1. Bitmain Antminer S5 2. Bitmain Antminer S7 3.

Bitmain Antminer S9

Bitmain Antminer S5 Bitmain Antminer S7 Bitmain Antminer S9
BAŞLAMAK! BAŞLAMAK! BAŞLAMAK!

Cryptocurrency, tartışmasız 21. yüzyılın sunduğu en iyi hediyedir. Biraz titrek başladı ama zamanla daha istikrarlı hale geldi.

Geleceğiniz uğruna, finansal geleceğiniz için, Bitcoin biriktirmeyi düşünmeye başlamanız akıllıca olacaktır. Bunun için önce nasıl çalıştıklarını, Bitcoin’de nasıl işlem yapılacağını ve hepsinden önemlisi nasıl madencilik yapılacağını anlamanız gerekecek. Bitcoin madenciliğinin teorisi ve süreci karmaşık olabilir. Bununla birlikte, büyük beyinler, yalnızca Bitcoin’in temellerini anlamanızı gerektiren ve tüm karmaşık işlemleri arka planda çalıştıran bir teknoloji geliştirmiştir..

Bu yeni teknolojinin bir kısmı Bitcoin madenciliği donanımını içeriyor. Yalnızca en iyi asic madencileri aracılığıyla Bitcoin cüzdanınıza eklenir (bitcoin satın almadığınız sürece). Farklı Bitcoin madenciliği donanımı, farklı performans seviyelerine sahiptir. Ve Bitcoin madenciliği hesaplamalarının sürekli artan karmaşıklığı ile en iyi asic madencisine sahip olmanız gerekecek.

Bu yazıda, en iyi Bitcoin madencilik donanımlarından bazılarını inceliyor ve en iyi madencilik donanımını ararken göz önünde bulundurmanız gereken bazı faktörlere ışık tutuyoruz..

ASIC Madencileri: Sorun nedir?

Uygulamaya Özel Entegre Devre için kısa bir terim olan ASIC, genel olarak kullanılmaktan ziyade belirli bir kullanım için yapılmış bir devredir. ASIC madenciliğine kendini kaptıran madenciler, CPU, GPU ve diğer bileşenleri kullanan geleneksel madencilere kıyasla daha gelişmiş ve karmaşıktır. Bazı nadir Bitcoin ASIC madencilik çipleri vardır ve bunlar, ortak olanlarla birlikte, Bitcoin madenciliği konusunda kendi başlarına kullanılabilirler..

Daha hızlı madencilik söz konusu olduğunda, ASIC madencileri büyük bir rol oynar ve geleneksel Bitcoin madencilerinden daha verimli ve uygun maliyetlidirler. Bitcoin madenciliği, yalnızca üretkenlik ve düşük işletme maliyeti açısından net bir fayda olduğunda etkilidir. Elektrik tüketme konusunda yüksektirler ve genellikle maliyetleri daha da düşürmek için teçhizatları ve ASIC yongalarını birleştiren kullanıcılar vardır..

ASIC madencileri, temelde madencilik kuleleri ile çalışmak ve birlikte çalışmak üzere tasarlanmıştır. ASIC yongalarını madencilik teçhizatlarına eklemenin avantajı, madeni paraların madenciliğini çok daha verimli hale getirmeleridir. ASIC çipleri her gün bir yığın GPU’dan daha iyi performans gösterebilir. ASIC yongaları, birbirleriyle karşı karşıya geldiklerinde, işlemleri tipik bir GPU yığınından 100 kat daha hızlı hash hale getirir..

Bunun nedeni, ASIC yongalarının teknoloji yolculuğunda bir sonraki adım olması ve ayrıca, GPU’lardan daha az enerji tüketerek daha fazla enerji verimli olmalarıdır. Analistler, enerji çerçevesindeki yongaların yerini alabilecek böyle bir plan veya teknoloji olmadığından önümüzdeki birkaç yıl içinde ASIC yongalarının uygulanabilirliğini göreceğini tahmin ediyorlar..

Tipik bir madenci yerine bir ASIC çipine sahip olmanın en büyük avantajlarından biri, diğer madenciler işlemlerin işlenmesini beklemekle meşgulken, madeni paraları çok daha yüksek bir oranda çıkaracak ve size onlara karşı stratejik bir avantaj sağlayacak olmasıdır..

Sizi biraz rahatsız edebilecek tek şey, çipler oldukça göreve özgü olduğundan ve yalnızca bitcoin madenciliği amacıyla yapıldığından, onları oluşturma maliyetinin oldukça yüksek olabileceğidir. Hashing madeni paralarının hızının yüksek olmasını isteyebilirsiniz, ancak göreve özgü bir işlevsellik için bir mikroçip yapmak için gereken süre oldukça fazladır. Bir ASIC yongası kullanılarak piyasaya sürülen ilk madenci, Mayıs 2016’da Bitmain tarafından Çin’de yapıldı..

Bitcoin madenciliği için tasarlanmış olmasına rağmen, onunla çıkarılabilecek başka SHA-256 paraları da vardı. Madencilik hızı ve hash oranı söz konusu olduğunda ASIC yongalarının FPGA’lardan, GPU’lardan ve CPU kombinasyonundan daha iyi olduğu oldukça canlı bir şekilde kanıtlandı..


ASIC Miner: Yaygın ve Popüler Markalar

Mikroçipleri aynı teknolojilere dayalı olarak yapan ASIC madencileri üreten birçok şirket var. Burada ve orada küçük bir ince ayar, markaları birbirinden ayırır ve her birinin kendi fiyatı ve özellikleri vardır. İşte oldukça yüksek puan alan ve dünya çapında madenciler tarafından yaygın olarak kullanılan birkaç tanesi:

 • Bitmain: Farklı Bitcoin madenciliği araçları söz konusu olduğunda, Bitmain’den daha yankılanan bir isim yoktur. Bu, Antminer’den sorumlu olan şirketti ve yıllar geçtikçe, dünya çapında insanlar tarafından kullanılan tüm madencilik araçlarının en büyük tedarikçisi haline geldi. ASIC madencilerini şirket kitlesi şimdi üretmesine rağmen, fiyat pek uygun bir satın alma görmedi. Bitmain’den tipik bir Bitcoin madencisi yaklaşık 1.100 dolarlık bir fiyatla geliyor Bitmain madencilerinin ilginç bir yanı, üç aylık bir garantiyle gelmeleri. Seçtiğiniz modele bağlı olarak, madencinin hash oranı 8 ila 14 TH / s arasında değişir. Her modelin kendi verimliliği vardır ve buna bağlı olarak ASIC madencilerinin karlılığı da değişir. Madencilerin bazı gruplarından kullanıcıların madencilerin oldukça dengesiz olduğunu iddia ettikleri raporlar var..
 • Halong Madencilik: Bu, bir ASIC madencilik girişimi olarak başladı, Halong Madencilik ekipmanlarının dünyanın en iyilerinden biri olabileceğini söyleyebilecek kimse yoktu. Başlangıç ​​kurulduktan sonra Halong Mining, Dragonmint T16 madencisini başlattı. Bu, şirkete oldukça fazla tanınırlık getirdi ve insanlar, bu yeni girişimin ASIC madencilik topluluğunun başına gelen en iyi şey olacağına inanmaya başladılar..Halong madencisi, öncü Bitmain ile rekabet etmeye başladı ve zirve için rekabet ederek kafa kafaya gitti. Halong Mining, ASIC madencisinin kendileri tarafından yapılan faydalarını vurgulamak için bir reklam kampanyası başlattı. Reklamlarla birlikte müşterilerinde güven duygusu ve güvenilirlik yaratmak için çaba sarf eden firma, Dragonmint T16’nın geliştirilmesine milyonlarca dolar girdi. Madenci için ilk parti Mart 2020’de sevk edildi ve o zamandan beri herhangi bir şikayet gelmedi. 220V ve 240V voltaj arasında çalışan madenci, 0.075 J / GH tüketir ve yaklaşık 16 TH / s’lik bir hash oranına sahiptir..
 • Kenan Yaratıcı: En istikrarlı bitcoin madencileri söz konusu olduğunda, Kenan Kreatif’inki kadar tanınan bir isim yoktur. Madencinin içinde, tek bir ağa 4 madenciye kadar bağlanabilen bir Avalon denetleyici var. 700 dolar civarında gelen madencinin maliyeti oldukça yüksek olsa da, Canaan Creative’in madenciliğini iddia eden kullanıcılar var. madenci, Bitmain madencisininki kadar verimli değil. Raporlara ve yorumlara inanılacaksa, Canaan Creative tarafından madencinin ortalama hash oranı yaklaşık 7,3 TH / s’dir..
 • Baykal: Baykal, 2008 yılından bu yana teknoloji ve mikroçiplerin araştırma ve geliştirilmesinde yaptığı çalışmalarla herkes tarafından bilinen bir isim. 2013 yılında SHA-256 algoritma yongalarını yaratan şirket buydu. Bahsedilen yongaların geliştirilmesinden elde edilen çok fazla tecrübe ve geliştirmeye başladıkları gelecekteki teknolojilerde söz konusu tecrübeyi hayata geçirdiler.Teknoloji ile ilgili oldukça fazla ürün sunan Baykal’dan dört ürün grubu var. Bunlar Dev B, N, x10 ve artı. Şirketten madencilik sürecine yardımcı olan başka ürünler de var. Bunlar, uzun bir hizmet yelpazesi arasında madencilik eğitimleri, müşteri hizmetleri ve ürünlerin satışından sonraki desteği içerir..
 • Ebang: Verimliliği istikrarla birleştiren Ebang, ASIC madencilik çiplerini, tercih ettiğiniz modele bağlı olarak 700 ila 1.100 $ arasında bir fiyata getiriyor. Ebang tarafından yapılan madencilik çipleri 14 nm teknolojisini kullanıyor ve bu, çiplerin 6,3’ten 9 TH / s’ye kadar bir hash oranını dışarı çıkarmalarına yardımcı oluyor..
 • GekkoScience: Amerika Birleşik Devletleri’nde onu büyütmeyi hayal eden küçük bir maden firması vardı. Bunu artık GekkoScience olarak bilinen şirketle yaptılar. Şirket şu anda mevcut ASIC çiplerini kendi tasarımlarına dahil eden USB mikro madencileri üretiyor. Ancak, GekkoScience 2 PAC tarafından görüldüğü gibi nihai sonuçlar her zaman karlı değildir.

MyRig’in bir gofreti gösteren ve bunun teknoloji devi Samsung tarafından üretildiğini iddia eden bir tweet’i nedeniyle çok fazla heyecan var. İddiayla ilgili gerçek henüz doğrulanmadı, ancak sağlam bir temele dayandığı düşünülürse, tüm sektörü değiştirecek yaklaşan bir katliam var. Bir başka söylenti de, Samsung’un yongaları bir yılı aşkın süredir ürettiği yönünde..

Ancak, cipslerin Dragonmint T1 madencisinin üretimi için Halong Mining’e satıldığına inanan bazı kişiler olmasına rağmen, cipslerin alıcısı hala bilinmiyor. Samsung oyuna katılırsa, emrinde önemli kaynaklara sahip olduğu için ASIC madencilik yongalarının en büyük üreticisi olabilir ve yongalar talebi karşılamak için oldukça büyük bir seviyede üretileceğinden fiyatta da marjinal bir düşüş görülebilir..

ASIC Madencileri: Nasıl Çalışırlar?

ASIC madencilerinin üretilmesinin iki farklı yolu vardır. Belirli bir uygulamayla çalışmak üzere önceden üretilebilir veya üretilebilir ve ardından özel bir uygulama ile entegre edilebilir.

Bir ASIC madencisinin tipik parçaları, madencilik için yazılım, ASIC yongası, bir güç kaynağı ve sistemi serin tutmak için fanlardır. Tüm teçhizat, ana bileşenler arasında fanlar, ASIC yongaları ve işlemcilerden oluşur..

Bir ASIC madencisinin çalışmasını anlamak istiyorsanız, madencilik uzmanı olmak için gereksiz para harcamanıza gerek yoktur. Bunun yerine, internette bulunan düşük maliyetli eğitimlere gidebilirsiniz. Seçebileceğiniz başka bir yol da USB madencilerini kullanmaktır. Oldukça ucuz olsalar da, üzerlerindeki hash oranı oldukça düşüktür. Bu anlaşılabilir bir durum çünkü ödediğinizin karşılığını alıyorsunuz.

Yaklaşık 30 $ ‘a mal olan tipik bir USB madencisinde, ortalama 330 MH / s’lik bir hash oranı elde edersiniz. Bu tür bir madenciyi kullanarak yatırımın geri dönüşü genellikle ayda% 1 civarındadır. Birinci sınıf bir bitcoin madenciliği donanımı oluşturmayı planlıyorsanız, bir ASIC madencisine yatırım yapmak isteyeceksiniz..

Piyasada en iyi ASIC madencisini arıyorsanız, 14 TH / s hash oranıyla gelen Antminer S9 ile gitmek isteyeceksiniz. Bu madenci oldukça fazla güç kullanıyor ve bu nedenle 1275 watt’tan daha fazlasını sağlayan bir güç kaynağına ihtiyacınız olacak. Seçtiğiniz güç türüne bağlı olarak iki seçenekten biriyle gidebilirsiniz:

 • Altın Dereceli 1000 watt PSU gibi 110V PSU’lar veya
 • 650 watt ASIC Madencisine Güç Verin

Başlamak için izlemeniz gereken sadece üç basit adım var. Bunlar aşağıdaki gibidir:

 1. PCIe kablolarını kullanarak PSU’yu Antminer S9 ile bağlayın. Bu, madenciyi otomatik olarak Ethernet kablosuna bağlayacaktır..
 2. Bundan sonra, madencinin çalışmaya başladığından emin olarak PSU’yu açmanız gerekecektir..
 3. Son adım, bilgisayarınızı madenci ile aynı ağa bağlamaktır ve işiniz bitti.

ASIC Miners: Başlarken

Bitcoin madenciliği için donanım geliştirmeye başlamadan önce göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey var. Madencilik teçhizatlarını evlerine kurmayı tercih eden bazı insanlar var, ancak önemli bir kar elde etmeyi düşünüyorsanız, evlerde mümkün olmayan uygun bir kuruluma sahip olmanız gerekecektir..

Bazı zor hesaplamalar yapmalı ve kârda istediğiniz şeyin yanıtlarını almalısınız. Doğru ekipmanı kurmazsanız binlerce dolar koyabilir ve sonra kar edemezsiniz. Bu sadece çabalarınızın ve paranızın israfı olacak ve aklınızı bitcoin madenciliğine koyduğunuz için pişmanlık duyacaksınız..

Sektöre katılmak ve kar etmek istiyorsanız, ya size kar sağlayacak bir donanım geliştirmeniz ya da piyasada bulunan önceden oluşturulmuş makinelerden birini satın almanız gerekecektir..

Bazı bitcoin madenciliği ararken ihtiyaç duyduğunuz birkaç şey var. Bunlar şunları içerir:

 1. Bir ASIC madencisi,
 2. BFGMiner veya CGMiner gibi madenci ile uyumlu olacak bir yazılım,
 3. Çıkarılan altcoin sayısını belirlemenize yardımcı olacak bir bitcoin madenciliği hesaplayıcısı. Bu rakam, sahip olduğunuz ASIC madencilik cihazlarının gücüyle ortaklaşa olacaktır..
 4. Bileşenlerin daha iyi soğutulması için ek bir fan da kullanabilirsiniz.
 5. Bir Bitcoin cüzdanı. Bu, kurulumunuz tarafından çıkarılmış tüm paraları depolayacağınız cüzdan olacaktır..
 6. Ayrıca bir slush havuzunu havuz madenciliği hesabı olarak da kullanabilirsiniz..

Madencilik sürecini anlamak oldukça kolaydır ve bir kez buna aşina olduğunuzda, donanımı kurduğunuzda süreci istediğiniz zaman başlatabileceksiniz..

 1. Yapmanız gereken ilk şey, ASIC madenci aygıtınızı PC’nize bağlamaktır..
 2. Bundan sonra, gelirleri bitcoin sonuçları şeklinde hesaplamak için bitcoin madenciliği hesaplayıcısını kullanabilirsiniz..
 3. Bir havuz madenciliği hesabınız yoksa, bir slush havuz hesabı için kaydolun. ASIC madencisini havuz madenciliği hesabına bağlamanız gerekecek.
 4. Bir sonraki adım, havuz madenciliği hesabının konfigürasyonunu kurmaktır. Genellikle bu adım, sunucu bağlantı noktasının ve havuzun adresini gerektirir..
 5. Bundan sonra, CGMiner veya BFGMiner gibi bitcoin madenciliği yazılımınızı başlatmanız gerekecektir..
 6. Yazılım daha sonra adres havuzunuzu, bağlantı noktanızı, kullanıcı adınızı ve şifrenizi girmenizi isteyecektir..
 7. Madencilik sürecini başlatın ve buna göre bitcoin madenciliği yapın.

En İyi Madencilik Donanımı Nasıl Seçilir

Hash Rate

Karma oranı, donanımın her saniye tamamlayabileceği karmaşık hesaplamaların sayısını ifade eder. Hash oranı, yüksek bir hash oranı, Bitcoin’i bir ödül olarak kazanmak için gerekli olan karmaşık matematiksel hesaplamaları çözme şansını artırdığı için kritik bir faktördür..

Bitcoin madenciliğinde arayacağınız şey belirli bir çözümdür. Karma algoritmalarla, benzer matematiksel problemler her zaman benzer çözümler verecektir. Ancak tahmin edilemeyecek şekilde çalışmak üzere tasarlanmıştır. Bu nedenle, belirli bir çözümü doğru bir şekilde elde etmenin en iyi yolu, birçok farklı (rastgele) denemektir. Buna ek olarak, madenciliğin rekabetçi olduğunu da unutmamalısınız. Tüm işlem talebi eş ağa yayınlandıktan sonra. Yani ilk önce doğru yapan madenci ödülü alıyor. Bu nedenlerden dolayı, karlı madencilik için yüksek bir hash oranı şarttır..

Hash oranı, saniyede Megahash veya Gigahash veya Terahash olarak ölçülür. İlk madencilik donanımı, 336 MH / s ile 14.000.000 MH / s arasında bir hash oranına sahipti..

Enerji tüketimi

Bitcoin madenciliğinin bir yatırım olduğunu unutmayın. Bu göz önüne alındığında, Bitcoin madenciliği sürecini sürdürmek için katlanmanız gereken bazı maliyetler vardır. Karşılamanız gereken masraflardan biri enerji masraflarıdır..

Kullandığınız donanım ne kadar güçlü olursa, tüketmeyi beklemeniz gereken elektriktir. Bu nedenle, herhangi bir madencilik donanımı satın almadan önce, watt cinsinden elektrik tüketim oranını dikkate almalısınız. Bunu bilmek, ünite tarafından tüketilen enerji maliyetlerini hesaplamanıza yardımcı olacaktır. Söz konusu donanımı kullanarak Bitcoin madenciliğinin uygulanabilirliğini belirlemenize yardımcı olacaktır. Hesaplamalarınız, BTC madenciliği gelirinin sonraki enerji faturalarından daha az olduğunu değerlendirirse, girişimin faydası yoktur..

Enerji tüketimi ve hash rate sayılarını kullanarak, madencilik donanımınızdan geçen her watt elektrikten kaç tane hash çıkarılabileceğini belirleyebilirsiniz. Bu hesaplamayı yapmak için, hash oranını donanımın watt tüketimine bölün..

Örneğin, 4500 MH / s’lik bir donanım hash oranınız varsa ve yaklaşık 32 watt enerji gerektiriyorsa, madencilik donanımının size her watt elektrik için yaklaşık 140.625 MH / s sağlamasını bekleyin. Her hafta, her ay veya her yıl beklemeniz gereken elektrik faturasını hesaplamak için çevrimiçi Bitcoin madenciliği enerji hesaplayıcılarını kullanın.

Bir dizüstü bilgisayar kullanırken aynı hesaplamalar da geçerli mi? Öyle yaparlar. Dizüstü bilgisayarlar enerji tüketir ve aynı zamanda bir hash oranına sahiptir. Enerji maliyetlerini hesaplamak için yukarıdaki formülü izleyin.

Fiyat

Madencilik donanımının fiyatı da önemlidir. Ucuz madencilik donanımının çoğunun birkaç Bitcoin’de komisyon alacağını unutmayın. Pahalı Bitcoin madenciliği donanımı benzersiz, hızlı ve verimlidir. Bitcoin madenciliği işinden bir servet kazanmak için yatırıma hazır olun. Satın alma işleminizde değer ve kaliteyi hedefleyin.

Yukarıda belirtildiği gibi bakmanız gereken faktörler hakkında bir fikriniz olduğunda, bitcoin madenciliği için en iyi donanım arayışı başlar. İşinizi kolaylaştırmak için, en iyi madencilerin bir listesini zaten hazırladık. Bu, en iyi bitcoin madenci donanımını belirlemenize ve bitconları kendi başınıza madencilik yapmaya başlamanıza yardımcı olacaktır.

En İyi 7 ASIC Madencimiz 2021

1. Bitmain Antminer S5

Bitmain Antminer S5Antminer S5, en yeni Bitcoin madencilik donanımı olmayabilir (S7 ve S9 gibi diğer modeller ondan sonra geldi), ancak hala kullanımda ve verimliliği ve işlevi örnek niteliğinde..

Bitmain Antminer S5, 115 Volt etiketli ve yaklaşık 560 Watt çeken bir güç kaynağına sahiptir. Düşük güç ihtiyaçları ve tüketimiyle, masaüstü bilgisayarları çalıştıranlara benzer küçük güç kaynağı, Antminer S5’i barındırabilir..

Verimlilik açısından, birim tüketilen her 0.51 watt için yaklaşık 1 GH / s üretir. 0.51 J / GH’ye karşılık gelir. Selefi S3 ile karşılaştırıldığında, S5’in verimliliği arttı. Tüm bu entegre özellikler, onu mevcut piyasadaki en güçlü bitcoin madencisi yapar..

Ağırlığa gelince, S5 2.5 kg ağırlığındadır. Azaltılmış ağırlığı, hafif malzemesinden ve yukarıdan aşağıya açık olmasından kaynaklanmaktadır. Kurulum roket bilimi değildir ve önceden teknik deneyim gerektirmez. Tüm bu özellikler onu mevcut pazardaki en iyi antminer yapıyor.

BITMAIN ANTMINER S5 İLE BAŞLAYIN

2. Bitmain Antminer S7

Bitmain Antminer S7Bitmain Antminer S7, 2015 yılında piyasaya sürüldü. O zamandan beri en popüler Bitcoin donanım madencilerinden biri haline geldi ve S5’e kıyasla düşük güç tüketimi nedeniyle pazara hakim oldu..

S7 kullanımı için önerilen güç kaynağı birimi 1600 watt APW3’tür. Bu güç kaynağı ünitesi açık ara piyasada bulunan en iyilerden biridir. Kesinlikle Bitcoin madenciliği için tasarlanmıştır.

Madenci en güçlü madencilik donanımını bile çalıştırabilir – Antminer S9. Bununla birlikte, çalışması için minimum 205 Volt gerektirir. Optimum güç tüketimi, onu en verimli bitcoin madencisi yapar.

S7’nin verimliliği, kullanılan güç kaynağının etkinliğine ve ortam sıcaklığına bağlıdır. Ancak, 25 santigrat derece oda sıcaklığında, S7 yaklaşık 1300 watt üretir. Bu noktada, Antminer’in her neslinin, selefine kıyasla neredeyse iki kat daha verimli olduğunu unutmamalısınız..

7,5 pound ağırlığındadır ve içinde bir oluk ve dil sistemi bulunan dayanıklı bir metal kasaya sahiptir. Ünite gürültülü olduğu için bir evin içinde olması ideal değildir. Ek olarak, mayın çıkarırken soğutmaya çalışırken daha az enerji harcamanızı sağlamak için serin bir ortama koymanızı sağlamak zorunludur..

BITMAIN ANTMINER S7 KULLANMAYA BAŞLAYIN

3. Bitmain Antminer S9

Bitmain Antminer S9Bitmain Antminer S9, şu anda piyasada bulunan en iyi Bitcoin madencilik donanımıdır. Yaklaşık 14 TH / sn’lik en yüksek hash oranına sahiptir ve şu ana kadar mevcut olan en verimli madencilik donanımıdır..

Bu yüksek hash oranı, toplam 189 yonga içeren 3 devre kartı sayesinde mümkün kılınmıştır. S9’un sunduğu her şey için, bunun için güzel bir kuruş ödemeyi beklemelisiniz..

Antminer S9, Antminer 1600 Watt güç kaynağı ile verimli bir şekilde kullanılabilir. Verimlilikten bahsetmişken, S9 özellikle mevcut olan en verimli madencilik donanımıdır. S7’ye kıyasla 300 watt daha fazla tüketirken, Gigahash başına yaklaşık 0.1 Joule ile iki kat daha verimli..

Ünite sağlam bir tasarıma sahiptir ve 10,4 pound ağırlığındadır. Sağlam tasarım, bir madencinin birden fazla madenciyi tek bir rafta düzenlemesi gerektiğinde işe yarar. S9’u kullanarak, en iyisi bir garajda veya depoda bulundurmalısınız. Üretilen gürültü bir ev için dayanılmaz.

BITMAIN ANTMINER S9 KULLANMAYA BAŞLAYIN

4. Antminer T9

antminer-t9-incelemesiT9, listedeki bir başka mükemmel en iyi Bitcoin madencisidir 2020. Bununla birlikte, biraz daha yüksek fiyat aralığında olduğu belirtilmelidir. T9’u S9 ile karşılaştırmaya gelince, madenciler hangisinin daha iyi olduğu konusunda bölünmüş durumda. Aşağıda, ikisi arasında kolay bir işlem seçmenize olanak tanıyan T9’un kısa bir incelemesi bulunmaktadır..

T9, Parti 23 için yaklaşık 11.5 TH / s için yaklaşık 1450 watt tüketir. Verimliliği 0.126 J / GH’dir. Bu rakamlara göre S9, T9’dan daha iyi. Ancak kararı vermeden önce, S9’daki kaliteli yongaların biraz daha düşük kalitede olduğunu ve bunun da kararlılıklarının azalmasına yol açtığını unutmayın. T9 Madenci bu sorunu çözdü.

T9 ayrıca S9 madencisinde yaygın olan ön-otomatik frekans sorununa da katıldı..

ANTMINER T9 İLE BAŞLAYIN

5. AvalonMiner 741

avalonminer 741 incelemesiUygun fiyata mükemmel bir bitcoin madencisi arıyorsanız, bu tam size göre. Bu ürün, Canaan şirketi tarafından sektöre en son eklenen üründür. 7,3 TH / s civarında iyi bir hash oranı sağlar ve 88 yonganın tek bir birim olarak harika çalışmasını sağlayan bir hava oluşturan soğutma sistemine sahiptir. Ayrıca, madenciyi her zaman çalışır durumda tutmaya yardımcı olur.

Ünite 0.16 J / GH’lik bir verime sahiptir. Bu verimlilik oranı, fiyat aralığındaki diğer tüm ürünlere kıyasla çok daha iyidir.

AVALON MINER 741 / su_button İLE BAŞLAYIN] ANTMINER L3 İLE BAŞLAYIN

7. Bitmain Antminer D3

Bitmain Antminer D3Bu madencilik donanımı 2018 yılında piyasaya sürüldü. Dash ASIC madencileri hakkında konuşurken, en iyiler arasında olduğu için Antminer D3’ten bahsetmelisiniz..

Çoğu madenci, bu donanımı, daha sonra Bitcoin’e dönüştürdükleri ve bu süreçte büyük karlar elde edecekleri ilk madeni paralar çıkarmak için kullanıyor. Antminer D3, 15 GH / s’lik bir hash oranı sağlar ve yaklaşık 1200 Watt kullanır.

Genel olarak, aynı anda birden fazla madenci çalıştırırken düzgün bir düzenlemeye sahip olmayı mümkün kılan 320x130x190 mm boyutlarındadır..

BITMAIN ANTMINER D3’Ü KULLANMAYA BAŞLAYIN

ASIC Miner, Cryptocurrency Madenciliği Dünyasını Nasıl Değiştirdi?

Bitcoin ve bitcoin madenciliği fikri hala yeniyken, madenciliğe başlamak için tek ihtiyacınız olan normal CPU ve GPU’ya sahip normal bir bilgisayardı. Bununla birlikte, fikir popüler hale geldiğinde, geleneksel ekipman istenen hash oranını alamadı. Bu, ilerlemelerin yapılmaya başladığı zamandır. Bitcoin’in talebi arttığında, talebe ayak uydurmak için daha iyi bir donanım geliştirmeye ihtiyaç duyulacağı önceden biliniyordu..

Geleneksel CPU kendisinin etkisiz olduğunu kanıtladığında, sisteme GPU’lar eklenmişti. Bu, hash oranını bir süre yüksek tuttu. Bununla birlikte, talebin katlanarak büyümesi, pazara ayak uydurmak için daha iyi bir donanıma ihtiyaç olduğu anlamına geliyordu..

Bu, GPU’ların daha gelişmiş hale geldiği ve yığınlarının daha yüksek bir hash oranı elde etmek için kullanılmaya başladığı zamandır. Bununla birlikte, elektrik maliyeti göklerde fırlamaya başladı ve GPU yığınları üzerinde madeni para madenciliği de uygulanabilir olmaktan çıktı.

Madencilerin sayısı arttıkça, aynı ekipmanı kullanıyorsanız hash oranında bir düşüş olacaktır. Bu, daha iyi bir teknolojiye ihtiyaç duyulduğunda ve ASIC çiplerinin ortaya çıktığı zamandır..

Şimdiye kadar gayet iyi bildiğimiz gibi, ASIC çipleri yalnızca madencilik amacıyla tasarlandı ve GPU’lara kıyasla oldukça verimli, daha düşük elektrik tüketiminde daha yüksek bir hash oranı üretiyorlar. Bu özel teknoloji harikalar yarattı ve dünyanın dört bir yanındaki şirketler ve bireyler, ASIC çipleri çıktıktan sonra kendi madencilik çiftliklerini kurdular..

Bu teknoloji yalnızca madencilik amacıyla geliştirildiğinden ve başka hiçbir yerde kullanılamayacağından, maliyet yalnızca madencilik müşterileri tarafından karşılanmalıdır. Dünyanın en iyi ASIC madencilerinin bazılarının her ay binlerce dolara mal olabilmesinin nedeni budur..

ASIC madencileri çalışırken oldukça fazla ısı üretiliyor. Bu, dünyadaki birçok şirketin madencilik çiftliklerini kurmak için uygun bir yer aramakta zorlanmasının yegane nedenlerinden biridir. Tüm ekipmanı barındırmak için büyük bir alan gereksinimi vardır ve elektriğin de ucuz olması gerekir. Ekipmanı soğutmak için kullanılan fanlar çok yer kaplıyor.

Öte yandan bu düzenlemede herhangi bir sıkıntısı olmayan şirketler de var ve devasa maden çiftlikleri kurmuşlar. Bu, madenciliğin çoğu bu birkaç şirket tarafından yapıldığından, bitcoin’in madenciliği ve blok zincirinin doğrulanmasının daha merkezi bir süreç haline gelmesine yol açtı..

ASIC Madencileri Olmadan Madencilik Yapabilir miyiz? EVET!

Dünyanın dört bir yanındaki herkes bir ASIC madencisine yatırım yapmanızı tavsiye edecek olsa da, bitcoin ve diğer altcoinleri çıkarmanın birkaç yolu daha var. Bunlar şunları içerir:

 • Madencilik Havuzları: Bu, havuzdaki diğer kişilerle işbirliği yapma ve bir blok oluşturmak için herkesin hesaplama gücünü birleştirme sürecidir. Bu bloğun ödülleri daha sonra havuzun tüm üyeleri arasında, katkıda bulundukları hesaplama gücüne göre paylaşılır..
 • USB Madencileri: Bu, madenciliğin en basit yollarından biridir; Yapmanız gereken tek şey USB Madenciyi PC’ye takmak. Ancak, oldukça verimsizdir ve genellikle zaman ve para kaybı olarak kabul edilir..
 • CPU: Bu, madenciliğin en basit yollarından biri olacak; tek gereksinim, güçlü bir işlemciye sahip CPU’dur. Bu on yıl önce verimli olacaktı ama şimdi herhangi bir sonuç getirmeyecek..

En İyi ASIC Madencisini Seçmek: Seçiminiz Nedir?

Nihayetinde, Bitcoin madenciliği yapıp yapmama kararı size aittir. Bununla birlikte, madencilik girişiminizi karlı hale getirmek için en iyi madencilik donanımına ihtiyacınız varsa, o zaman yukarıdakiler göz önünde bulundurmanız gereken en iyi asic madencileridir. En iyi asic madencisini seçmeden önce yukarıda listelediğimiz faktörleri göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector