Kripto para birimleri yeni değil. Bitcoin’in başarısıyla geldiler ve o zamandan beri trend oluyorlar. Basit bir yatırım süreciyle başlayıp ardından yatırımlarınızın meyve vermesini beklerken, bugünlerde çok daha fazla seçenekle oynayacaksınız..

Kripto para piyasasında o kadar çok farklı yol ortaya çıktı ve kendilerini sağlam bir şekilde kurdular ki, dünya nüfusunun yarısı şimdi onlarla hokkabazlık yapıyor ve bu süreçte oldukça önemli karlar elde ediyor gibi görünüyor. Yaratılan niş, diğer önde gelen ticari girişimlerden daha az karlı değildir ve bugün para kazanmanın en hızlı yollarından biridir..

Ancak, her şeyin yatırımlarla ilgili olduğunu düşünüyorsanız, daha fazla yanılıyor olamazsınız. Kripto para birimlerine yatırım yapmanın en sevdiğiniz Altcoin’lerle uğraşmanın tek yolu olduğu günler geride kaldı, bu günlerde başka bir harika seçeneğiniz var.

Elbette, kripto para birimi madenciliğinden bahsediyoruz, kripto para birimi ticaretinin ortaya çıkan yeni bir formu, Bitcoin için kendi kendinize madencilik yapmanıza olanak sağlarken, aynı zamanda yalnızca yaptığınız karlardan ve yaptığınız harcamalardan tek başına sorumlu oluruz..

İşte bu yazımızda sizlere, piyasaya çıkan en popüler ve yeni çıkan madencilerden biri olan AvalonMiner 741 incelemesini sunuyoruz. Bu donanım parçasını, özelliklerine ve benzersiz özelliklerine, artıları ve eksileri ile birlikte derinlemesine analiz ediyoruz..

The AvalonMiner 741 İncelemesi

AvalonMiner 741 İncelemesiCanaan, piyasadaki birçok Bitcoin ve kripto para madencisi üreticisinden biridir. Şirket, yıllar içinde hızlı bir büyüme gösterdi ve bazı harika makineleri ortaya çıkarırken önemli karlar elde etmeyi başardı..

Müşterileri büyük ölçüde memnun kalır ve iyi bir üne sahip bir şirket olarak, ürünlerinden herhangi birine yatırım yapmayı seçerseniz, paranızın doğru ellere gideceğinden emin olabilirsiniz..

Canaan’ın en son modeli olan Avalon 741, önceki ve eşit derecede başarılı olan Avalon 721 modeline göre büyük bir gelişme olarak lanse ediliyor. Avalon 721 iyi bir hash oranına sahipken, 741 bir adım öne geçti ve bu değeri iyileştirdi.

İlk bakış & Nakliye

Bir madenciyi diğerlerinden ayıran birçok şeyden biri, müşteriye ulaşma şeklidir. Tabii ki, bu aslında büyük ölçüde ürünü satın almayı seçtiğiniz yere bağlıdır, ancak çoğu gerçek makineye de bağlıdır..

Avalon 741’e gelince, onu herhangi bir transit aksaklık veya hasardan daha fazla korumak için düzgün bir ambalaj içinde ve özel bir kutu içinde geliyor. Tüm bunlar, taşıma sırasında sürüş sert ve engebeli olsa bile, gerçek ünitenin içeride güvende kalmasını ve donanımın herhangi bir çizik veya gevşek parçadan etkilenmemesini sağlar..

Birlikte gönderildiği aksesuarlara gelince, madenci ile sisteminiz arasında bir bağlantı kurmak için gerekli olan bağlantı kablosunu ve üniteyle birlikte bir USB dongle’ı alacaksınız. Bununla birlikte, Canaan denetleyiciyi Avalon 741 ile birlikte göndermediğinden hafif bir rahatsızlık vardır. Denetleyici aslında ayrı satılır..

Şimdi, bir kripto para birimi madencisinin performans değerlendirmesi olarak kullanılan birçok şeyden en önemlilerinden biri, madencinin etkili bir soğutma sistemine sahip olup olmadığıdır. Gerçek şu ki, bu madencilerin çoğu zaman çok fazla ağır kaldırma yapması gerekiyor. Blok zincirini kazmaktan ve işlemleri doğrulamaktan sorumludurlar ve bu süreçte sizin için kripto paraları bile çıkarırlar..

Doğal olarak, tüm bu işlemler makineye zarar verir ve ısınma eğilimindedir, bu nedenle bu cihazlara çalışma sırasında onları serin tutmak için özel soğutma sistemleri monte edilir. Bu sistemler, bir veya iki adet temel fan ve ısıyı dışarıda tutmak için bazı yapısal modifikasyonlardan oluşur..


Avalon 741’e gelince, ünitenin arkasından havayı yönlendirmek ve daha iyi yönlendirmek amacıyla ünitenin fanına takılı bir başlık ile birlikte gelir. Bu aslında diğer madencilik teçhizatlarına takılan normal standart fanlardan hoş bir değişiklik..

Bu tür standart fanlar, madencinin her iki tarafına da cıvatalıydı, ancak Avalon 741’de uygulanan sistem, üniteyi soğutmada ve daha hızlı bir hızda çok daha etkili olabilirdi. Ek olarak, fazla ısıdan daha fazla kurtulmak için, tüm ısıyı tek bir yerde toplayarak atmayı amaçlayan özel bir ısı emiciniz vardır. Bu ısı emiciyi doğada şekillendirilmiş ve PCB kartlarının üstündeki ön ızgaraya yerleştirilmiş bulacaksınız..

Kurulum ve Kullanım

Her yeni cihazda olduğu gibi, alıcıları en endişeli yapan faktörlerden biri genel kurulum ve kullanım kolaylığıdır. Bir cihaz çalıştırılamayacak kadar karmaşık olma eğilimindeyse, piyasada büyük bir olasılık olmayacak, ancak nispeten daha basit işlemlere ve yüksek kullanım kolaylığına sahip cihazlar genellikle kendilerine bir isim kazanmayı daha kolay bulacaktır..

Avalon 741’e gelince, neyse ki, kurulum olabildiğince basit. Madenciyi çalıştırmaya ve Bitcoin için madencilik yapmaya başlamak için tek yapmanız gereken, cihazın donanım yazılımını indirmek ve görüntüyü doğru mikro SD veya SD karta yazmaktır. Bunu yaptıktan sonra, geriye sadece denetleyiciyi daha önce bahsettiğimiz USB dongle’a takmak ve kabloları Avalon 741 teçhizatınıza bağlamak..

Güç düğmesini kontrol cihazının yanı sıra donanımı da açın. Ardından, IP adresini bulmak için istediğiniz herhangi bir IP arama aracını kullanma esnekliğine sahipsiniz. AngryIP kullanmanızı öneririz, ancak size en uygun hizmeti kullanmakta özgürsünüz. Bundan sonra, yolun geri kalanında size rehberlik edecek çok tanıdık ve arkadaş canlısı Canaan yazılımına sahip olduğunuz için her şey sorunsuz bir seyirdir..

Madencinin arayüzüne gelince, oldukça düzenli ve tanınması ve anlaşılması oldukça basit. Avalon kullanıcıları bunu anında tanıyacaklar ve tanımasalar bile, bu grafik arayüz sizde hızla büyüyecek.

Havuz bilgilerinizi girmek için yani bir madencilik havuzunun parçası olmanız ve madencilik faaliyetlerinizi bir grup atmosferinde tutmayı tercih etmeniz durumunda öncelikle oldukça kolay bulacağınız konfigürasyon sekmesine girmeniz gerekmektedir. Ayrıntılar girildikten sonra, sadece kaydet düğmesine tıklayın ve teçhizatınızın canlandığını ve madenciliğe başladığını göreceksiniz..    

Daha ince ayrıntılar ve gelişmiş özellikler için gelişmiş sekmesine gidin. Burada açık WRT panellerini yapılandıracaksınız. Bunların ne olduğunu bilmiyorsanız ve ne yapacağınız konusunda hiçbir fikriniz yoksa, bu seçeneği olduğu gibi bırakmak ve en ufak bir şekilde karıştırmamak en iyisidir..

Sonuç olarak, Canaan size herkes tarafından anlaşılabilecek oldukça iyi tasarlanmış, sağlam ve karmaşık olmayan bir kullanıcı arayüzü sağladı ve aynı zamanda özellik eksikliği olarak adlandırılmayacak kadar ince..

Airform Soğutma Teknolojisi

Avalon 741 doğası gereği sadece Avalon 721’in bir yükseltmesidir. Doğal olarak, Avalon 721 tarafından benimsenen orijinal özelliklerden çok fazla sallanması beklenmiyordu. Ancak, 741 tamamen farklı bir yolda görünüyor. Pazarda kendine benzersiz bir alan yaratmayı başardı ve popülerlik listelerinde hızla tırmanıyor.

Avalon 721 72 çiplik bir set kullanırken, Avalon 741 güçlü ve delikli 88 çiplik bir set ile birlikte gelir. Bununla birlikte, kullanılan çip miktarındaki büyük artışın gizli bir dezavantajı da olabilir. Gerçek şu ki, daha fazla cips orantılı olarak daha fazla soğutmaya ihtiyaç duyuyor.

Bu nedenle, 741’in yüksek miktarda güç tüketecek daha sağlam ve güçlü soğutma mekanizmalarına ihtiyaç duyduğu düşünülüyordu. Ancak birim bu konuda da oldukça verimli bir yol bulmayı başardı. Yeni modelde uygulanan soğutma mekanizması, yeni Airform teknolojisine aittir. Bu uygulamaya göre, ünitenin akıcı tasarımı, havanın ünite boyunca huni edilmesini sağlar..

Kanallı hava aslında diğerlerinden daha hızlı ısınmaya eğilimli alanlar söz konusu olduğunda çok daha büyük bir boyut alır. Bu, çok daha yumuşak ve daha iyi bir ısı dağıtma sistemi sağlar. PCB’ye gelince, her iki tarafına da ısı emiciler monte edilmiştir ve ayrıca muhafaza, havayı üzerlerine etkili bir şekilde aktarır..

Yeni soğutma tasarımına göre, ısı alıcıları doğada inceltilecek şekilde tasarlanmıştır. Girişte dar bir şekilde başlarlar ve biz tahtaya monte edilmiş çiplere doğru ilerledikçe genişlemeye devam ederler. Ayrıca yüzey alanını genişleterek ısının uzaklaştırılacağı alan daha fazla alması için kanatçıklar üzerlerinde oluklar olacak şekilde tasarlanmıştır..

Ön kısım da çok daha açık olacak şekilde değiştirildi, bu da daha yüksek hava hacimlerinin sisteme girmesine ve ünitenin arka tarafından çıkmadan önce yüksek hızlarda hareket etmesine etkili bir şekilde izin veriyor. 741’in gerçek fanına göre, çok olmasa da 721’inkinden biraz daha yüksek. 4 ft mesafeden 56 dB’de, yine de evinizde çalışacak kadar yumuşaktır, ancak tam olarak bir oturma odası düzenlemesi önermiyoruz..

istikrar

Şimdi birimin istikrarından bahsetmek gerekirse, bu yine 721’den oldukça istenen bir yükseltmedir. Tüm kripto para madencilerinin istikrarlı olması tercih edilir. Çok fazla ağır işlem yapma eğiliminde olduklarından, sistemlerinin sabit kalması ve herhangi bir hıçkırık olmadan sorunsuz çalışması sağlanmalıdır..

741 üzerinde birkaç test yaptık ve birimin ortalama 7,7 ila 7,8 TH / s hash oranları arasında olduğunu öğrendik. Bu testleri BTC.com ve Kano madencilik havuzlarında gerçekleştirdik. AvalonMiners’ın pazardaki sağlam itibarı düşünüldüğünde, aldığımız sonuç pek de şaşırtıcı değildi..

741, kendinden önceki diğer modellerin çoğunda olduğu gibi, stabilite söz konusu olduğunda oldukça sağlam. Ciddi bir madenciyseniz ve aynı anda bir değil, çok sayıda madenci çalıştırma eğilimindeyseniz, etkin bir şekilde bir madenci çiftliği işletiyorsunuz..

Şimdi bu tür madenciler için, Avalon 741, tek bir kontrolörde beş veya daha fazla Avalon 741’i birbirine zincirleme yeteneği sunduğu için harika bir makine olduğunu kanıtlayacak. Sıradan madenciler bunu fark etmeyebilir, ancak bu aslında madenci çiftliklerini yönetmeyi ortalama hardcore madenciler için gerçekten rahat ve kolay hale getirecek oldukça dikkat çekici bir özelliktir..

Şimdi, örneğin Avalon 721 ile Avalon 741 gibi farklı modellerden madencileri birbirine zincirlemek mümkün olmasa da, aynı modelden madencilerin birbirine zincirlenmesinin de oldukça iyi çalıştığını lütfen unutmayın..

Test aşaması sırasında, Avalon 741, 1050 watt’lık güç tüketimi ve 5400 rpm’deki fan gibi bazı dikkat çekici özellikler gösterdi; bu, ünitenin oldukça sorunsuz çalışmasını ve serin kalmasını sağlamak için oldukça yeterliydi..

Avalon 741, performans açısından büyük olması anlamında harika ve aynı zamanda belirtilen gerçek çıktıdan çok fazla sapmamayı başarıyor. 78 F gibi ortam sıcaklıklarını oldukça sorunsuz bir şekilde yönetir ve kesinlikle hiçbir hıçkırık veya problem olmadan çalışır..

İnanılmaz bir yapı kalitesi ve bunun kadar harika olan iş çıktısı ile Avalon 741 ile yanlış gidemezsiniz. Ayrıca daha uzun sürer ve çoğu veri merkezi veya ev madencilik sistemine layık bir katkı olduğu kanıtlanmıştır..  

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector