Boj o nadvládu inteligentnej zmluvnej platformy zúri ďalej Ethereum sa snaží zabezpečiť vylepšenia protokolu škálovateľnosti. Výsledkom je, že veľa nespokojných projektov s veľkým potenciálom je pripravených preskočiť na škálovateľnú platformu inteligentných kontraktov. EOSIO a NEO sú dvaja z najimpozantnejších uchádzačov, ktorí sa uchádzajú o pozíciu Etherea. S každým tvrdí, že ponúka vynikajúce implementácie inteligentných zmlúv. Pozrime sa na týchto dvoch popredných vyzývateľov Sprievodca porovnaním EOS vs NEO a určiť, kto z nich je uchádzačom číslo jeden.

EOS vs NEO

EOS vs NEO: Príbeh pásky

Čo je to EOS?

V jednom rohu je EOS. Relatívne nová platforma pre inteligentné zmluvy, ktorá začala s ICO v hodnote 4,1 miliárd dolárov v roku 2017. Jeho jedinečný architektonický dizajn to umožňuje mierka zvisle a vodorovne. Údajne dosiahnutie milióny transakcií za sekundu.

Okrem toho obsahuje bez poplatkov transakcie prostredníctvom decentralizované prostredie zdrojov podobné operačnému systému. Držitelia mincí EOS dostávajú časť zdrojov spoločnosti EOSIO pomerne. Táto kombinácia dvoch a dvoch to umožňuje spustiť podnikové decentralizované aplikácie.

Čo sú to mince EOS?

EOS coiny napájajte blockchain EOSIO. Toto digitálne aktívum je jednou z desiatich najlepších kryptomien na svete z hľadiska trhovej kapitalizácie. Mince pozícia na trhu je # 7. Okrem toho, 9 z 10 najviac vplyvné kryptomenové burzy na svetovom zozname na ich burzách. K dispozícii vo viac ako 637 kryptotrhov na celom svete.

Vkladaním mincí EOS sa vytvárajú výpočtové zdroje ako CPU, SIEŤ, a RAM. Vsadenie niekoľkých mincí EOS nám dáva regeneračné zdroje pre CPU a sieť. Vytváranie účtov EOS pomocou mincí EOS poskytuje neregeneratívny zdroj RAM.

Navyše si môžeme myslieť na CPU a Sieť ako sila a výdrž. To postupne klesá s viacerými činnosťami (transakciami). Tie sa však časom doplnia. Umožňujú transakcie bez poplatkov v blockchaine EOSIO.

Na druhú stranu si môžete myslieť na RAM ako jedlo alebo vodu. Oni neregenerovať a používatelia si ich musia občas kúpiť.

Kde si môžete kúpiť kryptomenu EOS?

Existuje niekoľko spôsobov, ako sa zmocniť mincí EOS. The najlacnejšie a najrýchlejší spôsob je kúpiť ich od svojho obľúbená kryptoburza. Väčšina búrz umožňuje nákup EOS pomocou bitcoinu (BTC) alebo (ETH). Okrem toho umožňujú fiat bankové prevody a nákupy kreditnými / debetnými kartami.


Centrálne výmeny EOS

Medzi najlepšie hodnotené burzy, ktoré podporujú mince EOS, patria – Binance, Coinbase Pro, Huobi Global, Kraken, OKEx, Kucoin, Bitfinex, Bittrex, a Poloniex. Okrem toho tu sú burzy s najvyšším objemom obchodovania Fcoin, Biki, CBX, Veľký, a Catex. Vyššie uvedené burzy sú pre spoločnosť EOS najlikvidnejšie a môžu predstavovať najlepšie príležitosti na zisťovanie cien.

EOS Instant Exchange

Jaokamžité burzy kryptomien ako napr Changelly, Coinswitch, a ChangeHero, ponúkajú jednoduchý a pohodlný spôsob nákupu mincí EOS. Okamžité výmeny kryptomeny ďalej neexistujú objednávať knihy a platforma určuje presné výmenné kurzy.

EOS Decentralized Exchange (DEX)

DEX vyžaduje „Proper”Krypto peňaženky. Inteligentné zmluvy riadia všetky DEX transakcie a vykonávajú sa on-chain. Obchodované digitálne aktíva na DEXe nikdy neopustia úschovu majiteľa peňaženky. Až po vykonaní objednávky.

Newdex, WhaleEX, a Bancor sú niektoré z najvýznamnejších decentralizovaných búrz založených na systéme EOS alebo tie, ktoré podporujú EOS. Tí, ktorí plánujú kúpiť EOS pomocou Newdex môžete tak urobiť pomocou Variant Tether na báze EOS (USDT) a výmena s EOS v rámci výmeny. EOS-base USDT je ​​k dispozícii v Bitfinex a čoskoro aj na ďalších významných burzách.

Prípadne tí, ktorí si chcú kúpiť EOS pomocou Bitcoin (BTC) alebo dokonca Éter (ETH), môcť použiť Veľryba. Kombinácia online peňaženky BTC a neväzobnej peňaženky EOS robí z Whaleex a hybridná výmena. Mobil Whaleex môžete nainštalovať iba pomocou súboru APK dodávaného s webom.

Nakoniec je Bancor, Môžeme zvážiť Zabezpečte decentralizovanú „okamžitú“ výmenu pretože má vlastnosti okamžitej výmeny kombinované s niektorými decentralizačnými funkciami, ako je napríklad decentralizovaný fond likvidity.

Aké peňaženky EOS používať?

Správne peňaženky

správne„Peňaženka je peňaženka, v ktorej majiteľ pozná iba„Súkromné ​​kľúče.„Toto sú peňaženky, ktoré vás žiadajú, aby ste si spomenuli na tajnú skupinu slov, ktorá pozostáva z 12 alebo viacerých slov. A mnemotechnická pomôcka fráza, mnemotechnické semeno alebo semenná fráza sú jej bežné názvy. Zvyčajne prichádzajú s iným tajným alfanumerickým reťazcom nazývaným „Súkromný kľúč.“

Súkromný kľúč sa stane zbytočné keď ich niekto pozná. To je dôvod, prečo peňaženky EOS s centralizovanou výmenou nie sú správne peňaženky EOS. najprv, používatelia nemajú prístup k súkromným kľúčom týchto peňaženiek. Druhý, nebudete môcť presunúť tokeny založené na systéme EOS prijaté pomocou týchto peňaženiek, pokiaľ burza nepodporuje výbery týchto tokenov.

Airgrabs je nový model hromadnej distribúcie v ekosystéme EOS, ktorý umožňuje používateľom využívať bezplatné darčekové predmety založené na systéme EOS. Bez poriadnej peňaženky sa nemôžete takýchto aktivít zúčastňovať.

Správne Peňaženky alebo účty EOS spravidla NIE SÚ ZADARMO. Na použitie použiteľnej peňaženky EOS je potrebné vložiť nejaký EOS CPU a SIEŤ zdrojov. Navyše je vytvorenie účtu EOS úzko spojené RAM náklady. Nový účet EOS stál 1 mincu EOS.

Existuje veľa druhov peňaženiek EOS, môžete ich kategorizovať ako studené peňaženky, horúce peňaženky, hardvérové ​​peňaženky, mobilné peňaženky, webové peňaženky, webový prehliadač predlžovacie peňaženky, stolové peňaženky, papierové peňaženky, a vymeniť peňaženky. Všetky majú rovnakú základnú funkciu obchod, prijímať, a poslať Mince EOS a ďalšie tokeny založené na systéme EOS. V nasledujúcich nasledujúcich odsekoch sme zostavili niektoré z najlepších peňaženiek EOS, ktoré sú v súčasnosti k dispozícii.

Studená peňaženka

Studené peňaženky EOS sú peňaženky kryptomeny EOS, ktoré na preskúmanie nevyžadujú pripojenie na internet, až v okamihu, keď bude potrebné interagovať s blockchainom spoločnosti EOS. Všetky peňaženky, ktoré vlastníte, sú súkromné ​​peňaženky vrátane hardvérové ​​peňaženky a papierové peňaženky.

Horúca peňaženka

Horúce peňaženky sú online peňaženky a poskytovatelia peňaženkových služieb ich zvyčajne spravujú. Coinbase.com je horúca peňaženka. Peňaženky centralizovanej výmeny sú tiež horúcimi peňaženkami, pretože na prístup k nim je potrebné pripojenie k internetu. Horúce peňaženky neumožňujú prístup k vašim súkromným kľúčom. Väčšina Webové peňaženky vyžadujúce pripojenie k internetu sú Hot wallets.

Mobilná peňaženka EOS

Mobilné peňaženky EOS sú peňaženky, ktoré si nainštalujete do svojho smartphonu. Môže to byť horúca alebo studená peňaženka v závislosti od toho, kde sa nachádza súkromný kľúč. Existuje veľa mobilných peňaženiek EOS dostupných online a neskôr predstavíme niektoré z najlepších dostupných možností.

Webová peňaženka EOS

Webové peňaženky EOS sú jednoducho tie, ku ktorým pristupujeme pomocou webovej stránky. Vďaka požiadavke na pripojenie k internetu sú webové peňaženky väčšinou horúce peňaženky. Niektoré však sú používateľské rozhrania, ktoré umožňujú interakciu s blockchainom spoločnosti EOS a vykonávanie príkazov.

Peňaženky s rozšírením webového prehliadača sú podobné webovým peňaženkám, pretože na fungovanie potrebujú webový prehliadač. Avšak naprxtension peňaženky bežať na pozadí prehliadača. Automaticky interagujú s dApps, ku ktorým má prístup prehliadač. Väčšina z týchto peňaženiek je kompatibilná s poprednými webovými prehliadačmi, ako sú napr Chrome, Firefox, a Statočný.

Stolová peňaženka EOS

Desktopové peňaženky EOS sú samostatný softvér používaný v počítačových systémoch. Zvyčajne ponúkajú pokročilejšie funkcie, ktoré nenájdete v iných druhoch peňaženiek, ako je napríklad prevádzka celého uzla. Rovnako ako peňaženky s webovým rozšírením, môžu bežať na pozadí a komunikovať s dApps založenými na systéme EOS. Okrem tokenových transakcií patrí medzi jeho funkcie aj prihlásenie, podpisovanie, autentifikácia a autorizácia.

Papierová peňaženka EOS

Papierová peňaženka EOS je najviac low-tech riešenie peňaženky medzi typmi peňaženiek. Je to však najbezpečnejšie. Poskytuje offline mechanizmus na ukladanie digitálnych aktív EOS a EOS. Vytvorenie účtu vyžaduje generátory peňaženky Online Paper. Táto peňaženka vyžaduje iba médium, kde môžeme zapisovať a ukladať súkromné ​​kľúče alebo mnemotechnické semená. Súkromné ​​kľúče môžeme opečiatkovať a nalepiť na hliníkové plechy, akrylový plast alebo iný odolnejší materiál.

Peňaženka Exchange

Nakoniec sú tu Exzmeniť peňaženky sú najjednoduchším spôsobom, ako získať okamžité a bezplatné peňaženky EOS. Stačí sa zaregistrovať na burze, ktorá uvádza zoznam EOS a vytvorí tam vašu peňaženku. Spravidla sa skladá z všeobecný názov účtu EOS a a jedinečné identifikačné číslo zavolal a Záloha MEMO.

Nasledujúca tabuľka zobrazuje náš vybraný zoznam peňaženiek EOS.

Z vyššie uvedených peňaženiek sa nám obzvlášť páčilo Rozptyl a Lumi. Rozptyl je jednou z najviac podporovaných peňaženiek EOS v priestore EOS dApps. Avšak, Rozptyl nemá mobilnú podporu. Na druhej strane, Lumi poskytuje čistý a jednoduchý dizajn peňaženky. Bohužiaľ, Lumi nemá stolnú verziu svojej peňaženky. V súčasnosti Lumi prevádzkuje promo akciu, v rámci ktorej rozdáva bezplatné účty EOS novým registrujúcim.

Platba za účty peňaženky EOS je hlavnou prekážkou vstupu nových používateľov na trh. Prečo by platili za niečo, čo práve vyskúšajú. Môžete to porovnať s požiadať niekoho, aby zaplatil za filmovú upútavku. Iniciatíva spoločnosti Lumi je skvelým spôsobom, ako získať nových používateľov do svojej peňaženkovej služby a platformy EOS.

Pre tých, ktorí chcú získať rýchly účet peňaženky EOS, stačí sa zaregistrovať u mnohých online poskytovateľov peňaženiek EOS, ako je napríklad Coinbase. Kryptoburzy tiež ponúkajú bezplatné peňaženky, ktoré používatelia môžu prijímať, obchod a odstúpiť EOS coiny.

Teraz sa obráťme na iného inteligentného uchádzača o kontrakt NEO.

Čo je NEO?

EOS vs NEO

Boj z druhého rohu je NEO. Momentálne je zaradil # 22 z hľadiska trhovej kapitalizácie a založená späť v 2014 ako AntShares predkladajú Da Hongfei a Erik Zhang. Následne zmena značky na NEO v roku 2017 a je prvý verejný blockchain pochádzajúci z Číny. NEO si kladie za cieľ vybudovať „inteligentná ekonomika„Ktoré sú určené na priemyselné, obchodné a podnikové použitie.

Z jej prostriedkov sa získalo 4,5 mil 2016 ICO, považovaný za jeden z najúspešnejšie ICO vôbec z hľadiska návratnosti investícií (ROI). Jeho počiatočná ponúkaná cena tokenu je 0,032 USD investorov urobilo viac ako 28 000% návratnosť v súčasných cenách.

Používa Delegovaná byzantská chyba tolerancie (DBFT) ktoré môžu dosiahnuť 10K – 100K TPS keď je optimalizovaný. Vďaka integrácii technológie digitálnej identity s protokolom konsenzu sú účastníci konsenzu identifikovateľní. To slúži ako odstrašujúci prostriedok proti zlému správaniu a na uľahčenie dodržiavania právnych predpisov.

Jeho NeoVM je prenosný na akýkoľvek blockchainový alebo neblokový systém, umožňujúce cezhraničnú interoperabilitu. Má tiež protokol distribuovaného úložiska porovnateľný s Filecoin a Storj a an Anti-kvantový mechanizmus. Bol nazvaný ako Čínske ethereum.

Čo sú NEO a NeoGas?

Ekosystém NEO má systém s dvoma tokenmi, NEO, a NEOGas (PLYN). Prvý token, NEO funguje ako riadiace tokeny style = ”font-weight: 400;”> slúži na výber účastníkov uzla. Slúži tiež ako hlasovacie práva schváliť alebo odmietnuť navrhované zmeny v sieti. Token tiež slúži ako vytyčovací mechanizmus ktoré umožňuje držiteľom zarobiť NEOGas alebo PLYN.

NeoGas je druhý token v NEO ekosystéme. Slúži ako palivový žetón pre sieť NEO. Sieť sa spoplatňuje Plyn pre zdroje potrebné na vykonávanie inteligentných zmluvných transakcií. Existuje prahová hodnota pre vyňatie určitého množstva transakcií, vďaka ktorým je veľká väčšina transakcií bezstarostná.

Kde kúpiť NEO a Gas Crypto?

Teraz sa pozrieme na to, kam sa môžeme dostať NEO a NeoGas. Rovnako ako v systéme EOS existuje niekoľko spôsobov, ako môžeme tieto dva tokeny kúpiť.

Centralizované výmeny NEO

NEO je k dispozícii na rôznych kryptomenových burzách, ktoré ju podporujú. The top 5 kryptomien z hľadiska objemu obchodovania NEO sú CoinEgg, Coinbene, EXX, Vindax, a IDCM. Sú to najlikvidnejšie trhy pre NEO a môžu predstavovať veľké príležitosti na zisťovanie cien. to je NEO je tiež uvedená na 6 z 10 najpopulárnejších a najuznávanejších búrz na svete. Oni sú Binance, Huobi Global, OKEx, Kucoin, Kvapalina, a Bittrex.

EOS vs NEO

Na druhej strane, NeoGas je k dispozícii na nasledujúcich burzách P2PB2B, CoinEx, BitMax, Exates, a Bkex. Majú najvyššie objemy obchodov pre NeoGas. NeoGas je tiež uvedený v zozname 5 z 10 kryptomien s najvyšším hodnotením vo svete- Binance, Huobi Global, OKEx, Kucoin, a Poloniex.

Decentralizovaná burza NEO (DEX)

Tieto tokeny sú k dispozícii aj v Nash a Switcheo, obidva DEX vyžadujúce na obchodovanie neobchodnú peňaženku. To znamená, že máte úplnú kontrolu a zodpovednosť za svoju peňaženku. Nash vyžaduje, aby sme pomocou ich nástroja vytvorili novú neväzobnú peňaženku. Môžeme to urobiť aj v Switcheo ale ponúka niekoľko ďalších možností prihlásenia.

Okamžitá výmena NEO

NEO a PLYN sú k dispozícii aj v nasledujúcich okamžitých burzách – O3Swap, Changelly, Stealthex, Changenow, Coinswitch, a Simpleswap. Väčšina z nich umožňuje nákupy kreditnými a debetnými kartami.

Čo NEO peňaženky používať?

Tam rôzne typy peňaženiek pre NEO a NeoGas. Peňaženky uvedené v nasledujúcej tabuľke patria k najlepším z nich.

Na úvod sa nám obzvlášť páči O3 a Guardia peňaženky na svoje jednoduché ešte funkčné vzory. Oba majú všetky príslušné funkcie, aby vytvorili skvelú peňaženku v rôznych druhoch rozhraní.

Teemo je peňaženka s rozšírením prehľadávača, s ktorou uzavrel partnerstvo O3 vyvinúť štandardy dApp a dokovania peňaženky pre platformu NEO. Na druhej strane, NeoWallet je naša peňaženka bez ozdôb, ktorá umožňuje používateľom základné funkcie ako napr vytvorenie účtu, obnovenie účtu, a import účtu.

Matematická peňaženka a Atómová Peňaženka sú to, čo nazývame univerzálne peňaženky ktoré podporujú mnoho rôznych blockchainov. Matematické peňaženky môžu mať viac funkcií než Atómová peňaženka ale ten druhý má Funkcia atómovej výmeny.

Najjednoduchší spôsob, ako získať a Neo a NeoGas peňaženka je len použitie výmennej peňaženky. Aj keď to neodporúčame, je to najjednoduchší spôsob, ako si ho zaobstarať.

Spoločnosť Binance nedávno začala a vkladací program to umožňuje NEO držitelia zarábajte NeoGas (plyn) pasívne. Všetky vklady NEO dostanú odmeny za plyn. Stále môžete obchodovať s rovnakými prostriedkami. Ostatné najlepšie hodnotené burzy Huobi Globálne, OKEx, a Kucoin mať rovnaký program, aký by ste mohli chcieť zaplatiť.

EOS vs NEO: Hlavná udalosť

EOS vs NEO

Poďme sa pripraviť na rachot! Teraz vás vezmeme na 10 kôl epickej bitky medzi týmito dvoma blockchainovými monštrami, aby sme určili, kto bude kraľovať. Víťazom sa stane Najlepší uchádzač o platformu Smart Contract. 10 kôl predstavuje 10 atribútov dvoch projektov, ktoré sme určili ako nevyhnutné pre ich úspech.

1. kolo: Tím

Zápas sa začína porovnaním každého tímu. História úspešného snaženia je dobrým indikátorom toho, že je pravdepodobné, že v súčasnom projekte uspejú.

Daniel Larimer a Brendan Blumer sú spoluzakladateľmi spoločnosti EOSIO. Dan je vynálezcom spoločnosti Delegované vyhlásenie o podiele (DPoS). On je tiež spoluzakladateľ z Bitshares a Steem. Brendan, na druhej strane od roku 2001 buduje úspešné technologické spoločnosti, ktoré majú rušivý vplyv.

Keďže, Da Hongfei a Erik Zhang sú spoluzakladateľmi spoločnosti NEO. Da je sériový blockchainový podnikateľ ktorý v Číne založil veľmi úspešnú blockchainovú technologickú spoločnosť, Onchain. Erik je a certifikovaný audítor informačných systémov ktorý je autorom dBFT (Delegovaná byzantská chyba tolerancie).

V tomto kole nie je jasný víťaz. Oba tímy projektu majú talent, know-how a históriu úspechov. Týmto im dávame obaja po 10 bodoch.

2. kolo: technológia

Oba tímy umiestňujú svoje projekty ako lepšiu implementáciu inteligentnej kontraktačnej platformy ako Ethereum. Ponúkajú rovnakú hodnotovú ponuku – Rýchlejšia priepustnosť transakcií to sú citová, Primárne slabiny Etherea.

EOSIO váhy vertikálne a horizontálne umožňujúce spracovanie milióny transakcií za sekundu (teoreticky). Bezplatná transakcia zavedením zdroj podobný operačnému systému

NEO, na druhej strane ponúka svoje inovatívne riešenia, ktoré mu umožňujú rozširovať sa na 10 000 transakcií za sekundu. Odstraňujú sa aj transakčné poplatky pokiaľ je to v rámci uvedeného prah ktoré stanovila komunita.

Tak aj tak, TPS tvrdenia oboch projektov sú diskutabilné, ale môžeme s istotou povedať, že obidva majú omnoho lepší rozsah ako Ethereum. Oba tiež nemajú žiadne transakčné poplatky. Implementácia EOSIO nám však prišla problematická. Zavádza nepriame transakčné náklady vo forme spotrebná RAM.

S tým sme dali EOS skóre 7 a pri dávaní NEO skóre 8.

Z každého sme odrátali 1 bod projekt pre centralizácia problémy. C.zapamätateľná RAM a museli platiť za nové účty EOS malo za následok odpočet ďalších 2 bodov pre EOS. Ďalší odpočet 1 bodu za to, že nemáte a človekom čitateľný adresa penazenky.

3. kolo: Ciele

NEO a EOS pochádzali z dvoch protiľahlých svetových strán. Kultúrne rozdiely a rôzne hodnoty vniesli do svojich projektov zaujímavú dynamiku. EOS sa prikloní na západné trhy zatiaľ čo NEO na východných trhoch. Majú vyššiu šancu získať podporu od vývojárov a komunít, ktoré zdieľajú rovnakú kultúru a hodnoty. Nie je prekvapením, že počiatočná trakcia a dynamika budú vychádzať z ich dominantných trhov.

Západní vývojári a investori, napríklad v USA, pravdepodobne podporí EOS. Považuje sa za taviaci kotol pre blockchainové technologické talenty a najlikvidnejšiu ekonomiku na svete. Vláda USA však zatiaľ nedosiahla regulačnú jasnosť v krypto priestore.

Na druhej strane NEO bude s najväčšou pravdepodobnosťou prikláňať k východným trhom, najmä k Číne, druhá najväčšia ekonomika na svete. Má maximálnu podporu čínskej vlády vďaka svojmu centralizovanejšiemu prístupu. Čínska vláda však nie je fanúšikom kryptomien.

Dali sme a skóre 10 pre EOS a an 8 pre NEO. 2 body odpočty pre NEO z nasledujúcich dôvodov.

Po prvé, kvôli Nepriateľský postoj Číny voči kryptomenám, ktorá je dôležitou súčasťou ekosystému NEO. Druhý, EOS bije NEO pokiaľ ide o používateľov a vývojárov dApps, dokonca aj v Číne.

4. kolo: Tokenomika

Token každého projektu má vo svojom ekosystéme jasnú a jednoznačnú užitočnosť. Mince EOS predstavujú vlastníctvo zdrojov operačného systému, ako je výpočtové prostredie. Umožňuje tiež vytváranie účtov a schvaľovanie zmien protokolu.

Žetóny NEO predstavujú vlastníctvo blockchainu NEO. Predstavuje podiel siete NEO a slúži na vytváranie blokov a správu sieťových zdrojov. Predstavuje tiež podiel na distribúcii plynu.

Dali sme EOS skóre 9 a NEO skóre 10. Závislosť pamäte RAM od ceny mince EOS mala za následok odpočet 1 bodu. Náhly nárast cien EOS drasticky ovplyvňuje RAM. Dual-token implementácia NEO je oveľa lepšia.

5. kolo: Hrozby

Všetky projekty v krypto priestore majú svoje jedinečné výzvy a hrozby, ktoré im slúžia ako bariéra pri prekonávaní. Hrozby môžu pochádzať z chýb dizajnu, regulačného prostredia alebo z posúvania priorít organizácie.

Spoliehanie sa na vytváranie účtov a získavanie pamäte RAM na minciach EOS je a hlavná prekážka vstupu pre nových používateľov aj vývojárov. Prebieha neistota regulačného postoja USA. predstavuje tiež neprimerané riziko pre spoločnosť EOS, ktorá v roku 2017 uskutočnila ICO vo výške 4,1 miliárd dolárov.

Centralizácia je hlavným problémom NEO. Vedie to nadácia NEO 5 zo 7 uzlov. Ďalším zdrojom obáv je aj úzky vzťah medzi čínskou vládou a NEO.

S tým bolo povedané oba projekty dosiahli 8 bodov v tomto kole. 2 body odpočty z vyššie uvedených dôvodov.

6. kolo: Spúšťače

Spúšťače sú udalosti, ktoré môžu viesť k výrazným cenovým pohybom. Môže prameniť z nové nariadenia, významné partnerstvá, aktualizácie, vydania produktu, alebo všeobecne trhové cykly.

Tri hlavné udalosti môžu spustiť zásadný cenový pohyb pre EOS. najprv, vydanie jeho aktualizácie protokolu EOSIO 2.0. Druhý, jeho Vyrovnanie v hodnote 24 miliónov USD s USA SEK za údajnú neregistrovanú ponuku cenných papierov. Nakoniec, vydanie jeho zabijakovej aplikácie Hlas, ktorý by mohol sa začne krátko po dohode US SEC.

Naproti tomu NEO má dve významné udalosti Na obzore. najprv je modernizáciu svojej siete dabovaný ako NEO 3.0. Druhý jeho partnerstvo s Ontology na vývoj účinného a inkluzívneho interoperabilného krížového protokolu.

Dali sme EOS vyššia skóre 10 pretože má pozitívnejšie spúšťače. NEO získal skóre 9 v tomto kole.

7. kolo: Pohon

Pohon je projekt prítomnosť na sociálnych sieťach, veľkosť komunity, obchodné partnerstvá, a užívateľ počítať. Tieto metriky by nám mali poskytnúť spravodlivý odhad, ktorý z nich má väčšiu trakciu.

EOS má viac YouTube predplatitelia a Členovia telegramovej komunity ako NEO. Na druhej strane má NEO viac nasledovníkov v oboch Reddit a Twitterové účty.

Veríme, že obidva projekty majú rovnaký potenciál pokiaľ ide o partnerstvá, obaja aktívne spolupracujú s inými blockchainovými projektmi, spojeneckými odvetviami a príslušnými partnermi.

Nakoniec, EOS má viac dApps a aktívnejších používateľov vedie nás k dávaniu EOS a skóre 10 a NEO a skóre 9.

8. kolo: Vývoj ceny tokenu a predikcia

Celý priestor kryptomeny sa stal medvedím. Napriek vstupu tradičných finančných inštitúcií na trh to nemalo žiadny pozitívny vplyv na cenu bitcoinu (BTC). EOS a NEO zaznamenávajú podobné pohyby cien.

Oznam o EOSIO 2.0 a NEO 3.0 vylepšenia nevideli žiadny alebo žiadny vplyv na výkonnosť každého tokenu. To potvrdzuje dlhoročné presvedčenie, že ceny altcoinov naďalej závisia od cenovej výkonnosti bitcoinu.

Týmto sme dali obe EOS a NEO dosiahli skóre 9. Obidve stabilne obchodovali v porovnaní s inými altcoinmi, ktoré za posledných pár týždňov zaznamenali dvojciferný pokles.

9. kolo: Trilema

Nepochybne, „vrstva dôveryhodnosti“ je hlavným hodnotovým návrhom blockchainu. Môže existovať vrstva dôvery bez decentralizácie. Avšak dosiahnutie škálovateľný, zabezpečiť a decentralizovaný blockchain je ťažký. To je Blockchainová trilema. Žiadny blockchainový projekt to nikdy nedosiahol. EOS a NEO sú rovnaké.

V skutočnosti je to súčasná iterácia oboch EOS a NEO majú tendenciu viac sa zameriavať na škálovateľnosť, nie na decentralizáciu. Táto centralizácia však zostala v povedomí širšej komunity kryptomien. To je hlavný dôvod, prečo nemôžu dohnať ethereum. To platí najmä pre program NEO, ktorý vyjadril úmysel venovať decentralizáciu pri svojej ďalšej iterácii menšou mierou.

Z dôvodu týchto pozorovaní, dali sme skóre 8 EOS a 7 NEO. Zrejmé nedostatok menej centralizovaných riešení a nedostatok iniciatív vyústil do a Odpočet 2 bodov za každý projekt. The závažnosť centralizácie NEO vyústil do dodatočný odpočet 1 bodu.

10. kolo: Myšlienky a nálady

Veríme, že najlepším spôsobom, ako toto kolo priblížiť, je porovnať oba projekty s ethereom. Nemusí to byť škálovateľné, ale je to lepšie z hľadiska decentralizácie a bezpečnosti. Existuje dôvod, prečo je pred dApps písmeno „d“. Odstránenie d v podstate znižuje hodnotovú ponuku aplikácie založenej na blockchaine.

Týmto veríme EOS je “menšie zlo”Medzi dvoma, ktorí to dávajú skóre 8 a NEO skóre 7.

Odpočet 1 bodu pre oba projekty, aby zostali spokojní s úsilím decentralizácie. Ďalším 1 bodom za prilákanie relevantnejších projektov do ich platforiem. Otočenie NEO smerom k ešte centralizovanejšej podobe malo za následok ďalší odpočet bodu.

EOS vs NEO: Zhoduje sa s výsledkami

EOS vs NEO: Záver

Ethereum nepochybne zostáva kráľom platformy inteligentných zmlúv. Aj napriek svojim slabým stránkam je stále najpoužívanejšou inteligentnou zmluvnou platformou. To by sa však mohlo zmeniť, keď sa nakoniec migruje na konsenzuálny mechanizmus Proof-of-Stake (PoS) a obsahuje technológiu Sharding.

NEO sa rýchlo koncentruje viac na svoju pozornosť škálovanie a súlad. Jeho nedostatok úsilia v oblasti decentralizácie znižuje jeho hodnotu ako blockchainového projektu, o ktorom si myslíme, že by malo byť „vrstva dôvery“A nie„vrstva škálovateľnosti.“

Spoločnosť EOS má v Číne viac vývojárov a používateľov dApps. Kde má NEO údajne obrovskú sledovanosť. Mnoho z popredných výrobcov blokov v ekosystéme EOS pochádza z uvedenej krajiny. Naznačenie dôvery čínskych investorov voči spoločnosti EOS. Navyše tiež poradie č. 1 vo všetkých blockchainových projektoch v Číne podľa čínskeho výskumného inštitútu blockchain. NEO sa so všetkou podporou čínskej vlády nedostalo ani na prvých 5 priečok.

Ak vezmeme do úvahy všetko, môžeme ľahko povedať, že EOS vychádza z tohto zápasu ako lepší uchádzač o výzvu pre Ethereum. Dúfame, že toto porovnanie medzi EOS a NEO bolo užitočné. Nižšie zanechajte akékoľvek pripomienky!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector