Najlepšia kryptomena pod korunou – 8 lacných altcoinov, ktoré sa oplatí kúpiť

Kedysi boli bitcoiny prakticky bezcenné. V roku 2010 niekto zaplatil 10 000 bitcoinov za dve pizze v hodnote 25 amerických dolárov. O niečo viac ako sedem rokov neskôr sa týchto 10 000 bitcoinov ocenilo takmer na hodnote 200 miliónov dolárov. Teraz existuje veľa lacných kryptomien a veľa ľudí sa pýta, ktorá je najlepšia kryptomena pod penny.

Nie všetky žetóny sú koniec koncov také pravdepodobné, že vrátia veľké zisky.

Existuje skutočne nejaká kryptomena pod 1 dolár?

Určite áno. Existujú stovky tokenov, ktoré sa predávajú za menej ako 1 americký dolár. Tieto lacné kryptomeny sú všeobecne známe ako centové kryptomeny. Nájdete také, ktoré stoja menej ako 0,01 USD.

Čo je najlepšia centová kryptomena?

V roku 2007 nemohol nikto predpovedať, že jeden bitcoin bude mať nakoniec hodnotu 20 000 USD. Rovnako tak nikto nemôže s istotou vedieť, ktorej z lacných kryptomien sa jej cena v nasledujúcich mesiacoch alebo rokoch prudko zvýši. Obchodovanie s kryptami, podobne ako obchodovanie s akciami alebo dokonca s hazardom, je o riskovaní.

Ale riskovanie neznamená, že by ste mali slepo skočiť z viery v akýkoľvek konkrétny žetón. U niektorých kryptomien je pravdepodobnejšie, že ich ceny stúpnu, ako u iných. Existuje ale indikátor, ktorý vám môže pomôcť rozhodnúť sa, do ktorých tokenov investovať. Tento indikátor je tokenmi Trhová kapitalizácia alebo „trhový strop“.

Teraz vám ponúknem zoznam niektorých nízkonákladových kryptomien s nízkou trhovou kapitalizáciou, ktoré by ste mohli skontrolovať, aby ste sa rozhodli, ktorá z nich je najlepšou kryptomenou pod korunou. Väčšina z nich nie sú iba kryptomeny, ale aj projekty, ktoré majú zmeniť spôsob fungovania samotného internetu.

1. TRON (TRX)

tron coin

TRON je operačný systém založený na blockchaine, ktorý sa snaží vytvoriť nezávislý, decentralizovaný, demokratický a vysoko výkonný web vhodný pre vysokorýchlostné aplikácie, ako sú hry. V súčasnosti je cena TRX 0,018 USD s trhovou kapitalizáciou 1 166 114 042 USD.

2. Elektrón (ETN)

elektrónová minca

Spoločnosť Electroneum sa snaží vytvoriť nový ekosystém pre rýchle digitálne platby, ktorý by mohli využívať aj ľudia bez bankového účtu. Tento ekosystém je zameraný na používanie mobilných telefónov a aplikácií. Aktuálna cena je 0,0038 USD a trhová kapitalizácia je 37 459 353 USD. Kúpa elektrónu nie je žiadnym nápadom.

3. Nepriehľadnosť (OPQ)


Cieľom spoločnosti Opacity je vytvoriť lacnú, decentralizovanú a anonymnú službu cloudového úložiska na zdieľanie súborov. Používatelia nemusia pri používaní služby poskytovať žiadne osobné informácie. Platba za úložný priestor sa vykonáva prostredníctvom tokenu opacity.

4. Stellar Lumens (XLM)

hviezdne lúmeny XLM

Stellar vytvoril protokol, ktorý umožňuje rýchle, lacné a medzinárodné prevody medzi kryptomenami a fiat menami. Jeho cieľom je umožniť používateľom jednoduché posielanie peňazí cez hranice. Aktuálna cena je 0,067 USD a trhová kapitalizácia je 1 310 680 883.

Čítajte tiež: Najlepšia peňaženka Stellar Lumens

5. Ravencoin (RVN)

kúpiť ravencoin

Ravencoin je jednou z mincí, ktoré podľa mnohých analytikov majú vysoký potenciál. Je postavený na blockchaine rozdvojenom z bitcoinu a snaží sa efektívne vytvárať a prenášať tokeny medzi stranami. Aktuálna cena je 0,034 USD a trhová kapitalizácia je 143 054 768 USD.

6. Cardano (ADA)

lacná kryptomena

Spoločnosť Cardano sa snaží vytvoriť platformu otvoreného zdroja s pokročilejšími funkciami ako ktorákoľvek iná platforma. Vývoj sa zakladá na vedecky zameranej filozofii práce zameranej na odborné posúdenie. Aktuálna trhová cena je 0,049 USD a trhový strop 1 530 101 948 USD.

7. Token základnej pozornosti (BAT)

najlepšia kryptomena

Ľudia, ktorí stoja za tokenom základnej pozornosti, vytvárajú systém, ktorý odstraňuje rozdiely medzi používateľmi, inzerentmi a vydavateľmi a umožňuje posielať finančné prostriedky bez sprostredkovateľov, za znížené náklady a s vyššou účinnosťou. Okrem nákupu tokenov BAT ich môžu používatelia zarobiť aj pomocou obsahu, ktorý vytvárajú, ako sú osobné blogy, twitterové účty, kanály youtube atď. To sa deje pomocou webového prehliadača Brave. Existuje tiež systém odporúčaní, ktorý vám môže pomôcť zarobiť viac BAT. Ak chcete prehliadač prehliadnuť, kliknite na ikonu tu stiahnuť.

Aktuálna cena BAT je 0,20 USD s trhovým stropom 252 797 375 USD

8. Minca KARMA (KARMA)

karma coin

Toto je ďalší žetón s návrhom, ktorý vám umožní získavať mince. KARMA nie je len názov kryptomeny, ale aj dAPP a sociálnej siete postavenej na blockchaine EOS. Je to trochu ako Instagram, ale príspevky sa viac zameriavajú na podporu dobrých akcií a prácu na sociálnych zmenách. Tvorcovia príspevkov môžu tiež získavať tokeny KARMA pomocou „lajkov“, ktoré dostávajú. S cenou 0,00016 USD a trhovou kapitalizáciou 15 603 817 USD je KARMA dokonalým príkladom nízkonákladovej kryptomeny s nízkou trhovou kapitalizáciou a veľkým potenciálom. Vzhľadom na nízku cenu za token ich môžete zhromaždiť veľa, čo je ďalší dôvod, prečo sa môj zoznam najlepších kryptomien stáva centom.

Čo je to trhový strop a ako ho môžem vypočítať?

Zjednodušene povedané, trhový strop je hodnota mince na trhu v danom okamihu. Na jeho výpočet sa vynásobí počet mincí v obehu a cena každej mince.

Predpokladajme, že vlastníte ovocný sad a zbierate 100 jabĺk, ktoré sa predávajú za jeden dolár za kus. Pretože jablká stále na stromoch necirkulujú, nebudeme ich brať do úvahy. Trhový limit pre vaše jablká by bol 100 dolárov.

Urobme si teraz príklad zo skutočného sveta. Choďte ďalej k Coinmarketcap a pozrime sa na EOS:

Najlepšia kryptomena pod korunou (3)

Môžete tu vidieť, že v súčasnosti sa jeden token EOS predáva za 3,66 USD a že v obehu je celkovo 1 018 578 881 tokenov EOS. Ak tieto čísla vynásobíte, zistíte, že trhový strop EOS je v súčasnosti niečo cez 3,7 miliárd USD. Coinmarketcap poskytuje aj ďalšiu zaujímavú štatistiku: globálny trhový strop. To znamená celkovú hodnotu všetko cirkulujúce krypto tokeny. V čase písania tohto článku bol strop globálneho trhu 268 656 490 134 USD. To znamená, že EOS predstavuje 1,39% z globálneho trhového stropu. Toto je známe ako EOS dominancia.

Prečo je dôležitá trhová kapitalizácia?

Znalosť trhového stropu mince vám môže poskytnúť predstavu o tom, aké je pravdepodobné, že cena mince prudko stúpne. Vo vyššie uvedenom príklade predpokladajme, že by ste si chceli kúpiť nejaký EOS a počkať, kým vám jeho cena prinesie stokrát vyšší zisk. Inými slovami, cena tokenu dosiahne 366 USD. Ak by to tak bolo a matematiku by ste zvládli, znamenalo by to, že trhová kapitalizácia systému EOS by predstavovala niečo vyše 370 miliárd dolárov. Ale počkaj! Tento údaj je oveľa vyšší ako súčasný globálne trhový strop. Takže cena EOS sa síce môže zvýšiť, ale v súčasnosti sa nedostáva k stokrát vyššiemu zisku.

EOS nemusí byť vašim 100-násobným tokenom. Ale tam nejaké mince, ktoré by tam mohli byť. Kľúčom je nájsť nielen token s nízkou cenou, ale aj token s nízkou obehom. Inými slovami, chcete nájsť kryptomenu s nízkou trhovou kapitalizáciou.

Na záver…

Na obchodovanie je k dispozícii veľké množstvo kryptomien a analytici sa zhodujú, že niektoré z nich majú potenciál vysokého zisku. Nie všetci sa však zhodujú ktoré tie sú na pokraji raketového nárastu. Koniec koncov, nikto nemôže predvídať budúcnosť. Otázka, ktorá z nich je najlepšia kryptomena za cent, je tiež otázkou, ktorá je najviac podhodnotenou kryptomenou. Tu uvedený zoznam je začiatok. Ale teraz už viete, ako pomocou trhových stropov zvoliť, do ktorých kryptomien chcete investovať. Vykonajte prieskum, vyberte nejaké mince a začnite obchodovať. Veľmi dobre by ste mohli byť ďalším krypto milionárom.

Kúpili ste si už niektorú z týchto mincí? Dajte nám vedieť v komentároch!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map