1. LocalBitcoiny 2. BitQuick 3. Stena mincí
Logo LocalBitcoins.com logo bitquick STENA MINCÍ
ZAČAŤ! ZAČAŤ! ZAČAŤ!

Áno! Čítali ste to dobre. Bitcoin si môžete kúpiť za hotovosť. Vieme, že je skutočne ťažké pochopiť bitcoinové obchodné a výmenné platformy, najmä ak ste začínajúcim používateľom. Niektoré stránky ponúkajú platby kreditnou / debetnou kartou, stále však vyžaduje trpezlivosť, aby ste neustále čakali na doručenie bitcoinov. Výmenné weby navyše požadujú množstvo osobných údajov, ktoré by mohli medzi používateľmi spôsobiť neistotu. Väčšina používateľov dáva prednosť ochrane osobných údajov v súvislosti s bitcoinovými transakciami.

Ak ste človek, ktorý je chorý z týchto výmenných platforiem, alebo začínajúci používateľ, ktorý chce kúpiť nejaké bitcoiny jednoduchým spôsobom, potom tento článok stojí za prečítanie. Poskytli sme podrobné vysvetlenie týkajúce sa metód a stránok, kde si môžete kúpiť bitcoiny v hotovosti (ľubovoľná fiat mena).

Aké sú výhody nákupu bitcoinu v hotovosti?

Na rozdiel od mnohých stránok na výmenu bitcoinov sa vyhýbame potrebe overovania vašich dokumentov a rizikám spojeným so zdieľaním vašich osobných údajov, ktoré sú zraniteľné. Je ťažké pochopiť proces nákupu niektorých serverov používajúcich rôzne spôsoby platby pre prvýkrát kupujúcich. Nákup bitcoinov v hotovosti je jednoduchý a rýchlejší ako napríklad bankovým prevodom. Na zakúpenie bitcoinov sa nevyžaduje žiadne overenie a prevedie sa do vašej peňaženky za menej ako 3 hodiny.

5 spôsobov nákupu bitcoinov v hotovosti

Stránky výmeny peer-to-peer

Existujú niektoré stránky (preskúmané nižšie), ktoré vám umožňujú obchodovať osobne, ale fungujú ako služba úschovy. Pri tejto metóde sa môžu kupujúci zoznámiť s konkrétnymi predajcami vybranými z webu a pokračovať v ďalších transakciách. Tu stránka funguje ako systém úschovy, kde všetky bitcoiny od predajcu web zadržiava a uvoľňuje ich kupujúcemu, keď predajca potvrdí platbu za bitcoin..

Bitcoinové bankomaty

V súčasnosti existuje veľa bankomatov, ktoré sú postavené tak, aby ponúkali bitcoiny vkladaním hotovosti do nich. Užívateľ môže získať bitcoiny v konkrétnej bitcoinovej peňaženke vložením hotovosti do týchto automatov. Proces je jednoduchý a okamžitý.

Nakupujte bitcoiny za hotovosť osobne

Môžete kontaktovať predajcu prostredníctvom akýchkoľvek stránok sociálnych médií alebo akýchkoľvek fór a rozhodnúť sa, že sa osobne stretnete. Neskôr si bitcoiny môžete kúpiť od predajcu po vzájomnej dohode. V takom prípade musíte byť opatrní, aby vás niekto nepodviedol alebo okradol. Náš návrh pri akejkoľvek bitcoinovej transakcii osobne je stretnúť sa v banke alebo na verejnom priestranstve (kaviareň, obchodné centrum alebo na iných miestach, kde sú ďalší ľudia)..

S vkladom v hotovosti

Niektoré platformy majú túto možnosť, keď kupujúci môže vkladať hotovosť na bankový účet predajcu a nakupovať bitcoiny. Niektoré platformy majú prepojené banky, kde vkladáte hotovosť do konkrétnej banky odporúčanej webom.

S hotovosťou prostredníctvom e-mailu

Táto metóda sa neodporúča. Jeden ho však môže použiť na malé prevody.

Prečo je najviac preferovaná peer-to-peer výmena?


Peer-to-peer burza alebo tiež známa ako decentralizovaná burza, ktorá je prevádzkovaná a udržiavaná softvérom. Výmena peer-to-peer umožňuje obchodníkom vzájomne obchodovať bez akýchkoľvek zásahov tretích strán. Existujú stránky, ktoré fungujú ako služba úschovy medzi obchodníkmi a vytvárajú zisk ďalším poskytovateľom zabezpečenia (čo sa veľmi odporúča). Interakcia medzi oboma stranami (kupujúcim a predávajúcim) sa však uskutočňuje prostredníctvom platformy a na obchode nie je zúčastnená žiadna iná strana. Táto metóda má veľa výhod.

Výhody výmen / trhov typu peer-to-peer

Systémy výmeny typu peer-to-peer ponúkajú nízke výmenné kurzy, ľahko použiteľné, súkromné ​​a zabezpečené a striktne odolávajú transakčnej cenzúre. Tento systém zachováva súkromie používateľa bez potreby akýchkoľvek osobných údajov. Hotovostné prevody nie sú vôbec reverzibilné, čo zabráni tomu, aby bol predajca oklamaný. Bezpečnostný systém ponúkaný webmi, ktoré zahŕňajú výmenu peer-to-peer, je vynikajúci. Niektoré burzy P2P navyše ponúkajú nízke výmenné kurzy a podporujú rôzne spôsoby platby, ako aj pohodlie používateľa.

Top 9 najlepších búrz za nákup bitcoinov za peniaze

1. LocalBitcoiny

Logo LocalBitcoins.comLocalBitcoins je jedinečná platforma, ktorá ponúka služby peer-to-peer, kde sa obchodníci stretávajú a obchodujú spolu s online transakciami. Táto populárna stránka bola spustená v roku 2012. Táto fínska stránka nie je burzou bitcoinov konvenčne, ale je to platforma, kde sa obchodníci predstavia a uskutočňujú obchodovanie osobne (alebo prostredníctvom hotovostných vkladov, PayPalu alebo dokonca darčekových kariet) spoločnosťou dodržiavanie obchodných pravidiel. LocalBitcoins funguje ako úschova pre obchodníkov. Keď si na tomto webe vytvoríte účet a zadáte meno kupujúceho, zobrazí sa vám zoznam predajcov, ktorí sú pripravení predávať bitcoiny s rôznymi výmennými kurzami a ponukami zobrazenými ako reklama. Kliknutím na správu sa môžete spojiť s predajcom podľa vášho výberu a po dokončení obchodu dostanete svoje bitcoiny do svojej peňaženky LocalBitcoins..

Overenie

LocalBitcoins nevyžaduje žiadne overenie ID ani vaše osobné údaje. Musíte sa prihlásiť pomocou svojej e-mailovej adresy. Niektorí predajcovia, s ktorými obchodujete, môžu požadovať vaše ID a niektoré osobné údaje. LocalBitcoins fungujú globálne, záleží to však na likvidite obchodníkov vo vašej krajine. So svojou fiat menou môžete obchodovať s obchodníkom, ktorý je pripravený ju prijať.

Bezpečnosť

LocalBitcoins zachádza do väčšej dĺžky, aby udržal kompaktné nastavenie zabezpečenia. Stránka má dvojfaktorovú autentizáciu spolu s šifrovaním HTTPS a funkciou Login Guard. Výskumníkom v oblasti bezpečnosti sa táto stránka bude páčiť, pretože obsahuje aj vynikajúci program „white hat“, ktorý sa na iných platformách nenachádza. Spolu s týmito bezpečnostnými opatreniami budú používateľom zasielané upozornenia SMS a e-maily. Pokiaľ ide o výber predajcu, zobrazuje sa história obchodovania spolu so spätnou väzbou na obchodníkov, čo kupujúcim pomáha pri múdrom výbere.

Poplatky a limity

Kupujúci nemôžu platiť za web žiadny poplatok. Výmenné kurzy však závisia od ceny stanovenej predajcom na predaj bitcoinov. Niektorí predajcovia účtujú najvyššie čiastky, aby zakryli poplatok za transakciu vo výške 1%, ktorý im účtuje web. Množstvo uskutočnených transakcií nie je nijako obmedzené, pretože táto platforma funguje na komunikácii typu peer-to-peer.

Zákaznícka podpora

Zákaznícka podpora ponúkaná touto stránkou je celkom dobrá. Existujú rôzne možnosti hlásenia phishingu, stratenej dvojfaktorovej autentifikácie alebo hesla. Stránka Časté otázky rieši väčšinu otázok, ale môžete ich osobne kontaktovať prostredníctvom e-mailu, kde dostanete odpoveď do 24 – 48 hodín, zvyčajne však menej..

Pros

LocalBitcoins je súkromná stránka bez zapojenia akýchkoľvek osobných údajov o jej užívateľovi. Bitcoiny môžete nakupovať v miestnych fiat menách. Je to rýchle a spoľahlivé.

Zápory

Niektorí predajcovia môžu účtovať vysoké výmenné kurzy. Keďže ide o komunikáciu P2P, pred obchodovaním musíte byť dostatočne opatrní.

ZAČNITE S LOKALBITCOINMI

2. BitQuick

logo bitquickBitQuick bol uvedený na trh v roku 2013 a slúži asi 49 krajinám v USA. BitQuick je jednoduchá platforma na výmenu bitcoinov, ktorá ponúka hotovosť a SEPA prevod na nákup bitcoinov. BitQuick funguje ako úschova. Je to jednoduchý proces nákupu bitcoinov cez BitQuick. Kupujúci musí vložiť hotovosť na účet predávajúceho prostredníctvom banky a musí poslať obrázok dokladu ako dôkaz. Po prijatí platby predajca uvoľní bitcoiny zo služby úschovy.

Overenie

Na rozdiel od iných stránok nie je BitQuick súkromný. Na zakúpenie bitcoinov z tejto stránky je potrebné overenie ID.

Bezpečnosť

Táto stránka je podľa mnohých používateľov považovaná za bezpečnú. BitQuick navyše využíva infraštruktúru peňaženiek viacerých podpisov spoločnosti BitGo, ktorá zaisťuje vklady bitcoinov až do výšky 250 000 dolárov. Počet bitcoinov zadržaných v úschove sa zobrazí v systéme kontroly dôkazu o rezerve, ktorý zverejňuje rokovania prebiehajúce na samotnej burze.

Poplatky a limity

Na rozdiel od iných webov sa touto výmenou účtuje poplatok 2% kupujúcemu a nie predávajúcemu. Výmenné kurzy navyše určuje predajca, a preto môžu niektoré banky účtovať dodatočné poplatky. Počas výberu spoločnosťou BitQuick sa neúčtuje žiadny poplatok. Pretože táto burza funguje ako úschova a predstavuje obchodníkov, neuplatňuje na transakciu žiadny limit. Je však na obchodníkoch, aby pridali limit pre transakcie. Doručenie bitcoinov do peňaženky kupujúceho trvá bitQuicku maximálne 3 hodiny.

Zákaznícka podpora

BitQuick ponúka dobrý systém podpory. Môžete ich kedykoľvek kontaktovať so svojimi otázkami prostredníctvom e-mailu alebo ich online formulárov.

Pros

BitQuick je rýchla, jednoduchá a vysoko spoľahlivá platforma. Medzi používateľmi je to dôveryhodná stránka. Bitcoiny sú držané v úschove, čo zabráni riziku podvodu.

Zápory

Poplatok vyberaný kupujúcemu je mierne vysoký, čo zvyšuje vysoké výmenné kurzy účtované niektorými predajcami. Táto služba je k dispozícii iba v USA a akceptuje iba niekoľko fiat mien (americké doláre, kanadské doláre, eurá)..

ZAČÍNAME S BITQUICKOM

3. Stena mincí

STENA MINCÍWall of coins je novozaložená bitcoinová burza so sídlom na Floride. Zjednodušuje proces nákupu a predaja bitcoinov tým, že vystupuje ako burza typu peer-to-peer, ktorá prijíma ako spôsob platby iba hotovosť. Medzi krajiny podporujúce Wall of coins patria USA, Spojené kráľovstvo, Argentína, Austrália, Brazília, Kanada, Nemecko, Lotyšsko, Mexiko, Poľsko, Filipíny a Rumunsko.

Overenie

Stena mincí nevyžaduje žiadne overenie. V skutočnosti nie je potrebné ani vytvárať účet ako kupujúci. Ako kupujúci musíte uviesť svoje telefónne číslo a zadať sumu, ktorú ste pripravení minúť za bitcoiny, a vložiť ju do banky v blízkom okolí alebo do ktorejkoľvek z bánk uvedených v múre mincí. Postup je jednoduchý pri vkladaní finančných prostriedkov. Po vložení finančných prostriedkov na účet predajcu budete musieť odoslať textovú stenu s mincami. Predajca následne transakciu overí a uvoľní bitcoiny na vami uvedenú bitcoinovú adresu.

Ako predajca musíte prepojiť svoj bankový účet so Stenou mincí a vaše telefónne číslo bude vaše meno. Stránka poskytuje predajcovi bitcoinovú adresu na pridanie bitcoinov na predaj.

Bezpečnosť

Wall of coins offers cold storage to secure all the Bitcoins. Existuje zabudovaný systém AI (Artificial Intelligence), ktorý zabraňuje uskutočňovaniu akýchkoľvek podvodných transakcií. Po odoslaní bitcoinov na web ich už nikdy nemôžete automaticky vyberať. Ak chcete vybrať svoje bitcoiny, budete sa musieť obrátiť na výkonného riaditeľa zákazníckeho servisu.

Poplatky a limity

Wall of coins všeobecne nezverejňuje poplatok verejne. Poplatok je však dosť nízky (1 – 2%) a pri vklade finančných prostriedkov sa môžu účtovať ďalšie bankové poplatky. Na nákup bitcoinov z tejto stránky sa vzťahuje limit 5 dolárov. Akékoľvek ďalšie limity budú stanovené so súhlasom kupujúceho a predávajúceho. Transakcia je s Wall of coins dosť rýchla. Bitcoiny budú doručené na adresu kupujúceho do 15 minút, ak kupujúci pošle na stránku správny kód overenia a ak predajca odpovie a okamžite overí.

Zákaznícka podpora

Wall of coins má stránku s často kladenými otázkami, ktorá odpovedá na väčšinu otázok. Môžete ich kontaktovať prostredníctvom e-mailu, bezplatného čísla alebo prostredníctvom funkcie živého rozhovoru.

Pros

Wall of coins ponúka jednoduchý spôsob nákupu / predaja bitcoinov. Stránka je dôveryhodná a vysoko spoľahlivá a ponúka aj nízke výmenné kurzy. Web nevyžaduje na overenie žiadny identifikátor a chráni súkromie používateľov.

Zápory

Poplatok účtovaný za transakciu sa nezobrazuje verejne. Čas potrebný na dodanie bitcoinov kupujúcemu úplne závisí od potvrdenia predajcu a niektorí predajcovia nebudú ochotní predať veľké množstvo bitcoinov. V súčasnosti stránka ponúka svoje služby iba do 12 krajín.

ZAČÍNAME STENOU MINCÍ

4. LibertyX

logo slobody xViete si predstaviť, že nákup bitcoinov je rovnako ľahký ako nákup potravín od predajcu! LibertyX je stránka, kde si môžete kúpiť bitcoiny od miestnych predajcov výmenou za hotovosť. Spoločnosť LibertyX bola priekopníkom v zavádzaní prvých bitcoinových bankomatov na svete, kde si ľudia môžu skutočne zameniť hotovosť za bitcoiny vo fyzických kioskoch. Neskôr sa LibertyX nafúkal pripojením a partnerstvom s miestnymi predajcami v USA vytvorením výmenných bodov za bitcoiny. LibertyX je k dispozícii ako webová stránka spolu s vlastnou aplikáciou. V aplikácii nájdete možnosť „vyhľadávača obchodov“, kde nájdete miestnych dodávateľov vo vašom okolí.

Overenie

LibertyX žiada o overenie vášho ID alebo v niektorých prípadoch.

Bezpečnosť

LibertyX prispôsobil šifrovanie SSL pre všetku svoju komunikáciu medzi zákazníkmi a tiež na webových stránkach. Šifrovaný pevný disk sa používa na ukladanie všetkých podrobností o zákazníkovi. Stránka navyše prijíma iba hotovosť, pretože vylučuje riziko prepojenia vášho bankového účtu a zraniteľných transakcií.

Poplatky a limity

Na všetky nákupy sa vzťahuje celkový poplatok 1%. Predajca vám navyše môže účtovať príplatok. Vytvorenie účtu a používanie aplikácie LibertyX je bezplatné. Od dodávateľa si môžete kúpiť bitcoiny v hodnote 1 000 dolárov. LibertyX neponúka žiadny poplatok za prvých 1 000 dolárov za registráciu pomocou účtu na Facebooku. LibertyX ponúka aj možnosť PIN / darčekovej karty. Ak sa rozhodnete pre PIN, máte obmedzený nákup bitcoinov v pevných nominálnych hodnotách (5 $, 10 $, 20 $, 50 $ atď.).

Pros

LibertyX ponúka jedinečnú vlastnosť nákupu bitcoinov od miestneho predajcu. Aby sme používateľom pomohli, je web kompatibilný aj so systémami Android a iOS. Pomocou aplikácie LibertyX môžete vyhľadať miestnych predajcov vo vašom okolí. Používatelia majú povolené dostať svoje bitcoiny do peňaženky podľa vlastného výberu. Spolu s hotovosťou stránka ponúka aj kupóny, ktoré obsahujú ponuky a je možné ich uplatniť. Poplatok účtovaný webom je dosť nízky a nevyžaduje sa od neho prepojenie žiadneho bankového účtu.

Zápory

Pretože LibertyX zahŕňa miestne obchody na nákup bitcoinov, možno ich nenájdete hojne. Je potrebné, aby ste svoj účet overili poskytnutím niektorých dokumentov. Niektorí miestni predajcovia vám môžu účtovať ďalšie poplatky ako transakčný poplatok. Registrácia pomocou Facebooku by mohla narušiť súkromie používateľov.

Zákaznícka podpora

Stránka ponúka dobrú podporu prostredníctvom e-mailu.

ZAČÍNAME S LIBERTYXOM

5. Bitit

BititBitit je parížska výmenná platforma pre bitcoiny, ktorá ponúka 3D bezpečné kreditné / debetné karty a hotovosť pomocou predplatených poukazov Neosurf, Flexepin a Cashlib ako platobných metód. Rovnako ako LibertyX, aj Bitit ponúka používateľom nákup bitcoinov v miestnych obchodoch za hotovosť prostredníctvom poukážok (Neosurf, Flexepin, Cashlib).

Overenie

Bitcoiny v hodnote 25 dolárov môžete ľahko kúpiť po vytvorení účtu bez akéhokoľvek overenia. Je potrebné overiť váš účet poskytnutím svojho ID so selfie na zakúpenie väčšieho počtu bitcoinov.

Bezpečnosť

Bitit je šifrovaná stránka. Udržuje úroveň bezpečnosti, ktorú zaisťujú všetky weby s transakciami kreditnými kartami. Bitit má veľa obchodov vo Francúzsku a udržiava aktívnu prítomnosť na sociálnych sieťach, čo dokazuje, že stránka je legitímna.

Poplatky a limity

Výmenné kurzy závisia od použitého spôsobu platby. Pri všetkých transakciách online pomocou kreditných / debetných kariet vám bude účtovaný poplatok 3,9% a pri nákupoch v hotovosti pomocou poukážok Neosurf, Flexepin a Cashlib bude účtovaný poplatok 8,9% až 10%. Ďalej vám môžu byť účtované ďalšie poplatky za nákup poukážok v obchodoch a poplatok za zmenku na kreditných kartách. Môžete nakupovať bitcoiny do 50 EUR po dobu 7 dní bez akéhokoľvek overenia spolu s limitmi predobjednávok do 25 EUR až 250 EUR. Počet objednávok však nie je nijako obmedzený. Prenos bitcoinov na používateľský účet trvá niekoľko minút. Okrem toho čas potrebný na príjem bitcoinov závisí od bitcoinovej siete.

Zákaznícka podpora

Bitit je možné kontaktovať online na jeho webe alebo na stránke sociálnych médií. Stránka má tiež databázu znalostí a e-mailovú podporu.

Pros

Stránka ponúka vysokú likviditu a objem a tiež ponúka rýchle a jednoduché spôsoby nákupu bitcoinov. Pri prevodoch do 25 EUR sa nevyžaduje overenie vášho účtu.

Zápory

Výmenné kurzy sú dosť prehnané a stránka má limity na transakcie.

ZAČNITE S BITITOM

6. Paxful

paxful reviewPaxful je výmenný server peer-to-peer bitcoinov založený v roku 2015. Spolu s vkladmi v hotovosti predstavuje Paxful novú možnosť darčekových kariet ako spôsob nákupu bitcoinov. Táto výmena je podobná LocalBitcoins, kde sa môžete stretnúť s predajcom a osobne obchodovať, zatiaľ čo stránka funguje ako úschova..

Overenie

Účet si môžete vytvoriť, keď vstúpite na web, alebo si môžete najskôr zvoliť predajcu podľa vášho výberu a potom si môžete vytvoriť účet na uskutočnenie obchodu. Po registrácii vám bude zaslaný uvítací e-mail, ktorý obsahuje odkaz na overenie vašej e-mailovej adresy a ďalší odkaz na zabezpečenie vášho účtu dvojfaktorovou autentifikáciou. Dvojfaktorové overenie je možné vykonať pomocou SMS a pomocou aplikácie Google Authenticator.

Bezpečnosť

Bezpečnostný systém zahŕňa dvojfaktorovú autentifikáciu a spätné väzby týkajúce sa predajcu, čo pomáha kupujúcim pri výbere lepšieho. Web je navyše zabezpečený spoločnosťou Comodo, čo znamená, že je šifrovaný pomocou 256-bitovej technológie SSL. Stránka tiež dodržiava štandardy zraniteľnosti PCI, aby vytvorila bezpečné prostredie pre svojich používateľov.

Poplatky a limity

Spoločnosť Paxful neúčtuje kupujúcim žiadny poplatok, avšak predajcom bude účtovaný poplatok vo výške približne 1%. Predajca je však oprávnený účtovať poplatok za prevod vašich darčekových kariet na hotovosť. Podobne ako LocalBitcoins, aj vaše bitcoiny sa nachádzajú v úschove, ktorá bude prijatá po potvrdení platby. Čas potrebný na doručenie vašich bitcoinov závisí od vášho spôsobu platby. Na transakciu zo strany stránky sa nevzťahuje žiadny limit. Limity však závisia od obchodníkov.

Zákaznícka podpora

Zástupcov zákazníkov spoločnosti Paxful môžete kontaktovať prostredníctvom e-mailu alebo chatu, ktorý je k dispozícii na obrazovke v dolnej časti. Existuje dokonca aj bezplatné číslo, ktoré je aktívne počas pracovnej doby. Stránka má svoju vlastnú stránku na Facebooku, kde ich môžete kontaktovať so svojimi otázkami. Odpoveď môže trvať niekoľko hodín, pokiaľ ide o možnosti e-mailu a četu.

Pros

Paxful má túto novú funkciu darčekových kariet, ktorá je celkom v pohode. Stránka ponúka nízky poplatok a má tiež systém spätnej väzby, ktorý zabráni podvodníkom v podvode. Používateľom sa tento web ľahko dostane do rúk vďaka jeho jednoduchému rozhraniu.

Zápory

Kupujúci sú opatrní, aby ich predajcovia nepodviedli.

ZAČÍNAME S PAXFUL

7. Cancoin

logo cancoinCancoin je platforma na výmenu bitcoinov typu peer-to-peer s jednoduchým, užívateľsky prívetivým rozhraním. Hlavné zameranie webu je na súkromie a bezpečnosť používateľov. Cancoin svojim používateľom ponúka rôzne spôsoby platby

Overenie

Vytvorenie účtu je jednoduché zadaním e-mailovej adresy a hesla. Cancoin má svoju multi-podpisovú peňaženku špecifickú pre každého používateľa, ktorá sa má generovať pred nákupom alebo predajom bitcoinov. Pri generovaní peňaženky sa vygeneruje jedinečná a bezpečná seminárna fráza, ktorá sa použije ako hlavný kľúč k vášmu účtu. Po vygenerovaní by ste nemali stratiť túto počiatočnú frázu. Môžete sa rozhodnúť pre predajcu podľa vášho výberu a kontaktovať ho prostredníctvom možnosti zabezpečeného chatu ponúkaného na tomto webe. Po zadaní objednávky musí predajca poslať bitcoiny do zabezpečenej peňaženky vytvorenej na účely transakcie webom a peňaženka sa zobrazí na blockchaine na overenie transakcie. Neskôr budete musieť vložiť peniaze na bankový účet predajcu alebo iným spôsobom platby určeným predajcom. Po potvrdení platby predajcom sa bitcoiny uvoľnia prostredníctvom viazanej peňaženky webu do vašej osobnej peňaženky Cancoin..

Bezpečnosť

Cancoin vyniká z hľadiska nastavenia zabezpečenia. Používatelia majú úplnú kontrolu nad svojimi súkromnými kľúčmi. Spolu s peňaženkou s viacerými podpismi má web šifrovaný systém chatu s povoleným PGP. Údaje o používateľovi sú zabezpečené pomocou šifrovania súborov AES-256 CTR. Unikátna fráza bezpečného mnemotechnického kódu rozširuje bezpečnosť peňaženky. E-mailové a SMS výstrahy sú tiež povolené ako bezpečnostné opatrenie.

Poplatky a limity

Cancoin zachováva transparentnú štruktúru poplatkov, ktorá sa zobrazí na blockchaine. Kupujúci nemusia platiť nijaký poplatok, ale predajcom sa bude účtovať poplatok 1% a poplatok v závislosti od siete bitcoinov..

Zákaznícka podpora

Táto stránka obsahuje vedomostnú databázu a komunitné fóra, ktoré majú používateľom pomôcť pri hľadaní otázok. Cancoin je možné získať aj prostredníctvom stránok sociálnych médií.

Pros

Cancoin sa usiluje zaistiť bezpečnosť svojich používateľov pomocou pokročilých bezpečnostných opatrení. Stránka podporuje viac spôsobov platby spolu s jednoduchým používateľským rozhraním. Cancoin zachováva transparentnosť svojich transakcií.

Zápory

Stránka neponúka vysokú likviditu.

ZAČÍNAME S KANCOINOM

8. Bitcoinové bankomaty

Bitcoinové bankomatyNákup bitcoinov je ešte jednoduchší vďaka týmto bitcoinovým bankomatom umiestneným na rôznych miestach. Môžete požiadať mapu bitcoinových bankomatov, aby sa zobrazili dostupné bitcoinové bankomaty vo vašej miestnej oblasti. Na trhu je viac ako 30 bitcoinových bankomatov s viac ako 20 rôznymi výrobcami. Medzi najobľúbenejších výrobcov bitcoinových bankomatov patria Genesis machine1 (z mince Genesis), Satoshi1 alebo Satoshi2 (z mince Genesis), Lamassu, General Bytes BATMTwo (jednosmerne), General Bytes BATMThree (obojsmerne), BitAccess, Skyhook (nepoužíva sa) a Robocoin (nepoužíva sa).

Existuje jednoduchý proces nákupu bitcoinov prostredníctvom týchto bitcoinových bankomatov. Musíte pridať adresu bitcoinu, na ktorú budete bitcoiny dostávať. Potom musíte vložiť hotovosť a potvrdiť postup. Toto je všeobecný proces. Proces nemusí byť u rôznych výrobcov rovnaký. Niektoré bankomaty môžu tiež požiadať o overenie.

Bankomaty zostavené výrobcom mince Genesis (stroj Genesis machine1, Satoshi1 alebo Satoshi2) požiadajú o overenie vášho mobilného čísla vygenerovaním kódu, ktorý sa má zadať do prístroja, spolu so skenovaním odtlačkov prstov. Lamassu je druhým najväčším, ktorý po minci Genesis nainštaloval bitcoinový bankomat. Tento stroj nevyžaduje žiadne overenie a nemá v sebe nainštalovanú žiadnu kameru. Proces trvá iba 15 sekúnd. Ďalej servery ATM spoločnosti General Bytes anonymných aj registrovaných používateľov. Je potrebný sken odtlačkov prstov. Zariadenie neposkytuje žiadne tlačené potvrdenky, ale má možnosť poskytnúť zašifrované súkromné ​​kľúče novo vygenerovanej adresy v e-maile. Po prijatí pošty môžete vykonať ďalšie transakcie. Stroj BitAccess má dobré zastúpenie v USA, Kanade a európskych krajinách. Toto zariadenie vás požiada o overenie vášho mobilného čísla a poskytne aj vytlačené potvrdenie.

Bankomaty vám účtujú poplatok od 5% do 10%, ale používatelia sú pripravení zaplatiť toľko za ich súkromie. Limity transakcie sa líšia od bankomatu po bankomat stanovené rôznymi výrobcami.

Pros

Ľahký a okamžitý spôsob nákupu bitcoinov pomocou ľahko lokalizovateľných strojov s mapou bitcoinu.

Zápory

Účtovaný poplatok je dosť vysoký.

ZAČÍNAME S BITCOÍNOVÝM bankomatom

9. Miestny obchodník s peňaženkou Mycelium

mycéliumAby sme vynikli medzi ostatnými peňaženkami, pridalo Mycelium novú funkciu nazvanú „miestny obchodník“, ktorá ponúka priame obchodovanie medzi používateľmi. Používatelia môžu zverejniť inzerát spolu so svojimi ponukami na predaj bitcoinov. Kupujúci môžu vyhľadať predajcov v okolí na základe ich polohy alebo môžu vyhľadať predajcov zobrazených v aplikácii. Môžete kontaktovať príslušného predajcu podľa vášho výberu zaslaním správy a vykonať ďalšiu transakciu osobným stretnutím. Taktiež môžete predajcovi odovzdať hotovosť na vydanie bitcoinov. Bitcoiny sa nachádzajú v peňaženke a predajca ich uvoľňuje po potvrdení platby.

Predtým, ako začnete, ste povinní overiť svoju totožnosť na webe. Všetky konverzácie medzi kupujúcim a predávajúcim sú šifrované.

ZAČNITE S MYCELIOM

Spodný riadok

Vzostup bitcoinov prinútil ľudí zaviesť jednoduché a spoľahlivé metódy bitcoinových transakcií. Pred pár rokmi to nebolo to isté. Zavedenie hotovosti ako možnosti nákupu bitcoinov pripravilo cestu pre bežných ľudí, aby preskúmali tento svet bitcoinov. Stránky typu peer-to-peer ponúkajú pokročilé bezpečnostné opatrenia s nízkym výmenným kurzom, čo tiež znižuje riziko priameho osobného obchodu v porovnaní s platformami sociálnych médií. Bitcoinové bankomaty vám poskytujú okamžité prevody úplné súkromie. Predtým, ako sa pustíte do obchodovania s predajcom, odporúčame vám pozrieť sa na obchodnú históriu predajcu a spätné väzby od ostatných používateľov. Vždy je dobré stretnúť predávajúcich a kupujúcich na verejnom mieste, aby ste sa vyhli rizikám. Po prečítaní tohto článku ste možno zhromaždili všetky informácie týkajúce sa ľahkého a spoľahlivého spôsobu nákupu bitcoinov. Preto je čas, aby ste začali s bitcoinmi.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector