1. Radeon R9 295X2 2. Radeon R9 HD 7990 3. AMD Radeon RX 480
Radeon-R9 Radeon-R9-HD-7990 Radeon-RX-480
SKONTROLUJTE CENU! SKONTROLUJTE CENU! SKONTROLUJTE CENU!

hardvér na ťažbu ethereumŤažbu možno pochopiť, ak sa používa v analógii zlata pre kryptomeny. Sme si vedomí, že zlata a iných drahých kovov je málo a takisto digitálnych tokenov, takže jediný spôsob, ako zvýšiť ich množstvo, je ich ťažba. Ťažba je tiež metóda na zabezpečenie siete kryptomien vytváraním, overovaním a šírením blokov v blockchaine. V tomto článku si prejdeme najlepší ťažobný hardvér Ethereum, najskôr si však skočíme k základom.

Účel ťažby ETH

Väčšina klientov bánk dôveruje ich službám, pretože je známe, že vedú presné záznamy o všetkých transakciách, aby zabránili podvodnej činnosti. Blockchainy však fungujú trochu inak. Celá sieť overuje a pridáva transakcie do svojej verejnej knihy, namiesto kontroly je v rukách jediného sprostredkovateľa. Aj keď hlavným účelom absencie sprostredkovateľa je minimalizácia dôvery, stále musí existovať fyzická jednotka, ktorá zabezpečí všetky finančné záznamy, aby sa zabezpečilo, že nikto nebude podvádzať.

Ťažba je jednou z takých inovácií, vďaka ktorej je decentralizované vedenie záznamov legitímnou možnosťou. Ťažba sleduje históriu transakcií a zároveň zabraňuje podvodom.

Ako funguje ťažba?

Konsenzus sa dosiahne výberom bloku s najvyššou úrovňou obtiažnosti. Baníci vyrábajú bloky, ktoré ostatní kontrolujú platnosť. Blok sa považuje za platný, iba ak obsahuje dôkaz o práci (PoW). Pravdepodobne však bude Ethereum 1.1 nahradené modelom Proof of Stake.

Baníci sa zapoja do kvízu tým, že sa snažia vyhodnotiť a uhádnuť správnu odpoveď na hádanku, kým jeden z nich nevyhrá. Ťažiari primárne spúšťajú jedinečné údaje hlavičky transakčného bloku, ktoré obsahujú podrobnosti ako časová pečiatka a verzia softvéru, prostredníctvom funkcie hash. Hašovacia funkcia sa používa na indexovanie a identifikáciu položiek v obrovskej databáze informácií, pretože je ľahšie nájsť krátku hodnotu hash ako dlhý reťazec alebo text. Počas ťažby hash vracia sériu náhodných písmen a čísel pevnej dĺžky. Baník nájde hash, ktorý sa zhoduje s cieľom, a tým mu bude pridelený éter. Blok sa vysiela cez sieť pre každý uzol a pridá sa k vlastnej kópii hlavnej knihy..

Každý baník, ktorý sa zúčastňuje na sieti, sa označuje ako uzol a očakávaná hodnota každého uzla z ťažby je pravdepodobne úmerná ich ťažobnej sile alebo hashovacej rýchlosti..

Keď baník nájde hash, druhý baník prestane na danom bloku pracovať a prejde k ďalšiemu. Metóda riešenia hádaniek sa nazýva ‘dôkaz práce‘, pretože neexistuje šanca podvádzať a hádať správnu odpoveď. Baník každých 12-15 sekúnd nájde blok a algoritmus posunie jeho úroveň obtiažnosti podľa rýchlosti baníka, aby získal 12-sekundový čas riešenia. Baníci zarábajú tento éter, ktorý závisí predovšetkým od šťastia a množstva výpočtového výkonu, ktorý doň vkladajú. Algoritmus dôkazu práce, ktorý používa ethereum, sa nazýva ethash, ktorý je navrhnutý tak, aby vyžadoval viac pamäte, aby bolo ťažké ťažiť ho pomocou drahých ASIC. ASIC sú ťažobné čipy, čo je jediný výnosný spôsob ťažby bitcoinov.

Požiadavky na ťažbu éteru

Softvérové ​​požiadavky na ťažbu ETH

 • V závislosti na vybranom grafickom procesore budete potrebovať najnovšie ovládače.
 • Ak váš ovládač neobsahuje funkcie na sledovanie pretaktovania a nárastu teploty, budete musieť nájsť samostatný pomocný program.
 • Uistite sa, že máte správny softvér na ťažbu éteru.

Hardvérové ​​požiadavky na hardvér na ťažbu éteru

 • Spoľahlivý a lacný zdroj napájania.
 • Minimálne 4 GB systémovej pamäte RAM.
 • Ak chcete použiť viac GPU, zabezpečte si dobre vetrané situácie.
 • Primerane rýchle pripojenie na internet.

Odmeny za ťažbu ETH

 • Úspešný PoW miner z víťazného bloku bude ocenený nasledujúcim:
 • Odmena za víťazný blok pozostávajúci z presne 3,0 éteru.
 • Vyrovná sa všetok plyn, ktorý sa spotreboval počas vykonávania transakcií uskutočnených víťazným blokom. Vzniknuté náklady na plyn sa prevádzajú na účet baníka.
 • „Strýci“ sú zatuchnuté bloky, ktoré boli materskými blokmi alebo predkami blokov vrátane. Za použitie strýkov za použitie strýkov v bloku je pridelená ďalšia odmena v podobe 1/32 počtu použitých strýkov. Používateľ dostane 7./8. Odmenu za statický blok.

Hardvér Eth Mining: Čo je potrebné vziať do úvahy?

Baníci hľadajú efektívny hardvér na ťažbu ethereum, aby znížili účty za elektrinu a znížili náklady.

Pred zakúpením hardvéru nezabudnite, že musíte mať nainštalovaný softvér na ťažbu éteru, bazén na ťažbu éteru a tiež hardvérovú peňaženku pre ukladanie éteru. Na ťažbu ethereum je potrebný hardvér s názvom Graphics Processing Unit (GPU). Ťažiari, ktorí mali pôvodne v úmysle používať počítačové procesory, neskôr zistili, že GPU im dodávali viac hashovacej sily.

Aby ste si mohli zvoliť najlepší GPU pre váš hardvér na ťažbu etických materiálov, musíte sa rozhodnúť, aký silný chcete mať, aby vaše zariadenie bolo a koľko ste ochotní minúť za elektrinu a samotný GPU.

Aj keď niektoré GPU majú vyššiu rýchlosť hashovania, spotrebúvajú aj obrovské množstvo elektriny. Baníci často kupujú najlepší hardvér ethereum miner od Amazonu alebo eBay a podľa toho, či ho predajcovia môžu dodať do vašej krajiny, bude nákup GPU ľahšou úlohou. Cena elektriny sa líši v závislosti od krajiny a ťažiari z krajín ako Čína a Island majú oproti svojim náprotivkom často výhodu v dôsledku lacných nákladov na elektrinu..

Pred zakúpením ťažobnej karty si musíte uvedomiť celkový príjem a návratnosť investícií tiež známu NI. Pomocou kalkulačky na ťažbu éteru je možné tieto hodnoty vypočítať pri zohľadnení energetických účtov a možných poplatkov. Ťažobná kalkulačka môže poskytnúť lepšie vyhodnotenie rôznych grafických kariet. Viac populárne používané kalkulačky sú kalkulačka ťažby éteru a kalkulačka zisku spoločnosti Coinwarz.


Pre ťažbu sú preferované grafické karty AMD (Radeon) alebo Nvidia (Geforce). V predchádzajúcich dňoch mali karty AMD lepší výkon, ale nedávne karty Nvidia ich z hľadiska výkonu zatienili. Zatiaľ čo karty AMD sú lacnejšie a ponúkajú väčší potenciál na úpravy, Nvidia má v rámci systému Windows lepšiu podporu pretaktovania. Vzhľadom na popularitu ťažby kryptomien založenú na GPU, náklady na ťažbu vystrelili cez strechu, čo ďalej viedlo k nedostatku kvalitných kariet a pre výrobcov je ťažké vytvoriť karty, ktoré by vyhovovali požiadavkám baníkov.

Počiatočná cena zaplatená za vašu ťažobnú kartu je suma, ktorú si karta zaplatí sama, na základe vašich ťažobných ziskov. Hashrate karty je rýchlosť, ktorú karta dosahuje za ideálnych podmienok ťažby s Claymore 9.6, ale bez pretaktovania. Karta čerpá počas ťažby životaschopné množstvo energie a je indikovaná odberom energie a meraná na výstupe.

Efektivitu je možné určiť vydelením hashovacej frekvencie spotrebou energie a zo všetkých zrejmých dôvodov sú novšie karty efektívnejšie. Miera efektívnosti je dôležitým faktorom, pretože čím vyššia je účinnosť, tým vyšší je zisk po výpočte návratnosti investícií. Uviedli sme zoznam najlepších kariet na ťažbu ethereum, aby ste si mohli vybrať zo zoznamu.

Tipy na vlastnú ťažobnú súpravu do Mine Ethereum

Pre ťažiarov ethereového blockchainu je odmena v podobe mince Ether a ťažba Etheru sa stala pomerne populárnou. Ľudia zriaďujú vo svojich domovoch a kanceláriách ťažobné plošiny, aby si zarobili nejaké digitálne aktíva. Baníci musia uhádnuť reťazec znakov známych ako hash a potom sa hash skontroluje s predchádzajúcim blokom a vytvorí sa ďalší blok. Tento proces je známy ako „dôkaz práce“ a odmeny sa prenášajú do peňaženky baníka.

Ťažba éteru je celkom ľahká, keď viete, čo robíte. Potrebujete iba dosť úhľadný hardvér a zvyšok je ľahký. Ak ste hráč a ste dosť vážny, váš systém bude pravdepodobne dobrý, aby mohol ťažiť.

Zriadenie ťažobnej súpravy je trochu nákladné, ale celkovo sú odmeny dostatočné na pokrytie výdavkov v priebehu rokov. Dva najdôležitejšie komponenty, ktoré tvoria akúkoľvek ťažobnú súpravu, sú zdroj energie a jednotky grafického spracovania.

Pre najlepší zážitok z ťažby etherea je lepšie mať k vrtným plošinám pripojené dva GPU. Získanie ďalších GPU znamená, že budete musieť rozšíriť napájanie a zvýšiť rozpočet systému.

Zvyšok hardvéru, ktorý je potrebný na vybudovanie ťažobnej súpravy, je rovnaký ako herné systémy, čo znamená, že GPU sa odporúča od najlepších spoločností. Hráči a ťažiari zvyčajne používajú produkty vyrobené spoločnosťou AMD alebo NVIDIA.

Ďalšia vec, ktorú musíte získať, je softvér na ťažbu. Softvér na ťažbu je program, ktorý spojí konce siete Ethereum a hardvéru, ktorý ste nastavili.

Pre špecializované ťažobné plošiny sa softvér ako EthOS, Claymore a Geth osvedčil ako veľmi užitočný na získanie odmien v dôsledku ťažby..

Ďalším vybavením, ktoré budete potrebovať na ťažbu, sú typické počítačové komponenty ako základná doska, RAM, CPU, zdroj napájania, monitor a pripojenie k internetu.

Podľa vašich požiadaviek môžete pridať ďalšie GPU, ale ak pridávate viac GPU, budete tiež musieť inovovať svoju základnú dosku a RAM.

Po nastavení programu za behu ho budete musieť občas skontrolovať a ubezpečiť sa, že beží bez problémov.

Budete však musieť skontrolovať aj chladenie systému. Ak sa prehreje, systém sa môže vypnúť a pozastaviť v ťažbe a budete musieť celý proces znova spustiť.

Ako dlho môžete ťažiť éter??

Konečná úroveň Etherea označuje prechod medzi Proof of Work (PoW) a Proof of Stake (PoS). Po dosiahnutí tejto úrovne sa už nemôže ťažiť žiadny éter.

Top 10 najlepších hardvérov na ťažbu éteru 2021

1. Radeon R9 295X2

Radeon R9 295X2Má vysokú hashovaciu frekvenciu 46 MH / s grafických kariet Ethereum na trhu a má spotrebu energie 500 W. Cena za 600 dolárov je mierne drahá, ale uprednostňuje sa, pretože tento grafický procesor predstavuje efektívnu kombináciu dvoch najvýkonnejších grafických procesorov v súčasnom veku..

Má denné náklady na energiu 1,44 USD a dennú návratnosť 2,23 USD. Cena za MH / s je 13,04 USD a ročná návratnosť sa odhaduje na približne 586,43 USD..

Považuje sa za jednu z najlepších grafických kariet pre akýkoľvek hardvér na ťažbu éteru. Je to mimoriadne pokročilý viacjadrový grafický procesor. Má chladiaci systém naplnený kvapalinou sprevádzaný dvoma ventilátormi a je jedným z najrýchlejších grafických procesorov, ktoré spoločnosť AMD uviedla na trh. Na rozdiel od tradičného bloku chladiča a ventilátora sa tento grafický procesor skladá z kvapalného chladiaceho systému od spoločnosti Asetek a každý grafický procesor má svoj vlastný chladiaci blok. Aj keď je tu centrálny ventilátor, ktorý tlačí vzduch cez obe jadrá, väčšina chladenia pochádza z chladiacej kvapaliny, ktorá je natlačená do bloku chladiča. To vedie k oveľa lepšiemu chladiacemu systému. Táto karta stojí najviac spomedzi ostatných dostupných ťažobných kariet, ale poskytuje návratnosť 2,23 USD za deň. Môže tiež ťažiť v dostatočnom množstve éteru, aby sa zaplatilo za menej ako rok, približne 269 dní.

Pros

 • Bude hrabať viac za deň ako ktorákoľvek iná dostupná grafická karta. Má vynikajúci pomer zisku, vďaka ktorému sa aj napriek vysokej cene zdá byť dobrou voľbou.
 • Je to rýchly a výkonný GPU so skvelým chladiacim systémom.

Zápory

Je to drahý GPU, ktorý sa používa vo vašom ťažobnom zariadení. Nielenže je počiatočné nastavenie oveľa vyššie, ale aj náklady na napájanie sú dosť strmé. Nemusí byť vhodný pre začiatočníkov. Radeon R9 295X2 nemusí byť ideálny pre novú ťažobnú operáciu, ale má veľmi dobrý potenciál zisku.

SKONTROLUJTE CENU V AMAZÓNE

2. Radeon R9 HD 7990

Radeon R9 HD 7990Hashrate r9 295 × 2 je 36 MH / s, čo je druhá najvyššia rýchlosť medzi najlepšími kartami na ťažbu ethereum, druhá za Radeon R9 295X2. Ak chcete vytvoriť najlepší hardvér na ťažbu éteru, musíte mať túto kartu.

Spotreba energie 375 W na stene a každý grafický procesor má návratnosť viac ako 470 dolárov ročne a pomer ziskov za deň je 56%. K dispozícii u online predajcov, ako je Amazon, je to jedna z nákladovo najefektívnejších alternatív pre ťažiteľov Ethereum. Radeon HD 7990 má hashovaciu frekvenciu 36 MH za sekundu. Má dobu návratnosti, ktorá mierne presahuje jeden rok. Má denné náklady odhadované na 1,08 USD a návratnosť 1,29 USD.

Pros

 • Druhá najvyššia hašovacia rýchlosť
 • Je to priateľské k rozpočtu
 • Mierna spotreba energie
 • Očakávaná návratnosť investícií je každý rok 470 dolárov

SKONTROLUJTE CENU V AMAZÓNE

3. AMD Radeon RX 480

Radeon RX 480Jeden z najhospodárnejších a najekonomickejších hardvérov s hash rýchlosťou 25 MH / s.

Náklady na napájanie za deň sú výrazne nižšie ako už spomínaný hardvér, a to 0,4320 USD.

Poskytuje dennú návratnosť 1,21 USD, a teda ročnú návratnosť 440,91 USD.

Jeho cena za MH je iba 7,96 dolárov, čo je na trhu s kryptomenami veľmi žiadané. Treba si však uvedomiť, že Radeon RX 480 má 4GB verziu, ktorá beží na 7 GHz a drahší 8GB model, ktorý beží na 8 GHz. V porovnaní s 8GB modelom beží 4GB model pomalšie asi o 2 – 3 MHz. Preto je 8 GB verzia odporúčaná pre všetky ťažobné účely. Sila Radeon RX 400 sa nikdy nemôže podkopať a RX 480 nie je výnimkou, ktorá prináša dobré výkonové výsledky.

Pros

 • Najdostupnejšia voľba pre baníkov
 • Dobrá hashovacia rýchlosť a lepšia návratnosť za deň

Zápory

 • Nedostatok chladiacich zariadení.
 • Nedostatok pretaktovania pre frekvencie GPU

SKONTROLUJTE CENU V AMAZÓNE

4. Radeon RX 470

Radeon RX 470Má miernu hash rýchlosť 24 MH / s Rovnaké náklady na energiu ako Radeon RX 480 na 0,4320 USD

Jeho cena za MH / s je 9,13 USD, čo znamená návratnosť za deň 1,15 USD a ročný výsledok 418,16 USD.

Počas ťažby éteru na RX 470, kedy bol takt nastavený na 1300 ot./min, bola teplota GPU na 70 stupňoch Celzia. Ručné zvýšenie teploty sa preto javí ako lepšia voľba, najmä ak ťažíte mince, ktorých algoritmy intenzívnejšie využívajú zdroje grafického procesora. Spotreba energie sa zdá byť vyššia ako pri RX 480. Väčšina používateľov používa Radeon RX 470 bez toho, aby čelila problémom so softvérom.

Pros

 • Je vybavený osempinovým konektorom PCI-E
 • Dobrý chladiaci systém
 • Taktovacia rýchlosť grafického procesora 1260 MHz

Zápory

 • RX 470 je vybavený pomalou pamäťou. Preto bude ťažba pomalšia.

SKONTROLUJTE CENU V AMAZÓNE

5. NVIDIA GTX 1070

NVIDIA GTX 1070Môže ťažiť rýchlosťou hash 30 MH / s, pričom spotrebuje iba 100 W energie.

Má VRAM 8 GB GDDR5 a príkon 25 W. Počiatočný ťažobný výkon bol celkom pozoruhodný, zatiaľ čo akciová hodinová karta ťažila ethereum pri hashovacej rýchlosti 31MH / s. Kľúčovou vlastnosťou je, že nižšia cena prináša výkonové kvality modelu 1080. Má architektúru GPU v Pascale a rýchlosť pamäte 8 Gbps.

GTX 1070 – Ktorý z nich si kúpiť?

Napriek tomu, že jeho chladiaci systém má 3 ventilátory, používatelia sa stále sťažujú, že GTX 1070 majú najslabšie ventilátory v porovnaní s jeho náprotivkami..

Zatiaľ čo GPU Founders Edition majú skvelú stabilitu a nadpriemernú hashovaciu rýchlosť, ich fanúšikovia patria väčšinou k tým hlučným.

ASUS Strix je nesmierne vyhľadávaný. Napriek vysokej cene majú používatelia dobrú hashovaciu frekvenciu a tiché a odolné ventilátory. Zotac 1070 AMP má veľmi dobrý hashrate a je pripevnený k dvom chladičom.

Keď je vysoký dopyt, GTX 1070 môže byť dosť predražený, ale ak ho nájdete za slušnú cenu, osvedčil sa ako dobrý umelec. Použitím funkcie pretaktovania sa môže vaša hashrate zvýšiť o 10% na 31MH / s. Vďaka dostatku pamäte VRAM a primeranej spotrebe energie je baníkmi veľmi vyhľadávaný.

SKONTROLUJTE CENU V AMAZÓNE

6. Geforce GTX 1080 Ti

Geforce GTX 1080 TiGTX 1070 Ti sa označuje ako grafický procesor novej generácie, ktorý obsahuje množstvo zaujímavých funkcií.

GTX 1070 je možné nakonfigurovať až na 32 MH / s hashrate, čo sa dá dosiahnuť pomocou GTX 1070 Ti. Má príkon 120 W spolu s 8 GB GDDR5 256 bitovou pamäťou.

Jednou z kľúčových vlastností je chladiaci systém. Karta obsahuje tri ventilátory a každý ventilátor je predvolene vypnutý a začne sa točiť až potom, čo karta dosiahne 64 stupňov.

Vďaka ventilátorom Windforce je táto trubica spolu s kompozitnými tepelnými trubicami o 50% efektívnejšia ako GTX 1070 FE. Vďaka vysokému množstvu pamäte RAM a veľkej hashovacej rýchlosti môže táto karta ťažiť Ethereum celé roky. Karty však majú vysoké počiatočné náklady a spotrebu energie, čo znamená, že ziskovosť bude pomalý proces. Predáva sa za 800 dolárov, ale dopyt po ťažbe môže zvýšiť cenu na viac ako 1000 dolárov.

Pamätajte tiež, že GTX 1070 Ti má 432 jadier CUDA, vďaka čomu je ťažba etherea rýchlejšia vďaka 8 GB GDDR5 pamäti s rýchlosťou 8 gigabajtov za sekundu. Takt 1070 Ti je tiež o 100 MHz vyšší a pozoruje sa, že obe verzie majú hash rovnakou rýchlosťou bez ohľadu na rozdiel v sile jadra. Výkon pamäťového subsystému ukázal, že počas ťažby zostali niektoré karty GTX 1070/1070 Ti na 2 000 MHz, zatiaľ čo iné klesli na rozsah 1 900 MHz. To je možné vyriešiť manuálnym pretaktovaním pamäte na maximum, aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky z karty. NVIDIA Geforce GTX 1070 Ti Founders Edition sa dá kúpiť za 449 dolárov, čo nie je príliš drahé vzhľadom na to, že GTX 1070 FE sa dá kúpiť za 399 dolárov.

Pros

 • Skvelý chladiaci systém
 • Tichí a dobrí fanúšikovia
 • Štýlový a efektný dizajn a rozhranie
 • Vynikajúca kvalita zostavenia, použitie špičkových MOSFETov a kondenzátorov zvyšuje jej životnosť a stabilitu.

Zápory

 • Nízka hašovacia rýchlosť, ak sa používa na výrobné nastavenia.
 • Vyššia spotreba energie.
 • Cena je v porovnaní s alternatívami značne vysoká.

SKONTROLUJTE CENU V AMAZÓNE

7. GeForce Titan XP

NVIDIA Titan XPAj keď má tento model cenu 1400 dolárov a je porovnateľne oveľa nákladnejší ako jeho náprotivky, má pôsobivú hashovaciu rýchlosť 35 MH / s a ​​je možné ho taktovať až na 42 MH / s.

Priemerná spotreba energie 200W. Vďaka 12 GB pamäte GDDR5X má efektívny dátový tok 11 Gbps.

SKONTROLUJTE CENU V AMAZÓNE

8. Titan V

NVIDIA Titan VSéria Titan V má priemernú hashovaciu rýchlosť 70MH / s a ​​jej cena je 3000 dolárov. Očakávaný príkon 250 W, čo je v porovnaní s inými kartami menšia nevýhoda. Má šesť klastrov na spracovanie grafiky a 5120 CUDA jadier a je nabitý kartou s dvojitým slotom s 12 GB HBM2 RAM a celková šírka pásma pamäte dosahuje až 652,8 GB / s.

Doplnený mohutným tranzistorom 21,1 B napájajúcim TITAN V má základný takt 1 200 MHz a zosilňovací takt 1 555 MHz

Jeho vonkajšie hliníkové telo je strojovo upravené a tepelne upravené pre zvýšenie obratnosti a sily.

Podľa niekoľkých výsledkov testovacích behov dosiahol Titan V pri ťažbe éteru 70 MH / s a ​​pri pretaktovaní sa prudko zvýšil až na 77 MH / s. Karta je napájaná na grafickom procesore GV100 založenom na Volte, ktorý sa nachádza aj v urýchľovačoch Tesla. Táto karta mala rovnako dobré výsledky ako iné kryptomeny, čo z nej robí vhodnú alternatívu pre baníkov. NVIDIA Titan V svedčila o tom, že nové GPU založené na Volte budú vynikať v ťažbe a budú špičkovou hračkou vyhľadávanou pre ťažbu. Vďaka svojmu veľkolepému hashrate je tiež cenovo veľmi vysoký.

Možno však očakávať, že na trhoch bude lacnejšia verzia tejto karty, ktorá sa čoskoro ukáže ako konečný nástroj na ťažbu éteru..

SKONTROLUJTE CENU V AMAZÓNE

9. AMD Radeon RX Vega 64

AMD Radeon RX Vega 64Vďaka hash rýchlosti 30 MH / s a ​​príkonu 210W má táto karta vynikajúce zaťaženie pri ťažobnom výkone s extrémnym taktovacím potenciálom. RX Vega sa dodáva v troch rôznych verziách – referenčná vzduchom chladená karta, model v limitovanej edícii a kvapalinou chladený variant. Všetky tri karty taktujú pamäť na rovnaký základný takt 945 MHz. Kvapalinou chladený model však zvyšuje základnú rýchlosť hodín o 12,8 percenta a zvyšuje tiež takt zosilnenia na 8,5 percenta.

Vega je súčasťou architektúry AMD GPU, preto nie je nadbytok a je ťažké ju nájsť.

RX Vega obsahuje všetkých 4096 stream procesorov prítomných na čipe a dokáže vyrovnať potenciál pretaktovania Titan XP za takmer polovičnú cenu 1300 dolárov.

Zatiaľ čo vzduchom chladený produkuje príliš veľa prevádzkového tepla, špeciálna edícia môže zostať dostatočne chladná na to, aby odoberala 42 MH / s iba pri 300 W. Dodáva sa v dvoch verziách vzduchom chladených kariet RX Vega 64 a RX Vega 56 a vyzerá takmer identicky.

SKONTROLUJTE CENU V AMAZÓNE

10. AMD R9 390

R9-390XĎalšia nová špičková karta vyrobená spoločnosťou AMD, má cenu 540 dolárov, má hash rýchlosť 30 MH / s, čo jej dáva pôsobivý výkon za prijateľnú cenu. Z tohto dôvodu môže byť nedostatok dostupnosti.

Táto karta má príkon 235 W a bola postavená na staršom, ale inovovanom hardvéri. V porovnaní so sériou NVIDIA Geforce GTX 980 je preukázateľne stabilná a je tiež lacnejšia. Toto je vhodná a životaschopná možnosť pre baníkov. Kľúčovou vlastnosťou modelu 390X je to, že využíva architektúru Graphics Core Next, ktorú AMD používa od roku 2011. Havajské jadro, ktoré bolo základom série R9 290X, bolo pri zostavovaní série R9 390X premenované na Grenada. Má ohromujúcich 2816 streamových procesorov, ktoré sú rozdelené do jednotiek so 64 samostatnými procesormi vo vnútri. Jedná sa o veľký grafický procesor, ktorý môže vyžadovať 6 a osemkolíkové napájacie konektory.

Karta je pripevnená tromi ventilátormi, ktoré produkujú značné množstvo šumu. Automaticky sa však vypína pri malom zaťažení, čo bola nedávno implementovaná funkcia.

Tieto karty používajú architektúru Graphics Core Next, vďaka ktorej zaostávajú za návrhmi Maxwell od spoločnosti NVIDIA. Je to veľmi konvenčná karta s možnosťou doladenia, ak chcete urobiť niečo iné. R9 390X je konkurencieschopný z hľadiska ceny, rýchlosti a pamäte, ale zaostáva za NVIDIA v oblastiach, ako je spotreba energie, generovaný hluk, teplo a pretaktovanie.

Pros

 • Pred GTX 980 z hľadiska výkonu.
 • Lacnejšie ako verzie NVIDIA.
 • K dispozícii sú tiež verzie partnerov Board.

Zápory

 • Väčšia spotreba energie
 • Menej univerzálna architektúra
 • Mnoho modelov R9 390X je objemných a ťažkých, ktoré vyžadujú 6 aj osempinové napájacie konektory.

SKONTROLUJTE CENU V AMAZÓNE

11. AMD Radeon RX 580

AMD Radeon RX 580Má hash rýchlosť 18,5 MH / s a ​​príkon 185W a je menšou aktualizáciou vyrobených kariet RX 480 poslednej generácie. Model RX 580 má zvýšený takt na 1340 MHz v kombinácii s 8 GB pamäťou GDDR5. Jeho špecifikácie závisia od toho, ktorý výrobca tretej strany bol použitý, a tiež od veľkosti pamäte RAM.

Malý upgrade rýchlosti ho prináša v tesnom porovnaní s NVIDIA Geforce GTX 1060 a najlacnejší model má 200 libier. Má dobré chladiace systémy a využíva architektúru Polaris, ktorá nie je obľúbenou voľbou pre ťažbu éteru. Séria RX 400 a 500, ktorá sa dlho považuje za jedinú voľbu pre ťažbu ETH, sa pomaly vyraďuje z používania.

Pros

 • Vynikajúci výkon Full HD
 • Slušný výkon 1440p
 • Karty s nižšou cenou majú veľkú hodnotu

Zápory

 • Karta nemá kompatibilitu

SKONTROLUJTE CENU V AMAZÓNE

Ťažba AMD vs Nvidia

Ťažbu GPU je možné vykonať pomocou hardvéru, ktorý poskytujú dve najväčšie mená v tejto oblasti, AMD a Nvidia. Tieto grafické karty, ktoré sa pôvodne používali na hranie hier, strih videa a serverové aplikácie, sú teraz schopné slúžiť ako výkonný procesor na ťažbu kryptomeny. Podľa väčšiny ľudí je AMD na tom lepšie, pokiaľ ide o rozpočet a karty stredného dosahu, zatiaľ čo Nvidia predstavuje spôsob, ako ísť po špičkových grafických kartách.

Body na zváženie 

Existuje niekoľko faktorov, ktoré sú dôležité a je potrebné ich vziať do úvahy. Tu je niekoľko podrobností, ktoré musíte poznať, než sa rozhodnete medzi procesormi AMD a Nvidia.

Vypočítajte NI

Je dôležité skontrolovať kalkulačky zisku a ďalšie faktory v nákladoch na zostavenie, aby ste zistili, či je ťažba pre vás vhodná. Tieto faktory vám poskytnú hrubý odhad obdobia návratnosti investícií, ktoré vám pomôžu v budúcnosti robiť informovanejšie rozhodnutia. Výpočty nebudú stopercentne presné, pretože nikto nemôže predvídať budúcnosť kryptomien.

Všestrannosť mincí

Kontrolujte ďalšie meny, aby ste zostali ziskoví a aby ste čo najskôr dosiahli návratnosť svojich investícií. Žiadna minca, ktorú sa rozhodnete ťažiť, nebude navždy zisková, a to ďalej ovplyvní vašu návratnosť investícií.

cena

Cena, za ktorú kupujete, je veľmi dôležitá, pretože priamo ovplyvňuje vašu NI. Nedávny beh na procesoroch Nvidia a AMD GPU spôsobil, že maloobchodné ceny stúpali smerom nahor pri základnej ponuke v porovnaní s vysokou dynamikou dopytu na trhu. Je tiež dôležité poznamenať, že nákup vybavenia za zvýšené ceny môže mať za následok dlhšie obdobie návratnosti investícií a tiež zastaví väčšinu krátkodobých ziskov..

Spotreba energie

Priemerné využitie energie je založené na type mince alebo algoritme, ktorý sa ťaží. To sa líši v závislosti od rôznych algoritmov aj od grafických procesorov. Presný odhad však nebudete môcť aproximovať, kým nezačnete ťažiť. Mali by ste však zvážiť hrubý odhad, pretože to priamo ovplyvní náklady a návratnosť investícií.

Výhody AMD Mining

Menej riskantná ťažba: Ak sa dnes pozriete na výsledky ťažby mincí Ethash a Cryptonight, Nvidia si ani len tak nestojí. Je porazený veľkým počtom, pretože AMD si počínalo mimoriadne dobre. Tieto projekty majú sľubnejšiu budúcnosť ako mince na Nvidii. Ak by došlo k ďalšiemu incidentu, ako napríklad Mt. Vyskytuje sa Gox, jedna vec je istá, že priaznivé mince AMD ako Ethereum a Monero prežijú.

Lacnejšie karty: S najväčšou pravdepodobnosťou budú karty AMD pravdepodobne lacnejšie ako náprotivky Nvidia. To má za následok kratšie obdobia návratnosti investícií a rýchlejšie zisky.

Priateľské k reproduktorom: Grafické procesory AMD sú známe hlavne preto, že sú priateľské k baníkom. Môžu byť tiež doladené podľa želania.

Vynikajúci Ethhash a Cryptonight: Výnimočnosť AMD GPU používaného pri ťažbe éterov a mincí na báze kryptonitu je výnimočná. To znamená, že ethereum, ktoré je zhodou okolností jedným z najsľubnejších altcoinov, a Monero môžete ťažiť len vy. Samozrejme, nikto nevie s istotou povedať, čo prinesie budúcnosť, iba podľa jej vzhľadu; tieto dva altcoiny tu zostanú kvôli svojim silným a sľubným projektom.

Nevýhody AMD Mining

Hlučný: Grafické karty AMD sú oveľa hlasnejšie ako ich náprotivky Nvidia. Je to spôsobené konštrukciou dúchadla a jeho surovou silou. Nie je to zvlášť veľká nevýhoda pre väčšinu publika, ale je to pre zvyšok.

Nie je efektívne: Grafické karty AMD majú vysoký hrubý výkon, ale v mnohých algoritmoch nie sú energeticky efektívne. Výsledkom tejto potreby energie je vyšší účet za elektrinu.

Produkuje viac tepla: Potreba väčšieho výkonu grafickej karty AMD vedie k produkcii veľkého množstva tepla. Budete musieť zabezpečiť správne vetranie, aby ste sa vyhli nehodám.

Nižšia hodnota ďalšieho predaja: Vďaka zamknutiu odkazu od hráčov má AMD nižšiu hodnotu pri ďalšom predaji. V prípade, že ťažobný priemysel zastará, budete musieť predať svoje karty navyše. Karty Nvidia sa predávajú ľahko, pretože väčšina hráčov uprednostňuje Nvidia pre hranie hier nad AMD.

Výhody ťažby Nvidia

Účinnosť energie: Bez ohľadu na to, akú kartu použijete, Nvidia vyhráva boj o spotrebu energie. Aj keď majú karty AMD oveľa viac hrubého napájania, sú nenáročné na napájanie a používajú vyšší výkon. Nvidia je v skutočnosti veľmi energeticky efektívna. To do istej miery pozitívne ovplyvňuje ROI.

Relatívne tichý: Sú relatívne menej hlučné ako AMD Rigs, pretože majú relatívne nižšiu spotrebu energie. V porovnaní s grafickými procesormi AMD sú tiché, aj keď ventilátory bežia vysokou rýchlosťou.

Produkuje menej tepla: GPU Nvidia sú vďaka svojej energetickej účinnosti a vynikajúcej správe tepla chladnejšie ako ich náprotivky AMD.

Dobrá podpora: Služby Nvidia často poskytujú potrebné aktualizácie ovládačov. Údržba a nastavenie Nvidia je bezproblémové a z rovnakého dôvodu si získalo nesmiernu popularitu.

Dobrá hodnota pri ďalšom predaji: GPU sa dajú predať hráčom, zatiaľ čo na druhej strane sa karty AMD ťažko predávajú, pretože hráči uprednostňujú karty Nvidia pred AMD.

Nevýhody ťažby Nvidia

Nákladné: Či už je to ktorákoľvek z kariet Nvidia; v porovnaní s konkurenciou AMD sú mimoriadne drahé. Môže to spôsobiť, že obdobie návratnosti investícií bude dlhšie.

Nižší Ethash a Cryptonight: Algoritmy Cryptonight a Ethhash hostia niektoré z najvýznamnejších a najsľubnejších mincí na trhu, ako sú Monero a Ethereum. Mince ako tieto pravdepodobne zostanú, pretože ich projekty sú skutočne silné a priestor na ich uplatnenie je tiež veľký.

Nvidia je v ťažbe týchto mincí horšia v porovnaní s AMD. Namiesto toho sa budete musieť uspokojiť s relatívne novšími a drobnými mincami na základe Equihash atď.

Je nevyhnutné, aby si človek uvedomil, že rôzne karty majú tendenciu vynikať rôznymi algoritmami. Musíte vziať do úvahy, aké sú vaše požiadavky, a prípadné obmedzenia, až potom sa rozhodnúť.

Záver

Väčšina kariet NVIDIA je efektívna z hľadiska spotreby energie, zatiaľ čo karty AMD sú ekonomickejšie a šetrnejšie k vreckám. Ťažba je celkovo metódou, ktorá spočíva v prijímaní hodnotených a analyzovaných rozhodnutí, pokiaľ ide o nákup hardvérových kariet s cieľom dosiahnuť maximálny zisk. Pokiaľ hráte svoje karty správne, neexistuje lepší spôsob obchodovania s kryptomenami a zarábania peňazí.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector