Cosmos nie je iba ďalšou kryptomenou, ale sieťou kryptomien. Cosmos, ktorý si hovorí „internet blockchainov“, umožňuje transakcie, komunikáciu a konsenzus medzi rôznymi blockchainovými aplikáciami. V tomto článku o predikcii ceny Cosmos sa pozrieme na skutočné technologické obmedzenia, ktoré si vyžadovali vývoj tejto kryptomeny.

Aj keď bitcoiny berú svet útokom a keď po ňom kvitne tisíc imitátorov, kryptomeny sužuje množstvo problémov, ktoré bránia ich rozšírenému použitiu v bežnej spoločnosti. Ako sa vyjadrili zakladatelia spoločnosti Cosmos, problémami sú škálovateľnosť, interoperabilita a použiteľnosť.

Pre parafrázu, kryptomeny sú neefektívne v porovnaní s inými prostriedkami transakcie, ako sú kreditné karty; nemôžu navzájom komunikovať ani pracovať, pretože každá kryptomena je utlmená na svojom vlastnom virtuálnom území; a nemôžu byť prispôsobené tak, aby vyhovovali rôznym potrebám, pretože blockchainový kódový základ je všeobecne monolitický a je ťažké ho analyzovať do jeho základných modulov.

predikcia ceny kozmu

V snahe vyriešiť tieto problémy, Kozmos najskôr rozdelil pôvodnú databázu kódov na tri odlišné moduly: aplikácia, ktorá spracováva transakcie; sieť, ktorá prenáša informácie všetkým používateľom (alebo „uzlom“) systému; mechanizmus konsenzu, ktorý zaručuje, že sa všetci používatelia zhodnú na stave a povahe informácií.

Kozmos je možné vizualizovať ako skupinu paralelných aplikácií („zóna“), z ktorých každá je pripojená k sprostredkovateľskému rozbočovaču, ktorý pre každú zónu dohliada na základný sieťový systém a konsenzusný mechanizmus. Cosmos Hub má vlastnú kryptomenu proof-of-stake, ATOM, ktorá uľahčuje komunikáciu a transakcie medzi rôznymi zónami.

Vďaka Cosmosu môžu vývojári teraz vydávať úplne nové kryptomeny bez toho, aby vytvárali všetko od nuly, čím skracujú čas vývoja z rokov na púhych týždňov (riešenie; teda problém „použiteľnosti“). Meny môžu prenášať údaje a obchodovať naprieč platformami, vďaka čomu sú interoperabilné. Ešte dôležitejšie je, že kryptomeny je teraz možné škálovať tak, aby spracúvali viac transakcií ako kedykoľvek predtým.

Konvenčné kreditné / debetné karty majú v súčasnosti oproti kryptomenám obrovskú výhodu: Visa a Mastercard dokážu každú sekundu spracovať tisíce transakcií a bez problémov prenášať dáta so stovkami bánk, zatiaľ čo kryptomeny ako Bitcoin a Ethereum spracúvajú menej ako dvadsať za sekundu.

Dôvod je ten, že Bitcoin aj Ethereum sa spoliehajú na konsenzusný mechanizmus „proof-of-work“, v ktorom je každá transakcia overovaná prostredníctvom nehospodárneho a ťažkopádneho procesu ťažby. Namiesto toho sa Cosmos spolieha na efektívnejší mechanizmus „proof-of-stake“, v rámci ktorého validátori vkladajú svoju vlastnú menu na integritu systému.

Cosmos tak reaguje na skutočné potreby na kryptografickej scéne: aby boli kryptomeny menej zahlušené, menej monolitické a prispôsobiteľnejšie pre vývojárov. Ak bitcoin ohlasoval úsvit éry blockchainu a kryptomena druhej generácie Ethereum sprístupnila technológiu pre širokú škálu aplikácií, predstavuje Cosmos tretiu generáciu vývoja: prekonáva obmedzenia bitcoinu aj ethereum, a teda otvára vek škálovateľných a interoperabilných kryptomien.

Kozmos Historická cenová analýza

V čase písania tohto článku bol ATOM hore o 10,02% a obchodoval sa za 6,60 USD. Minca má a trhový strop 1,59 miliardy dolárov.

Aktuálna cena, trhová kap, & Podrobnosti o dodávke

Historická cena tejto konkrétnej mince sa pohybovala medzi 1,68 dolára na najnižšej hodnote a nad 8 dolármi na vrchole. Počas svojej histórie sa jeho priemerná cena pohybovala medzi 2 a 6 dolárov.

kozmosKozmos (ATOM)


Poradie: 19$ 18,92 Cena (BTC) Ƀ 0,0003 7500$ 4,51 BVolume$ Zmena 728,82 M24h 0,4% Celková ponuka 0,00 ATOM

Kozmos Predpovede predpovede budúcich cien

Predikcia cien sa opiera o dôkladné preskúmanie historických trendov a ich projekciu v inherentne neistej budúcnosti. S pevným pochopením dostupných údajov a obozretnou analýzou s ohľadom na neustále sa meniace okolnosti je však možné predpovedať s určitou presnosťou.

Krátkodobá predpoveď

AfterPriceChange
1 deň 6,08 dolárov -0,65%
1 týždeň 6,30 dolárov 2,94%
1 mesiac 15,35 dolárov 150,81%
1 rok 12,85 dolárov 109,9%

Dlhodobá predpoveď

AfterPriceChange
1 rok 12,85 dolárov 109%
2 roky 17,9 dolárov 192%
3 roky 25,1 USD 310%
5 rokov 29,1 dolárov 375%

* Táto predikcia ceny je založená na údajoch zhromaždených z rôznych zdrojov, ktoré sú určené výhradne na vzdelávacie účely a nie sú považované za investičné rady. Používatelia by si mali pred investovaním urobiť vlastný prieskum.

Predikcia ceny kozmu na rok 2021

Cosmos sa drží stabilne, aj keď oslovuje viac používateľov a rozširuje svoje aplikácie. Podľa predpovede a algoritmickej analýzy je Cosmos (ATOM) nastavený na t0 potenciálne okolo 6,15 dolárov v roku 2021.

Predikcia ceny kozmu na rok 2022

Spoločnosť Cosmos je nastavená na nové stupne, pretože technológia blockchain preniká hlbšie do každodennej štruktúry spoločnosti a jej služby sú potrebné pre rozmanitú základňu klientov. Podľa prognózy a algoritmickej analýzy by sa ATOM mohla v roku 2022 pohybovať okolo 12,8 USD.

Predikcia ceny kozmu na rok 2025

Cosmos bude pokračovať v raste, aj keď sa jeho služby budú diverzifikovať a rozširovať v celom krypto priestore. Podľa predpovede a algoritmickej analýzy by cena ATOM mohla byť v roku 2025 okolo 29,9 USD.

Je Cosmos (ATOM) dobrou investíciou?

Pri odpovedi na túto otázku je potrebné rozlišovať medzi kozmom, „ekosystémom“ blockchainu a ATOM, menou, ktorá napája konkrétnu oblasť tohto ekosystému. Aj keď je „ekosystém“ sám osebe sľubným podnikom, neznamená to, že človek bude z dlhodobého hľadiska profitovať z „hodlingu“ ATOM vo svojom portfóliu..

ATOM je takzvaný vkladový žetón. Môžete ich kúpiť a predať alebo vymeniť za iné meny, ale to nie je to, na čo je určená. Pripomíname, že vesmír závisí od konsenzuálneho algoritmu „proof-of-stake“. Tento mechanizmus vyžaduje od validátorov, aby „vložili“ svoju menu do systému skôr, ako budú môcť overiť transakcie a vyberať za to svoje poplatky.

Zakladatelia spoločnosti Cosmos navrhli, aby verifikátory nabádali k vkladu svojej meny, aby ATOM nafúkali (to znamená stratili hodnotu) fixnou sadzbou bez ohľadu na to, čo sa deje. To neznamená, že jeho cena nebude stúpať, ale držanie meny môže znamenať, že možno nezískate takú hodnotu, ako by ste čakali.

Ako nakupovať kozmos?

Kozmos je možné kúpiť na burzách ako Kucoin, Binance, Kraken, Bitmax, Coinbase a ďalších. Tieto výmeny zvyčajne vyžadujú, aby si ich používatelia vytvorili účet a nastavili dvojfaktorovú autentizáciu. Zatiaľ čo niektoré weby (napríklad Coinbase) umožňujú nakupovať kryptomeny vo fiat mene, iné vyžadujú, aby ste už v bitcoine alebo ethereum vlastnili akýkoľvek obchod.

Viac informácií o kozme

Kozmos nie je len ďalšou kryptomenou, ale skôr novým posunom v vývoji blockchainu. V budúcnosti si blockchain nájde využitie v mnohých oblastiach, napríklad pri hraní hier. Vďaka svojej platforme, ktorá umožňuje vývojárom vytvárať rôzne aplikácie, je Cosmos pripravený na to, aby v budúcnosti slúžil týmto klientom.

Kozmos vypĺňa toľko potrebnú medzeru na trhu a jeho budúcnosť spočíva v stabilnom raste a rýchlom prijatí. Cosmos môže jedného dňa dokonca konkurovať Ethereum ako obľúbenej platforme pre vývojárov. Vývojári môžu uprednostniť architektúru Cosmos s modulárnym dizajnom a svižným algoritmom konsenzu dôkazu o podiele pred bitcoinom a ethereom s objemným monolitickým kódovým základom..

Tím

Cosmos začínal ako Tendermint, blok blockchainu, ktorý nahradil mechanizmus konsenzu o dôkaze práce mechanizmom proof-of-stake. Tendermint je duchovným dieťaťom Jae Kwona, programátora, ktorý viedol tím, ktorý vyvinul aplikáciu Yelp pre iPhony. Teraz je v ekosystéme Cosmos rad aplikácií vytvorených niekoľkými vývojármi.

Záver 

Stručne povedané, Kozmos je ekosystém alebo „internet“ blockchainov. Skladá sa z dvoch častí: v jadre sa nachádza Tendermint, mechanizmus konsenzu proof-of-stake; a na povrchu, spoliehajúc sa na motor, existujú niektoré blockchainové aplikácie, ktoré sa akoby rozprúdia z centrálneho náboja.

Táto duálna, modulárna štruktúra umožňuje vývojárom vytvárať blockchainové aplikácie bez toho, aby museli vytvárať konsenzus engine od nuly, čo výrazne skracuje čas potrebný na vývoj, z mesiacov a rokov na obyčajné týždne. To tiež umožňuje rôznym aplikáciám vzájomne komunikovať a dokonca medzi sebou obchodovať.

Týmto spôsobom sa Cosmos zameriava na riešenie troch problémov, ktoré doposiaľ otravovali kryptomeny – problémov s používaním, rozsahom a komunikáciou. Kryptomeny sa vyvíjali ťažko a ťažšie sa prispôsobovali konkrétnemu použitiu; Spoločnosť Cosmos tvrdí, že kód zjednodušila na kúsky prispôsobiteľné na malé kúsky.

Pretože kryptomeny spotrebúvajú toľko energie na neefektívnu ťažbu, bolo ťažké ich zväčšiť, aby konkurovali konvenčnejším spôsobom transakcie (ako sú hotovosť alebo kreditné karty); Spoločnosť Cosmos tvrdí, že ich zefektívnila nahradením algoritmov proof-of-work (vyžadujúcich ťažbu) algoritmami proof of stake, ktoré však.

Nakoniec boli kryptomeny navzájom umlčané, každá uväznená vo svojej vlastnej zemi; vo výsledku tak transakcie zaznamenané napríklad v bitcoine nemôžu byť zaznamenané v žiadnej inej kryptomene. Spoločnosť Cosmos má v úmysle tento problém vyriešiť pripojením rôznych mien (alebo zón) cez uzol. Tieto transakcie sú založené na vlastnej natívnej kryptomene ATOM, ktorá je ešte viac ako architektúra Cosmos predmetom nášho záujmu..

Avšak aj keď je Cosmos rovnako inovatívna a sľubná technológia, ako tvrdia jej zakladatelia, dokazuje to, že ATOM je výnosná investícia. Tu sa veci stávajú zložitými. ATOM je stávková minca – je to niečo, čo umožňuje používateľom Cosmosu podieľať sa na riadení systému. Zakladatelia motivujú používateľov, aby utrácali ATOM v systéme (namiesto toho, aby ho hromadili, ako to zvyknú robiť investori), aby zámerne navrhli mincu tak, aby bola inflačná.

Nie je určený na to, aby slúžil na výmenu alebo na uchovávanie hodnoty, aj keď môže, ak chceme, vykonávať aj tieto úlohy. Ak sa chcete zúčastniť na systéme Cosmos ako overovateľ, mohlo by vám prospieť investovať v tejto mene.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector