27 En İyi Bitcoin Cüzdanları 2021 – Nihai Kılavuz

1. Ledger Nano S 2. Trezor 3. KeepKey
defter nano Trezor KeepKey-Bitcoin-Cüzdan İncelemesi
BAŞLAMAK! BAŞLAMAK! BAŞLAMAK!

Bitcoin’in geleceğin para birimi olduğu söyleniyor, ancak bu somut bir şey mi? Dokunabileceğin bir şey?

Zaten Bitcoin satın almış olsanız da olmasanız da, bu kılavuz, Bitcoin’lerini uzun süre güvende tutmak isteyenler için hangi Bitcoin cüzdanının en iyisi olduğuna karar vermenize yardımcı olacaktır. Bu günlerde çalınan veya kaybolan Bitcoin ile ilgili tüm haberleri göz önünde bulundurursak, doğru cüzdanı seçmeniz önemlidir..

Contents

Bitcoin cüzdanı tam olarak nedir?

Tıpkı cüzdanınızın içinde nasıl nakit tutacağınız gibi, Bitcoin cüzdanı da coinlerinizi sakladığınız bir şeydir (veya bir yerdedir). Bu paralar somut olmasa da çevrimiçi bir cüzdan, donanım cüzdanı veya sıcak cüzdan içinde saklanabilir.

Bitcoin cüzdan türleri nelerdir?

Mevcut cüzdan türlerini ve her birinin artılarını ve eksilerini bilmek, hangisinin sizin için en uygun olduğunu seçmenize yardımcı olacaktır..

  • Donanım Cüzdanı – Bu cüzdanlar, sahip olunabilecek en iyi cüzdan türleridir. Bunun nedeni, özel bir anahtar ve fiziksel cüzdan olmadan hiç kimsenin cüzdanınıza erişemeyecek olmasıdır. Donanım cüzdanları, Bitcoins’lerinizi saklamanıza / bunlara erişmenize izin vermek için bilgisayarınıza bir USB sürücü aracılığıyla bağladığınız fiziksel cihazlardır. Çeşitli şekil ve boyutlarda gelirler, popüler olanlar USB sürücü şeklindedir..
  • Yazılım / Uygulama Cüzdanı – Bu cüzdanlar güvenlik ve özellikler açısından farklılık gösterir, ancak bunlar en popüler cüzdan türleridir. Bunun nedeni, çok sayıda ücretsiz seçenek olması ve yazılım / uygulama cüzdanlarının kullanımının genellikle daha kolay olmasıdır. Bu cüzdanlar güvenli olsa da, saldırıya uğrama şansları var, bu yüzden Bitcoin’lerinizi uzun süre tutmak istiyorsanız bunları kullanırken dikkatli olun..
  • Çevrimiçi Cüzdan – Bu cüzdanlar, Bitcoin’lerinizi basit bir kullanıcı adı ve parola ile her yerden erişebileceğiniz çevrimiçi bir cüzdanda tutmanıza izin veren cüzdanlardır. Bunlar, saldırıya uğraması en kolay olanlardır (beğenebileceğinizden daha sık gerçekleşir) ve önerdiğimiz son seçenektir. Kullanımı kolay ve çekici web sitelerine sahip olsalar da, bilgisayar korsanları cüzdanınızın içine diğer seçeneklere kıyasla çok daha kolay girebilir..

Bitcoin cüzdanı nasıl oluşturulur?

Bir Bitcoin cüzdanı oluşturmak için önce hangi tür cüzdan istediğinizi seçmelisiniz. Önerilen donanım cüzdanı seçeneğiyle gitmek istiyorsanız, cüzdanınızı kurmak için donanım cüzdanı ile birlikte gelen talimatları izlemelisiniz. Bu normalde cüzdanla birlikte gelen özel bir anahtarı saklamanız ve Bitcoin adresinizi ayarlamanız gerektiği anlamına gelir. Yazılım / uygulama / çevrimiçi cüzdanlarda da durum böyledir. Her cüzdanın bir Bitcoin cüzdanı kurmak için farklı talimatları olduğundan, seçtiğiniz cüzdanla birlikte gelen talimatları izlemenizi öneririz. Bize göre, çevrimiçi cüzdanlarla bir cüzdan oluşturmak açık ara en kolay olanıdır ve bir donanım cüzdanı kurmak en zor olanıdır..

En iyi ve en güvenli Bitcoin cüzdanı nedir?

Aşağıda, şu anda kullanabileceğiniz en iyi Bitcoin cüzdanlarını önereceğiz. Aşağıdaki liste, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok seçeneğiniz olması için bir donanım / yazılım / uygulama / çevrimiçi cüzdan karışımını içerecektir. Artılarımızı ve eksilerimizi okuyun ve hangi cüzdanın size en uygun olduğunu görün.

2021’in En İyi 27 En İyi Bitcoin Cüzdanları

1. Ledger Nano S

defter nanoBu, güvenli, kullanımı kolay ve uygun fiyatlı olduğu için önerdiğimiz 1 numaralı Bitcoin cüzdanıdır..

Artıları

Bu donanım cüzdanı, bugün piyasadaki benzer cüzdanlara kıyasla ekonomiktir. Mevcut daha ucuz cüzdanlarla karşılaştırıldığında, bu cüzdan, özellikler ve güvenlik açısından bunlara hakimdir. Benzer şekilde, mevcut yüksek katmanlı cüzdanlarla karşılaştırıldığında, bu cüzdan, uygun bir fiyatı korurken, bunlara benzer özelliklere sahiptir..

Cüzdanın yanlarındaki fiziksel düğmeler daha iyi güvenlik sağlar. Bitcoin’i başarılı bir şekilde transfer etmek için, cüzdanın yan taraflarındaki her iki düğmeye aynı anda basmanız gerekir. Her iki düğmeye de aynı anda basmazsanız işlemler onaylanamayacağından, bu hiçbir bilgisayar korsanının Bitcoin’lerinize erişememesini sağlar..


Eksileri

Bu cihaz parola desteğiyle gelmiyor. Parola desteği, kurtarma ifadenize ek olarak bilmeniz gereken özel bir metindir. İnsanlar kurtarma ifadelerini güvenli bir yerde sakladıklarından emin olsalar da, yine de çalınabilir, ancak parolalar genellikle ezberlenen ifadelerdir. Bu, bir bilgisayar korsanının, kurtarma ifadesinin yanında cüzdana sahip olarak Bitcoin’e erişememesini sağlar..

LEDGER NANO S İLE BAŞLAYIN

2. TREZOR

TrezorDurum şifrelemesinin üst kısmına sahip anahtarlarla (küçük boyutu nedeniyle) karıştırılabilecek küçük bir cihaz istiyorsanız, TREZOR bakmaya değer olabilir..

Artıları

Bu cüzdan, her işlemi doğrulamanıza ve donanım cüzdanınızın içinde neler olup bittiğiyle ilgili daha fazla bilgi sahibi olmanıza olanak tanıyan bir ekranla birlikte gelir..

Ekran sunan cüzdanlardan bu cüzdan uygun fiyatlıdır. Ekranlı daha ucuz cüzdanlar sunan birkaç seçkin marka olmasına rağmen, bu, minimalist tasarımı ve güçlü kriptografisi gibi diğer avantajlarla birlikte geliyor..

Eksileri

Bütçe dostu bir cüzdan arıyorsanız, burada bulamazsınız. Bu 99 dolarlık bir donanım cüzdanı olduğundan, çoğu insanın kolayca karşılayabileceği bir cüzdan değildir. Fiyat etiketi dışında, bu donanım cüzdanıyla ilgili görüşümüze göre başka bir dezavantaj yok.

TREZOR İLE BAŞLAYIN

3. KeepKey

KeepKey-Bitcoin-Cüzdan İncelemesiDijital ekranlı kompakt bir donanım cüzdanı arıyorsanız, bu harika bir seçimdir..

Artıları

Mevcut hacimli, etli donanım cüzdanlarıyla karşılaştırıldığında, bu mevcut en kompakt seçeneklerden biridir. Cüzdanınızla seyahat edecekseniz, bunun gibi kompakt olanı harika bir seçimdir..

Bu cüzdan, dijital ekranla birlikte gelen birkaç kişiden biridir. Bu ekran, cüzdanınızla ilgili çeşitli bilgileri görmenizi sağlar: bakiye, işlemler, şifre vb..

Eksileri

Yukarıdaki gibi bazı cüzdanlarla karşılaştırıldığında bu cüzdan biraz daha pahalıdır. 99 $ ‘lık bir fiyata, daha ucuz seçenekler mevcut olduğundan bazı insanlar için çok pahalı olabilir..

KEEPKEY KULLANMAYA BAŞLAYIN

4. ARCHOS Safe-T

Kasabada yeni bir donanım cüzdanı var. Ve bu harika.

Artıları

archos-TARCHOS Safe-T mini, borsada işlem gören bir şirketten gelen ilk donanım cüzdanıdır. Trezor açık kaynak kodundan yola çıktılar ve güvenlik ve üretimdeki güçlü geçmişlerinden yararlanarak, şifreleme anahtarlarını saklamak ve PIN’i korumak için kullanılan güvenliğe adanmış bir çip olan CryptoMemory etrafında yeni bir ürün tasarladılar ve bu yapıldı. Fransa’da ve yalnızca 49,99 € karşılığında satın alınabilir.

Gömülü ekran, tüm işlem bilgilerini görüntülemek için yeterince büyüktür ve sahibinin düğmeleri kullanarak fiziksel olarak onaylamadan önce işlem ayrıntılarını kontrol etmesine izin verir..

Açık kaynaklı olacak ve GitHub’da bulunacak olan Yazılım tarafında, Safe-T Mini, Safe-T Mini çalıştırıldığında oluşturulan 24 kelimelik bir kurtarma kaynağı kullanarak, kaybolması veya çalınması durumunda içeriğinin yeni bir cihaza kurtarılmasına olanak tanır. ilk defa. 5 dolarlık İngiliz anahtarı saldırılarını önlemek için bir parola da kullanabilirsiniz.

Eksileri

Bu cihaz şimdilik yalnızca ana kripto para birimlerini destekliyor. Bitcoin, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold, Dash, Ethereum, Ethereum Classic ve ERC20 tokenlerini destekler. Ama aslında tüm kripto para piyasasının% 75’i.

ARCHOS ekibinin yeni kripto para birimleri uyumlulukları eklemek için çalıştığı söyleniyor..

ARCHOS SAFE-T İLE BAŞLAYIN

5. GreenAddress

logo-yeşiladresiGreenAddress, mevcut en güvenli çevrimiçi cüzdanlardan biri olduğu için, çevrimiçi cüzdan kullanmak isteyen ancak çevrimiçi cüzdanların yanında ortaya çıkan güvenlik kusurları konusunda endişelenenlere şiddetle tavsiye ediyoruz..

Artıları

Bu çevrimiçi cüzdan “çoklu imzalı” bir cüzdan olduğundan, bu cüzdanı kullanmak diğerlerine kıyasla çok daha güvenlidir. Bunun nedeni, GreenAddress’in diğer anahtarı kontrol ederken bir anahtarı kontrol ettiğiniz ve hem anahtarınıza hem de GreenAddress’in anahtarına sahip olmadıkları sürece bilgisayar korsanlarının Bitcoin’e erişmesini engellemenizdir..

GreenAddress’e mobil olarak erişilebilir, bu da size ona nasıl erişmek istediğiniz konusunda çok daha fazla esneklik sağlar.

Eksileri

Artan güvenlik nedeniyle, cüzdanınıza erişmek sizin için daha zor olabilir. Bitcoin’de daha küçük bir miktar tutuyorsanız, bu cüzdanı kullanmak zahmete değmeyebilir ve bunun yerine daha iyi erişilebilirlik için daha az güvenli olanı kullanın..

YEŞİL ADRESLE BAŞLAYIN

6. Miselyum

miselyumBir android cihazınız varsa, o zaman en iyi yol Mycelium’dur. Tıpkı Amazon’un çevrimiçi nakliye endüstrisinde nasıl iyi değerlendirildiği gibi, Mycelium da Android Bitcoin cüzdan endüstrisinde iyi değerlendiriliyor.

Artıları

Bu cüzdan, mevcut diğer tüm Bitcoin cüzdanları arasında en yüksek puana sahiptir, bu da ona saygı duyulmasını ve güvenebileceğiniz bir cüzdan olmasını sağlar..

Donanım (çevrimdışı) hesapları, Bitcoin satın almak / satmak için GLIDERA ve hatta doğrudan uygulamadan Bitcoin’i yerel olarak takas edebileceğiniz bir pazar yeri gibi kullanabileceğiniz birçok farklı özellik vardır..

Eksileri

Donanım cüzdanları kadar güvenli değildir, sanki birisi telefonunuzu çalar ve ona erişebilirmiş gibi, kişi Bitcoin’leri cüzdandan kendi cüzdanına kolayca alabilir..

Akıllı telefonlar, donanım cüzdanlarından çok daha kolay hacklenebilir, bu da paralarınızı çok daha savunmasız hale getirir ve bilgisayar korsanları için çalması daha kolaydır..

MYCELIUM İLE BAŞLAYIN

7. KeepKey – Gold Sürümü

KeepKey Donanım Cüzdanı Gold EditionBu donanım cüzdanının bu listede en çok cüce olan bir fiyatı olmasına rağmen, Bitcoinlerinizi güvende tutacak güvenli, kaliteli bir cüzdan istiyorsanız satın alabileceğiniz en iyilerden biridir..

Artıları

Bu cüzdan herhangi bir işletim sistemiyle birlikte yüklenmediğinden, bir işletim sistemi ile gelen diğer cüzdanların sahip olduğu güvenlik açığı riskine sahip değildir, çünkü virüsler bir işletim sistemi içindeki bilgileri hedef alır. Bu, bu cüzdanın Bitcoin’lerinizi çalmaya çalışabilecek herhangi bir virüs veya kötü amaçlı yazılımdan korunmasını sağlar..

Bu cüzdan sadece Bitcoin’leri desteklemiyor. Ayrıca Dogecoin, Dash, Ethereum ve Litecoin gibi diğer popüler kripto paraları da destekleyebilir..

Eksileri

Kesin bir eksi, bu cüzdanın fiyatıdır. Bitcoin’leri güvenli bir şekilde saklama amacına uyan diğer kaliteli cüzdanların katlarıdır. Para biriktirmek istiyorsanız, bu cüzdan size göre değil.

KEEP KEY GOLD EDITION İLE BAŞLAYIN

8. Ledger Wallet Nano – Duo Sürümü

Ledger Cüzdan Nano Duo Bitcoin CüzdanUygun fiyatlı, ince bir seçenek arıyorsanız, bu donanım cüzdanı harika bir alternatiftir. İki cüzdanla birlikte gelir, böylece cüzdanınızın tamamını kaybetmeyeceğinizden emin olabilirsiniz..

Artıları

Bu cüzdan çok güvenlidir. Bunun nedeni, iki koruma seviyesi olmasıdır – kötü amaçlı yazılımdan koruma ve son teknoloji güvenlik. Bu iki özellik, cüzdanınızı bilgisayarınızdan ve diğer kaynaklardan gelen kötü amaçlı yazılımlardan korumanıza olanak tanır..

Aynı adrese sahip iki cüzdanınız, onu her iki yönden de kullanmanıza izin verir. Birini kaybetseniz bile, diğerine erişiminiz olacak ve ikisine sahip olarak, rahatça kullanmak için iki farklı konuma yerleştirebileceksiniz..

Eksileri

Bunlar daha ince ve daha kompakt tasarıma sahip olduğundan kırılması biraz daha kolaydır. Bu yüzden, düşmelere dayanabilecek daha büyük, kaliteli olanlara kıyasla bu cüzdan konusunda çok daha dikkatli olmalısınız..

LEDGER WALLET NANO’YU İLE BAŞLAYIN

9. Bitcoin Düğümleri

Bitcoin Knots logosuResmi olarak Bitcoin.org’da önerilen bu çevrimdışı cüzdan size güvenli, şeffaf işlemler için ihtiyacınız olan kontrolü sağlar.

Artıları

Bu cüzdan resmi kaynaklar tarafından önerildiği ve piyasadaki en eski cüzdanlardan biri olduğu için, çok fazla güvenilirliği vardır ve Bitcoin topluluğunda yerleşiktir..

Bu cüzdan ile madenci ücretleri için işlem başına ne kadar harcamak istediğinizi kontrol edebileceksiniz. Özellikle bugünlerde artan oranla birlikte, bu, araştırmak isteyeceğiniz bir özelliktir, çünkü birçok çevrimiçi değişim sitesi, sizin bile bilmediğiniz ücretler alabilir..

Eksileri

Cüzdanı barındıran site çok eski ve hem kafa karıştırıcı hem de güvenilir görünmüyor olabilir. Ancak, bir süredir ortalıkta, bu yüzden yine de kontrol etmenizi öneririz..

Bilgisayarınızda virüs kötü amaçlı yazılım varsa, bilgisayar korsanları cüzdanınızın içine girebilir, bu nedenle, doğrudan sabit sürücünüze veya çevrimiçi olarak yüklü bir cüzdan ile bu güvenlik açığından haberdar olun.

BITCOIN KNOTS İLE BAŞLAYIN

10. Çıkış

exodus cüzdan logosuTam düğümler ve yüksek anonimlik sunan bir masaüstü cüzdanı arıyorsanız, Exodus bakmaya değer.

Artıları

Portföyünüze genel bir bakış sağlayan şık bir gösterge tablosu tasarımıyla, her zaman varlıklarınızı ve desteklenen her madeni paranın ne kadarına sahip olduğunuzu takip edebileceksiniz..

Yalnızca en popüler üç kripto parayı destekleyen cüzdanlarla karşılaştırıldığında, bu cüzdan Dash, Litecoin ve daha fazlası dahil olmak üzere çok daha fazlasını saklamanıza olanak tanır..

Eksileri

Bu cüzdanla, cüzdanınızın güvenliğini sağlamak için 2FA (2 faktörlü kimlik doğrulama) kullanamazsınız. Bu özellik, kripto paranızı olabildiğince güvenli tutmak için hayati önem taşıdığından, bu cüzdanın sahip olduğu bir güvenlik sorunu bu.

EXODUS’U BAŞLAYIN

11. Jaxx

jaxx mobil uygulamasıMadeni paralarınızı çok çeşitli madeni paralar için yönetmek istiyorsanız, Jaxx araştırmanız gereken bir kripto cüzdanıdır..

Artıları

Jaxx çoklu platform olduğundan, aynı cüzdanı kullanarak birçok farklı cihazda cüzdanınıza erişebilirsiniz. Telefonunuzda olsanız bile, ağırlıklı olarak bilgisayarınızda Jaxx kullanıyor olsanız bile, cüzdanınızdan diğerlerine telefonunuzu kullanarak para aktarabilirsiniz..

Cüzdanınızı ilk açtığınızda Jaxx’in size sağladığı özel anahtarlar cihazın kendisinde saklandığından, fiziksel cihazınızda saklanacağı için bilgisayar korsanlarının Jaxx’e girip paralarınızı çalması konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak..

Eksileri

İşlemlerin diğer cüzdanlara kıyasla görünmesi biraz zaman alabilir ve uygulamanın kendisinin başlatılması biraz zaman alabilir. Yani, hızlı, hızlı cüzdanları seven biriyseniz, Jaxx sizin için en iyi cüzdan olmayabilir.

JAXX İLE BAŞLAYIN

12. Atomik Cüzdan

Atomik Cüzdan Bitcoin, ETH, XLM, XRP, LTC ve 500’den fazla diğer kripto para ve jetonun güvenli depolanması ve yönetimi için çok para biriminde gözetimsiz bir uygulamadır. Tüm kripto varlıkları ve özellikleri düzenli olarak güncelleniyor. Özel anahtarlarınız cihazınızda güvenli bir şekilde şifrelenir, bu nedenle paranız üzerinde tam kontrole sahip yalnızca siz olursunuz.

Masaüstü uygulaması Windows, macOS, Ubuntu, Debian ve Fedora gibi çoğu işletim sistemi için mevcuttur. Mobil versiyon Android için mevcuttur; Bununla birlikte, IOS uygulaması 2021’in sonunda piyasaya sürülecek. Atomic Wallet, sorunsuz ve kapsamlı bir arayüze sahip en güvenli hepsi bir arada, gözetimsiz kripto depolamalardan biridir.. 

Cüzdan, kullanıcıların ücretlerden önemli ölçüde tasarruf etmesine yardımcı olan normal bir özellik olan Atomic Swaps’ı destekler. Atomik cüzdan, USD, EUR veya başka herhangi bir yerel para birimi ile kripto satın almanıza ve güvenilir ortaklar aracılığıyla en iyi oranlarda bir varlık takas etmenize olanak tanır: Changelly, Shapeshift ve ChangeNOW.

Artıları

Kullanışlı arayüz, Optimum gizlilik & Güvenlik, Merkezi Olmayan, Çoklu Para Birimi, Saklamasız, Yerleşik Değişim, Üyelik programı, Banka kartıyla kripto satın alma, 7/24 anında destek.

Eksileri

Henüz tüm kripto paralar Atomik takasları desteklemiyor

ATOMİK CÜZDAN İLE BAŞLAYIN

13. FIDO U2F Güvenlik Anahtarı

FIDO U2F Güvenlik AnahtarıBu ürün tam olarak bir cüzdan olmasa da, 2 faktörlü kimlik doğrulama gerektiren uygulamalarla size daha fazla güvenlik sağlamak için bir güvenlik özelliği görevi görebilir..

Artıları

Artık hesabınıza erişmek için telefonunuzu çıkarıp Google Authenticator’ı açmanıza gerek yok. Tek yapmanız gereken, giriş yapmak istediğiniz hesaba erişmek için, kimlik doğrulamasını yaptıktan sonra bu USB cihazını bilgisayarınıza bağlamaktır..

Bu güvenlik anahtarı en popüler uygulamalarda çalışır, ancak kripto paralarda bizim durumumuzda Dashlane ile kutudan çıktığı gibi çalışır. Bu şekilde, paralarınızı daha güvenli bir şekilde koruyabilir ve onlara daha hızlı erişebilirsiniz..

Eksileri

Ancak, herhangi bir kripto para birimini tutamayacağı için bu ürünün bir cüzdanın yerini almayacağını unutmayın. Hesabınızı güvence altına almak için bu ürünü kullanmak istiyorsanız, 2FA sunan bir cüzdan için başka bir alternatif bulmanız gerekecektir..

Temelde 2FA’nın başka bir biçimi olduğu düşünüldüğünde, fiyat birçok kişi için biraz yüksek olabilir, ancak çok daha güvenli ve kullanımı daha hızlıdır..

FIDO U2F İLE BAŞLAYIN

14. Opendime Bitcoin USB Stick 3’lü Paket

Opendime Bitcoin USB Stick 3'lü PaketMadenci ücretleri konusunda endişelenmeden Bitcoin transfer etmek veya Bitcoin’i fiziksel olarak satmak için daha ucuz bir alternatif arıyorsanız, o zaman bu düşünmeniz gereken bir yöntemdir..

Artıları

Her bir USB çubuğunun kendisi oldukça ucuz olduğu için, bir sürücüye jeton eklemek ve onu fiziksel olarak birine vermek Bitcoin ağı üzerinden madeni paralardan daha ucuza gelecektir. Her sürücünün özel anahtarı sürücünün içinde saklandığından, fiziksel sürücünüz olmadığı sürece ona erişemezsiniz. Bu, elden işlemlerin gerçekleşmesini kolaylaştırır.

Cüzdanı USB içinde aktarmak ve erişmek için ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgiler USB içinde ayrı dosyalar olarak saklanır, bu nedenle cüzdandan herhangi bir bozuk para çıkarmak isterseniz bunu yapabilirsiniz..

Eksileri

USB küçüktür, bu nedenle anahtarlarını sık sık kaybeden biriyseniz, bu cüzdan sizin için en iyisi olmayabilir. Bununla birlikte, bir kasada veya tanınabilir bir yerde tutabilirseniz, bu kural etrafta dolaşılabilir..

AÇIK SÜREYLE BAŞLAYIN

15. Coinbase

Coinbase incelemesiDaha önce de açıkladığımız gibi, uzun süre çok fazla kripto tutmayı planlıyorsanız, çevrimiçi cüzdanlar korkunç bir fikirdir. Bununla birlikte, Coinbase dünyanın en büyük borsalarından biridir ve ilgilenebileceğiniz çeşitli özellikler sunar..

Artıları

Coinbase en büyük borsalardan biri olduğu için sitenin güvenliğine büyük yatırım yapacak karlara sahiptir. Diğer çevrimiçi cüzdanlar saldırıya uğradığından Coinbase, kullanıcılarının paralarını korumak için güvenliğini artırdı..

Sahip olduğunuz tüm coinleri standart fiyattan Coinbase’e satabilir ve coinlerinizi USD ile takas etme zahmetine girmek yerine tercih ettiğiniz ödeme yöntemine çekebilirsiniz..

Eksileri

Coinbase, çok fazla alım satım yaparsanız yüksek ücretlere sahiptir. Özellikle satın aldıktan sonra Coinbase’e geri satış yapacaksanız, satın aldığınız madeni paranın fiyatı fazla yükselmediyse kârda bir düşüş görüyor olabilirsiniz..

Çevrimiçi cüzdanlar, donanım cüzdanlarına kıyasla daha fazla güvenlik açığı nedeniyle her zaman daha yüksek saldırıya uğrama olasılığına sahiptir, bu nedenle Coinbase’i rahatlığı için kullanıp kullanmayacağınıza veya rahatlığın buna değip değmeyeceğine karar verirken bunu aklınızda bulundurun..

COINBASE KULLANMAYA BAŞLAYIN

16. Elektrum

Electrum cüzdan logosuElectrum, PC’nize indirebileceğiniz güvenli bir yazılım cüzdanıdır ve kullanabileceğiniz en güvenilir masaüstü cüzdanlarından biridir..

Artıları

Yazılımın kendisi gezinmek ve kullanmak için çok basit. Tek yapmanız gereken onu yüklemek, özel anahtarlarınızı kurmak ve saklamak ve yeni oluşturduğunuz Electrum cüzdanınızda saklamak için biraz para göndermek.

Electrum güvenilirdir ve ihtiyaç duyduğunuzda yanınızda olacaktır. Ayrıca, yalnızca masaüstünüzde çalıştığı ve cüzdanınızı açtığınızda oluşturulan özel anahtara yalnızca sizin erişebileceğiniz için çok güvenlidir..

Eksileri

Bitcoins’i Electrum cüzdanınızda sakladığınızda, mBTC’ye dönüştürülür. Alışmak biraz zaman alacak, ancak başlangıçta garip görünecek ve BTC’de ne kadar jetonunuz olduğunu hissetmek için ondalık sayıyı kafanızda birkaç kez hareket ettirmeniz gerekecek..

Yazılım için pek bir şey yok. Bu, yalnızca Bitcoin’i depolamasını ve aktarmasını istiyorsanız iyidir, ancak Coinbase gibi çevrimiçi cüzdanlarla birlikte gelen bazı işlevleri istiyorsanız, burada alamazsınız.

ELEKTRUM İLE BAŞLAYIN

17. Kağıt Cüzdan (Soğuk Hava Deposu)

bitcoinpaperwallet.com logosuBu, herhangi bir cihaz gerektirmez, sadece siz ve bir parça kağıt gerektirir. Özel anahtarlarınızı ve QR kodlarınızı yazdırarak veya yazarak, tüm bilgileri birkaç kağıt parçası üzerinde toplayarak cüzdanınızı koruyabilirsiniz..

Artıları

Hiçbir bilgisayar korsanı bilgilerinizi çalamaz. Silah zoruyla tutulmadıkça ve kasanızdan kağıt cüzdanınızı teslim etmeniz emredilmedikçe, hiç kimse cüzdanınıza erişemez..

Ayrıca, güvenilirlik ve gizli ücretler konusunda da endişelenmenize gerek yok çünkü doğrudan kendiniz yapmadığınız sürece hiç kimse cüzdanınızdan hiçbir şeye dokunamaz veya herhangi bir şeyden kesinti yapamaz..

Eksileri

Bu kağıtları kaybetmek çok daha kolaydır ve yakılırsa, kaybolursa veya mürekkeple kaplanırsa kurtarılamaz; bu nedenle, bu rotayı izlerseniz mümkün olduğunca güvenli tutmak için elinizden gelen her şeyi yaptığınızdan emin olun..

Çevrimiçi bir cüzdan veya donanım cüzdanına kıyasla kağıt cüzdan yapmak çok daha kafa karıştırıcıdır, bu nedenle o kadar teknoloji meraklısı değilseniz bu rota sizin için biraz fazla zor olabilir.

KAĞIT CÜZDAN KULLANMAYA BAŞLAYIN

18. Bitcoin Cüzdanı – Bitcoin.com

bitcoin_com_png_logoBitcoin gönderip almanın ve telefonunuzda saklamanın basit bir yolunu arıyorsanız, bu android uygulaması yukarıdaki seçeneklere iyi bir alternatiftir..

Artıları

Uygulama, özellikle daha önce hiç Bitcoin cüzdanı kullanmamış olanlar için çok kullanışlı ve kullanımı kolaydır. Kullanıcı dostudur, yani genellikle karmaşık cüzdanlarla karşılaşmayacağınız kısıtlamalar vardır..

Bitcoin satın alma yöntemlerini öğrenmek istemiyorsanız, doğrudan uygulamadan Bitcoin satın alabilirsiniz..

Eksileri

Piyasadaki en güvenli cüzdan değil. İşletim sistemi güvenlik açıkları vardır ve bilgisayar korsanı yeterince iyiyse ve cihazınızda 2FA gibi yeterli güvenlik önlemi yoksa ihlal edilebilir..

Doğrudan uygulamadan Bitcoin satın alırken, ücretlerinin borsalara kıyasla çok daha yüksek olduğunu unutmayın, bu nedenle başka bir yerden jeton satın alıp uygulamaya aktarmak daha iyi bir seçim olabilir..

BITCOIN CÜZDAN İLE BAŞLAYIN

19. Bitcoin Cephaneliği

cephanelik cüzdan logosuBu cüzdan, cüzdanınızı çevrimiçi bilgisayar korsanlarından korumak için kullanabileceğiniz eski, saygın bir masaüstü cüzdanıdır..

Artıları

Cüzdan soğuk depolama olarak kurulabildiğinden, cüzdanınız çok daha güvenli olacak ve çevrimiçi cüzdanlar kadar savunmasız olmayacaktır. Uzun süre çok fazla para depolamayı planlıyorsanız, Bitcoin Armory gibi masaüstü cüzdanlar iyi bir seçimdir..

Bu cüzdan ilk olarak uzun zaman önce inşa edildiğinden ve yıllarca test edildiğinden, cüzdanın yeni cüzdanlara kıyasla kullanımının güvenilir olacağından ve hatalardan veya güvenlik açıklarından korunacağından emin olabilirsiniz.

Eksileri

Eski olduğu için biraz yavaş ve eski moda olacak. Bununla birlikte, bir cüzdan işlevselliği, estetiğin en son geldiği en önemli şeydir, bu nedenle bunun, bu cüzdanı kullanmanızı engelleyen bir kural olmasına izin vermeyin..

BITCOIN ARMOURİSİ İLE BAŞLAYIN

20. Bitcoin Çekirdeği

bitcoin core logosuBu, güvenilirlik sorunları hakkında endişelenmeden kullanabileceğiniz eski ve saygın başka bir cüzdandır..

Artıları

Bu cüzdan hem Bitcoin’in Bitcoin.org’daki resmi web sitesinde öneriliyor hem de yıllar önce oluşturuldu. Bu, cüzdanın resmi bir kaynak tarafından tavsiye edilecek kadar güvenli ve güvenilir olduğu anlamına gelir; bu nedenle, resmi olarak önerilen cüzdanlardan birini kullanmak istiyorsanız, bu sizin için.

Eksileri

Bitcoin Armory gibi, cüzdan biraz modası geçmiş ve arayüz yeni ve gelecek cüzdanlar kadar güzel görünmüyor. Ancak yine de olması gerektiği gibi çalışır ve yine de güvenli, masaüstü cüzdan arayanlar için tavsiye ederiz..

BITCOIN CORE’U KULLANMAYA BAŞLAYIN

21. Copay

copay logosuEn büyük Bitcoin ödeme hizmeti sağlayıcılarından biri olan Bitpay tarafından oluşturulan Copay, Bitcoin’lerinizi depolamak için harika ve güvenli bir alternatiftir.

Artıları

Copay, çok ağlı bir cüzdandır, yani bir işlemi başarıyla göndermek için birden fazla imza gerekir. Bu, hesabınızın güvenliğini artırır ve bilginiz dışında kötü niyetli işlemlerin gerçekleşmesini engeller..

M-cüzdanın kodu açık kaynaktır, bu nedenle, Bitcoin’lerinizi hat boyunca çalacak herhangi bir kod olup olmadığını görmek için kodu araştırmak isterseniz, bunu yapmakta özgürsünüz..

Eksileri

Tüm hizmet merkezi doğrulama etrafında dönüyor. İşlemleri gönderirken merkezi bir hesabın dahil olduğu bu tür bir doğrulamayla ilgilenmiyorsanız, Copay size göre değildir.

Bu cüzdan aynı zamanda multisig konsepti nedeniyle yeni başlayanlar için kullanımı biraz zor, bu nedenle yeniyseniz, yukarıda bulunan ve daha başlangıç ​​dostu olan diğer seçeneklerden bazılarını öneriyoruz..

COPAY İLE BAŞLAYIN

22. Xapo

xapoBitcoin kavramını ve nasıl kullanıldığını tam olarak anlamayan bir acemi iseniz, Xapo kullanmak bunu sizin için çok daha net hale getirecektir..

Artıları

Bitcoin bakiyenizi yabancı para birimleriyle ücretsiz olarak takas etmenize izin vererek, Bitcoin’in gerçek potansiyelini ve benzersiz kullanımlarını deneyimleyebileceksiniz..

Xapo sizin için özel anahtarlarınızı tutar. Bu bir profesyonel veya aleyhte olabilir, ancak bunun bir uzmanı, saldırıya uğrarsanız, cüzdanınızın sizin değil Xapo’nun sunucularında saklanması nedeniyle güvende kalmasıdır..

Eksileri

Xapo, özel anahtarlarınızı elinde tuttuğundan, sunucuları saldırıya uğrarsa, çalındıktan sonra özel anahtarlarınıza erişmenin bir yolu olmayacağından cüzdanınıza veda edebilirsiniz..

Xapo her eyalette / ülkede mevcut değildir, bu nedenle popüler bir eyalet / ülkede değilseniz bu siteye erişim en kolay yol değildir.

XAPO’YU KULLANMAYA BAŞLAYIN

23. Güçlü Para

güçlü para cüzdan logosuBu cüzdan, hibrit bir cüzdan olduğu için biraz benzersizdir; hem siz hem de sunucu, cüzdanınıza erişime izin verecek şifrelenmiş özel anahtarlara sahip olacaksınız.

Artıları

PC’nizi yanlışlıkla silerseniz, Strong Coin sunucularında saklanan şifreli özel anahtarlar nedeniyle cüzdanınıza yine de erişebilirsiniz..

Cüzdan, şeffaflık için cüzdanınızda yapılan tüm işlemlerin bir PDF belgesini size vermek gibi çeşitli özellikler sunar..

Eksileri

Ana sunucunun hacklenmesi hala bir güvenlik açığıdır, bu nedenle herhangi bir şekilde, şekilde veya biçimde çevrimiçi bağlanan bir cüzdan seçerken bunu aklınızda bulundurun..

GÜÇLÜ PARA İLE BAŞLAYIN

24. Bitcoin Kasası (Siyah)

Bitcoin Kasası (Siyah)Kağıt cüzdan rotasına gitmeye karar verirseniz, bu ürün bakmanız gereken bir şeydir..

Artıları

Kağıt cüzdanınızı, yalnızca kilidi çözerek erişilebilen güvenli bir yerde saklar. 5 harfli kombinasyon, özellikle bu ürün bir kasaya yerleştirilirse, kağıt cüzdanınızı güvende tutacaktır..

Ağır döküm metal, kasanın çoğu aletin darbesi üzerine kırılmasını önleyecektir..

Eksileri

Kombinasyon sadece 5 harf olduğundan, kolayca hacklenebilir ve kırılabilir..

Ağır bir alet kullanarak dökme metal de kırılabilir, bu nedenle kağıt cüzdanınızı saklamak için eğlenceli bir seçenek arıyorsanız bunu kullanmanızı öneririz.!

BITCOIN KASASI KULLANMAYA BAŞLAYIN

25. Cryptosteel MNEMONIC

Cryptosteel MNEMONIC soğuk hava deposu cüzdanKağıt cüzdan rotasından aşağı inmeyi planlıyorsanız, bu başka bir seçenektir..

Artıları

Bu ürün, 2100 F’ye kadar dayanabildiğinden ve silahlardan ve aletlerden gelen muazzam miktarda baskıya dayanabildiğinden neredeyse yok edilemez..

Eksileri

Pahalı tarafta ve Bitcoins’inizle inanılmaz derecede güvende olmak istemiyorsanız, bir donanım cüzdanıyla gitmek daha ucuz, başlangıç ​​dostu bir seçenek olabilir..

CRYPTOSTEEL MNEMONIC İLE BAŞLAYIN

26. ArcBit

arcbit logosuModası geçmiş olmasına rağmen, bu cüzdan hala Bitcoin saklama, gönderme ve alma görevini yerine getirebilir..

Artıları

Kullanımı çok basit ve yeni başlayanların çoğu bile cüzdanı nasıl kullanacağını birkaç dakika içinde öğrenecek..

İhtiyacınız olan tek şey, bu cüzdanı bir eklenti olarak tarayıcınıza ekleneceği için kullanabilmek için bir Chrome tarayıcısıdır..

Eksileri

Bilgisayarınıza erişiminizi kaybederseniz, özel anahtarlarınız ve diğer gerekli bilgiler yanınızda olmadığı sürece cüzdanınıza erişmeniz zor olacaktır..

Cüzdan makul bir şekilde modası geçmiş ve diğer cüzdanlar kadar harika görünmeyecek. İşlevsellik diğer cüzdanlar kadar iyi değildir, bu nedenle güzel görünümlü bir cüzdan istiyorsanız burada bulamazsınız.

ARCBIT’E BAŞLAYIN

27. Blok Zinciri

blockchain logosuBu çevrimiçi cüzdanın güvenlik açıkları olmasına rağmen, şu anda kullanabileceğiniz 1 numaralı çevrimiçi cüzdan olduğu için birçok avantajı vardır. Basit arayüzü ve test edilmiş güvenlik açıkları ile çevrimiçi cüzdanlarla elde edebileceğiniz en iyisidir..

Artıları

Sitenin kendisi yeni başlayanlar düşünülerek yapılmıştır. Bitcoin cüzdanlarıyla ilgili çok fazla deneyime sahip olmasanız bile, sitede gezinebilirsiniz..

Eksileri

Blockchain.info, yüksek ücretlere ve yavaş işlemlere sahip olmasıyla ünlüdür, bu nedenle bunu deneyimlemek istemiyorsanız, bu siteyi kullanmamanızı öneririz..

Site, çevrimiçi bir cüzdan olması nedeniyle korsanlığa karşı da çok savunmasızdır. Haberleri duymuş olabileceğiniz gibi, çevrimiçi cüzdanları hacklemek, donanım cüzdanlarının yaptığından çok daha kolay, orada daha fazla güvenlik açığı var. Öyleyse, bunun gibi bir çevrimiçi cüzdan kullanmayı düşünüyorsanız, bu güvenlik açıklarını göz önünde bulundurun..

BLOK ZİNCİRİ İLE BAŞLAYIN

Sonuç

Çevrimiçi, donanım, kağıt veya hibrit olsun, tonlarca Bitcoin cüzdanı mevcuttur. Hangisini seçerseniz seçin, güvenli olduğundan ve halihazırda bilinen çoğu güvenlik açığına açık olduğundan emin olun. Cüzdan bilinen virüslere ve kötü amaçlı yazılımlara karşı savunmasızsa, bu, yayıncının değişiklik yapmadığı anlamına gelir. İhtiyaç duyduğunuzda cüzdanınıza erişebilmeniz için güvenilir cüzdanlar kullandığınızdan emin olun..

Bitcoin geleceğin para birimidir, bu yüzden güvenli bir cüzdan seçin ve bugün trene atlayın!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map