Diskusia Verge vs Monero je v dnešnej dobe bzučiacim problémom o tom, čo by sa malo považovať za najlepšie mince na ochranu súkromia, ktoré sa majú použiť. Čo však najskôr myslíme pod pojmom mince na ochranu osobných údajov? Ako fungujú? Mince na ochranu osobných údajov sú jedinečné kryptomeny, ktoré umožňujú používateľovi skryť svoju vlastnú identitu. Zohrávajú zásadnú úlohu v digitálnom svete.

Títo používatelia súkromných coinov musia mať páku nad svojimi transakciami, a to musí zostať nevystopovateľné. To umožňuje, aby obchodné transakcie zostali anonymné, čo robí súkromie úplne chráneným a bezpečným. Ochrana súkromia používateľov sa stáva nevystopovateľnou a chránenou. Hlavným cieľom súkromných transakcií je viazané mince.

Dva z najkonkurencieschopnejších coinov na ochranu súkromia sú Verge XVG a Monero XMR. Tvrdia, že sú lepší ako iné mince na ochranu súkromia prítomné na trhu. Čo je však podľa vás medzi týmito menami najlepšie?

Poďme sa teraz bližšie pozrieť na Verge XVG aj Monero XMR, vďaka čomu môžeme prirovnať, ktorá z týchto dvoch osobných mincí funguje lepšie.

Porovnávacia tabuľka Verge VS Monero

Verge XVG Monero XMR
Ťažobný algoritmus: Scrypt, X17, Lyra2rev2, Myriad-Groestl a Blake2S Ťažobný algoritmus: RandomX
Pôvod Coinbase: Dogecoin DOGE Pôvod Coinbase: Bytecoin BCN
Ťažobný hardvér: CPU, GPU a ASIC Ťažobný hardvér: CPU a GPU
Projektová skupina: Známe a viditeľné Projektová skupina: Anonymný
Vývoj a marketing: Tímový Vývoj a marketing: Riadené komunitou
Funkcie ochrany osobných údajov: TOR a I2P Funkcie ochrany osobných údajov: Vyzváňajte podpisy a tajné adresy
Fungable: Nie Fungable: Áno
Decentralizované: Áno Decentralizované: Áno
Cirkulujúca dodávka: 16 370 089 543 Cirkulujúca dodávka: 17 723 193
Navštívte Exchange Navštívte Exchange

Hlavný rozdiel

Hlavným rozdielom medzi verzami Verge XVG a Monero XMR sú technické vlastnosti ochrany osobných údajov, ktoré majú. Prvý menovaný využíval dve technológie na ochranu súkromia, ako je I2P (Projekt neviditeľného internetu) a TOR (Cibuľový smerovač), vďaka ktorým sú informácie používateľa stále skryté a skryté.

Na druhej strane posledne menované využívajú tiež známe ako vyzváňacie podpisy a tajné adresy, ktoré pomáhajú maskovať transakcie z jednotlivcov odosielateľa aj príjemcu.

 Čo je Verge XVG?

kraj vs vs monero

 Verge Pôvod a história

Pred narodením meny Verge bolo formulovaných a forkovaných niekoľko kryptomien. Začalo to Charlie Lee, ktorý duplikoval programovací jazyk Bitcoin BTC Satoshi Nakamota, aby vygeneroval svoju sieť Litecoin LTC.

Reprodukcia a úprava existujúceho kódu sú v tom čase veľmi prominentné a označujú sa ako známa značka codebase fork. Neskôr zakladatelia Luckycoin LKY vytvorili vidličku Litecoinu s kódovou základňou a programátori Dogecoinu skopírovali kód Luckycoin.

V septembri 2014 bol navyše Dogecoin rozdvojený do Dogecoin Dark s cieľom vytvoriť mincu úplnej anonymity so skutočnou decentralizáciou. Vzhľadom na postupnú komunitu a plán dokončený vývojármi Dogecoin Dark bol rebrandovaný na mincu „Verge“.

V roku 2017 sa z neho stal obrovský hráč na trhu s mnohými partnerstvami, kde s brandingom už nebolo možné viac zaobchádzať. Verge (XVG) sa v uplynulom roku objavil v spravodajskom a mediálnom priemysle. Je to tak kvôli tomu, že minca ochrany osobných údajov Verge bola pri určitých príležitostiach úspešne napadnutá na 51%.

Verge (XVG) bzučal po celom internete a v niektorých krypto mediálnych inštitúciách sa dostal na titulné stránky. Toto je tiež známe pre svoje prepojenie a pre niektoré významné stránky s obsahom pre dospelých.

Verge Mining a ziskovosť

Algoritmy ťažby pre Verge coin poskytujú množstvo možností.

Máte 5 možností, ako si zvoliť jednoduchú implementáciu ťažby mincí, ako napríklad Scrypt, X17, Lyra2rev2, Myriad-Groestl a Blake2S..

Ako ťažobné médiá môžete tiež použiť CPU, GPU a ASIC.

Bohužiaľ, všetky tieto ťažobné algoritmy a ťažobné zariadenia sú v súčasnosti stratové, pokiaľ nemali konkurenčnú výhodu oproti iným ťažiarom.

Verge Protímové tímy, marketing a financovanie

Tím Verge má špičku, pokiaľ ide o branding a marketingovú stratégiu. Môžu ľahko upútať pozornosť komunity a vybudovať si u nich dôveru vďaka dobre zaoblenému tímu vývojárov, vedúcich pracovníkov, obchodníkov a poradcov.

Majú tiež efekt „hromadného prijatia“, vďaka ktorému môžu používatelia kryptomeny vidieť skupinu ľudí, ktorí sú zodpovední a zodpovední za konkrétny projekt. Následne máme pocit, že Verge nemusí byť najlepším technickým produktom v porovnaní s Monero, ale veľmi dobre rozumie správnej zmesi sociálneho podnikania a marketingu.

Ich cestovná mapa je veľmi jasná, pokiaľ ide o ciele projektu. Majú samozrejme zoznam sponzorovaných športovcov z Motorsports, ktorých cieľom je zvýšiť povedomie o značke a prijatie ich kryptomeny..

Okrem toho má Verge impozantný zoznam predajcov a burzových trhov, ktoré umožňujú spotrebiteľom využívať XVG na nákup svojich výrobkov. Tím začal zbierať finančné prostriedky prostredníctvom darov, ktoré priniesla komunita.

Verge Funkcie ochrany osobných údajov

Spoločnosť Verge nemusí byť tou najlepšou voľbou na vykonávanie niektorých nelegálnych aktivít, ako je pranie špinavých peňazí alebo finančné hackerstvo. Niekto môže vystopovať a dokázať, že vy robíte tieto veci práve vy. Je to spôsobené niektorými nedokonalosťami ochrany súkromia vloženými do jeho architektúry algoritmu.

Funkcia ochrany osobných údajov Verge využíva dve rôzne technológie, ktoré vytvárajú skryté a nejasné údaje o používateľoch vo všetkých dobách, ako napríklad TOR (The Onion Router) a I2P (Invisible Internet Project)..

I2P používa vysoko anonymné a skryté služby tunelovania, ktoré vytvárajú nepodpísané údaje odosielané do blockchainu Verge s vrstvami šifrovania na paket. TOR (Cibuľový smerovač) je služba IP, ktorá umožňuje skrytú komunikáciu v sieti. TOR tiež komplikuje každého, kto chce analyzovať prevádzkové údaje a ďalšie nástroje na sledovanie.

Každá transakcia, ktorá sa uskutočnila v sieti, je veľmi viditeľná a môže ju vidieť každá entita, ale chráni používateľské znaky a pozície integráciou TOR aj I2P, aby neznázorňovali adresy IP. Ak používateľ odosiela alebo prijíma finančné prostriedky, jeho adresa peňaženky je k dispozícii protistrane, ktorá je nejako podobná verejnej knihe.

Protistrana má možnosť adresu skontrolovať a prešetriť. Môže tiež určiť počet dostupných finančných prostriedkov; preskúmať, kde sa predtým získali všetky finančné prostriedky a kde sa predtým minuli ďalšie finančné prostriedky.

Stručne povedané, ktokoľvek môže skontrolovať a mať dohľad nad vašimi finančnými pohybmi naprieč blockchainom Verge. To by sa týkalo poskytnutia prístupového kľúča ku všetkým vašim minulým aj budúcim výpisom z kreditnej karty, ktoré bude z nejakého dôvodu nočnou morou. Našťastie máme nejaké zmeny a vylepšenia s blockchainom Verge, aby sme minimalizovali a vyhli sa podozreniu.

Rozsypte svoje mince na rôzne bloky a odpoveďou vám môže byť peňaženka Samurai s protokolom Staggered Ricochet. Urobíte všetky tieto veci, ale bude vás to nejaký čas ťahať a bude to stáť transakčné poplatky spojené s týmito ďalšími krokmi.

Viditeľná je tiež peňaženka veľrýb alebo zoznam položiek, ktoré je možné sledovať a ich transakcie je možné sledovať v rámci blockchainu Verge. Môžu byť opatrní pri uskutočňovaných transakciách, ktoré venujú pozornosť mnohým online pozorovateľom, ako aj sledovačom veľrýb, pozornosť na ich plne zabalené peňaženky..

Verge Pros & Zápory

Verge Pros

 • Silný marketing a propagácia značky
 • Aktívni členovia komunity
 • Veľký prietok
 • Uvedené na mnohých renomovaných burzách
 • Podporované rôznymi riešeniami peňaženky alebo úschovy

Verge Cons

 • Priradené k aplikácii Dark Web
 • Opierajúc sa o stránky zamerané na dospelých
 • Menšie funkcie ochrany osobných údajov v porovnaní s inými mincami ochrany osobných údajov

Navštíviť webstránku

Verge Výhody

Marketing a propagácia značky priniesli odvahu mene Verge osloviť viac komunít, ako aj postupné aktualizácie v rámci siete.

Vďaka funkcii ochrany osobných údajov spoločnosti Verge sú údaje o používateľoch (totožnosť a umiestnenie) v blockchaine skryté a skryté.

Okrem toho má vysoko škálovateľnú a oveľa rýchlejšiu transakciu za sekundu, aby ju bolo možné porovnať s inými kryptomenami, a má množstvo kryptotrhov a peňaženkových riešení, ktoré podporujú XVG.

Odhaliť nevýhody

Mena Verge je priradená k webom s obsahom pre dospelých a iným temným webovým aplikáciám, vďaka ktorým je pre tento aspekt veľmi vhodná.

Nie je to funkcia úplného súkromia ako niekoľko iných kryptomien, rovnako ako Monero, Zcash a ďalšie.

Čo je to Monero XMR?

Monero Pôvod a história

Cryptonote bol vyvinutý na riešenie konkrétnych závad v bitcoinovom algoritme. Viaceré kryptomeny využívajú protokol vrstvy Cryptonote, ale Bytecoin BCN bol prvou a originálnou anonymnou mincou. Je to výhodné a autentické, pretože bolo vytvorené z riadku na riadok kódov a nešlo o vidličku zo žiadnych iných kryptografických algoritmov..

Už v minulosti mala implementácia vopred vyťažených mien negatívne účinky. Je to spôsobené tým, že krypto marketing je akcia založená na komunite, úspech spočíva v rukách kryptogeekov, ktorí používajú menu. Bytecoin dostal od komunity odpor, pretože 80% jeho dodávok mincí bolo predminovaných.

Skupiny jednotlivcov sa zhromažďujú, aby rozdvojili a vytvorili novú menu „BitMonero“, ktorá je kombináciou „bit“ bitcoinu a monera, čo v esperante znamená „minca“. Kvôli zlému vývoju a problémom vyplývajúcim z algoritmu to napravila komunita pod vedením Johnnyho Mnemonica.

Neskôr bol názov zmenený na „Monero“. Bolo uvedené na trh v apríli 2014 bez predminovaných mincí z celkovej ponuky a žiadna časť blokovej odmeny nepostúpila na vývoj. Spoločnosť Monero od svojho uvedenia zaznamenala početné vylepšenia. Všetky jeho vylepšenia väčšinou poskytujú prepracované zabezpečenie, ochranu súkromia a použitie platformy.

Tím musí naďalej vyvíjať s cieľmi súkromia a bezpečnosti spočiatku, komfortu používania a efektívnosti v druhej.

Monero ťažba a ziskovosť

Na druhej strane vývojári Monera neustále aktualizujú svoj jediný ťažobný algoritmus (teraz RandomX), aby sa vyhli výrobcom ASIC (Application Specific Integrated Circuit)..

Sú tiež ochotní rozdvojiť blockchain Monero, kedykoľvek je to potrebné. To neznamená, že miner ASIC nie je pre Monero k dispozícii, ale je pravdepodobnejšie, že to urobí tajne. Monero coiny je možné ťažiť iba pomocou CPU a GPU, aby sa zaistila väčšia decentralizácia.

V čase vytvárania článku môže byť ťažba v algoritme RandomX zisková, ak máte lacnú a bezplatnú elektrinu a minimálne náklady na údržbu. Môže za to nízka cena spoločnosti Monero na burzách s kryptomenami.

Monero Protímové tímy, marketing a financovanie

Menový tím Monero sa od obchodných zmien a obchodných značiek líši od vyššie spomenutých zmien. Nemajú vôbec žiadne informácie o svojej obchodnej organizačnej štruktúre, ktoré sú zase neznáme a anonymné.

Aj keď viditeľne nemajú obchodných riaditeľov, obchodníkov a poradcov, všetci majú aktívnu podporu riadenú komunitou, ktorá vykonáva všetky tieto úlohy. Monero má však mimoriadne kompetentný vývojový tím, ktorý väčšinu času plne chápe technické aspekty a zložitosť svojho kódu.

Kedykoľvek sa pozriete späť na ich plánovaný plán, je skutočne pôsobivý a jasne definuje prípad a cieľ použitia projektu. Absencia bežných obchodníkov so značkami neznamená, že nemajú online udalosti.

Napriek tomu sponzorujú a prijímajú tiež dary od komunity.

Funkcie ochrany osobných údajov Monero

Každý, kto si myslí, že algoritmus ochrany osobných údajov Monero je lepší ako mena Verge? Áno, a má oveľa viac, pokiaľ ide o bezpečnosť, a zostáva anonymný vo svojej blockchainovej sieti.

V Monere nemusíte robiť nejaké ďalšie kroky, aby ste svoje mince rozložili do rôznych peňaženiek. Neznamená to pre vás ani žiadny čas a poplatok za transakciu. Pre veľrybie peňaženky je to tiež komfortná zóna a nie je sa čoho obávať, pretože nikto nemôže vysledovať žiadnu z vašich transakcií.

Monero má viac jedinečných funkcií ochrany súkromia, ako sú podpisy zvonenia a tajná adresa, ktoré pomáhajú pokryť transakčné údaje odosielateľa a príjemcu. Vo svojom blockchaine podpisový prstenec vytvára zmes verejných kľúčov a kľúča účtu používateľa.

Tretie strany teda nie sú schopné priradiť kľúče ani od verejného, ​​ani od užívateľského kľúča a tiež nemôžu úplne prepojiť používateľa a podpis. Všetky tieto veci sú veľmi výhodné pre akékoľvek nelegálne aktivity, ktoré sa dajú robiť v rámci siete Monero.

Hackeri by z tohto dôvodu uprednostnili iné Monero ako Verge. Pred časom nastali u spoločnosti Monero problémy, pretože ju hackeri používajú na šifrovanie a ťažbu v prehliadači. Prominentné útoky ransomvéru využívajú Monero ako výkupné výmenou za vaše dešifrovanie kľúčov a prinavrátenie prístupu k vašim súborom.

Aj keď vám ponúka prístup k vašim súborom, nezabudnite, že by nemali byť platené, pretože ich budú používať znova a znova. Mohli by si myslieť, že za takúto nelegálnu činnosť môžu vždy dostať peniaze. Malvér na webe tiež ukradne váš výpočtový výkon a vyťaží určité množstvo Monera, zatiaľ čo má váš prehliadač otvorenú kartu pre svoje webové stránky.

Technicky povedané, ak hacker urobí kompromis a prevezme kontrolu nad webovým serverom, môže na web vložiť kód, zatiaľ čo sa na ňom nachádza váš prehliadač, váš počítač sa pokúsi vyriešiť ďalší blok blockchainu Monero a táto odmena bude vyplatená hackerom.

Je to nepriaznivé pre každú webovú stránku bez prísnych bezpečnostných opatrení. Z dôvodu pokroku v oblasti kybernetickej bezpečnosti boli jednotlivci, spoločnosti a ďalšie začínajúce podniky ransomvér, malware a ďalšie hackerské aktivity minimalizované vykonaním aktualizácií a aktualizácií systému.

Monero Pros & Zápory

Monero Pros

 • Považovaný za jeden z najskrytejších kryptov
 • Nie je možné vysledovať transakciu
 • Dynamická škálovateľnosť
 • Aktívna komunita vývojárov

Monero Cons

 • Hlavné výmeny sa zdráhajú podporiť Monero z dôvodu regulačných obáv
 • Obmedzená podpora hardvéru a peňaženky
 • Centralizovaná ťažba

Navštíviť webstránku

Monero Výhody

 Monero je považované za jednu z najprivátnejších kryptomien. Je nemožné vysledovať alebo identifikovať transakciu a spojiť ju s totožnosťou osoby.

Blokový reťazec Monero má dynamickú škálovateľnosť, čo znamená, že transakčné poplatky zostávajú rovnaké, aj keď sa využívajú pri špičkových sadzbách..

Vývojári komunity sú tiež skvelí v zlepšovaní niektorých sietí, ktoré zvyšujú obrovský náskok Monera oproti iným menám.

Monero Nevýhody

 Niekoľko hlavných búrz kryptomeny nepodporuje Monero kvôli jeho vlastnostiam ochrany súkromia a dodržiavaniu postupov AML a KYC..

Je ťažké vysporiadať sa s inými úložiskami ako s kryptomenami kvôli obmedzenému počtu hardvérových a viackryptových riešení, ktoré podporujú Monero.

Existuje veľká centralizovaná ťažba, ktorá zhruba odhaduje, že 43% hodnoty hash pochádza iba z troch banských združení, napriek tomu, že je odolná voči ASIC.

Pozri tiež: Ako kúpiť Monero

Verge VS Monero: Záver

Monero má z niektorých dôvodov oproti všetkým vernostiam výhodu vo všetkých metrikách. Trhová cena za mincu je kritériom a tiež dôkazom toho, ako pokračuje vývoj projektu. Odzrkadľuje to aj trhová kapitalizácia, objem obchodovania a sila sieťového hashu, čo všetko dáva spoločnosti Monero silnejší protokol.

Historické maximum v porovnaní so súčasnou cenou ukazuje, že Monero si na tomto medveďom trhu počínalo lepšie ako Verge. Okrem toho Monero stratilo 92% svojej hodnoty, zatiaľ čo Verge stratilo 99% a číslo hovorí za všetko. Kryptomena Monero aj Verge má veľmi jedinečné vlastnosti a má rôzne scenáre prípadu použitia.

Všetci majú rovnaký cieľ, ktorého cieľom je poskytnúť dynamickejšie a decentralizovanejšie finančné systémy, ktoré sú riadené komunitou, bezpečnými a súkromnými mincami. Nemôžeme však iba neposlúchnuť a byť pre vládu neviditeľní, pretože sa to považuje za občiansky prepadák a deje sa to globálne..

Celá vláda na celom svete to považuje za porušenie postupov v oblasti boja proti praniu špinavých peňazí (AML) a know-your-customer (KYC). Na oplátku vám môže hroziť väzenie alebo smrť v závislosti od krajiny, v ktorej žijete. Predpokladá sa, že sa vás zdajú vinnými z nelegálnych aktivít, ktoré ste vykonali s použitím meny Monero alebo Verge.

Pre profesionálnych zločincov a politických aktivistov, ktorí sa musia skrývať na živobytie, majú dostatok informácií na to, aby riskovali svoje životy a technicky vedeli, čo je pre nich lepšie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me