Recenzia WAX (WAXP) – svetlá budúcnosť

Aj keď tomu mohli pomôcť posledné udalosti, keď sa ľudia snažia zabávať v uzavretých priestoroch, nemožno poprieť, že odvetvie videohier zaznamenalo za posledných desať rokov obrovský rozmach rastu. Pretože ročný predaj tovaru v rámci týchto virtuálnych svetov dosiahol vrchol v rámci herného priemyslu na neuveriteľných 100 miliárd dolárov, vedie nás to k otázke – čo ďalej? V poradí prichádza naša recenzia WAX, aby sme sa pozreli hlbšie na tzv „kráľ NFT.“

Cieľom WAX je prepísať knihy o digitalizovanom tovare, čo to je, kde s nimi môžeme obchodovať a ako by sme mohli priniesť hodnotu toho, čo je inak kolekcia 1s a 0s oblečených v honosných odevoch, do skutočného sveta? Existujú také, ktoré naďalej voskujú text (určený pre slovnú hračku) o hodnote tohto tokenizovaného tovaru, a ak si prečítate spolu s našou kontrolou WAX, môžete zistiť, že existuje úplne nový svet, ktorý ešte musíme preskúmať.

NFT, alebo nezastupiteľné tokeny, sa rýchlo stávajú novým spôsobom obchodovania s položkami na internete, ktorý ich tokenizuje v špecializovanej blockchainovej sieti podporovanej robustnými a bezpečnými kryptomenami. Bol propagovaný ako cesta vpred pre nás pri vytváraní, nákupe, predaji a obchodovaní s čímkoľvek online, ako spôsob značnej autenticity a hodnoty pre nich. S Expanzívny decentralizovaný ekosystém WAX, môžete tokenizovať všetko od videohier, filmov, hudby, kníh, umeleckých diel spolu s menšími predmetmi medzi nimi. Poďme čítať ďalej a objavovať, čo prinesie budúcnosť.

Recenzia WAX

Čo je to WAX?

WAX je skratka výrazu Worldwide Asset eXchange. Jedná sa o decentralizovanú blockchainovú platformu navrhnutú ako otvorená, transparentná, spravodlivá, nemenná, dôveryhodná a široko prístupnom trhovisku na výmenu virtuálneho tovaru označeného ako NFT. Tieto položky zahŕňajú všetko od položiek použitých vo videohrách, zberateľských pamiatok alebo vzácnych obchodných kariet. Tradičné trhy sú často centralizované v rámci uzavretého ekosystému. Napríklad do výkladu vo videohre je prístup iba v rámci tejto hry a je ovládaný treťou stranou.

Sťažuje sa ťažšie sa dostať do toho, čo si môžete vymeniť, a obmedziť ho. Zároveň je náchylný na falšovanie a podvody alebo platenie manipulatívnych a nafúknutých cien. Digitálny tovar, ktorý bol vyrobený v tradičnom zmysle, navyše nemá skutočnú hodnotu. To je miesto, kde prichádza sila NFT spolu s trhmi, ako sú tie, ktoré sú poháňané WAX. Na rozsiahlej decentralizovanej sieti WAX je digitálny tovar certifikovaný a overený pomocou jeho blockchainu a je možné bezproblémovo obchodovať s rôznymi druhmi tovaru..

Ako jedna z najpopulárnejších búrz NFT spoločnosť WAX neustále proaktívne oslovovala nové trhy a klientov, aby spolupracovali a priniesli do svojho systému jedinečné NFT. Videli sme, že celé kolekcie boli na WAX vypredané v priebehu niekoľkých minút a distribuovali sme státisíce jedinečných predmetov tokenizovaných jeho natívnou kryptomenou WAXP. Aj na jeho sekundárnych trhoch – inými slovami, trhoch s použitým tovarom – sme videli, ako zberatelia a nadšení nadšenci obchodovali s položkami NFT v hodnote tisícov dolárov.

Čo môžete robiť s WAX?

Vďaka blockchainu WAX môžete ľahko vytvárať svoje vlastné, nakupovať, predávať a obchodovať s rôznymi formami tokenizovaných digitálnych aktív alebo NFT. WAX bol pôvodne navrhnutý na obchodovanie s veľmi vyhľadávanými alebo zberateľskými predmetmi vo videohrách, ako sú zbrane, brnenie, vozidlá, vlastnosti, skiny postáv, oblečenie, vylepšenia, výhody, úspechy a čokoľvek iné, čo by sa dalo použiť alebo oceniť. Odvtedy sa však rozrástli za rýchlo sa rozvíjajúci herný priemysel prostredníctvom obchodovania a hracích kariet, špeciálneho tovaru, zberateľských umeleckých diel a plagátov a ďalších..


Spoločnosť WAX zaznamenala v poslednej dobe neuveriteľný rast, pretože jej blockchainová platforma naďalej priťahuje významné značky a osobnosti na svoje trhy, čo umožňuje ďalšiemu médiu komunikovať s ich publikom. Tu sú niektoré z ich najnovších partnerstiev:

 • William Shatner – Milovaná a legendárna hollywoodska osobnosť trvajúca viac ako 60 rokov slávy, najpamätnejšie ako kapitán Kirku zo Star Treku. Jeho osobné spomienkové predmety boli označené ako veľká zbierka obchodných kariet NFT, ktorým sa podarilo predať 10 000 balíčkov naplnených 125 000 fotografiami, ktoré označujú kľúčové a nezabudnuteľné okamihy jeho života, a vypredané za pouhých 9 minút!
 • Toppy – Sú jedným z najznámejších výrobcov obchodných kariet na svete a ich úspechy s NFT sú rovnako úctyhodné. Jeho prvý predaj NFT na blockchaine WAX ​​z franšízy Garbage Pail Kids (GPK) sa vypredal za pouhých 28 hodín. A ešte pozoruhodnejšie je, že za posledný predaj série GPK Goes Exotic sa za 67 minút predalo 20 000 balíkov obsahujúcich 240 000 individualizovaných kariet – v hodnote 204 800 dolárov.
 • Deadmau5 – V rámci novej spolupráce so spoločnosťou WAX uvedie slávna značka Deadmau5 svoju novú značku RAREZ. Uvádza sa séria zberateľského tovaru na WAX v hodnote odhadovanej na 100 000 dolárov za viac ako 6 000 jedinečných balíkov NFT, čo je ďalší krok k prijatiu blockchainu z hudobného priemyslu..
 • Atari – Atari, ktorý bol v minulosti kultovým a legendárnym výrobcom videohier, zahajuje spoluprácu na predaji digitálnych popkultúrnych umeleckých diel na serveri WAX, inšpirovaných ich ikonickým box artom, ktorý pokrýval zlatý vek klasických videohier spred 40 rokov. Túto pamäť môžete znovu prežiť pomocou obalového umenia, ktoré bolo oživené pomocou 3D grafiky a animovaných vykreslení v ohromujúcej a umeleckej podobe.
 • pouličný bojovník – Nadchádzajúca spolupráca po tom, čo WAX uzavrie nové partnerstvo s Capcom, uvidí WAX ikonický vesmír Street Fighter a jeho nezabudnuteľné postavy, ktoré sa dostanú do blockchainu. Ponúkajú vzácne zbierkové predmety v podobe obchodných kariet a jedinečnú novú remeselnú mechaniku, ktorá umožňuje kombinovať podobné karty a vytvárať tak výkonnejšiu a jedinečnejšiu kartu.

Aj keď WAX inicioval mnoho partnerstiev a spoluprác zameraných na rozšírenie a prilákanie svojich trhov NFT na bežnejšie publikum, na platforme WAX ​​sa tiež nezávisle na sebe objavila skupina nových projektov, ktoré jej ľahkosť použitia a širokú užívateľskú základňu považovali za obrovský príťažlivosť. Tu je ďalší zoznam, ktorý sme našli pre našu kontrolu WAX:

 • Počiatky bitcoinu – Široká spolupráca umelcov z celého sveta vytvorila pokračujúcu zbierku vzácnych a zberateľských umeleckých diel, aby oslavovali bitcoin prostredníctvom jeho histórie a mnohých úspechov uvedených na zozname WAX. Môžete vlastniť kúsok histórie, aby ste označili pokračujúci rast a prosperitu bitcoinu prostredníctvom špeciálnych kariet vrátane indícií pre vstup do hľadania pokladov za 1 bitcoin.
 • Pozdvihnutie čl – Humanitárna iniciatíva Uplift Art vydala novú kolekciu zábavných kariet, ktoré na WAX zobrazujú jedinečné umelecké diela a hudbu. Ich konečným cieľom je pomôcť získať peniaze na charitatívne účely a nedávno zhromaždili viac ako 20 000 dolárov prostredníctvom 486 664 žetónov na vybudovanie školy na Haiti.
 • Kogs – Jedná sa o hru typu POG v štýle 90. rokov, ktorá ako hraný predmet používa žetóny razené WAX. Môžete nakupovať, predávať, obchodovať a zbierať žetóny KOGs, alebo ich môžete použiť na bitku s ostatnými hráčmi v hrách využívajúcich KOGs v online turnajoch. Môžete tiež použiť jeho NFT na odblokovanie špeciálnych funkcií a funkcií v iných hrách využívajúcich RFOX v rámci jeho virtuálneho ekosystému.
 • Blockchain Heroes – Zberateľská sada obchodných kariet so 40 originálnymi postavami inšpirovanými významnými osobnosťami v blockchainovom priemysle a 9 jedinečnými raritami. Patria sem plne animované postavy, 3D grafika, zberateľské artefakty a ďalšie na oslavu blockchainu, ktoré sú exkluzívne dostupné na serveri WAX..

História za WAX.

Spoločnosť WAX založili v roku 2017 William E. Quigley, Jonathan Yantis a John Brechisci mladší. Sú tiež známi ako tvorcovia neslávne známeho vydavateľstva OPSkins, ktoré bolo najväčším online trhom na výmenu tovaru v hre. Kedysi okrem iného podporoval významné tituly ako Counter-Strike Global Offensive (CSGO), Player Unknown Battlegrounds (PUBG), King of the Kill (KotK). História spoločnosti WAX však siaha oveľa ďalej, pretože nepriamo nazhromaždila 20 rokov skúseností od svojich zakladateľov v oblasti priekopníckeho elektronického obchodu a ďalších online trhov..

Spoločnosť WAX uskutočnila dva predaje tokenov pre svoju natívnu kryptomenu WAXP. V októbri 2017 prvý z nich predal celkovo 520 miliónov tokenov WAXP v dvoch fázach inštitucionálnym investorom a vybraným verejným účastníkom, čo pomohlo získať 45,5 milióna dolárov. Neskôr v novembri 2017 sa konalo verejné ICO, ktoré predalo verejnosti 136,9 milióna tokenov WAXP, čím sa získalo ďalších 9,6 milióna dolárov na ďalší vývoj blockchainu WAX.

Má WAX nejaké zmeny alebo aktualizácie?

Pôvodne bol WAX vytvorený na blockchaine Ethereum, ale neskôr prešiel na upravenú verziu na EOS. Preto boli pôvodné tokeny ERC-20 WAXP vymenené za nový štandard po zavedení hlavnej siete. WAX je však neustále budovanie ďalších „mostov“ na lepšiu podporu krížovej kompatibility a interoperability s blockchainom Ethereum, ktorý zaisťuje, že vývojári mohli ľahko migrovať na WAX, a zároveň si zachoval plynulý prístup medzi ekosystémom oboch reťazcov, napríklad schopnosť pracovať s NFT ERC-721 a ERC-1155..

V čase písania tejto recenzie WAX, toto je najväčšia sieťová aktualizácia pochádzajúca z blockchainu WAX; nový „tokenomický“ model inšpirovaný DeFi na vytvorenie hybridného medziblokového reťazca, ktorý spája funkčnosť tokenizácie NFT spoločnosti WAX s univerzálnymi trhmi a v kombinácii s vynikajúcimi peňažnými schopnosťami a mierou ethereum. Cieľom je, aby účastníci siete na platforme WAX ​​mohli ťažiť z lepšieho využívania a optimalizácie svojich hlavných aktivít pre systémy WAX aj Ethereum..

Inými slovami, trh na spotrebiteľskej úrovni bude poháňaný WAX a Ethereum bude sedieť vedľa neho pri riešení zložitejších ekonomických aspektov fungovania blockchainu WAX. To má pre používateľov v oboch reťazcoch viacnásobné výhody. Tento „most“ umožní používateľom zhromažďovať NFT založené na éteru – napríklad tokenizované pomocou kryptomien ERC-721 a ERC-1155 – a obchodovať s nimi na platforme WAX ​​bez toho, aby museli platiť poplatky za plyn. Medzitým sú sieťové poplatky prerozdelené medzi komunitu WAX.

Táto snaha dúfa, že sa WAX stane jedným z prvých verejných blockchainov, ktoré sa dostanú do ekonomického modelu štvrtej generácie, kde je hodnota tokenu priamo spojená s ekonomickou aktivitou na viacerých vzájomne prepojených blockchainoch, z ktorých každý je vybraný pre svoj optimálny výkon a použiteľnosť. Tu je komplexný pohľad na niektoré z nových komponentov tohto nového tokenomického modelu medziblokového reťazca pre našu kontrolu WAX:

 • WAXP na most Ethereum – tento nový „most“ umožní držiteľom WAXP prevádzať svoje podiely na WAXE spaľovaním ich tokenov WAXP.
 • WAXE – Nový obslužný token ERC-20 pre držiteľov, ktorí sa majú podieľať na novej tokenomike WAX ​​a potom vkladať WAXE aj ETH do fondu likvidity WAXE-ETH.
 • Fond likvidity WAXE-ETH – fond likvidity pre obchodný pár WAXE-ETH ocenený pomocou jeho cenových algoritmov, kde vkladatelia tiež mohli získavať tokeny fondu likvidity WAXE-ETH.
 • Token fondu likvidity WAXE-ETH – Token ERC-20 možno použiť na vklad do fondu ekonomických aktivít WAX na získanie WAXG a ETH.
 • WAXG – nový riadiaci token ER-20, kde môžete buď spáliť WAXG, aby ste dostali viac ETH z Piggybank Pool, alebo pomocou WAXG hlasovať o správe siete.

Pool ekonomických aktivít WAX je inteligentná zmluva o ethereum, ktorá bude riadiť dva samostatné fondy:

 • Pool distribúcie – určený na akumuláciu hodnoty odvodenej od blockchainu WAX. Poplatky generované na blockchaine WAX ​​budú prevedené na ETH a distribuované držiteľom WAXE-ETH, ktorí ich potom môžu vložiť do fondu ekonomických aktivít WAX.
 • Pool Piggybank – navrhnutý tak, aby neustále zhromažďoval hodnotu odvodenú z blockchainu WAX. Držitelia tokenov WAXG, ktorí sa rozhodli spáliť svoje tokeny v skupine ekonomických aktivít WAX, dostanú pridelené percento z hodnoty denominovanej v ETH uložené v skupine Piggybank.

Pre koho je WAX ​​určený?

WAX je určený pre kohokoľvek, kto chce konzumovať a zbierať virtuálny tovar, alebo pre tvorcov, ktorí chcú vytvoriť niečo, čo by mohlo mať konkrétnu hodnotu. WAX ponúka nielen širokú platformu s trhmi na ľahkú výmenu týchto aktív, ale aj decentralizované aplikácie (dAPP), ktoré sú dostatočne výkonné na to, aby ste si mohli vytvoriť vlastné NFT.

Blockchain spoločnosti WAX zaisťuje, že ich môžete vymieňať na miestach, ktoré sú široko prístupné, vyrobené transparentne, so zachovaním certifikovanej autenticity, a na decentralizovanej sieti šíriacej sa po celom svete – nielen na obvyklých hraniciach obmedzovania obchodov v jednom alebo inom prostredí..

V čase písania tohto článku s recenziou WAX využíva viac ako 300 000 priemerných denných transakcií viac ako 320 000 aktívnych používateľov na celom svete. Medzi nimi zobchodovali viac ako 100 miliónov jedinečných NFT položiek, pričom viac ako 50 miliónov z nich bolo vytvorených úplne nových na samotnom WAX – v celkovej hodnote transakcií viac ako 50 miliónov dolárov. To potom ukazuje potenciál pre rast spoločnosti WAX a neustále sa rozvíjajúci trh s NFT a jeho širokú škálu použiteľnosti.

Hráči si medzi sebou mohli vymieňať predmety, ktoré ešte viac vylepšujú ich herné zážitky, od vzácnych a mocných zbraní používaných v strelcoch, špeciálneho brnenia v stredovekej hre na hrdinov alebo väčších turbodúchadiel pre vaše závodné auto. Jeden mohol kúpiť a predať obchodné karty, zhromaždiť celú zbierku, aby bojoval so svojimi priateľmi alebo aby sa chválil právami.

Fanúšikovia si pri tejto príležitosti mohli vyzdvihnúť nezabudnuteľný tovar, ako sú nálepky a plagáty od svojich obľúbených kapiel. Môžete vytvoriť svoje vlastné vzácne umelecké diela, ktoré by mohli zbierať znalci, rovnako ako maľby od Picassa alebo Da Vinciho, ale s ďalšími výhodami digitalizácie, ako je animované alebo 3D umenie..

Prehľad funkcií WAX.

Z pohľadu používateľa je hlavné rozhranie pre používanie WAX ​​cez Cloudová peňaženka WAX alebo WCW. Tu si môžete pozrieť všetky NFT, ktoré vlastníte vo svojom inventári. WCW má funkciu, ktorá umožňuje používateľom získavať odmeny alebo špeciálne kvapky od tvorcov NFT. Prostredníctvom aplikácie WCW môžete prechádzať aj mnohými decentralizovanými aplikáciami (dAPP) postavenými na WAX, ktorý poháňa jeho obrovskú sieť trhovísk – či už cez trhy primárneho alebo sekundárneho tovaru..

Jednou z najlepších vlastností WAX je ľahký proces registrácie pomocou WCW. Máte možnosť procesu registrácie „dvoch kliknutí“ pre nový účet alebo môžete použiť jednu z mnohých možností prihlásenia, ktoré sú k dispozícii na prihlásenie, ako sú napríklad vaše účty na Facebooku, Google, Steam, Twitter, Discord, Reddit. , Twitch, Line a niekoľko ďalších. Táto integrovaná funkcia znamená, že prístup k WAX je oveľa ľahší ako porovnateľné decentralizované blockchainové platformy, vrátane ľahkých spôsobov obnovenia účtu.

To je už dlho hlavnou prekážkou pre bežné prijímanie blockchainových služieb, pretože to zvyčajne vyžaduje zložité a riskantné postupy nastavenia, ako je napríklad pripojenie k peňaženkám tretích strán, žonglovanie s dlhými frázami a zaistenie zachovania vašich kľúčov. bezpečné. Strata týchto kľúčov alebo úvodných fráz by znamenala, že vo väčšine prípadov už nebudete mať prístup k svojmu účtu. WAX tieto nepríjemnosti eliminuje, hoci skúsenejší používatelia sa môžu rozhodnúť pre bezpečnejšie spôsoby uzamknutia svojho účtu pomocou peňaženky WCW.

WAX tiež má špecializovaný portál pre vývojárov a poskytuje podporu a iniciatívy na neustále rozširovanie ich ponuky. Tento inkluzívny prístup uľahčuje vývojárom nastúpiť na palubu budovať svoje vlastné platformy založené na WAX, s bezproblémová integrácia do peňaženky WCW, pripojený k výkonným rozhraniam API na využitie širokého toku dát a s blockchainom, ktorý je bezpečný, rýchly, efektívny, nákladovo efektívny a robustný. Blockchain spoločnosti WAX už vyprodukoval viac ako 54 miliónov blokov v rýchlom časovom úseku 500 milisekúnd as vysokou priepustnosťou 5 000 TPS na podporu svojej virtuálnej ekonomiky.

WAX je tiež spätne kompatibilný s EOS. To znamená, že vývojári, ktorí v systéme EOS vytvorili dAPP, mohli tieto aplikácie ľahko migrovať alebo duplikovať a spustiť ich na platforme WAX. WAX má tiež vybudoval vlastný decentralizovaný generátor náhodných čísel (dRNG) pre vývojárov, aby sa integrovali do svojich aplikácií a vytvorili dokázateľne spravodlivý, nedovolený a transparentný mechanizmus. Dalo by sa ľahko nasadiť do videohier, ale mohlo by sa rozšíriť aj na ďalšie aplikácie, ako sú lotérie alebo darčeky.

Alternatívy k vosku.

WAX nie je zďaleka jedinou platformou, ktorá ponúka trh NFT, pretože tento konkrétny priemysel rýchlo rastie. Tu je niekoľko ďalších alternatív a budúcich konkurentov spoločnosti WAX:

 • OpenSea – Toto je najväčšie trhovisko NFT a je považované za hlavného konkurenta spoločnosti WAX, pretože na jednom mieste má aj vzájomne prepojené trhy z rôznych služieb a platforiem. Nájdete tu umelecké diela, obchodné karty, zbierkové predmety, športové karty, žetóny a odmeny alebo celé názvy domén, ktoré si chcete vymeniť..
 • Enjin – Pripojené trhovisko pre všetky decentralizované hry postavené na Enjin založené na blockchaine Enjin. Používatelia si tu môžu vymieňať rôzne tovary, ako sú zbrane, brnenia, výhody, vylepšenia, oblečenie atď., A to aj medzi rôznymi hrami. Enjin už od svojho vzniku zaznamenal masívny rast a v poslednej dobe aj nastal prvá kryptomena zameraná na hry schválená v Japonsku.
 • Decentraland – Ďalšia herná platforma, Decentraland je veľká online virtuálna hra, ktorá je blockchainovou verziou The Sims. Na jeho rastúcom trhu NFT mohli používatelia obchodovať s odevmi a inými odevmi, špeciálnymi menami pre vášho avatara online alebo s nehnuteľnosťami a celými svetmi v rámci Decentraland..
 • Rarible – Rarible patrí medzi najobľúbenejšie trhoviská NFT pre jednotlivých autorov. Nemá korporátny alebo priemyselný dosah spoločnosti WAX prostredníctvom spolupráce na úrovni A, ale má zdravé hospodárstvo, kde je možné vytvárať a vymieňať si umelecké diela a iný tovar spojený so zábavou..

Recenzia WAX, záver

Na konci našej kontroly WAX sa pýtame, o koľko väčší by mohol sektor NFT potenciálne narásť. Ako sme zdôraznili v našom úvode, existuje veľa druhov položiek, ktoré je možné tokenizovať do NFT, aby si priniesli hodnotu vo virtuálnom ekosystéme a vrátili ho späť do fyzického sveta. Umožňuje spotrebiteľom aj tvorcom preskúmať úplne nový svet a osloviť široké spektrum nového publika. Na palubu sa nedostávajú iba mladí, technicky zdatní a nadšení, pretože sme počuli, že 70-ročná staršia žena na Floride zhromažďuje obchodné karty Williama Shatnera.

WAX určite ešte nezaznamenal koniec svojho rastu vzhľadom na svoj proaktívny prístup k prilákaniu nových používateľov a vývojárov, ako aj k úzkemu prepojeniu s hlavnými hráčmi v tomto odbore prostredníctvom Poradná rada WAX. Medzi jej členov patria výkonní riaditelia a osobnosti v spoločnostiach Google, Microsoft, Marvel, Atari, Magic Leap, Exploding Kittens, Unity, Topps a ďalších, ktoré pomáhajú poháňať a prenášať silu odvetvia blockchainu na bežné prijatie. Niet pochýb o tom, že nás čakajú ďalšie výzvy, ako napríklad regulačné obavy z nadmerných výdavkov online a vekové obmedzenia, ale celkovo sa od WAX-u môžete tešiť.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map