Predikcia ceny THORChain (RUNE) na roky 2021, 2022 a 2025

Decentralizované burzy (DEX) sú zábavné a dobré, ak nie aj revolučné. Aj keď majú vplyv na svoje vlastné ekosystémy, vo veľkej schéme vecí znamenajú málo, ak zostanú izolovaní v rámci vlastného konkrétneho blockchainu kryptomeny; Uniswap na Ethereum, Binance DEX na Binance, Yolo na EOS, Vexchange na VeChain atď.

Používatelia, ktorí chcú vymeniť tokeny alebo poskytnúť likviditu na získanie pasívneho príjmu, by museli preskočiť na iný ekosystém, používať svoje špecifické a kompatibilné DEX a tokeny osobitne, dokonca mať samostatnú peňaženku. Nebolo by skvelé, keby tam bol DEX, ktorý dokáže prepojiť všetky tieto rôzne blockchainové ekosystémy a umožní používateľom ľahko a bezpečne krížiť siete s výmenou tokenov alebo poskytovaním likvidity?

Predikcia ceny THORChain

Ukázalo sa, že taký protokol existuje a volá sa THORChain. Reťazovo agnostický DEX neuprednostňuje žiadne konkrétne digitálne aktíva ani blockchain a umožňuje používateľom ľahko prechádzať rôznymi blockchainmi a swapovými tokenmi, poskytovať likviditu a ďalšie aktivity. Pomáha tiež zmierniť otázku nestálych strát a poskytuje mechanizmus proti manipulácii s cenovými krmivami na reťazci. Znie to dobre, správne?

Tento článok o predikcii cien v THORChain najskôr preskúma predpoveď ceny pre natívny token tohto protokolu, RUNE, a to z krátkodobého aj dlhodobého hľadiska, aby sa dospelo k záveru, či si zaslúži pridanie do vášho portfólia. Ďalej preskúmame jedinečné vlastnosti projektu, v čom sa líši a ako je tento DEX v čele budovania mostov medzi izolovanými blockchainovými ekosystémami.

Analýza historických cien THORChain 

Od začiatku svojej počiatočnej ponuky Dex (IDO) v júli 2019 sa cena RUNE prvýkrát objavila na CoinMarketCap 24. júla 2021 na úrovni 0,0154 USD. Aj keď jeho sieť bola uvedená na trh až v januári tohto roku, cena za RUNE sa začala pomaly zvyšovať počas rokov 2019 a 2020. Do 9. novembra 2019 sa cena zdvojnásobila.

Aj keď cena naďalej pomaly rástla, až na konci mája 2020 začala skutočne prudko stúpať. Do 30. augusta 2020 bola na hodnote 1,11 USD, kým začala rýchlo strácať na hodnote. Celý mesiac október a začiatok novembra sa cena pohybovala niekde medzi 0,30 – 0,50 USD. 4. novembra sa začal opäť rýchlo zvyšovať. Ten skončil rok 2020 na hodnote 1,15 USD.

Nový rok sa pre token RUNE začal veľmi dobre, pretože jeho hodnota sa počas januára neustále zvyšovala. K 1. februáru 2021 to bolo na 3,84 USD.

Aktuálna cena, trhová kap, & Podrobnosti o dodávke

V čase písania tohto článku bola cena RUNE 3,84 USD. Aktuálny trhový strop THORChain je podľa CoinMarketCap na 590 881 144 dolárov, čo ho radí na 59. miesto na celom kryptotrhu. V súčasnosti je v obehu 158 432 088 RUNE žetónov, s celkovou zásobou 500 000 000.

Token RUNE zaznamenal nárast za posledných 24 hodín o +7,66% a za posledných 7 dní +57,63% nárast.

hrudný kôšTHORChain (RUNE)

Poradie: 59$ 5,65 Cena (BTC) .000 0,000 1 1200$ 1,31 BV objem$ Zmena 46,89 M24h 1,93% Celková ponuka 500,00 M RUNE

THORChain (RUNE) Predpovede predpovede budúcej ceny


Cenová prognóza RUNE THORChain sa podľa viacerých zdrojov javí ako krátkodobo aj dlhodobo vysoko pozitívna. Wallet Investor očakáva, že cena stúpne až na + 60,98% (6,18 dolárov) už za jeden rok. Do roku 2025 by toto percentuálne zvýšenie predstavovalo + 250%! Digitalcoin tiež predpovedal veľmi pozitívny cenový výhľad na RUNE. Očakával tiež nárast cien o 250% v priebehu nasledujúcich piatich rokov.

Zatiaľ čo cenová prognóza pre Wallet Investor aj Digitalcoin je pozitívna, prognóza Tradingbeast na druhej strane v skutočnosti predpovedá mierny pokles ceny počas celého roku 2021 a začiatkom roku 2022. To sa však okamžite zmení niekedy v októbri 2022. Zatiaľ však ide iba o sa podarilo vypočítať až do roku 2024. Už do tej doby však predpovedala, že cena RUNE bude na konci roku 2024 v priemere 5 818 dolárov.

Krátkodobá predpoveď

AfterPriceChange
1 mesiac 6,15 dolárov 59,48%
2 mesiace 5,75 dolárov 49,12%
3 mesiace 6 dolárov 55,52%
6 mesiacov 6,09 dolárov 58,02%
1 rok 6,41 dolárov 66,34%

Dlhodobá predpoveď

AfterPriceChange
1 rok 6,41 dolárov 66,34%
2 roky 9,29 dolárov 140,85%
3 roky 11,34 dolárov 194,07%
4 roky 11,06 dolárov 186,89%

Predikcia ceny THORChain na rok 2021

Predpokladá sa, že rok 2021 bude mať pozitívny nárast hodnoty za RUNE. Aj keď sa cena bude medzi mesiacmi meniť, predpokladá sa, že jej ročná priemerná cena bude 5,43 USD.

Predikcia ceny THORChain na rok 2022

Očakáva sa, že rastúca cena bude pokračovať počas celého roku 2022, aj keď menej ako v roku 2021. Očakáva sa, že priemerná cena sa bude pohybovať okolo 6,69 USD, čo je len o niečo viac ako v predchádzajúcom roku..

Predikcia ceny THORChain na rok 2025

Očakáva sa, že v čase, keď sa začne rok 2025 zvyšovať ceny, bude oveľa lepší. Očakáva sa, že priemerná cena bude okolo 11,80 USD, pričom zatiaľ najvyšší nárast ceny zaznamenajú január a júl.

Je THORChain dobrá investícia?

Po preskúmaní predikcie ceny a základov projektu vyzerá budúcnosť projektu aj všetkých RUNE investorov svetle. Keď je súčasný býčí trh v plnom prúde a vývojári projektu stále pridávajú ďalšie funkcie a vylepšenia, s veľkou dôverou môžeme povedať, že THORChain bude aj naďalej považovaný za cenný prínos v rýchlo rastúcom defi sektore.

Sú jedným z mála protokolov, ktoré sa z čisto finančného hľadiska snažia stať platformou naprieč reťazcami, ktorá im dáva silnú pozíciu na rýchle rozšírenie, najmä keď sa čoraz viac blockchainov nabáda, aby sa stali interoperabilnými..

Ako nakupovať THORChain?

RUNE je populárna kryptomena a je k dispozícii na rôznych burzách (centralizovaných aj decentralizovaných). Najvýznamnejšie sú Binance, Sushiswap, Hoo, FTX, BitMax, Bithumb Global a ProBit Exchange. Celý zoznam búrz so zoznamom RUNE nájdete na CoinMarketCap alebo CoinGecko.

Viac informácií o THORChain

Čo je to THORChain?

Ich webovú stránku najlepšie to vysvetlilo:

„THORChain umožňuje používateľom prepínať medzi digitálnymi aktívami na takmer akomkoľvek blockchaine v dôveryhodnom & nastavenie bez oprávnenia. Likviditu poskytujú poskytovatelia likvidity, ktorí zarábajú na swapoch a neproduktívnym spôsobom premieňajú svoje neproduktívne aktíva na produktívne aktíva. Trhové ceny sa udržiavajú prostredníctvom pomeru aktív v združeniach, ktoré môžu obchodníci arbitrovať, aby obnovili správne trhové ceny. “

Ich natívnym tokenom je samozrejme RUNE.

Platforma tiež nie je zameraná na zisk. Všetky poplatky sa vracajú späť používateľom, či už sú to poskytovatelia likvidity alebo uzly. Tím je motivovaný iba držať žetóny RUNE, ktoré im boli pôvodne pridelené. Podľa Návrh Binance DEX, tím dostal 10% (50 miliónov) RUNE tokenov, ktoré mali byť uzamknuté až do spustenia ich mainnetu. Aj napriek tomu sa má každých 12 mesiacov počas 12 mesiacov dávať iba 20%.

THORChain v súčasnosti používa webového klienta BEPSwap, ktorý ho striktne obmedzuje na reťazec Binance. Je to iba dočasné, pretože bude čoskoro nahradené ASGARDEXOM, desktopovým klientom odolným voči cenzúre, ktorý bude pôsobiť ako hlavný portál do systému. Je navrhnutý tak, aby plne kontroloval životný cyklus transakcie a zároveň aby ​​bol kompatibilný s THORChain.

V ekosystéme sú štyria kľúčoví hráči:

  • Poskytovatelia likvidity ktorí sú platení za poskytovanie likvidity

  • Výmenníci ktorí používajú likviditu na výmenu aktív ad hoc a platia poplatky

  • Obchodníci ktorí monitorujú fondy a neustále vyvažujú, platia poplatky, ale s úmyslom dosiahnuť zisk.

  • Prevádzkovatelia uzlov ktorí poskytujú väzbu a sú platení za zabezpečenie systému

Poskytovatelia likvidity

Ako každý iný DEX, poskytovatelia likvidity poskytnúť likviditu digitálnemu majetku. Pasívny príjem získavajú prostredníctvom výmenných poplatkov a iných odmien. Rovnako ako každému inému poskytovateľovi likvidity im hrozí trvalá strata. Tieto odmeny získavajú v RUNE a v pripojenom majetku. Napríklad, ak používateľ poskytne BTC / RUNE v skupine, získa odmeny v BTC aj RUNE. Poskytovatelia likvidity získavajú poplatky za výmenu za blok. Aký vysoký výnos získa poskytovateľ, sa počíta z toho, koľko swapových transakcií sa vyskytlo v každom bloku.

Zaujímavé na tomto protokole je, že na rozdiel od Uniswap poskytuje THORChain model založený na sklze. Takže kedykoľvek swapper zamení žetóny a spôsobí cenový sklz, bude musieť zaň zaplatiť vyššie poplatky, ktoré potom pôjdu poskytovateľom likvidity v konkrétnej skupine, ktorá tento sklz zažíva. Namiesto toho, aby protokol vystrašil poskytovateľov likvidity, protokol namiesto toho motivuje ostatných, aby poskytovali ešte väčšiu likviditu.

Ako už bolo spomenuté, poskytovatelia likvidity získavajú poplatky za swapy od swaperov a obchodníkov. Na druhej strane, odmeny pochádzajú z vlastnej emisie odmien THORChain, ktorá sa riadi vopred stanoveným harmonogramom. Odmeny pochádzajú aj z veľkej rezervy tokenov, ktorá je naplnená všetkými poplatkami za sieť a je vyplácaná z dlhodobého hľadiska. Tieto odmeny sa vyplácajú poskytovateľom likvidity aj pri malom objeme obchodov.

Výmenníci

THORChain sa snaží dosiahnuť tento proces zámena tokeny veľmi rozmanité vďaka kompatibilite medzi reťazcami, vynikajúcemu používateľskému zážitku a ľahkému prístupu k iným reťazcom (Binance, Ethereum, Bitcoin atď.). Používatelia môžu zameniť akékoľvek tokeny, ktorých reťazce sú spojené a sú poskytované v bazénoch, a dokonca môžu pridať nový token jednoduchým vložením, aby sa dostal do poradia na zaradenie do zoznamu..

Mechanizmus výmeny je úplne autonómny. Všetky výmeny sú finalizované a spracované. Akékoľvek neplatné výmeny však budú vrátené. Všetky platné výmeny sú priehľadné a odolné proti smeru jazdy. Validátori nemôžu ovplyvniť poradie obchodov a sú potrestaní, ak nedodržia platný swap.

Či už sú to Bitcoin, BNB, Ethereum, ktoré je možné zamieňať, je spojené s natívnym RUNE. Tieto fondy sa nazývajú Continuous Liquidity Pools, pretože RUNE ich všetky spája do jednej siete.

Náklady na výmenu tvoria dve časti: sieťové poplatky a cenový sklz. Všetky swapy sú spoplatnené sieťovými poplatkami a vypočítajú sa priemerom súboru posledných cien plynu. Môžete sa o tom dozvedieť viac tu. O poplatkoch za sklz cien sa už diskutovalo v sekciách poskytovatelia likvidity.

Obchodníci

Na rozdiel od iných projektov THORChain nepoužíva žiadny Oracle na extrahovanie akýchkoľvek informácií mimo reťazca. Namiesto toho používa Obchodníkov.

Obchodníci na THORChain získavajú zisk udržiavaním cien určitých tokenov. Nájdu akékoľvek digitálne aktíva, ktoré sú nesprávne ocenené medzi trhmi, kúpia dané digitálne aktíva na trhoch s nízkymi cenami a potom ich predajú na iných trhoch s vysokými cenami. Rozdiel si nechávajú. Ak je teda cena tokenu na externom trhu nižšia ako na THORChain, obchodníci ho odtiaľ kúpia a predajú na THORChain a naopak. Robí to vysokofrekvenčne a umožňuje to stabilizáciu cien a konkurencieschopnosť.

Pre viac informácií kliknite prosím tu.

Prevádzkovatelia uzlov

THORNodes obsluhovať sieť THORChain. Samotná sieť je napájaná službou Tendermint & Cosmos-SDK a využíva schémy podpisu prahovej hodnoty (TSS). Tendermint je obzvlášť dôležitý, pretože udržuje sieť v bezpečí prostredníctvom dvojtretinovej väčšinovej dohody. To udržuje sieť v bezpečí pred útokmi a umožňuje rozsiahlu spoluprácu a komunikáciu prostredníctvom mechanizmu konsenzu proof-of-stake (PoS). Podľa ich webových stránok existuje počiatočný zámer mať iba 99 THORNOD. Všetci operátori uzla zarábajú 67% z príjmu systému, ktorý sa vypláca v RUNE.

Jednou z primárnych požiadaviek potrebných na to, aby ste sa stali THORNode, je nákup a vklad 1 milióna RUNE žetónov. Tento vklad tokenov sa v podstate stáva dlhopisom a je držaný na pákový efekt pre každý uzol, aby bolo zaistené, že sa všetky správajú s najlepším úmyslom. Akékoľvek škodlivé úmysly alebo útoky budú mať za následok sekanie.

Ďalšou požiadavkou je anonymita identít všetkých uzlov. To je pre sieť zásadné, pretože to bráni uzlom v tom, aby sa navzájom pokúšali delegovať, a teda aby neboli kontaminované bis, subjektivizovanými myšlienkami a vplyvom. Primárnym záujmom zainteresovaných strán nie sú uzly, ale poskytovatelia likvidity, ktorí stratia veľa, ak uzol začne konať zlomyseľne. To je dôvod, prečo ani na ich vlastných webových stránkach sa s uzlami nebude zaobchádzať ani sa nebudú považovať za superhviezdy. V skutočnosti sa na nich treba pozerať ako na „občanov druhej kategórie“.

„Musí s operátormi uzlov zaobchádzať ako s občanmi druhej triedy, platiť im za služby a vysunúť akýkoľvek uzol, ktorý je v systéme príliš dlho alebo sa začne správať zle. THORChain zaobchádza s poskytovateľmi likvidity ako s občanmi prvej triedy a robí všetko, čo je potrebné na ochranu ich kapitálu. “

Ich argument vychádza z jednej zo slabostí algoritmu konsenzu PoS; schopnosť centralizovať sieť. Tvorcovia sa obávali, že ak dôjde k odhaleniu identity uzla, či už niekým, alebo samotným uzlom, využijú svoju pozíciu na delegovanie ďalších a ďalších finančných prostriedkov na svoje a tiež označia svoju stranu siete na úkor zvyšku. Toto je hlavný dôvod, prečo musia uzly vložiť 1 milión RUNE tokenov.

Správa vecí verejných

Pokiaľ ide o ich obavy o bezpečnosť a anonymitu uzlov, spoločnosť THORChain sa usiluje o ľahkú a minimalistickú formu vlády. Umožňuje svojim členom hlasovať o tom, ktorý reťazec a aktíva majú byť uvedené a aké aktualizácie sa majú vykonať v protokole. Môže dokonca rozhodnúť, koľko uzlov môže mať. Ale to je ono. Nepodporuje ďalšie zapojenie, najmä medzi uzlami.

Tím

Rovnako ako sa zachováva dôvernosť identít uzlov, takisto sa vyžaduje identita tímu, ktorá vytvorila THORChain. V skutočnosti projekt nemá výkonného riaditeľa ani riaditeľov, ani žiadnych zakladateľov. Podľa CoinMarketCap sa celý jeho vývoj uskutočňoval prostredníctvom Gitlabu. Aj tí, ktorí v súčasnosti na projekte pracujú, sú udržiavaní v anonymite.

A pípanie projekt vrhá nejaké svetlo na teóriu, prečo chcú udržiavať anonymný tím. Na tomto tweete bolo uvedené:

„THORChain môže uspieť, iba ak je dostatočne decentralizovaný: 1) Uzly musia byť anonymné a nikdy nesmú byť spoločenským signálom. 2) Stávajúce subjekty musia byť poháňané iba stimulmi. 3) Vývojári musia byť prechodní.“

„Úradník“ ďalej hovorí:

-> Vývojári pre uzly pracujú dodaním kódu, vďaka ktorému je systém hodnotnejší.

-> Uzly pracujú pre Stakers zabezpečením majetku a online pripojením.

-> Stávkovatelia prinášajú kapitál umiestnený na trh pre swapperov.

-> Zamieňači platia poplatky, čo prináša ekonomickú aktivitu.

Záver

Na záver sa zdá, že severskí bohovia dali tomuto projektu svoje požehnanie. Napriek tomu, že bola jeho hlavná sieť spustená až v januári 2021, THORChain naďalej vyvíja a vylepšuje tím „fantómov“. Okrem toho sa jeho hodnota RUNE od roku 2019 neustále zvyšovala a v blízkej budúcnosti sa objavilo len málo náznakov jej zastavenia. Vzhľadom na silné odhodlanie byť úplne decentralizovaným a riadeným komunitou mnohí považujú projekt za príťažlivý.

Je tiež potrebné zdôrazniť, že mať anonymný tím, aj keď trochu neobvyklé, nie je ojedinelé. Satoshi Nakamoto, nález bitcoinov, identita stále nie je známa. Identita tvorcov Sushiswap tiež nie je známa.

Keďže mnohí v súčasnosti vidia nedostatky izolovaných, územne riadených blockchainových ekosystémov, čoraz viac sa rozhoduje pre interoperabilitu ako najbezpečnejšiu cestu k úspechu v tomto priemysle. A zdá sa, že THORChains je jedným z tých protokolov, ktoré vedú tento náboj. Pokiaľ teda bude pokračovať proces interoperability a ľahkej migrácie medzi ekosystémami, nie je príliš rozvinuté tvrdiť, že tento protokol by mohol viesť dokonca k výbuchu Ragnaroku (konečná epická severská bitka, tj. Koniec sveta) proti starému centralizovaný tradičný finančný systém.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map