Ak sledujete novinky o kryptomene, nepochybne ste už počuli o Ripple. V posledných mesiacoch generujú veľa rozhovorov, nie všetko je dobré. Na druhej strane, spoločnosť Ripple Labs (spoločnosť, ktorá vyvíja platobný protokol Ripple) a dvaja z jej vedúcich pracovníkov boli žalovaní americkou komisiou pre cenné papiere a burzy v decembri 2020 za predaj tokenov XRP, čo viedlo k mnohým výmenám, ktoré XRP vyradili. Pozitívne je, že sa zdá, že záujem o XRP stále rastie aj napriek súdnemu sporu a ceny XRP vo všeobecnosti stúpali.

XRP je v súčasnosti svetovou kryptomenou č. 4 z hľadiska trhovej kapitalizácie a minulý mesiac sa dokonca krátko umiestnila na druhom mieste. Ak vás zaujíma, ale neviete, ako získať nejaké žetóny, ste na správnom mieste. Čítajte ďalej a nájdete podrobného sprievodcu nákupom XRP.

RÝCHLY SPRIEVODCA: Ako nakupovať XRP

1. Vytvorte alebo sa prihláste do svojho účtu Binance

2. Overte svoj účet

3. Kliknite na „Peňaženka“, potom na „Fiat a Spot“ a potom na „Vklad“.

4. Vyberte si spôsob vkladu (krypto alebo fiat)

5. Preneste svoje krypto alebo fiat do svojej peňaženky Binance

6. Kliknite na „Trhy“ na hornom paneli Binance

7. Kliknite na kartu „VŠETKY trhy“ a do vyhľadávacieho poľa zadajte „XRP“

8. Kliknite na obchodný pár, ktorý chcete použiť.

9. Do poľa „Celkom“ zadajte sumu, ktorú chcete minúť, a skontrolujte, koľko XRP dostanete.

10. Kliknite na tlačidlo „kúpiť XRP“

Choďte na Binance

Kde kúpiť XRP Ripple – 5 najvýznamnejších búrz

Metóda NameDepositKúpiť
Binance

výmena binance

 • Bankový prevod (ACH)
 • bankový prevod
 • Kryptomena
 • Debetná karta
 • Drôtový prenos
Hodnotenie: 5

Prejsť na nákup

Kraken

 • Elektronický bankový prevod
 • Bankový prevod (SEPA)
 • Drôtový prenos
 • Ethana Custody
Hodnotenie: 5

Prejsť na nákup

Bithumb

 • KRW (prostredníctvom služby úschovy)
 • Krypto
Hodnotenie: 5

Prejsť na nákup

Výmena VCC

 • Krypto
 • Drôtový prenos
Hodnotenie: 5

Prejsť na nákup

BtcTurk Pro

 • Bankový prevod (iba turecká líra)
 • Krypto
Hodnotenie: 5

Prejsť na nákup

Podrobný sprievodca nákupom XRP

Dobre. Teraz, keď viete, „kde“ je čas zistiť, ako kúpiť XRP. Pretože väčšina z vás bude nakupovať pomocou kryptomien, ktoré už vlastníte (a uložené vo vašich osobných peňaženkách tak, ako by ste vždy mali), je to podrobný sprievodca, ktorý vám ukážeme. Ak používate fiat menu, nebojte sa. Kroky sú veľmi podobné a táto príručka by mala fungovať aj pre vás. V tomto príklade predpokladáme, že chcete kúpiť XRP v hodnote 0,1 ETH. Začnime.

Krok 1: Vytvorte si účet na Binance

Ak už máte účet Binance, tento krok môžete preskočiť.

Tí z vás, ktorí nemajú účet Binance, by teraz mali prejsť na stránku www.binance.com a kliknúť na žlté tlačidlo „Registrovať“ v hornom banneri..

Vyplňte svoju e-mailovú adresu, vytvorte a zabezpečiť heslo (nezabudnite, že „0000“, „1234“ alebo „heslo“ sú nie secure!), potom kliknite na „Vytvoriť účet“ a vykonaním všetkých krokov overte a aktivujte svoj účet. Mali by ste tiež nastaviť dvojfaktorové overenie (2FA) pre zvýšenie bezpečnosti. Existuje tiež možnosť vytvorenia účtu pomocou čísla mobilného telefónu namiesto e-mailu.

Krok 2: Vložte svoje prostriedky

Po vytvorení a zabezpečení účtu Binance je ďalším krokom uloženie éteru, ktorý budete používať na nákup XRP. To znamená prevod ETH z adresy vašej osobnej peňaženky do vašej peňaženky Binance ETH. Túto adresu teda budete musieť nájsť.

Najskôr sa prihláste do svojho účtu Binance a na hornej páse kliknite na „Peňaženka“ a potom na „Fiat a Spot“.

Táto stránka zobrazuje váš všeobecný zostatok. Inými slovami, kombinovaná hodnota žetónov vo všetkých vašich peňaženkách. Kliknite na tlačidlo „Vklad“ v hornej časti.

Pretože vkladáme krypto tokeny, kliknite na kartu „Krypto“.

Na tejto stránke vyberte z rozbaľovacej ponuky token, ktorý chcete vložiť. V takom prípade vložíme Ether. Vpravo sa zobrazí vaša adresa peňaženky Binance ETH. Tu môžete skopírovať adresu do schránky alebo naskenovať QR kód.

Teraz choďte do osobnej peňaženky vášho Etheru a preneste požadované množstvo na adresu peňaženky, ktorú ste dostali vyššie. Za pár minút, po dokončení všetkých sieťových potvrdení, bude váš ETH v Binance, pripravený na zakúpenie vášho XRP.

Krok 3: Nákup XRP

Keď je váš Ether teraz v Binance, je čas kúpiť si XRP. Preto budete musieť prejsť na trh s kryptomenami spoločnosti Binance. Kliknite na „Trhy“ v hornej lište.

Pretože nakupujeme pomocou ETH, kliknite na kartu „ALTS Markets“ a do vyhľadávacieho poľa vpravo zadajte XRP. Teraz kliknite na obchodný pár XRP / ETH. Zobrazí sa vyskakovacie okno, ktoré vám ponúkne výber medzi pokročilým alebo klasickým obchodným rozhraním. Classic bude pre vás momentálne úplne v poriadku.

To, čo teraz vidíte, je trhová stránka pre obchodný pár XRP / ETH. Viem, že tieto stránky sa môžu zdať ohromujúce, ak ich vidíte prvýkrát, ale nebojte sa. Horná časť obsahuje niektoré informácie o cenách a cenový graf. Časť, ktorú potrebujete na uskutočnenie nákupu, je v dolnej časti. Tam sa tiež stane akcia, takže posuňte zobrazenie nadol.

Pravý stĺpec slúži na predaj XRP za ETH, takže sa musíme pozrieť na ľavý stĺpec. Do poľa „Celkom“ vyplňte, koľko ETH chcete minúť.

V tomto príklade kupujeme XRP v hodnote 0,1 ETH. Po zadaní 0,5 do poľa „Celkom“ tu vidíme, že dostaneme 381 XRP. Keď je všetko vyplnené, kliknite na zelené tlačidlo „Kúpiť XRP“ a proces je dokončený. Za pár minút budú vaše tokeny XRP vo vašej peňaženke Binance.

Ako vidíte, nie je to príliš ťažké. Po vykonaní týchto jednoduchých krokov ste teraz vlastníkom 381 tokenov XRP.

Najlepšie peňaženky na uloženie XRP Ripple

Teraz, keď viete, ako kúpiť XRP a vlastniť svojich prvých 381 tokenov, je otázkou, kam ich uložiť. Vždy pamätajte na to, že nie je dobrý nápad nechať svoje žetóny príliš dlho v peňaženkách. Osobné peňaženky sú pri dlhodobom skladovaní oveľa bezpečnejšie.

Zajac sú niektoré z najlepších peňaženiek XRP:

NameTypeBuy
TREZOR Jeden

trezor jeden

Hardware Hodnotenie: 5

Získajte peňaženku

Ledger Nano X

Hardware Hodnotenie: 5

Získajte peňaženku

Atómová peňaženka

Desktopový klient Hodnotenie: 4

Získajte peňaženku

Všetky tieto peňaženky sú vynikajúcou možnosťou na ukladanie XRP, aj keď mnoho používateľov uvádza, že Gatehub môže byť veľmi chybný. Peňaženky Edge aj Atomic majú dobré zabezpečenie aj funkčnosť a sú vynikajúce, ak začínate v kryptomene. Ak však uvažujete o veľkých investíciách do kryptomien alebo plánujete dlhodobé držanie, hardvérová peňaženka nič neprekoná.

Čo je XRP?

V roku 2012 americká spoločnosť Ripple Labs vytvorila službu RippleNet. Účelom RippleNet je byť globálnou, decentralizovanou platobnou platformou. Inými slovami, rýchly a bezpečný spôsob odosielania platieb do celého sveta s nižšími nákladmi ako na existujúcich platformách.

Platby na RippleNet sa uskutočňujú pomocou tokenu XRP a registrujú sa v blockchaine zvanom kniha XRP. Takže, prísne povedané, Ripple je názov spoločnosti a platobnej platformy, blockchain sa volá XRP Ledger a kryptomena je jednoducho XRP. Mnoho používateľov však iba pre ktorýkoľvek z nich používa názov „Ripple“.

Aké sú hlavné rozdiely medzi XRP a inými kryptomenami ako bitcoin?

Možno najväčší rozdiel medzi XRP a ostatnými hlavnými kryptomenami je ten, že XRP vytvorila zisková spoločnosť, ktorá spravuje a predáva tokeny.

Na rozdiel od bitcoinu nemožno tokeny XRP ťažiť. V okamihu uvedenia na trh vlastnilo všetkých 100 miliárd XRP spoločnosť Ripple Labs, ktorá potom z času na čas predala nejaké tokeny. V čase písania tohto článku je v obehu asi 45% všetkých tokenov XRP.

Bitcoiny a väčšina ostatných kryptomien ako Ether sa tiež snažia decentralizovať ekonomiku, odobrať kontrolu vládam a bankám a odovzdať ju používateľom. Ripple chce byť používaný hlavne na transakcie medzi bankami.

Je XRP dobrá investícia?

V súčasnosti je SWIFT hlavnou platformou pre globálne platby. Ale SWIFT existuje už takmer 50 rokov a ukazuje svoj vek, ktorý už nie je taký efektívny ako kedysi. Niektorí odborníci tvrdia, že Ripple by sa nakoniec mohol stať ďalším SWIFTom. Nestane sa to rýchlo, ale ak sa tak stane, XRP by sa z dlhodobého hľadiska mohlo stať veľmi hodnotným.

V krátkodobom a strednodobom horizonte bude hodnota XRP ako investície veľmi závisieť od toho, aký veľký záujem môže XRP generovať medzi používateľmi vo svete, kde by sa dalo vidieť, že XRP predstavuje centralizáciu a reguláciu a iné kryptomeny predstavujú slobodu a decentralizáciu (druh ako Iron Man a Team Captain America v občianskej vojne).

Ak vezmeme do úvahy nedávne správanie sa cien kryptomien všeobecne a konkrétne XRP, zdá sa, že záujem existuje, a XRP môže byť tiež dobrou krátkodobou investíciou.

Záver

Dúfame, že vám tento článok priniesol lepší obraz o tom, čo je XRP a v čom sa líši od ostatných kryptomien. Je pravda, že okolo spoločnosti Ripple sa vedú kontroverzie kvôli žalobe SEC a kvôli tomu, že je vylúčená z mnohých dôležitých búrz. Záujem však stále existuje, súdiac podľa spôsobu, akým ceny XRP smerujú nahor.

Teraz, keď viete, ako kúpiť XRP, ak sa vám páči ako možnosť investovania, môžete skočiť na Binance alebo na inú burzu a dostať do rúk nejaké žetóny. Čo si však myslíš? Ste tím Steve alebo Tony ohľadom decentralizácie v oblasti financií? Dajte nám vedieť v komentároch.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me