Bitcoins’in başlangıcından beri 2009 yılında, son on yılda oldukça çalkantılı bir yolculuk yaşadılar. Başlangıçta pek çok iz bırakamamış olsalar da, 2016-17 onlardan dünyanın dört bir yanındaki yatırım şirketlerinin temellerini sarsan bir canlanma gördü. Bitcoin başına 19,783 $ gibi tüm zamanların en yüksek oranına sahip olan dünya, Bitcoins’in yakında tüm dünyadaki neredeyse tüm işlem türlerine hakim olacağını açık bir şekilde fark etti..

Şu anda, Bitcoins çeşitli ürün ve hizmetleri satın almak için kullanılabilir. Çok sayıda tüccar ve çevrimiçi satıcı, Bitcoin’leri bir ödeme şekli olarak kabul etmeye başladı. Ve kesinlikle planlamayanlar. Şimdi dünyanın geri kalanı hiçbir şekilde Bitcoin işlemlerini yasa dışı ilan etmedi, ancak henüz ticaretine ve kullanımına açıkça izin vermedi ve bunu tanımadı.

Aslında, Bitcoin’ler artık Ethereum veya Ether tokenları gibi diğer kripto para birimlerini satın almak için giderek daha fazla kullanılıyor. Tüm bunlar, temelde Bitcoin işlemlerinin gerçekleştirilmesinin kolaylığından kaynaklanmaktadır. Güvenli, emniyetli ve hızlıdırlar. Bu özellikleri, artık çeşitli borsalardan kolayca satın alınabilecekleri gerçeğiyle birleştirdiğinizde, bugün dijital alanda neden bu kadar baskın bir güç haline geldiklerine dair oldukça iyi bir neden elde edersiniz..

Aslında, kripto para birimlerinin alanı son zamanlarda çok fazla ilgi görüyor. Bitcoin kesinlikle yarışta ön sıralarda yer alırken, başka hiper kriptolar da var. Ethereum, şu anda popülerlik dalgasında yükselen Bitcoin dışında bir kripto para biriminin böyle bir örneğidir..

Bunun dışında 2011’de piyasaya sürülen Litecoin’e genellikle gümüşten Bitcoin altınına denir. Açık kaynaklı bir kripto para birimi olan Zcash, genellikle blok zincirindeki işlemlere ekstra güvenlik katmanları sağlamak için kullanılır. Gizlilik meraklıları için Dash, kullanıcıya anonim kalma ve tüm işlemleri ve işlemleri son derece gizli tutma esnekliği sağladığı için harika çalışıyor..

Ancak buradaki soru, neden kendinizi yalnızca belirli ürün ve hizmetlerle sınırlayasınız? Neden Bitcoin’lerin erişimini değerli metaller ve taşlar gibi daha alışılmadık satın alımlara doğru genişletmiyorsunuz? Altın ve gümüş dünyada en çok aranan metallerden biridir..

Her ne şekilde olursa olsun, her zaman popülerdi. Ve bu takıntımız durma veya yavaşlama belirtisi göstermediğinden, satın alma işlemlerini daha kolay ve daha rahat hale getirmek için elimizdeki her türlü teknolojiyi kullanmamız doğal görünüyor. Tam da bu nedenle, Bitcoin’lerin sunduğu potansiyelden yararlanmamız ve bunu altın veya gümüş alımlarımızda kullanmamız zorunludur..

Değerli Metallere Yatırım Yapmak Neden İyi Bir Fikirdir?

altınla bitcoin satın al“Nasıl” a geçmeden önce “neden” i anlamak önemlidir. Neden altın veya gümüşe yatırım yapmamız söylendi? Neden Bitcoin ile altın almamız gerekiyor? Sadece parlak olmaları ve güzel görünmeleri nedeniyle mi? Yoksa zaten aşina olduğumuz faydalardan çok daha ağır basan bazı gizli faydalarla mı geliyorlar? Bunun yatırım kısmı gerçekten buna değer mi? Biraz daha derine inelim.

Kesintisiz Talep

Sıklıkla dünyada hiçbir şeyin kalıcı olmadığı söylenir. Ne gelirse gelsin. Peki ya size altın ve gümüş talebinin son yüzyıllarda neredeyse hiç düşüş görmediğini söylesek? Bu değerli metallerin muazzam popülaritesi ve küresel çekiciliği zamanla artmaya devam ediyor ve diğer ticari malların aksine, satışlarda hiçbir zaman net bir düşüşle karşılaşmadılar..

Elbette, oldukça doğal olduğu gibi, burada ve orada dalgalanmalar var, ancak genel eğilim her zaman olumlu yöndeydi ve bu metalleri yatırımcılar için mükemmel bir seçim haline getiriyor..

Kıt Arz

Bu metallerden payınızı mümkün olan en kısa sürede almanız gerektiğinin bir başka büyük nedeni de, tedarikin sınırlı olması gerçeğidir. Madencilik faaliyetleri şu anda dünyanın çeşitli yerlerinde ilerlemektedir. Yeryüzünden mümkün olduğunca çok altın ve gümüş çıkarmak için özel olarak çeşitli büyük ölçekli endüstriler ve tesisler kuruldu. Yine de talepleri, arzlarından çok daha ağır basıyor.

Tam da bu nedenle, değerli metaller genellikle kolayca bulunabilen diğer metallerden daha yüksek oranlarda bulunur. Goldman Sachs, aslında dünyadaki tüm altın rezervlerinin yaklaşık 20 yıl içinde tükenmesinin beklendiğini söyleyerek rekor kırdı. Şimdi bu kötü bir haber gibi görünse de, zaten makul miktarda altına sahip olanlar için bir servet anlamına gelebilir..

Korumalı Gizlilik

Yatırımlar anlaşılması için yeterince basit bir kavram gibi görünebilir. Ancak bunlarda gerçekten ustalaşmak için, ticaretin tüm püf noktalarını öğrenmeli ve tüm temel nüansları öğrenmelisiniz. Bu kavramlardan biri, aslında oradaki yatırımcıların büyük bir çoğunluğu için oldukça önemli olan mahremiyettir..

Şaşırtıcı derecede yüksek sayıda yatırımcı, işlemlerini gizli tutmak ister ve bunun için, altın ve gümüş yatırım yapmak için mükemmel metallerdir. Değerli metallerden herhangi biriyle uğraşırken, özel bilgilerinizin hiçbiri kamuoyuyla paylaşılmaz veya herhangi bir kamu kuruluşu. Alıcı, kimliğini gizli tutmayı ve kimliğini gizli tutmayı seçebilir.

Likidite Kolaylığı

Altın ve gümüş gibi değerli metaller için işe yarayan bir başka büyük faktör, sıvılaştırılabilmelerindeki kolaylıktır. Bugün, finansal planlarımızı ve hizmetlerimizi, her türlü değerli metal türü neredeyse anında seçtiğimiz para birimine dönüştürülebilecek ölçüde geliştirdik..

Bulunduğunuz ülkeye veya aradığınız para birimine bakılmaksızın, kişisel banka hesabınıza altın ve gümüş karşılığında anında nakit transferi almanız birkaç günden fazla sürmez.

Enflasyona Karşı Koruma

Altın alımları, ortalama bir tüketici için enflasyona karşı oldukça uygun bir kalkan görevi görebilir. Bugün yeterli miktarda altın alırsanız ve altının gerçek değerinden belirli bir dizi öğeyi satın alabileceğinizi fark ederseniz, bundan on yıl sonra, yine de aynı öğeleri satın alabilirsiniz. Belki de ayıracak iyi bir miktar parayla. Bu, enflasyona karşı oldukça sağlam bir teminattır ve bunu yalnızca altın veya gümüşe yatırım yapmayı seçerseniz elde edebilirsiniz..

Sürekli Artan Altın / Gümüş Oranı

Birkaç yıl öncesine kadar, altın / gümüş oranı 16’ya 1 civarındaydı, bu da bir ons altın için 16 ons gümüş satın alabileceğiniz anlamına geliyordu. Bugün bu oran 70’ten 1’e yükseldi. 70 ons gümüş şimdi kabaca bir ons altına eşittir..

Şimdi uzmanların söylediklerine göre, bu oranın yakında orijinal değerine geri döneceği tahmin ediliyor, bu da gümüşün maliyetlerde neredeyse benzeri görülmemiş bir artış yaşamak üzere olduğu anlamına geliyor. Bu, gümüş yatırımcıları ve alıcıları için potansiyel olarak önemli karlar anlamına gelebilir.

Bitcoin ile Altın veya Gümüş Nasıl Satın Alınır??

Artık altın ve gümüşe yatırım yapmanın faydalarını öğrendiğimize, neden Bitcoin ile gümüş satın almamız gerektiği sorusunu yanıtladığımıza ve neden bu kadar harika bir seçim olduklarını netleştirdiğimize göre, aslında nasıl gideceğimizi anlamamız gerekiyor. Bitcoin ile alışveriş yapmak hakkında.

Ama önce, Bitcoin’i daha geleneksel ödeme yöntemlerine bu kadar harika bir alternatif yapan faktörleri özetleyelim. Her şeyden önce, Bitcoin’lerin popülaritesi herhangi bir tanıtıma ihtiyaç duyan bir şey değildir. Bitcoin, kelimenin tam anlamıyla dünyanın en güçlü tek para birimi olma yolunda ilerliyor.

Geçenlerde Twitter’ın CEO’su ve kurucu ortağı Jack Dorsey ile yaptığı röportajda Bitcoin’in yaklaşık on yıl içinde dünyanın tek para birimi haline gelebileceğini söyledi. Böyle nüfuzlu bir adamdan gelen bu çok büyük bir şey. Bunun dışında, Bitcoin’ler, çevrimiçi alışveriş ve ticaret gibi faaliyetlere getirdikleri kolaylık nedeniyle, ödemelerde tam anlamıyla devrim yarattı..

Bitcoin ile altın veya gümüş satın almak için izlemeniz gereken süreç aslında hiç de karmaşık değil. Kripto para birimleri ile ilgili en az miktarda bilgiye sahip olan herkes bunu yapacak kadar niteliklidir ve tüm süreç birkaç dakikadan fazla sürmez..

Öncelikle, altın veya gümüş ticareti yapan ve Bitcoin’i ödeme olarak kabul eden bir web sitesi bulmanız gerekiyor. Oldukça iyi bir seçim Bitgild veya GoldSilver olacaktır. Bu web sitelerinin her ikisi de, altın veya gümüş alımları söz konusu olduğunda harikalar yaratıyor ve biri Bitcoins aracılığıyla olmak üzere çok çeşitli ödeme yöntemleri sunuyor. Bunun gibi bir web sitesinin bir başka harika örneği de Vaultoro olabilir. İşte bu üçünün de sunduklarının küçük bir özeti.

Gümüş Satın Alabileceğiniz En İyi 3 Yer & Bitcoin ile Altın

1. Bitgild

bitgild

Web sitesine bir kez baktığınızda gerçekliğine ikna oldunuz. Bitgild sadece altın ve gümüş için değil, aynı zamanda platin ve paladyumda da işlem ve alımlar sunar..

Tüm Avrupa ülkelerine yayılan birinci sınıf ve kaliteli bir hizmet vaat ediyorlar. Sloganları uygun fiyatlarla kaliteli ürünlerdir. Sigortalı ve özenle paketlenmiş sevkiyatlarına özel özen gösterirler. Son olarak, en son spot fiyatlar ve bitcoin grafikleriyle her zaman güncel kalmaya çalışırlar..

2. Altın Gümüş

altın gümüş

GoldSilver, altınınızı ve gümüşünüzü meraklı ellerden tamamen güvende ve saklayacak güvenli bir kasa deposuna sahiptir. Bu değerli metalleri madeni para, külçe ve mermi şeklinde satmayı teklif ediyorlar..

Her biri farklı bir tasarıma sahip oldukça kapsamlı ve çeşitli madeni para ve bar koleksiyonlarına sahipler. Hatta satışta altın takılar bile var ve alışılmış satın alma seçeneklerinin yanı sıra GoldSilver, altın veya gümüş koleksiyonunuzu web sitesinin kendisinde satmanıza da olanak tanıyor..

3. Vaultoro

Vaultoro

Sorunsuz bir web sitesi deneyimi ve iyi bir alışveriş deneyimi ile Vaultoro’nun profesyonellik ve kalite açısından üst sıralarda yer aldığı oldukça açıktır. Profesyonel bir kasa,% 100 tahsis edilmiş altın ve hesabınız için aylık hesap özetleri gibi özelliklerle, tıpkı standart bir banka hesabında olduğu gibi, bununla yanlış gidemezsiniz..

En iyi fiyatları sunarlar ve rezervlerindeki her bir gram altının her türlü fiziksel kayba karşı sigortalanması sağlanır. Son olarak, onları çevredeki en şeffaf ve güvenilir hizmetlerden biri yapan Cam Kitaplar Protokolü ile de uyumlu bir şekilde çalışırlar..

Bu web sitelerinden herhangi birine giriş yaptıktan sonra, sepetinize veya alışveriş sepetinize istediğiniz ürünleri eklemeniz gerekir. Bu durumda, satın almak istediğiniz altın veya gümüş miktarını ekleyeceksiniz. Bunu yaptıktan sonra, birkaç ayrıntıınızı göndermeniz gereken ödeme adımına geçmeniz ve ardından ödeme sayfasına gitmeniz gerekir..

Burada, ödeme yöntemi olarak özellikle Bitcoins’i seçmeniz gerekiyor. Bunu yaptıktan sonra, işleminizi tamamlamak için kaç Bitcoin ödemeniz gerektiği gibi tüm ayrıntıları içeren bir fatura sunulacak. Ödemenizi göndermeniz ve işlemi tamamlamanız için size genellikle yaklaşık 15 dakikalık bir zaman çerçevesi verilecektir..

Bunu yapmak için Bitcoin cüzdanınızda oturum açmanız ve cüzdanınızdan istediğiniz hesaba transferi yapmanız gerekir. Bunu yapmazsanız, işleminiz iptal edilecek ve sepetiniz boşaltılacaktır. Ödemeyi zamanında yapmayı başarırsanız, ekranınızda bir onay mesajı alırsınız. Bundan sonra, Bitcoin ile yapılan ödemelerin tamamlanması genellikle yaklaşık bir gün sürdüğü için bir süre beklemeniz gerekebilir..

Metal satıcısı ödemenizi alır almaz, gönderiniz hazırlanacak ve ardından size usulüne uygun olarak telefonunuzda gönderilen takip bilgileri ile birlikte gönderilecektir. Bu şekilde, gönderinizin nerede olduğunu ve size ulaşmanızın yaklaşık olarak ne kadar süreceğini her zaman takip edebilirsiniz..

Emin olabileceğimiz bir şey varsa, o da genellikle değerli metallerle ilişkilendirilen çılgınlığın asla ölmeyeceğidir. Bu yüzden onları stoklamaya başlayabilirsin. Ek olarak, bahsettiğimiz şey benzersiz bir küresel takip ise, Bitcoin’ler çok geride değil.

Öyleyse neden bu en sevilen kalabalıkların her ikisini de birleştirip onların birleşik potansiyellerini kendinizi harika finansal fırsatlara ve servet programlarına getirmek için kullanmıyorsunuz? Başka bir deyişle, kendinize birkaç Bitcoin alın ve bütçenize en uygun miktarda altın veya gümüş satın almaya başlayın. İyi şanslar!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me