בכל הזמנים בעתיד הקרוב..

זה כולל את Litecoin, שנסחרת לצדדים, והוגבלה להתנגדות ולתמיכה המיידית שלה. חוסר פעילות יחסי זה יכול להיות סימן לפריצה קרובה אשר סביר יותר שתעלה כלפי מעלה עם תיקון צפוי כלשהו בדרך..

עם זאת נאמר הנה כמה תחזיות מחיר ל- LTC 

תחזית לטווח קצר

AfterPriceChange
יום 1 42.92 דולר 0.60%
שבוע 1 45.74 דולר 7.20%
חודש 1 38.4 דולר -10%
6 חודשים 72.54 דולר 70%
1 שנה 81.07 דולר 90%

תחזית לטווח ארוך

AfterPriceChange
1 שנה 81.07 דולר 90%
2 שנים 136.16 דולר 320%
3 שנים 93.61 דולר 220%
4 שנים 638,25 דולר 1500%
5 שנים 531.875 דולר 1250%

חיזוי מחיר ליטקוין 2020

שנת 2020 היא שנה קריטית לא רק עבור LTC אלא גם עבור כל המטבעות הקריפטוגרפיים. בחודשים הקרובים ניכנס ליום השנה הראשון לאחר אירוע המחצית השני של LTC בפרס הכרייה שלה. 

בהתבסס על נתונים היסטוריים, זה אמור לסמן את תחילתה של מגמה שורית עבור LTC עם ערכה התפוצץ עד סוף השנה.

נכון לעכשיו, LTC נסחרת אופקית, ולכאורה מחכה לקבל את אותותיה מתנועת המחירים של BTC, שהייתה רדומה יחסית. 

 לאחר תקופת איחוד, אנו מצפים לראות חזרה של תנודתיות המחירים של ליטקוין. בימים קדימה, אנו מצפים ש- LTC תרוויח עד 7.2% מהמחיר הנוכחי של 42.56 דולר ויגיע עד 45.74 דולר..

עם זאת, אנו מאמינים כי עלייה זו לא תימשך עם מחירו של ליטקוין שצנח ל 38.4 דולר בחודש הבא עם ירידה של כ -10% ממחירו הנוכחי.. 

זה יציב הזדמנות מושלמת לסוחרים לתפוס עמדות ב- LTC, אשר אנו מצפים שיחוו עליית מחירים משמעותית לקראת סוף השנה..

בעוד שישה חודשים אנו צופים כי מחיר ליטקוין יגיע ל 72.54 דולר, כלומר עלייה של כ -70% במחיר הנוכחי. מגמה זו תימשך ככל הנראה לקראת המחצית הראשונה של שנת 2021, בה אנו צופים כי מחיר ה- LTC יגיע ל- 81 דולר או 90% ממחירו הנוכחי.. 

חיזוי מחיר ליטקוין 2022

המגמה השורית של LTC שהחלה בסוף 2020 ובמהלך 2021 תמשיך להמשך 2022.

אי שם בין השנים 2021 ל -2022, אנו עשויים לראות את מחירו של ליטקוין נע לשיאו הקודם בכל הזמנים של 360.66 דולר, אך נחווה תיקון חד כמעט מיד לאחר מכן..

אנו מאמינים כי מחיר ה- LTC בשנת 2022 יתאחד בטווח המחירים של 136 דולר. 

חיזוי מחיר ליטקוין 2025

שנת 2025 היא שנה לאחר אירוע החציבה השלישי ב- LTC והרביעי של BTC.

אם שוק השוורים התקופתי בן ארבע השנים נמשך בשלב זה, אנו יכולים לצפות שתנועות המחירים הרגילות בשוק הקריפטו הכללי יבואו אחרי שיאים חדשים בכל הזמנים ושפל גבוה יותר.. 

עם זאת, בשלב זה, שינויים משמעותיים עשויים לקרות בענף, כגון בהירות רגולטורית, אימוץ המוני ושינויים במצב הכלכלה העולמית..

אמנם לא מבטלים את האפשרות שהמצב הנוכחי של התעשייה יפנה לגרוע מכל, אך מטבעות הקריפטו באופן כללי הוכיחו את עצמם כמחלקת נכסים עמידה מאוד.. 

זה הביא אותנו להאמין כי סביר מאוד שתנאי השוק עשויים להיות נוחים יותר עבור מטבעות קריפטוגרפיים בשלב זה.

שילוב זה של סביבה רגולטורית ידידותית יותר, אימוץ המונים בעיצומה, ואולי כלכלה עולמית טובה יותר, יסללו את הדרך להפעלת שור קריפטו חדשה שטרם נראתה בעבר בתעשיית הקריפטו..

אנו רואים את מחיר ה- LTC שעבר את שיאו הקודם של 360 דולר לכ- 638 דולר, מה שמשווה לעלייה של כ -1,500% לערכו הנוכחי בזמן כתיבת שורות אלה..

עם השיא החדש הזה של כל הזמנים, אנו מצפים לתיקון מסוים, כשהמחיר יתאחד סביב 532 דולר בשנת 2025. 

האם Litecoin (LTC) היא השקעה טובה?

Litecoin מתואר לעתים קרובות כסוף דיגיטלי על ידי BTC, המכונה זהב דיגיטלי.

בעוד שההשוואה בין הקריפטוסים הללו לאבנים יקרות הופרקה לפני זמן רב, היחסים ההיסטוריים של זהב וכסף מייצגים במידת מה את הקשר בין LTC ו- BTC מבחינת ערכם הכספי, כמו גם הפופולריות שלהם.. 

חיזוי מחיר לייטקוין

הביטקוין התגלה כחנות הדיגיטל המובילה והפופולארית ביותר בתעשייה. הדבר נובע בעיקר מערכו הגבוה, בדומה לזהב.

זה היה יותר ויותר יקר להעביר את ה- BTC, מה שהופך את הסיכוי לכך פחות לשמש אמצעי חילופי שוב כמו זהב. זה המקום בו LTC זורחת מכיוון שזו אפשרות קיימא יותר להשתמש כמטבע לעסקאות יומיות.

זה נותן לנו את התפיסה של- LTC יש הרבה יותר מקרי שימוש מאשר ל- BTC, שהפך לחנות הערך העיקרית בתעשייה. זה מציב את LTC במצב טוב יותר להשיג אימוץ המוני. עם מפתחים שפתוחים יותר להתקדמות טכנולוגית בטכנולוגיית הבלוקצ’יין, אנו יכולים לראות שטכנולוגיית LTC מתקדמת במהירות רבה יותר מביטקוין.

Litecoin הוא השקעה טובה כמו כל מטבע אחר שרשום בעשרת המטבעות הקריפטוגרפיים הראשונים לפי שווי שוק. זה מדגים את רמת הביטחון שיש למשקיעים בפרויקט, ועם שילובם של תכונות מתקדמות יותר שאפילו לא נמצאות ב- BTC ממש מעבר לאופק נותן “hodlers” (מחזיקים) סיבה להשקיע ב- LTC..

איך קונים Litecoin?

Litecoin הוא אחד הנכסים הדיגיטליים החשובים והנזולים ביותר בתעשייה. נכון לעכשיו היא רשומה ביותר מ -800 שווקי קריפטו, רובם, אם לא כל, הבורסות המרכזיות המשמעותיות יותר (CEX) תומכות ב- LTC. Binance, OKEx, Coinbase Pro, Kraken, Gemini, Bittrex ובורסות מבוססות אחרות תומכות ב- Litecoin, מה שמקל מאוד על כל מי שרוצה לשים יד על LTC במהירות..

רבות מהבורסות הללו, במיוחד אלה המפוקחות, כוללות רמפות פיאט המאפשרות ללקוחותיהן לקנות LTC ישירות עם פיאט..

ישנן גם דרכים אחרות לקנות LTC. דרך קלה יותר לרכוש Litecoin היא באמצעות חילופי רכב מיידי.

הם קונים ומכירה של מקומות בהם ניתן לרכוש מטבעות קריפטוגרפיים ללא התהליך המסובך של הצורך להתמודד עם ספרי הזמנות, מה שעשוי להיות מעט מסובך למתחילים..

בשוק קיימות כיום הרבה חילופי מכירות מיידיות שלוש המפורסמות ביותר הן Shapeshift, Changelly ו- ChangeNow. הם מציעים את אותם שירותים ובידך להחליט מי מהם מתאים לדרישותיך.

דבר חשוב שכדאי לזכור בעת רכישת Litecoin הוא ההחלטה היכן לאחסן את ה- LTC שלך. משתמשים עם דרישות אבטחה גבוהות יותר מאחסנים את ה- LTC בארנקים שאינם משמורת או בארנקי חומרה.

הראשון מאובטח על ידי סט מפתחות פרטיים שמוכרים רק על ידי הבעלים עצמו. עם זאת, אם הבעלים יאבד את המפתחות הללו, הוא או היא לא יוכלו לשחזר את חשבונותיו.

זה דומה לארנקי חומרה עם מאפייני אבטחה פיזיים נוספים כמו לחיצה על כפתור ארנק החומרה כדי לאשר או ליזום עסקאות. 

ספקי ארנקי Ome מאפשרים למשתמשים שלהם לקנות מטבעות קריפטו ישירות מהאפליקציות שלהם. ארנקי קריפטו כמו TrustWallet, Atomic Wallet, Coinbase Wallet App, Coinomi, ובין היתר הם חלק מהארנקים המאפשרים למשתמשים לרכוש Litecoin ביישום שלהם..

כמה מספקי ארנקים אלה שילבו גם שערי פיאט המאפשרים למשתמשים לרכוש קריפטו באמצעות מזומנים דרך כרטיסי הבנק, האשראי והחיוב שלהם..

דרך אלטרנטיבית לקנות ליטקוין

מידע נוסף על Litecoin

מה זה ליטקוין?

רשת Litecoin עלתה לאוויר ב- 13 באוקטובר 2011. זה היה פרי מוחו של צ’רלי לי, עובד לשעבר בגוגל, שראה צורך לפתח גרסה קלה יותר של הביטקוין, שלדעתו מתאימה יותר לעסקאות היומיומיות של האנשים היומיומיים..

אין זה סוד כי Litecoin הוא בעצם עותק של בסיס קוד הביטקוין עם שינוי כלשהו המאפשר לו לעבד עסקאות מהר יותר וזול יותר..

Litecoin וביטקוין חולקים את אותו סוג של מנגנון קונצנזוס שנקרא Proof-of-Work (PoW). בקצרה, PoW פועלת בכך שהיא מאפשרת לכורים (מכשירים בעלי יכולות מחשוב עוצמתיות) לפתור בעיות קריפטוגרפיות לקבל סיכוי להיבחר לכתוב את הבלוק הבא בבלוקצ’יין..

במילים אחרות, לכל מי שמשתתף בפעילות הקונצנזוס יש סיכוי לכתוב את החסימה או הרשומה הבאה ברשת. 

בעוד ש- Bitcoin ו- Litecoin משתמשים באותו פרוטוקול קונצנזוס, הם משתמשים באלגוריתמים שונים. ביטקוין משתמש ב- SHA-256 ואילו Litecoin משתמשת ב- Scrypt, שבעבר חשבו שהוא עמיד בפני ASIC.

ASICS הם מכשירים חזקים ויקרים המיועדים לכריית מטבעות קריפטוגרפיים. לא נפרט מה ההבדל בין השניים מה שחשוב כאן הוא לדעת שיש להם אלגוריתמים שונים, והיה ניסיון של ליטקוין לדמוקרטיזציה של כרייה..

הבדל מהותי נוסף בין ליטקוין לביטקוין הוא זמן החסימה שלו, שפירושו הזמן שבו כל רשת מייצרת חסימה או רשומה חדשה.

עבור BTC זה לוקח 10 דקות ואילו LTC לוקח 2.5 דקות בלבד, וזה ¼ הנדרש על ידי הראשון. זה הופך את עסקת LTC למהירה פי ארבעה מ- BTC. בנוסף, ההיצע הכולל של LTC נקבע על 84 מיליון, שהם גם פי ארבעה מ- 21 מיליון הביטקוין. 

אם הביטקוין התפתח והפך להיות ערך החנות המוביל בתעשייה, ליטקוין מבדיל את עצמו מאחיו הבכור בכך שהוא מציב את עצמו כמדיום חליפין מתקדם יותר.

קרן Litecoin מתארת ​​את LTC כ”קריפטוגרפיה לתשלומים “, המאייתת בדיוק מה היא רוצה להיות. לדבריהם, “ליטקוין הוא מטבע אינטרנט של עמית לעמית שמאפשר תשלום מיידי וכמעט אפס לכל אדם בעולם.

הקבוצה

הארגון המוביל מאחורי Litecoin הוא קרן Litecoin. זהו ארגון ללא מטרות רווח הרשום בסינגפור שחבריו הגיעו מאזורים שונים בעולם.

המשימה שלהם היא לקדם את Litecoin לטובת החברה באמצעות פיתוח וקידום טכנולוגיית הבלוקצ’יין החדישה. 

בדירקטוריון שלה כלול צ’רלי לי, היוצר של ליטקוין. הוא משמש כמנהל הקרן ומיטיבו העיקרי (צ’רלי מכר את כל אחזקות ליטקוין שלו בשיא ריצת שור ההצפנה לשנים 2017-18).

צוות הקרן מורכב מאנשי מקצוע רב לאומיים, מתנדבים, תורמים, שגרירים ומפתחים בראשות צ’רלי, המשמש כמפתח הראשי שלו..

הוא מתאר את עצמו כדיקטטור המיטיב ליטקוין כפי שהוא מכתיב את כיוון ההתפתחות של ליטקוין.

זה בניגוד מוחלט לביטקוין, שבו כל שינויי הפרוטוקול יצטרכו לעבור קונצנזוס לפני יישומו. “צריך לנצח כדי ליישם כל דבר בביטקוין”, לדברי צ’רלי, בניגוד לביטקוין, הם יכולים להתקדם מהר יותר. 

שותפויות 

מטבעות קריפטוגרפיה היא תעשייה מתחילה. הוא הוצג לפני למעלה מעשור אך טרם השיג אימוץ המוני. ישנן סיבות שונות לכך שהיא טרם הגיעה לבגרות שוק מסוג זה.

ישנם חסמי כניסה רבים, במיוחד עבור משתמשים חדשים שטרם מכירים כיצד להתמודד עם סוג הנכסים המתעורר הזה.

זו הסיבה ששותפויות הן חיוניות. הם יכולים לעזור בהפצת המודעות לגבי Litecoin ובמקביל, להרחיב את מקרה השימוש של Litecoins על ידי מתן אפשרות לבעלי דרכים חדשות כיצד להוציא את ה- LTC שלהם..

קחו לדוגמא את טרוואלה, אחד השותפים של קרן ליטקוין. זה מאפשר למחזיקי LTC להזמין יותר מ -500 אלף מלונות ב -210 מדינות, המשתרעים על פני 82,000 מקומות.

קרן Litecoin שותפה גם עם מעבדי תשלום fiat-crypto כמו Aliant Payments ו- Coingate, שני מעבדי התשלום הללו מאפשרים לסוחרים לקבל את Litecoin..

הוא משמש כמתווך תשלומים בו הוא ממיר אוטומטית את ליטקוין לפיאט ומפקיד את הפיאט בחשבון הסוחר..  

יש רשימה שלמה של שותפים שיש ל- Litecoin אתר אינטרנט. מה שחשוב לציין הוא ששותפויות אלה עוזרות להגביר את המודעות והפופולריות של Litecoin, כמו גם את מקרה השימוש בו.

באמצעות שותפויות אלה, קרן ליטקוין מקווה להגיע לאימוץ המוני.

התפתחויות

המוקד העיקרי כעת של מפתחי Litecoin הוא שיפור תכונות הפטריות והפרטיות של Litecoin.

הם מתכננים לעשות זאת על ידי הוספת Mimblewimble. עיצוב הבלוקצ’יין הזה משתמש בדרך חדשה לאחסון ובנייה של עסקאות במטרה העיקרית להגדיל את הפרטיות ולהרחבה טובה יותר של הרשת.

לדברי צ’רלי לי, הם בחרו במימבלווימבל מכיוון שהיא מתרחבת הרבה יותר טוב מאשר פרוטוקולים אחרים הממוקדים בפרטיות, כמו מונרו או Z-cash.. 

טכנולוגיות נוספות הקרובות עומדות לפני כן עבור Litecoin. עם זאת, הדחף העיקרי של מפתחי Litecoin כרגע הוא מה שדנו לעיל.

טכנולוגיות אחרות כוללות פיתרון הרחבה של שכבה שנייה Lightning Network (LN), Atomic Swaps ומטבעות צבעוניים.

רשת ברקים (LN) היא רק רשת נוספת המאפשרת עסקאות מיידיות ועמלות מופחתות; היא נמצאת כעת בפיתוח ולא הגיעה לסוג האמינות הנדרש בכדי להפוך אותם לאופציה ריאלית.

החלפות אטומיות מאפשרות למשתמשים לסחור במטבע במטבע אחר מבלי לעבור חילופי מכירות, והוא נקרא גם החלפות בין שרשרת. זה בנוי על גבי רשת ה- LN ולכן עדיין נמצא בפיתוח.

תכונה מרגשת נוספת המפותחת הם מטבעות צבעוניים. למרבה הצער, למפתחי Litecoin אין תכונה זו גבוהה ברשימה שלהם. זה מאפשר להחזיר את LTC ולהצמיד אותו לנכס הדומה לפלטפורמת הנפקת אסימונים.

עם זאת, כמו האחרים, התכונות העתידיות הללו נדחקו לאחור כדי לפנות מקום ליישום MimbleWimble.

סיכום

לאורך כל השנים, Litecoin נותרה בעקביות בעשרת המטבעות הקריפטוגרפיים המובילים לפי שווי שוק ומסיבה טובה. כמו ביטקוין, גם ליטקוין עבדה ללא הפסקה ללא השבתה משמעותית, וביטחונה מעולם לא נפגע.

בעוד שחלקם עשויים להחשיב אותו כנכס משעמם, היציבות שלו והמוניטין שצברה לאורך השנים יותר מאשר מפצים עליו.

רק לאחרונה, Grayscale Investments, מנהל המטבעות הדיגיטליים הגדול בעולם, זכה לאישור של FINRA להשקת קרן Litecoin. זה מאפשר למשקיעים וחשבונות מוסדיים בעלי ערך נקי להשיג חשיפה לליטקוין.

חשוב מכך, זה מדגים את האמון העצום של לא רק משקיעים קמעונאיים אלא גם משקיעים מוסדיים כלפי ליטקוין. 

אם אתה משקיע שמחפש נכס דיגיטלי יציב להשקיע בו באופק לטווח הארוך, אולי Litecoin עשויה להיות המטבע הקריפטוגרפי הנכון שעליך לשקול.. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map