1. Bitmain Antminer S5 2. Bitmain Antminer S7 3.

Bitmain Antminer S9

Bitmain Antminer S5 Bitmain Antminer S7 Bitmain Antminer S9
ZAČAŤ! ZAČAŤ! ZAČAŤ!

Kryptomena je nepochybne najlepším darom, aký 21. storočie ponúka. Začalo to trochu rozkolísane, ale časom to začalo byť čoraz stabilnejšie.

Kvôli svojej budúcnosti, finančnej budúcnosti, je rozumné, že začnete uvažovať o hromadení bitcoinov. Aby ste to dosiahli, musíte najskôr pochopiť, ako fungujú, ako obchodovať v bitcoinoch a predovšetkým ako ich ťažiť. Teória a proces ťažby bitcoinu môže byť komplikovaný. Veľké mysle však vyvinuli technológiu, ktorá vyžaduje iba to, aby ste pochopili základy bitcoinu a spustili všetky zložité procesy na pozadí.

Súčasťou tejto novej technológie je hardvér na ťažbu bitcoinov. Bitcoiny sa do vašej peňaženky pridávajú iba prostredníctvom najlepších asických baníkov (pokiaľ si bitcoiny nekúpite). Rôzny hardvér na ťažbu bitcoinov má rôzne úrovne výkonu. A so stále sa zvyšujúcou zložitosťou výpočtov ťažby bitcoinov budete potrebovať najlepšieho asického baníka.

V tomto článku skúmame najlepší hardvér na ťažbu bitcoinov a objasňujeme niektoré faktory, ktoré je potrebné zohľadniť pri hľadaní najlepšieho hardvéru na ťažbu..

ASIC Miners: Čo to sakra je?

Krátkodobo pre aplikačne špecifický integrovaný obvod, ASIC je obvod, ktorý je vyrobený skôr na konkrétne použitie, ako na všeobecné použitie. Baníci, ktorí sa oddávajú ťažbe ASIC, sú vyvinutejšie a prepracovanejšie v porovnaní s tradičnými baníkmi, ktorí používajú procesor, GPU a ďalšie komponenty. Existuje niekoľko vzácnych bitcoinových ťažobných čipov ASIC, ktoré je možné spolu s bežnými použiť samostatne, pokiaľ ide o ťažbu bitcoinov..

Pokiaľ ide o ťažbu s vyššou rýchlosťou, ťažiari ASIC hrajú obrovskú úlohu a sú produktívnejší a nákladovo efektívnejší ako tradiční ťažiari bitcoinov. Bitcoinová ťažba je efektívna, iba ak existuje čistý prínos z hľadiska produktivity a nízkych prevádzkových nákladov. Majú vysokú spotrebu elektriny a existujú používatelia, ktorí často kombinujú súpravy a čipy ASIC, len aby ešte znížili náklady.

Ťažiari ASIC sú navrhnuté tak, aby fungovali v zásade a aby boli spoločne spojené s ťažobnými súpravami. Výhodou pridania čipov ASIC do ťažobných vrtov je, že robia ťažbu mincí pomocou vrtov oveľa efektívnejšie. Čipy ASIC môžu každý deň prekonať hromadu grafických procesorov. Keď sa postavia proti sebe, čipy ASIC zahašujú transakcie stokrát rýchlejšie ako bežný stoh GPU.

Je to preto, že čipy ASIC sú ďalším krokom na ceste za technológiou a tiež sú energeticky efektívnejšie a spotrebúvajú menej energie ako GPU. Analytici predpovedajú, že v najbližších rokoch dôjde k životaschopnosti čipov ASIC, pretože neexistujú žiadne plány alebo technológie, ktoré by mohli nahradiť čipy v energetickom rámci..

Jednou z najväčších výhod čipu ASIC namiesto typického baníka je, že zatiaľ čo ostatní baníci sú zaneprázdnení čakaním na spracovanie transakcií, vy budete ťažiť mince oveľa vyššou rýchlosťou, čo vám dá oproti nim strategickú výhodu.

Jedna vec, ktorá by vás mohla trochu rozčúliť, je, že pretože čipy sú dosť špecifické pre jednotlivé úlohy a sú vyrobené výhradne za účelom ťažby bitcoinov, náklady na ich vytvorenie môžu ísť pomerne vysoko. Aj keď možno budete chcieť, aby bola rýchlosť hašovania mincí vysoká, času, ktorý je potrebný na výrobu mikročipu pre funkcie špecifické pre jednotlivé úlohy, je dosť veľa. Prvý baník, ktorý bol vydaný pomocou čipu ASIC, bol vyrobený spoločnosťou Bitmain v máji 2016 v Číne.

Aj napriek tomu, že bol navrhnutý na ťažbu bitcoinov, mohli sa pomocou neho ťažiť ďalšie SHA-256 mince. Celkom živo sa preukázalo, že čipy ASIC sú lepšie ako kombinácia FPGA, GPU a CPU, pokiaľ ide o rýchlosť ťažby a hash rate.


ASIC Miner: Bežné a populárne značky

Existuje veľa spoločností, ktoré vyrábajú ASIC minerov a vyrábajú mikročipy na základe rovnakých technológií. Menšie vylepšenie sa tu a tam odlišuje od seba navzájom a každá z nich má svoju vlastnú cenu a vlastnosti. Tu je niekoľko z nich, ktoré majú pomerne vysoké hodnotenie a bežne ich používajú baníci po celom svete:

 • Bitmain: Pokiaľ ide o rôzne nástroje na ťažbu bitcoinov, neexistuje žiadny názov, ktorý by bol rezonančnejší ako Bitmain. Toto je spoločnosť zodpovedná za Antminer a za tie roky sa stala najväčším dodávateľom všetkých nástrojov na ťažbu, ktoré používajú ľudia na celom svete. Aj keď spoločnosť teraz masovo vyrába ASIC baníkov, cena sa nezískala celkom prijateľne. Typický bitcoin miner od spoločnosti Bitmain má cenu okolo 1100 dolárov. Jedna zaujímavá vec o mineroch Bitmain je, že na ne prichádza trojmesačná záruka. V závislosti od modelu, ktorý si vyberiete, sa hashova rýchlosť baníka pohybuje od 8 do 14 TH / s. Každý model má svoju vlastnú efektivitu a v závislosti od toho sa líši aj ziskovosť ťažiarov ASIC. Existujú správy, že používatelia niektorých várok baníkov tvrdia, že baníci sú dosť nestabilní.
 • Ťažba halongov: Tento začal ako ťažobný startup ASIC, nebol nikto, kto by mohol povedať, že ťažobné zariadenie Halong sa môže stať jedným z najlepších na svete. Po založení startupu spustila Halong Mining ťažbu Dragonmint T16. To prinieslo spoločnosti pomerne veľké uznanie a ľudia začali veriť, že tento nadchádzajúci startup bude najlepšou vecou, ​​aká sa kedy v banskej komunite ASIC stala..Halongský baník začal súťažiť s priekopníkom Bitmain a šli proti sebe a bojovali o prvé miesto. Spoločnosť Halong Mining začala reklamnú kampaň s cieľom zdôrazniť výhody minerov ASIC, ktoré vyrábajú. Vďaka reklamám sa spoločnosť usilovala o vytvorenie pocitu dôvery voči svojim zákazníkom a dôveryhodnosti. Podľa spoločnosti šli do vývoja Dragonmint T16 milióny dolárov. Prvá várka pre baníkov bola dodaná v marci 2020 a odvtedy neboli sťažnosti. Pri prevádzke medzi napätím 220 V a 240 V spotrebuje baník 0,075 J / GH a hash rýchlosť okolo 16 TH / s..
 • Canaan Creative: Pokiaľ ide o najstabilnejších bitcoinových ťažiarov, neexistuje meno, ktoré by bolo tak uznávané ako meno Canaan Creative. V baníku je radič Avalon, ktorý dokáže pripojiť až 4 baníkov v jednej sieti. Zatiaľ čo náklady na baníka sú dosť prémiové, dosahujú okolo 700 dolárov, existujú používatelia, ktorí tvrdia, že ťažba Canaan Creative miner nie je taký efektívny ako miner Bitmain. Ak sa má správam a komentárom veriť, priemerná hodnota hash baníka od spoločnosti Canaan Creative je okolo 7,3 TH / s.
 • Bajkal: Bajkal je meno, ktoré je známe všetkým, pre ich prácu, ktorá sa venuje výskumu a vývoju technológií a mikročipov od roku 2008. To bola spoločnosť, ktorá vytvorila algoritmické čipy SHA-256 už v roku 2013. Získali celkom veľa veľa skúseností z vývoja vyššie uvedených čipov a tieto skúsenosti implementovali do budúcich technológií, ktoré začali vyvíjať. K dispozícii sú štyri produktové rady spoločnosti Baikal, ktoré ponúkajú pomerne veľa produktov súvisiacich s technológiou. Jedná sa o obry B, N, x10 a plus. Existujú aj ďalšie produkty spoločnosti, ktoré pomáhajú v procese ťažby. Patria sem výukové programy pre ťažbu, zákaznícky servis a podpora po predaji produktov, ktoré patria medzi dlhú škálu služieb.
 • Ebang: Kombináciou efektívnosti a stability vám Ebang prináša ťažobné čipy ASIC za cenu od 700 do 1 100 dolárov, v závislosti od modelu, pre ktorý sa chystáte. Ťažobné čipy vyrobené spoločnosťou Ebang využívajú 14 nm technológiu a to pomáha čipom vytlačiť hashovaciu rýchlosť z 6,3 na 9 TH / s..
 • GekkoScience: V Spojených štátoch amerických bola malá ťažobná firma, ktorá snívala o tom, že ju zväčší. Urobili tak so spoločnosťou, ktorá sa v súčasnosti nazýva GekkoScience. Spoločnosť teraz vyrába mikro ťažiare USB, ktoré do svojich vlastných návrhov začlenili existujúce čipy ASIC. Konečné výsledky však nie sú vždy ziskové, čo ukazuje Pac GekkoScience 2.

Vďaka tweetu spoločnosti MyRig, ktorý ukazuje oblátku a tvrdí, že ju vyrobil technologický gigant Samsung, sa hromadí veľa vzrušenia. Pravda o tvrdení ešte nie je potvrdená, ale ak sa bude považovať za založený na pevných základoch, nastáva nadchádzajúca otrava, ktorá zmení celé odvetvie. Ďalšou povesťou je, že Samsung vyrába čipy už viac ako rok.

Nákupca čipov však stále nie je známy, aj keď existujú ľudia, ktorí sa domnievajú, že čipy sa predávajú spoločnosti Halong Mining na výrobu mineru Dragonmint T1. Ak sa Samsung zapojí do hry, mohol by sa stať najväčším producentom ťažobných čipov ASIC, pretože má k dispozícii značné zdroje a cena by tiež mohla zaznamenať nepatrný pokles, pretože čipy sa budú vyrábať na pomerne vysokej úrovni, aby uspokojili dopyt..

ASIC Miners: Ako pracujú?

Existujú dva rôzne spôsoby výroby minerov ASIC. Môžu byť buď vopred vyrobené na prácu s konkrétnou aplikáciou, alebo vyrobené a potom integrované do vlastnej aplikácie.

Typickými súčasťami ASIC baníka sú softvér na ťažbu, čip ASIC, zdroj energie a ventilátory, ktoré udržujú systém v chlade. Celá súprava sa skladá z ventilátorov, čipov ASIC a procesorov hlavných komponentov.

Ak chcete porozumieť práci ASIC baníka, nemusíte míňať zbytočné peniaze na to, aby ste sa stali odborníkom na ťažbu. Namiesto toho môžete vyhľadať lacné výukové programy, ktoré sú k dispozícii na internete. Ďalším spôsobom, ako sa môžete rozhodnúť, je použitie USB minerov. Aj keď sú dosť lacné, hašovacia rýchlosť na nich je dosť nízka. Je to pochopiteľné, pretože dostávate to, za čo platíte.

Na typickom USB minere, ktorý stojí okolo 30 dolárov, získate priemernú hashovaciu rýchlosť 330 MH / s. Návratnosť investície pri použití tohto typu baníkov je zvyčajne okolo 1% mesačne. Ak plánujete vybudovanie prémiového hardvéru na ťažbu bitcoinov, budete chcieť investovať do ASIC baníka.

Ak hľadáte najlepšieho ASIC baníka na trhu, budete chcieť ísť s Antminerom S9, ktorý má hashovaciu rýchlosť 14 TH / s. Tento baník využíva pomerne veľa energie, a preto budete potrebovať zdroj energie, ktorý dodáva viac ako 1275 wattov. Môžete ísť s ktoroukoľvek z dvoch možností, v závislosti od typu energie, ktorú vyberáte:

 • 110 V napájacie zdroje, ako napríklad 1 000 wattový zdroj so zlatou hodnotou, alebo
 • Výkon 650 Wattový stroj ASIC Miner

Ak chcete začať, musíte dodržať iba tri jednoduché kroky. Sú to tieto:

 1. Pomocou káblov PCIe pripojte PSU k Antminer S9. Týmto sa miner automaticky pripojí k ethernetovému káblu.
 2. Potom budete musieť zapnúť napájací zdroj a ubezpečiť sa, že miner začal pracovať.
 3. Posledným krokom je pripojenie počítača k rovnakej sieti ako baník a je hotovo.

ASIC Miners: Začíname

Predtým, ako začnete s vytváraním hardvéru na ťažbu bitcoinov, musíte zvážiť niekoľko vecí. Existuje niekoľko ľudí, ktorí dávajú prednosť zriadeniu ťažobných súprav vo svojich domovoch, ale ak uvažujete o významnom zisku, budete musieť mať správne nastavenie, ktoré je v domácnostiach nemožné..

Musíte urobiť náročné výpočty a získať zisky v odpovediach na to, čo chcete. Môžete vložiť tisíce dolárov a potom nedosahovať zisk, ak nemáte správne vybavenie. Bude to len mrhanie vašim úsilím a peniazmi a nakoniec budete ľutovať, že ste niekedy dali svoju myseľ na ťažbu bitcoinov.

Ak sa chcete zapojiť do tohto odvetvia a dosiahnuť zisk, budete musieť buď vybudovať hardvér, ktorý vám dokáže dosiahnuť zisk, alebo si kúpiť niektorú z vopred pripravených súprav dostupných na trhu..

Existuje niekoľko vecí, ktoré potrebujete, keď hľadáte ťažiť nejaké bitcoiny. Tie obsahujú:

 1. Baník ASIC,
 2. Softvér, ktorý bude kompatibilný s minerom, napríklad BFGMiner alebo CGMiner,
 3. Kalkulačka na ťažbu bitcoinov, ktorá vám pomôže určiť počet vyťažených altcoinov. Tento údaj bude závisieť od sily miniaplikácií ASIC na ťažbu, ktoré máte.
 4. Pre lepšie chladenie komponentov môžete tiež použiť prídavný ventilátor.
 5. Bitcoinová peňaženka. Bude to peňaženka, do ktorej budete ukladať všetky mince, ktoré vaše nastavenie vyťažilo.
 6. Snežný kal môžete použiť aj ako účet ťažby bazéna.

Proces ťažby je ľahko pochopiteľný a po oboznámení sa s ním budete môcť proces spustiť kedykoľvek budete chcieť, až budete mať nastavený hardvér..

 1. Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je pripojiť miniaplikáciu ASIC miner k počítaču.
 2. Potom môžete pomocou kalkulačky na ťažbu bitcoinov vypočítať výnosy vo forme výsledkov bitcoinu.
 3. Ak nemáte účet na ťažbu v bazéne, zaregistrujte sa na účet v kalnom bazéne. Budete musieť pripojiť ASIC miner k účtu ťažby v bazéne.
 4. Ďalším krokom je nastavenie konfigurácie účtu ťažby fondu. Tento krok zvyčajne vyžaduje adresu portu servera a skupinu.
 5. Potom budete musieť naštartovať svoj softvér na ťažbu bitcoinov, napríklad CGMiner alebo BFGMiner.
 6. Softvér vás potom požiada, aby ste zadali svoju adresu, port, používateľské meno a heslo.
 7. Spustite proces ťažby a podľa toho vyťažte bitcoin.

Ako si vybrať najlepší ťažobný hardvér

Hash rate

Hash rate označuje počet zložitých výpočtov, ktoré môže hardvér dokončiť za každú sekundu. Hašovacia rýchlosť je kritickým faktorom, pretože vysoká hashovacia rýchlosť zvyšuje šance na riešenie zložitých matematických výpočtov potrebných na získanie bitcoinu ako odmeny.

V oblasti ťažby bitcoinov budete hľadať konkrétne riešenie. S hashovými algoritmami podobné matematické problémy vždy poskytnú podobné riešenia. Sú však navrhnuté tak, aby fungovali nepredvídateľne. Jediným najlepším spôsobom, ako dosiahnuť správne riešenie, je preto vyskúšať rôzne (náhodne). Okrem toho by ste si mali uvedomiť, že ťažba je konkurenčná. Pretože po všetkom je požiadavka na transakciu vysielaná do peer siete. Takže miner, ktorý to získa ako prvý, dostane odmenu. Z týchto dôvodov je pre ziskovú ťažbu nevyhnutná vysoká miera hash.

Miera hašovania sa meria v megahashoch, gigahashoch alebo terahashoch za sekundu. Prvý ťažobný hardvér mal hashovaciu rýchlosť medzi 336 MH / s a ​​14 000 000 MH / s.

Spotreba energie

Majte na pamäti, že ťažba bitcoinov je investícia. Vzhľadom na to existujú určité náklady, ktoré budete musieť znášať, aby ste udržali proces ťažby bitcoinov. Jedným z výdavkov, ktoré budete musieť pokryť, sú náklady na energiu.

Čím výkonnejší hardvér použijete, tým viac energie by ste mali očakávať. Pred zakúpením ťažobného hardvéru by ste preto mali brať do úvahy hodnotenie spotreby elektrickej energie vo wattoch. Toto zistenie vám pomôže zistiť náklady na energiu spotrebovanú jednotkou. Pomôže vám určiť životaschopnosť ťažby bitcoinov pomocou uvedeného hardvéru. Ak vaše výpočty odhadujú, že výnosy z ťažby BTC sú nižšie ako výnosy z nasledujúcich účtov za energiu, potom sa tento podnik neoplatí.

Pomocou čísel spotreby energie a hash rate môžete určiť, koľko hashov sa dá vyťažiť z každého wattu elektriny pretekajúcej vašim ťažobným hardvérom. Ak chcete vykonať tento výpočet, vydeľte hashovaciu frekvenciu spotrebou hardvéru vo wattoch.

Napríklad, ak máte hashovaciu frekvenciu hardvéru 4500 MH / s a ​​vyžaduje to asi 32 wattov energie, potom môžete očakávať, že ťažobný hardvér vám poskytne približne 140 625 MH / s na každý watt elektriny. Ak chcete vypočítať účet za elektrinu, ktorý by ste mali očakávať každý týždeň, mesiac alebo rok, využite online kalkulačky energie na ťažbu bitcoinov.

Možno sa čudujete, že pri používaní notebooku platia rovnaké výpočty? No majú. Notebooky spotrebúvajú energiu a majú tiež hashovaciu frekvenciu. Podľa vyššie uvedeného vzorca vypočítajte náklady na energiu.

cena

Podstatná je aj cena ťažobného hardvéru. Nezabudnite, že väčšina lacného ťažobného hardvéru bude za pár bitcoinov. Drahý bitcoinový ťažobný hardvér je jedinečný, rýchly a efektívny. Ak chcete zarobiť peniaze z ťažby bitcoinov, buďte pripravení investovať. Snažte sa pri nákupe o hodnotu a kvalitu.

Keď už máte predstavu o faktoroch, ktoré treba hľadať, ako je uvedené vyššie, začína sa honba za najlepším hardvérom na ťažbu bitcoinov. Aby sme vám to uľahčili, splnili sme už zoznam najlepších baníkov. To vám pomôže určiť najlepší hardvér na ťažbu bitcoinov a sami začať ťažiť bitcoiny.

Našich 7 najlepších ASIC baníkov 2021

1. Bitmain Antminer S5

Bitmain Antminer S5Antminer S5 nemusí byť najnovším hardvérom na ťažbu bitcoinov (po ňom prišli ďalšie modely ako S7 a S9), stále sa však používa a jeho účinnosť a funkcia sú príkladné..

Bitmain Antminer S5 je vybavený zdrojom napájania označeným ako 115 voltov, ktorý má približne 560 wattov. Vďaka nízkym potrebám a spotrebe energie a malému napájaciemu zdroju, podobne ako v prípade stolných počítačov, sa zmestí Antminer S5.

Pokiaľ ide o účinnosť, jednotka produkuje asi 1 GH / s na každých spotrebovaných 0,51 wattu. Čo znamená 0,51 J / GH. V porovnaní s predchodcom S3 sa účinnosť modelu S5 zlepšila. Všetky tieto integrované funkcie z neho robia najvýkonnejšiu bitcoinovú banku na súčasnom trhu.

Čo sa týka hmotnosti, S5 váži 2,5 kg. Jeho znížená hmotnosť je dôsledkom ľahkého materiálu a skutočnosti, že je otvorený zhora nadol. Toto nastavenie nie je raketovou vedou a nevyžaduje žiadne predchádzajúce technické skúsenosti. Všetky tieto vlastnosti z neho robia najlepšieho antminera na súčasnom trhu.

ZAČÍNAME S BITMAINOVÝM TMELOM S5

2. Bitmain Antminer S7

Bitmain Antminer S7Bitmain Antminer S7 bol uvedený na trh v roku 2015. Odvtedy sa stal jedným z najpopulárnejších ťažiarov bitcoinového hardvéru a na trhu dominuje vďaka nízkej spotrebe energie v porovnaní s modelom S5..

Zdrojom napájania odporúčaným pre použitie S7 je 1600 Watt APW3. Tento napájací zdroj je zďaleka jeden z najlepších na trhu. Je presne navrhnutý pre ťažbu bitcoinov.

Miner dokáže prevádzkovať aj najsilnejší ťažobný hardvér – Antminer S9. Na jeho fungovanie je však potrebných minimálne 205 voltov. Vďaka optimálnej spotrebe energie je najefektívnejším bitcoinovým ťažiarom.

Účinnosť S7 závisí od účinnosti použitého napájacieho zdroja a teploty okolia. Ale pri izbovej teplote okolo 25 stupňov Celzia produkuje S7 okolo 1300 wattov. V tejto chvíli by ste si mali uvedomiť, že každá generácia Antmineru je v porovnaní s jeho predchodcom takmer dvakrát efektívnejšia.

Váži 7,5 libry a je vybavený odolným kovovým krytom so zabudovaným systémom drážok a jazykov. Pretože je jednotka hlučná, nie je ideálne mať ju v domácnosti. Ďalej je nevyhnutné zabezpečiť, aby ste ho umiestnili do chladného prostredia, aby ste zaistili, že pri jeho dolovaní strávite menej energie jeho ochladením..

ZAČÍNAME S BITMAINOVÝM TMELOM S7

3. Bitmain Antminer S9

Bitmain Antminer S9Bitmain Antminer S9 je v súčasnosti najlepším hardvérom na ťaženie bitcoinov na trhu. Vyznačuje sa najvyššou hash rýchlosťou okolo 14 TH / s a ​​je zďaleka najefektívnejším dostupným ťažobným hardvérom.

Tento vysoký hash rate bol umožnený pomocou 3 dosiek s plošnými spojmi, ktoré obsahujú celkovo 189 čipov. Za všetko, čo S9 ponúka, by ste mali očakávať, že za ňu zaplatíte pekný cent.

Antminer S9 je možné efektívne používať s napájacím zdrojom Antminer 1600 Watt. Keď už hovoríme o efektívnosti, S9 je pozoruhodne najefektívnejší dostupný ťažobný hardvér. A aj keď v porovnaní s modelom S7 spotrebuje o 300 W viac, je to dvakrát efektívnejšie s približne 0,1 Joulom na gigahash..

Jednotka má robustný dizajn a hmotnosť 10,4 libier. Robustný dizajn sa hodí, keď baník potrebuje usporiadať viac baníkov na jednu policu. Pomocou S9 ho máte najlepšie v garáži alebo sklade. Produkovaný hluk je pre domácnosť neznesiteľný.

ZAČÍNAME S BITMAINOVÝM ANTMINEROM S9

4. Antminer T9

antminer-t9-reviewT9 je ďalším vynikajúcim najlepším bitcoinovým baníkom do roku 2020 na zozname. Je však potrebné zdôrazniť, že sa mierne týka vyššej cenovej kategórie. Pokiaľ ide o porovnanie T9 a S9, baníci sú rozdelení, čo je lepšie. Ďalej je uvedená krátka recenzia modelu T9, ktorá umožní jednoduchý výber medzi týmito dvoma variantmi.

T9 spotrebuje asi 1450 wattov za približne 11,5 TH / s pre dávku 23. Má účinnosť 0,126 J / GH. Pokiaľ ide o tieto čísla, S9 je lepšia ako T9. Predtým, ako sa rozhodnete, si však uvedomte, že kvalitné čipy v S9 boli o niečo nižšej kvality, čo vedie k ich zníženej stabilite. T9 Miner má tento problém vyriešený.

T9 sa tiež venoval problémom pred auto-frekvenciou, ktoré prevládali u minerov S9.

ZAČÍNAME S ANTMINEROM T9

5. AvalonMiner 741

recenzia avalonminer 741Ak hľadáte vynikajúceho bitcoin minera za prijateľnú cenu, toto je ten pre vás. Tento produkt je najnovším prírastkom v odbore spoločnosti Canaan. Poskytuje dobrú hash rýchlosť okolo 7,3 TH / s a ​​je vybavený systémom chladenia tvoriacim vzduch, ktorý umožňuje, aby 88 čipov fungovalo skvele ako jedna jednotka. Pomáha tiež udržiavať baníka neustále v činnosti.

Jednotka sa vyznačuje účinnosťou 0,16 J / GH. Toto hodnotenie účinnosti je v porovnaní s ostatnými produktmi v jeho cenovom rozpätí oveľa lepšie.

ZAČÍNAME S AVALON MINEROM 741 / su_button] ZAČÍNAME S ANTMINEROM L3

7. Bitmain Antminer D3

Bitmain Antminer D3Tento ťažobný hardvér bol uvedený na trh v roku 2018. Keď hovoríme o ťažiaroch Dash ASIC, musíte spomenúť Antminer D3, pretože patrí medzi najlepšie.

Väčšina baníkov používa tento hardvér na to, aby najskôr ťažili pomlčkové mince, ktoré neskôr prevedú na bitcoiny a majú v tomto procese obrovský zisk. Antminer D3 poskytuje hashovaciu rýchlosť 15 GH / s a ​​spotrebuje asi 1 200 Wattov.

Celkovo meria 320 x 130 x 190 mm, čo umožňuje čisté usporiadanie pri súčasnom prevádzke viacerých ťažiarov.

ZAČÍNAME BITMAINOVÝM TMELOM D3

Ako ASIC Miner zmenil svet ťažby kryptomien

Keď bola myšlienka bitcoinu a ťažby bitcoinov stále nová, na spustenie ťažby ste potrebovali iba normálny počítač s normálnym CPU a GPU. Keď sa však táto myšlienka spopularizovala, tradičné zariadenie nemohlo získať požadovanú hodnotu hash. Vtedy sa začali robiť pokroky. Už vopred sa vedelo, že keď dopyt po bitcoinoch stúpne, bude potrebné vyvinúť lepší hardvér, aby držal krok s dopytom.

Keď sa tradičné CPU ukázalo ako neúčinné, do systému pribudli GPU. Týmto sa hashová rýchlosť na chvíľu udržala na vysokej úrovni. Exponenciálny rast dopytu však znamenal potrebu lepšej hardvérovej výbavy, aby držala krok s trhom.

To je, keď sa GPU stali pokročilejšími a ich hromady sa začali používať na získanie vyššej hashovacej rýchlosti. Náklady na elektrinu však začali raketovo stúpať nebom a ťažba mincí na hromadách GPU tiež prestala byť uskutočniteľná.

Akonáhle sa počet baníkov zvýši, dôjde k poklesu hashovacej rýchlosti, ak používate rovnaké zariadenie. To bolo, keď vznikla potreba lepšej technológie a vznikli čipy ASIC.

Ako už celkom dobre vieme, čipy ASIC sú určené výhradne na ťažbu a sú v porovnaní s GPU celkom účinné a pri nižšej spotrebe elektrickej energie produkujú vyššiu hodnotu hash. Táto špecializovaná technológia dokázala zázraky a spoločnosti a jednotlivci po celom svete založili svoje vlastné ťažobné farmy po tom, čo vyšli čipy ASIC.

Pretože táto technológia bola vyvinutá výhradne za účelom ťažby a nemožno ju použiť nikde inde, náklady musia znášať iba zákazníci ťažby. To je dôvod, prečo niektorí z najlepších ASIC baníkov na svete môžu stáť každý mesiac tisíce dolárov.

Keď sú ťažiari ASIC v práci, vzniká pomerne veľa tepla. To je jeden z jediných dôvodov, prečo sa veľa spoločností na svete ťažko snaží nájsť vhodné miesto na založenie svojich ťažobných fariem. Na umiestnenie všetkého vybavenia je obrovský priestor a musí byť tiež lacná elektrina. Veľa priestoru zaberajú ventilátory, ktoré slúžia na ochladenie zariadenia.

Na druhej strane sú niektoré spoločnosti, ktoré s týmto usporiadaním nemajú problémy a založili obrovské ťažobné farmy. To viedlo k ťažbe bitcoinov a overeniu blockchainu, čo sa stalo viac centralizovaným procesom, pretože väčšinu ťažby vykonáva týchto niekoľko spoločností..

Môžeme ťažiť bez ASIC baníkov? ÁNO!

Aj keď všetci na celom svete odporúčajú, aby ste investovali do ASIC baníka, existuje niekoľko ďalších spôsobov, ako môžete ťažiť bitcoiny a ďalšie altcoiny. Tie obsahujú:

 • Mining Pools: Jedná sa o proces spolupráce s ostatnými členmi fondu a kombinovania výpočtovej sily všetkých používateľov do vytvorenia bloku. Odmeny z tohto bloku sa potom rozdelia medzi všetkých členov združenia, ktoré zodpovedajú výpočtovému výkonu, ktorým prispeli.
 • USB Miners: Toto je jeden z najjednoduchších spôsobov ťažby; Jediná vec, ktorú musíte urobiť, je pripojiť USB Miner k počítaču. Je to však dosť neefektívne a zvyčajne sa to považuje za stratu času a peňazí.
 • CPU: Toto bude jeden z najjednoduchších spôsobov ťažby; jedinou požiadavkou je procesor so silným procesorom. Pred desiatimi rokmi to malo byť plodné, ale teraz to neprinesie žiadny výsledok.

Výber najlepšieho ASIC baníka: aký je váš výber?

Nakoniec záleží na vás, či budete alebo nebudete ťažiť bitcoiny. Ak však potrebujete najlepší ťažobný hardvér na to, aby bol váš ťažobný podnik ziskový, vyššie sú uvedené niektoré z najlepších asických ťažiarov, ktoré by ste mali zvážiť. Pred výberom najlepšieho asického baníka nezabudnite vziať do úvahy faktory, ktoré sme vymenovali vyššie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector