Tamam, Bitcoin satın almanın gerçekten 125 yolu yok. Bu miktarla daha havalı geldi.

Bitcoin satın almanın gerçekten 3-4 farklı yolu var. Ve bu eğiticide, hangi yolun sizin için en uygun olduğunu bilmeniz için bunların üzerinden geçeceğiz.

Contents

Bitcoin Nereden Alınır

Bu kılavuzda, nasıl Bitcoin satın alınacağına dair adım adım öğreticiyi inceleyeceğiz. Kripto dünyasına yeni başlıyor olsanız bile anlaşılmasını kolaylaştırmaya odaklandık.

Kripto para dünyasına yeni giriyorsanız ve çevrimiçi Bitcoin satın almaya çalışıyorsanız, şu anda karşı karşıya olduğunuz kafa karışıklığını anlıyoruz. Hemen birçok soru veya soru belirir – bunları nereden ve nasıl güvenle satın alabilirim? Ve onları nerede saklıyorum?

Sizi BTC (veya bu konuda başka herhangi bir kripto para birimi) almaya ikna etmeye çalışmıyoruz, zaten kripto yanlısı olduğunuzu veya sadece yeni blockchain teknolojisine dahil olmak istediğinizi varsayıyoruz. Sizi gelişen piyasalarla gelen tüm dolandırıcılıklara karşı korumak istiyoruz, bu durumda Bitcoin.

Bu kılavuzda, güvenle Bitcoin satın almanıza yardımcı olacağız. Amacımız, dolandırılmaktan, aşırı fiyatlı BTC satmaktan veya yüksek ücretlerle borsalara çekilmekten kaçınmanıza yardımcı olmaktır. Okurlarımıza karşı acımasızca dürüst davranıyoruz ve yönlendirmeler için bize iyi ödeme yaptıkları için hizmetleri asla önermeyeceğiz (evet, belirli şirketlere atıfta bulunduğumuz her kayıt için biraz para alıyoruz. Sizin gibi biz de parayı gerçekten seviyoruz. tüm şekiller ve formlar, özellikle kripto para birimi.)

En iyi Bitcoin borsalarını listelemeye başlamadan önce, bir borsa seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini gözden geçirmemiz gerekiyor. Her insan farklıdır ve farklı faktörleri arar, bu nedenle Bitcoin satın alırken en çok hangi faktörlere değer verdiğinizi bulmanız gerekir (genellikle hız, fiyatın sürekli artması ve insanların ellerini almak istemesi nedeniyle en değerli faktörlerden biridir. Bitcoin mümkün olan en kısa sürede, bundan sonra gizlilik gelir, çünkü kişisel bilgilerinizi vermeniz gerekir ve bunlar yanlış ellere geçerse pişman olursunuz).

1. Gizlilik

Her şeyden önce mahremiyetiniz. Günümüzde çoğu borsa kimlik doğrulaması gerektirdiğinden, kişisel bilgilerinizi saygılı bir şekilde işleyen bir borsa seçmeniz önemlidir..

Bu, Bitcoin’i özel olarak satın almak isteyenler için daha da önemlidir. Bugüne kadarki en özel yol, izlenemez olduğu için nakittir. Burada Bitcoin’i nakit olarak nasıl satın alacağınıza dair bir rehberimiz var.

Herhangi bir nedenle kimliğinizi göndermek istemeyenleriniz, kimlik veya doğrulama olmadan satın almanın bazı yolları var.

2. Sınırlar

BTC, BCC (Bitcoin Cash), LTC veya XPR gibi bir kripto para birimine çok para yatırmakla ilgileniyor musunuz? O zaman her borsada aldığınız limitler önemli bir faktördür. Sınırlar sizi ve diğerlerini sahtekarlıktan korumak için oradadır – ancak gerçekten de oldukça sinir bozucu olabilirler. Çoğu borsada, örneğin bir kimlik göndererek veya eski bir hesaba sahip olarak sınırlamaları yükseltebilirsiniz..

Coinbase, kredi kartıyla 3.000 $ / hafta, banka havalesi ile 10.000 $ / hafta ve USD cüzdan ile (Coinbase’de) 50.000 $ / hafta oldukça ağır limitlere sahipti. CoinMama’da Kredi kartı ile ödeme yaparken en yüksek limitleri bulacaksınız.


3. Hız

Fiyat hızlı bir oranda arttığından, birçok insan mümkün olan en fazla parayı kazanmak için mümkün olan en kısa sürede içeri girmek istiyor. Ben bunu yazarken Bitcoin’e olan kamu ilgisi tüm zamanların en yüksek seviyesinde olduğundan, alınan en popüler borsalara kaydolma sayısı günde 100.000’e kadar çıkıyor. Mevcut kullanıcı tabanlarını korumak ve üstesinden gelebilecekleri kadar çok yeni kullanıcı eklemek istediklerinden, satın alma sürecinin kurulması biraz zaman alabilir. Ancak bir borsada ilk işleminizi yaptıktan sonra, ABC kadar kolaydır..

Bitcoin ATM’leri şu anda Bitcoin satın almanın en hızlı tek yoludur. Bir Bitcoin ATM’sinin yakınında yaşayacak kadar şanslı değilseniz, bir sonraki en iyi seçenek muhtemelen anında Bitcoin alımları sunan bir borsadır (hangilerinin bunu en iyi Bitcoin değişim bölümünde sunduğunu yazacağız).

4. Döviz Kuru

Bitcoin’in fiyatı her zaman hareket halindedir, bu nedenle şu adresten Bitcoin’in mevcut fiyatını kontrol etmenizi öneririz. CoinDesk.com. Ancak, burada olduğunuza inanıyorum ki, bu saniyede bir Bitcoin almak isteyeceğinize inanıyorum, bu nedenle mevcut fiyata çok fazla odaklanmamanızı öneririz. Mümkün olan en ucuz fiyatı aldığınızdan emin olmak için, satın almadan önce farklı borsaların döviz kurlarını karşılaştırdığınızdan emin olun..

5. İtibar & kullanıcı incelemeleri

Başkalarının farklı borsalarla ilgili deneyimleri hakkında söylediklerine bakmanızı gerçekten tavsiye ederiz. Bir borsa kendilerini üstün destek ve çalışma süresi ile pazar lideri olarak pazarlayabilir, ancak gerçekte hızlı destek sağlamaz ve başa çıkması düpedüz berbat olabilir..

Bu nedenle, hepsini karşılaştırmadan önce bir YouTube reklamının veya başka bir reklamın sizi herhangi bir değiş tokuşa çekmesine izin vermemelisiniz (bu, bence tüm hizmetler ve ürünler için geçerlidir). Tüm borsaları karşılaştırmanıza yardımcı oluyoruz, böylece sizin için doğru olanı, kullanıcılarını gerçekten önemseyen ve başa çıkması kolay olanı kolayca bulabilirsiniz..

6. Ücretler

Bazı borsalar hizmetleri için yüksek ücretler alır. Bunlar, cüzdanınızda mümkün olan en fazla Bitcoin’i elde etmeniz için kaçınmak istediğiniz borsa türleridir. Ücretler, Bitcoin satın almak için kullanmak istediğiniz ödeme yönteminin yanı sıra para yatırma, çekme ve ticaret ücretleri için de farklılık gösterir. Alım satım yapıyorsanız, karı ücretlerin ne kadar olduğuna bağlı olarak hesaplamanız gerekir – bazıları% 0,5 alır ve bu da alım satım karınızı hızla artırıp yok edebilir.

Bu eğitimin sonraki bölümünde her bir ödeme yönteminin artılarını ve eksilerini tartışacağız. 2020’nin en iyi Bitcoin borsaları listesinde her borsa için ücretleri de listeleyeceğiz..

7. Ödeme yöntemi 

Bitcoin’i PayPal gibi belirli bir hizmetle satın almak isteyebilir veya Bitcoin’i yerel olarak satın almak ve tamamen anonim olmak isteyebilirsiniz. Durum ne olursa olsun, tercih ettiğiniz ödeme yöntemini yalnızca siz biliyorsunuz.

Bir sonraki bölümde, mevcut farklı ödeme yöntemlerini daha derinlemesine inceleyeceğiz ve her birinin artılarını ve eksilerini karşılaştırıp en iyi kime uyduklarını önereceğiz..

Ödeme metodları

Bitcoin satın almanın birkaç farklı yolu vardır, bunlar şunları içerir:

 • Bir banka kartı, kredi kartı veya banka havalesi ile çevrimiçi Bitcoin satın alma.
 • Yerel olarak bir Bitcoin ATM’si ile Bitcoin satın alın.
 • Yerel bölgenizde nakit para yatırma veya Bitcoin satın alma.
 • PayPal kullanarak Bitcoin satın alın.

Bunlar, Bitcoin satın almanın açık ara en popüler yöntemleridir, ancak burada durun, her yöntem için daha fazla ayrıntı vardır. Bu bölümde, eğitimli bir ödeme yöntemi seçimi yapabilmeniz için her yöntemin artılarını ve eksilerini gözden geçireceğiz..

Bitcoin satın almak, EUR veya ABD Dolarını değiştirmenizi veya yerel olarak satın alıyorsanız yerel para biriminizi değiştirmenizi gerektirir..

Ancak, kararınızı zaten verdiyseniz (bazılarınız muhtemelen hangi ödeme yöntemlerine sahip olduğunuzu ve hangilerini tercih ettiğinizi biliyordur), burayı tıklayarak bu bölümü atlayabilirsiniz.!

1. Kredi veya banka kartı

Bu, Bitcoin almaya ve satmaya başlamak isteyen veya Bitcoin’i hodl etmek isteyenler için en yaygın türdür. Çoğu insanın kredi kartı olduğu ve gerekli bilgileri doldurmak kolay olduğu için Bitcoin satın almanın kolay bir yolu.

Kredi / banka kartıyla Bitcoin satın almanın avantajları

Çevrimiçi ürün satın almanın en popüler yolu olduğu için en kolay yollardan biridir. Bu en kolay yol. İşlem onaylandıktan hemen sonra Bitcoin’lerinizi alırsınız, bu genellikle birkaç saniyeden fazla sürmez.

Kredi / banka kartı ile Bitcoin satın almanın eksileri

Ücretler, örneğin bir banka transferinden çok daha yüksektir. Sabırlıysanız ve yeni satın aldığınız Bitcoin’e anında ihtiyaç duymuyorsanız, ödeme yöntemi olarak banka havalesini kullanmanızı öneririz.. Anonim olarak Bitcoin satın almak istiyorsanız kredi kartıyla satın almak mümkün değildir. Kredi / banka kartıyla BTC satın almadan önce kimliğinizi doğrulamanız gerekecek.

Bitcoin satın almak için kimler banka / kredi kartı kullanmalı??

Bitcoin’e para yatırmak için aceleniz varsa bu yöntem tam size göre. Bankaların sadece mesai saatlerinde faaliyet göstermesi nedeniyle banka havalesi yolunu yapanlar mahvolurken anında Bitcoin satın alabilir, hafta sonları satın almak istiyorsanız pazartesiye kadar beklemeniz gerekir..

Kredi kartıyla Bitcoin satın almak kolaydır, ancak bizce Bitcoin’e inanıyorsanız, satın almadan önce bir fiyatın% 10 artması uykunuzu kaçıracak bir şey değildir. Kim bilir, belki pazartesiden önce% 10 düşer ve daha da iyi bir anlaşma yaparsınız?

Kredi kartıyla ödeme kabul eden birkaç borsa şunlardır:

 • Coinbase – ABD, Avrupa, Kanada, Singapur (Bağlantımızı kullanın ve 100 $ veya daha fazla değerde Bitcoin satın alın ve ücretsiz olarak 10 $ değerinde Bitcoin kazanın!)
 • CoinMama – Küresel olarak
 • CEX.IO – Küresel olarak
 • BitPanda – Avrupa

CC ve banka kartıyla Bitcoin satın alma hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, bir kredi kartı ve banka kartıyla Bitcoin satın almak için kapsamlı bir kılavuz yazdık..

2. Banka Hesabı veya Banka Havalesi

Düşük ücretlerle çok sayıda Bitcoin satın almakla ilgileniyorsanız, banka havalesi kullanmak sizin için en iyi yoldur. Düşük ücretler ve yüksek satın alma limitleri, bu seçeneği ilginç kılan şeydir. İşlemin banka tarafından doğrulanması gerektiğinden daha uzun sürebilir, ancak bunun dışında – bu, BTC satın almak için en iyi ödeme yöntemlerinden biridir..

Banka hesabı / banka havalesi ile Bitcoin satın almanın artıları

Herhangi bir borsada yeni bir hesap için mümkün olan en yüksek limitlerle büyük miktarlarda Bitcoin satın almak için harika. Nakit veya kredi kartıyla satın alırken ücretler genellikle çok düşüktür. Böylece, Bitcoin’lerinizde harika bir fiyat elde edersiniz.

Banka hesabı / banka havalesi ile Bitcoin satın almanın eksileri

Yavaş. Bankaların yalnızca iş günlerinde ve mesai saatleri içinde faaliyet göstermesi nedeniyle, işleminizin tamamlanması 5 günü bulabilir.. Bir banka hesabıyla satın alırken, işleminiz izlenebilir, bu nedenle tam gizlilik isteyenler için iyi değildir. Değişimde genellikle kimlik doğrulaması da gereklidir.

Bitcoin satın almak için kim banka hesabı / banka havalesi kullanmalı??

Büyük ölçüde fayda sağlayacak olanlar, birkaç gün sonra bitcoinleri almalarını umursamayan uzun vadeli Bitcoin sahipleri. Bitcoin’e büyük miktarda yatırım yapmak isteyen ve düşük ücretler isteyen herkes için harika çalışıyor..

PayPal veya nakit gibi diğer yöntemlerin% 15 veya daha fazla yüksek ücretleri olduğundan, yalnızca küçük ölçekte yatırım yapmak isteyenler için de iyidir. Bu, örneğin, 1000 $ ‘lık yatırımınızın 150 $’ ını tüketecektir ki bu aslında% 15’tir. Bu aynı zamanda, denk gelmeden önce Bitcoin’in% 15’in üzerinde yükselmesi gerektiği anlamına gelir. Bir gecede% 15 veya daha fazla artması imkansız değildir, ancak bu ücretleri% 1-2’ye düşürebilirseniz,% 15’lik bir fiyat artışıyla çok daha iyi bir kâr elde edersiniz.

Bu nedenle, herkese banka hesabı öneriyoruz. Bu gerçekten bizim önerdiğimiz ödeme seçeneğimizdir.

Banka hesabı / banka havalesi yoluyla ödeme kabul eden birkaç borsa şunlardır:

 • Coinbase – ABD, Kanada, Singapur ve Avrupa (Bağlantımızı kullanın ve 100 $ veya daha fazla değerde Bitcoin satın alın ve ücretsiz olarak 10 $ değerinde Bitcoin kazanın!)
 • BitPanda – Avrupa
 • ikizler burcu – ABD ve Kanada

Bu ödeme yöntemi size en çekici geliyor mu? O halde banka hesabınızla Bitcoin nasıl satın alacağınıza dair rehberimizi okumanızı tavsiye ederiz..

3. Nakit

Bitcoin satın almak için nakit kullanmak en özel ve en hızlı yoldur. Bitcoinlerinizi birkaç saat içinde alacaksınız ve işlem size geri izlenemeyecek. Mahremiyetine çok değer verenler için mükemmel.

Nakit ile Bitcoin satın almanın artıları

Nakit ile Bitcoin satın alırken genellikle kişisel bilgi gerekmez. Sadece size cüzdan adresi sağlarsınız, nakit yatırırsınız ve birkaç saat içinde Bitcoin’leriniz cüzdanınıza ulaşır.. Bankanın işlemi tamamlaması için 5 gün beklemeye gerek yoktur. İşlem neredeyse anında tamamlanabilir.

Nakit değişimi ile Bitcoin satın almanın eksileri

Maliyetlidir. Genellikle piyasa fiyatından% 5-15 daha yüksektir. Saygın bir borsadan satın almıyorsanız, dolandırılma riski yüksektir. Dolandırıcılık teklifleri için tetikte olduğunuzdan ve bu eğitimde listelenen saygın borsalara bağlı kaldığınızdan emin olun..

Bitcoin satın almak için kim nakit kullanmalı??

Mahremiyetlerine en çok değer veren ve bunun% 5-15 daha fazla maliyete mal olmasını gerçekten umursamayanlar. Bu, çevrimiçi olarak özel olarak bir şeyler satın almak isteyenler veya sadece borsalara herhangi bir kimlik göndermeyenler için işe yarar. Aynı zamanda hızlıdır ve gördüğümüz tek dezavantajı oldukça maliyetli olmasıdır – bu, bitcoin ticareti yapmakla ilgileniyorsanız optimal değildir – çünkü daha ucuz alternatifler vardır.

İşte önerdiğimiz birkaç nakit değişimi:

Bu sana ilginç geliyor mu? Sonra Oku nakit borsaları ile BTC satın alma konusunda daha derinlemesine gittiğimiz bu makale!

Ayrıca bakmanızı da tavsiye edebiliriz. Bitcoin ATM Radarı yakınınızda bir Bitcoin ATM’si olup olmadığını görmek için.

Bununla, kolayca nakit para yatırabilir ve paranızı anında cüzdanınıza gönderilen bitcoinlere dönüştürebilirsiniz. Bitcoin ATM Radarına yalnızca saygın ATM’ler kaydedilir, böylece dolandırılmadığınızdan emin olabilirsiniz. Yine de orada listelenmeyen Bitcoin ATM’lerinden uzak durun.

Nevada’daki tüm Bitcoin ATM’leri. 50 ülkede listelenen 900’den fazla ATM vardır. Nevada’daki tüm Bitcoin ATM’leri (çoğu insanın Google’da “Bitcoin ATM” aradığı eyalet). 50 ülkede 900’den fazla ATM listelenmiştir.

Bitcoin ATM’lerinin Artıları

Yakınınızda bir Bitcoin ATM’si varsa, Bitcoin satın almanın en hızlı yollarından biridir.. Kimlik veya kişisel bilgi gerekmediğinden genellikle% 100 gizliliğiniz vardır.

Bitcoin ATM’lerinin Eksileri

Piyasa oranı fiyatının% 5-15 üzerindeki oranı, nakit borsalarıyla aynıdır. Gizliliğinizin bir bedeli vardır, ancak mahremiyetine en çok değer verenler için buna değebilir..

4. Paypal

PayPal ile Bitcoin satın almak zordur ve genellikle çok pahalıdır. PayPal’daki satıcıların, PayPal’ın hüküm ve koşullarına göre, herhangi bir kripto para birimi (örneğin Bitcoin) satmalarına izin verilmez. Bununla birlikte, Bitcoin satın almak için PayPal bakiyesini kullanmak isteyenler için bazı geçici çözümler var..

PayPal ile Bitcoin satın almanın artıları

Kullanmak istediğiniz herhangi bir PayPal bakiyeniz varsa, bu harika bir satın alma olabilir.

PayPal ile Bitcoin satın almanın eksileri

Ücretler% 12’ye kadar yüksektir. Maliyetlidir ve çoğu kişinin kredi kartı veya banka hesabı PayPal hesabına bağlı olduğundan, bunları kullanmak çok daha iyi bir seçenektir.

Bitcoin satın almayla ilgili Sık Sorulan Sorular

Bitcoin satın almak zordur ve bunu ilk kez yaptığınızda ortaya çıkan birçok soru vardır. Bu SSS bölümünde, başkalarına Bitcoin satın alma konusunda rehberlik ederken aldığımız tüm soruları yanıtlıyoruz..

Cevaplamamızı istediğiniz herhangi bir sorunuz varsa, lütfen bizimle iletişime geçin, en sık sorulan soruları ekleyeceğiz ve bireysel soruları cevaplayacağız..

Satın Almak İçin Doğru Zaman Ne Zaman??

Dün. Bitcoin’i ne kadar çabuk ele geçirirseniz o kadar iyidir. Bitcoin’e büyük inananlarız ve değerin ancak daha fazla insan onun hakkında konuşmaya ve içindeki potansiyeli görmeye başladıkça artmaya devam edeceğine inanıyoruz. Bitcoin 7/24 işlem gördüğü için, günün hangi saatinde (veya gece) olursa olsun kelimenin tam anlamıyla Bitcoin satın alabilirsiniz..

Bitcoin’in değeri, Bitcoin ile ilgili haberler ve halka açık ifadeler nedeniyle büyük ölçüde dalgalanıyor. İsterseniz, grafikleri izlemek ve analiz etmek, Bitcoin’in yükselme olasılığının Bitcoin’in düşme olasılığından daha yüksek olup olmadığını anlamanıza yardımcı olabilir. Bununla birlikte, birileri hakkında şapşal konuşursa Bitcoin hızlı bir şekilde düşebileceğinden grafiklere çok fazla güvenmeyin – ve bunun tersi de geçerlidir..

Birden az Bitcoin alabilir misin?

Evet! Satın alabileceğiniz en düşük miktar 1 $ ‘dır. Bir bitcoin 100.000.000 parçaya bölünebilir. Her parçanın adı anonim kurucu (lar?) Satoshi Nakamoto’dan gelen bir Satoshi olarak adlandırılır. Her borsa genellikle yatırım yapmak istediğiniz miktarı Bitcoin’e eklemenize ve size eşdeğer miktarda bitcoin vermenize izin verir..

Bitcoin satabilir misin?

Evet, tüm borsalar alış / satış seçeneği sunar. Buna ticaret denir ve Bitcoin ile para kazanmanın harika bir yoludur. Her zaman bir ücret dahil edilir, bu nedenle karınızı hesapladığınızdan emin olun, böylece ücretten daha fazla kar elde edersiniz. Örneğin, satın almak için% 2’lik bir ücret ödediyseniz, ardından satmak için% 2’lik bir ücret ödediyseniz, kârınız başa baş için% 4 olmalıdır..

Herkes Bitcoin satın alabilir mi?

Elbette! Yaş şartı yoktur. Ülkenizde yasa dışı olmadığı sürece herkes bitcoin satın alabilir ve kullanabilir. Bununla birlikte, çoğu ülkede Bitcoin yasaldır (işte yasal / yasa dışı olduğu tüm ülkelerin bir dünya haritası).

Fiziksel Bitcoin satın alabilir miyim?

Evet, teknik olarak yapabilirsiniz. Ama sorumuz neden? Elbette, fiziksel formda bir Bitcoin’e sahip olduğunuzu göstermek harika bir şeydir, ancak fiziksel bir bitcoin kullanılamaz ve yalnızca gömülü bir özel anahtarın olduğu bir madeni paradır. Bize göre Bitcoin çevrimiçi demeli.

Madeni paranın yaratıcısı aynı özel anahtarı tüm paralara koyabildiğinden dolandırılma riski de yüksektir. O halde değeri olmayan bir jeton satın aldınız. Satın almanızı tavsiye ederiz Amazon’dan 1 LB’lik bir torba çikolata parası bunun yerine ne kadar balerin olduğunu göstermek istersen.

Ayrıca, bitcoinlerinizi madeni paradan dijital Bitcoin cüzdanınıza hemen çekmezseniz, içerik oluşturucunun siz bir şansınız olmadan bitcoinleri çekme şansı vardır..

Ne istersen onu yap ama biz bunu önermiyoruz.

Madencilik yapmak yerine neden Bitcoin satın alayım??

Bitcoin madenciliği büyük bir iştir ve bunun aptalca bir şey olduğunu söylemiyoruz, ancak Bitcoin madencisine yatırım yapmak ve 500 $ ‘lık ofis dizüstü bilgisayarlarıyla Bitcoin’i denemek için 3.000 $ (veya daha fazla) paraya sahip olmayan ortalama bir joe için. hayal kırıklığına uğrayacak.

Birkaç yıl önce, herkes kişisel bilgisayarıyla günde birkaç bitcoin çıkarabilirdi, ancak bugünlerde gerçekten bitcoin çıkarabilmek için bir madenciye yatırım yapmanız gerekecek.

Örneğin altınla karşılaştırabiliriz.

Madencilik yapmak yerine neden altın satın alasınız? Sanırım bu konuda daha fazla ayrıntıya girmemize gerek yok.

Bitcoin satın almak için Bitcoin hesabına ihtiyacım var mı?

Bitcoin’in hesapları yok. Bitcoin ile, onları saklamak için her zaman cüzdan kullanırsınız. Teknik olarak binlerce bitcoin cüzdanınız olabilir, ancak bunu yönetmek zor olacaktır. Cüzdan güvenliğinden kendiniz sorumlusunuz, bu nedenle çoğu kişi cüzdanın çevrimiçi bir cüzdan yerine fiziksel bir biçimde olmasını tercih ediyor. Bitcoin, güvende olmanızı sağlayan bir banka veya tröst değildir.

Bitcoin yasal mı?

Evet, çoğu ülkede yasaldır. Bitcoin kullanımını yasaklayan sadece birkaç ülke var. Bu nedenle, bitcoin satın almadan önce ülkenizde yasal olup olmadığını kontrol ettiğinizden emin olun.. Bu haritayı kullan Ülkenizde Bitcoin’in yasal olup olmadığını görmek için.

Bitcoin hisselerini nasıl satın alırım?

Bitcoin bir hisse senedi değildir ve tamamen merkezi olmadığı için Bitcoin’in arkasında hisse satın alabileceğiniz bir şirket yoktur. Son zamanlarda portföylerine Bitcoin ve diğer kriptoları dahil etmeye başlayan birkaç fon var. Bu fonlar genellikle yalnızca mega zengin insanlar içindir. Ancak Bitcoin alıp satarak para kazanmaya çalışan çoğu sıradan insan bunu kendileri yapıyor. Bitcoin satın alırsınız ve sonra daha yüksek bir oranda satarsınız. Alış ve satış fiyatı arasındaki fark sizin karınızdır.

İşlem yaparken, ücretleri ve diğer maliyetleri kara dahil ettiğinizden emin olmanız gerekir, böylece Bitcoin satarken gerçekten kar elde ettiğinizden emin olursunuz..

Ucuz Bitcoin nereden alınır?

Ucuz, göreceli bir terimdir. Bitcoin’in değerinin 100,00 $ ‘a yükseleceğine inanıyorsanız, 18.832 $’ lık mevcut fiyat ucuzdur. Ancak en ucuz döviz kurunu aradığınızı varsayıyoruz. Gözünü üzerinden ayırma Coindesk Mevcut fiyat söz konusu olduğunda borsaların birbirleriyle nasıl karşılaştırıldığını görmek için. Hesaplamanıza ücretleri dahil ettiğinizden emin olun.

Bitcoin’i kim kontrol ediyor?

Kimse. Ve bununla ilgili harika olan şey de bu. Blockchain teknolojisi özetlemesi gerçekten zor bir şey olduğundan ve bunu yeterince özlü bir şekilde yapabileceğimizi düşünmediğimiz için, kısaca açıklayan bu videoyu izlemenizi öneririz. Temellerini öğrendikten sonra blockchain ve Bitcoin kavramını anlayacaksınız, teknolojik yönünü daha da derinlemesine inceleyebilirsiniz (eğer ilgileniyorsanız).

Bitcoin borsalarına neden kimlik göndermem gerekiyor??

Bunun nedeni Müşterinizi Tanıyın Müşterilerinin her birinin kimliğini gerektiren (KYC) yasaları. Ayrıca, borsalardan farklı şekillerde yararlanmaya çalışan dolandırıcıları filtrelemek için de harika bir yoldur..

Neden Birisi Bitcoin Almak İstiyor??

İki alıcı havuzumuz var. Bitcoin’i sadece elinde tutarak para kazanmak için satın almak isteyenler (ya da alternatif paralarla ticaret yaparak daha fazla Bitcoin kazanmaya çalışarak da bilinirler. altcoin olarak). Ve onunla çevrimiçi ürün satın almakla ilgilenenler. Blockchain teknolojisini erken benimseyen ve Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul eden büyük şirketler Microsoft, Dell, Newegg ve Overstock’tur..

Diğer kullanım örneklerinden biri de kendi ülkeleri dışındaki ailelere ve arkadaşlara para göndermektir. Geleneksel yolla para transferi genellikle yüksek döviz ücretleri gerektirdiğinden ve ayrıca haftanın sadece 5 günü faaliyet gösteren bankalar nedeniyle işlemin tamamlanması bazen 5 gün sürmektedir..

Bitcoin ticareti, piyasanın 24/7/365 açık olması nedeniyle de popülerdir. Genellikle sadece hafta içi sabah 9’dan akşam 5’e kadar açık olan borsa ile karşılaştırıldığında, piyasanın hızı eğlencelidir ve haftanın her günü harika getiri sağlayabilir..

Bitcoin Satın Aldığınızda Ne Olur??

Aniden bir uzay gemisi belirir ve sizi ayda karşılayan uzaylılar tarafından karşılanırsınız..

Tamam, pek değil.

Bitcoin satın aldığınızda, bitcoin’in satıcısı size bitcoinleri gizli bir dijital kod biçiminde gönderir. Her iki tarafın da istediklerini aldığından emin olmak için bir takasınız var. İşlem tamamlandıktan sonra (genellikle yaklaşık 10 dakika sürer), dijital kodların yeni sahibi olursunuz.

Birden Fazla Değişim kullanabilir miyim?

Evet ve bu, bir borsadaki limitleri en üst düzeye çıkarıyorsanız, başlangıçta mümkün olduğunca çok Bitcoin satın aldığınızdan emin olmanın gerçekten harika bir yoludur. Sınırları en üst düzeye çıkardıysanız, başka bir borsaya katılabilir ve bu borsadan daha fazla bitcoin satın alabilirsiniz. Bu, ülkenizde mevcut olan borsalar tükenene kadar yapabilirsiniz..

Bitcoin’de Vergi Ödemem Gerekiyor mu?

Evet. Bitcoin alırken ve satarken kuralların neler olduğu ve ne kadar vergi ödemeniz gerektiğini yerel bir vergi danışmanına danışın.. ABD’de., Kârla satarsanız, Bitcoin ile yapılan her işlemin beyan edilmesi gerekir. Vergi danışmanı değiliz, bu nedenle size bu konuda rehberlik edemeyiz.

Bitcoin Satın Almanın Yanında Başka Hangi Yollarla Bitcoin Alabilirim??

Evet, örneğin Bitcoin karşılığında hizmet sunabilirsiniz. Mevcut işvereninize Bitcoin ile ödeme yapma olasılıklarını sorun veya sanal asistan olarak çalışan yeni bir hizmet veya sahip olabileceğiniz diğer herhangi bir beceriyi sunun. Bununla birlikte, çoğu kişi Bitcoin’i hala suç faaliyetleriyle ilişkilendirdiği ve onu nasıl doğru şekilde kullanacağını bilmediği için reddedilmeye hazır olmalısınız..

Bitcoin Almak Neden Bu Kadar Uzun Sürüyor??

Bitcoin satın almak kendi başına uzun sürmez, onu çevreleyen ödeme yöntemleridir. Örneğin, banka havalelerinin tamamlanması genellikle 5 güne kadar sürer ve bir bitcoin işlemi genellikle yalnızca 10 dakika sürer. Bu nedenle işlemin tamamlanması 5 güne kadar sürebilir, ancak bitcoin işlemi bu 7200 dakikanın yalnızca 10’unu oluşturur..

Bununla birlikte, bitcoin’e sahip olduğunuzda, tüm işlemler yalnızca yaklaşık 10 dakika sürmelidir..

Bitcoin Dolandırıcılıklarından Kaçınmak: İzlenecek 5 Kural

Bitcoin’in şu anda büyük miktarda ilgi görmesi nedeniyle internette dolaşan çok sayıda dolandırıcılık var. Ancak dolandırılmamak için uymanız gereken birkaç kural var.

Araştırma satıcısı / borsası

Takası sizin için seçerken gerekli özeni gösterin (ki bu web sitesinde olduğunuz için zaten yapıyorsunuz. Tebrikler!). Reddit gibi forumlardaki incelemelere bakarak insanların bu konu hakkında neler söylediğini görün. Bu genellikle bir değişimin müşterilerine nasıl davrandığına dair fikir edinmenin harika bir yoludur..

En iyi değişim incelemelerimizi de okuyabilirsiniz. Bu makalede, ücretlere, teslimat hızına ve mevcut oldukları yerlere göre kendiniz karşılaştırabilmeniz için en iyi borsaları derinlemesine inceliyoruz..

Gerçek olamayacak kadar iyi geliyorsa, muhtemelen bir aldatmacadır

Bu hayattaki hemen hemen her şey için geçerlidir. Gerçek olamayacak kadar iyi gibi geliyorsa, muhtemelen sahtedir. Kimse size mevcut piyasa fiyatının% 50’sine bitcoin satmaz. İnsanlar her zaman iyi değildir ve buna inanacak kadar safsan, dolandırıldığın zaman pişman olacaksın.

Derecelendirmeleri kontrol edin

Wall of Coins ve LocalBitcoins gibi eşler arası borsalar kullanıyorsanız satıcının geri bildirimlerini kontrol edin. Bir satıcı hakkında çok fazla sayıda olumlu yorum görürseniz, işleminizin sorunsuz bir şekilde devam etmesi gerekir. Satıcı puanı çoğunlukla olumsuzsa, uzak durun.

Satın alırken emanet kullanın

Bir forum aracılığıyla veya bir kişiden çevrimiçi olarak bitcoin satın alırken, şöyle bir şey duyabilirsiniz:

“Parayı bana gönderin, parayı aldıktan sonra size göndereceğim”. Bu dolandırılmak için tek yönlü bir bilet. En sevdiğim sözlerden biri de “Lütfen PayPal üzerinden bir arkadaş için / hediye olarak gönderin” dir. Bunun yaptığı şey, parayı gönderdikten sonra ters ibraz yapamayacağınızdır..

Eğer satış yapıyorsanız, bu aynı zamanda kötü bir yoldur çünkü PayPal işlemlerinde satın aldıkları ürünü / hizmeti almadıklarını iddia ederek ters ibraz yapabilirler (ve PayPal’a göre buna izin verilmezsiniz) onlarla kripto para satmak için). Anlaşmazlığı kazanacaklar ve Bitcoin’de ters ibraz yapamayacağınız için paralarını ikiye katladılar ve sizi hiçbir şey bırakmadan bıraktılar.

Yeni satın aldığınız paraları güvence altına alın

Tamam, şimdi ilk bitcoin’inizi veya diğer kripto para birimlerini satın aldınız. Aferin sana!

Şimdi onları saklama zamanı. 1 MİLYAR $ ‘ın üzerinde borsalarda korsanlık ve dolandırıcılık nedeniyle kaybedildiğinden, borsa gibi bir üçüncü tarafın bunu sizin için yapmasına izin vermemelisiniz. Tüm paranızın sizden çalınmasını riske atmak istemiyorsanız, bunu kendiniz yapmanız gerekir..

Bitcoin’in güvenli olmasının tek yolu, onları fiziksel olarak sahip olduğunuz bir cüzdanda saklamanızdır..

En iyileri, çevrimdışı olduklarından ve saldırıya uğrama veya kötü amaçlı yazılım alma riskine girmedikleri için donanım cüzdanlarıdır. Genellikle bir USB flash sürücü boyutunda küçüktürler, böylece nereye giderseniz gidin yanınızda götürebilir veya bir güvenlik kilit kutusuna kilitleyebilirsiniz..

Donanım Bitcoin cüzdanına sahip olmanın avantajları

Donanım cüzdanlarının kurulumu gerçekten çok kolay, başlamak için teknoloji konusunda bilgili olmanıza gerek yok. Donanım cüzdanlarının yedeklenmesi kolaydır ve Bitcoin’leri güvenli bir şekilde depolar. Cüzdana girdikten sonra bitcoinleri silmenin bir yolu yoktur. Çocuğunuzu cüzdanla oynarken panik yapmadan yakalayabilirsiniz, ancak lütfen oyuncak olarak kullanmalarına izin vermeyin..

İşte bir donanım cüzdanı karşılaştırma tablosu:

Cüzdan Ekranı Yayınlandı Fiyat Satın Al
defter-nano-s-büyükLedger Nano S Evet 2016 58 € Buradan al!
trezor_transparentTREZOR Evet 2013 99 $ Buradan al!
KeepKey-Bitcoin-Cüzdan İncelemesiKeepKey Evet 2015 99 $ Buradan al!
ledger-hw1-solo-ortaDefter HW.1 Hayır 2013 17 ABD doları Üretimden kaldırıldı

Sonuç

Bu rehber yeni başlayanlar için oldukça bunaltıcı gelse de akılda tutulması gereken o kadar da değil. Mükemmel borsayı bulup seçtiğiniz cüzdanı satın aldıktan sonra hazırsınız. Bitcoin satın alma süreci hakkında biraz daha bilgi edindiğinizi ve bunu doğru bir şekilde açıkladığımızı umuyoruz..

Bu kılavuzu okuduktan sonra aklınıza takılan sorularınız olursa, sohbete orada devam edebilmemiz için lütfen aşağıya yorum yapın. Mümkün olan en kısa sürede cevap veriyoruz ve kaçırdığımızı düşündüğünüz bazı sorular varsa SSS bölümümüze daha fazla soru eklemeye açığız..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector