Madencilik kelimesini her duyduğunuzda, terli işçileriz, iri yarı görünümlü mekanik aletler ve loş ışıklı bir yeraltı mağarası aklınıza gelen ilk şeylerden bazılarıdır. Tüm bunlar değişmek üzere. Hepsi kripto para birimleri ve modern dünya üzerindeki etkisi sayesinde, yeni bir tür madencilikle tanıştık; herhangi bir ağır kaldırma veya yer altı mağaralarına inmeyi gerektirmeyen.

Bu tür madencilik teknolojik türdendir. Kalbinizin içeriğine ulaşmak için ihtiyacınız olan tek şey, biraz arka plan bilgisi ve madencilik teçhizatı adı verilen bir madencilik donanımı parçasıdır. Yine de kesinlikle ihtiyacınız olan bir diğer şey, çok fazla elektrik gücüdür, çünkü bu madencilik kuleleri elektriğinizden ucuza gitmeyecek.

En iyi yanı, hepsini kendi başınıza yapabileceğiniz gerçeğidir. Dünyanın farklı yerlerinden madencilerin internet üzerinden bağlantı kurduğu, kaynaklarını bir araya getirdiği ve daha iyi sonuçlar elde etmek için çabalarını yoğunlaştırdığı destek grupları varken, (mecazi) zorluğunuzun meyvelerini elde etmek için hiçbir şekilde bir zorunluluk değildirler. emek.

Bu “destek grupları”, madencilik havuzları olarak adlandırılır ve her bir madencinin, herkesten bir tür birleştirme ücreti tahsil etmenin bir yolu olarak bazı havuz ücretleri koymasını gerektirmelerine rağmen, kazanmayı beklediğiniz kâr miktarı, bunu oldukça önemsiz gösterir..

Şimdi, henüz tahmin etmediyseniz, şimdiye kadar tüm bu sorunların üstesinden gelmenin amacının ne olduğunu merak ettiğinizden eminiz. Bir mağarada mücevherler için madencilik yapmıyorsak, o zaman neden madencilik yapıyoruz? Cevap kripto paralar. Genel olarak başka herhangi bir kripto para birimi için Bitcoin madenciliği veya madenciliği son zamanlarda bir trend haline geldi.

Çok çeşitli karlar ve kurulumu kolay bir düzenleme ile insanlar, madenciliğin fazladan para kazanmanın veya sadece birkaç kripto para biriminde biriktirmenin hızlı bir yolu olduğunu hızla fark ediyorlar..

Kripto para birimleri, özellikle de Bitcoin tarafından sağlanan muazzam ve aşılmaz popülerlikten daha da yararlanarak, madencilik popülerlik çizelgelerinde hızla tırmanıyor ve daha önce Bitcoin veya başka bir kripto para birimi tarafından dokunulan dünyanın tüm bölgelerine ulaşıyor..

Bitmain Antminer L3 İncelemesi

Antminer L3 incelemesiAntminer L3, Litecoins için ideal bir madenci arayanlar için mükemmel bir seçimdir. Şimdi L3, oldukça başarılı olan L3’ün halefi ve ona çok ihtiyaç duyulan bazı özellikler ve birkaç iyileştirme ekliyor. Tüm bunlara detaylı bir şekilde bakıyoruz.

Selefi gibi, L3 de BM1485 yongasını kullanıyor. Neredeyse tam olarak L3 ile çalışır, ancak birkaç istisna dışında. Her şeyden önce, L3 hash hızında muazzam bir artış elde ediyor, bu da önceki modelin sahip olduğu değerin neredeyse iki katı. Ancak iyinin artmasıyla birlikte kötü de yükseldi. L3 ayrıca, L3’ün neredeyse iki katı güç tüketir, bu da enerji faturalarının yalnızca yükseltmeyi planlıyorsanız daha yüksek olacağı anlamına gelir..

ANTMINER L3 İLE BAŞLAYIN

Düşünülmesi gereken şeyler

Hash Rate

Artık yüksek bir hash oranı bir madencide her zaman en çok aranan kalite olduğundan, Antimer müşterilerinin endişelenmek için hiçbir neden ve kutlamak için daha fazla neden bulmamasını sağlamak için büyük çaba sarf etti. L3’ün hash oranı, neredeyse% 100’e kadar yükseltildi, bu da L3’ün sahip olduğu değerin iki katı. Eski model yaklaşık 255 MH / s’lik bir hash oranı sunarken, yenisi son derece etkileyici 504 MH / s’ye çıktı..

Elektrik tüketimi

Şimdi bir madenci satın alırken bir sonraki en büyük faktör, tüketmesi gereken enerji miktarıdır. Karma oranının aksine, bu, minimum ile sınırlandırılması gereken istenmeyen bir miktar olur..


Kabaca kesin bazı hesaplamalar yaptıktan sonra, uzmanlar, yaklaşık 400 W olan Antminer L3’ün elektrik tüketiminin bir yıldaki toplam kârınızın yalnızca% 10’unu oluşturması gerektiğini öğrendi. Bu istatistikler, aynı pazardaki diğer madencilerle karşılaştırıldığında, L3’ü oldukça iyi bir şekilde yansıtıyor.

Ancak konu L3 olduğunda işler biraz karmaşıklaşıyor. Selefi ile karşılaştırıldığında sunduğu artan ve neredeyse iki katına çıkan hash oranı nedeniyle, L3 aynı zamanda yaklaşık 800W olan elektriğin neredeyse iki katını kullanmaktan suçlu..

Ancak, düşünürseniz, durum pek bir değişikliğe uğramamıştır. Her iki karşıt miktar da aynı miktarda değiştirildiğinden, net verimlilik her iki model için de sabit kalır..

Hafif

L3, pastayı burada açıkça alıyor. Yalnızca 2,5 kg ağırlığıyla şaşırtıcı derecede hafiftir ve kolaylıkla taşınabilir. L3 ise o kadar esnek değil. Ambalaj dahil 6,5 kg ağırlığındadır..

Daha ağır öğeler genellikle hafif olanlara kıyasla daha yüksek nakliye maliyeti gerektirdiğinden, nakliye söz konusu olduğunda bir teçhizatın ağırlığının kritik önem taşıdığını unutmayın..

Gürültü Düzeyleri

Madenciler veya madencilik teçhizatları söz konusu olduğunda ortaya çıkan bir diğer kritik faktör de üretilen sestir. Madencilerin çoğu konutlarından çalışmayı tercih ettiğinden, teçhizatın mümkün olduğunca az gürültü çıkarması mantıklıdır..

Üretilen ses genellikle desibel cinsinden ölçülür ve mümkün olduğunca düşük tutulması istenir. L3’e gelince, tek bir fan barındırır ve minimum 60 dB yayar. Buna karşılık, L3 çift fan barındırır ve sonuç olarak, bir ortam sıcaklığında çalışırken 75 dB ila 95 dB arasında herhangi bir yerde gürültü yayar..

Özetlemek gerekirse, L3 yatak odanızın sınırları içinde çalıştırılacak kadar yumuşak olmasa da, aynı zamanda kesinlikle komşularınız için gürültü çıkaracak kadar gürültülü de değil.

Boyut

Herhangi bir makine söz konusu olduğunda, her zaman önemli olan tek şey makinenin boyutudur. Çok hantalsa, o zaman bir donanım parçası ne kadar iyi veya verimli olursa olsun, çalıştırması ve hatta hareket ettirmesi çok güç olacağı için asla tam potansiyeline ulaşamayacaktır. etrafında.

Madencilik teçhizatları için de boyut kritiktir. İnsanlar, madencilerinin kompakt ve az yer kaplamasını tercih ediyor. Her şeyden önce, nispeten küçük bir madenci, sevkiyatları ve paketlemeyi oldukça basitleştirir.

İkinci olarak, eğer donanım yeterince küçükse, belki de onu nereye kuracağınız konusunda fazla düşünmeniz gerekmeyecektir. Mevcut konum işe yaramazsa, ilgili komplikasyonlarla fazla uğraşmadan onu yeni bir konuma taşıyabilirsiniz..

L3’e gelince, aslında sadece 23 cm’ye 13,5 cm’ye 16 cm boyutlarında. L3 ise çok daha büyüktür ve 35 cm’ye 13 cm’ye 19 cm boyutundadır..

Satın alınabilirlik

Antminer L3, hemen hemen tüm büyük perakende satış noktalarında ve Amazon, eBay veya AliExpress gibi e-ticaret platformlarında satışa sunulmuştur. Ek olarak, özel bir kripto madenciliği malzemeleri distribütör web sitesinden de satın alabilirsiniz. Yukarıdaki web sitelerinden herhangi birinden bir L3 siparişi verirken çok dikkatli olunmalıdır çünkü bunların çoğu, satış fiyatının gerçek piyasa değerinin çok üzerinde olduğu saf hileli planlar..

Esasen, belirsiz veya bilinmeyen kripto madenciliği sitelerinden kaçınılmalıdır, çünkü bu, yalnızca müşterilerini kandırmak amacıyla var olan dikkatlice hazırlanmış bir dolandırıcılık olabilir. Burada izlenecek tek temel kural, her zaman tanınmış ve tanınmış bir satıcıdan sipariş vermektir..

Şimdi L3’e gelince, bir sonraki parti yaklaşık 2000 $ ‘a satışa sunulacak, L3 ise şu anda 1500 $’ ın altında bir yerde satışa sunulacak..

Yatırım Yapmak ya da Yapmamak?

İki modeli karşılaştırdığımızda, L3’ün L3’ün iki katı hash oranına sahip olmasına rağmen, net verimliliğin etkilenmediğini kolayca görebiliriz. Ayrıca, önceki model ağırlık, boyut ve gürültü seviyeleri gibi bir dizi parametrede yeni modelden daha iyi performans gösteriyor. Yukarıdakilerin hepsini hesaba katarsak, şu anda bir L3 modunu seçmek kesinlikle daha mantıklı. Bununla birlikte, L3’ün kendi başına harika bir seçim olduğunu ve nihayetinde ikisi arasında seçim yapma kararı, hangisinin daha uygun bir fiyata ve daha kolay bir şekilde mevcut olacağına bağlıdır..

ANTMINER L3 İLE BAŞLAYIN

Bilmeniz Gereken Terimler

Şimdi, kripto para birimi madenciliği olan sürecin derinlemesine konuşmak için, nasıl karlı hale getirilebilir, hangi riskleri içerir ve bundan ne kadar kazanabilirsiniz, sektörden birkaç kritik terime bakmamız gerekir ve Bitcoins veya başka herhangi bir kripto para birimi için başarılı bir madenci olmak için ne gerektiğine iyice bakın.

Blok

Bloklar, kripto para birimi blok zincirini oluşturan şeydir. Blok zinciri olarak adlandırılmasının nedeni, tümü ayrı işlemlerle bağlantılı olan bir dizi bloktan oluşmasıdır. Blok zincirine yeni bloklar eklendikçe, alt katmanlardaki güvenlik ikiye katlanmaya devam ediyor.

Soğuk depo

Soğuk hava deposu, internete bağlı olmayan kripto paralarınızı saklamayı seçtiğiniz herhangi bir yere atıfta bulunmanın bir yoludur. Buna bir örnek, bir donanım cüzdanı olabilir. Soğuk depolar genellikle insanlar paralarını bilgisayar korsanlarından veya diğer kötü niyetli hırsızlık girişimlerinden korumakla ilgilendiklerinde kullanılır..

Merkezi olmayan

Kripto para birimi ağının tüm noktası, merkezi olmayan olmasıdır. Ademi merkeziyet, hiçbir hükümetin, ülkenin veya kuruluşun Bitcoin işlemleri için düzenleyici bir kurum görevi görmemesi ve aslında blok zinciri ve kripto para madencilerinin birleşik çabaları aracılığıyla otomatik olarak yönetilmeleri anlamına gelir..

Yarılanma

Bitcoin ile ilgili olan şey, sınırlı olmalarıdır. Kayıtlı bankalar aracılığıyla sonsuza kadar üretilebilen diğer para birimlerinin aksine, Bitcoin’ler yalnızca belirli bir miktara kadar çıkarılabilir. Aslında, çıkarılan toplam Bitcoin miktarı 21 milyondur. Bundan dolayı ve belki de para biriminin ömrünü uzatmak için, tek bir bloktan çıkarılan Bitcoin sayısı her dört yılda bir yarı yarıya azalır. Bu süreç yarılanma olarak adlandırılır.

Madencilik

Madencilik, blok zincirindeki işlemleri doğrulamanın bir yoludur. Özel bilgisayar donanımı kullanarak karmaşık matematik problemlerini çözerek çalışır. Hangi madenci önce çözüme ulaşırsa, birkaç madeni para ile ödüllendirilir.

Havuz

Madencilik havuzu veya havuzu, kaynaklarını birleştirmek için bir araya gelen ve madencilikte daha hızlı sonuçlar elde etmek için toplu olarak çalışan bir grup madenciyi ifade eder. Nihayet verilen ödüller, havuzun her üyesi arasında eşit olarak paylaştırılır. Bir havuzda olmak genellikle bireysel bir üyenin karlılığını artırır, ancak aynı havuzla ilişkili belirli bir havuz ücreti vardır..

Satoshi Nakamoto

Bu isim, Bitcoins’in mucidi olarak kabul edilen kişi olduğu için Bitcoin tarihi için oldukça önemlidir. Bununla birlikte, isim sadece 2008 yılında yayınlanan bir akademik makalede kullanılan ve Bitcoins’in arkasındaki kavramı ve teknolojiyi özetleyen bir takma addır..

Madencilik Rig Parametreleri

Şimdi fantastik bir madencilik donanımının incelemesine dalmadan önce, bilmeniz gereken birkaç anahtar terim var. Bunlar temelde bir madencilik teçhizatı satın almadan önce göz önünde bulundurmanız gereken temel faktörlerdir. Satın almayı seçtiğiniz madenci tüm bu hesaplarda iyi performans gösteriyorsa, doğru seçimi yaptığınızdan oldukça emin olabilirsiniz..

Hash Rate

Hash, blok zincirinde madeni paralar çıkarmak veya blokları doğrulamak için bilgisayarınız veya madenci tarafından yapılması gereken tek bir matematiksel hesaplamayı ifade eder. Karma oranı, madencinizin tek bir saniyede gerçekleştirebileceği hesaplama sayısını ifade eder. Tipik olarak, karma oranları saniye başına terahash, megahash veya gigahash olarak temsil edilir. Bir madenci için daha fazla hash oranı, operasyonu daha iyi olacaktır.

Enerji tüketimi

Daha önce belirtildiği gibi enerji tüketimi, bir madencinin verimliliği için kritiktir. Donanımın performansıyla doğrudan bir ilişkisi olmamasına rağmen, madenciniz çok fazla elektrik veya güç tüketirse, yatırımlarınız için arzu edilen bir net kar elde etmeme ihtimaliniz oldukça yüksektir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector