Bitcoin (BTC), en büyük ticaret hacmine sahip en iyi bilinen dijital varlıktır..

Bitcoin hem bir para birimi hem de bir teknolojidir. Özünde, Bitcoin, tek bir açık hedefle elektronik parayla eşler arasıdır. Amaç, merkezi finans kurumlarına verilen aracılık ve güveni değiştirmektir. Geleneksel itibari para biriminin yerini almayı ve üçüncü bir taraf gerektirmeden işlemleri gerçekleştirmek için yenilikçi bir ödeme katmanı olmayı hedefliyor..

Bitcoin hakkında daha fazla bilgi edinmek ve kripto para birimlerine nasıl başlayacağınızı öğrenmek için başlangıç ​​kılavuzu serimize göz atın..

Başlangıç ​​için Bitcoin ve kripto para birimleri kılavuzu

Bitcoin Merkezi Olmayan

Bitcoin icat edilmeden önce, parayı dijital olarak kullanmanın tek yolu, Banka veya PayPal gibi bir aracı kullanmaktı. O zaman bile, kullanılan para hala devlet tarafından verilmiş ve kontrol edilen para birimiydi. Ancak Bitcoin, bireylerin doğrudan ticaret yapabileceği merkezi olmayan bir para birimi biçimi oluşturarak tüm bunları değiştirdi. aracıya ihtiyaç duymadan. İşlemleri işlemek için merkezi bir bankaya güvenmek yerine, dünyanın her yerinden farklı kişiler tarafından yürütülen bir Protokole güveniriz..

Her Bitcoin işlemi, tüm Bitcoin ağı tarafından doğrulanır ve onaylanır. Tek bir hata noktası yoktur, bu nedenle sistemin kapatılması, manipüle edilmesi veya kontrol edilmesi neredeyse imkansızdır.

Bitcoin’in Temel Özellikleri

 • Merkezi olmayan kontrol: Bitcoin’i kontrol eden bir otorite yok. Tüm işlemler blok zinciri adı verilen halka açık bir defterde görülebilir..
 • Bitcoin bir değer deposudur: Bitcoin’i mal ve hizmet satın almak için kullanabilirsiniz.
 • Güvenlik: Bitcoin hiç saldırıya uğramadı.
 • Açık kaynak: Bitcoin kaynak kodu halka açıktır ve topluluk üyeleri onu güncelleyebilir.
 • halka açık: Tüm işlemler Bitcoin blok zincirinde görülebilir.
 • Takma ad: Bitcoin işlemleri yapmak için sahte bir kimlik kullanabilirsiniz. Gerçek anlamda anonim değildir çünkü işlem adresleri halka açık zincirde görünür durumdadır..
 • Sınırlı tedarik: Bitcoin’in sınırlı ve öngörülebilir bir kaynağı var.

Bitcoin işlemleri nasıl çalışır? Bitcoin’i nasıl kazanırsınız?

Bitcoin ağı aslında bir Topluluğunun birleşik bilgi işlem gücüne dayanan merkezi olmayan genel muhasebe defteri. Bitcoin şu şekilde çalışır:

 • Bitcoin işlemleri, bitcoin işlem defterinde güncellenene kadar onaylanmaz. Bu denir blok zinciri. Bu bir merkezi olmayan genel muhasebe defteri, yani herkes güncelleyebilir ve bu defteri kimse kontrol edemez.
 • Kişiler, özel bilgisayarlar kullanarak bu defterin güncellenmesine yardımcı olabilir. Bilgisayarlar rastgele sayılar üretecektir. Amaç, sistemin ürettiği matematik problemine doğru cevabı üretmektir..
 • Çözümü tahmin eden bilgisayar, bekleyen bitcoin işlemlerinden hangisinin birlikte gruplandırılacağına karar verir. blok.
 • Blok ve matematik probleminin cevabı gönderildi Bitcoin ağına. Bu bir bilgisayar ağıdır.
 • Bitcoin ağı, cevabın doğru olup olmadığını kontrol edecektir. Öyleyse, bitcoin işlem defterinin kopyalarını oluşturduğunuz blokla güncelleyeceklerdir. İşlem daha sonra tekrarlanır. Dolayısıyla adı “Blockchain“.
 • Doğru sayıyı tahmin eden bilgisayar, Bitcoin ödülünü ve bloktaki işlemler için işlem ücretlerini alır..

Bu sürece denir madencilik. Bunun sebebi sensin benim (kazanın) Bitcoin işlem defterinin güncellenmesine yardımcı olarak Bitcoin.

Bitcoin madencilik çiftliğiBitcoin madencilik çiftliği

Bitcoin’ler nerede saklanır?

Bitcoin sahipleri paralarını kullanarak saklar cüzdanlar. Bitcoin’lerinizi gerçekte tutmuyorsunuz, bunun yerine bir Özel anahtar bu, Bitcoin adresinize, yani sizin Genel anahtar.

Özel anahtarlar ve genel anahtarlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için burayı tıklayın.

Cüzdanlar birkaç ana biçimde olabilir:


 • Donanım cüzdanları: Özel anahtarlarınızı depolayan fiziksel çevrimdışı cihazlar. Cüzdan incelemelerimiz ve eğitimlerimiz için burayı tıklayın.
 • Mobil cüzdanlar: Bunlar cep telefonu uygulamalarıdır, ör. Enjin cüzdanı. Enjin cüzdanının incelemesi için burayı tıklayın.
 • Çevrimiçi cüzdanlar: Bir bulut sunucusunda çalıştırın ve bu nedenle birden çok bilgisayardan erişilebilir. En yaygın çevrimiçi cüzdanlar, kripto para birimi değişimleridir. En iyi borsalar hakkındaki incelememize göz atın.
 • Kağıt cüzdanlar: Genel ve özel anahtarlarınızı içeren bir çıktı. En temel olmasına rağmen, kripto para birimlerinizi güvende tutmanın en güvenli yöntemidir..
 • Masaüstü cüzdanlar: Bilgisayarınıza indirilir ve yüklenir.

Satoshi Nakamoto kimdir

Blockchain teknolojisi üzerinde çalışan merkezi olmayan sanal para birimi olarak 2008’de bir “Satoshi Nakamoto” icadıdır. Hala Satoshi Nakamoto’nun gerçek kimliğini bilmiyoruz, ancak onun olduğunu iddia eden insanlar var..

Bitcoin’in geleceği nedir?

Bitcoin, dünya çapında ödemeler için daha fazla benimseniyor. Şu anda birçok mağaza ve tüccar Bitcoin ile ödeme kabul ediyor. Tüccar listesi gün geçtikçe artıyor.

Bitcoin bazı kredi ve banka kartlarıyla bile kullanılabilir.

Bununla birlikte, Bitcoin, sonraki kripto paraların çoğu kadar kolay ölçeklenebilir değildir. Buna göre, Bitcoin’in geleneksel para biriminin yerini aldığı bir gelecek pek olası değil.

Ancak Bitcoin, mükemmel bir Değer Deposu (SOV) olmaya devam edecek. Bunun nedeni, değişmezliği ve periyodik fiyat değerlenmesidir. Bununla birlikte, dünyadaki düzenleyici politikalar sorunu Bitcoin’in uzun vadeli başarısının önündeki gerçek engel olabilir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector