Mali by ste si kúpiť Decred (DCR) dnes? Čo je Decred, ako k tomu prišlo a aká je jeho budúcnosť? Porastie, alebo pôjde, rovnako ako toľko iných altcoinov, do režimu dlhodobého spánku? Ak vás tieto otázky zaujímajú a chcete jasnú a stručnú odpoveď, narazili ste na správnu webovú stránku. Použitím algoritmickej analýzy na historické údaje zhromaždené z rôznych zdrojov môžeme urobiť rozumný odhad predpokladanej budúcnosti Decredu. Bez ďalších okolkov sa poďme najskôr ponoriť do pôvodu tejto kryptomeny a jej historického výkonu pomocou tohto článku o predikcii cenových predpovedí..

deklarovaná predikcia ceny

Koncipovaný a navrhnutý Jake Yacom-Piattom, generálnym riaditeľom spoločnosti CompanyO, Decred Rieši jeden z najtvrdohlavejších problémov, ktoré trápia bitcoin od jeho popularizácie: problémy centralizácie, alebo lepšie povedané, oligopolu. Ťažba bitcoinov, ktorá vyžaduje obrovské množstvo energie, je pre bežných používateľov mimo bežných počítačov mimo dosahu a v dôsledku toho je monopolizovaná hŕstkou firemných firiem (napríklad Blockstream), ktoré majú neblahý vplyv na celého vývojára blockchainu komunita.

Tento vývoj udalostí porazil účel blockchainovej revolúcie, alebo ju skôr zradil, a to zradil sľub: decentralizáciu. Informácie sa získavajú z rúk centrálnych správcov a distribuujú sa do siete ako celku. Bitcoin, ktorý začal ako vzbura proti centrálnym bankám a ich korporátnym príjemcom, sa zmenil na so snahou o zničenie.

V snahe reformovať bitcoiny a obnoviť pôvodný prísľub spoločnosť Yacom-Piatt spolu s anonymným vývojárom menom _ingsoc zaviedli v roku 2016 novú menu s názvom Decred, ktorá predstavuje decentralizovaný úver; jeho cieľom bolo prepracovať celý model riadenia bitcoinov tak, aby rodiace sa oligopoly mohli byť zastavené v zárodku.

Ako funguje Decred??

Decred vyhlásil svoju vlastnú ústavu, ktorá okrem iného uvádza zásadu „inkluzivity viacerých zúčastnených strán“. To v jednoduchom jazyku znamená rovnováhu medzi záujmami oligarchov a záujmami celej komunity. Inými slovami, rešpektujte želania baníkov (ktorí majú v ktoromkoľvek blockchaine vplyv primeraný ich mnohamiliónovému vybaveniu ASIC) a používateľov, ktorí iba nakupujú a utrácajú.

Decred sa spolieha na mechanizmus konsenzu, ktorý nie je ani čisto POW (proof-of-work, ktorý uprednostňuje baníkov), alebo POS (proof-of-stake, ktorý úplne vylučuje ťažbu), ale skôr niečo, čo ich spája. Presne tak, ako je tento hybridný mechanizmus štruktúrovaný, je príliš komplikované na to, aby ho bolo možné vysvetliť v úvodnom článku, ako je tento. Je však dosť dômyselné zabezpečiť, aby žiadna záujmová skupina nemohla pri rozhodovaní prednosť pred ostatnými.

Tento jedinečný mechanizmus je riadený na verejnej platforme s názvom Politeia, ktorá bola uvedená na trh v roku 2018. Politeia umožňuje komukoľvek predkladať návrhy týkajúce sa budúceho vývoja Decred. Hneď ako je návrh predložený, skontrolovaný na prítomnosť spamu a skontrolovaný správcami, je predložený na hlasovanie. Návrh je možné upraviť po spätnej väzbe od používateľov. Po hlasovaní komunity za ňu môžu začať práce. Pretože Politeia je platforma otvoreného zdroja, je možné prijať akúkoľvek krypto sieť, ktorá si želá rozšíriť vstupy používateľov do ich riadenia.

Decred teda vzniká z hlbokých sklamaní z bitcoinu a reaguje na skutočnú potrebu. Chce vložiť do verejnej sféry formu demokratického konsenzu, ktorú pohrozila konzumácia niekoľkých oligarchov. Ostáva otvorenou otázkou, či môže splniť svoj ambiciózny program. Je architektúra Politeie taká sofistikovaná, stabilná a dostatočne robustná, aby vyvážila záujmy jej rôznych skupín? Udrží si svoju stabilitu, keď začne získavať mainstreamové adopcie?

Bude schopný obsahovať škodlivých hráčov? Toto sú hlboké a trvalé otázky, ktoré politickí filozofi, počnúc Aristotelom, varili dve tisícročia. Nedá sa očakávať, že Decred ich vyrieši naraz. Môžeme však úprimne tlieskať, že sme sa odvážili po prvýkrát ich vychovať v kryptopriestore.

Decred Historická cenová analýza

Po svojom ICO vo februári 2016 sa spoločnosť Decred zhromaždila z menej ako 1 USD na 2,39 USD. Potom sa strácal v rozmedzí 70 – 80 centov pred behom kryptokolov v rokoch 2017 a 2018, keď sa zmenšil na bezprecedentné výšky 110 až 120 dolárov. Potom klesol na udržateľnejšie rozpätie 20 – 30 dolárov, odvtedy však dosiahol hranicu 50. rokov. Celkovo možno cenovú trajektóriu (počiatočný nárast, slabé prechádzanie, bujarý býk, krach a neskoré oživenie) pozorovať v mnohých ďalších menách, ktoré boli uvedené na trh za posledných päť rokov.

Aktuálna cena, trhová kap, & Podrobnosti o dodávke

Decred je v čase písania článku nárast o 15,47%, s cenou 58,58 USD za token. Altcoin má a trhový strop 752,75 milióna dolárov, celková zásoba 21,00 milióna DCR.


deklarovanéDecred (DCR)

Poradie: 49$ 150,42 Cena (BTC) 0,00298000 Marketcap$ 1,91 BV objem$ 36,34 M24h zmena 0,7% celková dodávka 21,00 M DCR

Decred Predpovede predpovede budúcich cien

Predikcia ceny sa opiera o starostlivé použitie algoritmických techník na analýzu historických údajov a ich projekciu v krátkodobom a dlhodobom horizonte. Analytici v poslednej dobe používajú nástroje hlbokého učenia alebo strojového učenia na identifikáciu trendov, ktoré pravdepodobne chýbajú tradičným technikám. V každom prípade je umelá inteligencia čoraz populárnejším nástrojom na analýzu veľkých blokov údajov vrátane historických údajov o kryptomenách..

Krátkodobá predpoveď

AfterPriceChange
1 deň 59.1 1,35%
1 týždeň 62.3 6,84%
1 mesiac 77,5 32,9%
1 rok 109,9 88,5%

Dlhodobá predpoveď

AfterPriceChange
1 rok 109,9 88,5%
2 roky 105,7 81,3%
3 roky 125,2 114%
5 rokov 150,6 158%

* Táto predikcia ceny je založená na údajoch zhromaždených z rôznych zdrojov, ktoré sú určené výhradne na vzdelávacie účely a nie sú považované za investičné rady. Používatelia by si mali pred investovaním urobiť vlastný prieskum.

Deklarovaná cenová predpoveď 2021

Decred má obrovský potenciál rastu. Vďaka zdravým základom a vášnivej vývojárskej komunite sa spoločnosť Decred pravdepodobne bude neustále inovovať a bude sa stretávať s míľnikmi za míľnikmi v snahe dosiahnuť zlatý štandard kryptomeny..

Podľa predpovede a algoritmickej analýzy by cena 1 Decred tokenu (DCR) mohla byť v roku 2021 potenciálne okolo 59,1 USD.

Decred Predikcia ceny 2022

Aj keď je pravdepodobné, že bitcoiny a ethereum zostanú nespochybniteľnými duálnymi monarchami krypto priestoru, Decred určite naberie na obrátkach vďaka svojej filozofii inkluzívneho riadenia a čoraz sofistikovanejším technologickým inováciám.

Podľa predpovede a algoritmickej analýzy by cena 1 Decred tokenu (DCR) mohla byť v roku 2022 potenciálne okolo 109,9 USD.

Decred Predikcia ceny 2025

Tento rok bude prelomovým nielen pre Decred, ale aj pre kryptomeny ako celok. Je to rok, v ktorom sa blockchain pravdepodobne dostane do hlavného prúdu spoločnosti, pričom každý mom-and-pop investor má svoje vlastné krypto portfólio. Tento rok sa tiež rozhodne, ktoré mince prežijú a ktoré sa rozpadnú. Decred pravdepodobne nielen prežije, ale aj prospeje.

Podľa predpovede a algoritmickej analýzy by cena 1 dekódovaného tokenu (DCR) mohla byť v roku 2025 potenciálne okolo 133,7 USD.

Je Decred dobrá investícia?

Otázka je technická o budúcej cene a filozofická otázka, ktorá ide do samého jadra významu demokratickej kontroly. Spoločnosť Decred je hrdá na svoju sofistikovanú štruktúru riadenia, ktorej cieľom je zahrnúť zainteresované strany zo všetkých strán. Je však jednoduchšie udržiavať demokraciu v mestskom štáte ako v nadnárodnej ríši a Decred je zatiaľ mestský štát, malý, homogénny a spojený zväzkami komunity.

Bude schopná zachovať svoju architektúru riadenia, akonáhle začne priťahovať státisíce bežných používateľov, ktorí sa snažia dať svoj hlas najavo? Bude schopný dať každému svoju splatnosť? Ako budú vyvážené protichodné záujmy? Na túto otázku neexistuje odpoveď. Je to večná hádanka a ako všetko dopadne, ukáže až čas.

 Ako nakupovať Decred

Decred je k dispozícii v bežných burzách ako Binance alebo Bittrex. Ak chcete kúpiť Decred, musíte si najskôr otvoriť účet a zabezpečiť ho pomocou dvojfaktorovej autentifikácie. Decred je možné na týchto burzách kúpiť za bitcoin alebo ethereum. Ak chcete používať fiat menu, mohlo by byť lepším nápadom ísť na Coinbase, aby ste najskôr vymenili nejaké bitcoiny za fiat a použili ich za nákup meny v Binance.

Povedzme, že DCR, ktoré bolo postavené na bitcoinovej kódovej základni, nie je token ERC-20, ktorý je postavený na ethereu. Decred preto nemôže byť uložený v žiadnej peňaženke kompatibilnej s ERC-20. Peňaženky kompatibilné s DCR si môžete stiahnuť z webovej stránky Decred.

Viac informácií o Decred

Tím

Decred sa spolieha na nový model rastu, v ktorom sú prispievatelia za svoju prácu odmeňovaní. Môže sa pochváliť radom dodávateľov, ktorí prispeli k projektu. Jake Yacom-Piatt je vedúcim projektu, zatiaľ čo Jonathan Zeppettini vedie medzinárodné operácie.

Záver 

Decred je reakciou na množstvo závažných nedostatkov, ktoré kryptomeny ako bitcoin sužujú už od ich vzniku. Tieto nedostatky – centralizácia, oligarchická kontrola a nezodpovedné riadenie – hrozia narušením samotného cieľa decentralizovaného riadenia, pre ktoré je vynájdený blockchain. S cieľom zvládnuť tieto neduhy sa Decred snaží vložiť do systému opatrenie demokratickej kontroly. Uvidí sa, či bude tento projekt úspešný.

Niet pochýb o technologickom kalibri tímu Decred, ani o vnútornej súdržnosti a intelektuálnych ambíciách jeho dlhodobej agendy. Ale ak je ľudská podstata taká, aká je, cena demokracie môže byť príliš vysoká.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector