Dünyanın dört bir yanındaki en son olaylara uzaktan aşina olan bir kimse, muhtemelen Bitcoins’in dönüştüğü öfkeden kaçamaz. Yerel pazarlarımızdan büyük bankacılık kurumlarına ve daha fazlasına kadar neredeyse her yerdeler. Tüm dünyaya etkili bir şekilde yayıldılar ve finansal piyasaları büyük ölçekte fethetmeyi başardılar..

Geçtiğimiz birkaç yılda gördüklerimiz tahakkümden başka bir şey değil ve fenomenin hiçbir yerde yavaşlayacak gibi görünmemesi onu daha da zorlu hale getiriyor. Ancak Bitcoin’lerin başlangıcı finans uzmanları ve tam zamanlı yatırımcılar için önemli bir olay olsa da, aynı zamanda pek çok başka insanı da ilgilendirmeyi başardı..

Günümüz devasa kripto para birimi endüstrisi gibi bir dizi endüstriyi yönetmekten ve ortaya çıkarmaktan, neredeyse her büyük bayinin kabul edilebilir ödeme listesine etkili bir şekilde girmeye kadar, Bitcoin’in bu kadar kısa bir sürede başardığı her şeyi not etmek şaşırtıcı..

Bitcoin kabul eden şirketlerKabul edilebilir ödemelerden bahsetmişken, şu anda Bitcoins ile işlem yapmaya hazır olan çok sayıda tüccar olduğunu öğrenince gerçekten şaşıracaksınız. Diğer kripto para birimleri için ticaret yapmanın yanı sıra, neredeyse tüm diğer ürünler Bitcoin’lerinizle satın alınabilir. Daha önce geleceğin tek merkezi para birimi olarak lanse edildiğinde, bunu kesinlikle söyleyenler şaka yapmıyordu.

Şimdi en yaygın kullanılan kripto para birimi olan Bitcoin, kesinlikle çevrimiçi ve çevrimdışı pazarın iyi bir payına sahip. Ve bir alışverişçi ve tüketici olarak, Bitcoin’lerinizi bir ödeme şekli olarak memnuniyetle kabul edecek tüm olası satış noktaları, mağazalar veya şirketleri tanımanız size zarar vermez..

Bu kesin nedenden dolayı, bu yazıda tüm bu tür satış noktalarını ve markaları keşfetmeyi hedefliyoruz. Zor kazandığınız Bitcoin’lerinizi nerede harcayabileceğiniz konusunda elimizden gelen tüm bilgileri size vermeye ve ayrıca size en uygun pazarlama stratejileri hakkında içgörüler vermeye çalışıyoruz..

Bitcoin’leri Kim Kabul Ediyor

Gıda

KFC Kanada Bitcoin’i kabul ediyor, bu yüzden tavuğa aç hissediyorsanız ve nakit ödeme havasında değilseniz veya sadece bitcoinsiniz bitiyorsa, Bitcoin’lerinizi kullanabilirsiniz..

Subway, sandviç satış mağazası Bitcoins’i memnuniyetle kabul eder ve bu nedenle nakit paranız azaldığında ancak kesinlikle bir sandviçe ihtiyacınız olduğunda harika bir çözüm sunar.

Daha yerel satış noktalarına gelince, Londra’da ünlü bir pub olan Pembury Tavern ve sırasıyla Sidney, Avustralya’da bir pub ve Tokyo, Japonya’da bir lokanta olan Old Fitzroy ve The Pink Cow da Bitcoins’i kabul ediyor..

Öte yandan, PizzaforCoins.com online pizza siparişi vermenizi sağlayan bir hizmettir. Bu hizmetlerin her ikisi de Bitcoin ödemelerine yöneliktir.

Whole Foods, adından da anlaşılacağı gibi, organik yiyeceklerle uğraşan bir mağaza iken, BitcoinCoffee.com, kullanıcıların kahvelerini kolayca sipariş etmelerine ve özelleştirmelerine izin vermek için tasarlanmış bir çevrimiçi portaldır. Bu hizmetlerin her ikisi de ödemeleri kabul etmek için Bitcoin kullanır.

Bunların dışında Jersey City’de 0.00339 Bitcoin’e tek bir dilim pizzayı kolayca alabileceğiniz ünlü pizza dükkanı Helen’s Pizza da var..

Temelde San Francisco Körfez Bölgesi’ne yayılmış on iki restorandan oluşan Curryupnow.com, Bitcoin’i kabul etmeye hevesli..

Seyahat & Rezervasyon Hizmetleri


Virgin Galactic, Virgin Mobile ve Virgin Airline şirketlerini içeren bir tür battaniye veya ana şirkettir. Artık Virgin Galactic, telefon faturalarınızı ve seyahat masraflarınızı çok daha kolay ve rahat hale getiren Bitcoin ödemelerini kabul eden kuruluşlardan biridir..

Her ikisi de seyahat rezervasyon sitesi olan CheapAir.com ve Expedia.com, Bitcoins ile ödeme yapmanıza olanak tanıyarak, uçakla seyahatlerinizi ve seyahat konaklamanızı eskisinden çok daha basit hale getirecek..

Bitcoin.travel, ismin kendisi olay örgüsünü verdiği için bu listede şaşırtıcı değil. Temelde dünyanın herhangi bir yerinde konaklama, bar ve hatta güzellik salonları için rezervasyon yapmanıza olanak tanıyan bir seyahat web sitesidir..

Newark havaalanında karşılama ve bırakma hizmetlerinde uzmanlaşmış A Sınıfı Limuzin, rezervasyon için Bitcoins kullanmanıza izin verecektir..

LOT Polish Airlines, Polonya merkezli bir havayolu şirketidir, Movietickets.com ise kesinlikle uygun ve hızlı bir şekilde sinema bileti rezervasyonu yapmak için çevrimiçi bir platformdur. Bunların ikisi de Bitcoin ödemelerini kabul ediyor.

One Shot Hotels, İspanya’da popüler bir oteller zinciridir. Coupa Café ise Palo Alto’da oldukça popüler bir kafedir. Bu yerlerin ikisi de Bitcoin ödemelerini kabul ediyor.

E-ticaret

Overstock.com’u hiç duydunuz mu? Aslında benzersiz bir çeşitliliğe sahip harika bir hizmettir. Temelde, normalde çok pahalı fiyatlara bulacağınız yüksek fiyatlı ürünleri çok daha uygun ve daha ucuz fiyatlarla satıyor. Ve bunu yapabilmelerinin tek nedeni, malzemelerde aşırı stok yapma eğiliminde olmalarıdır. Şimdi, fazla stoklanmış herhangi bir eşyasını satın almanız gerekiyorsa, Bitcoin’lerinizi kullanmanız yeterlidir..

Gyft, sevdikleriniz için hediyeler satın almanızı sağlayan çevrimiçi bir portaldır. Ve en iyi yanı, Bitcoin kabul etmeleridir, bu da sevdiklerinize hediye etmek için artık büyük miktarlarda para harcamanıza gerek olmadığı anlamına gelir. Ayrıca Newegg.com, elektronik alet ve ekipman satın almanıza izin veren çevrimiçi bir portaldır. Bu web sitesi aynı zamanda Bitcoin ödemelerinin yapılmasına da izin verecek.

Fancy.com ise moda olan her şey için ve satın alınmaya değer yeni ve şaşırtıcı şeyleri keşfetmek için bir çevrimiçi portaldır. Bu harika hizmet, Bitcoin’lerinizi ödeme olarak kolayca kabul edecek.

i-Pmart, elektronik parçalar ve cep telefonu bileşenleriyle ilgilenen çevrimiçi bir perakendecidir. Malezya merkezli bu hizmet Bitcoin kabul ediyor.

Shopjoy, Avustralya merkezli bir çevrimiçi perakendecidir ve Lv.net, LA merkezli bir İnternet Hizmetleri Şirketidir. Bunların her ikisi de Bitcoin’leri ödeme olarak kolayca kabul eder.

Temelde Amazon’un Japon versiyonu olan ve bir e-ticaret devi olan Rakutan, Bitcoin’i de kabul ediyor..

Web Siteleri / Kitaplar & Dergiler

Microsoft kullanıcısıysanız, size gerçekten iyi haberlerimiz var. Bill Gates tarafından kurulan teknoloji devi, Xbox ve Windows mağaza platformlarında Bitcoin ödemelerini memnuniyetle kabul ediyor. Örneğin, ücretli bir uygulamaya erişim elde etmekle ilgileniyorsanız, gerekli miktarı Bitcoins ile kolayca ödeyebilirsiniz..

Dünyanın en popüler yetişkin eğlence şirketlerinden biri olan Playboy, Bitcoin ödemelerini de kabul ediyor. Dolayısıyla, dergi aboneliğiniz bitmek üzereyse, Bitcoins kullanarak her zaman yenilenebilirsiniz..

Kendini tıpkı Twitter gibi bir mikroblog web sitesi olarak tanıtan ancak çok daha odaklı ve adanmış bir takipçiye sahip olan Reddit, bir kullanıcının web sitesindeki premium özelliklere erişmekle ilgilenmesi durumunda Bitcoin ödemelerini de kabul ediyor..

Wikipedia oldukça popüler ve neredeyse herkes buna aşinadır. Ancak, çevrimiçi ansiklopedinin, herhangi bir şekilde katkıda bulunmak istediğinizi veya bir hizmete kaydolmak istediğinizi söylerseniz, Bitcoin’leri kolayca kabul edeceğini biliyor muydunuz??

Adından da anlaşılacağı gibi İnternet için bir dokümantasyon şirketi olan İnternet Arşivi ile birlikte Çek çevrimiçi perakendecisi olan Alza, ödeme olarak Bitcoin’i de kabul ediyor..

Reddit’e benzer bir mikroblog sitesi olan 4Chan.org, Bitcoin’leri premium özelliklerine erişim sağlamak için kolayca kabul ederken, torrent kullanan çevrimiçi bir TV şovu sağlayıcısı olan EZTV de aynısını yapacaktır..

Çevrimiçi hizmetler söz konusu olduğunda, bir torrent indirme hizmeti olan The Pirate Bay ve çevrimiçi bir oyun platformu olan Zynga da Bitcoins ile ödeme kabul etmektedir..

Lumfile, tamamen bulut tabanlı bir dosya sunucusudur ve dosyalarınızı kolayca depolamak ve korumak için kullanılabilir.

Adından da anlaşılacağı gibi SEO puanlarınızı artırarak web sitenizin takibini kolayca oluşturmanıza olanak tanıyan SEOclerks.com, Bitcoin ödemelerini de kabul eder..

Büyük popülaritesi nedeniyle neredeyse hiç tanıtıma ihtiyaç duymayan Bloomberg.com, Bitcoin ödemelerini kabul eden bağımsız bir oyun sitesi olan HumbleBundle.com ile birlikte çevrimiçi bir gazete..

Bir diğer oyun sitesi, Android, Windows ve hatta Mac gibi hemen hemen tüm platformlar için oyun barındıran BigFishGames.com ile Chicago merkezli bir diğer online gazete portalı olan Suntimes.com da Bitcoin ödemelerini kabul ediyor..

Aynı önerdiği gibi ExpressVPN.com, internetteyken anonimliğini korumak isteyen kullanıcılar için yüksek hız sağlayan ve sanal özel ağları güvence altına alan çevrimiçi bir VPN hizmetidir..

Sırasıyla internet üzerinden müzik akışı hizmeti olan Grooveshark, Braintree ve MIT Groove Store, ödeme işlemcisi ve MIT tabanlı öğrenci kitapçısı da Bitcoin ödemelerini kabul ediyor..

Flört

Ayrıca, arkadaşlık hizmeti OkCupid, alan adı kayıt şirketi Namecheap ile birlikte, bir premium hesap için ödeme yapmak veya internetten bir web sitesi satın almak istediğinizde Bitcoin’lerinizi ödeme olarak kolayca kabul edecektir..

Çevrimiçi bir ilişki ve flört servisi olan Dream Lover, Bitcoin’leri ödeme olarak kabul etmekte de sorun yaşamayacaktır..

İlişki kurmak için harika bir çevrimiçi buluşma portalı olan Badoo, mobil şarjlar veya kontör yüklemeler gibi mobil tabanlı hizmetlere adanmış bir Polonya hizmeti olan T-Mobile Polonya ile birlikte Bitcoin ile yapılan ödemeleri de kabul eder..

Diğerleri

Biraz daha yerel satış noktalarına gelince, Haydenville’de bulunan yerel bir çiftlik olan Grass Hill Alpacas ve Bitcoin ödemelerini de kabul eden Bergenfield’de oldukça ünlü bir giyim mağazası olan Jeffersons Store var..

Bir finansal hizmetler şirketi olan Mint.com, hepsini tek bir yerde tutarak tüm bankacılık hesaplarınızı kolayca yönetmenize izin verecektir. Bu şekilde, fonlarınızı daha iyi izleyebilir ve bütçeler belirleyebilirsiniz..

San Jose Depremleri, popüler inanışın aksine depremler için bir fonlama platformu değil, daha çok San Jose ve California Profesyonel Futbol Kulübü tarafından benimsenen isim, Crowdtilt.com ile birlikte arkadaşlarınızla veya bir tatil veya başka bir büyük girişim için aile üyesi, Bitcoin ödemelerini de kabul ediyor.

Etsy Vendors, Victoria, Texas’ta bulunan Museum of the Coastal Bend’in yanı sıra oldukça ünlü bir mücevher ve sanat koleksiyonu mağazası tarafından benimsenen isim oldu..

Dish Network, adından da anlaşılacağı gibi doğrudan bir uydu yayın hizmetidir ve Liberter Parti, sadece bir ABD siyasi partisidir. Bunların her ikisi de Bitcoin cinsinden ödemeleri kabul eder ve temelde yat kiralama hizmetleri sağlayan ve Hırvatistan dışında bulunan Yacht-base.com da öyle..

Yukarıda belirtilenler dışında, şu anda Bitcoin kabul eden Euro Pacific, CEX, Straub Auto Repairs, PSP Mollie ve Intuit’e sahipsiniz..

SimplePay, SFU Bookstore, State Republican Party, mspinc.com, shopify.com ve Naughty America, Bitcoin’lerinizi bir ödeme şekli olarak kolayca kabul edecek diğer çevrimiçi ve çevrimdışı perakende hizmetlerinden yalnızca birkaçıdır..

Lionsgate Films adını kolaylıkla tanıyabilirsiniz. Sonuçta, The Hunger Games Trilogy ve The Day After Tomorrow gibi mücevherlerden sorumlu olan film stüdyosu burası. Bu stüdyonun Bitcoin ile de ilgilendiğini bilmekten memnuniyet duyacaksınız..

Stripe, ödemeler ve finansal hizmetlerle ilgilenen San Francisco merkezli bir şirkettir, WebJet ise seyahatlere ve turlara odaklanan çevrimiçi bir portaldır. Bu hizmetlerin her ikisi de Bitcoin ödemelerini kabul eder ve Green Man Gaming ile Save the Children ve NCR Silver da kabul eder..

Bitcoin kalmak için burada. Gelişlerinden bu yana on yıldan fazla zaman geçmedi ve yeniden canlanmalarının üzerinden beş yıldan az bir süre geçti ve şimdiden muhteşem bir şekilde dünyayı ele geçirdiler. Perakende mağazalarımız, markalarımız ve satış noktalarının çoğu artık mutlu bir şekilde Bitcoin ödemelerini kabul ettiğinden, artık gerçek nakit veya hatta kredi veya banka kartlarımızı taşıma dürtüsü ile hareket etmiyoruz. Her geçen gün daha fazla pazarlamacı kripto para biriminin gücünü ve erişimini fark etmeye başladıkça liste hızla büyümeye devam ediyor. Çok geçmeden, bu eğilimler olduğu gibi işlemeye devam ederse, tüketiciler olarak ilgilenebileceğimiz her bir emtianın Bitcoin aracılığıyla satın alınabileceği bir geleceğe tanık olacağız. Ve endüstri uzmanlarına inanılacaksa, o gün sandığınızdan daha erken gelecek..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector