Stellar VS Ripple: Ktorá sieť pre krypto platby je lepšia?

V tomto článku sa pozrieme na dvoch najväčších hráčov, ktorí sa snažia získať kontrolu nad platobným priestorom; Stellar vs Ripple.

Od roku 2019 sa v kryptosvete objavilo niekoľko podnikov, ktoré sú podporované vážnym kapitálom a technickými ľuďmi. V tomto poradí nápadov získavajú na obrátkach a sile podniky, ktoré sa zameriavajú skôr na konkrétny výklenok, ktorý je potrebné obslúžiť, ako na univerzálne kryptomeny (ako napríklad bitcoin)..

hviezdne vs zvlnenie

Za zmienku stojí, že niektoré nové podniky v kryptosvete obsahujú viac ako len krypto / blockchain technológiu. Jednoducho povedané, vyvíjajú a ponúkajú službu, často finančnú, ale využívajú technológiu blockchain alebo iné krypto technológie, mnohokrát iba pre humbuk, než pre skutočné zdôvodnenie použitia technológie..

Ale vrátenie témy. Stellar vs Ripple, správne, najskôr by sme sa mali do oboch trochu viac ponárať a zistiť, čo ich robí podobnými a nie príliš podobnými.

  • Stellar je protokol s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý umožňuje prevod digitálnych aktív na nekryté peniaze a umožňuje tak celosvetové prevody a prevody peňazí v prostredí viacerých mien. Protokol vedie nezisková organizácia Stellar Development Foundation. Sieť Stellar používa na spracovanie transakcií v sieti kryptomenu nazvanú Lumens (XLM). Tu nájdete zoznam najlepších peňaženiek na uloženie vášho XLM.

Lightyear.io je obchodným ramenom spoločnosti Stellar a momentálne sa usiluje o prijatie a implementáciu technológie Stellar komerčne. Za zmienku stojí, že spoluzakladateľ spoločnosti Ripple Jed McCaleb je tiež zakladateľom podniku Stellar.

  • Ripple funguje ako platforma zúčtovania brutto v reálnom čase, ktorá tiež poskytuje služby výmeny peňazí a remitencií, ktoré vlastní a vytvára spoločnosť Ripple Labs z USA. Cieľom Ripple je „bezpečné, okamžité a takmer bezplatné globálne finančné transakcie akejkoľvek veľkosti bez akýchkoľvek kompenzácií.“

XRP je pôvodná kryptomena Ripple a podľa trhovej kapitalizácie patrí medzi top 5 mincí. Okrem toho sa ukazuje, že je to čoraz viac osvojené finančnými inštitúciami a že to v dohľadnej dobe plánuje zvýšiť.

Stellar vs Ripple: Čo je lepšie?

Oba systémy majú svoje kryptomeny, ktoré sú v držbe ich seed investorov, súkromných investorov a bežných používateľov. Rovnako sa s nimi otvorene obchoduje na burzách s kryptomenami a používajú sa ako prostriedok na uchovávanie hodnoty alebo na špekulatívne investície. Takže XLM vs XRP z hľadiska hodnoty tokenu a zameniteľnosti sú si dosť podobné, ak vezmeme do úvahy, že ich hodnota pláva a kolíše podľa trhových podmienok.

Letmý pohľad na cenový graf XRP vs XLM …


XLM aj XRP trpia rovnakými výkyvmi, aké robia všetky hlavné kryptotrhy, je pravda, že niekedy môžu dosahovať lepšie výsledky ako kryptomena Bitcoin, ale stále sú zamotané a správajú sa ako iné veľké kryptotrhy. O spore Stellar Vs Ripple sa teda nedá rozhodnúť iba pri pohľade na tabuľky trh / cena.

XLM, kryptomena Stellar zdieľajú podobnosti v technológii a prevádzke s XRP. Toto je očakávaný výsledok, pretože majú spoločného zakladateľa a ich cieľom je poskytnúť ľahšiu a lacnejšiu alternatívu k cezhraničnému pohybu peňazí. Ale bohužiaľ, rozdiel spočíva v ich cieľoch, Ripple je zameraný na banky a finančné inštitúcie, zatiaľ čo Stellar, aj keď ho banky stále môžu využívať, sa zameriava na priemerných ľudí a nebankovky.

Takže by som mal investovať do XRP alebo XLM?

Všetko závisí od vašich osobných preferencií. Aká vízia sa lepšie zosúladí s vašou? Z oboch projektov však vyvstáva dobrá otázka. Môžu oba podniky koexistovať? Alebo jeden musí z podnikania odísť druhý? 

Obidve kryptomeny zdieľajú toľko podobností, že sa vedie k domnienke, že je potrebná iba jedna. Najviditeľnejším rozdielom je však ich cieľová skupina. XRP je tu preto, aby oslovilo banky a finančné inštitúcie, zatiaľ čo XLM sa zameriava na pomoc bankám a tým, ktorí potrebujú lepší prístup.

Finančne XRP zvýšil svoje obchodné prijatie a na jeho trhu je miesto, kde sú peniaze. XLM závisí od väčšej trakcie používateľov, aby sa dosiahla udržateľnosť. XRP je navyše deflačnou kryptomenou, zatiaľ čo XLM ide inflačnou cestou. XRP získal viac finančných prostriedkov, ale to sa dá očakávať, pretože sú zamerané na banky a držiteľov kapitálu.

V technologickej časti diskusie Stellar Vs Ripple si najskôr všimneme, že ich algoritmy sú odlišné. XRP používa dôkaz správnosti a jedinečný konsenzus pre XLM. Ripple’s XRP je viac centralizovaný ako Stellar’s XLM, ale oba sú štandardne decentralizované. Stojí za zmienku, že cieľom oboch je udržanie nižších poplatkov a rýchlych transakcií.

Budúcnosť Stellar Lumens (XLM) 

Zatiaľ to bolo úspešné, XLM si osvojili veľké burzy a súhlasí s prvotným konceptom kryptomien. Koncepcia uvádza, že kryptomeny majú poskytovať prístup k finančným službám pre nebankové alebo bankové subjekty, XLM je tiež decentralizovanejší ako XRP, ďalší bod v prospech pokračovania trendu.

Nie je dôvod domnievať sa, že obidva podniky nemôžu existovať súčasne. Spoločnosť Ripple má viac významných partnerov, medzi ktoré patria veľké banky a finančné inštitúcie, jedným z nich je aj Bank of America. Na druhej strane, hviezdne partnerstvá sa väčšinou zameriavajú skôr na ich technológiu ako na službu (nezabudnite, že to začalo ako neziskový podnik). Výsledkom je, že partnerstvá s IBM a Deloitte patria k najpozoruhodnejším a ukazujú stabilnú cestu spoločnosti Stellar k úspechu..

To potom znamená, že Stellar Lumens prežijú? Ak sa pozrieme na cenový graf Stellar, podobne ako ten, ktorý sme spomínali predtým, môžeme vidieť, že ich objem na trhu a vývoj sú podobné ako pri iných veľkých kryptomenách. V dôsledku toho môžeme predpokladať, že Stellar je tu na dlhú trať, ale kryptomeny sú volatilné a stále veľmi mladá technológia a trh.

Stellar vs Ripple: Záver

Stellar Lumens (XLM) a Ripple (XRP) zdieľajú veľa podobností, ale líšia sa vo svojej cieľovej skupine. Spoločnosť Ripple je prepojená s vysoko postavenými partnermi, zatiaľ čo Stellar znie skôr ako nezisková technológia zameraná na oslovenie jednotlivcov a ľudí s nedostatkom finančných prostriedkov..

Spoločnosť Stellar Lumens nepoužíva (PoW) Dôkaz práce ani (PoS) Dôkaz o podiele na prevádzku a zabezpečenie svojho blockchainu. Spolieha sa na byzantský systém dohôd. Miera inflácie systému má fixnú mieru zvýšenia o 1% ročne.

Konsenzusový algoritmus Ripple Protocol (RPCA) sa spúšťa každých pár sekúnd v každom uzle. To sa deje tak, aby sa v sieti udržiavala správnosť a poriadok. Po dosiahnutí konsenzu sa táto kniha považuje za „uzavretú“ a považuje sa za najnovšiu. Algoritmus je zvyčajne úspešný a začína sa ďalšie kolo. V opačnom prípade by došlo k vidlici, ale to je veľmi nepravdepodobné.

Rovnako ako v prípade každej kryptomeny v obehu, je ťažké robiť presné Stellarove predpovede. Rast trhu s kryptomenami sa javí ako nevyhnutný, Stellar má niekoľko funkcií, vďaka ktorým je dobrým kandidátom na dlhodobé investovanie..

  • Jed McCaleb, jeden zo zakladateľov Ripple spolu s vynikajúcim tímom.
  • Osvedčený funkčný produkt.
  • Dobré partnerstvá a integrácie, ako napríklad Wirex, Stripe, Microsoft, IBM.

Aktuálna cena sa zdá byť v porovnaní s bitcoinom trochu podhodnotená, môže byť vhodný čas na zváženie vstupu na trh.

Spoločnosť Ripple zdieľa tieto výhody so spoločnosťou Stellar, ale stojí za zmienku, že do spoločnosti Ripple je oveľa viac kapitálových investícií vďaka jej vysoko postaveným partnerstvám a cieľovému publiku. Spoločnosť Ripple bola v roku 2018 informovaná o všetkých novinkách vďaka partnerstvám s veľkými menami a spôsobila prudký nárast ceny XRP.. 

Ktorý teda? Je ťažké vedieť, a bohužiaľ, naša krištáľová guľa nám nedáva jasný obraz. Keď však vezmeme do úvahy všetko, čo sme analyzovali predtým, nie je bláznivé tvrdiť, že obe aktíva sú celkom dobré a hľadajú možnú investíciu.

Zdá sa, že bitka Stellar Vs Ripple sa skončila technickou remízou, obe môžu koexistovať, pretože majú odlišné ciele. Áno, majú podobnosti, ale obe vychádzajú z úspešného modelu a nie sú nevyhnutne zlou vecou. Oba sú sľubné, udržateľné a majú pevné základy.

Ako vždy, investujte iba to, čo si môžete dovoliť stratiť, a vykonajte svoju náležitú starostlivosť.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map