Kryptopriestor je plný búrz. Niektoré veľké, niektoré malé, niektoré sú známe, zatiaľ čo iné používa len niekoľko desiatok ľudí. Niektoré sú legitímne a iné sú podvody.

Niektoré z najlepších búrz sme už skontrolovali a dali sme vám vedieť, ktorým môžete dôverovať. Ale pri toľkých dôveryhodných výmenách musíme teraz začať navzájom porovnávať.

V tomto článku urobíme úplné porovnanie Gemini vs. Coinbase Pro. Čítajte ďalej a získajte všetky informácie, ktoré vám pomôžu rozhodnúť sa, ktorá je pre vás lepšia.

Porovnávacia tabuľka Gemini vs Coinbase Pro

KrakenCoinbase
Blíženci Coinbase Pro
So sídlom v: New York So sídlom v: San Francisco
Zoznam kryptomien: BTC, ETH Zoznam kryptomien: ATOM, ALGO, BTC, BCH, COMP, DAI, DASH, EOS, ETH, ETC, KNC, LTC, LINK, MKR, OMG, OXT, REP, XLM, XRP, XTZ, ZRX
Priatelia pre začiatočníkov: Áno Priatelia pre začiatočníkov: Áno
Možnosti pre pokročilých obchodníkov: Áno Možnosti pre pokročilých obchodníkov: Áno
Mobilná aplikácia: Áno Mobilná aplikácia: Áno
Depozitné poistenie: Áno Depozitné poistenie: Áno
Poplatky: Vysoká; môže ísť až na 1,99% Poplatky: 0,04% -0,05% v závislosti od objemu obchodov
Navštívte Exchange Navštívte Exchange

Hlavný rozdiel:

Pri porovnaní Gemini vs Coinbase Pro vidíme hlavný rozdiel medzi Gemini a Coinbase Pro v kryptomenách, s ktorými sa obchodujú. Zatiaľ čo obe majú obmedzený výber tokenov, Gemini obchoduje iba s bitcoinmi a ethereum, zatiaľ čo Coinbase Pro má k dispozícii 21 tokenov.

Čo je to Blíženec?

gemini vs coinbase pro

Blíženci je burza kryptomien so sídlom v New Yorku, ktorá bola uvedená na trh v roku 2015. Je to dôveryhodná spoločnosť regulovaná newyorským štátnym ministerstvom finančných služieb (NYSDFS) a v súčasnosti pôsobí v USA, Kanade, Veľkej Británii, Južnej Kórei, Hongkongu a Singapur.

Cieľom spoločnosti Gemini je zabezpečiť, aby bol nákup kryptomien bezpečný a jednoduchý, a ponúknuť nástroje a funkcie pre nováčikov aj skúsenejších obchodníkov..

Vlastnosti Gemini:

 • Začínajúce a pokročilé obchodné platformy: Používatelia si môžu vybrať medzi burzou Gemini ™ zameranou na začínajúcich obchodníkov s kryptami a Gemini Active Trader ™ pre skúsenejších používateľov..
 • Mobilná aplikácia: K dispozícii pre zariadenia so systémom Android aj iOS. Umožňuje používateľom ukladať kryptomeny, ako aj nakupovať a predávať tokeny na cestách. Používatelia smartfónov Samsung v USA a Kanade sa môžu Gemini pripojiť k peňaženke Samsung Blockchain.
 • Digitálne zbierkové predmety: Gemini slúži ako brána, kde môžu používatelia nakupovať a predávať digitálne zbierkové predmety (tzv. „Nifty“).
 • Opatrovnícka služba: Spoločnosť Gemini ponúka poistenú opatrovnícku službu pre približne 30 kryptomien. Majú poistné krytie 200 miliónov USD, čo je viac ako akákoľvek iná služba krypto úschovy.
 • Program odporúčaní: Používatelia môžu za odporúčania, ktoré sa pripoja k Gemini, získať bitcoin v hodnote 10 USD.
 • Hardvérové ​​bezpečnostné kľúče: Používatelia môžu chrániť svoje účty pomocou hardvérového kľúča prostredníctvom protokolu WebAuthn
 • Gemini Dollar (GUSD): stabilnýcoin Gemini, naviazaný na americký dolár.
 • Gemini Pay: Pomocou mobilnej aplikácie môžu používatelia nakupovať pomocou kryptomien u tisícov maloobchodníkov v USA.

Poplatky za blížencov

Poplatky za obchodovanie spoločnosti Gemini sú o niečo komplikovanejšie ako na iných burzách. Po prvé, majú rôzne sadzobníky poplatkov za webové a mobilné obchodovanie. Používatelia tiež platia pri uskutočňovaní obchodu dva poplatky: najskôr je tu 0,5% „poplatok za správu“.

Tento poplatok funguje podobne ako „obchodný poplatok“ na iných burzách. Ak vezmeme do úvahy, že priemerný obchodný poplatok na väčšine kryptoburz je okolo 0,2%, Gemini je na drahej strane. Používatelia platia nielen poplatok za pohodlie, ale aj poplatok za transakciu.

Transakčný poplatok bude až do výšky 200 USD medzi 0,99 a 2,99 USD. Pri obchodoch nad 200 USD bude poplatok za transakciu 1,49%.

Inými slovami, ak chcete kúpiť bitcoin v hodnote viac ako 200 USD (alebo akýkoľvek iný token uvedený na Gemini), zaplatíte celkový poplatok 1,99% (0,5 výhoda + 1,49 transakcia). Toto je mimoriadne vysoké.

Bezpečnosť blížencov


Gemini bolo postavené s ohľadom na bezpečnosť s cieľom dosiahnuť, aby bol nákup kryptomien pohodlný a bezpečný. Sú v súlade s normami SOC1 typu 1 a SOC2 typu 1 a typu 2.

Používatelia sa tiež môžu rozhodnúť chrániť svoje účty hardvérovým bezpečnostným kľúčom cez WebAuthn. Z hľadiska bezpečnosti je Gemini na rovnakej úrovni s najlepšími kryptoburzami.

Overenie blíženca:

Gemini vyžaduje úplné overenie ID, aby malo úplný obchodný prístup. Používatelia z USA budú musieť predložiť doklad totožnosti prostredníctvom platného preukazu totožnosti, vodičského preukazu alebo pasu. Medzinárodní používatelia budú zvyčajne musieť predložiť doklad totožnosti aj doklad o pobyte (skenovanie bankového výpisu alebo účtu za služby alebo služby na adresu bydliska používateľa)..

Existuje niekoľko sťažností používateľov na to, že proces overenia trvá príliš dlho; v niektorých prípadoch viac ako jeden mesiac.

Je Gemini Legit?

Gemini je regulovaný ako dôveryhodná spoločnosť NYSDFS, takže sú takí legitímni, ako môžete získať.

Recenzia Gemini

Newyorská burza kryptomien Gemini bola postavená na myšlienke, aby boli nákupy kryptomeny ľahké a bezpečné. A to určite splnili.

Začiatočníci si môžu svoje prvé tokeny ľahko kúpiť na burze Gemini ™, zatiaľ čo platforma Gemini Active Trader ™ je k dispozícii pre tých, ktorí požadujú pokročilejšie funkcie. Majú tiež vynikajúcu mobilnú aplikáciu a ponúkajú poistenú úschovu pre 30 kryptomien.

Negatívom je, že tokeny dostupné na nákup a obchodovanie sú obmedzené na bitcoin a éter a poplatky môžu byť veľmi vysoké.

Blíženci Pros

 • Ľahko použiteľné rozhranie pre začiatočníkov
 • Pokročilé platformy dostupné pre odborníkov
 • Rýchlo a bezpečne
 • Dobrá mobilná aplikácia
 • Gemini Pay výrazne uľahčuje používanie kryptomeny v reálnom svete
 • Poistená služba kryptomeny
 • Program sprostredkovania

Blíženci proti

 • K dispozícii iba v niekoľkých krajinách
 • Obmedzený výber tokenov
 • Žiadne financovanie prostredníctvom kreditných kariet; iba bankové prevody a kryptomeny
 • Poplatky môžu byť veľmi vysoké
 • Pomalý proces overovania
 • Pomalá podpora zákazníkov

Navštívte Exchange

Čo je Coinbase Pro?

gemini vs coinbase pro

Pokiaľ nie ste v krypto svete mimoriadne nováčikom, pravdepodobne ste už o Coinbase počuli.

Čo by ste možno nevedeli, je to, že Coinbase má dve rôzne platformy: samotnú Coinbase (zameranú na začínajúcich používateľov a ponúkajúcu ľahký spôsob, ako začať nakupovať kryptomeny) a Coinbase Pro, určenú pre skúsených obchodníkov, ktorá im ponúka pokročilé funkcie s nižšími poplatkami.

Coinbase je teda ľahko použiteľná platforma, ktorá vám umožní nakupovať kryptomeny. Na Coinbase však nie je k dispozícii vôbec žiadne kryptoobchodovanie.

Uvedomujúc si, že v kryptomenách existuje veľa nevyužitého potenciálu, spustila spoločnosť Coinbase v roku 2015 GDAX (Global Digital Asset Exchange), aby ponúkla pokročilým obchodníkom pokročilé možnosti.

Neskôr, v máji 2018, Coinbase oznámila, že pridá niekoľko nových funkcií a rebranding GDAX ako Coinbase Pro.

Vlastnosti Coinbase Pro:

 • Coinbase API: API obsahuje webovú zásuvku, ktorá môže získať prístup k trhovým údajom v reálnom čase a umožňuje programovanie obchodných robotov na automatizáciu transakcií.
 • Mobilná aplikácia: Pre pohodlné obchodovanie na cestách. K dispozícii pre zariadenia so systémom Android aj iOS.
 • Poistená úschova: Všetky zostatky sú kryté poistením FDIC až do výšky 250 000 USD na zákazníka.
 • Pokročilé možnosti obchodovania: Coinbase Pro umožňuje zastavenie aj obmedzenie pokynov. K dispozícii je aj obchodovanie s maržami, aj keď nie pre všetkých používateľov.

Poplatky za Coinbase Pro:

Coinbase Pro nefunguje s jediným pevným obchodným poplatkom. Používatelia sú zaradení do „cenových úrovní“ podľa ich objemu obchodovania za posledných 30 dní.

Prvá úroveň je pre používateľov s objemom obchodovania 30 dní do 10 000 USD a poplatok tvorcu tejto úrovne je 0,5% (vyšší ako priemer). Pre ďalšiu vrstvu (10 000 – 50 000 USD) je poplatok tvorcu 0,35%.

Poplatky môžu byť až 0,04%, ale aby ste ich dosiahli, musíte mať obchodovaný objem viac ako 1 miliarda USD.

Zabezpečenie Coinbase Pro:

Používatelia si môžu zvoliť jednu z troch metód ochrany svojich účtov. Prvou možnosťou je príjem kľúčov na jedno použitie prostredníctvom SMS. Druhá obsahuje kľúče na jedno použitie vygenerované softvérom 2FA (Two-Factor Authentication), ako je Authy alebo Google Authenticator.

Na záver si môžu používatelia zvoliť hardvérový bezpečnostný kľúč, pokiaľ podporuje štandard U2F / WebAuthN. Zabezpečenie Coinbase Pro je na rovnakej úrovni ako všetky špičkové kryptoburzy.

Overenie Coinbase Pro:

Overenie účtov Coinbase Pro sa líši podľa krajiny používateľa, ale spravidla pozostáva z dvojitého procesu. Jedným z nich bude poskytnutie štátom vydaného občianskeho preukazu, ako je pas, vodičský preukaz alebo občiansky preukaz.

Druhým môže byť druhé ID alebo vyplnenie sady otázok na overenie totožnosti. Proces je všeobecne rýchly a dá sa dosiahnuť pomocou mobilnej aplikácie Coinbase.

Je Coinbase Pro Legit?

Coinbase, materská spoločnosť Coinbase Pro, je jednou z najdôveryhodnejších búrz kryptomien, ktorá existuje od roku 2012.

Užívateľské účty sú poistené až do výšky 250 000 USD poistením FDIC a sú registrované v spoločnosti FinCEN (Sieť presadzovania finančných zločinov amerického ministerstva financií). Tak áno. Sú legitímne.

Recenzia Coinbase Pro

Ak ste vo svete kryptomien nováčikom a len hľadáte kúpiť nejaké bitcoiny alebo éter, aby ste ich uchránili buď kvôli ochrane hodnoty vašich peňazí, alebo v nádeji, že cena prudko stúpne, potom Coinbase Pro pravdepodobne nie je tou najlepšou voľbou.

Cieľovou skupinou Coinbase Pro sú koniec koncov odborníci, obchodníci s kryptomenami s veľkým objemom. Tento typ používateľov má výhodu pokročilých možností, ale mnohým sa môže zdať výber mincí veľmi obmedzený.

Aj keď je 21 kryptomien Coinbase Pro oveľa viac ako dve Gemini, existujú burzy, ktoré uvádzajú stovky kryptomien.

Tiež, ak ste obchodníkom s nízkym objemom, iné burzy ponúkajú poplatky, ktoré sú nižšie ako Coinbase Pros. Ale ak ste náhodou medzi ich zamýšľanými používateľmi, potom stojí za to skontrolovať Coinbase Pro.

Výhody Coinbase Pro

 • Rýchlo a bezpečne
 • Pokročilé možnosti pre odborných obchodníkov
 • Robustné API
 • Dobrá mobilná aplikácia
 • Poistenie kryptomeny v úschove

Coinbasse Pro ‘Cons

 • K dispozícii je obmedzený počet mincí
 • Žiadne financovanie prostredníctvom kreditnej karty; iba bankovým prevodom
 • Poplatky pre obchodníkov s veľkým objemom sú vyššie ako priemer

Navštívte Exchange

Gemini vs Coinbase Pro … Balenie

Pozreli sme sa na dve vynikajúce burzy kryptomien: Gemini a Coinbase Pro. Každá spoločnosť však ponúka dve samostatné platformy: jednu pre začínajúcich obchodníkov (Gemini ™ a Coinbase) a jednu s pokročilými funkciami pre skúsených obchodníkov (Gemini Active Trader ™ a Coinbase Pro)..

Ak ste začínajúcim používateľom, ktorý podniká prvé kroky v kryptomene, pravdepodobne oceníte množstvo funkcií, ktoré Gemini ponúka, a program Gemini Pay je vynikajúcim príkladom spoločnosti, ktorá umožňuje kryptomeny využívať v skutočnom svete..

Coinbase môže byť pre nákup vašich prvých tokenov priamočiarejší, ale Gemini vám s nimi umožní viac. Coinbase má tiež vysoké poplatky za vklad a výber, čo z dlhodobého hľadiska môže znamenať veľa peňazí.

Takže pre nováčikov má Blíženec výhodu. Pre aktívnych a skúsených obchodníkov je situácia iná. Títo používatelia sa trochu menej zaujímajú o každodennú použiteľnosť kryptomien v reálnom svete a viac ich obchodujú s cieľom zarobiť peniaze..

Pre nich môže byť Coinbase Pro lepšou voľbou ako Gemini Active Trader ™, a to z dvoch hlavných dôvodov: Coinbase Pro má širší výber tokenov a všeobecne nižšie poplatky, najmä ak sú obchodníkmi s veľkým objemom.

Čo ty Akým kryptomenovým obchodníkom ste teraz alebo je pravdepodobné, že budete v budúcnosti? Teraz, keď ste si prečítali toto porovnanie Gemini vs Coinbase Pro, máte informácie, ktoré potrebujete, aby ste si mohli zvoliť, ktorá platforma na výmenu vám najlepšie vyhovuje.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector