Nákup bitcoinov už nie je problém. Na výber máme doslova stovky možností. Nezáleží na tom, či uprednostňujete burzy alebo peňaženky s kryptomenami, pre každého je tu niečo. Ak povedzme, že sa rozhodnete kúpiť svoje bitcoiny prostredníctvom zmenárenskej služby, máte rôzne možnosti ako Coinmama, Coinbase alebo CEX.io, ktoré sú rovnako efektívne pri správnom rozdeľovaní vašich finančných prostriedkov a pri poskytovaní najlepších službu pre vaše úsilie.

V opačnom prípade, ak si myslíte, že vám peňaženky môžu slúžiť lepšie, vyberte si jednu zo zoznamu najlepších peňaženiek, ktoré sú dnes na trhu k dispozícii. Na výber je Electrum, Ledger, Trezor a mnoho ďalších. Všetky sú rovnako dobre vybavené, aby vám poskytli to najlepšie zo služieb za najvýhodnejšie ceny. Ale pre ktorý z nich by ste sa mali skutočne vydať?

Ukáže sa peňaženka ako výnosnejšia, a ak áno, ktorá z nich je pre vás najlepšia? Ak chcete odpovedať na tieto a ďalšie otázky, tento článok si kladie za cieľ poskytnúť niekoľko zaujímavých faktov a viesť vás celkovým procesom nákupu bitcoinov pomocou jednej z najefektívnejších a na funkcie bohatých peňaženiek v kryptomene súčasnosti, peňaženky Electrum..

Nákup bitcoinov pomocou Electra

Nakúpte bitcoiny pomocou elektrinyAko jedna z najpopulárnejších a najbežnejšie používaných peňaženiek v kryptomene si Electrum drží na trhu dosť významný podiel. Má dobre zavedenú spotrebiteľskú základňu, ktorá sa rozširuje každý deň a súčasní zákazníci už nemôžu byť spokojní so službami, ktoré im ponúkajú..

Electrum je jednou z mála bitcoinových peňaženiek na dnešnom trhu, ktorá dokázala dosiahnuť dokonalú rovnováhu medzi užívateľskou prívetivosťou a odbornou funkčnosťou..

To znamená, že táto peňaženka je skvelá nielen pre skúsených používateľov, ktorí hľadajú pokročilé funkcie a funkcie, ale rovnako dobre funguje aj pre používateľov, ktorí sú v žánri kryptomeny nováčikom a momentálne sa učia triky obchodu..

Ale viete, že Electrum funguje skvele aj ako kanál na nákup bitcoinov? To je pravda, okrem jeho použitia na ukladanie vašich bitcoinov ho môžete dokonca použiť na ich nákup z rôznych platforiem. To je vlastnosť, ktorú nie je veľa iných bitcoinových peňaženiek ochotných ponúknuť, a je jedným z dôvodov, prečo je peňaženka Electrum taká skvelá.

Aby ste však pochopili, ako to urobiť, a aby ste využili celý potenciál peňaženky, musíte najprv pochopiť, ako to funguje, až do úplných základov, a tiež si prečítať postup krok za krokom, ktorý môžete použiť na nakupujte kryptomeny pre seba. V tomto článku sa snažíme dosiahnuť presne to.

Electrum: Nastavenie

Aby ktorákoľvek aplikácia fungovala čo najlepšie, je nevyhnutné, aby ste vo svojom systéme nainštalovali jej najnovšiu verziu. Vývojári majú náročnú prácu. Nie je to tak, že by si vytvorili aplikáciu a potom s ňou skončili. Pretože v dnešnej tvrdej konkurencii, ktorou sa dnes naše trhy stali, musia neustále objavovať seba a svoje výrobky. To je prípad aj peňaženiek.

Zatiaľ čo Electrum bolo pôvodne vydané s minimálnymi funkciami, neskôr dostalo niekoľko skutočne meniacich sa aktualizácií a stalo sa aplikáciou, ktorá je dnes. Preto, aby ste držali krok s dobou a využili všetky možnosti peňaženky, dôrazne odporúčame, aby ste predtým, ako s niečím začnete, inovovali na najnovšiu verziu..

Skvelou vlastnosťou hostovanou spoločnosťou Electrum je jej rozmanitosť. Zatiaľ čo niektoré aplikácie alebo peňaženky sú dostupné iba pre vybraný počet používateľov, vývojári spoločnosti Electrum sa rozhodli vydať Electrum tak, aby k nemu mali prístup takmer všetci používatelia a mohli si jeho služby slobodne užívať..

Na základe rovnakých nálad je Electrum k dispozícii pre všetky druhy operačných systémov, to znamená, že je k dispozícii aj pre systémy Mac, Windows a Linux. Musíte len nájsť verziu peňaženky, ktorá zodpovedá operačnému systému, ktorý používate, a potom ju nainštalovať do svojho systému. Uistite sa však, že ste si stiahli najnovšiu verziu peňaženky.

Používateľov Androidu však netreba sklamať, pretože peňaženka Electrum je k dispozícii aj na platforme Android. Mobilná verzia Electrum bola vyvinutá s takou úprimnosťou ako desktopová verzia. Implementuje takmer všetky funkcie a je rovnako rýchly a pohodlný so svojimi službami.

Podľa skutočnej inštalácie programu to všetko bude závisieť od verzie Electrum, ktorú ste nainštalovali, a operačného systému, ktorý na počítači používate. V obidvoch prípadoch je to však mimoriadne jednoduché a vyžaduje to, aby ste postupovali podľa pokynov na obrazovke. Po dokončení procesu inštalácie je potrebné program spustiť.

Len čo to urobíte, dostanete výzvu, aby ste si vybrali. Môžete buď vytvoriť novú peňaženku, alebo môžete obnoviť predchádzajúcu peňaženku. Pretože sme v tejto platforme práve noví, jednoducho si vyberte prvú možnosť, ktorou je vytvorenie novej peňaženky a kliknutie na ďalšiu bez toho, aby ste narušili ďalšie predvolené nastavenia.

Ďalším krokom je celkom zásadná súčasť procesu. Na nasledujúcej obrazovke bude zobrazené okno obsahovať vaše semeno generovania peňaženky. Semeno generovania peňaženky je ako adresa vašej peňaženky, ktorú musíte poznať vy a vy sami. Bude to reťazec trinástich slov, ktoré si musíte buď veľmi opatrne a bezpečne zapamätať alebo niekde zapísať.

Upozorňujeme, že tento reťazec je zásadný, pretože sa použije na obnovenie vašej peňaženky v prípade, že sa vyskytne nejaký problém, ako napríklad vážne zlyhanie systému alebo chyba programu, a stratíte prístup k svojej peňaženke. Avšak okrem obnovovacích účelov, ak náhodou stratíte svoje semeno generovania peňaženky a spadne do nesprávnych rúk, mohlo by to byť tiež potenciálne použité na presné vytvorenie vašej bitcoinovej peňaženky a ukradnutie alebo použitie všetkých bitcoinov v nej.

Z tohto dôvodu je dôležité dbať na to, aby ste semienko nestratili a tiež ho mali neustále po ruke pre prípad, že by ste potrebovali obnoviť svoju peňaženku.

Po dokončení všetkých krokov sa zobrazí výzva na nastavenie hesla. Teraz je heslo do vašej peňaženky Electrum takmer rovnako dôležité ako heslo do internetového bankovníctva, takže s ním radšej zaobchádzajte rovnako opatrne. Určite to nestraťte alebo nezabudnite.

Po nastavení hesla ste oficiálne hotoví. Teraz sa zobrazí prázdna obrazovka. Aj keď bude obrazovka momentálne prázdna, hneď ako začnete uskutočňovať transakcie, začnú sa na tejto obrazovke v chronologickom poradí zobrazovať podrobnosti o príslušných transakciách..

Teraz musíte pokračovať a začať uskutočňovať svoje vlastné transakcie. Aby ste do peňaženky dostali nejaké množstvo bitcoinov, musíte mať najskôr adresu. Táto adresa bude trochu ako vaša e-mailová adresa, ibaže nebude jedinečná a budete mať flexibilitu ju ľubovoľne meniť..

Akonáhle kliknete na možnosť Prijať na rozhraní Electrum, budete presmerovaný na obrazovku, kde budete musieť uviesť adresu pre príjem coinov. Na karte príjem sa zobrazí dlhý zoznam, ktorý bude kombináciou čísel a znakov. Musíte zvoliť jednu z tohto zoznamu a táto položka zoznamu potom bude slúžiť ako adresa, na ktorú budete dostávať mince. Zatiaľ môžete zvoliť prvý a ísť ďalej.

Ako nakupovať BTC

Teraz sa dostaneme k jadru článku, ktorým je nákup bitcoinov prostredníctvom peňaženiek Electrum. Pre väčšinu našich čitateľov to môže byť prekvapením, ale výmena bitcoinov za skutočné peniaze alebo dokonca naopak je skutočne zložitý proces, ktorý je potrebné zvládnuť. Existuje pomerne veľa rizík a veľa vecí, ktoré je potrebné zvážiť. Nemusíte sa však obávať, pretože v tomto článku vás prevedieme a pomôžeme vám obísť akékoľvek ťažkosti, ktoré môžu v procese nastať.

Skutočným problémom pri výmene skutočnej meny za bitcoiny je skutočnosť, že vymenené tokeny sú úplne anonymné. Takéto transakcie sú preto zvyčajne veľmi náchylné na podvod a podvod. A to je presne ten dôvod, prečo sú spoločnosti zaoberajúce sa takýmito transakciami a pomáhajú zákazníkom nakupovať bitcoiny výmenou za peniaze tak konkrétne o identite svojich používateľov.

Musíte si tiež dávať pozor na ľudí, služby alebo organizácie, ktoré tvrdia, že vymieňajú vaše bitcoiny za peniaze, bez toho, aby ste požadovali akýkoľvek doklad o totožnosti alebo podrobnosti, napríklad doklad o adrese. Častejšie sú takéto ponuky podvodmi, ktoré majú ľudí napáliť.

Po uskutočnení transakcie prostredníctvom zmenárenskej služby podľa vášho výberu a skontrolujte, či ste poskytli adresu svojej peňaženke Electrum, dostanete oznámenie s oznámením o čakajúcej transakcii. Môže to chvíľu trvať, ale čoskoro sa stav transakcie zmení z nespracovanej na úspešnú. Stáva sa to hneď, ako bitcoinová sieť transakciu potvrdí.

Hneď ako peniaze, ktoré ste zaplatili, sú zúčtované a prijaté predajcom, všimnete si zmenu v peňaženke Electrum. Najskôr sa bitcoin, ktorý ste dostali, zobrazí ako dostupný v peňaženke a práve vykonaná transakcia bude teraz uvedená na prvej stránke rozhrania..

Teraz si musíte pamätať adresu, ktorú ste uviedli na burze, pretože konkrétna adresa sa potom stane adresou pre príjem transakcie. Keď prejdete do časti svojej peňaženky so všetkými adresami, uvidíte, že prijímacia adresa teraz zobrazuje zostatok presne rovnakého množstva bitcoinov, aké ste si práve kúpili..

Posielanie bitcoinov

Práve sme sa venovali tomu, ako nakupovať bitcoiny a prijímať bitcoiny do vašej peňaženky Electrum, ale aby bol tento článok pre vás čo najkomplexnejší a najinformatívnejší; teraz vysvetľujeme, ako postupovať pri odosielaní bitcoinov z vašej peňaženky Electrum ostatným. Proces je rovnako jednoduchý ako proces prijímania a nevyžaduje veľa krokov, aby sa dokončili.

Najprv však musíte poznať adresu, na ktorú musíte posielať svoje bitcoiny. Rovnako ako ste v čase nákupu zadali svoju adresu, budete potrebovať adresu, na ktorú budete posielať svoje bitcoiny. Keď už máte adresu, stačí prejsť na kartu odosielania v príslušnej peňaženke Electrum. Keď už ste tam, budete musieť zadať počet bitcoinov, ktoré chcete poslať.

Tiež tu budete musieť zadať adresu, na ktorú tieto mince posielate. V tejto chvíli je dôležité poznamenať, že zatiaľ čo niektoré služby vám účtujú základný poplatok za vykonávanie transakcií kryptomeny, niektoré služby to neplatia. Aj keď niektoré služby môžu účtovať trochu vyšší poplatok ako iné, môžete vziať do úvahy aj druh služieb, ktoré poskytujú..

Pri výbere bitcoinovej peňaženky alebo zmenárenskej služby vám teda odporúčame nielen skontrolovať poplatok, ktorý si účtujú, ale aj druh služby, o ktorej sú známe. Týmto spôsobom budete môcť urobiť dosť informované rozhodnutie a tiež získať najlepšiu možnú ponuku. Aj spoločnosť Electrum účtuje malý poplatok za bitcoinové transakcie a v tejto fáze o tom budete riadne informovaní.

Poplatok sa automaticky zaúčtuje a zobrazí sa vám. Ak s tým súhlasíte a všetky ďalšie podrobnosti transakcie sú overené a skontrolované, môžete ich potvrdiť a máte hotovo..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me