Možno ste už o tomto tokene počuli a pýtate sa: „Je to dobrá investícia?“, „Koľko bude mať Tezos hodnotu?“ alebo „Môže Tezos dosiahnuť 1 000 USD?“. Ak je to tak, prečítajte si predpoveď ceny spoločnosti Tezos na roky 2021, 2022 a 2025.

Distributed Ledger Technology (DLT), tiež známa ako Blockchain Technology, je jednou z najrušnejších vecí, ktoré za posledné roky prišli. Rovnako ako internet a e-mail zmenili spôsob našej komunikácie, rovnako ako zmenila sieť WWW internet, vďaka ktorému je jeho prehľadávanie pohodlnejšie a prístupnejšie pre všetkých, rovnako tak aj blockchainy pretvárajú web, keď hovoríme..

Ethereum blockchain, uvedený na trh v roku 2015, bol prvým z blockchainov druhej generácie, blockchainov, ktoré mali skriptovacie jazyky, ktoré umožňovali beh aplikácií a inteligentných kontraktov na blockchaine. Ďalším blockchainom druhej generácie je Tezos, uvedený na trh v roku 2018. Tezos je tiež názov pôvodnej kryptomeny Tezos blockchain (tiež známej ako „tezzie“).

predikcia ceny tezos

Historická cenová analýza spoločnosti Tezos

Blockchain Tezos spustený 30. júna 2018. ICO pre Tezos bežal od 1. do 14. júla 2017 a bol jedným z najväčších ICO roku.

Cena tokenu počas ICO bola 0,47 USD. Odvtedy došlo k výrazným odchýlkam v cene, rovnako ako u všetkých kryptomien. Nasledujúci graf zobrazuje úplnú históriu XTZ:

Cena XTZ pri uvedení na trh bola 2,94 USD a na svoje historické maximum sa dostala pred niekoľkými týždňami, 13. augusta 2020, kedy mala hodnotu 4,39 USD. Historické minimum bolo 7. decembra 2020. V ten deň mala jedna XTZ hodnotu 0,35 USD.

Aktuálna cena, trhová kap & Podrobnosti o dodávke

tezosTezos (XTZ)

Poradie: 30$ 4,09 Cena (BTC) 0,00008100$ 3,11 BVolume$ 399,49 M24h zmena 5,87% Celková ponuka 0,00 XTZ

V čase písania tohto článku mal jeden token Tezos (alias „tezzie“) hodnotu 2,60 USD s trhovým stropom takmer 1,9 miliárd USD a objemom obchodovania 24 hodín cez 122,5 milióna USD. Momentálne už cirkuluje 723 980 684 tokenov.

Pretože Tezos používa konsenzus Proof-of-Stake, neexistuje ťažba tokenov Tezos a nie je stanovená maximálna ponuka; tezzy sa nepretržite vyrábajú.

Tezos (XTZ) Predpovede budúcej predpovede ceny

Krištáľové gule nefungujú, takže neexistuje žiadny konkrétny a spoľahlivý spôsob videnia budúcnosti. Obchodníci však na predpovedanie krátkodobých a dlhodobých cien kryptomien používajú jedinečné matematické algoritmy. Môžeme sa obrátiť na tieto algoritmy, ktoré nám pomôžu rozhodnúť sa, či sa konkrétny token javí ako dobrá investícia alebo nie.


Pozrime sa, čo hovoria algoritmy o systéme Tezos:

Krátkodobá predpoveď

AfterPriceChange
1 deň 2,56 USD -1,54%
1 týždeň 2,18 dolárov 16,15%
1 mesiac 2,78 dolárov 6,92%
6 mesiacov 2,93 USD 12,69%
1 rok 4,82 dolárov 85,39%

Dlhodobá predpoveď

AfterPriceChange
1 rok 4,82 dolárov 85,39%
2 roky 6,10 dolárov 134,61%
5 rokov 24,06 dolárov 825,39%
10 rokov 34,77 dolárov 1275,77%

Predikcia cien spoločnosti Tezos na rok 2021

***Skontrolovať čoskoro***

Predikcia cien spoločnosti Tezos na rok 2022

Cenové predpovede spoločnosti Tezos hovoria, že by mala prekonať svoje historické maximum niekedy v polovici 20. storočia. A do konca roku 2022 sa očakáva, že hodnota XTZ bude v hodnote okolo 6,10 USD, čo predstavuje zvýšenie aktuálnej ceny o 134%..

Predpoveď ceny spoločnosti Tezos na rok 2025

Očakáva sa, že XTZ vzlietne koncom roku 2025. Cena sa predpokladá na približne 24,06 USD. To predstavuje nárast o viac ako 825% oproti jeho súčasnej cene.

Najlepšie miesto na nákup alebo výmenu tezov

Metóda NameDepositKúpiť
Binance

výmena binance

 • Bankový prevod (ACH)
 • bankový prevod
 • Kryptomena
 • Debetná karta
 • Drôtový prenos
Hodnotenie: 5

Prejsť na nákup

Kraken

 • Elektronický bankový prevod
 • Bankový prevod (SEPA)
 • Drôtový prenos
 • Ethana Custody
Hodnotenie: 4

Prejsť na nákup

Zmeniť TERAZ

 • Kreditná karta
 • Kryptomena
Hodnotenie: 5

Prejsť na nákup

Coinswitch

 • Kreditná karta
 • Kryptomena
Hodnotenie: 5

Prejsť na nákup

Changelly

 • Kreditná karta
 • Debetná karta
Hodnotenie: 4

Prejsť na nákup

Najlepšie peňaženky na ukladanie Tezos

NameTypeBuy
TREZOR Jeden

trezor jeden

Hardware Hodnotenie: 5

Získajte peňaženku

Ledger Nano X

Hardware Hodnotenie: 5

Získajte peňaženku

Atómová peňaženka

Desktopový klient Hodnotenie: 4

Získajte peňaženku

Je Tezos dobrá investícia?

Rovnako ako u všetkých kryptomien, úspech ako meny závisí od úspechu blockchainu, ktorý ovláda. Musíme sa teda pozrieť na to, čo blockchain Tezos prináša na stôl.

Pre začiatočníkov má skriptovací jazyk, ktorý umožňuje hostenie inteligentných zmlúv a dApps. Je to dobrá vec, ale Tezos je v tejto oblasti sotva jedinečný.

Spoločnosť Tezos tvrdí, že ponúka stabilnejšiu platformu, ktorá môže robiť významné zmeny bez „rozvetvenia“ blockchainu. Vďaka tejto zvýšenej stabilite sa stane atraktívnejšou pre vývojárov?

Iba čas ukáže, ale algoritmy predikcie cien hovoria, že hodnota tezzies sa do piatich rokov zvýši o 825%, takže Tezos vyzerá, aspoň z dlhodobého hľadiska, ako dobrá investícia..

Ako kúpiť Tezos

Ak sa chcete dostať do rúk nejakým tezzies, zistíte, že sa to nelíši od nákupu iného altcoinu.

Najprv to musíte zistiť kde môžete si ich kúpiť (na ktorej burze je zoznam XTZ) a potom zistiť, čo za ne môžete zaplatiť (ktoré obchodné páry sú k dispozícii).

Môžete vidieť, že Tezos je uvedený na najlepších kryptoburzových burzách, ako sú Kraken, Binance, Bitfinex a Coinbase Pro.

Medzi dostupné obchodné páry na Krakene patria XTZ / USD, XTZ / EUR, XTZ / XBT a XTZ / ETH, čo znamená, že tezzie môžete kupovať za americké doláre, eurá, Bricktox a éter.

Keď viete, kam máte ísť, musíte sa na tejto burze prihlásiť do svojho účtu, vložiť prostriedky na svoj účet a uskutočniť nákup.

Viac informácií o spoločnosti Tezos

Čo je Tezos?

Tezos je názov blockchainu schopného inteligentných kontraktov a kryptomeny, ktorá túto platformu poháňa. Kryptomena je tiež občas známa ako „tez“ alebo „tezzie“.

Blockchain Tezos je blockchain schopný inteligentných kontraktov, čo znamená, že môže hostiť inteligentné kontrakty a dApps. Aj keď je to nepochybne plus, Tezos je v tomto smere ťažko jedinečný.

Existuje silná konkurencia priekopníckeho blockchainu Ethereum a ďalších platforiem ako EOS, TRON alebo Neo. Spoločnosť Tezos prináša na stôl to, že rozhodovanie je zabudované do samotného blockchainu.

Všetci držitelia tokenov hlasujú o rozhodnutiach týkajúcich sa blockchainu vrátane zmien protokolu. Schválené zmeny sa potom automaticky použijú, pretože blockchain je schopný vlastnej zmeny.

Vďaka tomu môže byť blockchain veľmi stabilný, schopný veľkých zmien protokolu bez toho, aby ste museli rozdvojovať nové blockchainy.

Je Tezos lepší ako Ethereum?

V niektorých technických aspektoch môžeme povedať, že Tezos je lepší ako Ethereum. Pre začiatočníkov použitie konsenzu Proof-of-Stake namiesto Proof-of-Work robí blockchain menej náročným na zdroje, čo znamená, že transakčné poplatky môžu byť nižšie.

Ceny plynu na ethereu sa môžu v čase vysokej aktivity v sieti stať veľmi vysokými. Pretože je rozhodovanie zabudované do samotného blockchainu, je Tezos oveľa odolnejší voči rozvetveniu a teda stabilnejší.

Na druhej strane, Ethereum je stále zďaleka najúspešnejším blockchainom schopným inteligentných kontraktov a v čase písania tohto článku beží viac ako 2600 dApps..

Vývojárov prirodzene viac lákajú úspešnejšie platformy. V tomto okamihu je to ako porovnávať počet vývojárov pre aplikácie pre Windows alebo macOS s počtom vývojárov pre Haiku OS.

Tím

Rada nadácie Tezos sa skladá z:

 • Huberthus Thonhauser (predseda)
 • Alexis Bonte (člen)
 • Lars Haussmann (predseda výboru pre audit)
 • Alice Lloyd George (člen)
 • Daniel Masters (člen)
 • Marylène Micheloud (členka)

Prevádzkové riadenie nadácie Tezos zabezpečuje výkonný výbor zložený z:

 • Huberthus Thonhauser (predseda rady nadácie)
 • Ulrich Sauter (hlavný právny zástupca)
 • Roman Schnider (finančný riaditeľ)

Záver

Blockchainy majú potenciál zmeniť spôsob, akým používame internet, a môžu tiež urobiť pozitívne zmeny v mnohých oblastiach vrátane vzdelávania a zdravotnej starostlivosti. Ale ako každá rodiaca sa technológia, aj blockchainy je stále potrebné vyriešiť, vrátane škálovateľnosti a stability.

Blockchain niekedy potrebuje na vyriešenie problému zásadnú zmenu protokolu, vývojári blockchainu sa však nemôžu dohodnúť na najlepšom spôsobe postupu. Ak sa tak stane, blockchain sa nakoniec rozdelí na dva reťazce, z ktorých každý implementuje inú možnosť.

Toto je známe ako „rozdvojenie“ blockchainu. Tezos sa snaží vyhnúť týmto problémom zabudovaním rozhodovacieho procesu do samotného blockchainu.

Aká je teda budúcnosť spoločnosti Tezos? Bude toto rozhodovanie na reťazci dostatočné na prilákanie vývojárov, aby na serveri Tezos vytvorili skvelé aplikácie dApps?

Pokiaľ ide o Tezos ako investíciu, ak hľadáte rýchlu odpoveď na otázku „Ktorá kryptomena vybuchne v roku 2020?“ potom Tezos nie je tvoja odpoveď.

Algoritmy predikcie cien nateraz majú tendenciu smerovať k dlhodobému zvýšeniu hodnoty. Takže ak vám leží pár dolárov navyše a ste ochotní vložiť ich do investície na približne päť rokov, potom by ste sa možno mali pozrieť na Tezos.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector