Ak niekedy prechádzate trhmi s kryptomenami a možno uvažujete o tom, že by ste svoje zuby zabrali do niečoho nového, možno ste už počuli o tejto maličkosti, ktorá sa volá Cardano. Pravdepodobne uvažujete o tom, ako kúpiť Cardano, vzhľadom na to, koľko ľudí o tom v poslednej dobe hovorí.

Cardano a jeho pôvodné tokeny ADA, ktoré sú už šiestou najväčšou kryptomenou, si získali nesmiernu pozornosť. To nemusí byť prekvapujúce vzhľadom na jeho veľké sľuby a ambície. Cardano ponúka verejný decentralizovaný blockchain, ktorý je schopný prevádzkovať rozsiahle procesy a infraštruktúru.

Cardano blockchain môžu navyše ľahko a rýchlo prispôsobiť technologici a fandovia, ktorí požadujú bezpečnosť, decentralizáciu, rýchlosť a rozsah. Čítajte ďalej, aby ste sa dozvedeli viac o tom, ako kúpiť Cardano, rýchlo a ľahko.

Ako nakupovať Logo Cardano Blockchain Kryptomena ADA

RÝCHLY SPRIEVODCA: Ako nakupovať Cardano

1. Vytvorte si účet na Binance.

2. Dokončite nastavenie, overenie a nastavenie dvojfaktorovej autentifikácie účtu (2FA).

3. Vložte fiat menu alebo iné kryptomeny do svojej peňaženky Binance.

4. Ak vkladáte prostredníctvom fiatu, kliknite na kartu „Kúpiť kryptomenu“, vyberte požadovanú fiat menu a pozrite si dostupné možnosti vkladu na nákup kryptomien..

5. Ak vkladáte pomocou kryptomeny, prejdite na kartu Obchod a vyberte príkaz Konvertovať.

6. Teraz preveďte z kryptomeny, ktorú máte (vrátane tých, ktoré ste kúpili pomocou fiat), na Cardano (ADA).

7. Alebo kliknite na „Obchodovať“ a potom na „Klasické“ pre komplexnejšie obchodné nastavenie, kde uvidíte ceny, obchodné páry a nastavíte si podrobnosti o svojom vlastnom trhu..

Choďte na Binance

Kde kúpiť Cardano ADA – 5 najvýznamnejších búrz

Napriek tomu, že je Cardano špičkovou kryptomenou na trhu, je na trhu relatívne nová a ako taká ešte nemá expozíciu od svojich rovesníkov, ako je napríklad Ethereum. V dôsledku toho jej zoznamy chýbajú na niektorých špičkových burzách, ako je Coinbase, ale sú ľahko dostupné na iných významných trhoch, ako sú Binance, Kraken, Huobi a inde..

Uviedli sme tu 5 najvýznamnejších búrz kryptomeny, ktoré uvádzajú zoznam ADA, ktoré vám pomôžu, spolu s naším sprievodcom nákupom Cardano. Vždy môžete použiť stránky ako CoinMarketCap alebo CoinGecko nájsť komplexnejší zoznam všetkých búrz, ktoré podporujú Cardanovu ADA alebo akýkoľvek iný token kryptomeny.

Metóda NameDepositKúpiť
Binance

výmena binance

 • Bankový prevod (ACH)
 • bankový prevod
 • Kryptomena
 • Debetná karta
 • Drôtový prenos
Hodnotenie: 5

Prejsť na nákup

Kraken

 • Krypto
 • Kreditná karta
 • Bankový prevod
Hodnotenie: 5

Prejsť na nákup

Huobi

 • Kreditná karta
 • PayPal
 • TransferWise
 • Krypto
Hodnotenie: 5

Prejsť na nákup

KuCoin

 • Krypto
 • Kreditná karta
 • Debetná karta
 • Paypal
Hodnotenie: 5

Prejsť na nákup

OKEX

 • Krypto
 • Kreditná karta
 • Bankový prevod
 • Debetná karta
Hodnotenie: 5

Prejsť na nákup

Podrobný sprievodca nákupom Cardano

Existuje mnoho spôsobov, ako kúpiť Cardano a jeho kryptomeny ADA. Tieto podrobné postupy úplne závisia od toho, ktorú burzu si vyberiete, aké metódy vkladu používate atď. Zatiaľ si vezmeme Binance ako príklad a prevedieme vás krok za krokom, ako tam kúpiť Cardanovu ADA.

Krok 1: Vytvorte si účet na Binance

Bude to samozrejme prvý krok k nákupu akejkoľvek kryptomeny, na Binance alebo kdekoľvek inde. Začína to celkom jednoducho zriadením účtu na burze Binance. Uistite sa, že ste prihlásení na správnu adresu URL pre Binance, pretože existuje veľa škodlivých platforiem, ktoré sa pokúšajú emulovať legitímne stránky.

Napríklad ak má adresa URL pravopisnú chybu, napríklad „binnance.com“, potom viete, že táto stránka nie je skutočná. Môžete ľahko použiť odkazy, ktoré sme poskytli vyššie. Jednoducho kliknite na žlté tlačidlo „Registrovať“ vpravo hore a potom postupujte podľa pokynov na obrazovke pomocou e-mailu alebo mobilného čísla. Je to celkom jednoduché a nezabudnite použiť silné heslo.

Môžete sa zaregistrovať a otvoriť účet na Binance buď na ich webovej stránke tu, alebo pomocou ich mobilnej aplikácie dostupnej pre iOS alebo Android. Na rozdiel od zriadenia bankového účtu, ktorý si vyžaduje, aby ste najskôr vložili malú sumu peňazí, si môže účet založiť spoločnosť Binance alebo iné burzy kryptomien zadarmo..

Ako nakupovať Cardano Binance Nastaviť Registrovať účet Crypto

Krok 2: Dokončite nastavenie účtu na Binance

V záujme zaistenia maximálnej bezpečnosti bude spoločnosť Binance od vás vyžadovať overenie totožnosti jednoduchým zaslaním overovacieho odkazu na vašu e-mailovú adresu. Týmto by sa malo dokončiť hlavné nastavenie vášho účtu. Odporúčame vám prejsť do nastavení účtu, zapnúť dvojfaktorové overenie a nechať si toto nastavenie nechať.

Na rýchle nastavenie dvojfaktorovej autentifikácie (2FA) môžete použiť mobilné aplikácie, ako je napríklad služba Google Authenticator. Aj keď ide o voliteľný krok, je to nevyhnutné pri ochrane vášho účtu a jeho uzamknutí, aby sa zaistilo, že zlomyseľní aktéri budú môcť ťažšie preniknúť a ukradnúť vaše prostriedky. Aplikáciu 2FA od vás bude vyžadovať napríklad pri prihlasovaní na účet Binance, nákupe, predaji alebo výbere finančných prostriedkov.

Týmto zaistíte, že iba vy môžete schváliť uskutočnenie týchto akcií. Voliteľne si môžete svoj účet nechať overiť zaslaním osobných údajov, ako je váš osobný preukaz alebo vodičský preukaz, spoločnosti Binance. Toto je voliteľný krok a je potrebný iba v prípade, že plánujete získať väčší prístup k ďalším službám v rámci burzy Binance alebo ak plánujete obchodovať viac objemov nad jej predvolený limit..

Krok 3: Vložte prostriedky na svoj účet Binance

Je to rovnako ľahké ako pokúsiť sa vložiť peniaze na svoj bežný bankový účet. Binance ponúka širokú škálu možností vkladov, od bankových prevodov, pomocou vašej kreditnej alebo debetnej karty, PayPal, Western Union alebo jednoducho vkladom iných kryptomien. Ďalej sa pozrieme na niektoré príklady.

Krok 4: Vloženie fiat meny do Binance

V čase písania tohto dokumentu Binance nepodporuje priamy nákup tokenov kryptomeny ADA spoločnosti Cardano pomocou fiat mien. Čo to znamená, je to, že si najskôr budete musieť kúpiť inú kryptomenu pomocou dostupných možností kompatibilných s fiat. Potom môžete tieto novo zakúpené kryptomeny obchodovať alebo vymeniť za Cardano.

Najskôr, keď sa už prihlásite do svojho účtu Binance, umiestnite kurzor myši na kartu „Buy Crypto“ v ľavom hornom rohu. V rámci možnosti „Platiť pomocou“ môžete cyklicky prechádzať medzi rôznymi fiat menami, ktoré sú podporované v systéme Binance. To je dôležité, pretože zvolený typ meny potom určí, aké možnosti sú k dispozícii na jej vloženie. Môžete to urobiť aj na stránke „Peňaženka“ na Binance.

Ak sa napríklad rozhodnete vložiť americké doláre (USD), budete mať k dispozícii možnosti, ako je bankový prevod pomocou SWIFT. Môžete tiež použiť kreditnú alebo debetnú kartu kompatibilnú s VISA alebo Mastercard. Existuje nespočetné množstvo ďalších možností. Binance tiež uľahčuje peer-to-peer obchodovanie s kryptomenami. To znamená, že budete obchodovať priamo s inými osobami v sieti Binance.

Vyššie uvedené možnosti vám umožnia používať fiat meny na priamy nákup zvoleného počtu tokenov kryptomeny. Patria sem známe tokeny ako Bitcoin, Ethereum, Binance Coin alebo stablecoiny ako Tether. Ak máte v úmysle okamžite vymeniť všetky tieto tokeny za Cardanovu ADA, je bezpečnejšie použiť energeticky nezávislý stablecoin, ako je Tether (USDT).

Účet Binance Výmena Vklad Fiat Nakúpte kryptomeny

Krok 5: Vklad kryptomien do spoločnosti Binance

Namiesto použitia fiat mien by ste si radšej kúpili karty Cardano ADA pomocou iných kryptomien. Pretože Binance neumožňuje priamy nákup ADA s fiatom, jedná sa o menej zložité riešenie. Po prihlásení do svojho účtu Binance sa posuňte na kartu „Peňaženka“ vpravo hore a kliknite na „Prehľad“. Takto sa zobrazí celkový pohľad na vašu peňaženku.

V hornej časti si môžete všimnúť žltú kartu s textom „Vklad“. Kliknite na toto a zobrazí sa výzva na výber kryptomeny, ktorú chcete vložiť do svojej peňaženky. Môžete tu tiež vkladať prostredníctvom možností kompatibilných s fiat. Pri vkladaní je potrebné si tu uvedomiť niekoľko vecí; typ kryptomeny, adresa a ďalšie značky. Povedzme, že si berieme bitcoin ako príklad.

Ak chcete vložiť bitcoiny do svojej peňaženky Binance, budete musieť v rámci možností mien zvoliť možnosť „Bitcoin“. Skontrolujte to ešte raz. Ak chcete dostať bitcoinový vklad na svoj účet Binance, budete si musieť bitcoiny vybrať z inej peňaženky inde. Ak napríklad vyberiete ethereum a vložíte ho na adresu bitcoinu, toto ethereum môže byť stratené a nebude možné ho načítať.

Ďalej budete musieť získať správnu adresu. Môžete ľahko skopírovať a vložiť adresu pre vklad na Binance do vášho procesu výberu inde. Kryptomenové adresy sú vždy dlhé a pozostávajú z kombinácie písmen, čísel a symbolov. Po skopírovaní adresy adresu znova skontrolujte, pretože jediný chýbajúci znak by mohol riskovať stratu prenosu.

Dalo by sa povedať, že aby ste ušetrili čas, rozhodnite sa skontrolovať iba prvých a posledných 5 znakov. Alebo, aby ste si uľahčili prácu, môžete použiť QR kód. Ak sa napríklad pokúšate vkladať bitcoiny pomocou aplikácie pre mobilnú peňaženku v telefóne, jednoducho si vyberte výber pomocou QR kódu a naskenujte ten, ktorý vidíte na Binance. Môžete si tiež zvoliť, ktorú sieť chcete preniesť, a bude sa líšiť podľa výšky poplatkov, ktoré musíte zaplatiť v závislosti od preťaženia týchto sietí..

Existuje ešte niekoľko ďalších informácií, ktoré musíte správne uviesť. V závislosti od tokenu kryptomeny budete možno potrebovať ďalšie značky, napríklad „MEMO“ alebo ID platby. Kedykoľvek sa pokúsite uvedenú kryptomenu vybrať z inej peňaženky, vyzve vás, rovnako ako Binance, prostredníctvom procesu vkladania. To isté platí; jednoducho skopírujte príslušné informácie a skontrolujte ich. Teraz počkajte, kým sa transakcia nepotvrdí.

Prehľad peňaženky Binance Exchange Cryptocurrencies Binance Výmena Kryptomena Peňaženka Prehľad Vklad

Krok 6: Nákup Cardano pomocou kryptomien

Správne, takže teraz ste už na svojom účte Binance mali nejaké kryptomeny a plánujete kúpiť nejaké ADA. Tento proces je dosť jednoduchý a existuje niekoľko možností, ako to urobiť. Po prihlásení sa vráťte na domovskú stránku Binance a umiestnite kurzor myši na kartu Obchod v ľavom hornom strede. Môžete vidieť päť odlišných možností; Prevod, klasický, pokročilý, okraj a P2P.

Najjednoduchšie je ‚prevádzať‘ z jednej kryptomeny na ďalšiu prostredníctvom služby over-the-counter (OTC). Toto je najjednoduchší spôsob konverzie alebo výmeny tokenov na Binance, aj keď je k dispozícii iba pre vybraný počet párov kryptomien. Nemusíte sa báť obchodných poplatkov ani zhody s knihami objednávok. Tiež však nemáte žiadnu kontrolu, pretože celý proces sa deje automaticky.

Prípadne vás program „Classic“ zavedie na tradičnejšie trhovisko, kde môžete vidieť grafy, knihu aktívnych objednávok a zoznam možností, ktoré môžete zvoliť a nastaviť. Ak váš menový pár nie je k dispozícii prostredníctvom možnosti OTC „Konvertovať“, alebo ak chcete mať väčšiu kontrolu, napríklad nastavenie preferovanej nákupnej ceny vzhľadom na trh, je najlepším riešením použitie „klasického“ obchodného trhu..

Najlepšie peňaženky na držanie Cardano ADA

Správne, takže teraz by ste už prišli na to, ako kúpiť Cardano. Pravdepodobne hľadáte spôsoby, ako ich bezpečnejšie uložiť namiesto toho, aby ste ich nechali vo svojej peňaženke na výmenu. Cardano oficiálne uvádza na svojom webe dve odporúčané peňaženky, peňaženky Daedalus a Yoroi.

Daedelus je peňaženka Cardano s úplným uzlom pre stolné počítače. Je jedinečný v tom, že si stiahne úplnú kópiu blockchainu Cardano, čím dokáže overiť každú transakciu, čo ďalej zvyšuje bezpečnosť. Alebo môžete použiť peňaženku Yoroi na ľahší výpočet a ľahkú inštaláciu. Na rozdiel od Daedalus, Yoroi je možné nainštalovať rýchlo ako rozšírenie prehliadača, alebo si ho môžete stiahnuť ako aplikáciu pre iOS alebo Android.

Používanie aplikácie peňaženky bolo propagované ako oveľa bezpečnejší spôsob zabezpečenia vašich kryptomien namiesto toho, aby boli online na vašej burze. Oficiálne aplikácie Daedalus a Yoroi v Cardano nie sú jedinými externými peňaženkami, ktoré podporujú bezpečné ukladanie ADA, pretože môžete tiež použiť riešenia od známych poskytovateľov peňaženiek, ako sú Exodus alebo Ledger.

NameTypeGet
TREZOR Jeden

trezor jeden

 • Hardware
Hodnotenie: 5

Získajte peňaženku

Ledger Nano S

 • Hardware
Hodnotenie: 5

Získajte peňaženku

Peňaženka Exodus

 • Mobilné
Hodnotenie: 5

Získajte peňaženku

Atómová peňaženka

 • Desktopový klient
Hodnotenie: 4

Získajte peňaženku

Daedalus

 • Desktopový klient
Hodnotenie: 4

Získajte peňaženku

Viac informácií o Cardane

Čo je to ADA?

ADA je natívny token kryptomeny blockchainu Cardano. ADA môže byť použitá ako uchovávateľ hodnoty, môže byť vsadená do širokej siete vkladacích kariet Cardano, aby sa získali odmeny za zabezpečenie a napájanie siete alebo za účasť na komunitne orientovanej „federálnej“ správe reťazca. Názov ADA je pomenovaný po matematičke z 19. storočia Ady Lovelaceovej, ktorá sa tiež stala prvou počítačovou programátorkou na svete..

V čase písania tohto článku (4. februára 2021) má ADA cenu 0,429130 USD. Vďaka rastúcemu prijatiu spoločnosti Cardano je to 6. najväčšia kryptomena s trhovou kapitalizáciou 13 351 291 465 dolárov. To ďalej podporilo apetít inštitucionálnych investorov po tokenoch ADA spoločnosti Cardano, čo dokázala spoločnosť Blížiace sa spustenie novej dôveryhodnosti pre spoločnosť ADA v odtieňoch šedej, okrem iných altcoinov.

Celková zásoba ADA v Cardano je obmedzená na 45 miliárd ADA (45 000 000 000), pričom v súčasnosti je v obehu okolo 31 miliárd ADA a zvyšných 14 miliárd ADA sa používa na sieťové stimuly. Vďaka konsenzuálnemu protokolu z Ouroborosu sú účastníci siete veľmi motivovaní pre zdravé príspevky k napájaniu Cardana. Bolo naprogramované, že množstvo distribuovaných stimulov ADA sa bude ďalej zvyšovať s rastúcim využitím siete.

Cardano ADA Logo Blue Oficiálny počítačový programátor Ada Lovelace

Čo je Cardano?

Cardano je decentralizovaná otvorená a verejná blockchainová sieť, ktorej cieľom je pomáhať vyvíjať decentralizované aplikácie (dApps) prostredníctvom účtovnej knihy s viacerými aktívami a overiteľnou funkčnosťou inteligentných zmlúv. Spoločnosť Cardano, ktorá bola založená v roku 2015, poháňa špecializovaná ‘Ouroboros„Blockchain Proof-of-Stake (PoS), ktorý prijal niektoré funkcie typu Proof-of-Work (PoW). Je postavený na upravenej verzii modelu UTXO (výstup nevyčerpaných transakcií), ktorý používajú bitcoiny, nazvaný „EUTXO“.

Cardano sa tiež vyhlasuje za prvý recenzovaný blockchain na svete. Technológia spoločnosti Cardano bola namiesto publikácie publikovaná v dokumente, bola podporená rozsiahlym vedeckým a akademickým výskumom univerzít z celého sveta. Cardano blockchain ako taký bol postavený na dosiahnutie škálovateľnosti, interoperability, rýchlosti, bezpečnosti a udržateľnosti, ktoré sú potrebné na napájajú skutočné aplikácie v podnikovom a priemyselnom meradle.

Cardano sa považuje za blockchain 3. generácie, upgrade oproti decentralizovaným blockchainom 1. generácie, ako sú bitcoiny, a blockchainom schopným inteligentnej zmluvy 2. generácie, ako je napríklad Ethereum. V podstate to znamená, že blockchainová technológia Cardano je vysoko škálovateľná, s rýchlymi transakčnými a spracovateľskými rýchlosťami a zároveň je energeticky efektívnejšia a ekologicky udržateľnejšia.

Cardano ADA Blockchain Network Statistics

Je Cardano dobrou investíciou?

Vidíme, že blockchain spoločnosti Cardano je neuveriteľne modulárny a všestranný, takže sa dá prispôsobiť širokej škále rôznych aplikácií. Jeho rýchlosť, škálovateľnosť a zabezpečenie mu umožňujú ľahko napájať veľké podnikové riešenia. Môže vytvárať výkonné decentralizované aplikácie (dApps) a zároveň (čoskoro, s pripravovanou aktualizáciou Goguen naplánovanou na marec 2021) dokáže integrovať množstvo funkcií inteligentných zmlúv do svojho rozsiahleho ekosystému..

Môže už spravovať 1 000 transakcií za sekundu (TPS) v čase blokovania iba 20 sekúnd. Ale s budúcimi aktualizáciami by sa to mohlo stratosféricky zvýšiť, aby sa podporila schopnosť spracovať 1 000 000 TPS bez obetovania decentralizácie alebo zabezpečenia siete. Okrem toho je vysoko energeticky efektívny, vďaka čomu je jeho prijatie v širšom meradle príjemnejšie, pomáha svetu stať sa udržateľnejším a zároveň pomáha podnikom znižovať ich uhlíkovú stopu.

Aj keď je to stále pomerne rodiaci sa projekt, môžeme povedať, že Cardano je veľmi dobrá investičná ponuka. Cardano celkovo vytvára neuveriteľne schopnú blockchainovú sieť pre bežných používateľov aj veľké podniky. Môžeme dúfať, že keď viac inštitúcií začne akceptovať myšlienku blockchainu a decentralizácie, Cardano sa stane kľúčovým hráčom v tomto priestore.

Ciele siete Cardano ADA Blockchain

Záver

Na záver, ako nakupovať príručku Cardano, dúfame, že ste sa nielen naučili, ako nakupovať Cardano, ale aj to, ako ho bezpečne uložiť a lepšie porozumieť projektu Cardano ako celku. Je to neuveriteľne vzrušujúce obdobie byť nažive, keď sme videli, ako svet konečne venuje pozornosť blockchainovým projektom a prijíma hodnoty decentralizácie spolu s nespočetným množstvom spravodlivých výhod pre všetkých.

Cardano je jeden z najefektívnejších blockchainov k dnešnému dňu, ktorý mal tiež priaznivý vplyv na jeho tokeny kryptomeny. Nikdy nemôžeme skutočne centralizovať svet, ak väčšina svetových riadiacich a kontrolných inštitúcií neprijme úplne myšlienku decentralizácie a jej predstavenia masám. S projektmi ako Cardano na vzostupe sme pokročili v pokroku.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me