Technológia blockchain je navrhnutá tak, aby zabezpečila dôveryhodné, bezpečné a decentralizované transakcie. Napriek prielomu, ktorý blockchain priniesol mnohým priemyselným odvetviam, však zostáva do značnej miery rozdrobený. Napríklad je ťažké prevádzať aktíva medzi ethereovým blockchainom a bitcoinovým blockchainom. Ako blockchainový priestor rastie, je potrebné vytvoriť systém komunikácie a interakcie aktív medzi blockchainmi.

Na vybudovanie komunikačného mosta medzi blockchainmi bola vytvorená platforma Polkadot. Polkadot je sieť s viacerými reťazcami, ktorá spája ďalšie siete a slúži ako rámec pre ďalšie blockchainy, ktoré sa môžu prihlásiť. Na vykonávanie transakcií v blockchaine Polkadot sa používa DOT, jeho natívny token. V tejto príručke vám ukážeme, ako ľahko kúpiť Polkadot, čo je najlepšia peňaženka na uloženie DOT a aké najlepšie burzy ľahko kúpiť. 

RÝCHLY SPRIEVODCA: Ako nakupovať DOT

1. Prejdite na webovú stránku Binance

2. Zaregistrujte sa a nechajte si overiť svoj účet

3. Nastavte svoje 2FA

4. Kliknite na kartu „Výmena“.

5. Vyberte pár, ktorý chcete vymeniť „DOT / ETH“ alebo „DOT / BTC“.

6. Kliknite na „Kúpiť objednávku“ a zadajte objednávku, potom počkajte, kým sa vaša objednávka vyplní na karte Objednávka

7. Teraz si hrdým majiteľom niektorých DOT

Choďte na Binance

Kde kúpiť Polkadot – 5 najvýznamnejších búrz

Cena DOT vzrástla na ATH na 25,53 USD do februára 2021 po historickom minime 2,70 USD z 20. augusta 2020. Jednou z najmenej kladených otázok pri kúpe tokenu je – Prečo kupujete token? Väčšina ľudí kupuje token, pretože verí v projekt; pre ostatných je to výhradne na účely zisku / investície, zatiaľ čo pre iné je cieľom takéto žetóny vkladať. Avšak bez ohľadu na dôvod, pre ktorý si chcete kúpiť žetón, musíte prejsť burzou. Kryptoburzy vám poskytujú ľahký prístup k nákupu a predaju tokenu podľa vášho výberu. Pri výbere peňaženky na kúpu tokenu musíte brať do úvahy určité faktory, ako je mena, s ktorou sa má nakupovať, a kryptomeny podporované pri výmene.

Metóda NameDepositKúpiť
Binance

výmena binance


 • Bankový prevod (ACH)
 • bankový prevod
 • Kryptomena
 • Debetná karta
 • Drôtový prenos
Hodnotenie: 5

Prejsť na nákup

HBTC

 • Krypto
 • Kreditná karta
 • Bankový prevod
Hodnotenie: 5

Prejsť na nákup

Huobi

 • Kreditná karta
 • PayPal
 • TransferWise
 • Krypto
Hodnotenie: 5

Prejsť na nákup

OKEX

 • Krypto
 • Kreditná karta
 • Bankový prevod
 • Debetná karta
Hodnotenie: 5

Prejsť na nákup

Podrobný sprievodca nákupom Polkadotu 

Uplynulých pár mesiacov bolo pre DOT vzrušujúcich, pretože rástla cena aj jej komunita. Posun z pozície nadol v auguste 2020 a dosiahnutie historického maxima 30 dolárov vo februári 2021. Aj keď v čase písania tohto článku trh prežíval výpadky s hlavnou menou v červených číslach.

DOT však časom ukázal, že má potenciál pre rast. Napríklad jeho cena 20. augusta 2020 bola 2,94 USD a potom 3. januára 2021 sa cena posunula na 9,22 USD. Cena DOT zaznamenala ďalší výrazný rast 17. januára 2021, cena zdvojnásobila svoju pozíciu na 18,28 USD a potom sa do 13. februára 2021 zrodil nový ATH o 30,04 USD. S astronomickým rastom, ktorý zažila spoločnosť DOT, vám tento sprievodca ukáže, ako kúpiť Polkadot.

Ako nakupovať Polkadot na Huobi

Krok 1: Vytvorte si účet na Huobi Global a overte si svoj účet a urobte si KYC

Krok 2: Kliknite na „Zostatky“ v hornej časti stránky Huobi a potom posuňte na „Výmenný účet“, aby ste vložili USD. Preveďte svoje USD na BTC

ako kúpiť polkadot

Krok 3: Vyhľadajte DOT a kliknite na pár DOT / BTC. 

Krok 4: Najprv skontrolujte svoj zostatok, aby ste sa uistili, že ste vložili vklad v USD alebo BTC, potom zadajte sumu BODKY, ktorú chcete kúpiť, a potom kliknite na položku kúpiť.   

POZNÁMKA Na nákup DOT môžete použiť buď trhovú objednávku, alebo obmedzenú objednávku. Stop-loss príkaz môžete tiež použiť, ak sa rozhodnete pre krátkodobé obchodovanie, aby ste zabránili strate.    

Ako kúpiť Polkadot na OKEx

Krok 1: DOT bol uvedený na OKEx 17. júla 2020. Ak chcete kúpiť DOT, najskôr si vytvorte účet na webovej stránke OKEx a dokončite proces registrácie.

Krok 2: Ďalej vyberte spôsob nákupu alebo predaja; na výber sú tri spôsoby: Quick Trade, P2P Trade a Block Trade. Ak chcete nakupovať pomocou USD, vyberte metódu Quick Trade, pretože je to najrýchlejšia metóda. 

Krok 3: Prejdite na „Spotové obchodovanie“, ktoré je v strede hornej časti stránky a vyhľadajte DOT / BTC, vyberte ten pravý pár a zadajte sumu, ktorú chcete kúpiť. Skôr ako budete pokračovať, ubezpečte sa, že vaše BTC boli úspešne zakúpené. 

Krok 4: Môžete tiež vložiť DOT priamo do OKEx alebo preniesť DOT z OKEx do peňaženky podľa vášho výberu. 

Najlepšie peňaženky na držanie Polkadotu

Jedným z faktorov, ktoré ovplyvnili rast ceny DOT, je jeho tokenová redenominácia, ku ktorej došlo v auguste 2020. Polkadot musel podstúpiť redenomináciu z pôvodného predaja. Polkadot prerozdelil tokeny, ktoré predtým poslali svojim investorom, a nová DOT, ktorá bola distribuovaná, zaistila, že investori dostali viac DOT. To znamená, že zostatok DOT bude 100x vyšší a cena za DOT bude 100x nižšia (10 000 000 DOT sa stane 1 000 000 000).

Pre dlhodobých držiteľov je bezpečnejšie držať svoje žetóny v peňaženke. Percento DOT, ktoré vlastníte, v pomere k celkovej ponuke zostane nezmenené. Pretože väčšina mobilných a desktopových peňaženiek je zadarmo a je k dispozícii v systémoch Windows, macOS a Linux, Android a iOS, väčšina kryptomien ich uprednostňuje. V tejto príručke „Ako nakupovať Polkadot“ sa však pozrieme na niektoré z najlepších pevných peňaženiek na uloženie vašich DOT.

NameTypeGet
Trezor Model T

 • Hardware
Hodnotenie: 5

Získajte peňaženku

Dôverujte Peňaženke

 • Mobilné
Hodnotenie: 5

Získajte peňaženku

Peňaženka Safepal

 • Hardware
Hodnotenie: 4

Získajte peňaženku

Viac informácií o Polkadote [FAQS]

Čo je Polkadot?

Polkadot je blockchainový protokol, ktorý sa zameriava na zjednodušenie interoperability a krížovej reťazovej komunikácie medzi viacerými blockchainmi ich pripojením do jednej siete. Sieť Polkadot sa skladá z podstatných častí, ktoré umožňujú jej interoperabilitu. Zahŕňajú Relay Chain, Parachains, Parathreads a Bridges. Jednotlivé siete v sieti Polkadot sa nazývajú Parachains a sú závislé od štafetového reťazca, ktorý je chrbticou siete.

Je to komunikačný uzol medzi Parachains. Na druhej strane Parathreads umožňujú sieťam nakupovať sloty dostupné v aukcii pred zakúpením drahého slotu Parachain. Bridge však spája už existujúce blockchainy ako BTC alebo ETH do siete Polkadot, čo umožňuje prevod aktív medzi sieťou Polkadot a inými blockchainmi. 

Je Polkadot dobrá investícia?

Rok 2020 bol dosť pomalým rokom pre spoločnosť DOT, ktorá po dlhšiu dobu zaznamenávala výpadky. DOT však zažil nebývalý rast a dokonca získal nové historické maximá. Pri rozhodovaní o tom, či je minca dobrá investícia, prichádza do úvahy veľa faktorov, pretože trh môže byť dosť volatilný. Polkadot má však skvelý tím s prepojením na Web3 a Ethereum a jeho cestovná mapa a partnerstvá ukazujú veľký prísľub. Investori by si však mali pred kúpou mince urobiť vlastný prieskum.   

O tokene Polkadot (DOT)

V čase písania tohto článku cena Polkadotu je 29,53 dolárov s 24-hodinovým objemom obchodovania 5 134 440 403 dolárov. Len na Binance má DOT / BTC objem obchodov 791 128 313 dolárov. V súčasnosti je zaradený na 5. mieste na trhu s mincami s trhovým stropom vo výške 26 874 224 732 dolárov a obežnou dodávkou 908 579 386 mincí DOT. Je to však max. Zásoba nie je k dispozícii.

Tím Polkadot

Polkadot je open-source projekt založený Gavinom Woodom, Robertom Habermeierom a Petrom Czabanom a podporovaný nadáciou Web3. Web3 Foundation je švajčiarska nadácia založená za účelom zabezpečenia plne funkčného decentralizovaného webu. Aby bola zaistená plná funkčnosť Polkadotu, nadácia Web3 Foundation poverila päť tímov a viac ako 100 vývojárov, aby postavili Polkadot. Jeho traja zakladatelia však sú 

Gavin Wood je tiež prezidentom nadácie Web3 Foundation, spoluzakladateľom spoločnosti Ethereum, zakladateľom spoločnosti Parity Technologies a tvorcom inteligentného kódovacieho jazyka kontraktov Solidity. Jeho znalosti v oblasti kryptomeny a blockchainu pomohli pri budovaní Polkadotu.

Robert Habermeier je uznávaný vývojár a výskumník v oblasti kryptomeny a blockchainu a tiež Thiel Fellow.

Peter Czaban je technologický riaditeľ nadácie Web3 Foundation a v súčasnosti pomáha vyvíjať novú generáciu distribuovanej technológie pomocou PlantingSpace.

Záverečný verdikt 

Polkadot je veľmi atraktívny projekt, za ktorým stojí skvelý tím. Jeho zameranie na riešenie problémov interoperability s blockchainmi si ho získalo mnohých vo vesmíre. Svoju sieť však naďalej zdokonaľuje. Je to stále relatívne mladý projekt, ale jeho cena vzrástla a zdá sa, že má potenciál na ďalší rast. Je to projekt s otvoreným zdrojovým kódom a vytvoril platformu prepojenia pre budúce súčasné aj minulé blockchainové projekty.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector