Obchodovanie s kryptami je nový buzz. Po tom, čo mnohí videli, ako sa bitcoin stal z ničoho nič viac ako 27 000 dolárov, hľadajú ďalšiu kryptomenu, ktorú by mohli kúpiť, aby dosiahli zisk bez toho, aby robili veľa. Hovoria, že stačí si len zvoliť správny token, kúpiť si nejakú kryptomenu, vydržať pri nej niekoľko rokov a zarábať milióny.

Mnoho ľudí sa na Ethereum pozerá ako na ďalšiu veľkú vec a zaujíma ich „čo bude stáť Ethereum v roku 2025 ?, alebo„ čo by mohlo stáť Ethereum za 10 rokov? “. Poďme sa teda pozrieť na Predikcia ceny éteru na rok 2025.

Samozrejme, nikto dokáže urobiť presnú predpoveď ceny Etherea. Koniec koncov, nikto v roku 2009 nemohol predpovedať, že bitcoin bude mať o 10 rokov neskôr hodnotu okolo 10 000 dolárov. Pokiaľ teda nevlastníte a veľmi špeciálne prispôsobený DeLorean, obracač času alebo úplne ovládajúci časopriestorové kontinuum, neexistuje spôsob, ako vedieť naisto, ako vysoko Ethereum pôjde. Niektorí ekonómovia absolútne odmietajú predpovedať ceny, pretože sa obávajú, že sa tieto predpovede vrátia a prenasledujú ich. Ale niektorí odborníci a môžeme sa pozrieť na to, čo hovoria.

Čo je také dobré na Ethereum?

Predikcia ceny éteru na rok 2025

Ethereum je viac ako jednoduchý altcoin. Poskytuje plný, decentralizovaný virtuálny stroj, na ktorom je spustený operačný systém. Platforma Ethereum od svojho uvedenia na trh v roku 2015 predstavila inteligentné kontrakty v kryptosvete. Tieto inteligentné zmluvy umožňujú vykonávať a overovať transakcie bez potreby zapojenia tretích strán. Spoločnosti a jednotliví používatelia môžu pomocou inteligentných zmlúv programovať a plánovať bezpečné a efektívne platby.

Mnoho nových spoločností sa spolieha na inteligentné zmluvy a to je hlavný dôvod, prečo je Ether v súčasnosti svetovou kryptomenou číslo dva a neočakáva sa, že by jeho hodnota v blízkej budúcnosti utrpela nejaké výrazné poklesy..

Ako vysoko pôjde Ethereum?

Ako už bolo uvedené vyššie, na túto otázku nemá nikto skutočne odpoveď. V minulosti sa vyskytli veľmi veľké cenové odchýlky. Ether mal v januári 2017 hodnotu okolo 8 USD a o rok neskôr dosiahol historické maximum asi 1450 USD. Po januári 2018 došlo k ďalším nárastom a poklesom. V roku 2019 bola najvyššia cena v júni 2019 (okolo 310 USD) a v čase písania tohto článku sa ETH odhaduje na necelých 200 USD.

Ako vysoko pôjde Ethereum

Cena Etheru sa teda veľmi líšila a rovnako divoko sa líšia aj odborné názory. Napríklad Bill Gates vyhlásil, že bitcoin nakoniec nebude mať vôbec nič cenu a ostatní povedali to isté pre všetky kryptomeny. Na druhej strane Brian Schuster zo spoločnosti Ark Capital LLC tvrdí, že cena éteru stúpne až na 100 000 USD a dokonca nahradí zlato ako uchovávač hodnoty.

Ak ignorujeme najextrémnejšie predpovede – nízke aj vysoké – väčšina odborníkov sa domnieva, že éter bude mať nakoniec hodnotu okolo 3 000 až 5 000 USD, čo znamená zvýšenie jeho hodnoty o 2 500% oproti súčasnej cene.

Samozrejme, žiadny z týchto čísel nie je konkrétne predikciou ceny Etherea na rok 2025. Niektorí tvrdia, že cena Etheru dosiahne vrchol pred rokom 2025, iní tento vrchol umiestnia o niečo neskôr.

Je Ethereum dobrou dlhodobou investíciou?

Okrem veľmi rozdielnych cenových predpovedí sa väčšina expertov zhoduje na tom, že Ether sa bude postupne zvyšovať. Zvýšenie hodnoty bude spôsobené vnímanou najväčšou silou spoločnosti Ethereum: jej inteligentnou zmluvnou platformou.


Štandard ERC-20 od spoločnosti Ethereum umožnil vytvárať inteligentné kontrakty a mnoho ďalších tokenov na svojom blockchaine. V čase písania tohto článku je v blockchaine Ethereum viac ako 200 000 tokenov. A existujú aj niektoré vynikajúce dApps (decentralizované aplikácie). 

je ethereum dobrá dlhodobá investícia

V súčasnosti je na blockchaine Ethereum viac ako 3 000 dApps. Od hier s roztomilými mačiatkami, cez online kasína až po finančné predpovede. Vývojári neustále vytvárajú nové aplikácie založené na inteligentných kontraktoch Ethereum a tento vývoj je tým, čo odborníci považujú za najväčšiu výhodu blockchainu a čo zaručuje, že hodnota Ethereum sa bude naďalej zvyšovať.

Takže na základe sily jeho platformy a jeho obľúbenosti medzi vývojármi dApp je celkom bezpečné povedať, že Ethereum je z dlhodobého hľadiska určite dobrá investícia..

Aká je teda predpoveď ceny Etherea v roku 2025?

Ako už bolo uvedené predtým, nikto si nemôže byť istý. Ceny kryptomeny kolíšu ešte viac ako ceny za akékoľvek iné aktíva a v priebehu niekoľkých dní môžu ísť z historického maxima na historické minimum. Keď sa však na palubu dostane viac ľudí, ceny lodí s kryptomenami bývajú stabilnejšie a ceny tokenov stúpajú. Niektoré z optimistickejších predpovedí stanovujú cenu éteru do roku 2025 na zhruba 1 400 – 1 500 USD. Aj keď sa skromnejšie predpovede ukážu ako správne, môžeme rozumne očakávať, že do konca roku 2025 uvidíme cenu 800 – 900 USD.

Na záver…

Ethereum je v súčasnosti svetovou kryptomenou číslo dva s trhovým stropom nad 21 miliárd amerických dolárov a na druhom mieste za bitcoinom. Aktuálna cena Etheru sa pohybuje okolo 180 USD a najkonzervatívnejšie predpovede hovoria, že do roku 2025 bude minimálne 800 a možno aj 1 500 dolárov. Ether vyzerá na dlhodobú investíciu skutočne dobre.

Vlastníte v súčasnosti nejaké Ethereum? Aký je váš názor na budúcnosť Etherea? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie!

Čítajte viac: Najlepšia kryptomena pod korunou

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector