Dünya sürekli değişiyor. Ve tüm bu değişikliğe ayak uydurmak için, kendinizi güncel tutmalı ve herhangi bir zamanda neyin trend olduğuna ve dünyanın ne hakkında konuştuğuna dair en son bilgilerle donatılmış olmalısınız. Ve şu anda dünyanın bahsettiği bir şey varsa, o da kripto para birimleridir..

Bitcoin’lerin yatırım piyasası üzerindeki ani ama sıkı hakimiyetiyle başlayan bugün, neredeyse herkes ateşe yakalanmış gibi görünüyor. Hayatlarına hiçbir zaman tek bir yatırım yapmayan insanlar, şimdi çılgınca, Bitcoins ile uğraşan üstün portallar ve değişim hizmetleri arıyorlar. Herkes Bitcoin’in tüm yeteneklerinden yararlanmak ve kendileri için olabildiğince çok kazanç elde etmek ister..

Ve bu sadece Bitcoin değil. Diğer birçok kripto para birimi şu anda yalnızca büyük bir popülerlik dalgası olarak tanımlanabilecek şeyi yaşıyor. Bitcoin’in çok fazla ana akım olduğunu düşünenler için, daha birçok benzer seçenek mevcut. Litecoin, Dash ve Ethereum gibi seçenekler, yatırım yapmak için şu anda karlı ve ilginç emtiaların uzun listesinden sadece birkaçıdır. Ama her şey nerede başladı?

Bazıları bunun 2009’da Satoshi Nakamoto’nun Bitcoin para birimini ‘icat ettiği’ zaman olduğunu söyleyebilir. Bitcoins kısa bir süre sonra popülerliğini kaybetmiş olsa da ve kısa süre sonra neredeyse hiç kimsenin onlardan bahsetmediği bir dönem olmasına rağmen, birkaç yıl önce oranları tam anlamıyla tavan yaptığında müthiş bir geri dönüş yaptılar. neredeyse inanılmaz görünen yüksek zaman.

Şimdi Bitcoin’lerin başarısı, kripto para birimlerinin tüm alanını sonuna kadar açık bıraktı. Çok geçmeden, insanlar bu para birimlerinin her çeşidine aktif olarak ilgi duymaya başladılar ve paralarını bunlara yatırmaya istekli oldular. Şirketler kuruldu, girişimler kuruldu ve hatta finans sektöründeki mevcut kurumsal devler, kripto para birimlerini hizmetlerine ve ürünlerine entegre etmek için kurslarını değiştirdiler..

Ancak buradaki soru şu ki, bu büyük planın bir parçası olmanın tek yolu yatırımlar mı? Bunlara gerçekten sahip olmak için Bitcoin satın almak gerekli mi? Cevap hayır. Onlara madencilik yaparak bile sahip olabilirsiniz, bu antminer S7 incelemesinde bunu mümkün kılacak böyle bir madenci hakkında konuşacağız..

Antminer S7: Başlarken

antminer s7 incelemesi

Şimdi bir madenci arama işinizi kolaylaştırmak için, bu makalede Antminer S7 hakkında çok konuşulanları gözden geçireceğiz. Antminer, özellikle Bitcoin madenciliği ASIC donanımına hitap eden, kripto para madenciliği dünyasında oldukça popüler olan bir marka adıdır..

S7, Antminer tarafından piyasaya sürülen uzun bir madencilik teçhizatı serisindeki diğerlerinden biri olur ve bunların tümü kendine özgü özelliklere sahiptir ve özelliklerine ve özelliklerine bağlı olarak farklı türden izleyicilere hitap eder..

Şirket tarafından şimdiye kadar piyasaya sürülen en popüler setlerden biridir ve 2015 yılında piyasaya sürülmesine rağmen, benzersiz özellikleri ve kitlesel çekiciliği sayesinde hala müşteri çekmeye devam etmektedir..

S7’nin olduğu kadar popüler olmasının ve şu anda 19. üretim grubuna girmesinin nedenlerinden biri, tükettiği güç miktarına göre oldukça yüksek bir hash oranı sunmasıdır. Benzer bir hash oranına sahip başka herhangi bir makine için, tüketilen güç büyük olasılıkla çok daha yüksek olacaktır ve yine de S7 bunu ekonomik olarak yapar. Uygun fiyatlandırma ve güçlü performans odaklı operasyon, S7’ye diğerlerine göre bir üstünlük kazandıran iki daha çok arzu edilen faktördür..

28nm BM1385 ASIC yongası ile güçlendirilen S7, üç farklı panele yayılan 135 kadar güç yongasından oluşur ve sıcaklık, sistemin içine monte edilmiş çift fanlar kullanılarak düzenlenir. Metal kasa için basit bir dil ve oluk sistemi, birden fazla madencinin kusursuz bir şekilde düzgün ve organize bir şekilde düzenlenmesine izin verir.

ANTMINER S7 İLE BAŞLAYIN

Güç kaynağı


Antminer S7 ile bir güç kaynağı için en uygun seçenek, muhtemelen Bitmain’in 1600 Watt’lık APW3 güç kaynağı ünitesidir. Bu birim, birlikte çalışmak ve Bitcoin madencilerine güç sağlamak için özel olarak tasarlanmıştır. En dikkate değer özelliklerinden biri, madenci ile priz arasındaki gücün yalnızca marjinal% 7’sini kaybettiği için yüksek düzeyde güç verimli olmasıdır..

Gereksinimlere göre, tam kapasitede çalışması için minimum 205 Volta ihtiyaç duyacaktır ve işlemleri gerçekleştirmek için gerekli olan 16A güç kablosuyla birlikte paketlenmiş olarak gelmez. APW3 hiçbir şekilde uygun fiyatlı bir birim olmasa da, madencinizde yapmak istediğiniz gelecekteki yükseltmeleri her zaman destekleyeceği için aslında sizin için ekonomik bir anlaşma olabilir. Örneğin, aynı seriden çok konuşulan, performans odaklı ancak güce aç cihazı, S9’u kolayca destekleyecektir..

APW3 için değilse, Antminer S7’nizi çalıştırmak için yeterli watt değerine sahip olması koşuluyla herhangi bir ATX PSU’yu kullanabilirsiniz..

Fiyat

Şimdi, S7 zaten uzun süredir mağazalarda bulunurken, yıllar boyunca onunla ilişkili önemli bir fiyat düşüşü yaşandı. Başlangıçta, şu anki oranındaki S9’a benzer şekilde, 2000 $ ‘dan iyi bir fiyatla piyasaya sürüldü. Ancak bugün, Bitmain’de S7’nin fiyatı, nakliye ücretleri hariç, önemli ölçüde düştü. Bunun dışında, yeni veya ikinci el modeli seçmenize bağlı olarak eBay’den 545 $ veya 500 $ fiyatla alınabilir..

S7-LN’ye göre nakliye hariç ve eBay’de sırasıyla yeni ve ikinci el modeller için 439 dolar. Artık yeni modeller pazara girmeye devam ettikçe ve S9 gibi cihazların yeni kalabalığın favorileri olduğu kanıtlandıkça, S7 fiyatlarının daha da düşmesi bekleniyor..

Karlılık

Şimdi, bir Bitcoin madenciliği teçhizatının en önemli olan bir yönü varsa, o da ürünün karlılığıdır. Bir madenci teçhizatı işletmek, kaynaklarınızın çoğunu alır. Her şeyden önce, teçhizatın taşınması gereken maliyet var ve ikincisi, madenci tarafından tüketilen ve enerji faturalarınızda ve tüketiminizde ani artışa yol açabilecek aşırı güç var..

Şimdi ortalama bir hane için,% 2,5’lik bir havuz ücreti, kWh başına 15 sent enerji maliyeti ve çıkarılan blok başına 12,5 BTC’lik bir blok ödül olduğunu varsayıyoruz. Şimdi yukarıdaki özellikler için, ayda 18 $ ve yılda yaklaşık 223 $ kaybediyor olacaksınız. Hesaplamalara yakından bakarsanız, enerji için normal fiyatlarla ödeyen herhangi birinin S7’yi kullanırsa gerçekten daha zengin olmayacağını göreceksiniz. İndirimli elektrik fiyatlarına sahip insanlar için, iyi bir seçenek gibi görünebilir..

Güç tüketimi

Güç ile ilgili hususlara göre S7, oda sıcaklığında makul bir 1293 Watt güç çekiyor. Sıcaklık bunda bir faktör olur çünkü çevredeki ortam ne kadar ısınırsa, üniteyi yeterince soğuk tutmak için fanlar tarafından harcanan enerji o kadar fazla olacaktır. S5 ile karşılaştırıldığında S7, enerji bölümünde iki kat daha verimlidir ve Gigahash başına yalnızca makul bir 0,25 J güç ister..

Lite sürümü veya S7-LN’ye gelince, yaklaşık 700 W çeker ve yaklaşık 0,25 J / GH tüketir..

Sıcaklık

Bir BTC madencisini çalıştırırken muhafaza edilmesi gereken bir ortam sıcaklığı vardır. Cihazın öngörülen sıcaklıktan çok daha fazla ısınması durumunda, fanların üniteyi soğuk tutması gittikçe zorlaşacak ve sonuç olarak, performans problemlerindeki artışla birlikte güç tüketiminiz büyük ölçüde artacaktır..

S7 normal ve lite versiyonlarının her ikisi de benzer ikili 12038 fanlar tarafından soğutulduğundan, aslında her ikisinin de tam kapasitede ve herhangi bir hıçkırık olmadan çalışması için yaklaşık aynı 40 ^ C-70 ^ C’ye ihtiyaç duyması mantıklı geliyor..

Karar

Satın almak için oldukça hevesli olanlar ve S9’un fiyatında bir düşüş yaşamasını bekleyemeyenler için, S7 muhtemelen makul büyüklükte karlar için en iyi seçenektir. Orijinal sürüm beklentilerinizi karşılamayabilir, ancak daha ucuz güce erişiminiz varsa ve cihazda bazı akıllı ve iyi planlanmış ince ayarlamalara hazırsanız, aslında S7’yi çok karlı ve uygun bir madenci teçhizatına dönüştürebilirsiniz. kendin için.

ANTMINER S7 İLE BAŞLAYIN

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector