Çoğu tanıdık Bitcoin madencisi, madencilikte ve sağlıklı karlar elde etmede artan bir zorlukla karşılaşmaya başlıyor. Bitcoin endüstrisini teşvik eden muazzam büyüme, anında memnuniyet arayan madenciler arasında daha iyi karlılık ihtiyacını da artırdı. Çin’de madenciliğin en makul olduğu yerde bir kar birikimi var gibi görünüyor ve Çin’in rekabet avantajının, kar bağımlı birkaç madencinin piyasadan çıkarılmasıyla sonuçlandığını görüyoruz. Sürdürülebilirliği kendileri için artırmak amacıyla, çoğu ev madencisi karlılığı artırmak için en verimli seçenekleri arıyor..

Madencilik topluluğunu rahatlatacak şekilde, pazara son derece verimli ve güçlü bir madenci – Antminer S9 – tanıtıldı. Antminer S9, yıllar içinde olumlu bir yatırım getirisi yarattı ve daha küçük ve hobi madencileri için oyun değiştirici olduğunu kanıtladı. Bitcoin endüstrisinde en çok aranan ASIC madencisi haline geldi.

Antminer S9’un Arka Planı

antminer-s9-incelemesiÇok uzun zaman önce, Bitcoin madenciliği sadece oyun GPU’ları kullanılarak mümkündü. Madenciler ve madencilik çiftliklerindeki hızlı artışla, madencilik havuzu doydu, böylece evde madencilik olasılığı azaldı, çünkü hiçbir GPU gerekli Bitcoin hashrate’ini sağlayamaz..

Zamanı geldi Bitmain, Çin merkezli bir şirket devreye girdi ve yalnızca madencinin erişebileceği bir dizi ASIC’i piyasaya sürdü, aynı zamanda iyi bir yatırım getirisi sağlayarak hobi madencilerinin ve sıradan insanların kendi alanlarını yeniden bulmasına olanak tanıdı.

Popüler ürünleri şunlardı: Antminer R4 ve S7, ancak en sonuncusu S9 tüm Bitcoin madenciliği zorlukları için tek noktadan bir çözümdür. 16nm çip teknolojisini kullanan birinci sınıf bir ASIC madencisi olan S9, madencilik topluluğunda anında popüler olmasını sağlayan üstün bir hashrate sağlar.

Antminer S9’un en ucuz fiyatını kontrol edin!

Antminer S9 hakkında bilinmesi gerekenler

Piyasadaki En Güçlü Madenci

12.93 TH / s’lik bir hash oranıyla S9, piyasadaki en güçlü madencilerden biri olarak biliniyor. Bu, ayda yaklaşık 330 ABD doları gelir sağlar, bu da her ay yaklaşık 0,33 Bitcoin üretebileceği anlamına gelir, ancak oranlar her zaman sabit bir belirsizlik durumundadır..

Tüketilen güç açısından çok verimlidir ve piyasadaki diğer tüm madenciler arasında en az miktarda enerji / elektrik israfına neden olur. Ancak, tüm güç maliyetlerinin bulunduğunuz yere özgü olduğunu ve madencilik havuzu ücretleri ile donanım harcamalarının dahil olmadığını unutmayın..

Piyasadaki en pahalı madenci

Fantastik madencilik yetenekleri sayesinde, Antminer S9, 2100 $ fiyatla piyasadaki en pahalı madencilerden biridir ve eBay’de mevcuttur. Maksimum kar elde etmek için, ek elektrik maliyetlerini de göz önünde bulundurarak minimum 10 aylık bir madencilik süresi gereklidir..

Bahsedilen dönemde, madencilik zorlukları ve döviz kurları gibi birçok faktör dalgalanabilir ve bu nedenle, yatırımda bile bir kırılma beklenmeden önce kesin süreyi tahmin etmeyi zorlaştırır. Ancak, madencileri daha düşük oranlarda ve benzer özelliklerde satmayı hedefleyen pazardaki küçük madencilik üreticilerinin rekabeti nedeniyle fiyatın düşmesi bekleniyor..

Güç kaynağı

Antminer eklentileri desteklemez ve ek 150 dolara mal olabilecek bir PSU (güç kaynağı birimi) satın almak gerekir. APW3-12 1600 W, yalnızca resmi web sitelerinde bulunmayan, aynı zamanda Amazon veya eBay gibi çevrimiçi perakendecilerden de satın alınabilen Antminers üreticisi (Bitmain) tarafından önerilmektedir..


EVGA SuperNOVA 1300 W gibi eski bir madenciden bir PSU da kullanılabilir.İlk yatırım maliyetlerini artırabilecek APW3 PSU’yu satın almak her zaman en iyisidir, ancak eski PSU’ların benzer aralıklarında olduğundan çok fazla yaratmaz. para sıkıntısı.

Bitmain’den satın alınırsa 90 günlük garanti

Bitmain, müşterilerine belirli koşullarla birlikte gelen 90 günlük bir garanti sunar. Madencinizi overclock ederseniz, yani onu tasarlanan ve maksimum miktardan daha yüksek bir hızda çalıştırırsanız veya uygun olmayan bir güç kaynağı kullanırsanız garanti geçerli değildir..

eBay ayrıca madencilere garanti konusunda iyi bir teklif sunuyor.

Bir S9 yerine birden çok S7

Madenciler S7 modelini, bir S9’un hash gücünün% 33’üne yakın olduğu ve çok daha düşük bir fiyata sunulduğu için düşünüyorlar. S7 başına beklenen hash oranı 4,37 TH / s’dir, ancak bir madenci bu tür üç cihazın kullanımını düşünürse, bir S9’un eşdeğer hash oranı elde edilebilir. Eski model daha düşük bir fiyattadır ve çok aranmaz, bu nedenle kolayca elde edilebilir..

Bununla birlikte, Antminer S7, bir S9’dan daha az enerji verimlidir, bu da onu yalnızca güvenilir ve ucuz güç kaynaklarına sahip madenciler için uygun bir seçenek haline getirir..

Güç tüketimi

Antminer, piyasadaki en enerji verimli madencilik cihazlarından biridir. S9 ve ayrı güç kaynağı 220 V elektrikle çalışır. Gigahash başına 0,1 Joule’e yakın kullanır ve toplam güç tüketiminin yaklaşık 1350 W olması beklenir. Antminer S9 çok fazla ısı üretir, bu nedenle ayrı bir yere yerleştirilmesi önemlidir..

Tüm S9’lar eşit şekilde yaratılmaz

Bitmain, Bitcoin madencilerini her parti diğerinden farklı olacak şekilde bireysel partiler halinde satıyor, bu nedenle müşterinin 12.93 TH / s yerine yalnızca 11.85 TH / s hash oranına sahip bir madenci satın alması oldukça olası. Bu, tüm alıcıların satın almadan önce madencinin tam özelliklerini bilmesini zorunlu kılar..

Daha güçlü partilerin hızla tükenmesi muhtemeldir, bu nedenle çoğu web sitesinde madenci yalnızca 11.85 TH / s satın alınabilir. Bununla birlikte, eBay gibi çevrimiçi ticaret platformları, daha eski ve daha güçlü modeli satmak isteyen insanlara sahip olacak. 11.85 TH / s versiyonu, daha güçlü versiyonundan çok daha düşük fiyatlandırıldığından, daha yüksek fiyatlardan dolandırılma şansı çok düşüktür..

16 çipli Nanometre teknolojisi

28 nm tasarımdan büyük bir yükseltme, S9’un üretiminde kullanılan 16 nm üretim sürecidir ve bu, ona daha iyi performans için ek bir avantaj sağlar. 10 nm’lik bir tasarım devam etmektedir, bu nedenle, bilgi işlem performansını ve etkin güç kullanımını iyileştirmenin bir yolu olarak yarı iletkenlerin minyatürleştirme eğilimini sürdürmektedir..

Gürültü ve soğutma

S9 madenci son derece sıcaklığa duyarlıdır ve kararlılığı korumak için çok fazla soğutma gerektirir. 16nm yongaların kolay tükenmesini önlemek için, madenciyi ayrı bir odada veya maden çiftliğinde barındırmanız önerilir. S9 aynı zamanda oldukça gürültülü, 77-80 dB’ye yakın gürültü üreten iki ağır boyutlu yüksek devirli fan eşlik ediyor..

S9, havalandırmalı ve geniş alanlarda oldukça iyi performans gösterir. Sistem hava soğutmalıdır ve yapısı bağımsızdır, bu nedenle bakımı ve servisi daha kolaydır.

S9 kurulumu

Madencinin kurulumu nispeten kolaydır. Yerleşik web asistanı, kurulum işlemi için basitleştirilmiş ve kolay yardım sunar. Ürünü temin ederken, nakliye sırasında oluşmuş olabilecek gevşek ısı emicilerini kontrol ettiğinizden ve kapsamlı bir kontrol yaptığınızdan emin olun. S9, madenciye ve bir tahtaya 9 konektörle birlikte gelir, bu nedenle önce kontrol panosu güç kablosunu hash kartı kablosuna bağlayın..

Sonraki adım, PSU güç kablosunu denetleyicideki Antminer PCI-e konektörüne bağlamaktır. Kurulumu tamamlamak için devam edin ve ETH kablosunu takın. Arayüz nispeten basittir ve Bitcoin düğümlerine bağlanmak da aynı derecede kolay bir süreçtir.

Cüzdan ve madencilik havuzunu yapılandırma

Madenci internete bağlandığında kendi IP adresini oluşturur. Madenciyi yapılandırmak için, bu IP adresine giriş yapmanız gerekir. Bilgisayarınızda Antminer IP’nin çalıştığından emin olun ve bunu Antminer IP’sini web tarayıcısına kopyalamak için kullanın. Madenci durumu, hash frekansı, sıcaklık ve diğer istatistikler artık kontrol edilebilir.

Kullanıcı, Bitmain’in kullanıcı kimlik bilgilerini kullanarak Antpool’a giriş yapabilir. Antminer kullanıcı arayüzü, kullanım kolaylığı sağlamak için oluşturulmuştur. Kullanıcının madencilik yapmadan önce yalnızca cüzdan adresini ve madencilik havuzu durumunu girmesi gerekir. Ayrıca yeni sürümlerle özelleştirilebilir ve yükseltilebilir.

Verimlilik ve YG

S9, 14TH / s’lik bir çıktı verebilen son derece güçlü bir Bitcoin madencisidir. Bu, ek elektrik maliyetlerine bağlı olarak her gün yaklaşık 4,5 – 5,8 dolar değerinde Bitcoin karına yol açar. Ortalama elektrik maliyeti 0,1 $ / KWH ile yıllık tahmini gelir 2100 $ ‘dır. Madenci 1,6 W’lık bir güç kaynağına ihtiyaç duyacak ve hepsini bir araya getirecek olursak, güç kaynağı dahil bir S9’un ortalama fiyatı 1500 dolar civarında, bu da yıllık tahmini gelirin yarısına yakın..

Bununla birlikte, madenciler, eşzamanlı olarak o noktada madencilik yapan insan sayısına bağlı olarak madencilikte artan zorluk olasılıklarını her zaman göz önünde bulundurmalıdır. Madeni paranın fiyatı, artan Bitcoin madenciliği zorluklarına ve küresel trendlere ve hashrate rağmen gelirde istikrarlı bir istikrar gösteren artan Bitcoin madenciliği seviyesiyle de arttı..

S9 ile hobi madenciliği?

Çoğu madenci S9’a ve diğer gelişmiş donanıma geçerek zorlukları artırarak gelecekteki kârlılık şansını düşürür. S9, pahalı olmasına rağmen mükemmel bir donanım parçasıdır, çok yönlü madencilik alanında değerini kanıtlamıştır. Bitcoin madenciliğinin oynaklığı nedeniyle kârdaki süreklilik oldukça öngörülemez olsa da, önceki ASIC madencilerinden daha karlı kalma olasılığı daha yüksektir..

S9’a alternatif

Bitmain ve diğer kripto para birimi donanım üretim şirketlerinden gelecek sürümler, S9’a iyi alternatifler. Diğer bir alternatif, kendi artıları ve eksileri ile birlikte gelen S7 sürümüdür. Bununla birlikte, S7, daha güçlü olan ikinci versiyonundan daha ekonomiktir..

Antminer S9’un Faydaları

Antminer’in muazzam hash kapasitesi, mükemmel bir performans sağlar. Doğru madencilik havuzları ve minimalist güç maliyetleri ile S9, herhangi bir hobinin satın alabileceği en çok arzu edilen ve karlı madencidir. Önceki modellerle karşılaştırıldığında, bu makine büyük bir yatırım getirisi sağlayabilir. Bitmain’in gelişmiş teknolojisi sayesinde S9, son derece güç verimlidir ve S7 ve ondan önce piyasaya sürülen diğer donanımlarla karşılaştırıldığında.

S9’lar basitleştirilmiştir ve az bakım gerektirir. Bu nedenle, ister yalnız bir madenci, ister bir hobici olun, donanımınızın kalitesi, daha yüksek bir maliyetle gelse bile, çok büyük bir gerekliliktir. S9 bağımsız bir birim olduğundan, Bitcoin düğümlerine erişmek için başka bir bilgisayara ihtiyacınız vardır, çünkü makine web yönetimi için yerleşik bir porta sahiptir..

Artıları

Kaydedilen en yüksek hash oranı olan 14 MH / s’ye sahiptir ve GH / s başına yalnızca 0.1 Joule kullanarak son derece enerji verimlidir. Madenciler kendi başlarına iyi inşa edilmiş ve sağlam makinelerdir ve çok az hareketli parçaya sahiptir. Her birine üç adet hashboard eşlik ediyor. BitMains mühendislik ekibi, dünyanın en güçlü madencisini yaparken her detayın önemini göz önünde bulundurdu. Antminers kontrol kartını CoreSight özellikli hızlı Dual ARM Cortex A9 mikroişlemci ile entegre ettiler.

Ayrıca kazılan blokların hemen gönderilmesini sağlamak için Gigabit Ethernet’i destekler. S9’un her bir çipi, yüksek kaliteli Alüminyum alaşımdan yapılmış bir soğutucuya tutturulmuştur. S9’un kasası da aynı malzemeden yapılmıştır. Serbest bırakılan sıcak hava, her iki uca yerleştirilen bilgisayar kontrollü fanlar yardımıyla hızla daha soğuk havayla değiştirilir..

Eksileri

Pahalıdır, fiyatı 2100 ABD dolarıdır ve kullanıcının ayrıca satılan ek bir güç kaynağına başvurması gerekir..

Antminer S9’un en ucuz fiyatını kontrol edin!

Sonuç

Antminer uygulanabilir ve konumunuz, harcayabileceğiniz bütçe ve garantili kar güvencesi gerekliliği gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak seçenekten sonra aranır. Düşündükten sonra, Antminer, Bitcoin madenciliği için en uygun ve güvenli seçenektir ve para birimlerinizi Bitcoin’e dönüştürmenin daha karlı bir yoludur..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector