Ako naznačuje názov, bitcoinová peňaženka je softvér a hardvér používaný na ukladanie bitcoinov. To umožňuje používateľovi odosielať a prijímať bitcoiny a vlastniť zostatok. Technicky nemožno bitcoiny uložiť kdekoľvek, a preto má každá bitcoinová adresa tajný kód, ktorý používateľovi pomáha sledovať ich v peňaženke.

Prečo potrebujete bitcoinovú peňaženku?

Bitcoinová peňaženka potrebujeBitcoinová peňaženka je digitalizovaná peňaženka a je zásadná pre získanie bitcoinu a iných kryptomien. Rovnako ako bitcoin je digitálna, decentralizovaná verzia hotovosti, peňaženka je obdobou fyzickej peňaženky. Pre prístup k adrese bitcoinu a uskutočňovanie transakcií je nevyhnutné uložiť dôležité informácie, ako je tajný kľúč.

Podľa potreby si môžete vybrať z rôznych typov dostupných peňaženiek. Každý typ peňaženky má svoje vlastné výhody a nevýhody, pred výberom typu peňaženky to isté vyhodnotte. Keď si vyberiete typ bitcoinovej peňaženky, môžete si vybrať z rôznych dostupných peňaženiek.

Štyri hlavné typy bitcoinových peňaženiek 

  • Desktop Peňaženky: Sú nainštalované na stolnom počítači a poskytujú používateľovi úplnú kontrolu nad ich transakciami. Umožňujú používateľovi vytvárať adresy na odosielanie a prijímanie bitcoinov a tiež pomáha ukladať ich súkromný kľúč. Medzi populárne desktopové peňaženky patria MultiBit, Bitcoin Core, Armory, Electrum atď.
  • Mobilný Peňaženky: Používajú sa na prekonanie ťažkostí s peňaženkami na plochu, pretože tie musia byť pripevnené na jednom mieste. Aplikácia vo vašom telefóne pomáha uskutočňovať platby z ľubovoľného miesta pomocou funkcie „platby priložením“ pomocou NFC skenovaním QR kódu. Bitcoin Wallet, Mycelium Bitcoin Wallet sú populárne mobilné peňaženky, ktoré sa dnes používajú.
  • Web Peňaženky: Umožní vám prístup k vašim bitcoinom odkiaľkoľvek, v prehliadači alebo na telefóne pomocou pripojenia na internet. Jedinou bezpečnostnou obavou však je, že súkromné ​​kľúče sa budú ukladať online. Blockchain a SpectroCoin sú populárne webové peňaženky.
  • Hardware Peňaženky: Pomáhajú ukladať vaše bitcoiny offline a poskytujú tak vysokú úroveň zabezpečenia, aby sa zabránilo podvodnému použitiu vašich coinov hackermi. Elektronicky používa súkromné ​​kľúče a uľahčuje platby. Dve najpopulárnejšie hardvérové ​​peňaženky, ktoré sú dnes v hre, sú Ledger Nano S a TREZOR.
  • Skladovanie v chlade: Je to offline peňaženka poskytovaná na ukladanie bitcoinov. Pomocou chladiarenského úložiska je možné uložiť digitálnu peňaženku na platforme, ktorú internet nepodporuje, a chrániť ju tak pred škodlivým používaním, ako sú napríklad hackerstvo, krádež a ďalšie zraniteľné miesta, ktoré systém môže ľahko utrpieť. Výhodou studeného úložiska je, že poskytuje bezpečné úložisko pre bitcoiny v prípade zneužitia kryptomenového účtu alebo peňaženky.

Bitcoinové peňaženky na výber

1) Bitcoinové jadro

Nie je to len peňaženka na výber, ale aj hlavný bitcoinový klient a má v tomto odbore obrovské postavenie. Bitcoin Core je desktopová aplikácia na oficiálnom webe bitcoinu bitcoin.org. Jediným účelom je posielať a prijímať peniaze v peňaženke a neponúka nákup a predaj. Kľúčovou vlastnosťou je špičkové zabezpečenie a šifrovanie, ktoré uľahčuje aplikácia, ktorá pre každú transakciu používa súkromný kľúč.

Akékoľvek podvodné úmysly nemôžu poškodiť uložené peniaze, čo z nich robí veľmi obľúbenú voľbu. K tomu sa pridáva zjednodušujúca a podrobná štruktúra všetkých vašich faktúr. Aj keď to už bolo povedané, Bitcoin Core je podstatne väčší a náročnejší na zdroje ako ktorákoľvek iná peňaženka.

2) Mycélium

Mycelium je jednou z najobľúbenejších peňaženiek pre Android vďaka svojej skvelej funkčnosti a vysokému zabezpečeniu. Je to hierarchická deterministická bitcoinová peňaženka, čo znamená, že na získanie všetkých budúcich bitcoinových adries používa hlavné „semeno“. Je to aplikácia, ktorá vyžaduje menšiu údržbu a na jej funkcie si človek ľahko zvykne. Pridanie novej peňaženky alebo import peňaženky je na ich rozhraní jednoduché.

Funkciou, ktorá ho odlišuje od ostatných, je to, že používateľ si môže vymieňať bitcoiny s iným používateľom prostredníctvom decentralizovaného systému v rámci svojej funkcie Local Trader. Finančné prostriedky sa medzi používateľmi prevádzajú priamo bez zapojenia tretej strany a vysoko šifrované nástroje na chatovanie sú ďalším bonusom pri diskusii o detailoch.

Všetky transakcie zaradené do poradia bez internetového pripojenia sa uskutočnia po opätovnom pripojení.

3) Bitcoinová peňaženka mSIGNA

Ďalšou možnosťou pre používateľov bitcoinu je, že táto peňaženka ponúka svojim používateľom mnoho jedinečných funkcií. Vynikajúcou funkciou je použitie súborov „Vault“, ktoré sú šifrovanými súbormi.klenba rozšírenie navrhnuté firmou na ochranu používateľských údajov a peňazí.

Súbory trezoru obsahujú všetky údaje vrátane histórie účtu, transakcií a príveskov na kľúče, vďaka čomu sú bezproblémové. Vďaka šifrovanému elektronickému a papierovému zálohovaniu majú dobrý balík rýchlosti a pokročilých funkcií. Napriek všetkej bezpečnosti sú súbory aplikácie Vault stále veľmi náchylné na vonkajšie napadnutie, pretože všetky údaje sú uložené na jednom mieste.

4) Bitcoinová peňaženka Electrum


Je to najrozšírenejšia voľba pre bitcoinovú peňaženku a prichádza ako súčasť OS Tails. Používanie bez OS sa neodporúča, pretože poskytuje osobné informácie centralizovanému serveru. Pomôže vám tiež rýchlo nastaviť silný šifrovací systém a po inštalácii vám poskytne 12-slovný kód, pomocou ktorého môžete získať svoje bitcoiny z dôvodu externého problému..

Electrum je ľahká peňaženka a pripája sa k externým serverom používaným inými klientmi Electrum. Toto nastavenie umožňuje rýchlejšiu synchronizáciu. Je však menej súkromný ako Bitcoin Core a Armory. Electrum sa dá použiť aj na vytvorenie bezpečného offline chladného úložiska.

Ako vytvoriť bitcoinovú peňaženku

  1. Stiahnite si požadovanú peňaženku (alebo si kúpte hardvérovú peňaženku) a vyberte jej príslušnú verziu podľa aktuálneho operačného systému.
  2. Po dokončení sťahovania sa zobrazí sprievodca inštaláciou, ktorý bude pokračovať v procese inštalácie.
  3. Po dokončení inštalácie sa aplikácia spustí a prijatím „Áno“ za poskytnutých podmienok získate prístup k aplikácii.
  4. Otvorte si pri inštalácii účet a získate prístup k svojim transakciám.

Záver

Pri používaní bitcoinu je treba mať na pamäti niekoľko vecí, predovšetkým je potrebné neustále udržiavať viac bitcoinových peňaženiek pre rôzne veci a pri prevode bitcoinu z jednej peňaženky do druhej je prepadávanie bitcoinov mimoriadne povinné..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector